>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

UFC 166 Velasquez vs. Dos Santos 3 20.10.2013

Status
Zamknięty.
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik


Data: 20 października 2013
Miejsce: Toyota Centre, Houston, Teksas, USA
Transmisja: PPV

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze ciężkiej
265 lbs: Cain Velasquez (12-1) vs. Junior dos Santos (16-2)
Główna karta:
265 lbs: Daniel Cormier (12-0) vs. Roy Nelson (19-8)
155 lbs: Gilbert Melendez (21-3) vs. Diego Sanchez (24-5)
265 lbs: Gabriel Gonzaga (15-7) vs. Shawn Jordan (15-4)
125 lbs: Darrell Montague (13-2) vs. John Dodson (14-6)

Walki w FOX Sports 1:

185 lbs: C.B. Dollaway (13-4) vs. Tim Boetsch (16-6)
170 lbs: Hector Lombard (32-4-1) vs. Nate Marquardt (32-12-2)
135 lbs: Sarah Kaufman (16-2) vs. Jessica Eye (10-1)
155 lbs: George Sotirpoulos (14-5) vs. K.J. Noons (11-7)

Pozostałe:

170 lbs: T.J. Waldburger (16-7) vs. Adlan Amagov (12-2)
155 lbs: Tony Ferguson (13-3) vs. Mike Rio (9-2)
145 lbs: Charles Oliveira (16-4) vs. Jeremy Larsen (8-4)
135 lbs: Dustin Pague (11-8) vs. Kyoji Horiguchi (11-1)
 
K 326

kurekq

Użytkownik
Co do walki wieczoru to 50/50.
Walka, której lepiej nie typować.
No to jest kurs na JDS 3.05, a Ty uważasz, że szanse 50-50, to nie rozumiem Twojego wniosku, żeby nie typować... Chyba na tym polega bukmacherka, aby stawiać na te zdarzenia, które uważamy, że są źle ocenione przez bukmachera, prawda?
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Junior dos Santos to mój ulubiony zawodnik w mma i na pewno po takim kursie bede grał coś w jego strone, nie ma się co zastanawiać. Jak wiemy to ich 3 walka, ostatnią wygrał Meksykaniec. Strasznie zlał Brazylijczyka, okładał go przez 5r, ale nie dał rady znokautowac. Brazylijczyk mówił po tej walce, że popełnił błąd w przygotowaniach. Był po pro prostu zajechany, bez sił. Każdy powie wymówki itp, ale ja mu wierze. Teraz na pewno się dobrze przygotuje i będzie gotów na 5r.
Wiadomo waga cieżka, jeden cios zadecyduje zapewne, jak podczas 1 walki. Po takim kursie trzeba grać Santosa. To pewnie ich nieostatnia walka ???? W wadze ciezkiej są Oni i pozniej długo długo nic ????
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
265 lbs: Cain Velasquez (12-1) vs. Junior dos Santos (16-2)

W pierwszej walce faworytem był Cain. Został szybko znokautowany , wymowka miała byc kontuzja nogi jakiej nabawił sie przed walką.
W drugiej walce faworytem dył Junior. Przez 5 rund był walcowany przez Caina.
Wymowka był rozwod z żoną jaki przechodził w tym okresie.

Jak bedzie za trzecim razem? Sam jestem ciekaw. Czy poza pojedynkiem dojdzie znowu jakas historia około ringowa , która bedzie wytłumaczeniem słabszej postawy jednego z nich.

Widze dwa scenariusze:
1. Znowu KO na Cainie
2 Decyzja dla Caina
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Dawno się tu nie udzielałem, ale jako fan Caina coś napiszę.
Obecne kursy skłaniają do grania na JDS. Velasquez obecnie nie jest takim faworytem, jak pokazują to kursy. Ale ja nie o tym.
Chciałem odnieść się do posta Widzu&#39;a.
Dos Santos to Brazylijczyk, a ci mają usprawiedliwianie porażek we krwi. Najpierw, że słaba forma to, jak wspomniał salonowiec, rozwód, później okazało się niby, że był przetrenowany. A ja mówię na to: ***** prawda. Po prostu nikt, absolutnie nikt nie jest w stanie wytrzymać tempa, jakie w walkach narzuca Velasquez. Poza tym Brazylijczyk nie potrafi uderzać cofając się, jego ciosy wówczas nie mają takiej mocy, jak normalnie. A śmiem twierdzić, że Velasquez, podobnie jak ostatnio, od początku będzie wywierał presję na rywalu. Serce krzyczy Cain, głowa mówi Cain, ale z bukmacherskiego punktu widzenia, jeśli ruszać, to Juniora.
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
Na tą galę czekałem szkoda że kursy takie niskie, ale hajs jest ????

265 lbs: Cain Velasquez (12-1) vs. Junior dos Santos (16-2)
1,40 UNIBET

W tej walce widzę tylko jednego zwycięzce, Junior to bardzo mocny skurwiel, świetny boks oraz petarda w ręku co urywa jego oponentom głowy. Cain zaś to kompletny fighter, z świetną grą parterową, zabójca gdy jest góry, jest bardziej poukładany i wszechstronniejszy niż Junior. Moim zdaniem dzieli tych zawodników pewna przepaść.
W wadze ciężkiej za Cainem level niżej to miejsce Juniora (tam pozostanie już pewnie), zaś level za Juniorem umieściłbym Cormiera, który napewno połasi się na 2 miejsce, i na ten czas uważam że niema zawodnika który mógłby zagrozić tej trójcy. Widzę tam T. Brownie, S. Miocica i S. Jordana (ten ostatni jeśli pokona Gabriela), krążacych koło tej trójcy, ale nie widzę szans żeby któryś z nich się tam wcisnął. W pojedynku przewiduje scenariusz to ciągłe zejścia Caina po nogi Juniora, tam trochę popracuje nad nim w parterze i tym razem ubije go jak jajko na piane. Nie przewiduje żeby mistrz popełnił ten sam błąd co wcześniej i skracał dystans w stójce, aby tam nadziać się na latającego cepa. Cain niepopełni drugi raz tego samego błędu, zaś braki kondycyjne Junior może i nadrobi, ale prędzej czy póżniej płuca Cigano nie wytrzymają warunków które narzuci Cain.
Mistrz jest tylko jeden!!
Następną walkę Juniora przewiduje z D. Cormierem.
Cain rd.2 ciosy w parterze
lub
Cain przez jednogłośną decyzję

 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Do gali jeszcze kilka dni więc rozpiszę się przed walką, a teraz napiszę coś co może ułatwić wam wytypowanie main eventu.
Kolejna gala z rzędu na której przedstawiona przez jakiegoś eksperta/ekspertów z USA opinia obiega świat, wszyscy cytują ją jako pewny argument, nie koniecznie wgłębiając się w realia. Spójrzmy chociażby na ostatnie miesiące.
Zdaniem &quot;ekspertów&quot; z USA, Benson miał poddać Pettisa. Pewniak! Jak się skończyło? Zdaniem ekspertów Bones miał zdemolować Alexa! Kto bardziej oberwał? Maia też podobno miał spokojnie znokautować Shieldsa... Scenariusz który opinia publiczna przyjęła za niemal pewny, to ponowna dominacja Caina nad bezradnym Juniorem. Czy są podstawy by w to wierzyć?
To na co zwróciłem uwagę w pierwszej walce obu panów, to nijakość Caina. Cigano pewnie realizował swój plan, nie mówię tutaj nawet o KO, ale o tym że w wymianie ciosów przed samym nokautem, Cain nie był w stanie doskoczyć do Juniora. W rewanżu, Cain znakomicie skracał dystans, jego zapaśnicze umiejętności plus znakomita kondycja pozwalają zneutralizować umiejętności każdego zawodnika na świecie. Wiecie ile w sumie ciosów Velasquez otrzymał w 2 walkach z Antonio Silvą, Lesnarem, Nogueirą, Rothwelem, O&#39;Brienem oraz Morrisem? 7 walk, a Cain w tych 7 walkach oberwał UWAGA 19 ciosów! To maszyna do walki w klinczu, produkt idealny rodem z AKA. Nabijanie punktów ciosami, plus sprowadzenia, w walce z JDS zaliczył 33 (!) próby sprowadzeń. Jak przedstawiają się statystyki Juniora? Słabo, nawet Mark Hunt trafił go 29 razy w ostatniej walce, Mir 17. JDS nie wyprowadza wielu ciosów, nie ma wielu sprowadzeń (przez całą karierę udało mu się to 4 razy), a także przyjmuje wiele uderzeń. Teoretycznie, poza jakimś szalonym KO, Junior nie ma argumentów. Cain ma ich cały arsenał. Problem jest jednak niesamowicie prosty. Czy Junior jest w stanie wybronić się przed techniką sprowadzeń w wykonaniu Caina? Jeśli tak, ma wielkie szansa na zwycięstwo. Boksersko, jest w stanie zdominować nawet kogoś takiego jak Velasquez, jeśli uda mu się utrzymać go na dystans. Jeśli jednak Cain sprowadzi w pierwszej rundzie rywala do parteru, frustracja doprowadzi Cigano do porażki.
Gdybym miał bawić się w Nostradamusa, przepowiedziałbym najbardziej nieprawdopodobne rozwiązanie czyli submission w wykonaniu JDS. Niemożliwe? Póki co opierał swoją karierę w UFC na walorach bokserskich. Nie zapominajmy jednak że to jest posiadacz czarnego pasa BJJ! Na ten moment opieramy się głównie podstawie domysłów. Mocne Cardio Caina? Okej, ale on w karierze ledwie raz walczył na pełnym, 5 rundowym dystansie. Jak zaprezentuje się jeśli rywal będzie atakował go w parterze z góry, jak poradzi sobie gdy ewentualnie to on będzie musiał gonić wynik? Zobaczymy, swój typ napiszę po ważeniu, ale nie skazywałbym żadnego z nich na porażkę.



 
bene 240

bene

Użytkownik
Na początek podam kilka faktów i parę pytań celem sprostowania i wyjaśnienia kilku kwesti:
1. Brazylijczycy znani są z tego iż po przegranych walkach szukają wymówek, nie potrafią (większość) przegrywać z honorem. Przykład nawet ostatniej walki z main eventu Maia vs Shields. Nie należy się za bardzo sugerować &quot;przetrenowaniem&quot; JDS. Podczas walki Huntem też nie wyglądał na super świeżego pomimo iż to on dyktował tempo, które BTW było do wytrzymania przez Hunta.
2. Cain nigdy nie przedstawiał wymówki, że był kontuzjowany w pierwszej walce. Fakt ten wyszedł na jaw około 2 tygodnie przed drugą walką z czego Cain nie był zadowolony. W wywiadach był pytany wprost o kontuzje kolana, nigdy tematu sam nie wyciągał na jaw.
3. Pytanie do kolegi wyżej: Skąd info że Santos się rozwodził? Nie wydaje się to być prawdą, jeśli to prawda to należy włożyć to do analizy.
4. O opiniach których ekspertów było mówione wcześniej ? Z tego co słucham opinii zza oceanów ekpertów których poważam jak Luke Thomas, Ben Fowkles czy Jeremy Botter są bardzo zachowawczy jeśli chodzi o scenariusz tej walki. Jeśli chodzi o &quot;ekspertów&quot; brytyjskich to się zgodzę, goście pojęcia nie mają i generalnie nie polecam się ich słuchać.
5. Dla Cormiera to ostatnia walka w HW, czy wygra czy przegra jego następna walka będzie w LHW.
Ciekawy fakt podał Napoleoni aczkolwiek poprosił bym źródło które mówi, jak się domyślam że : &quot;Cain w tych 7 walkach oberwał UWAGA 19 ciosów!&quot;. Jeśli to prawda to ciężko się spodziewać że da się ustrzelić jakimś potężnym ciosem. I zgodzę się też że wygrana przez poddanie JDS nie jest wariantem z tych z &quot;Bajek&quot;. JDS żeby wygrać będzie musiał pokazać że jest wszechstronnym zawodnikiem MMA z dobrym boksem, a nie utalentowanym bokserem w MMA. Dos Santos jeśli znajdzie się na plecach musi przeczekać ustabilizować pozycję, podziałać ofensywnie z pleców, złapać oddech i wstawać jak najmniejszym kosztem sił. Gdyż wstawanie wszelkim kosztem zabiera dużo sił, a jak wiadomo następny takedown ze strony Caina już idzie.
Co do typu to ciężka sprawa. Cain prawdopodobnie nie wiele zmieni w stosunku do ostatniej walki, za JDS napewno wiele, wiele poczynił postępów i przygotował dobry game plan. Jak dla mnie szanse 55:45 na korzyść Caina. Więc wynika z tego że trzeba brać po kursie JDS.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Podłącze się do postu Napoleoni.
Chodzi o wątek, w którym Cain miał byc trafiony tylko 19 razy.
Statystyki wyglądają mi na wybiórcze.
Czyli podliczone tylko te &quot;łatwe&quot; walki , gdzie przeciwnicy legli w 1 rundzie i w dodatku zwykle nie byli stricte strikerami.
W walce z Kongo Cain był mocno trafiany, z Santosem obie walki byly cięzkie , następna walka z Juniorem nawet jeśli będzie wygrana przez Caina też będzie okupiona co najmniej kilkoma mocnymi przyjetymi ciosami.

Dlatego powyższą statystyke traktowałbym jako ciekawostke , bo inaczej to wygląda w walce z &quot;ogorkami&quot; a inaczej z klasowymi przeciwnikami.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Hector Lombard - 1.60✅✅✅ - sportingbet .
2 minuty walka , wjazd konkretny i KO . Zniszczył go na lajcie .
Dla mnie to pewniak . Z kim jak z kim ale z pasywnym i szklanym Nate Marguardtem nie przegra .
Niezwykle szybki i silny dobry striker , zapaśnik i judoka . Posiadający czarne pasy w BJJ i Judo . Jest także byłym Kubańskim olimpijczykiem a jego złote trofea w różnorodnych zawodach w judo bardzo ciężko policzyć .
Hector swoich przeciwników lubi spychać do defensywy , pruje na nich i czeka na odpowiedni moment do ataku . Gdy do tego dochodzi w każdy cios wkłada sporo siły .
Widzę tutaj dominacje od początku . Jego szybkość , przewaga techniczna i silny cios jego pierdolnięcie spokojnie wystarczy .
Walka w wadze półśredniej gdzie już nie raz w swojej karierze Hector toczył boje . Waga i forma przed walką idzie wyśmienicie . Już 1 październik był on bardzo blisko limitu . Zero obaw .
Nate po odstawieniu terapii TRT ( kuracji testosteronowej ) to już inny zawodnik , słabszy , odstający od innych ( przykład Overem ) .
To powinien być niezły wjazd Hectora w nowej wadze w UFC . Właśnie w tej będzie kosił .
Z innych walk łatwe wygrane sporych faworytów Cormiera✅ , Melendeza✅ i Fergusona✅ .
Tripel i fajne ako 1.67✅ dla tych co się nie boją mieć aż trzech na kuponie .
Update : Info z czwartku , prawdopodobnie walka Lombarda odbędzie sie w umownym limicie . Tym lepiej dla niego zachowa więcej sił .
Update 2 z godz.19 : waga zrobiona 77 kg idealnie przed ważeniem . War Hector .
Update 3 : jeden funt poniżej limitu ????

 
Otrzymane punkty reputacji: +37
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
265 lbs: Cain Velasquez (12-1) vs. Junior dos Santos (16-2)
Dla mnie walka 50/50
Game plan Caina jest znany. Powtórzy taktyke z drugiej walki, czyli w miare markowane ciosy , natychmiastowe skracanie dystansu w celu użycia zapasów.
Junior musiał szlifowac jakąś kontrtaktyke.
Zobaczymy w jaki sposób i czy skutecznie Brazylijczyk będzie probował zniwelować game plan Caina.
Dla mnie obaj sa mistrzami HW, o sukcesie jednego czy drugiego pewnie będzie decydował przypadek, lepsza dyspozycja dnia, ewentualne niezaleczone kontuzje.
Zabawie się w Nostradamusa i wywroże, że niebawem będzie nas czekał kolejny pojedynek Cain Velasquez vs. Junior dos Santos IV, zeby w koncu i definitywnie dowiedzieć się kto jest najlepszy ;)
Moje typy na ta walkę:
Cain przez decyzję.
albo Junior by KO.
Cain będzie miał problemy ze znokautowaniem Juniora. Brazol ma mocną szczękę. Z ground and pound tez będzie trudno, bo Junior to zbyt sprawny i silny zawodnik, żeby go dosiąść i zasypac z góry ciosami.
Junior przez decyzję nie powinien wygrac. Będzie na wstecznym próbowął ustrzelić nacierającego Caina a tutaj cięzko punktować w totalnym bilansie.
Napoleoni wysunął ciekawy pomysł na submission by Junior.
Jedyny sposób jaki mi się wydaje prawdopodobny to gilotyna ze stójki.
Z pleców tego nie widzę. bo Brazylijczyk pierwsze co to będzie chciał uciekać do stojki a nie bawić się w ataki z tej pozycji.
Zaproponuje zakład, ktory na moje oko ma jakieś 50 % szans
Junior by KO
4 w William Hill
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
155 lbs: Gilbert Melendez (21-3) vs. Diego Sanchez (24-5)
STS 1,14✅✅✅ Trafiłem ,,WALKĘ WIECZORU&#39;&#39; ???? ????

Śmiech na sali ten kurs na El-Nino. Walkę tą obstawiam jako ,,Walka Wieczoru&#39;&#39;, sam też najbardziej pragnę ją zobaczyć na tej gali.
El-Nino to jeden z moich ulubionych fighterów, nie widzę tu jego porażki z mocnym, ale już dawno wypalonym D. Sanchezem. Zapasy, graplling, kondycja, szybkość, solidna defensywa po stronie El-Nino, stójka może delikatnie Sancheza.
Obstawiam tu 3rd. bój po czym jednogłośne zwycięstwo dla byłego mistrza Strikeforce.
Pierwszy raz nie widziałem Melendeza u boku walczącego Shieldsa, musiał pewnie ostro trenować, skoro olał walkę kumpla.
Ps. Wydaję mi się to El-Nino powinien zawalczyć o pas z Perttisem, a wtedy J. Thompson idealnie by pasował do walki z Sanchezem, ale ok takie zestawienie tych zawodników też nie jest złe.
UNIBET 1,50 Melendez by decision✅✅✅
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
265 lbs: Daniel Cormier (12-0) vs. Roy Nelson (19-8)
STS 1,18✅✅✅

Walka ta to dla mnie pojedynek Wszechstronność vs. Cep ostatniej nadzieji. Lubię Roya, w TUFie 10 na tle Schauba, Mittrione, McSwenneya, i Kimbo, on zaprezentował się najlpiej. Niestety oprócz tego cepa i metalowej szczęki, nie widzę argumentów, które mogłyby przemawiać że Roy ma szanse wygrać ten pojedynek. Roy to jedno płaszczyznowy fighter, Game Plan przeciw niemu każdy układa taki sam, aby trzymać dystans, a w skróconym dystansie nie wymieniać ciosów. DC to mocny skurwiel, ze świetnymi zapasami, z nieco wszechstronniejszą i chyba nieco lepszą stójką, Daniel pokazał już że potrafi kopnąć soczystego High kicka, po za tym to partner klubowy Caina. Myślę że w tym pojedynku DC da ostre bęcki Royowi pod siatką. Ze względu na metalową szczęke Roya, obstawiam wygraną przez jednogłośną decyzję dla DC i co dalej? Czyżby zmiana kategorii wagowej jak pisaliście?!
UNIBET 1,65 Cormier by decision✅✅✅


Mega propozycja z sts, 1,14 x 0,88 = 1,0032 ??? Mam to zagrac za 10000 dla 32zł ?
Zawsze możesz zagrać Sancheza za 4,28 STS, kuszący kurs ????
Ogólnie to niskie kursy na dużych faworytów, ja skłaniam się ku puszczeniu kilku węży na całą galę, jeden z nich umieszczę po ważeniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Z racji tego że ten weekend mam wolny, opisze wam jutro wieczorem większość walk, a co do Caina i JDS, jeśli chcecie więcej na temat ciosów...
http://hosteddb.fightmetric.com/fighters/details/535
http://hosteddb.fightmetric.com/fighters/details/497


JDS w UFC
-Werdum KO w 1 rundzie, ciosy 7-6
-Struve KO w 1 rundzie, ciosy 12-0

-Filipovic, kontuzja Mirko w 3 rundzie, ciosy 70-22
-Yvel KO w 1 rundzie, ciosy 14-3
-Gonzaga KO w 1 rundzie, ciosy 20-9
-Nelson, decyzja ciosy 130-40
-Carwin, decyzja ciosy 88-20
-Cain KO w 1 rundzie, ciosy 8-7
-Mir, KO w 2 rundzie, ciosy 59-17

-Cain PORAŻKA przez decyzje, ciosy 57-111
-Hunt KO w 3 rundzie, ciosy 74-29
Czyli 5 walk w których JDS nokautował szybko rywali, plus walki na dystansie, w których otrzymał sporo ciosów (Hunt-29, Carwin-20, Nelson-40, Filipović-22,Mir w 2 rundy 17, razem 128 ciosów). Walki z Cainem nie liczę.
Cain w UFC
-Morris KO w 1 rundzie, ciosy 36-1
-O&#39;Brien KO w 1 rundzie, ciosy 24-1
-Stojnić KO w 2 rundzie, ciosy 88-7

-Kongo decyzja ciosy 29-21
-Rothwell, KO w 2 rundzie, ciosy 62-3
-Nog, KO w 1 rundzie, ciosy 23-3
-Lesnar KO w 1 rundzie ciosy 31-9

-JDS porażka przez KO, ciosy 7-8
-Bigfoot, KO 1 runda ciosy 28-1
-JDS, decyzja ciosy 111-57
-Bigfoot 2, KO 1 runda ciosy 18-1
Nawet jeśli Cain nokautuje rywali, to poprzedza to kilkanaście/dziesiąt wcześniejszych mocnych ciosów. O ile JDS to głównie siła jednego potężnego ciosu, to Cain stopniowo rozbija rywala. w UFC zaledwie w 2 walkach otrzymał więcej niż 10 ciosów, w walce z Kongo, oraz w 5 rundowej batalii z Cigano.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
265 lbs: Gabriel Gonzaga (15-7) vs. Shawn Jordan (15-4)
STS 1,42⛔⛔⛔ Spośród walk wieczoru, walka ta jest najmniej dla mnie pewna. Stawiam tu na faworyta, kolejnego zawodnika ze Strikeforce&#39;a. Shawn Jordan na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak te średniaki pokroju Schaub i Mittrione, jednak Jordan to były gracz footballu, a oprócz tego to p***dolony atleta, ogromna zwinność, zręczność, szybkość, przede wszystkim WYTRZYMAŁOŚĆ I SIŁA po jego stronie. Co do Napao, walczy on bardzo w kratkę, dobre pojedynki daje z ogórkami, ze śmietanką przegrywa w 1rd, jedyna wygrana z Cro Copem w jego rekordzie 15 walk wygranych wygląda dobrze, przegrana z B.Schaubem uuuuuuuu.
Shawn Jordan po porażce z Kongo bardzo się rozwinął, Mike Russow, potem Pat Barry, gdzie w przyjacielskiej walce, na luzie w 1rd za KO zdobył nagrodę. Na codzień trenuje pod okiem G. Jacksona, z J. Jones&#39;em i innymi. Obstawiam tu wygraną Jordana przez KO w rd.2 ????
UNIBET 1,85 Jordan by KO,TKO or DQ⛔⛔⛔


PS. Czekam na kolejne salto w tył w wykonaniu Jordana po wygranej walce z Gonzagą, w wadze ciężkiej to niesamowicie wygląda:cool:
 
wertastable 47

wertastable

Użytkownik
A zeby nie byc jak uzytkownik Soltysiao napisze cos o najblizszym UFC.
W walce wieczoru stawiam na Caina. (1.45) Ciagla presja, ciagle proby obalen przetykane mocnymi ciosami- plan na JDSa. Meksykaniec jest niesamowita, ta agresywnosc, cardio, zapasy, a dodatkowo mocny cios. Oczywiscie to MMA, Junior ma swietny boks- jednak gdy on jest strona nacierajaca. W drugiej walce widac bylo, jak slabo sobie radzi z kontry, nie czuje octagonu. Dla mnie kurs atrakcyjny i go pobieram, jednak nie za gruba stawke.
Cormier (1.18)- klubowy kolega mistrza, najlepszy brudny boks pod siatka w wadze ciezkiej, zameczy Nelsona, ktory jak zwykle bedzie polowal na jeden cios. Daniel jest zbyt doswiadczony, ma zbyt dobre zapasy, zeby sie na to zlapac. Wartosc grubaska zweryfikowal juz Miocic (ktory sam nota bene jest sredniakiem)
Melendeza (1.14) nie polecam. Diego jest w swietnej formie, ma twardy leb, po takim kursie nie warto ryzykowac. Sam nawet pogram za drobne Sancheza (6.00)
Gonzaga (2.75) to pierwszy underdog, ktorego tutaj polecam. Bardzo dobre BJJ, specyficzna, aczkolwiek dobra stojka, slaba psychika i jeszcze slabsza szczeka. Jednak Jordan to niesprawdzony zawodnik. W tej walce moze zdarzyc sie wszystko, szanse rozkladam 50:50, wiec widze value.
Boetsch (1.60) to twardy gosc. Zaden wirtuoz, jednak bardzo ambitny dzik. Przegral dwie ostatnie walki, bedzie chcial wrocic na zwycieska sciezke, szczegolnie po ostatnich cieciach w wadze sredniej. (Okami :/) Mocne ciosy, solidne zapasy to atuty Tima. Mysle, ze CB jedyna swoja szanse moze znalezc w parterze, jednak to Barbarian bedzie decydowal o plaszczyznie pojedynku.
Lombard (1.53)- Pudzian juz uargumentowal te walke. Ja jednak poczealbym ze stawianiem do wazenie. Hector zmienia kategorie, nie wiadomo jak to wplynie na niego. Raczej no bet, byly mistrz Bellatora to bardzo chimeryczny zawodnik.
Reszte walk i jakis mily kuponik opisze po wazeniu. Ciezka gala do obstawiania, oprocz walk wieczoru nie polecam grania za grubsza kase.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
żeby rozlużnić trochę atmosferę podam swój typ z walki z preeliminacji.
170 lbs: T.J. Waldburger (16-7) vs. Adlan Amagov (12-2)
UNIBET 1,55✅✅✅
Pojedynek w wadze średniej między doskonałym grapllerem, a nie szablonowym strikerem. Rosjanin w swoim debiucie w UFC w walce Chris Spang&#39;iem zaprezentował się naprawdę świetnie, oprócz doskonałych akcji w stójce (latające kolana, obrotówki, poteżne high-kicki) gdzie rosjanin obalił swojego rywala aż 6 razy, rzucając nim po macie zupełnie jak jego rodak Khabib ????
Myślę że graplling nie wystarczy amerykaninowi na nieobliczalnego mistrza sambo, który oprócz tego że jest świetnym strikerem, jest doskonałym zapaśnikiem.
Amagov to kolejny wschodząca gwiazda ze stajni G. Jacksona, i kolejny który udowadnia że Strikeforce wcale dużo nie odbiegał od UFC.

Poniżej link do skrótów z walki debiutanckiej rosjanina.
http://www.youtube.com/watch?v=-LJENUn3-Dc
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Panowie... trzymajmy poziom, każdy gra co chce, gdzie chce, ktoś ma sts pod blokiem, to idzie na sts, ktoś lubi grać po sieci, gra po sieci, bez niepotrzebnej spiny ???? Za grosze pogram pewnie jutro standardowo WSZYSTKIE typy, ale jak dla mnie to jest gala w której kluczowe pytanie to siła jednego nokautującego ciosu, czy stopniowe rozbijanie rywala oparte na zapasach?
Cain oraz DC to typowi przedstawiciele tej drugiej grupy, nie daje większych szans na bezpośrednie KO w wykonaniu żadnego z nich. Obijanie rywali, dziesiątki, a może i ponad setka wyprowadzonych ciosów, sprowadzenia do parteru, duża kontrola w oktagonie. Obaj są dobrymi kumplami z AKA, Cain to mistrz UFC, Cormier był mistrzem świata w zapasach, oraz kapitanem reprezentacji USA na igrzyskach olimpijskich w 2008 roku. Nelson i JDS to siła uderzenia. Oczywiście, umiejętności parterowe Nelsona to jego ukryta broń, wielu nie docenia jego zdolności, ja pamiętam go jeszcze gdy nie był miśkowatym brodaczem z KFC, ale wytrawnym parterowcem. JDS to umiejętności boksersko-kickbokserskie. Warto zwrócić uwagę na ważenie. Jeśli DC i CV będą wyglądać słabo, rywale mogą ich upolować. W innym wypadku, to 2 pewniaki, pokonać zawodnika który opiera swoje walki na zapasach jest bardzo ciężko, szczególnie jeśli robi to pewnie i konsekwentnie.

Roy poddający w zawodach grapplerskich niejakiego... Franka Mira
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom