>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

STS Wygrana powyżej 3 tys.

madman01 13,4K

madman01

Użytkownik
Nie wiem czy bylo to już poruszane ale słyszałem, że za wygrane powyżej 3 tys. płaci się jakiś podatek w sts, Czy to prawda? Cos było odnośnie ustawy hazardowej że wygrana powyżej 3 tys podlega opodatkowaniu?
 
ted 11,7K

ted

Forum VIP
&quot;Natomiast od jednorazowych wartości wygranych powyżej 2.280 złotych pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty.&quot;
 
R 13

reward

Użytkownik
Hmm...
A po co płacić podwójny podatek od wygranej ? Jak chce się grać za większe stawki to lepiej rozbić stawkę na kilka kuponów, tak żeby nie przekraczać wygranej netto 2280zł... chyba, że jest to kupon z wieloma zdarzeniami o łącznym kursie np. 1300 to wtedy w każdym bukmacherze naziemnym trzeba płacić podatek, bo wygrana przekracza 2280zł...
 
panti1801 29

panti1801

Użytkownik
ten drugi podatek, powyżej 2280 zł jest to zryczałtowy podatek pobierany przez Urząd Skarbowy wg. ustawy, także na to nie ma wpływu żaden naziemny, legalnie działający bukmacher
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Ale chyba zazwyczaj jak może być taka wygrana to &quot;sugerują&quot; rozbicie tego na kilka kuponów. Przynajmniej tam gdzie ja grałem tak niektórym radzono ;)
 
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
Pierwszy raz słyszę o czymś takim. W STS jest limit wygranej zależy od ilości spotkań na kuponie, ale w każdym przypadku podatek ma ten sam procent.
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Pierwszy raz słyszę o czymś takim. W STS jest limit wygranej zależy od ilości spotkań na kuponie, ale w każdym przypadku podatek ma ten sam procent.
Niepotrzebnie podbijasz temat w którym jest wszystko napisane.

1. W STS jest standardowe 12% podatku.
2. Limity wygranej: 10.000 zł (do 14 zdarzeń), 25.000 zł (15 do 25 zdarzeń), 50.000 zł (26 do 32 zdarzeń).
3. Wygrana powyżej 2280 zł podlega DODATKOWEMU opodatkowaniu w wysokości 10%, ale można go uniknąć robiąc kilka kuponów za niższą stawkę (jeśli na pojedynczym kuponie wygrana jest niższa niż 2280 omijamy podatek - nawet jeśli mamy kilka identycznych kuponów, których suma wielokrotnie przekracza 2280).
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Mam pytanie.
Otóż gdy zagram kupon w którym stawka*kurs wynosi 2500 zł, a po odjęciu podatku początkowego 12% wygrana wyniesie 2200 zł.
Czy w tym wypadku muszę płacić podatek od wygranej?
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Czy w tym wypadku muszę płacić podatek od wygranej?
jeśli wygrana w ziemniakach przekracza próg 2.2k to kolejny podatek odliczany jest automatycznie, więc lepiej podzielić stawkę na pół i zagrać 2identyczne kupony, wówczas unika się dodatkowego podatku.
 
piotrex007 91,5K

piotrex007

Użytkownik
Mam pytanie.
Otóż gdy zagram kupon w którym stawka*kurs wynosi 2500 zł, a po odjęciu podatku początkowego 12% wygrana wyniesie 2200 zł.
Czy w tym wypadku muszę płacić podatek od wygranej?
Nie, wtedy nie musisz płacić dodatkowego podatku. Ten podatek dodatkowy musisz płacić wówczas, gdy wygrana po odjęciu podatku 12% przekroczy 2280zł ;)
 
Do góry Bottom