>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2021/2022 - Lahti

Status
Zamknięty.
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 25.02.2022
13:00 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
15:30 - Kwalifikacje
17:00 - Konkurs indywidualny

Sobota, 26.02.2022
15:15 - Seria próbna
16:30 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 27.02.2022
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Konkurs indywidualny



* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Lahti 1 konkurs

M. Lindvik - K. Geiger 2 @2.73 Fortuna


Chyba bukmacherów troszkę poniosło z tymi kursami. Oczywiście patrząc na pryzmat Igrzysk, gdzie Lindvik skakał nieco lepiej od Geigera , można by było wystawić takie kursy. Niemniej jednak Niemiec wrócił z dwoma medalami brązowymi, za konkurs indywidualny i drużynowy, a Norweg z jednym złotym indywidualnym i trzeba zaznaczyć, że zawalił ostatni skok w drużynówce, który kosztował Norwegów medal. Gram na Niemca z kilku powodów. Po pierwsze, w Lahti w poprzednich sezonach spisywał się bardzo dobrze, wygrywał, był na drugim czy trzecim miejscu, w drużynówce też zdarzały mu się najlepsze noty indywidualne, a patrząc na Lindvika to próżno szukać wysokich miejsc w Lahti, co pokazuje, że ma problemy z tą skocznią , zresztą pamiętam poprzedni rok, gdzie skakał tutaj bardzo słabo, nie zakwalifikował się nawet do drugiej serii, co może dawać sporo do myślenia. Po drugie patrząc na pryzmat całego sezonu, to Geiger jest pewniejszym skoczkiem, jego próby są powtarzalne i myślę, że jutro będzie bił się o zwycięstwo w konkursie, oraz w całej klasyfikacji generalnej sezonu z Ryoyu i nie jest na straconej pozycji. Może początki na Igrzyskach miał trudne, nei skakało mu sie najlepiej, ale z biegiem czasu wyglądało to zdecydowanie lepiej, co zaowocowało medalami na większym obiekcie. Może Norweg w końcu się dogada z tym obiektem i zacznie oddawać lepsze próby, ale z Geigerem będącym w formie , na tym obiekcie będzie ciężko wygrać. Jak dla mnie kursy mega przeszacowane.

Nie będę analizował innych par, dodam suche typy na podstawie tego co napisałem powyżej:

Lindvik - Eisenbichler 2 @3.21 Fortuna
Lindvik - Granerud 2 @3.21 Fortuna
Geiger 1-3 @2.50 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +644
ziroxxx 782,7K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Lahti dzień 1 HS130
Stefan Kraft top6 @ 3.00 Unibet


Analiza:
Kraft lubi skocznie w Lahti. Poniżej przedstawiam miejsca zajmowane przez skoczka w ubiegłych latach.
2020/21: 5 miejsce
2019/20: 1 i 2 miejsce
2018/19: 4 miejsce
2017/18: 3 miejsce
Na przestrzeni ostatnich 4 sezonów Kraft na tej skoczni nie schodził poniżej 5 miejsca. Z Pekinu skoczek wrócił z złotym medalem zdobytym w drużynówce, ale w konkursach indywidualnych był typowany znacznie wyżej, a 10 i 13 miejsce jest małą porażką. W Lahti ma szanse na rehabilitację, szczególnie że w poprzednich latach tutaj notował bardzo dobre wyniki. Jak dla mnie top6 dla Krafta nie powinno stanowić problemu. Kursy u innych buków: Betclic 2.50, Betfan 2.75. Ja biore w Unibet po 3.00
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +147
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Norwegia - Polska 2 @4.75 Unibet

Kurs jak dla Mnie kosmos. Oczywiście wczoraj drużynowo lepsi nasi rywale, bo Wąsek kompletnie zawalił i nie zakwalifikował się do drugiej serii. Żyła porównywalnie z Granerudem, Stoch, który ewidentnie wczoraj spóźnił dwa skoki, jest w stanie dorównać Lindvikowi, czy nawet go przeskoczyć, bo lubi skocznie w Lahti i na Olimpiadzie spisywał się bardzo dobrze. Ponadto po naszej stronie pozostają Kubacki i Wąsek, po stronie Norwegii Johansson i Tande. Zarówno nasi , jak i rywale potrafią zawalić, więc wszystko jest tu możliwe. trzeba wspomnieć, że Polacy spinają się na drużynówkę, skaczą tam maksimum, więc kto wie. Jeśli dojdą jakieś głupie dyskwalifikacje za kombinezon, a często to się zdarza, to nie jesteśmy tutaj na straconej pozycji. Kurs ostro zawyżony, więc za drobne można próbować.

H2H 1 seria

P. Żyła - M. Lindvik 1 @1.95 ForBet


Cały czas Lindvik jest tu uważany za groźnego rywala, dlatego po raz kolejny próbuje na odwrót. Żyła za każdym razem ustawiany jest jako pierwszy w naszej kadrze, nawet, gdy jest najlepszym skoczkiem na obiekcie, to już tradycja. Lindvik bardzo często był ustawiany jako lider w Reprezentacji, jednak tutaj rolę tą będzie pełnił Granerud i słusznie, bo jest lepszy od swojego kolegi z kadry. Piotrek wczoraj w każdym ze skoku był lepszy od Norwega i zasłużenie zameldował się na podium i trzeba zaznaczyć, że w pierwszym skoku warunki mu nie sprzyjały, ale był w stanie odlecieć. Żyła w Lahtii skacze bardzo dobrze, w przeszłości stawał na podium, czy był medalistą MŚ, więc nie powinny dziwić jego dobre skoki. Marius tak jak przewidziałem, nie potrafi się zaprzyjaźnić z tym obiektem i liczę również dzisiaj na jego słabsze skoki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +11
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Niemcy - Słowenia 1 @1.60 fortuna
Niemcy top 2 @1.70 fortuna


Liczę tutaj głównie na dobrze skaczących Eisenbichlera i Geigera. Markus zajął wczoraj czwartą lokatę w konkursie indywidualnym. Tracąc tylko 0.1 pkt do trzeciego Piotra Żyły. Geiger też był blisko podium. Słoweńcy tutaj mnie nie przekonują. Bracia Prevc niby trzymają równy poziom, ale Zajc i Ziga Jelar nie skaczą tutaj za dobrze. Drużynę Niemiecką uzupełnią Schmid i Freund. Obaj wczoraj odpowiednio skonczyli na lokatach 15 oraz 16. Historia konkursów drużynowch na obiekcie w Lahti również przemawia za reprezentacją Niemiec.Jak widać na załączonym screenie, drużyna Niemiecka nie wypada z podium w tych ostatnich konkursach drużynowych w Lahti. Sądzę, że dzisiaj będzie podobnie i daje duże szanse nawet na ich zwycięstwo.
 

Załączniki

tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
K. Stoch 1-10 @2.00 Fortuna

Kamil bardzo nieobliczalny skoczek, potrafi zawalić dwa skoki, a następnego dnia znajduje się w czubie. Dziś liczę na powtórkę skoków z konkursu drużynowego, miał 6 notę i był najlepszym z Polaków. W przeszłości bardzo dobre wyniki w Lahti , zwycięstwa, podium, więc i dziś powinien walczyć , po cichu liczę na podium.
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Kraft, V -> @2.20, BetX

Kurs @2.00 w STS & Fortuna & Betclic & TOTALbet.

O Austriaku wyżej napisał już kol. ziroxxx ziroxxx. Od 2018 r. nie wypadł w Lahti z TOP5. W PŚ stał tutaj 5 razy na podium, z czego 3 razy na najwyższym stopniu. Ponadto w 2017 r. na MŚ indywidualnie zdobył 2 złote medale. To jego skocznia. Faza lotu Austriaka na Salpausselce wygląda imponująco.

W piątkowym treningu był 4., lecz konkurs główny wygrał z przewagą 14.9 pkt., co w erze przeliczników robi duże wrażenie. Najlepszy był również we wczorajszej serii próbnej oraz w konkursie drużynowym, gdzie jego przewaga nad 2. zawodnikiem tj. Lindvikiem, wyniosła 26.6 pkt. (!).

Biorąc pod uwagę lekką obniżkę formy po IO czołowych skoczków - R. Kobayashiego, Geigera czy Lindvika, Austriak jest zdecydowanym faworytem do zgarnięcia indywidualnego dubletu w ten weekend.

---

Juroszek, TOP40 -> @1.80, STS

Po bardzo udanych startach w PK, tj. w Brotterode (miejsca: 1, 2) i w Renie (miejsca: 6, 11), Polak dostał szansę pokazania się w PŚ. W piątkowych próbach wypadł naprawdę solidnie.

Seria treningowa: 28. miejsce (114 m, komp. -7.2 pkt.)
1. seria konkursowa: 32. miejsce (115 m, komp. 1.4 pkt.)

Dwa równe, niezłe skoki pozwoliły mu zakręcić się na przełomie 3. i 4. dziesiątki. Polakowi zabrakło 1 pkt., aby cieszyć się z awansu do 2. serii konkursowej w swoim premierowym występie. Choć daleki jestem od typowania Juroszka w TOP30 w dzisiejszym konkursie, bo jest to młody i niedoświadczony zawodnik, to i nawet takiego scenariusza nie można wykluczać. Widać, że skacze bardzo pewnie, stylowo (ocena 16.5 od fińskiego sędziego to żart) i w TOP40 powinien się zameldować. Patrząc na wyniki z piątkowych i sobotnich serii, taki wynik może dać nawet skok w okolicach 108-110 m.

---

Fettner, TOP13 -> @2.00, Fortuna

Na IO Austriak indywidualnie zajmował następujące miejsca: 2, 7, 12. W Lahti, w piątkowej serii treningowej potwierdził wysoką dyspozycję, plasując się na 3. miejscu, po skoku na 120 m (komp. -4.5 pkt.).

Powyższy kurs podyktowany jest 39. lokatą Austriaka w konkursie głównym. Myślę jednak, że był to przypadek. Choć nie oddają tego przeliczniki, to patrząc na skoki zawodników z numerami startowymi 46-55, ewidentnie miało się wrażenie, że wiatr nie pozwala odlecieć i większość z tych skoczków wypadła z konkursu lub uplasowała się w 3. dziesiątce. Miejsce w okolicach TOP10 jest jak najbardziej w zasięgu Fettnera.


Prognoza pogody: 27.02.2022 r.
PŚ w Lahti: Triumf Austrii, Polska siódma, dyskwalifikacja Wąska
PŚ w Lahti: Triumf Krafta, Żyła trzeci!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +703
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Panowie pierwszy raz jestem w takiej sytuacji , jestem ciekaw jak Fortuna do tego podejdzie czy bedzie wygrany , przegrany lub zwrot. Jak myślicie???
Post automatycznie złączony:

Uważacie ze to normalne co fortuna zrobiła? Bo chyba troche przegieła pałeczke zaliczyła kupon jako wygrany ale kurs 2,5 podzielili na pół.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +279
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Panowie pierwszy raz jestem w takiej sytuacji , jestem ciekaw jak Fortuna do tego podejdzie czy bedzie wygrany , przegrany lub zwrot. Jak myślicie???
Post automatycznie złączony:

Uważacie ze to normalne co fortuna zrobiła? Bo chyba troche przegieła pałeczke zaliczyła kupon jako wygrany ale kurs 2,5 podzielili na pół.
Moim zdaniem bardzo nie fair. Wygrał? Wygrał. Dostał 100 punktów do Pucharu Świata, tak samo jak współzwycięzca i zdaje się, że też obaj otrzymają gratyfikację finansową taką jak za wygraną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom