>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

UFC 179: Aldo vs. Mendes 2

macio106 186,6K

macio106

Znawca - MMA


Data: 25 października 2014
Miejsce: Ginasio do Maracanazinho, Rio de Janeiro, Brazylia
Transmisja: PPV
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze piórkowej

145 lbs: Jose Aldo (24-1) vs. Chad Mendes (16-1)
Główna karta:
205 lbs: Glover Teixeira (22-3) vs. Phil Davis (12-2)
125 lbs: Scott Jorgensen (15-9) vs. Wilson Reis (18-5)
205 lbs: Fabio Maldonado (21-7) vs. Hans Stringer (22-5-3)
145 lbs: Felipe Arantes (16-6-1) vs. Andre Fili (13-2)
Pozostałe:
155 lbs: Carlos Diego Ferreira (11-0) vs. Beneil Dariush (8-1)
155 lbs: Yan Cabral (11-1) vs. Naoyuki Kotani (33-11-7)
145 lbs: Lucas Martins (15-1) vs. Darren Elkins (17-4)
170 lbs: Neil Magny (12-3) vs. William Macario (7-1)
Walki w Fight Pass:
155 lbs: Christos Giagos (10-2) vs. Gilbert Burns (8-0)
155 lbs: Fabricio Camoes (14-8-1) vs. Tony Martin (8-2)

Zapraszam do dyskusji na temat gali.

Kursy z Bet-at-home:

 
Otrzymane punkty reputacji: +6
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Carlos Diego Ferreira
Unibet - 1.62

Mój podstawowy typ to Carlos Diego Ferreira, gość jest kapitalny, oglądałem dwie jego walki w UFC i pozostawił po sobie świetne wrażenie. Zresztą Dana to docenił bo za obie walki otrzymał bonus, łącznie 100k $.
Brazylijczyk posiada czarny pas bjj, jest niepokonany i wierzę że Dariush tego nie zmieni. Naturalnie główną bronią Ferreiry jest parter ale również w stójce jest niezwykle groźny:

TUTAJ do zobaczenia pierwsza walka w UFC Brazylijczyka gdzie pięknie sprowadził do parteru a potem udusił rywala.
Co jeszcze mi się podoba w Carlosie to jego mądrość, inteligencja w ringu. Oglądając jego walki bardzo przypomina mi naszego Marcina Helda.
Jeśli chodzi o Dariusha to jest to solidny zawodnik, ale nie na tyle by zagrozić Ferreirze. Irańczyk ostatnio udusił rywala, ale wcześniej poległ z rąk Nijema, którego jak widzimy wyżej ubił bohater tego posta.
edit: Warto też zobaczyć jak typują inni na tapology. 94% zgadza się z moim typem stawiając na Brazylijczyka. 31% TKO, 37% submission, 29% decision - to tylko pokazuje jak wszechstronnym zawodnikiem jest Carlos Diego Ferreira.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Jose Aldo - 1.47 - pinnacle ✅✅✅
Kurs rośnie i rośnie :jupisdfgdfg:
Aldo niekwestionowany mistrz i król dywizji piórkowej .
Mamy rewanż ponownie w Brazylii a Aldo broniący u siebie tytułu to Aldo na podwójnym spedzie . Dwie obrony tam i dwie wygrane przed czasem w tym z obecnym rywalem . O ich pierwszej walce pisałem tu http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-142-aldo-vs-mendes-14-01-2012-a-69887.html#post2631340
Obecny scenariusz jaki widzę to podobny do ich pierwszego starcia , czyli Aldo przed czasem

Jak nie taki to Aldo w swoim firmowym sposobem tak mocno okopie nogi Amerykanina , pozbawiając go tym mobilności i systematycznym obrywaniem w stójce czym to skończy się wygraną jego przez decyzję .
Co z tego że Mendes poprawił się w stójce ( i jeszcze bardziej przypakował ) jak to i tak nadal inny rozmiar kapelusza co mistrz .
Aldo to najlepsza stójka , najmocniejsze wyniszczające kopnięcia i najlepsza procentowo obrona przed obaleniami w dywizji .

 
Otrzymane punkty reputacji: +12
bobeczko 12

bobeczko

Użytkownik
Gilbert Burns 1.28 BETSSON
Kurs 1.28 nie zachęca do stawiania jednego wydarzenia na kuponie, aczkolwiek razem z zawodnikami których wymienili moi przedmówcy- jak najbardziej.
Gilbert Burns jest typowym parterowcem (4/8 wygranych poprzez submission, czarny pas BJJ), aczkolwiek na pomniejszych galach udowadniał, że potrafi również dość skutecznie walczyć w stójce (3/8 wygranych walk- KO/TKO). Jest brazylijczykiem więc walczy u siebie, w przeciwieństwie do Giagosa. Burns dla federacji UFC stoczył jak na razie jedną walkę- UFC on FOX w której to wypunktował swojego rywala dając sobie tym zwycięstwem szansę debiutu na pełnoprawnej gali UFC.
Christos Giagos jest stójkowiczem i słabo radzi sobie z parterem- dwie walki musiał odklepać i ni jak nie można go pod tym względem porównywać z Burnsem. Ponadto nawet w walkach które wygrał, wykazywał duże braki jeśli chodzi o umiejętności walki w parterze walcząc z przeciwnikami słabszymi niż Burns.
Jeśli Burns będzie umiał skutecznie bronić się przed ciosami Giagosa w przerwach od prób sprowadzenia walki do parteru to sprawa będzie prosta.
Tapology: Giagos 9% Burns 91%
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
205 lbs: Glover Teixeira (22-3) vs. Phil Davis (12-2)
W zasadzie setup niekorzystny dla Davisa.
Bo Teixera jest równie atletyczny, ma lepsza stojke i niewiele ustepuje w chwytach.
Do tego walczy u siebie.
Jak z formą zawodników ?
Glover dał dobra walke z mistrzem JJ. Ale jak dla mnie JJ obniża loty, nie podejmuje ryzyka i jak najmniejszym nakładem chce wygrywac walki. To pozwala zaprezentowac się dobrze jego rywalom.
Brazylijczyk w walce z Baderem dostał na poczatku mocno po głowie, wczesniej z Te Huną też szybko zwatpił i nie chciał walczyć na ciosy.
Mr Wonderfull nie jest tak groznym uderzaczem ale nie daje sie trafiac. Ma zasięg, świetnie chodzi na nogach i dyktuje tempo walki.
Myśle, że dojdzie do decyzji a Amerykanin moze wykorzystać błędy Glovera.
Przewróci go kilka razy, trafi w stójce , bo Brazol sie odsłania.
Davis ✅
3.72 Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Gilbert Burns 1.28 BETSSON

Kurs 1.28 nie zachęca do stawiania jednego wydarzenia na kuponie, aczkolwiek razem z zawodnikami których wymienili moi przedmówcy- jak najbardziej.

Gilbert Burns jest typowym parterowcem (4/8 wygranych poprzez submission, czarny pas BJJ), aczkolwiek na pomniejszych galach udowadniał, że potrafi również dość skutecznie walczyć w stójce (3/8 wygranych walk- KO/TKO). Jest brazylijczykiem więc walczy u siebie, w przeciwieństwie do Giagosa. Burns dla federacji UFC stoczył jak na razie jedną walkę- UFC on FOX w której to wypunktował swojego rywala dając sobie tym zwycięstwem szansę debiutu na pełnoprawnej gali UFC.

Christos Giagos jest stójkowiczem i słabo radzi sobie z parterem- dwie walki musiał odklepać i ni jak nie można go pod tym względem porównywać z Burnsem. Ponadto nawet w walkach które wygrał, wykazywał duże braki jeśli chodzi o umiejętności walki w parterze walcząc z przeciwnikami słabszymi niż Burns.

Jeśli Burns będzie umiał skutecznie bronić się przed ciosami Giagosa w przerwach od prób sprowadzenia walki do parteru to sprawa będzie prosta.

Tapology: Giagos 9% Burns 91%
Na stronie branżowej pojawił się artykuł o Burnsie z serii: Przyszli mistrzowie. Myślę że warto przeczytać jeżeli chce się postawić na Brazylijczyka. LINK
 
B 0

bonjasky

Użytkownik
Na początku witam wszystkich, jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość ????

Co do zwycięstwa Jose Aldo oraz Gilberta Burnsa raczej wątpliwości nie mam. Owszem Ferreira też wciąż dla mnie pozostaje faworytem jednak nie tak pewnym jak wymieniona dwójka... owszem pokonał Nijema jednak przed trafieniem nokautującym nie wyglądało to jakby kontrolował pojedynek. Często ręce nisko przez co doszło do jego głowy kilka na szczęście nie tak silnych ciosów. W parterze wirtuoz jednak ta stójka według mnie pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Co do powiązania walki Dariusha z Nijemem... gdyby to latające kolanko(na chwilę przed akcją kończącą) czysto doszło do głowy Nijema sądzę, że nie było by co zbierać... no ale niema co gdybać Po porostu uważam, że Ferreira może mieć problemy w stójce z Dariushem.


Pozdro i życzę udanych typów ????
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Gilbert Burns - 1.31✅ - pinnacle
Poddanie 1 runda

O Burnsie pisałem gdy debiutował w UFC tutaj http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-on-fox-12-lawler-vs-brown-110033.html#post4659046
Później poleciała jeszcze dokładka za 1.72 . W sumie nie chwaląc się mam smykałkę do wynajdowania zawodników którzy robią luz zrobią karierę w UFC . Pisałem gdy debiutował min. Miocic , McGregor , Sterling , Burns cała banda rosyjskich sambistów i innych .
Rywal Burnsa to jakiś zwykły kalafior , striker to tylko nie jest bo ma jakieś tam szkolne zaplecze zapaśniczego co można łatwo dostrzec na jego walkach w sieci . Ale to i tak nie ten level co Burns .
Jak mu nie wyjdzie jakiś cios życia albo nie wyjdzie ze skórką od banana schowanej w spodenkach na której poślizgnie się Burns to powinien zostać obskoczony a nawet i poddany✅ .
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
B 0

bonjasky

Użytkownik
Co sądzicie o starciu Felipe Arantes vs Andre Fili ???
Kurs na Andre Fili jest dosyć fajny 1.80 - Bet365
Andre do ostatniej porażki odnotował 9 zwycięstw z rzędu z czego większość przed czasem. Nawet podczas przegranej walki prezentował się bardzo dobrze do czasu aż nie wpadł w gilotynkę. Natomiast jego przeciwnik odkąd trafił pod skrzydła UFC walczy w kratkę... tu jakaś wygrana, tu jakaś przegrana...albo remis.
 
siepaldo 388

siepaldo

Użytkownik
Witam panowie...
Sorry za off topic ale pytanie dotyczące UFC!
Strasznie podjarany tym sportem zacząłem bacznie śledzić UFC i mma na niższym poziomie.
W sobotę gala UFC 179. i teraz pytanie. Zobaczyć Aldo z Mendesem można jedynie w fight pasie na oficjalnej stronie UFC. abonament na cały rok wynosi 60 funtów.. Ale jest też opcja zakupu pay per viev samej gali w Brazylii co kosztuje 12 funtów... jak wykupie abonament fight pass na cały rok to będą dostępne wszystkie gale UFC czy trzeba będzie jeszcze dokupić PPV na gale w których będą walczyć mistrzowie (patrz UFC179?) dzięki za odpowiedź pozdrawiam no i WAR! ;-)
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Panowie ostatnio grzeszą aktywnością w tematach dotyczących sportów walki, szacun dla was wszystkich za zaangażowanie ???? Ciężko o wyszukane analizy na gali gdy większość starć wydaje się oczywista, ale i ja pozwolę wtrącić swoje 3 grosze.

Jeszcze nie dawno Brazylia wydawała się sportowym potentatem. Siatkarska i futbolowa potęga, w MMA wybitni zawodnicy, wielu mistrzów świata. W dość krótkim odstępie czasu, Brazylijczycy stracili siatkarskie mistrzostwo świata, a w swojej ojczyźnie królowie futbolu zostali upokorzeni przez Niemców. W UFC sytuacja wygląda bardzo podobnie.
-Junior dos Santos stracił pas na rzecz Caina Velasqueza.
-Lyoto Machida i Shogun Rua zostali pokonani przez Jona Jonesa
-Anderson Silva przegrał dwukrotnie z Chrisem Weidmanem
-Renan Barao stracił pas w walce z TJem Dillashaw.
Z wszystkich znakomitych Brazylijskich mistrzów, pas posiada już tylko jeden, Jose Aldo. Najprawdopodobniej najsolidniejszy i najwszechstronniejszy z nich wszystkich. Pretendentem do pasa jest Chad Mendes, zdolny, solidny zapaśnik, którego karierę pełną wygranych splamiła jedna, jedyna porażka, właśnie z Aldo. Należy tutaj podkreślić że Mendes ma wszelkie predyspozycje żeby pokonać ostatniego Brazylijskiego mistrza w UFC. Dysponuje bardzo dobrymi zapasami, ma całkiem solidną stójkę, którą solidnie szlifował i poprawił w ostatnim czasie z Duane Ludwigiem, wybranym najlepszym trenerem świata 2014 roku w MMA. Ludwig który opuścił Team Alpha Male, dla Mendesa zrobił wyjątek i z tego co wiem, będzie w jego narożniku w walce z Brazylijczykiem. To żadna tajemnica że brazylijscy mistrzowie nie radzą sobie z amerykańskimi zapaśnikami, czego dowodem jest chociażby wcześniejsze zestawienie byłych Brazylijskich mistrzów.
Nie zgadzam się z wielką krytyką wobec Jose Aldo że nie robi postępów. On w swoim stylu jest niemalże perfekcyjny, trudno oczekiwać że będzie jeszcze lepszy. Kłopotem dla niego powinien być styl rywala, ale już w pierwszej walce udowodnił że defensywne zapasy ma na bardzo wysokim poziomie.
Kurs 1.48 sprzyja graniu na jednego z największych dominatorów w historii MMA. Co prawda lubie szukać niespodzianek w większości walk, ale 1.48 na Aldo nie jest złym kursem i nie ma co szukać na siłę sensacji. Jose w walce z Lamasem pokazał że potrafi walczyć z kontry, i mimo wielu problemów zdrowotnych powinien przetrwać nawałnice na początku walki, a potem systematycznie kontrować rywala. Jeśli komuś mało emocji, można śmiało próbować kursów na małą ilość rund, obaj zawodnicy mają kondycje na 2-3 rundy, potem potrafią pływać bez sił, więc wątpię w decyzje.

Jose Aldo 1.48
Under 4.5 1.68


Glover Teixeira z Philem Davisem, dość specyficzna walka. Na dobrą sprawę mimo iż obu oglądaliśmy w wielu walkach, nie można przewidzieć co pokażą tym razem. Być może to będą 3 rundy obijania Davisa ze strony Glovera? Bardzo możliwe, ale Davis zapaśniczo dominujący rywala to również prawdopodobny scenariusz. Bez zbędnego wchodzenia w szczegóły, w walce dwóch chimerycznych, a zarazem utalentowanych czołowych zawodników wagi półciężkiej postawię na to że walka potrwa pełne 3 rundy. Wątpię że ktokolwiek z nich przegra to przed czasem.
Over 2.5 rundy 1.54
Burns 1.27 - analiza zbędna
bliżej gali dorzuce jeszcze jakieś walki plus tapology.

https://www.youtube.com/watch?v=lNXgHm2Of4k
https://www.youtube.com/watch?v=Oyo6xZXJDcw
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
170 lbs: Neil Magny (12-3) vs. William Macario (7-1)

DECYZJA 1,57 UNIBET ⛔

W walce tej nie widzę ani KO ani SUBa, a zakończenie decyzją. Amerykanin w swoich 7 walkach w UFC, aż 4 pojedynki dociagnał do decyzji, wygrane nad A. Garcia, T. Means oraz G. Umalatov, przegrana z S. Baczynski, wiec zawodnicy nieco lepsi bądż równi brazylijczykowi. Ten zaś ostatnią swoją walkę wygrał przez decyzję grubo na punkty, demolując i wypunktowując B. Voelkera, który dawał się zapędzać pod siatkę by tam dać się obijając jak małe dziecko. Neil Magny w swoich walkach niczym szczególnym mnie nie zaskoczył, wykorzystuje swoje warunki fizyczne oraz uważnie trzyma się gameplanu, i tak też będzie w pojedynku z Patolino.
Dla odważniejszych proponuje również:

NEIL MAGNY BY DECISION 2,00 Unibet⛔

 
Otrzymane punkty reputacji: +2
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
125 lbs: Scott Jorgensen (15-9) vs. Wilson Reis (18-5)

DECYZJA 1,50 UNIBET⛔
Kolejna walka w której typuje zakończenie walki przez decyzję. Wilson Reis swoje wszystkie 3 walki w UFC dociągnał do decyzji, 2 wygrywając, a 1 przegrywając niejednogłośnie z I. Alcantara. W swojej karierze brazylijczyk w 23 walkach, aż 13 walk pozostawił w rękach sędziów, z czego 10 wygrał. Amerykanin Scott Jorgensen weteran WEC, niema ani petardy w łapie, ani na tyle umiejętności grapplerskich żeby poddać brazylijczyka dierżącego czarny pas BJJ. Amerykanin w swoich 24 pojedynkach, aż 13 z nich oddał w ręce sedziów. Amerykanin walczył będzie by zachować swoje dobre imię, zaś brazylijczyk wspina się po drabince kategorii muszej, dlatego obstawiam że walka zostanie zakończona decyzją.
Dla odwazniejszych proponuję:

WILSON REIS BY DECISION 2,30 Unibet⛔





TAPOLOGY TO TEN CHAMA:

 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Ok gram jeszcze tak jak wylecieć to po całości ;)
Aldo✅ &amp; Burns✅ &amp; Murray✅ - 1.97✅✅✅ - ónibet
Pierwsi dwaj opisani wyżej . Murray boksera dokładam jako formalność . Rywala Włocha Spade to powinien dzisiaj połknąć .
Trzymać kciuki i zaczynamy .
Dzisiaj fajne dwie gale bokserskie w Anglii ( co najmniej dwóch mega talentów tam będzie walczyć ) jedna w Monte Carlo ( Murray ) i po 23 na tvp pożegnalna walka Gołoty .
W nocy jeszcze Ruis Jr waga ciężka , gość wygląda jak ***** a ma kowadło w łapie i niesamowitą technikę i szybkość , a na deser zacznie się UFC .
Zaczynam właśnie maraton do rana i śledzenie walk na 2 monitorach + tv . :grin: jedziemy z koksem
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
205 lbs: Fabio Maldonado (21-7) vs. Hans Stringer (22-5-3)
Stawiam na decyzje dla Maldonado.
Stringer to młody, dobry, przekrojowy Skandynaw.
Ale w poprzedniej walce zaprezentował sie średnio, ledwo wygrywając przez decyzje. Teraz zawalczy w Brazylii z solidnym bokserem.
Myśle, że zabraknie mu paliwa.
Maldonaldo umie wymeczyc przeciwnika, dobrze broni obalenia , do tego egzotyczna dla Stringera strefa klimatyczna, małe doświadczenie walk na duzych galach.
Maldonaldo ⛔
3.25 u n i b e t
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Mnie dziś czeka 14h nocka w pracy dlatego dzisiejsze UFC jest jak manna z nieba.
Bukmachersko dubelek Ferreira ⛔ +Aldo ✅ (niestety z przyczyn niezależnych ode mnie zagrałem dopiero dziś i kurs na Carlosa spadł z 1.62 na 1.44). Ako: 2.07
Dziś typuję parę niespodzianek. Pamiętam galę w Brazylii gdzie jakieś 3/4 walk kończyło się wygranymi underdogów ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
siepaldo 388

siepaldo

Użytkownik
Panowie a macie poratować jakimś Livestreamem?? szukam i nic nie mogę znaleźć.. z góry dziękuję i potem do usunięcia... pozdro!
 
Do góry Bottom