>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Speedway Grand Prix (8) Chorwacji - Gorican, godz 19:00

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

FIM Valvoline Croatian Speedway Grand Prix (Gorican) Lista startowa (wg. numerów)

1. Jason Crump
2. Tomasz Gollob
3. Davey Watt
4. Greg Hancock
5. Andreas Jonsson
6. Nicki Pedersen
7. Rune Holta
8. Kenneth Bjerre
9. Fredrik Lindgren
10. Hans Andersen
11. Magnus Zetterstroem
12. Chris Holder
13. Jarosław Hampel
14. Chris Harris
15. Tai Woffinden
16. Jurica Pavlic
R1 : Matija Duh
R2 : Joszef Tabaka
Informacje o torze:
Speedway Stadium Milenium
Pojemność stadionu: 9.000
Długość toru: 305m
Rekord toru: 58.4s - Jurica Pavlic (03.10.2009)

W Gorican, a tak właściwie gdzieś pomiędzy Gorican, a Donji Kralijvec zostanie rozegrana pierwsza w historii eliminacja GP Chorwacji. Nowy obiekt na żużlowej mapie elity wzbudza sporo emocji. Ten turniej to niepowtarzalna okazja dla Słoweńców, Węgrów, Chorwatów na obejrzenie &quot;czarnego sportu&quot; na najwyższym poziomie. Zawody cieszą się sporą popularnością, a organizatorzy przewidują około 10 tysięcy osób na trybunach. Specjalnie z okazji sobotniego GP zostało dobudowanych kilkaset miejsc siedzących. Tyle w kwestii organizacyjnej.
Oferta z bet365.

Bukmacherzy dobrze wiedzą, kto powinien dzielić i rządzić na obiekcie rodziny Pavliców. Dla mnie trio Gollob, Crump i Holta powinno rozstrzygnąć między sobą końcowy triumf. Hampel jakby powoli jego forma zaczęła gasnąć, a czarnego konia jakoś ciężko mi wskazać? Może na macierzystym obiekcie wystrzeli niespodziewanie Pavlic? Niewykluczone. Może przebudzi się wreszcie Jonsson albo Pedersen? Jak to mawiają Rosjanie &quot;Pażywiom, uwidim&quot; ...
Zapraszam do dyskusji!
 
speedwaykk 6

speedwaykk

Użytkownik
Na Tobet są łatwe zdarzenia do typowania na te zawody:
Davey Watt poza ósemką - 1.11
Tai Woffinden poza ósemką - 1.15
Rune Holta w &quot;8&quot; - 1.30
Jarek Hampel w &quot;8&quot; - 1.40
Kursy nie powalają, ale jeżeli dałoby rade włożyć to na jeden kupon to można zagrać na prawdę sporą sumką i wyciągnąć myślę, że pewne pieniądze. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego te zdarzenia nie mogą być w akumulatorze tylko każdy z powyższych zdarzeń może być tylko singlem? :?
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
bo są to zdarzenia z jednego turnieju, to tak jak byś chciał stawiać w meczu piłki nożnej, że dana drużyna wygra, ze będzie over i kto strzeli na jednym kuponie.
 
speedwaykk 6

speedwaykk

Użytkownik
bo są to zdarzenia z jednego turnieju, to tak jak byś chciał stawiać w meczu piłki nożnej, że dana drużyna wygra, ze będzie over i kto strzeli na jednym kuponie.
Pojedynki żużlowców też są z jednej imprezy, a jednak da się je wrzucić na akumulator... :roll:
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Pojedynki żużlowców też są z jednej imprezy, a jednak da się je wrzucić na akumulator... :roll:
ale takich typów jak ty dodałeś nie da się złączyć, wejdź na ofertę Tobet i spróbuj, jest konflikt zdarzeń i tyle.
To GP trochę nieobliczalne może być, pierwszy raz tu startują, ciężko powiedzieć czy pola startowe będą miały znaczenie czy jednak sam start.
Na pewno Gollob ma wielkie szanse, forma, do tego odpoczynek który może być ważny. Hampel gaśnie, myślę że ten turniej już może rozstrzygnąć sprawę mistrzostwa bo Hampel może w nim sporo stracić.
Ciężko ogólnie wskazać kto tu może coś pokazać, pewnie Crump, Holta, Pedersen w Szwecji świetnie jeździł, Hancock jest forma.
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
tak jak coolmen7 napisal, GP moze byc troche nieobliczalne dla obstawiajacych, z tego co czytam wszyscy zadowoleni z tego toru, wiekszosc tam jezdzila kilka miesiecy temu.

czekamy na oferte, licze na Tomka ????
 
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
Za nami już losowanie numerów startowych na jutrzejszy turniej, a co za tym idzie znamy obsadę pól startowych w kolejnych biegach. Prezentuje się to następująco:



Podobnie jak przed 2 tygodniami mamy mega heat -11 wyścig dnia już dzisiaj na niego czekam ;)
Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorów gdyż z tego co widzę to prawdopodobieństwo opadów w Gorican niestety duże...
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ja jutro liczę mocno na Jurka Pavlica, że na własnym prywatnym torze wjedzie co najmniej do półfinału. Część żużlowców ze stawki nigdy nie startowała na tym torze, co tylko może sprzyjać Juricy. Będzie chciał się pokazać. A w GP często zdarzają się dobre wyniki zawodnika z dzikusem. Liczę, że tu będzie podobnie. Na TOP8 kurs 2.45 całkiem fajny. Do tego h2h z takim Zorro, też powinno być ok.
Co do zwycięzcy, to nie mam pomysłu. Raczej wyrównany turniej się szykuje.
 
mateo717 0

mateo717

Użytkownik
Myśle , że na Jurka Pavlice nie masz co liczyć . W zawodach indywidualnych objeżdżali go tacy zawodnicy jak Szymek Woźniak , czy Maciek Janowski . 3 punkty to max co będzie mógł uzbierać . Jego wyniki w ligach również nie powalają na kolana , dlatego sądze , że jesteś w błędzie . No ale byćmoże Ci sie poszczęści , czego Ci życze . Pozdr;)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Jurica Pavlic w TOP 8⛔
Bwin
2,50


Moim zdaniem prezent od bukmacherów na to zdarzenie, gdyż jak wszyscy fanatycy żużla wiedzą tor w chorwackim Gorican należy do taty Juricy Pavlicia i jego syn od małolata się wychowywał na tym właśnie owalu. Zna ten tor jak nikt inny na świecie, gdyż jak do tej pory rozgrywano na nim głównie imprezy juniorskie ale również parę seniorskich też było i zawsze w tych zawodach błyszczał zawodnik, który jest nadzieją chorwackiego speedwaya. Jutro będzie miał rywali z najwyższej światowej półki ale jeżeli nic się nie stanie niespodziewanego to powinien odgrywać jedną z głównych ról w tych zawodach i ja po cichu liczę, że podium jest w stanie osiągnąć. Teraz parę powodów dla których miałby się znaleźć w półfinale. Po pierwsze jest od niego kilku słabszych rywali takich jak Zetterstroem, Woffinden, Watt, Harris. Po drugie Duńczycy nie są w najlepszej dyspozycji. Nicki Pedersen dopiero po kontuzji i chociaż świetnie pojechał we wtorek w Szwecji - 13 punktów to jednak różnie, może to wyglądać z jego strony i nie zdziwiłby mnie obrazek z Mallili, gdy musiał się wycofać z zawodów. Hans Andersen odczuwa jeszcze skutki wypadku z Mallili i ostatnio mniej startował w ligach. Szwecję i Anglię odpuścił w tym tygodniu, a w barwach toruńskiego Apatora spisał się bardzo słabo w starciu ze Spartą Wrocław. Kenneth Bjerre również ostatnio opuścił loty i już nie wygląda tak dobrze jak rok temu czy chociażby na początku tego sezonu. Po trzecie nie liczyłbym na dobrą postawę ze strony Fredrika Lindgrena, który przecież ma zapewniony awans do przyszłorocznego cyklu GP i jeżeli mu nie będzie szło jakoś nadspodziewanie dobrze to zdrowia nie będzie zbytnio ryzykował no, bo i po co jak wie, że nie musi się już wysilać w tym roku. Opisałem tutaj kilku zawodników z którymi młody Chorwat sobie powinien poradzić ale również nie wiadomą jest forma Grega Hancocka, który może pojechać super zawody, a w następnych kompletnie zawalić sprawę. To samo się tyczy Chrisa Holdera. Również przecież z czołówki ostatnio jakby Jarek Hampel zaczynał przygasać, więc i z nim może sobie poradzić. A kurs na to zdarzenie bardzo mi się spodobał i uważam, że warto zainwestować w tego zawodnika. Jeżeli Bwin wystawi jeszcze ofertę H2H to również mogę pobrać coś na Jurice.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Pavlic - Andersen - 2 @ 2 Bet365
Andersen - Palivc - 2 @ 2,4 Betsafe
Tym razem nie jest aż tak fajnie, jak ostatnio na GP Challenge, ale przy odpowiednich stawkach można coś zarobić praktycznie nie ryzykując.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Przed nami już ósma odsłona cyklu GP. Najlepsi żużlowcy świata tym razem wybiorą się by odwiedzić słoneczną Chorwację, gdzie na torze w Gorican po raz pierwszy odbędą się zawody tej rangi. Stąd też nie wiadomo do końca czego można się spodziewać i kto będzie tam mocny. Wszyscy zawodnicy mieli mniej lub więcej okazji by wcześniej zapoznać się z tym torem, więc nie można powiedzieć, że któryś z nich będzie radził sobie tu lepiej lub gorzej. Jedynym, który zna ten owal jak własną kieszeń jest oczywiście Jurica Pavlić, ale jego jako faworyta do finału raczej nie stawiam.
Nieznajomość toru przez żużlowców utrudnia również trochę typowanie. Niemniej jednak znalazłem jeden typ (na razie nie ma jeszcze pełnej oferty) moim zdaniem warty gry. Chodzi mi tu o pojedynek między walczącym jeszcze o tytuł IMŚ Jarku Hampelu i powracającym po kontuzji, byłym MŚ, Nickim Pedersenie. Jarek sezon rozpoczął wyśmienicie i utrzymywał dobrą, równą formę przez długi czas. Niestety ostatni okres nie jest już tak udany w jego wykonaniu. Po średnim występie w GP Skandynawii, stracił na rzecz Tomka Golloba, przewodnictwo w klasyfikacji generalnej IMŚ. Również w rozgrywkach ligowych (Ekstraliga, Elitserien) nie był już tak skuteczny jak kilka tygodni wcześniej. Hampel zaczyna nam gasnąć i jeszcze jeden taki słabszy wynik w GP i być może odpadnie z walki o złoto. Z drugiej strony mamy Duńczyka, który w tym sezonie ma sporego pecha. Problemy ze zdrowiem sprawiły, że Nicki wypadł z czołowej ósemki i zajmuje dopiero 11. lokatę, ze stratą 4 &quot;oczek&quot; do AJ&#39;a. Dzisiaj wraca do ścigania na najwyższym poziomie, mając za sobą tylko jeden start w meczu po wyleczeniu kontuzji. Jednakże trzeba przyznać, że był do bardzo udany powrót, bo w dla szwedzkiego Lejonen w starciu z Dackarną zdobył aż 13 punktów. Przyznam szczerze, że ten występ zrobił na mnie wrażenie, ponieważ nie sądziłem, że Power tak szybko wróci do formy po tych wszystkich kłopotach. Myślę również, że ten wynik podbudował Duńczyka i dał dodatkową motywację do walki o TOP8, by zapewnić sobie miejsce gwarantujące start w przyszłorocznym GP i nie liczyć potem na łaskę w postaci dzikiej karty. Stąd też mój typ, bo w tym pojedynku stawiam właśnie na Pedersena po bardzo interesującym kursie jaki zaoferował Sportingbet. Co prawda obstawianie GP w Gorican jest teoretycznie obarczone większym ryzykiem niż inne, więc można spodziewać się jakichś niespodzianek. Mam jednak nadzieję, że Nicki stanie na wysokości zadania i powalczy jutro o dobry rezultat. Byle by tylko nie przesadził z tą walką, bo już parę razy mu się to darzyło w tym sezonie i wiemy, że na dobre mu to nie wyszło. Poza tym ostatnia dyspozycja Jarka jakoś mnie nie przekonuje do postawienia na niego i obawiam się, że na Chorwacji może bardzo oddalić się od zdobycia mistrzowskiego tytułu.
J.Hampel v N.Pedersen # 2,05 Sportingbet ⛔ (6-15)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Kto wygra wyścig 3? Jurica Pavlic⛔
4,25
Bwin


Zdecydowałem się na kolejny typ na Chorwata o którym już pisałem w jednym z postów. Uważam, że w tym wyścigu ma spore szanse na zwycięstwo, gdyż rywali nie ma jakichś super. Harris i Zetterstroem to poza Woffindenem najsłabsi raczej uczestnicy tegorocznego cyklu GP. Mają obaj jakieś wyskoki ale ja nie uważam, że są w stanie powalczyć o coś tutaj. Bomber jest walczakiem ale z początku tor raczej nie będzie do walki i ciężko mu tu będzie. Jonsson jedynie jest w stanie tutaj powalczyć ale ma czwarty tor, który według statystyk z finału IMŚJ w 2009 roku w Gorican był najgorszym polem. Szczególnie jeżeli chodzi o początek i koniec zawodów bo w środkowej fazie jeszcze jak cie mogę. No i główny powód to jak już pisałem znajomość toru przez Pavlicia oraz drugie pole, które miało najlepszy wynik spośród wszystkich pól startowych z tego, że finału. Również w tegorocznym finale IMEJ w Gorican z drugiego pola wygrywano bardzo często, bo na 20 wyścigów aż 8 padło łupem zawodników z drugiego pola.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Kto wygra wyścig 4? Jason Crump✅
2,00
Bwin



Tym razem mój typ dotyczy wyścigu 4 i zwycięstwa w nim Australijczyka Jasona Crumpa. Zdecydowałem się na ten typ z kilku powodów. Po pierwsze Jason chce zdobyć w tym sezonie kolejny swój tytuł mistrzowski. Jednak strata do Golloba to aż 15 punkt. Jednak odrabianie strat musi zacząć od toru w Gorican, bo potem będzie co raz ciężej. Po drugie ma magiczne drugie pole o którym już pisałem przy okazji typu na Jurice Pavlicia. Po trzecie nie ma wymagających rywali w swoim pierwszym starcie, a są nimi Davey Watt, który zastępuje kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa i nie należy się po nim spodziewać fajerwerków aczkolwiek mogą mu wyjść pojedyncze wyścigi. Kenneth Bjerre ostatnio w nie najlepszej dyspozycji czego mógł być potwierdzeniem jego występ w Toruniu podczas meczu ligowego w którym Kenio zdobył tylko 7 punktów w 6 startach. Również jego ostatni występ w Elite League nie powala na kolana bo zdobył 10 punktów z bonusem w 6 startach co uważam za wynik przeciętny jak na jego możliwości oraz rywali z jakimi miał do czynienia. No i Chris Holder, który jeździ w kratkę. Potrafi wygrać turniej GP tak jak to było w Cardiff by następnego dnia w Zielonej Górze nie zdobyć ani jednego punktu...Ostatnio tylko 5 punktów w meczu wyjazdowym w Wolverhamtpon to kompletna klapa ze strony Australijczyka. W pierwszym meczu obu drużyn jednak pojechał całkiem dobrze bo zaliczył 8 punktów z 2 bonusami w 4 startach. W Szwecji nie jechał w tym tygodniu ale przed 11 dniami zdobył dla Lejonen tylko 5 &quot;oczek&quot;. Niby dobry występ zaliczył w Toruniu podczas meczu ze Spartą ale ja jakoś nie jestem do niego do końca przekonany, gdyż jest nie obliczalnym zawodnikiem.​
 
C 37

chmg

Użytkownik
Pavlic - Zetterstrom 1 1,75 ⛔
Jak wiadomo Jurica jedzie na swoim podwórku, co z pewnością będzie sporym handicapem, zna ten tor jak nikt i podejrzewam że nawet po nie najlepszym starcie będzie wstanie na pierwszym łuku pojechać optymalną ścieżką i przebić się trochę do przodu. Przez pierwsze 3-4 serie nie wydaje mi się żeby ktoś go na dystansie pokonał. Sprzętowo jestem pewien że nie będzie odstawał o czołówki zawodników, wiedząc że tatko Pavlic ma ogromną firmę dobrze prosperującą, już dawno motocykle od najlepszych tunnerów są przygotowane pod te zawodu. Zetterstrom to typowy rzemieślnik, którego nie widzę jakoś specjalnie w tych zawodach jak i w kolejnych rundach GP. Ciekawym typem jest też Pavlic 1-8.
Holder - Andersen 1 1,6 ✅
Andersen w ostatnim okresie to cień samego siebie, jakoś nie może się pozbierać po kontuzji, jego jazda jest bardzo zachowawcza. Natomiast Holder jedzie jak dotąd swój najlepszy sezon, poniżej poziomu 7-8 punkt nie schodzi w GP. Kurs 1,6 zadawala mnie bardzo.
Hampel - Pedersen 1 1,75 ✅
Hampel jeździł już na tym torze w tym roku i bodajże dwa lata temu. Cała unia przed sezonem kiedy to jeszcze u nas nie było pogody, a tam warunki sprzyjały do jazdy skorzystała z zaproszenia i pojechała tam na obóz. Więc te kilkanaście kółek Jarek ma już za sobą na tym torze. Do tego dochodzą wskazówki o Juricy i jestem pewien ,że z Nickim sobie bez problemu poradzi. Świr jest po kontuzji, nadal nie jeździ na takim luzie jaki miał w sezonach zdobywając MŚ. Sprzętowo też jakoś rewelacyjnie w tym roku nie wygląda.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Greg Hancock-Fredrik Lindgren
@1,75 ✅
Betsafe

W ostatnim GP Szwecji Lindgren niespodziewanie dla mnie wszedł do Top 8. Sądziłem, że AJ zajmie jego miejsce no cóż myliłem się.
Lindgren mnie nie zachwyca, na swoim podwórku w GP Szwecji był mocny i sprzyjało mu szczęście. Co mnie skłania do grania na Hancocka?
Większe doświadczenie, gość szybciej pewnie dostosuje się do dziwnego obiektu w Chorwacji. Ostatnio forma mu zwyżkuje. Średnie punktowe w Extralidze na korzyść Herbiego.
Patrzyłem też pary z kim jedzie Lindgren i on ma bardziej wymagających rywali: (Unicaja wrzucił już rozpiskę zobaczcie sami)
Bieg 11 decydujący bo jadą w nim razem
Herbie , Jonson, Crump, Fredka
Iluzoryczne szanse na punkty dla Fredki, choć nigdy nie wiadomo jak to będzie na tym torze.
 
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
Moim zdaniem dzisiaj bukmacherzy przeceniają Tomka Golloba i jego szanse w Gorican. Najbardziej podoba mi się taki oto bet:

Tomasz Gollob under 12 | @1.90 | bet365 ✅

Spójrzmy na układ biegów (pól startowych głównie) i rywali pana Tomka. Wiadomo też doskonale jaka pogoda panuje aktualnie w tej chorwackiej miejscowości, a o tym można poczytac tutaj.
Tor będzie grząski a zatem na początku zawodów jedziemy głównie z wewnętrznych torów. Gollob na początek wylosował trzecie pole i choc nie startuje z jakimiś wirtuozami to 2pkt w tym biegu będą wynikiem znakomitym a ja jakoś w to nie wierzę. Już Lindgren z Hansem się zatroszczą o to aby wywiezc jak najdalej na zewnętrzną swoich rywali w pierwszym łuku. Idąc dalej, bieg 7 z 4 pola, które wg statystyk jest na tym torze najgorsze. Obsada może na kolana nie powala ale jest z pola A Jurica Pavlic, który ten handicap będzie chciał wykorzystac. Wyścig 11 o którym pisałem wczoraj to będzie pojedynek gigantów, w dodatku znów pole C.
Reasumując 4 oczka to Gollob może stracic w swoich 2 pierwszych startach a co dopiero w całym turnieju eliminacyjnym bo z tego co wiem (poprawcie mnie jeśli się mylę) b365 bierze w tym zakładzie pod uwagę pierwszych 5 startów ridera. Jak na mój gust bardzo fajny zakład z wielkimi szansami powodzenia.

E: Właśnie piszą na SF że przestało padac w Gorican, co jednak nie zmienia w niczym mojego toku rozumowania :cool:

Krzysztof1985 jak dla mnie typ ok a najlepsze w nim jest to, że Fredka i tak ma awans zapewniony więc szalec nie będzie bez większej potrzeby. Natomiast Herbie punktów potrzebuje jak ryba wody aby to utrzymanie w cyklu na rok przyszły sobie zapewnic. Innna sprawa, czy za rok jeszcze zdecyduje się kontynuowac swoją przygodę ze speedwayem ale na razie nic o tym nie słychac. A...i jadą razem nie w 11 ale w 13 biegu ????
 
K 5

kukos

Użytkownik

Tor nie koniecznie musi być grząski,na pewno został przygotowany twardy aby woda spływała po nim swobodnie,z tego co widać na zdjęciach,tor znakomicie zniósł opady deszczu,tylko jedna kałuża na prostej startowej.Ale zgadzam się z tobą ,iż powinny chodzić pola skrajne.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Dawno, dawno żużlowej rywalizacji w cyklu Grand Prix nie wypaczył deszcz, mimo, iż prognozy pogody na dzisiaj dla chorwackiego Gorican nie były zbyt optymistyczne to wszystko wskazuje na to, że premierowe GP Chorwacji nie zostanie storpedyzowane przez deszcz i całe szczęście, bo po raz kolejny mielibyśmy lawiracje z przekładaniem całej kolejki żużlowej w kraju nad Wisłą. Co prawda, to że zawody w urokliwym Gorican się odbędą nie jest wcale pewne, jednak teraz sytuacja prezentuje się znacznie bardziej optymistycznie niż jeszcze kilka godzin temu.

Malowniczy owal wybudowany przez rodzinę Pavliców prezentuje się wybornie i miło będzie popatrzeć na Stadion Milenium - nową arenę elitarnego cyklu Grand Prix. Pisałem już przy okazji GP Challenge, że rywalizacji o tytuł najlepszego ridera na świecie jest potrzebna &quot;nowa krew&quot;, ale potrzebne są nowe miejsca, bo ileż razy można ścigać się na przestarzałym stadionie w Bydgoszczy? Tak, tak to ważny ośrodek nie tylko dla polskiego speedwaya, jednak moim zdaniem warto stawiać na nowe miejsca. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie powyżej ; ]
Wróćmy do wątku sportowego, czyli de facto tego co najważniejsze w śmiganiu w lewo. Osobiście jakoś nie mam pomysłu na typowanie ósmej rundy tegorocznej batalii o tytuł &quot;misia świata&quot;. A to może znamienować tylko wyborne ściganie. Oby. Bo tor mimo, iż nieco przesączony wodą to przygotowany jest świetnie, a komuś trochę przyczepnej nawierzchni jeszcze nie zaszkodziło. Choć w początkowej fazie zawodów nie wykluczone, że będzie trochę &quot;ścigania gęsiego&quot;. To teraz pobawmy się nieco w przewidywanie przyszłości. Ameryki nie odkryję, że faworytami są Crump, Gollob i Holta, ale cóż innego można wymyślić? Skoro &quot;Rudzielec&quot; to jak wiadomo multimedalista rozgrywek o mistrzostwo świata, zawodnik niezwykle doświadczony (a kto z tej trójki nie jest?), a w dodatku z rosnącą formą. &quot;Nasze&quot; chłopaki czyli Gollob i Holta w ostatnich tygodniach, ba miesiącach prezentują taką formę, że mucha nie siada. &quot;Chudy&quot; przypomina zaangażowaniem i ambicją, tego zawodnika sprzed kilkunastu lat, który przebojem wdzierał się na światowe salony. Teraz dochodzi jeszcze doświadczenie i mądrość, która procentuje na wszystkich torach. Chyba nikt nie ma wątpliwości, kto w chwili obecnej jest najlepszym żużlowcem od Czitałej do Syrakiuz. Konflikt z małżonką (w Szwecji Gollob podczas jednego z wywiadów, powiedział, że nie ma żony!) nie sprawił, że Gollob jest rozkojarzony, wręcz przeciwnie wydarzenia na torze pozwalają mu odreagować! To się chwali!
To co wyprawia w tym sezonie Holta to natomiast dla wielu z Nas zaskoczenie i z niedowierzaniem patrzymy co wyprawia na torze Norweg z polskim paszportem. Jeszcze przed sezonem zawodnik częstochowskiego Włókniarza rozmyślał nad wycofaniem się z rywalizacji o tytuł najlepszego jeźdźca na świecie. Nie zrezygnował i była to świetna decyzja, bowiem teraz popularny &quot;Holtański&quot; ma niepowtarzalną szansę na pierwszy w karierze medal. Nie ma się czemu dziwić, bo Holta jest w takiej formie w jakiej dotąd nigdy nie był. Bezsprzecznie można powiedzieć, że sezon 2010 dla &quot;Ryśka&quot; jest wyborny.
To taka ma trójca do zgarnięcia &quot;Wielkiej Nagrody Chorwacji&quot;. Kto może pokrzyżować im plany? Zapewne nadzieję na dobry występ, najlepiej okraszony podium mają Hampel, Jonsson, Pedersen, Bjerre czy Hancock.
Coś mi się jednak nie wydaje by byli na tyle szybcy, by wysforowali się na najwyższy stopień podium. Choć tegoroczna edycja GP powoli przyzwyczaja nas do tego, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Jarek? Jego forma jakby zaczęła gasnąć, już nie widać tego błysku. Czyżby dawały o sobie znak trudy tego sezonu? Być może i tak, ale Hampel może wszystkim zamknąć usta wspaniałym występem na stadionie rodziny Pavliców. Może, ale nie musi. Do półfinałów droga jest otwarta, ale czy w nich nie zabraknie mocy popularnemu &quot;Małemu&quot;? Nie chcę być złowieszczym prorokiem, ale Jarek powinien teraz skoncentrować się na bronieniu swej wysokiej drugiej pozycji przed Crumpem ...
AJ? Parafrazując powiedzenie o reprezentacji piłkarskiej Hiszpanii (swoją drogą już nieaktualne) można rzecz &quot;jeździ jak nigdy, przegrywa jak zawsze&quot;. Ano tak to już jest z bydgoskim &quot;Adrenaliną&quot;. Co roku zapowiada walkę o mistrzostwo świata (to jakaś rodzina z Andersenem?), a z roku na roku jego wyniki co raz bardziej rozczarowują. Na torze w Gorican nie wróżę mu niczego dobrego, tym bardziej, że AJ po treningu powiedział:
- Czułem się dziś dość dziwnie na tym torze. Jakby zagubiony. Pomimo tego, że dwa lata temu trenowałem tu przez dwa dni to nie bardzo wiedziałem gdzie jechać. W drugiej części treningu znaleźliśmy sensowne ustawienia motocykla, ale cały czas nie jestem pewien tego, gdzie jadę! Mam nadzieję, że będę wystarczająco szybki jutro. Turniej wszystko zweryfikuje. Miałem dziś defekt motocykla - na szczęście nic poważnego się nie stało, bo pękł wężyk doprowadzający paliwo. Mam nadzieję, że jutro będzie dobrze.
No to może Pedersen? &quot;Power&quot; zasygnalizował wysoką formę po kontuzji w lidze szwedzkiej, ale jak to mawiają &quot;jedna jaskółka wiosny nie czyni&quot;. Zresztą to już nie pierwszy raz, że Duńczyk przed GP szalał w rozgrywkach ligowych, a jak przychodził czas sobotniego GP, to był cieniem samego siebie. Tak bynajmniej jest w tym roku, więc jego trzynaście oczek na torze w Malilli wcale nie traktowałbym jako wyznacznika jego formy. Ten rok jest z pewnością dla niego sporym rozczarowaniem, bo jak można określić fakt, że trzykrotny mistrz świata ma problemy z utrzymaniem się w cyklu? To nie tylko kwestia kontuzji, ale i kiepskiego przygotowania sprzętowego. Jak pokazuje czas wymienienie prawie całego teamu po ubiegłym (również) nieudanym sezonie, nie przynosi spodziewanych rezultatów. Choć kto wie, może dzisiaj Nicki trafi ze sprzętem?
Dzisiaj liczę na dobry występ doświadczonego Hancocka. Takie jakieś moje przeczucie, że &quot;Herbie&quot; będzie &quot;czarnym koniem&quot; (jak można nazwać mistrza świata &quot;czarnym koniem&quot; na to pytanie nie odpowiem ...). Niezbyt wiele sobie obiecuję natomiast w związku z występem Andersena, Bjerre, Lindgrena czy Zettestroema. Skandynawska brać powinna pożegnać się dość wcześnie z turniejem. &quot;Ugly Duck&quot; na Motoarenie pokazał, że z jego złamanymi palcami jeszcze nie wszystko jest ok. &quot;Kenio&quot; od kilku tygodni utwierdza mnie w przekonaniu, że z jego formą jest już tylko gorzej i nijak nie przypomina zawodnika z początku sezonu. &quot;Fredka&quot; może już czuć się pewnie, bo zagwarantował sobie starty w przyszłorocznym cyklu. Jak pojedzie? Różnie z tym może być. &quot;Papa Zorro&quot; miał już kilka występów w GP, ale jego potencjał chyba na tym się kończy.

Mam nadzieję, że swoje pięć minut będzie miał dzisiaj reprezentant gospodarzy, czyli Jurek Pavlic. GP rozgrywane na jego macierzystym torze są idealną okazją, do zabłyśnięcia i pokazania władzom BSI, że jest pretendentem do &quot;dzikiej karty&quot; na przyszłoroczny cykl. Dzisiaj bacznie będę śledził poczynania młodego Chorwata oraz Taia Woffindena, któremu życzę, żeby w końcu awansował do upragnionego finału. W ubiegłym roku miał okazję do ścigania się w Gorican w ramach finału IMŚJ i oby wykorzystał tę pożyteczną lekcję sprzed roku.
Moja wizja podium:
1. Gollob
2. Holta
3. Hancock
Być może dodam jeszcze, jakieś luźne typy, ale nie obiecuję ...
Edit: Jednak pokuszę się o jakieś typy.
  1. Rune Holta (Miejsce na podium) Typ: TAK @ 2.65 ⛔
  2. Kenneth Bjerre (W półfinale?) Typ: NIE @ 2.10 ✅
  3. Greg Hancock (W półfinale?) Typ: TAK @ 1.85 ✅
  4. Jurica Pavlic (W półfinale?) Typ: TAK @ 2.40 ⛔
  5. Rune Holta (Suma punktów) Typ: powyżej 9 @ 1.83 ⛔
  6. Tai Woffinden (Suma punktów) Typ: powyżej 5 @ 2.15 ✅
  7. Jurica Pavlic - Chris HarrisTyp: Pavlic @ 1.85 ⛔
  8. Magnus Zetterstroem - Tai Woffinden Typ: Woffinden @ 2.70
  9. Greg Hancock - Fredrik Lindgren Typ: Hancock @ 1.85 ✅


 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
do typów vertiego dożucił bym jeszce J.Crump-R.Holta- Kto więcej punktów? po kursie 2,10 w betgunie, pisac dlaczego raczej niema sensu bo w poscie wyżej jest wszystko ładnie opisane
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom