>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Speedway Grand Prix (5) Polski II - Toruń. 19 czerwca 19:00

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP
SpeedwayBets.
Już jutro po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane zawody z elitarnego cyklu Grand Prix na Motoarenie im. Mariana Rosego w Toruniu. Początek o godzinie 19:00.​
Co prawda przed telewizorami możemy się &quot;pasjonować&quot; rozgrywkami piłkarskimi z Południowej Afryki, to jednak bądźmy szczerzy, że emocji jest póki co jak na lekarstwo, dlatego nikogo dziwić nie może ogromne zainteresowanie toruńskim turniejem, przynajmniej tutaj obejdziemy się bez ryku legendarnej już wuwuzeli ... Turniej ten może być magiczny, ze względu na jazdę naszych reprezentantów. Chyba żaden z fanów czarnego sportu w Polsce nie ma wątpliwości, że któryś z naszych &quot;Orłów&quot; w sobotni wieczór będzie celebrował zwycięstwo przy ulicy Pera Jonssona. Pozostaje pytanie, czy ktoś pokrzyżuje plany Hampelowi i Gollobowi?​
Teraz co nieco o formie poszczególnych zawodników i na kogo warto postawić?​
Odpowiedź jest prosta - Tomek Gollob! Kapitan naszej reprezentacji jest co prawda głównym faworytem bukmacherów, jednak taka sytuacja dziwić nikogo nie może. Popularny &quot;Chudy&quot; co prawda póki co lokuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji przechodniej, jednakże 39-letni zawodnik do liderującego Jarosława Hampela traci raptem sześć &quot;oczek&quot;. Dwukrotny wicemistrz świata, jak zawsze celuje w najwyższe laury, ten sezon póki co jest dla niego niezwykle udany. Wysoka forma to jeden z czynników który utwierdza mnie, że na Golloba warto stawiać. Jednakże dla mnie bardzo ważnym czynnikiem jest fakt, że Tomek na 325-metrowym owalu w Toruniu czuje się jak ryba w wodzie! Jak dotąd Gollob miał okazję siedemnastokrotnie stawać pod taśmą na tym torze, dwanaście tych pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść (może się pochwalić średnią 2.647 - najlepszą spośród wszystkich zawodników GP, startujących dotychczas na Motoarenie). &quot;Polska Husaria&quot; z &quot;Chudym&quot; na czele trenowała już w ubiegłym tygodniu na toruńskim owalu, tak aby jak najlepiej dostosować się do warunków panujących na tym torze, co ma pomóc Polakom w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu, uważam, że taki trening może wyjść im tylko na plus, a podejrzewam, że i bez treningów na Motoarenie Gollob nie miałby problemu z dopasowaniem się do specyfiki toruńskiego toru. W końcu to właśnie 23 maja bieżącego roku podczas spotkania Unibax - Stal, kapitan przyjezdnych wykręcił aktualny rekord toru! Myślę, że to wystarczające argumenty przemawiające za Gollobem. Również w światku żużlowym faworytem do zwycięstwa w sobotni wieczór jest nie, kto inny tylko właśnie Gollob (niewiele mniej szans daje się Hampelowi). Czy Tomek Gollob wykorzysta swoją szansę i zwycięży w historycznym-inauguracyjnym turnieju w Toruniu? Czas pokaże, niemniej jednak &quot;Chudy&quot; powinien być jednym z rozdającym karty, podczas sobotnich zawodów!​
W naszym kraju po czterech eliminacjach cyklu Grand Prix widać spory optymizm, a co więksi entuzjaści zaczynają triumfalne śpiewy &quot;jeszcze tego lata, jeszcze tego lata Polak będzie mistrzem świata&quot;. Oczywiście mają ku temu podstawy! Bowiem liderem po czterech zawodach jest nie kto inny, tylko Jarosław Hampel, który również w nadchodzącym turnieju powinien uplasować się wysoko. Dla popularnego &quot;Małego&quot; ten sezon układa się niczym piękna bajka. Hampel czaruje swoją formą na każdym z możliwych frontów, przewodzi cyklowi GP, w rozgrywkach ligowych (Szwecja, Polska) również próżno szukać na niego mocnych. Wprawdzie wychowanek pilskiej Polonii nie jest wielkim entuzjastą startów na toruńskiej Motoarenie, to jednak treningi z Tomkiem Gollobem mogą na pewno &quot;pomóc&quot; Jarkowi w lepszym zrozumieniu specyfiki toru.​
- Przyznam się szczerze, że nie czuję się na tym obiekcie jakoś fenomenalnie dobrze. Nie miałem zbyt wielu okazji do jazdy w Toruniu i choć nie jest źle, to muszę jeszcze trochę tu potrenować, żeby się odpowiednio spasować. - powiedział po jednym z treningów Hampel. Warto jednak nadmienić fakt, że zawodnik leszczyńskiej Unii jeszcze nigdy nie był w tak doskonałej formie, jak teraz, no i &quot;szafy grają&quot; a w zasadzie &quot;fruwają&quot;, aż miło. Czy 28-letni Hampel zostanie królem toruńskiej Motoareny? Kto okaże się lepszy w bratobójczym pojedynku dwójki Polaków? W moim odczuciu lepszy będzie mimo wszystko bardziej doświadczony &quot;Chudy&quot;, jednak szansa, że Jarka zobaczymy w decydującej gonitwie dnia jest naprawdę spora!​
Kto zatem może pokrzyżować plany rozpędzonym biało-czerwonym? Na pewno warto zwrócić uwagę na Jasona Crumpa, który będzie groźny jak zawsze. Mimo, że aktualny mistrz świata nie prezentuje jeszcze najwyższej formy, to jednak z biegiem czasu widać progres w dyspozycji zawodnika z Antypodów. Trener naszej reprezentacji Marek Cieślak zapytany o to, kto ewentualnie może &quot;pomieszać&quot; plany naszym zawodnikom, odpowiedział :​
- Crump będzie najgroźniejszy. Bo Crump wraca do zdrowia i teraz czas pracuje dla niego.
Popularny &quot;Rudzielec&quot; pokazywał się ostatnio pozytywnie, w meczu przeciwko Unii Tarnów wywalczył siedemnaście &quot;oczek&quot;, z kolei w miniony wtorek wraz z Jarkiem Hampelem poprowadził Elit Veltande do zwycięstwa nad mistrzem kraju z Gislaved (12 punktów). Czyżby więc wracał do dobrej dyspozycji sprzed kontuzji? Być może, jednak na takie teorie jest za wcześnie. Choć owal w Toruniu również odpowiada &quot;Zwierzakowi&quot;. Kontuzja dłoni odniesiona w ubiegłym sezonie już co raz mniej daje mu się we znaki, więc bardzo możliwe, że Jason powróci tam gdzie jego miejsce, czyli do ścisłej czołówki. Jedyny jak dotąd start w finale (w tegorocznych rozgrywkach, oczywiście) zaliczył w inauguracyjnych zawodach w Lesznie, później przygoda Crumpa kończyła się głównie na półfinałach. Czyżby więc Polska ziemia po raz kolejny była łaskawa dla &quot;Kangura&quot;? Osobiście uważam, że Jason jest w stanie &quot;dopchać&quot; się do finału, jednak zadanie to nie będzie należało do najłatwiejszych.​
Toruńscy kibice na pewno liczą również na dobry występ miejscowych zawodników. Z pewnością nie bez szans w tej rywalizacji jest dwójka zawodników Unibaxu, którzy 325-metrowy owal znają jak własną kieszeń - mowa tutaj o Hansie Andersenie i Chrisie Holderze. Popularny &quot;Ugly Duck&quot; ostatnio notuje co raz lepsze wyniki, przed duńską publicznością w Kopenhadze dojechał do finału, w którym niestety dla miejscowych kibiców był ostatni, jednak mimo tego Hans nie krył zadowolenia, bowiem początek sezonu nie był zbytnio udany dla żużlowca z kraju Hamleta. Jutro jest w stanie powtórzyć, a nawet poprawić wynik z Grand Prix Danii, ponieważ areną zmagań jest Motoarena, na której przecież ściga się nie od dziś. Handicap w postaci znajomości geometrii, czy też nawierzchni na pewno powinien pomóc Hansowi w odnotowaniu jak najlepszego rezultatu. Podobnie sprawa się ma z Holderem. Australijczyk również reprezentuje barwy Unibaxu, także i jego forma idzie w górę. Popularny &quot;Chrispy&quot; co raz śmielej poczyna sobie w elicie i z każdym kolejnym Grand Prix notuje co raz lepsze wyniki. Myślę, że reprezentanci toruńskich &quot;Aniołów&quot;, są w stanie zameldować się w ścisłym finale. Jednak muszą się doskonale spasować, ze świetnie sobie znanym torem.​
Według mnie to właśnie wyżej wymieniona piątka, powinna rozdawać karty podczas zbliżającego się Grand Prix. Jednak nie przekreślałbym w tej rywalizacji chociażby Andreasa Jonssona. &quot;Adrenalina&quot; póki co ma sporego pecha, zarówno w Pradze jak i Kopenhadze był najlepszym zawodnikiem rundy zasadniczej i wydawało się, że awans do wielkiego finału jest czystą formalnością, jednak zawsze na drodze Szweda &quot;coś&quot; stawało. Czy tym razem uda mu się przełamać tą pechową serię? AJ ma nadzieję, że powiedzenie &quot;do trzech razy sztuka&quot; znajdzie tutaj odniesienie do jego osoby, fakt szczęściu trzeba pomagać - a póki co 30-letni Szwed jest naprawdę w wysokiej formie. O wysoką pozycję na pewno zamierzają powalczyć inni Skandynawowie - Kenneth Bjerre oraz Nicki Pedersen. Pierwszy z nich to aktualny wicelider cyklu Grand Prix, jest swoistym ewenementem bowiem jako jedyny spośród całej piętnastki ścigającej się w Grand Prix jeździ na silnikach czeskiej Jawy (pozostali używają włoskich GMów), póki co jednak czeski sprzęt sprawuje się bardzo dobrze. Ostatnio &quot;Kenio&quot; nie miał zbyt dużo okazji do startów i to może być jego problem, w lidze polskiej nie startuje, gdyż postanowił zaprotestować przeciwko &quot;nieuczciwemu&quot; (a raczej niewypłacalnemu) pracodawcy. W lidze szwedzkiej Bjerre również nie startuje, ostatni mecz ligowy rozegrał prawie dwa tygodnie temu w lidze angielskiej. Czy to odbije się niekorzystnie na sobotnim występie filigranowego Duńczyka? Być może, jednak fanów 26-letniego zawodnika na pewno gorzej martwi fakt, że toruńska Motoarena nie należy do ulubionych obiektów &quot;Kenia&quot;. W tym sezonie miał okazje zaprezentować się w Grodzie Kopernika w meczu ligowym, zdobył wówczas raptem trzy punkty (w pięciu startach). Zresztą również Pedersen ma problemy z &quot;krzyżackim&quot; owalem. Jednakże trzykrotny mistrz świata ma inne &quot;bolączki&quot; w przeciwieństwie do swojego rodaka, jego sprzęt nie sprawuje się tak jakby tego oczekiwał. Prawdziwą mantrą dla &quot;Powera&quot; był ostatni mecz w szwedzkiej Elitserien, kiedy to wywalczył tylko jeden punkt, co było do niedawna nie do pomyślenia, taką zdobycz Pedersena można by uznać za kpinę. Jednak Nicki ma problemy zarówno ze sprzętem jak i formą, niestety ale ten sezon nie jest udany dla Duńczyka.​
Na dobry występ również liczy startujący z &quot;dziką kartą&quot; Adrian Miedziński, głównym atutem popularnego &quot;Miedziaka&quot; powinna być znajomość toruńskiego owalu, to on spośród całej szesnastki miał okazję najwięcej startować na tym torze i warto podkreślić, że czuje się tutaj naprawdę świetnie. Zawodnik Unibaxu na pewno chciałby powtórzyć sukces Janusza Kołodzieja, który startując w Lesznie z &quot;dzikusem&quot; wywalczył miejsce w finale. Reprezentanta Polski jest stać na taki rezultat, jednak jego forma póki co to mała sinusoida. Na wyjazdach fatalnie, u siebie świetnie - no właśnie u siebie &quot;Miedziak&quot; potrafi jeździć i może naprawdę namieszać, jednak nie może się spalić psychicznie. Na pewno kilkanaście (kilkadziesiąt?) tysięcy kibiców będzie go wspierało, jednak sam doping może nie wystarczyć. Adrian musi wznieść się na wyżyny, by pokrzyżować plany faworytom - awans do półfinału do plan minimum!​
- Nie mam jakiegoś sztywno wyznaczonego celu na sobotnie zawody. Oczywiście chcę jak najlepiej się zaprezentować. To nie ja walczę o tytuł mistrza świata, więc nie ciąży na mnie żadna presja. Na pewno chciałbym awansować do półfinału. Uważam, że to byłby dobry wynik. Cieszę się, że wystartuję przed swoją publicznością i mam nadzieję, że kibice będą mnie wspierać - zakończył Miedziński.​
Reszta zawodników - Hancock, Holta, Woffinden, Zetterstroem, Lindgren, Harris oraz zastępujący kontuzjowanego Sajfutdinowa - Protasiewicz moim zdaniem nie odegrają istotniejszej roli. Co prawda uparcie ostatnio stawiałem na Holte, to jednak &quot;Rysiek&quot; notorycznie mnie zawodził. Teraz chyba sobie odpuszczę stawianie na Norwega z polskim paszportem. Rune nie zawodzi w lidze szwedzkiej, natomiast na rodzimym podwórku idzie mu już słabiej - jedzie po prostu w kratkę. Chyba odpuszczę sobie granie na Holte, podobnie zresztą jak na Hancocka, który co prawda pokazał na Motoarenie podczas meczu ligowego niezłą dyspozycję i w zasadzie był, to jedyny dobry mecz Amerykanina w tym sezonie w polskiej lidze (na miarę jego możliwości). Po za tym sympatyczny &quot;Herbie&quot; ostatnio mocno się poturbował:​
- Było wiele bólu, na szczęście nic nie złamałem, więc występ w GP w Toruniu nie będzie dla mnie problemem - zakończył najstarszy zawodnik w stawce Grand Prix. Ten sezon nie należy do Hancocka i nic nie wskazuje by zawody w Toruniu miało to zmienić. Moje typy na Toruńskie zawody :
1. Hans Andersen 1-8 @ 2.00 ✅
2. Hans Andersen 1-6 @ 2.40 ✅
3. Rune Holta
Hans Andersen 2 @ 2.00 ⛔
4. Chris Holder 1-8 @ 1.95 ⛔
5. Chris Holder 1-6 @ 2.50 ⛔
6. Chris Holder
Greg Hancock 1 @ 2.00 7. Jason Crump
Nicki Pedersen 1 @ 1.70 ✅
8. Adrian Miedziński 1-8 @ 2.30 ✅
9. Jarosław Hampel 1-3 @ 2.30 ✅
10. Tai Woffinden over 3 @ 1.90 ✅
11. Piotr Protasiewicz under 5 @ 2.50
12. Fredrik Lindgren under 7 @ 2.37 ✅
13. Hans Andersen make the final @ 4.50 ⛔
14. Tomasz Gollob 1-3 @ 1.80 ✅
15. Tomasz Gollob win the SGP in Toruń @ 4.00 ✅
 
jaga1962 69

jaga1962

Użytkownik
Wreszcie!..Takie słowo nasuwa mi się od razu,gdy pomyślę o jutrzejszym GP,a to z powodu tego ,iż wszechobecny w tym czasie mundial zostanie wyparty przez wspaniałe zawody SGP ,które odbędą się w Toruniu .Turnieju nie tylko z nazwy Polski,ale i z powodu ilości naszych rodaków w nim.Czterech rodowitych oraz jeden z paszportem to oznaka tego ,że tylko w trzech gonitwach rundy zasadniczej nie będziemy mieli swojego reprezentanta.

Szesnastu wspaniałych na starcie ,a tylko jeden zwycięzca na koniec.Głównym faworytem zawodów nie tylko moim jest okrzyknięty jako &#39;Król&#39; toruńskiego toru - Tomasz Gollob.To do niego należy rekord tej areny ,z czasem 57,07,który jest nieosiągalny nawet dla miejscowych zawodników Apatora. Co ciekawe ,gdy w Toruniu stadion mieścił się jeszcze przy ulicy Broniewskiego ,najlepszy polski żużlowiec w historii nie bardzo lubiał przyjeżdźać do Torunia na ligowe potyczki.Rzadko kiedy zdobywał więcej niż 10 pkt ,choć bywał w formie o wiele lepszej niż obecnie.Wszystko zmieniło się gdy przyjechał po raz pierwszy na Motoarenę ,zachwycał swoją jazdą i sam był zachwycony torem .Łącznie na toruńskim torze wystąpił w trzech meczach Stali Gorzów i w siedemnastu biegach ,dwanaście z nich wygrał (!) , tylko w dwóch przyjechał na trzeciej pozycji nie przyjeżdżając nigdy ostatni.

Drugim z faworytów będzie oczywiście nieoczekiwany lider klasyfikacji GP - Jarek Hampel. Gdzie nie pojedzie jest wyśmienity.To jest jego sezon. Jednak jak sam Jarek mówi ten tor nie należy do jego ulubionych.W zeszłą sobotę Jarosław wraz z Tomaszem mieli okazję na trening na toruńskim torze ,jeździe Hampela przyglądał się m.in.Adrian Miedziński i jak powiedział &quot;Jarek wyglądał naprawdę ciekawie&quot;.Ponadto zważywszy na jego formę można być spokojnym o kolejny bardzo dobry występ.

Groźny powinien być czwarty zawodnik klasyfikacji cyklu GP.Obok Tomasza Golloba - Crump jest jedynym zawodnikiem (nie licząc zawodników Apatora) ,który na Motoarenie ma średnią biegopunktową wyższą niż 2,00 .Jason w pierwszym turnieju wygrał ,ale już później nie wiodło mu się najlepiej.Może to czas na &#39;odkupienie&#39; win?

Chris Holder, Hans Andersen oraz Adrian Miedziński też powinni namieszać. Wszyscy są zawodnikami miejscowego klubu i znają tor na wylot.Szczególnie Miedziak,który sam liczy na półfinał i moim zdaniem jest to bardzo realne.

Jakoś nie jestem przekonany co do postawy Andreasa Jonssona. Jakoś szczególnie nie przepadam za nim. Potrafi wygrać bieg by chwilę później przyjechać ostatni.W okolicach półfinału powinien zakręcić się też Rune Holta.

&quot;Liczę&quot; na to ,iż wreszcie Bjerre nie zdobędzie 10 pkt ,co jest wielce prawdopodobne ,bo &quot;nie trawi&quot; toru w Toruniu.

Zawodników tj. Nicki Pedersen , Fredrik Lindgren , Greg Hancock , Chris Harris spisuje na straty. Dwaj pierwsi są w &quot;ciekawej&quot; dyspozycji... Nicki &quot;zdobył&quot; ... no właśnie wygórowane słowo 1 pkt w meczu Lejonen-Vetlanda ,a Fretka 2 pkt w meczu Falubazu z przeciętym Włókniarzem,ledwo awansował dalej w eliminacjach do GP Challange.Hancock poobijany i już nie taki jak w zeszłym roku, Harris nigdy nie startował w Toruniu.

Magnus &quot;Zorro&quot; Zetterstroem pokaże ,że w GP spisuje się dobrze i powalczy o półfinał ,a Tai Woffinden spróbuje uniknąć blamażu.

Natomiast bez komentarza chciałbym pozostawić osobę Piotra Protasiewicza,dla którego SGP to tylko &quot;możliwość treningu z najlepszymi&quot;. Jak sam mówi chciałby pojechać lepiej niż w Kopenhadze...
Ameryki nieodkryłem ,ale ... :p

typ na zwycięzcę:
Tomasz Gollob Z 3,50 SPORTINGBET
---------------------------------------------
luźne typy:
Holder,Ch - Lindgren,F 1 1,60 KL Unibet
Andersen,H - Hancock,G 1 1,75 PKT Unibet
-----------------------------------------
Hampel,J - Bjerre,K 1 1,50 TOTO-MIX
Gollob,T - Pedersen,N 1 1,45 TOTO-MIX
--------------------------------------------
Miedziński,A - Protasiewicz,P 1 1,55 TOTO-MIX
Hampel,J - Pedersen,N 1 1,55 TOTO-MIX
-------------------------------------------------
Hampel,J - Hancock,G 1 1,30 SPORTINGBET
Lindgren,F - Miedzinski,A 2 1,70 SPORTINGBET
Harris,Ch - Holder,Ch 2 1,20 SPORTINGBET
-------------------------------------------
Hancock,G - Holder,Ch 2 1,95 TOTO-MIX
Bjerre,K - Andersen,H 2 2,3 TOTO-MIX
-----------------------------------------
Miedzinski,A M 1-8 2,10
 
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
Osobiście najbardziej podoba mi się zakład w WZB na najlepszego z naszych reprezentatów - @1.85 na Golloba wygląda nader apetycznie ale ja osobiście czekam jaki kurs wystawi na to zdarzenie tobet.
Co myślicie na ten temat :?:​
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Tobet więcej nie da na Tomka, na to raczej bym nie liczył.
Co do samego zakładu to wydaje się być dobry, niemniej jednak ja nie odważę się zagrać tego. Mam nadzieję, że dwójka naszych (tj. Hampel i Gollob) dojadą do finału, a tam może być różnie. Oczywiście wyżej oceniam akcje &quot;Chudego&quot;, zresztą podobnie jak nasi Polscy żużlowcy (tylko, że kogo oni mają typować, jak nie Golloba i Hampela?). Jeśli chodzi o przygotowanie sprzętowe to Hampel w tym roku prawdziwy majstersztyk, z Tomkiem w tej kwestii zawsze różnie bywało, ale doświadczenie na pewno mu pomoże i śmigać przy ulicy Pera Jonssona ( ???? ) potrafi jak mało który. Wydaje się, że kapitan naszej reprezentacji powinien być właśnie najlepszy spośród naszych jeźdźców, jednak o tym, że znajdzie się (wyżej/niżej) od Hampela mogą decydować niuanse, albo jeden bieg. Jeżeli kurs byłby ok. 2,00 to wówczas można by uznać to za value : )
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Unicaja według mnie lepiej zagrać Gollob-Hampel 1 @ 1.80 w Unibecie niż ten zakład w Milenium. Niby Miedziak, Holta czy Protas nie powinni zagrozić ale po co ryzykować za te 0,05 ?
Osobiście nie wyobrażam sobie, by któryś z Polaków mógł być lepszy od Golloba. Nie po tym jak widziałem co on wyprawia na tym torze ...
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Wg mnie faworytami do wygrania GP Polski są Gollob albo Crump. Chudy na MotoArenie jak pisaliście czuje się wyśmienicie. Jeździ takimi ścieżkami, że niektórym miejscowym zawodnikom nie przychodzi to w ogóle do głowy. Jeżeli sprzętowo będzie wszystko ok, to nie da szans rywalom. Ci doskonale wiedzą, że Gollob będzie fruwał po zewnętrznej, ale i tak ich Tomek przechytrzy, bo na tym torze można wybrać wiele linii jazdy.
Natomiast Crump bardzo podobał mi się na treningu. Ciężko ocenić, jak bardzo szybki jest dany zawodnik jeżeli jeżdżą w pojedynkę, ale mimo wszystko mistrz świata wyglądał dobrze i wg mnie znajdzie się w finale. W dodatku Rudy jedzie 2x z pierwszego pola, które może być niezłym handicapem w sobotę.
Co do reszty, to ciężko powiedzieć. Hampel sam mówił, że nie do końca rozgryzł ten tor. Mam nadzieję, że jutro mnie pozytywnie zaskoczy ???? Holder i Andersen dobrze wiedzą jak jeździć na MotoArenie, ale większe szanse na cokolwiek daję Holderowi. Miedziński będzie pod olbrzymią presją. Jeżeli nie spanikuje, to będzie dobrze. Sprzęt ma nieźle spasowany, wie jak tu jeździć i wspierać go będą tłumy kibiców.
Tak naprawdę, to dzisiejszy trening może im na niewiele się przydać, bo w Toruniu pada od 2-3h i tor się zmieni.
Zakład, że Gollob będzie najlepszym polskim zawodnikiem wydaje się bardzo prawdopodobny i sam być może na to zagram. Z typami czekam na ofertę innych buków.
 
P 0

pidi555

Użytkownik
W Toruniu twardo. Trzeba będzie jechać przy krawężniku. Przynajmniej na początku. Najlepsze pola to te, z których do tego krawężnika najbliżej, czyli wewnętrzne. To żadna filozofia.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Dobrze też &quot;chodzi&quot; pole czwarte. Ale czy ja wiem czy na MA aż takie znaczenie mają pola startowe ? Ważniejsze jest rozegranie 1 łuku, by na drugim łuku być bliżej kredy.
Ja się ciesze że troszkę deszczu spadło, tor będzie bardziej do walki :p
 
kazimir 20

kazimir

Użytkownik
zdarzenie: GP Toruń - Który zawodnik zdobędzie więcej punktów w biegach 1-20?
typ: Kenneth Bjerre - Andreas Jonsson BJERRE!
kurs: 2,02
buk: Tobet
analiza:
Dziś czekają nas emocje w Grand Prix Polski (Toruń),które rozpocznie się o godz.19.00.
Wybrałem pojedynek Bjerre - Jonsson,oczywiście obstawiłem na Duńczyka. Bjerre Klasyfikacji generalnej Grand Prix 2010 zajmuje wysokie 2 miejsce,dziś te dobre miejsce bedzie trudno utrzymać,faworytami są dwaj Polacy : Gollob i Hampel.Bjerre będzie musiał się dużo napracować dziś.Z Jonssonem w zawodach głównych powinien wygrać min różnicą 5pkt,o to jestem spokojny ???? Jonsson nieporadzi sobie na Moto Arenie,tor jest techniczny i wymagający.
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
A co sądzicie o:
Piotr Protasiewicz under 4,5 @ 3.20 w bet365 ?
Moim zdaniem Protaś mimo dobrej formy ligowej w GP zaprezentuje się podobnie do tego co pokazał w Kopenhadze. Zresztą sam zawodnik zrezygnował już z walki o starty w GP, będzie to jego pożegnania. Sam mówi na łamach poratlu sportowefakty o tym, że nie będzie się specjlanie przygotowywać i chce dowieźć kilka punktów. Dla mnie mega value.
 
kkazz 9

kkazz

Użytkownik
zdarzenie: zwycięzca Grand Prix Polski - 19:00 Toruń
typ: Tomasz Gollob
kurs: 3,00
buk: bwin
analiza:
Witam.Na dziś skusiłem się zagrać na naszego rodaka Golloba że odniesie sukces na Moto Arenie w Toruniu:p dlaczego??? Gollob i Hampel są aktualnie najlepszymi jezdzcami w Polsce.Gollob w wielu wywiadach mówił że brakuje mu złotego medalu ???? w tym roku może się wreszcie uda:p aktualnie zajmuje 3 miejsce w Klasyfikacji generalnej Grand Prix.Dziś jak mówił kluczem do zwycięstwa bedzie jazda z głową na łukach:p a Gollob to ,,profesor,, i dziś to udowodni !!! zapowiada się nam emocjonujący wieczór,miejmy nadzieje ze Polacy beda GORA!!!
 
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
A tymczasem znowu tobet przygotował żużlowe promo. Po raz kolejny mamy do wytypowania 8 par H2H zbliżonej klasy jeźdźców a w nagrogę oprócz zgarniętego kursu wygrywamy 500 PLN. Pobawic się chyba warto, na wszelki wypadek wklejam te pary jakby ktoś jeszcze tego nie widział:

Może wspólnymi siłami uda się coś wytypowac. Zapraszam do dyskusji :cool:
 
P 0

pidi555

Użytkownik
Holta- Holder TYP: 2 Kurs: 2.02 Tobet⛔
Holta zacznie z pola B, C, D. Ciężka sprawa. Tym bardziej, że nie dysponuje rewelacyjnymi startami. Solidny zawodnik z sylwetką szkółkowicza, którego największym atutem jest waleczność na trasie. Jeśli popadało to lepiej dla niego, ale...
Holder znakomicie zna Motoarenę. Zacznie z pół B, A, D. Pierwszy łuk toruńskiego toru nie jest łatwy. Ścięte wyjście w pierwszego wirażu, daje spory handicap dla zawodników znających ten obiekt. Gospodarze często wykorzystują to miejsce, przy kredzie wyjeżdżając na prostą wchodzą pod przeciwnika. Mam nadzieję, że to pomoże mu wygrać swoje pierwsze dwa starty i otworzy drogę do półfinału. Być może już na tym etapie rozstrzygnie się ta rywalizacja. Ten kurs to bardzo dobre value.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Coś tutaj dziś skrobnę- na tę wyjątkową okazję :p
Adrian Miedzinski - Piotr Protasiewicz, Miedziak @1.50 Tobet
Mi się wydaje, że to promo... Adrian na swoim torze. Ostatnio bardzo dobrze sobie radzi. Problem tutaj chyba jest tylko w tym, żeby się chłopak nie spalił. Ale Pepe... w lidze jakoś jedzie. W Kopenhadze to był śmiech na sali...
Jaroslaw Hampel - Nicki Pedersen, Mały @1.55 Betsafe
Jaro w gazie jeśli chodzi o GP. Nicki jedynie dobry poziom prezentuje w lidze. GP to porażka. Zmiany w ekipie jakoś słabo mu wyszły na dobre.
Osobiście pocisnąłem takiego dubelka w tobet Hampel @1.40 + Miedziński @1.50 = @2.10
Oferta na hph bardzo bogata w Betsafe i Tobet. Można sporo coś wybrać. 1 na 1 też sobie zagrałem w Tobet ;)
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Grand Prix Polski na żużlu na toruńskiej MotoArenie im. Mariana Rose w Toruniu wywołuje ogromne zainteresowanie. Zawody obejrzy komplet publiczności, wśród której nie zabraknie kierowcy Formuły 1 Marka Webbera!
Mark Webber
aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych kierowców Formuły 1. Zawodnik stajni Red Bulla pasjonuje się również innymi dyscyplinami sportu, w tym żużlem. Jak ustaliły SportoweFakty.pl Webber będzie obecny podczas GP Polski w Toruniu. Na zawody
dotrze prywatnym samolotem, który wyląduje w Bydgoszczy. Webber na co dzień koleguje się z Jasonem Crumpem i nie jest wykluczone, że właśnie temu zawodnikowi będzie kibicował podczas sobotnich zawodów.
źródło: SportoweFakty.pl
Mała niespodzianka dla kibiców interesujących się też F1 ;)

Miedziński - Protasiewicz - 1 ✅
Gollob - Hampel - 1 ✅
AKO: 2,25
Tobet
Holder - Hancock - 1 ANULOWANY
Crump - Jonsson - 1 ✅
AKO: 2,56
Betsafe
Protasiewicz - under 5 @ 3,2 ⛔
Bet365
Nie widzę brylującego dzisiaj Protasiewicza. Chłopak już w Kopenhadze pokazał jak bardzo odstaje od czołowych zawodników. Miedziak jak pisałem wcześniej jeżeli wytrzyma psychicznie, to będzie być może nawet półfinał. Gollob na toruńskim stadionie bardziej mnie przekonuje niż Hampel. Z całym szacunkiem dla Jarka, ale wg mnie najlepszym polskim zawodnikiem będzie dzisiaj Chudy. Do tego znający doskonale MotoArenę Holder z będącym w słabiej formie Hancockiem oraz Crump z Jonssonem. Australijczyk dzisiaj powinien dojść do finału. AJ zawsze nieobliczalny, ale uważam, że max co dzisiaj osiągnie, to półfinał.
 
swirpac 0

swirpac

Użytkownik
A co sądzicie o:
Piotr Protasiewicz under 4,5 @ 3.20 w bet365 ?
gdzie w bet365 masz zakład dwudrogowy na pkt. ?
ja tam widze, poniżej, powyżej i równe 5
edit:
widzę że po prostu sobie &quot;przekształciłeś&quot; ten bet, w sumie na jedno wychodzi
nie ma tematu...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
TOBET, &quot;Jeden na jednego&quot;
Hmm, może moje komuś przemyślenia na temat pojedynków &quot;jeden na jednego&quot; pomogą komuś (mam nadzieję). Moja wizja prezentuje się następująco.
Gollob &gt; Hampel ✅
O Tomku napisano już chyba wszystko i o jego szansach w dzisiejszym GP, niekwestionowany faworyt. &quot;Chudy&quot; przyznaje, że na torze w Toruniu czuje się tak świetnie jak na owalu w Bydgoszczy. Hampel dysponuje świetnym sprzętem, jednak na sprzyjającym walce torze nie musi wcale wygrywać. Jarek powinien być wysoko, ale nie aż tak jak Tomek ...
Miedziński &gt; Lindgren ⛔
Adrian na swoim torze powinien bez problemu rozprawić się z szwedzkim zawodnikiem. Lindgren w tym sezonie mimo wszystko zawodzi, ostatnio zupełnie bezbarwne występy (w Częstochowie, oraz w RK IMŚ). Reprezentant gospodarzy niesiony dopingiem miejscowych kibiców powinien dojechać do półfinału, z kolei czołowa ósemka dla Lindgrena według mnie dzisiaj będzie nieosiągalna.
Holta &gt; Hancock ✅
Obaj panowie tego sezonu póki co nie mogą zaliczyć do udanych. Jednak dla mnie większym rozczarowaniem jest postawa doświadczonego Amerykanina, który zawodzi na wszystkich frontach (dla przykładu Holta kapitalnie prezentuje się w Szwecji). Ponadto w miniony weekend &quot;Herbie&quot; zaliczył kraksę na zielonogórskim torze, którego sprawcą był ... Holta!
Jankes po tym upadku wycofał się z zawodów, dzisiaj wystartuje, ale czy ten &quot;dzwon&quot; będzie dla niego otrzeźwieniem z i tak kiepskiej formy? Nie sądzę.
Harris &gt; Protasiewicz ⛔
&quot;Bomber&quot; ostatnio zaliczył podium w Kopenhadze, w poniedziałkowy wieczór wywalczył trzeci w karierze triumf w Indywidualnych Mistrzostwach Anglii. Forma co raz wyższa, a sprzętu przygotowanego przez Briana Kargera sam zawodnik nie mógł nachwalić. &quot;Jeździec bez głowy&quot; wydaje się być solidniejszym zawodnikiem od naszego Protasiewicza, który przed dwoma tygodniami zaprezentował iście olimpijską formę (0,0,0,0,0). Co prawda &quot;Pepe&quot; tego wyniku raczej nie powtórzy, jednak nic nie wskazuje na to by dzisiaj miało być znacznie lepiej. Dla mnie kapitan zielonogórskiego Falubazu jest faworytem ... do zajęcia ostatniej pozycji.
Bjerre &lt; Jonsson ⛔
AJ może mówić o sporym pechu, w ostatnich dwóch turniejach był najlepszym jeźdźcem fazy zasadniczej - jednak mimo tego, w półfinałach rywale znajdowali na niego receptę. &quot;Adrenalina&quot; prezentuje naprawdę wysoką formę, co do dyspozycji &quot;Kenia&quot; ciężko cokolwiek powiedzieć, ostatni start w lidze odnotował prawie dwa tygodnie temu i brak startów wśród najlepszych może się okazać dla niego zgubny. Tym bardziej, że Duńczyk podczas ostatniego występu w Toruniu zaprezentował się fatalnie (3 punkty w 5 startach), czyżby toruński owal mu nie leżał?!
Dlatego wybieram z tej pary Jonssona.
Zetterstroem &lt; Woffinden ✅
&quot;Taiski&quot; z każdym kolejnym Grand Prix poczyna sobie co raz śmielej, co prawda do ubiegłorocznej formy jeszcze daleka droga, jednak widać, że małymi krokami młody Anglik zmierza ku dobremu. &quot;Woffy&quot; nie ukrywa, że Motoarena im. Mariana Rosego to jego ulubiony obiekt, uwielbia się tu ścigać, choć nie pokazał tutaj nic wielkiego podczas ostatniego meczu ligowego (2 punkty?). Jednak doświadczenie ze startów na toruńskim owalu może się przydać, bo &quot;Zorro&quot; tylko raz miał okazję startować tutaj (przed rokiem). Co prawda niewielki to handicap, ale przeczucie podpowiada mi, że to właśnie Brytyjczyk wyjdzie zwycięsko z tej pary.
Crump &gt; Pedersen ✅
Andersen &gt; Holder ✅
Później może dopiszę co nieco o tych dwóch parach. Co o tym myślicie?
Typy prawdziwego eksperta przed zbliżającym się GP, czyli opinia Krzysztofa Cegielskiego.
W sobotę o godz. 19:00 rozpocznie się turniej o Grand Prix Polski w Toruniu. Jakie wyniki zawodów typuje szef Stowarzyszenia Żużlowców, komentator TVP Sport oraz ekspert naszego portalu, Krzysztof Cegielski? - Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwszy turniej w Toruniu - piękny stadion
, dobry tor. Mam nadzieję, że będzie odpowiednio przygotowany - niezbyt przyczepnie i niezbyt twardo tak, aby było kilka ścieżek do wyprzedzania, bo w związku z tym, że stawkę mamy doskonałą, wszyscy spodziewamy się wielu ciekawych wyścigów.
- Jak zwykle na takim torze faworytami są ci, którzy akurat są w dobrej formie, całe szczęście
, że Jarek Hampel i Tomek Gollob są wśród tych, którzy mają formę. Oprócz nich oczywiście Kenneth Bjerre, Andreas Jonsson, może Jason Crump, który na treningu czuł się doskonale, ale do momentu, gdy nie rozleciał mu się bardzo dobry silnik. Również gospodarze, którzy na co dzień startują na tym torze, mogą osiągnąć dobry wynik.
- Tomasz Gollob miał tu doskonałe występy, dobrze czuje się na tym torze. Jarek Hampel może aż tak dobrze nie jeździł, ale teraz ma taką formę, że nawet jakby ustawiłby się poza torem, za bandą to i tak by sobie poradził. Jest w doskonałej formie i niech tak będzie do końca sezonu.

Czołowa czwórka wg Krzysztofa Cegielskiego:
1. Andreas Jonsson
2. Tomasz Gollob
3. Kenneth Bjerre
4. Jarosław Hampel
 
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
Powiem szczerze, że w wielu miejscach się zgadzam z Vertim w tym 1 na 1. Różnimy się tylko w dwóch typach. Ja jednak wskazałem na Bjerre w pojedynku z Adrenaliną i Herbiego z Ryśkiem.
Jeszcze moja propozycja na pierwszy bieg zawodów to win Miedzińskiego po kursie 3.50 w WZB. Dla porównania taki tobet oferuje ledwie 2.50 więc chyba warto się było wybrac do ziemniaka. Pierwsze pole w tej fazie zawodów, rywale prócz Kenia - jadącego zresztą z niewdzięcznego 3.pola - klasy powiedzmy co najwyżej średniej. W moim odczuciu naprawdę duża szansa na powodzenie tego zakładu.
W ogóle można się pobawic w te biegi, bardzo przyzwoite kursy na win: Crumpa w 5 biegu (@1.80) i Hampela w wyścigu nr 10 (@2.50)
Tak to widzę ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom