>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 186 - 25.04.2015

Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik

Data: 25 kwietnia 2015
Miejsce: Bell Centre, Montreal, Quebec, Kanada
UFC 186 Bouts
Walka wieczoru:
Walka o pas mistrza UFC w wadze muszej
Demetrious Johnson (21-2-1) vs. Kyoji Horiguchi (15-1)
Main Card
Michael Bisping (25-7) vs. C.B. Dollaway (15-6)
Fabio Maldonado (22-7) vs. Steve Bosse (10-1)
John Makdessi (12-3) vs. Shane Campbell (11-2)
Yves Jabouin (20-9) vs. Thomas Almeida (17-0)
Preliminary Card (on FOX Sports 1)
Patrick Cote (20-9) vs. Joe Riggs (40-15)
Alexis Davis (16-6) vs. Sarah Kaufman (17-2)
Chad Laprise (10-0) vs. Bryan Barberena (10-2)
Olivier Aubin-Mercier (5-1) vs. David Michaud (8-1)
Preliminary Card (on UFC Fight Pass)
Nordine Taleb (10-2) vs. Chris Clements (12-5, 1 NC)
Jessica Rakoczy (1-4) vs. Valerie Letourneau (6-3)
Aisling Daly (15-5) vs. Randa Markos (4-2)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
W walce wieczoru Demetrious Johnson (21-2-1, 9-1-1 w UFC) po raz szósty będzie bronił mistrzowskiego pasa, tym razem jego rywalem będzie Kyoji Horiguchi (15-1, 4-0 w UFC, #8 w rankingu UFC).
W co-main evencie Michael Bisping (25-7, 15-7 w UFC, #10 w rankingu UFC) podejmie C.B. Dollawaya (15-6, 9-6 w UFC, #11 w rankingu UFC).
https://www.youtube.com/watch?v=2vDK26mclkE
Zapraszam do podawania typów i analiz
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Demetrious Johnson+Thiago Almeida 1.45
Horiguchi to ciekawy zawodnik, ale Mighty Mouse na ten moment wciąga nosem całą kategorie wagową. Nie ma sensu rozpisywać się o tej walce, Johnson miażdży póki co każdego w takim stylu, że pisanie o szansach Japończyka byłoby nietaktem.
Almeide opisywałem gdy debiutował w UFC. 17-0 z czego 3 poddania i 13 nokautów. Potwór, jak dla mnie największy obecnie prospekt Brazylijskiego MMA. Rywal przeciętny.
Jessica Rakoczy 2.65
Tapology nie daje szans pani Rakoczy, &quot;eksperci&quot; wyśmiewają co babka z takim bilansem (1-4) robi w UFC, a ja czuje że zaskoczy niedowiarków i to ona wygra w tym Kanadyjskim starciu. Jessica to jedna z najwybitniejszych bokserek w MMA, wielokrotna mistrzyni świata, duże doświadczenie, znana z kapitalnej pracy na nogach. Popełniła błąd rzucając się na głęboką wodę i walcząc z takimi przeciwniczkami jak Felice Herrig, nie mając pojęcia o żadnej technice poza boksem. Nadrobiła zaległości i w TUFie, w którym doszła do finału, czarowała również dobrym parterem. Po finale zrobiła sobie przerwę od walk, wyleczyła kontuzje, nabrała świeżości, teraz wraca w nowej dla siebie kategorii wagowej, w której powinna czuć się jeszcze lepiej.
https://www.youtube.com/watch?v=-1skNxf_qzk
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
macio106 146,1K

macio106

Znawca - MMA
Chris Clements 3.00 ⛔Nordine Taleb pok. Chrisa Clementsa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).5Dimes.

Już typowałem tego zawodnika tutaj z bardo dobrym skutkiem:

http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-fight-night-rockhold-vs-bisping-114240.html#post4850926

Teraz dostaje trudniejszego zawodnika nie jest faworytem, jednak ja uważam że on wygra tę walkę, mianowicie obaj nie mają praktycznie parteru tylko stójka. Chris wrócił po przerwie w wyśmienitym stylu. Jego rywal Taleb również ma na koncie zwycięstwo z Vik Grujic, ale w Bellatorze za dużych osiągnięć nie miał, Zaromskis rozłożył go na łopatki. Dostał szanse na UFC wygrał ze słabym Vik&#39;em, a w ostatniej walce niesamowicie męczył się z Jingliang Li. W TUF-ie Francuz w parterze robił takie cuda:



Ok Chris Clements bierze walkę na zastępstwo, ale ma do niej trochę czasu. Ma czas na rozpracowanie rywala. Ogólnie Kanadyjczyk jest poziom wyżej od swojego rywala. Jedyną opcją gdzie Francuz może zagrozić swojemu rywalowi jest kondycja, bo Francuz ma ją zawsze perfekt, natomiast u Crisa nie wiadomo. Tak czy siak nie spodziewam się aby walka dotrwała do końca. Również nie spodziewam się walki w parterze, tylko konkretnej bitki w stójce. Chris Clements będzie spokojnie szukał szansy aby wypuścić kombinacje ciosów i punktować tudzież ustrzelić rywala. Tak jak ostatnio:




----------------------------------------------------------------------------------

Fabio Maldonado 1.37 5Dimes. ~ZWROT, zmiana rywala.

Szybko i bez pajacowania, bo ta walka to będzie formalność. Steve Bossé bierze walkę na zastępstwo za Quintona Jackson&#39;a. Jego rekord nabity na kelnerach na niszowych galach, rywale często z rekordem ujemny.;) I teraz ma się zmierzyć z solidną firmą jaką jest Fábio Maldonado? Ja osobiście nie widzę żadnej, płaszczymy w której Kanadyjczyk mógł by zagrozić Brazylijczykowi. Tak ostatnio wygrywał Brazylijczyk:



Zasięg też większy ma Brazylijczyk. Nie ma co kombinować Kanadyjczyk w tak krótkim czasie nie przygotuje się na Maldonado i nie może mu zagrozić w każdej płaszczyźnie.

 
U 170

użytkownik-80336

Użytkownik

Krótko:
W niespodziankę i przegraną Demetriousa osobiście nie wierzę, chociaż Japończyk prezentuje się ostatnio b.dobrze.Kurs 1.14 nie zachęca do gry, moim zdaniem nie warte ryzyka. Odpuszczam.
Bisping - Dollaway to dla mnie typowe 50/50. Dlatego idę w kierunku Dobermana i pobieram kurs 2.40.
Maldonado - rywal w zastępstwie, dwie półki niżej. Fabio nie będzie miał problemu. Kurs 1.39, wchodzę w to grubo. Value !
Jednak Jackson zamiast Bosse, w takim wypadku odpuszczam typowanie, kurs na Jacksona zbyt niski do gry.
EDIT
Makdessi - zawodnik Tristar Gym jest bardziej doświadczony, stójka moim zdaniem lepsza niż u Campbella, do tego czarny pas w Taekwondo i Shotokan. Przewaga siłowa również po stronie Johna. Campbell ma oparcie w muay thai i jego jedyną przewagą wydaje się zasięg. Makdessi to wygra, pobieram kurs 1.57.
Resztę walk opiszę w późniejszym terminie.
EDIT:
Almeida zwięźle podsumowany przez Napoleoniego, jak najbardziej popieram
Cote, a raczej jego przeciwnika elegancko opisał pudzianxx, pełna zgoda. Spore value.
Sarah Kaufman już raz wygrała z Davis, tutaj spodziewam się powtórki i podobnego przebiegu walki. Ze stawką ostrożnie.
Bryan Barberena - nie rozumiem skąd typowanie w kierunku Laprise, tapology na ten moment 86%-14%. Bryan ma na rozkładówce takie nazwiska jak Dane Sayers czy Jake Ellenberger.
Obaj lubią obalenia, obaj nie są wirtuzami w parterze...
Ja typuję wygraną Bryana, który w MMA LAB ma lepszych sparingpartnerów i moim zdaniem jest badziej sprawdzony, po wyśmienitym kursie 3.20.
Aubin-Mercier - posiadacz czarnego pasa w judo, brązowego w BJJ, sprawny grappler, powinien bez większych problemów skończyć bardzo przeciętnego rywala w parterze. Kurs 1.32.
Taleb - nie zgadzam się z macio106, nie widzę dużych szans dla Clementsa. Solidny Taleb ma dobre muay thai, parter nie jest mu obcy. 39 letni Clements nie powinien mu zagrozić w żadnej płaszczyźnie. Kurs 1.38
Tutaj kolejny typ, gdzie mam odmiennie zdanie od kolegi macio106. Rakoczy do tej pory nic sobą nie prezentowała i nie sądzę by w tej walce miało być inaczej. Valerie natomiast przegrywała tylko z solidnymi nazwiskami. Idę w kierunku doświadczenia, francuzka w stójce wie co robić i potrafi używać nóg, trenuje wystarczająco długo, żeby mieć podstawy w parterze. Kurs 1.57
Aisling Daly - tutaj również w moim odczuciu &#39;specjaliści z tapology&#39; się nieco kompromitują. 83% typów w kierunku Markos? Żart i zamierzam to wykorzystać.
Daly jest lepszą grapplerką od Markos, ma większe doświadczenie, jest mocniejsza fizycznie, uderzyć również potrafi. Kurs z kosmosu 3.15 Value!
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Większość została już opisana, więc nie będę szukał typów na siłę, a wezmę to co wpadło mi w oku już na początku.

John Makdessi (12-3) vs. Shane Campbell (11-2)
Typ: 1
1.53
Unibet


Makdessi nie powinien mieć większych problemów ze słabszym Campbellem, który pokonał ostatnio słabiutkiego Derka Boyke. Shane wywodzi się z MT, które jest w jego wykonaniu jest proste, brak jakiejkolwiek techniki. Często odnosi się do front kicków, co udało mi się zaobserwować w dwóch jego walkach. Jego największym nazwiskiem na rozkładzie jest Marcin Parcheta.

Natomiast The Bull to półka wyżej. Dobry kickbokser, dobrze ułożony technicznie, silne uderzenia, lubi kontrować swoich przeciwników. Odwołuje się do różnorodnych kopnięć. Pokonywał lepszych niż Shane.
Maldonado 1.33
Unibet

Walka do jednej bramki. Mimo, że Maldonado znakomitym fighterem nie jest, to Bossego pyknie spokojnie. Kurs 1.33 jak najbardziej do grania.
Rozbije rywala w dystansie lub półdystansie korzystając z uderzeń na głowę i tułów, bez kopnięć, w końcu nie przegrał ani razu walcząc w boksie. Również doświadczenie jest po stronie Fabio.

Makdessi + Maldonado @2.03

Walki wieczoru nie ruszam. Japoniec to młody, rozwijający się talent. Chyba ostatnia nadzieja Azjatów. Zobaczycie, że jeszcze namiesza. Tylko szkoda, że już teraz musi walczyć z DJ.
Pamiętam jak po UFC 182 mówił, że nie jest jeszcze gotowy, aby walczyć o pas, że potrzebuje minimum dwóch walk. Dana długo nie myśląc stwierdził, że nie ma na co czekać i niech walczy z Myszą.
Jakby sprawił niespodziankę byłoby nieźle.
Demetrious jest królem swojej kategorii. Jedynie podskoczyć może mu Dodson.
Atuty Japońca to szybkość, dobry cios i dobra praca nóg.

//Down
Napoleoni kurs na Rakoczy jest taki, a nie inny bo buki musieli sugerować się jej rekordem, wiekiem i to że walczy bardzo rzadko. Nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji. Zbyt dużo niewiadomych.
Z chęcią poczytam Twoją analizę odnośnie tej walki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Im dłużej przyglądam się walce Rakoczy-Letourneau, tym bardziej nie rozumiem kursu i już teraz gram ten kurs za poważniejszą sumkę. Myślę że warto. O szczegółach rozpisze się w tym poście w najbliższym czasie.


Tym razem poważnie szczegółowo rozpisze szanse obu zawodniczek.
Valerie &quot;Trouble&quot; Letourneu

Bilans walk w MMA 6-3

-porażki z Gadelhą, Davis i Kaufman (czyli dobrymi przeciwniczkami)
-wygrane nad Hantelman (3-4), Roy (2-2), Malenfant (0-2), Moore (0-2) i Phillips (4-3)
Niezła prawa ręka, bardzo dobre wysokie kopnięcia. Bardzo nieszczelna garda, po pierwszej rundzie ze słabą technicznie Phillips była już cała porozcinana i posiniaczona.

Dobrze czuje się w siłowych przepychankach w klinczu. Lubi bić kombinacje ciosów, ale zostawia mnóstwo miejsca na kontry. Z ostatnich nagrań i zdjęć na instagramie można wywnioskować że nadal skupia się na aspektach stójkowych, trenując w ATT. Mimo purpurowego pasa BJJ, do tej pory unikała w swoich walkach parteru, a jeśli już walka została tam sprowadzona, miała w nim spore problemy.

Jessica &quot;Ragin&quot; Rakoczy

Bilans walk w MMA 1-4
(nie wlicza wygranej nad Scott(kontrowersyjne NC), oraz walk w TUFie. W praktyce, Rakoczy stoczyła 9 walk w MMA, z czego w 5 wygrała).​

-porażki z Ould, Gurgel, Herrig i Peną. 3 pierwsze stoczone jeszcze zanim Rakoczy zaczęła treningi nad technikami MMA.
-wygrane nad Gatz, Berto, Modafferi i Pennington (3 z nich w TUFie).
33 wygrane i 3 porażki w zawodowym boksie. 5 tytułów mistrzyni świata. Jeszcze 2 lata temu była posiadaczką pasa mistrzowskiego, w boksie niepokonana od 8 lat.

Co do stójki nie można mieć żadnych zarzutów. Szybkość, doskonała praca na nogach, siła w ciosach, mocna szczęka, dobra kondycja. Problemem Rakoczy było przejście do MMA, bez najmniejszego parterowego i zapaśniczego zaplecza. Pierwsze 3 walki w MMA stoczyła bez żadnego przygotowania. Dopiero po urodzeniu dziecka zdecydowała się na realną zmiane z boksu na oktagon. Efektem zmian było 5 wygranych w 6 walkach.

Do zrozumienia że rekord obu pań to tylko liczby, wystarczy skupić się na 18 sezonie TUFa. W eliminacjach do programu, zawalczyły zarówno Rakoczy jak i Letourneu.
Valerie już w 1 rundzie została poddana przez Roxanne Modafferi i nie dostała się do programu.
Jessica w efektowny sposób poddała Reveline Berto, w ćwierćfinale zdemolowała tą samą Modafferi która wcześniej nie miała problemów z Latourneu, a w półfinale pewnie pokonała Raquel Pennington (tą samą z którą niedawno wyrównaną walkę stoczyła Holly Holm).

Dlaczego tak zaciekawiło mnie to starcie? Największym atutem Valerie Latourneu jest jej stójka. Mocne kopnięcia, niezłe kombinacje. Ale bez jaj, za rywalkę będzie mieć zawodniczkę z jedną z najlepszych stójek w całym kobiecym MMA! Dodatkowo Rakoczy wydaje się wszechstronniejszą zawodniczką, w parterze jest niezła, co pokazała w TUFie. &quot;Wesoła&quot; garda Latourneu przeciwko technice i sile ciosów Rakoczy może się dla niej bardzo źle skończyć. Jessica Rakoczy miała ostatnio sporą przerwę od występów, ale nie sądzę żeby to był wielki problem. Po wielu latach gdy walczyła non stop (przecież poza walkami MMA, toczyła też te bokserskie), zdecydowała się poświęcić więcej czasu swojemu dziecku. O tym że zawalczy na tej gali wiedziała od 4 miesięcy, miała więc dużo czasu na przygotowania. To wciąż jest walka kobiet, nieprzewidywalna, ale przy takim kursie warta grania, Rakoczy ma potencjał być w czołowej 5ce tej kategorii wagowej.
 
alves94 560

alves94

Użytkownik
Kursy - unibet:
Rampage 1.30
Maldonado 3.30
Na marathonie w ogóle jeszcze jest do obstawiania stara walka Maldonado. No, ale cóż.. Fabio już nie takie value ????
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Patric Cote - 1.56 - ✅✅✅

O rywalu Riggsie pisałem ostatnio tutaj http://forum.bukmacherskie.com/f201/fox-ufc-saturday-dos-santos-vs-miocic-116001.html#post4955651
Mimo ze ma dopiero 32 lata jest już od dawna past prime , jego wygrane nad innymi leszczami nie biorę w ogóle pod uwagę . Zawodnik zniszczony przez kontuzje , ostatnio postrzelił się w rękę a w ostatniej walce kontuzja karku na samym początku walki .
Dla mnie to niebywały cienias nie wyszczególniający się w niczym , wzięty do ufc chyba przez jakąś pomyłkę .
Cote to też nie jest już jakiś kozak ale mimo że ma 35 lat na tle rywala prezentuje się zdecydowanie lepiej . Nie widzę nic w czym nie górowałby nad rywalem . Stójka czy parter i to on zapewne w tej walce będzie dyktował warunki i decydował gdzie będzie się toczyła walka .
Jeszcze jeden ważny i spory handicap po jego stronie . Walczy we własnym mieście przed swoją publicznością . Jego cztery ostatnie walki w ufc to 3-1 a te trzy wygrane to wszystkie u siebie w kraju w tym dwie w Montrealu gdzie i teraz będzie walczył .
Widać że u siebie czuje się niesamowicie mocny . Rywal jest kontuzjogenny i stawiam na Cote przez TKO/KO .
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Po ważeniu typ Napoleoniego na Rakoczy zyskuje kolejny argument bo Letourneau wyglądała jakbym miała umrzeć... widać, że ścinka była wyczerpująca.
Popieram typ Pudzanxx na Cote po 1,56 bet365/pinnacle i sam to gram 5/10. ✅✅✅ (tak jak pisałem wymęczona decyzja...)
Do mocniejszego grania zniechęca fakt, że zarówno Riggs i Cote w ostatnich walkach nie wyglądali dobrze... widać, że lata (Riggs wystąpił na UFC 49, a Cote na UFC 52) rywalizacji w oktagonie zostawiły piętno na ich organizmach. Cote jednak pomimo, że starszy jawi się jako faworyt... wytrzymały, wszechstronny, nigdy nie przegrał przez KO, doświadczony w walkach z topowymi rywalami, walczy też u siebie wiec w razie wyrównanej walki decyzja pójdzie w jego stronę. A do decyzji może dojść bo Cote już nie ma takiej mocy jak kiedyś, dla mnie po nudnej walce Kanadyjczyk wymęczy wygraną właśnie przez decyzję.
Drugi typ to Jackson - walka zakończy się przed czasem - tak - 2,50 unibet 2,5/10 ⛔⛔⛔ (nie doceniłem wytrzymałości Maldonado)
Maldonado boksuje dobrze, ale ofensywnie... obrona u niego jest dziurawa i kończy się blokowaniem ciosów twarzą. Jackson może jest po prime, ale wciąż dysponuje mocnym ciosem. Nawet jeżeli to będzie nudny pojedynek stójkowy, w którym będzie asekuracyjna walka to Rampage w końcu ustrzeli rywala. Maldonado daje się również trafiać jak dziecko kontrami, chodzi tylko w linii prostej. Można pisać, że Jackson ma lepsze zapasy i jak będzie chciał to przeniesie walkę w parter, większe doświadczenie, ale to bez znaczenia, dla mnie ta walka kończy się w momencie kiedy Maldonado pójdzie w pierwszą mocną wymianę.
i jeszcze live podany w trakcie gali w dyskusjach na tematy bukmacherskie:
Makdessi po 1,80 to pobiorę za 1/10
✅✅✅
e: bisping po 1,57 1/10 nie ma co czekać dłużej :grin:
✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
alves94 560

alves94

Użytkownik
Ako @2.26 - pinnacle ✅ ✅ ✅ wszystko zgodnie z przewidywaniami

Chad Laprise vs. Bryan Barberena, typ: 1 ✅
Olivier Aubin-Mercier vs. David Michaud, typ: 1 ✅
Yves Jabouin vs. Thomas Almeida, typ: 2 ✅
Demetrious Johnson vs. Kyoji Horiguchi, typ: 1 ✅

Co tu dużo mówić, jadę na peffkach, oby nie było cyrków. Laprise to dobry stójkowicz, który potrafi niebezpiecznie kontrować, natomiast Barberena to twardy chłop, który często wkłada maksymalną ilość siły w swoje ciosy i tu duża szansa dla Chad&#39;a, który może mu wtedy sprzedać kontrę. One shot, one kill, oby.. Aubin-Mercier to odkrycie australijsko-kanadyjskiego TUF&#39;a. W finale sezonu przegrał z Chadem Laprise, ale po drodze świetnie się zaprezentował z Matthewsem i Walshem. Olivier będzie stójką ustawiał sobie Michaud&#39;a do sprowadzenia, a w parterze jego całkiem niezłe BJJ powinno dać radę. Almeida to przede wszystkim znakomita stójka. Stosuje wszelkiego rodzaju uderzenia pięściami, łokciami oraz kolanami, które rozbijają przeciwników. Minusy to nie najlepsza defensywa oraz słaba obrona sprowadzeń. Mighty Mouse jest dużym faworytem w swojej kolejnej obronie pasa w dywizji muszej. Japończyk jest piekielnie szybki i ma dobry potencjał kickboxerski, jednak Johnson w końcu znajdzie drogę, żeby obalić Kyoji&#39;ego, a w parterze będzie miał wielką przewagę. Ewentualnie może spychać na siatkę, gdzie w klinczu również wydaje się być lepszym zawodnikiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
U 170

użytkownik-80336

Użytkownik
No to będziemy podsumowywać na bieżąco:
Aisling Daly kurs 3.15 ⛔
Szkoda drugiej rundy, gdyby potrwała 30 sekund dłużej typ byłby na zielono, tak zasłużona wygrana Markos. Szkoda, choć Markos wygrała 2 rundy bezsprzecznie.
Valerie Letourneu kurs 1.57 ✅
Mam nadzieję, że nikt nie grał jednopłaszyznowej Rakoczy. Powinno skończyć się przez suba, choć trzeba przyznać, że Jessica to silna fizycznie zawodniczka. Nawet stójka nie była wygrana przez polecaną przez kilka osób Rakoczy. Walka zgodnie z planem. PS. Napoleoni, trochę pojechałeś z tym potencjałem na TOP5 ????
Nordine Taleb kurs 1.38 ✅
Pełna dominacja przez 3 rundy. Clements został zniszczony zapasami.
Olivier Aubin-Mercier kurs 1.32 ✅
Co to dużo pisać, submission 3 runda.
Bryan Barberena kurs 3.20 ⛔
Sędzia który punktował 30-27 dla Laprise oglądał chyba inną walkę, 1 runda Laprise, druga remisowa, trzecia dla Bryana...
Sarah Kaufman kurs ok. 1.60 ⛔
Piękne poddanie Davis.
Patrick Cote kurs 1.53 ✅
Walka trudniejsza niż się spodziewałem, decyzja dla Cote. Riggs miał swoje okazje zarówno w stójce jak i w parterze.
Thomas Almeida kurs 1.20 ✅
Dokładnie wg przewidywań ????
John Makdessi kurs 1.57 ✅
Demolka, zgodnie z przewidywaniami, choć aż takiej przewagi się nie spodziewałem.
Karciarz również bardzo dobrze opisał sposób walki Campbell&#39;a, ja dodam już po walce - garda zerowa.
C.B. Dollaway kurs 2.40 ⛔
Chyba najlepsza walka gali (walki demetriousa nie oglądałem), zadecydowała 3 runda, mogło pójść w obie strony i zakończyć się przed czasem.
Demetrious Johnson kurs 1.14 ✅
Niespodzianki nie było
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom