>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

UFC 254: Khabib vs. Gaethje

Status
Zamknięty.
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Nurmagomedov K. - Gaethje J, Gaethje wygra, kurs 3.46 Fortuna

Gaethje wydaje się aktualnie najpoważniejszym kandydatem do tego, by wygrać z Khabibem. Wcześniej miał to być Tony Ferguson, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, że Justin go tak zleje, że sędzia będzie zmuszony przerwać przedwcześnie walkę. Justin ma dużo lepszą stójkę od Nurmagomedova, parter to na pewno duży atut Khabiba, szczególnie pod potencjalne poddanie, które też ma sens o ile rozpatrujemy zwycięstwo Khabiba. Myślę, że dojdzie tutaj do niespodzianki i Justin po prostu wypunktuje Rosjanina, a czy przerwie to sędzia czy po prostu wygrana po decyzji, to już sprawa drugorzędna.
 
K 26,1K

katherinna

Użytkownik
Khabib Nurmagomedov - Gaethje
Typ: powyżej 2,5 rund (kurs: 1,55 FORTUNA)
W tej walce absolutnie wszystko jest możliwe. Jeden z zawodników czuje się znakomicie w parterze, a drugi ma zabójczą stójkę. W takich pojedynkach wygrywa ten, któremu uda się prowadzić walkę jak najdłużej w jego ulubione płaszczyźnie. Sama walka jest trudna do obstawienia, ale nie wydaje mi się by miało w niej miejsce szybkie zakończenie. Typuje, że w tym pojedynku będą minimum 3 rundy. Kurs na to zdarzenie całkiem ciekawy.
 
T 202,2K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Pierwsza moja myśl na temat walki Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje to wygrana Khabiba przez poddanie. Jednak jeżeli Gaethje będzie dobrze bronił obalenia Rosjanina, to w stójce daje większe szanse na zadanie krytycznego ciosu Justinowi. Ostatnie 11 walk Justina kończyło się przed czasem poprzez KO/TKO. Im dłużej będzie trwała walka w stójce (podejrzewam punktowanie na korzyść Justina), to Khabib będzie coraz to bardziej ryzykował z próbami obalenia (bo to właśnie tam czuje się jak ryba w wodzie i rywala może skończyć tam w chwilę), a wtedy szansa na nokaut ze strony Justina wzrasta. Dlatego typuję, że walka nie zakończy się na punkty, bo albo Khabib w parterze przed czasem, albo Justin przez KO/TKO w stójce.

Khabib Nurmagomedov - Justin Gaethje
Walka NIE zakończy się na punkty @1.44
fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +101
D 20,7K

danielgarcia

Użytkownik
Nurmagomedov K. - Gaethje J, Gaethje wygra przez KO, TKO, DQ, kurs 5.00 Betclic

Mam dziwne przeczucie, że w tym pojedynku będzie niespodzianka. Stawiam, że Amerykanin będzie metodycznie rozbijał przeciwnika w stójce, aż w końcu złamie go w 4 lub 5 rundzie. Khabib wraca do walki po ponad rocznej przerwie oraz po śmierci ojca. Wydaje mi się, że ta druga przykra sytuacja oraz niemożliwość przygotowywania się do walki w AKA wpłynie na dyspozycje Rosjanina i nie będzie on już tak dominował zapaśniczo nad przeciwnikiem, jak w poprzednich walkach. Prawdopodobnie Gaethje po rozbiciu T. Fergusona idzie po kolejny skalp.
 
anzelmo 132,1K

anzelmo

Użytkownik
moje luźne przemyślenia Ankalaev, Magomed - Cutelaba, Ion Alternatywna wygrywająca grupa rund Rounds 1-2 1,55 unibet
Obaj mocno bija i za duzo nie kalkulują- po za tym chyba za bardzo nie pałają do siebie miłością jest to rewanż za dość kontrowersyjne przerwania ale 1 walka juz pokazała jak to będzie wygląda kto 1 trafi skończy rywala grund pand

Mistrzowskie starcie Nurmagomedov, Khabib - Gaethje, Justin Przetrwa do końca walki Nie 1,42 unibet Tutaj albo dagestański orzeł zameczy zapaśniczo, sprowadzi do parteru Justina a tam on nie ma argumentów i pewnie go podda bądź mocno obije co moze skutkować przerwaniem walki albo w stójce Amerykanin zrobi krzywdę Kabibowi .Podobno Nurmagomedov chce wszystkim pokazać ze jest naj bez podziału i będzie sie bil w stójce ...zobaczymy tez ciekawi mnie jak pokaże sie Kabib po śmierci ojca

Volkov A. - Harris.W Volkov 1,53 fortuna Prosta sprawa jeśli drago nie da sie ubić na początku walki rundy 1 to powinien ogarnąć spokojnie wielkiego ticketa który pewnie będzie mocno oddychał rękawami- jeśli ta walka wyjdzie do 2-3 rundy Rusek twardy łeb świetny technicznie bardzo dobry zasięg... nie skończył go Bleydys... (mimo sprowadzen )Lewis go ubił w końcówce dość szczęśliwie myślę ze Volkov 2 raz takiego błędu nie popełni to myślę ze nie zrobi tego sympatyczny ale ograniczony technicznie Harris.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +10
K 2,7K

kajime

Użytkownik
Alex Oliveira vs. Shavkat Rakhmonov

Zwycięzca: Rakhmonov, kurs 1.90 Fortuna

Długo wyczekiwany debiut Kazacha w UFC. Początkowo miał zmierzyć się z Fabińskim w marcu tego roku, potem z Emeevem w lipcu, a na tej gali miał dzielić oktagon z Zaleskim. Na 3 dni przed galą doszło jednak do zmiany rywala i Shavkat zawalczy z brazylijskim Cowboy'em.

Kazach brylował w M-1 Global, jego rekord to 12-0 i wszystko przed czasem (7 KO/TKO, 5 SUB).

Bardzo kreatywny i dynamiczny zarówno w stójce jak i parterze.

Jego ostatnia walka:

Przeciwnik to dobrze znany fanom UFC, Alex Oliveira. W żadnym wypadku nie moźna go nazwać ogórkiem, bo to również widowiskowy fighter z dużym doświadczeniem w UFC. Jednak oglądając jego walki odnoszę wrażenie, że by dać dobrą walkę, musi dobrze w nią wejść i złapać odpowiedni rytm, a także nie może popełniać podstawowych błędów, które jak na taki poziom rywalizacji, dość często mu się zdarzają. A bez pełnego obozu treningowego będzie to jeszcze trudniejsze do wykonania.

Wiem, że UFC weryfikuje niepokonanych mistrzów innych organizacji, ale uważam, że dobrze przygotowany i głodny walki Kazach zaliczy mocne wejście do UFC pokonując starszego o 6 lat Brazylijczyka, który wziął walkę "last minute", a szansa na wpisanie do swojego rekordu zwycięstwa nad bardzo rozpoznawalnym nazwiskiem w USA i Brazylii to idealny start na podbój TOP15 dywizji.

Zakład Rakhmonov wins inside distance po kursie 3.40 na Betsafe również uważam za godny uwagi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +111
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Volkov - Harris
walka nie zakończy się na punkty @1.53
efrotuna


Waga ciężka, więc i spore prawdopodobieństwo, że walka zakończy się przed czasem. Volkov w UFC przed czasem przegrał tylko raz i było to z Lewisem. Harris przegrywał przed czasem nieco częściej, ale potrafi też kończyć swoich przeciwników.
Volkov musi przetrwać pierwszą rundę, co nie będzie na pewno łatwe. Jeśli to się uda, to powinien zyskiwać przewagę, bo z Harrisa będzie uchodzić powietrze, a wtedy Volkov powinien wykorzystać swoje gabaryty oraz to że jest lepszym stójkowiczem. Jeśli walka zejdzie do parteru, to tutaj również powinien górować Volkov. Warunek jest jeden, nie dać się trafić w pierwszej rundzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +101
elkaraso0o 723

elkaraso0o

Użytkownik
Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje TYP: Over 2.5 rundy @1.55 (Fortuna)

Justin trenuje od czwartego roku życia zapasy. Khabib nie będzie miał łatwego zadania jeśli chodzi o sprowadzenie Amerykanina. Justin jest w mojej opinii lepszym striker'em od swojego oponenta, uważam że głównym zadaniem dagestańczyka będzie prowadzić zapaśniczo-parterową grę, aby uniknąć gradu ciosów ze strony Justina. On natomiast za zadanie będzie miał trzymać dystans i nie dać się sprowadzić do parteru. Klincze czy inne siłowania przy klatce, Justin po prostu powinien znieść i z nich wychodzić, nie chce mi się wierzyć, żeby Khabib rzucał nim jak workiem treningowym. Wobec czego uważam, że walka choć oczekiwania co do niej są duże, może być dość słaba do oglądania z powodu raczej małej ilości ciosów, a długo prowadzonej klicznowo/parterowej grze w której nikt nie będzie szybko zwycięzcą.
 
ferguson2 605,9K

ferguson2

Typer
Cannonier @1.96 fortuna
Fajny kurs na Cannoniera patrząc na jego pojedynki. Amerykanin w 84 to zupełnie inny zawodnik, można powiedzieć że bestia. Walczy z dużą łatwością, mocny cios, ciężko go obalić o czym zresztą przekonał się Jocker w poprzedniej walce. Idzie cały czas do przodu, lubi też kopać, a zawodnikiem który się o tym przekonał był jeszcze Anderson Silva. Whittaker po wojnach z Romero uważam że nie jest już tym samym graczem. Owszem wciąż będzie się liczyć w czołowce, ale w mojej opinii nie odzyska już takiego zdrowia. Cannonier wydaje się bardzo ciężkim stylistycznie zawodnikiem dla Whittakera. Robert może i napiera do przodu lecz daje też dużo miejsca rywalowi na kontrę. Widać to było szczególnie z Tillem, który jednak ma solidny cios, ale siła 9Cannoniera jest w mojej opinii znacznie potezniejsza. Dlatego też to może być woda na młyn dla Jareda, bo on często trafia z kontry i ubija rywali. Whittaker nie zaprezentował się jakoś super z Tillem, jeden i drugi trafiał ale tak jak mówiłem Robert zbyt czesto się odsłania i to go zmylilo w walce z Adesanya i być może zmyli go też z Cannonierem. Oczywiście kursy pokazują, że walka prawdopodobnie będzie wyrównana. Typ również wydaje się 50/50 wg buków. Ale ja nie zagralbym przeciwko Cannonierowi w takiej formie. Gość naprawdę wygląda świetnie i niech każdy sam podejmie decyzję kogo wybierze.
 
Ostatnia edycja:
mrw2019 1,1K

mrw2019

Użytkownik
Tai Tuivasa – Stefan Struve

Walka zakończy się na punkty: Nie 1.40 STS


Tai Tuivasa
  • Walki skończone przed czasem: 10/12 (w UFC: 4/6) 83% (67%)
  • Ostatnie walki: 3 porażki(ostatnia walka ok. rok temu)
  • Ostania walka: Sergey Spivak - uduszony;
Stefan Struve:
  • Walki skończone przed czasem: 36/41 (w UFC: 18/23) 88% (78%)
  • Ostatnie walki: 3 porażki na 4 walki(ostatnia walka ok. rok temu)
  • Ostania walka: Ben Rothwell – porażka przez TKO;
Tuivasa nie stoczył na razie żadnego poważnego pojedynku z takim wieżowcem. Na pewno warunki będą mu przeszkadzać, ale każdy kto walczy z Skyscraperem ma ten problem.
Struve wygląda już na rozbitego zawodnika(67%walk przegranych przez KO/TKO). Tuivasa zaś dysponuje mocnym uderzeniem – 8/9 wygranych walk przez KO/TKO. Powoduje to, że jestem skłonny uwierzyć w to, że Tuivasa znokautuje Holendra. Jest młodszy, przegrywał walki z lepszymi zawodnikami od Struve: Junior dos Santos czy Spivak. Z kolei wieżowiec potrafił przegrywać z Rothwellem czy Arlovskim,który walcząc z nim wtedy miał 39 lat.

Postać Pitbulla łączy obu zawodników, z tym,że Tuivasa z nim wygrał, a Stefan jak wyżej.

Za faktem,że pojedynek skończy się przed czasem świadczy to,że ich jedyne walki jakie dotrwały do werdyktu sędziowskiego to dla Tuivasy pojedynek z :
  • Blagoyem Ivanovem (5 decyzji na 5 ost. walk)
  • Arlovskim (8 decyzji na 10 ost. walk);
… a dla Struve’a:

  • Tyburą (6 decyzji na 10 ost. walk)
  • i wyżej wymieniony Arlovski.
Jedyne czego można się obawiać ze strony BAM BAMa to to,że może zostać poddany. Ostatnio już odpłynął w walce ze Spivakiem,a Holender aż 18 walk wygrał przez poddania. To nie zmienia jednak faktu,że wchodzi wtedy typ. Mimo wszystko wierzę, że młodszy i mocno bijący Tuivasa znokautuje już będącego praktycznie poza UFC Struve’a.



Casey Kenney – Nathan Wood

Walka potrwa: powyżej 1,5 rundy 1.25 STS


Tu nie ma się co rozwodzić. Bardzo wyrównana walka. W UFC obaj Panowie mają taki sam bilans 4 zwycięstw i jednej porażki. Kenney przegrał z gruzińską „Maszyną”, a Wood z Dodsonem. Żadna z tych porażek wstydu nie przynosi.

W tej kategorii wagowej ciosy nie ważą zbyt wiele i przy wyrównanym potencjale obu zawodników walka może spokojnie dotrwać do decyzji.

Statystyki:
  • Kenney walczył minimum dwie rundy w 13 razy na 17 walk(76%), w tym w samym UFC:4/5 co daje wynik 80%;
  • Wood walczył minimum dwie rundy w 13 razy na 21 walk(62%), w tym w samym UFC:5/5 czyli 100%;
Spokojnie można tu postawić over 2.5 rundy ale ja pójdę bezpieczniej w min 2 rundy w tej walce.

Jung.D.U. – Sam Alvey

Jung wygra 1.27 STS


Na koniec typ, którego jestem najmniej pewien. Sam Alvey wydaje się być skończony, ma swoje lata, 4 porażki pod rząd z nienajmocniejszymi rywalami.

Mimo,że Koreańczyk nie wygrał jeszcze z nikim mocnym to to,że jest młodszy od swojego rywala, zbudowany serią wygranych przed czasem( w tym 2 w UFC) oraz fakt, że posiada potężny nokautujący cios(Alvey potrafił przegrać nawet z Nogueirą przez TKO) pozwalają mi myśleć ze to Azjata wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Dla odważniejszych Jung wygra przed czasem-1.57, ale z tym ostrożnie bo mimo wszystko Alvey tylko 3 pojedynki przegrał przez KO/TKO.

Kurs całkowity 2.22


+ dobrym typem wydaję się również wygrana Ankaleva kurs 1.32 pod inne AKO, co myślicie na ten temat?

Powodzenia w typowaniu gali
Jedynie Jung zawiódł( czyli słusznie największy strach towarzyszył tej walce), ale to i tak ze zwrotem wiec jakiś plusik siadł :D
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Gejczi nie miał nic na Khabiba. Różnica w poziomach to jakaś nieskończona przepaść.
Khabib odchodzi na emeryturę, jako niepokonany i jestem pewien, ze nie wrócić z niej.
Mistrz!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom