>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Transfery w 2. Ekstralidze przed sezonem 2024

Status
Zamknięty.
A 341,4K

adams235

Znawca - Żużel
Jest styczeń trochę nudów,pozwoliłem sobie na analizę 1 ligi transferów i sytuacji itd w mojej ocenie oczywiście,Extralige mamy omówiona choć trochę więc coś o 1 lidze😉
Ostrovia
Do momentu oddania Krawczyka dla mnie główny kandydat do awansu,po jego transferze szansę wedle mojej oceny mocno zmalały,z najlepszej juniorki uważam braci Szostakow gdzies na 5-6 siłę niestety,idę też o zakład że po 3 kolejce Ostrovia nie będzie miała dwóch juniorów do składu ale oby nie...Potasznik i Gracjan mają tendencję z racji wieku do upadków i pewne rzeczy mogą ich przerosnąć...
Seniorka bardzo mocna,Holder madry ruch bo po ciężkiej kontuzji pojechał w lidze angielskiej parę meczy na dobrym poziomie,a wiadomo jak się jeździ w Anglii więc ta rdza spadła,na drugim biegunie Musielak który ma zakłócone przygotowania i wedle moich informacji nie będzie gotowy na początek sezonu jeśli chodzi o formę 😉😉
Jacobsen i Czhugunow z racji wieku na Plus 😉Jasinski u24 powinien swoje zrobić 😉
Krosno
Dużo by pisać,słyszałem o mocnym zawodzie i nie najlepszej atmosferze po spadku,mocno liczono na utrzymanie,poszło mnóstwo pieniędzy,plus nie taki po spadku jak liczono podobnie jak w Ostrowie,wywiad z G.Waliszko niejako potwierdza te opinię...
Krosno ratuje zdecydowanie tor,więc u siebie będą mocni ale nie jest to skład który chciał Krosno tylko taki na który zgodzili się niejako zawodnicy
Czy Wojdylo powtórzy świetny sezon?Salk duża nie wiadoma,Milik na 1 lige dobry zawodnik...kwestia Berge czy odpali?ale czy to skład na awans szczerze wątpię...
Rybnik
Kurtz i Thungate będą ciągnąć,pytanie co pokaże Walasek i Jamrog jeśli zalicza dobry sezon Rybnik będzie groźny,do tego Bloedern na u24,jak na Rybnik skład zbudowany mądrze....jest jeszcze Hansen ale ciężko mi uwierzyć że będzie w stanie rywalizować od początku...czy juniorka zrobi postęp? pewnie tak ale nadal sporo im brakuje i tu jest ten minus...
Bydgoszcz
W sumie kiedy jak nie teraz ,główny kandydat do awansu po odejściu Krawczyka do Wrocka,ruch z karczewskim bardzo dobry na 1 ligę to będzie dobry junior ,oczywiście nie taki jak Przyjemski, ale trio Buczkowski ,Lyager,Huckenbeack na 1 ligę powinni ciągnąć zdecydowanie,mocno obcykani na torach 1 ligi,jeśli trochę dorzuci Soerensen a ma potencjał to będzie ciekawy sezon w Bydzi...
Gdańsk
Chodzą słuchy że może to być jeden z lepszych sezonow pod względem organizacyjnym i finansowym dla Gdańska ,również zmiana władzy w PL podobno na plus może wyjść 😉
No ale przełożenia na wynik sportowy nie musi mieć wogole...Kasprzak uważam że te 2.0 wykręci spokojnie...no ale właśnie Kasprzak i może być długo długo nic...Iversen kończył sezon z przykra kontuzja,Klindt po bardzo mocnej kontuzji...no i do tego Tonder i Brennan którzy umówmy się pewnie zalicza dobre biegi ale nie są gwarantem pewnych punktów,z juniorów spory talent Wysocki na którego warto zwrócić uwagę...
Łódź
Jeśli są tam pieniądze a chyba u Witka są,to niewiem kto mu doradza i jaki jest klucz przy ustalaniu składu...kiedyś może to wypali,ale dla mnie to zbieranka dwóch dobrych żużlowców Becker oraz Bartkowiak który powinien na juniorce wymiatać i może wchodzić za seniora i reszta z Berntzonem na czele którego nie jestem fanem,oraz Gapinskim po fatalnej kontuzji,Kaczmarkiem który w 1 lidze się nie odnajdzie i Polisem który ma papiery na jazdę ale który często nie trzyma ciśnienia...liga niby coraz mocniejsza a skład łodzi nazwałbym kontrowersyjny,choć może to jest jakiś sposób,gorsze nazwiska na papierze ale lepszy sezon??
To może być wielki sezon Beckera którego obserwuje z ciekawością...
Oki jest jeszcze Basso i Kemp na U24...ale wątpię żeby odmienili oblicze drużyny...
Transfery w Orle nie wykluczone😉
Poznań
Fajnie że są...i na tym bym poprzestał,fajny bliski wyjazd😉ale skład słabszy niż rok temu...jeśli Loktajew powtórzy świetny sezon a to nie jest powiedziane,to zostaje nam Nielsen materiał na drugiego lidera,i Jensen po fatalnym sezonie,Szlauderbach i na pozycji u24 Dul...wygląda to mizernie, i nie zmienia to Grzelak na juniorce za wiele...jest jeszcze Douglas ale jeśli pojedzie to za kogo??Pytanie o ewentualne transfery kto i za ile jest w stanie Poznań ściągnąć...
Rzeszów
Duże pieniądze,wielkie nazwisko Pedersen ,uważam że Nicki u siebie będzie mocny średnia 2.5 w zasiegu ale wyjazdy mogą kuleć,reszta ekipy mocno doinwestowana i wcale bym ich nie skreślał na wysokie miejsce,zapas finansowy na kolejne transfery jest,juniorka przyzwoita Poczta i niedoceniany trochę Rafalski ale on ma papiery na dobrą jazdę...
Jeśli Thorsell i Pieszczek zrobią wynik 1 ligowy na jaki ich stać...to miejsce w środku tabeli okolo 4-5 mogą zakręcić...ciężko też liczyć na Kildemanda czy Nowaka i przewiduje jednak jakiś Transfer😉pozycję u24 to Świdnicki ale Knudsena bym nie skreślał bo to ciekawy zawodnik,jest jeszcze Giermek ale to melodia przyszłości...

Zachęcam do dyskusji😉uprzedze co miałem na myśli pisząc o Bartkowiaku ,chłopak natrzaskal sporo biegów w elidze uważam że te 5-6 pkt jest w stanie robić ,co w przypadku Łodzi może być na wagę złota,zresztą taki junior na pewne 5-6 oczek to wartość dodana😉
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1868
neutralny 451,6K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
A adams235 zaczął temat, więc ja pociągnę i również podzielę się spostrzeżeniami.

Ostrovia Ostrów
przyszli:
- Czugunow, Ch. Holder, Jakobsen, Jasiński.
odeszli: - Berntzon, Grzelak, Gusts, Nielsen, Palovaara, Poczta, Walasek.
opinia: Fajne ruchy w Ostrowie, każdy zawodnik który wzmocnił skład Arged Malesy ze znaczącą albo bardzo znaczącą rolą w Ekstralidze w przeszłości. Ze strat najważniejsze to odejścia Berntzona, czy Gustsa, bo Walaskowi jakoś ostatnio w Ostrowie nie było po drodze, co odbijało się na wynikach. Kadra wygląda bardzo solidnie, jeśli juniorzy również "dojadą" to w Ostrowie może byc ciekawie.

Polonia Bydgoszcz
przyszli:
- Buczkowski, Huckenbeck, Karczewski, Soernesen.
odeszli: - Basso, Bellego, Bjerre, Jeleniewski, Przyjemski, Szlauderbach.
opinia: Duże nazwiska odeszły i duże przyszły, jednak w żaden sposób Polonia nie jest w stanie zastąpić Wiktora Przyjemskiego, który był juniorem mogącym wskoczyć za seniora i dalej robić trójki i ocierać się o komplety. Na pewno Buczek i Kai na duży plus i bardzo ważne, czy w Bydgoszczy odbudują Franka Karczewskiego, bo to może być klucz do dobrego wyniku w tym sezonie.

PSŻ Poznań
przyszli:
- Douglas, Dul, Grzelak, Jensen, Nielsen, Szlauderbach.
odeszli: - Gała, K. Fajfer, Hurysz, Krakowiak, Lindbaeck, Seifert - Salk, Żupiński.
opinia: Szału ni ma. PSŻ otarł się o spadek i w sezonie 24' stawia na ryzykowne nazwiska. Jensen, Nielsen, czy Szlauderbach to nie są czołowi jeźdźcy nawet na I-ligowym szczeblu. Wszystko będzie na barkach Łoktajewa, który nie wiadomo, czy utrzyma dyspozycję z minionej kampanii. Odejścia młodych zawodników, plus Salka, brak formy Tonio Lindbaecka, to wszystko skłania mnie ku zdaniu, iż Poznań ponownie będzie walczył o utrzymanie.

ROW Rybnik
przyszli:
- Bloedern, Jamróg, Tungate, Walasek.
odeszli: - Kvech, Wojdyło, Zagar.
opinia: Dobre transfery, praktycznie wszyscy to poziom na czołówkę ligi. Co prawda Walasek młodszy nie będzie, ale taki zawodnik zawsze może wnieść wiele dobrego do drużyny, jeśli obu stronom będzie na tym zależało. Jamróg, Tunhate to bardzo mocni jeźdźcy, jak na ten poziom, plus Bloedern, który w końcu opuścił Landshut, jeśli zaliczy kolejny progres to kto wie, czy za rok nie dostanie szanse u kogoś z ekstraligowców.

Stal Rzeszów
przyszli:
- Pedersem, Poczta, Rafalski, Świdnicki
odeszli: - Hellstroem - Baengs, Karczmarz, Krcmar, Rowe, Vuolas, Wolbert
opinia: W Rzeszowie najważniejszymi transferami jest ... brak transferów. Zostają Nowak, Kildemand, Pieszczek i Thorsell, dochodzi Nicki i Świdnicki, który no musi się obudzić na zapleczu. Przyszłościowe transfery Poczty i Rafalskiego. Odchodzą głównie zawodnicy, którzy raczej poziomem pasują do II ligi. Ruchy wydają się więc dość przemyślane, a co najważniejsze po awansie nie ma rewolucji, a ściągając mistrza świata nikt nie może działaczom zarzucić bierności na rynku.

Wilki Krosno
przyszli:
- Berge, Grygolec, Krakowiak, Seifert - Salk, Wojdyło.
odeszli: - Doyle, Kasprzak, Lebiediew, Lewiszyn, Sadurski, Skupień, Świdnicki, Zieliński.
opinia: Transfery w Krośnie na minus, jednak było to jasne, że wraz ze spadkiem z Ekstraligi spadnie poziom sportowy. Odeszło tyle nazwisk, które mogłyby same stworzyć 1-ligowy skład. Ciekawy ruch z Salkiem, który z roku na roku zbliża się do ekstraligowego poziomu. Wiele tu jednak niewiadomych. Berge, Krakowiak, Wojdyło, osobiście nie wierzę, że wszyscy pojadą na wysokim poziomie, bo to zawodnicy, którzy nie słyną z równej, stabilnej formy, choć każdy z nich potrafi "wystrzelić" w pojedynczych meczach.

Wybrzeże Gdańsk
przyszli:
- Brennan, Iversen, Kasprzak, Tonder.
odeszli: - Jensen, Hansen, Kaczmarek, Kościuch, Orgacki, Rew.
opinia: Mało przekonujące było Wybrzeże na rynku między sezonami. Niby przyszły ciekawe nazwiska, ale jak dla mnie nie widać tu za bardzo potencjału na dobry wynik. W obliczu odejść Jensena, Hansen, Keynana, czy nawet Kaczmarka wydaje mi się, że ekipa z wybrzeża może w sezonie 2024 rozczarować.

Orzeł Łódź
przyszli:
- Bartkowiak, Basso, Becker, Berntzon, Kaczmarek, Kemp, Polis.
odeszli: - Brennan, Dul, Holta, Iversen, Jamróg, Lahti, Tonder
opinia: W Łodzi raczej rewolucja kadrowa niż małe roszady. Ogólnie nie jestem fanem aż tak dużych zmian, bo zazwyczaj to się źle kończy. Patrząc na nazwiska wydaje się, że zostało zachowane status quo. Z taką kadrą awans raczej łodzianom nie grozi, choć jest kilka nazwisk, które pewnie kilka razy "pociągną". Liczę tu na Beckera, mam nadzieję, że podtrzyma dobrą formę i kontuzje w końcu będą go omijać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1472
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom