>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2014/2015 - Bad Mitterndorf (09.01-11.01.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Przed nami pierwsze loty narciarskie w tym sezonie. Zawody zapowiadają się interesująco bowiem będzie to oficjalny test skoczni przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które będą rozgrywane właśnie w Kulm. Obiekt w Bad Mitterndorf został gruntownie przebudowany, gdzie punkt K przesunięto na 200 metr. Śmiało można więc stwierdzić, że loty zapowiadają się pasjonująco i liczymy na skoki w okolicach 230m bo tyle realnie można tu osiągnąć (HS leży na 225m).
Polacy zaprezentują się w składzie Żyła, Zniszczoł. Reszta naszych zawodników w spokoju przygotowuje się na przyszłotygodniowe zawody w Wiśle i Zakopanym.

Program zawodów:

Piątek, 09.01.2015
11:00 - oficjalny trening
13:00 - kwalifikacje
Sobota, 10.01.2015
12:30 - seria próbna
14:15 - pierwsza seria punktowana
Niedziela, 11.01.2015
12:30 - kwalifikacje
14:15 - pierwsza seria punktowana
Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Puchar Kontynentalny - Wisła
Tom Hilde - Jakub Janda 1 @ 1.55 [STS]

Co prawda nie chodzi tutaj o konkurs na Kulm, ale nie ma tematu na Puchar Kontynentalny w Wiśle, a gdzieś ten typ musiałem wkleić, jeśli nie chciałem żeby został tylko w notesiku. Jakub Janda był na każdym z konkursów Turnieju Czterech Skoczni, był, był i nic więcej. Odległa 46 lokata w ogólnej klasyfikacji miejsca: Brak kwalifikacji, 40, 46, 35 mówią wszystko na ten temat. Jakub jest kompletnie bez formy, i dlatego przyjechał do Wisły żeby tutaj się chociaż trochę odbudować. Nie sądzę aby to coś dało, Jakub już widzi światełko w tunelu, po końcu sezonu powinien skończyć skakać, bo już mu to najnormalniej w świecie nie wychodzi. Co do Hilde, słabiutki sezon, ale zrezygnował z Pucharu Świata, pojechał na Puchar Kontynentalny do Engelbergu i może coś ruszyło? Wygrana i najniższy stopień podium w drugim konkursie to już coś. Myślę że i jutro w TOP10 będzie. Lekko gram, bo Wisła to loteria, ale se pierdykne. Bo Tom Hilde powinien być w jutrzejszym konkursie wyżej.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Wszedłem teraz w ofertę Star-Typ Sport, zaskoczony jestem kursami które są wystawione na: Gregora Schlierenzauera @ 25.0 który jest doskonałym lotnikiem i to że dzisiaj skakał słabo, nie oznacza że jest bez szans. Przecież jest rekordzista tej skoczni, do jutra pewnie, ale jest. Tak samo wygląda sprawa z Robertem Kranjcem @ 30.0, który dzisiaj odleciał w jednym treningu 221.5, czemu jutro miałoby nie być podobnie, albo jeszcze lepiej? Przecież to urodzony lotnik. Kolejny to Jurij Tepes @ 15.0 kto interesuje się skokami, wie że latać potrafi, dzisiaj wygrał kwalifikacje, w treningach przyzwoicie. Czy jest jutro bez szans? Oczywiście ze nie. Gram na każdego z nich po kilka srebrników, ale poczekam jeszcze, bo stawiam że lepsze kursy się znajdzie, a patrzac na to że jutro może być loteria, tym bardziej jestem przekonany że warto próbować takich kursów.
Dla porównania w BAH: Gregor @ 12.0; Kranjec 40.0; Tepes 9.0 :]
 
dx2 239,1K

dx2

Użytkownik
Prevc TOP3 @1.5
Prevc zrobil najlepsze wrazenie, jest faworytem bukmacherow i sadze ze typowanie w podium Słowenca ma sens bo naprawde dalekimi skokami ni ewyroznila sie az tak wielu zawodnikow. Typowanie najwiekszego faworyta w &quot;trojce&quot; wydaje sie chyba zasadne, a Slowency w ogole maja pociag do &quot;mamutow&quot;. Nie wiem nawet zbytnio jak to uzasadniac, ale taka propozycja w mojej opinii to dobry pomysl.

Velta-Krancjec 2 @1.47

Trzykrotnie lepszy Sloweniec (dwukrotnie trening, raz kwalifikacje). Dwa wyniki dosc zblizone. Velta podczas TCS zwyzka formy na pewno, ale Kranjec sadze w konkursie moze latac jeszcze lepiej, a to przeciez jest zawodnik ktory zawsze liczyl sie w walce o zwyciestwo na tak duzych skoczniach, wiec kolejny z zaciagu Slowencow wydaje sie mi faworytem.
 
grzybu 193

grzybu

Użytkownik
Wszedłem teraz w ofertę Star-Typ Sport, zaskoczony jestem kursami które są wystawione na: Gregora Schlierenzauera @ 25.0 który jest doskonałym lotnikiem i to że dzisiaj skakał słabo, nie oznacza że jest bez szans. Przecież jest rekordzista tej skoczni, do jutra pewnie, ale jest. Tak samo wygląda sprawa z Robertem Kranjcem @ 30.0, który dzisiaj odleciał w jednym treningu 221.5, czemu jutro miałoby nie być podobnie, albo jeszcze lepiej? Przecież to urodzony lotnik. Kolejny to Jurij Tepes @ 15.0 kto interesuje się skokami, wie że latać potrafi, dzisiaj wygrał kwalifikacje, w treningach przyzwoicie. Czy jest jutro bez szans? Oczywiście ze nie. Gram na każdego z nich po kilka srebrników, ale poczekam jeszcze, bo stawiam że lepsze kursy się znajdzie, a patrzac na to że jutro może być loteria, tym bardziej jestem przekonany że warto próbować takich kursów.
Dla porównania w BAH: Gregor @ 12.0; Kranjec 40.0; Tepes 9.0 :]
W Fortunie masz na Gregora 30,0, Kranjec 25.0, Tepes 20.0
 
B 29

belcio

Użytkownik
Tepes top4? TAK (4,0) bwin
Tepes nie od dziś dobrze skacze na mamutach i może na tej skoczni osiągnąć lepsze wyniki aniżeli na normalnej skoczni i nie zdziwię się jak namiesza jutro w czołówce, przerwa od zawodów na dobre mu wyszła i może mieć taki powrót jak Freitag w Engelbergu, może nie od razu wygra ale miejsce w top3 jak najbardziej, na treningu 2,9 i wygrał kwalifikacjie a kurs na to że będzie w top4 naprawdę apetyczny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
maite-radar 25,3K

maite-radar

Użytkownik
Z okazji jutrzejszych zawodów podrzucam Wam tripelek, którego raczej mianem mordercy nie można określić, ale jest to w moim mniemaniu dość porządny kupon, i nie wejście któregoś z zakładów można będzie określić jako niespodziankę.
Vassiliev 1-10 @ 1,50
Schlierenzauer 1-10 @ 1,50
Forfang - Matura 1 @ 1,50
AKO 3,38 (~3 z podatkiem)


Trzy zakłady, trzy identyczne kursy, i rzec można - trzy niemalże pewne rozstrzygnięcia. Gregora opisywać chyba nie muszę. Pierwszą dziesiątkę powinien osiągnąć bez zbędnego wysiłku, w końcu to rekordzista obiektu. Dima z kolei skakał rewelacyjnie dziś, odpowiednio miejsca 1., 10. i 2. Ostatnia pozycja to oczywiście kwalifikacje. Znakomicie się tu czuje i nie powinien dać się wygryźć z czołowej dziesiątki. Liczyłem na nieco lepszy kurs, ale nie ma co narzekać, bo Vassiliev spokojnie da sobie radę z presją i osiągnie cel. Forfang lepszy od Matury był dziś dwukrotnie, tylko w drugim treningu coś poszło nie tak i uplasował się niżej od sympatycznego Czecha. Rekord życiowy z kwalifikacji dodatkowo powinien podnieść jego morale i nie powinien mieć problemów w pojedynku z szukającym formy 35-letnim skoczkiem. Mimo piętnastu lat różnicy stawiam na Forfanga. Razem daje to naprawdę solidne ako i miejmy nadzieję, że wszystko pójdize po naszej myśli.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
4-pak na jutrzejsze loty od eFortuny:

P.Prevc 1-3 1,50
J.Tepes 1-10 1,20
D.Vassiliev 1-15 1,22
G.Schlierenzauer 1-15 1,22

ako = 2,35 po odjęciu podatku⛔ warunki wymarzone na loty...????

Kurcze wydaje mi się,że jest to bardzo mocny i pewny 4-pak.
Prevc bardzo dobrze czuje sie na tym mamucie i jutro powalczy o wygraną.
Kolega Tepes w sezonie nie błyszczy ale jak przychodza loty to jak by dostał nowe życie i momentalnie potrafi znaleźć się w czołówce dlatego pierwsza 10 nie powinna się okazac dla Niego problemem.
Dima On tu lata naprawdę świetnie każdy skok daleki.Gram jednak na Niego że będzie w pierwszej 15 bo On niestety traci bardzo dużo na notach za styl.
Na koniec Gregor który dość niemrawo dzisiaj sobie poczynał na tym obiekcie ale wiele razy można było zauważyć że Schliri na treningach czy podczas kwali a Schliri podczas zawodów na inny skoczek. Obiekt zna notował tu super loty więc nie ma opcji aby jutro nie zameldował się w pierwszej 15.
POLECAM
 
Z 8

zarny

Użytkownik
Dmitri Vassiliev - Jurij Tepes 2 1.60
Rune Velta - Robert Kranjec 2 1.41
P. Prevc TOP 3 1.50 kursy expekt
Napisze tylko tyle że słowianie lubia sobie polatac wiec mysle ze powinni sobie poradzic z tymi rywalami. A prevc po dzisiejszych kwalifikacjach widac ma ochote na podium:d oczywiscie za drobne bo w skokach ngdy nie wiadomo jak bedzie pogoda ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Tepes - Vassiliev @ 1 @ 1,55 ✅
Prevc - Freund @ 1 @ 1,60 ⛔
AKO: 2,48 Unibet

Prevc jest zdecydowanie lepszym lotnikiem aniżeli Severin Freund. Może i Niemiec skoczył dziś 237,5m ,ale miał kapitalne warunki i wygrał z Prevcem o 0,9pkt czyli niespełna metr. Jak dla mnie Słoweniec obok Kasaiego jest głównym faworytem do wygranej, więc zdecydowanie idę w jego kierunku. Para Tepes - Dima bardziej wyrównana, ale tutaj liczę, że głowa Ruska znowu nie wytrzyma. Poza tym stylowo lepszy Tepes, który tutaj może na notach dużo zyskać bo obaj skaczą bardzo równo. Dziś dwukrotnie lepszy Słoweniec i liczę, że jutro nic się nie zmieni. ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Prevc- Tepes @ 1 @ 1,28 ⛔
Kasai - Hayboeck @ 1 @ 1,37 ✅
Żyła - Damjan @ 1 @ 1,60 ⛔
AKO: 2,47 (po odjęciu 12%) Milenium

Oj zagram tego tripla mocniej bo naprawdę warto. Owszem Tepes jest lotnikiem i to dobrym w 10 się pewnie zakręci, ale Prevc tutaj zawalczy o wygraną z Kasaim. Hayboeck kompletnie nie umie latać i tu z Japończykiem może przegrać dość znacznie. Wystarczy spojrzeć jak po wyjściu z progu układa się Hayboeck. Skok na mamutach kompletnie różni się od tych na skoczni normalnej. Austriak przybiera zbyt pasywną sylwetkę przez co wyhamowuje dość znacznie swoją prędkość i na dole nie ma z czego odlecieć. Damjan zdecydowana obniżka formy. Jeżeli chodzi o parę z Żyłą to jeżeli Piotrek nie spali któregoś ze skoków to pierwsza 10 jest w jego zasięgu i to zdecydowanie. Jeżeli spali tak jak w kwalach to będzie blisko Damjana w drugiej dziesiątce. Osobiście wierzę, że przynajmniej jeden skok Piotrkowi dziś wyjdzie dobrze, a wtedy przewaga nad Słoweńcem powinna być już znaczna. ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Kulm - loty, sobota 14:00
Anders Fannemel - Richard Freitag
Typ : Freitag @ 2,05 betsafe/betsson/milenium itp✅✅


Fannemel bez formy co można zaobserwować przez ostatni czas. Freitag za to złapał formę, wygrał w Innsbrucku, a potem 6msc w Bischoshofen. Wiem, że Fannemel lubi przednie wiatry i na mamucie czuje się dobrze i jak mu podwieje to potrafi polecieć, ale przecież Freitag również świetny lotnik, w dodatku w formie więc kurs wg mnie nieporozumienie.
Wczoraj Fannemel raz odleciał 223,5m ale właśnie miał wiatr pod narty i najwięcej odjętych pkt ze wszystkich.


@pestka odnośnie pierwszego kuponu to grać na Tepesa to trzeba miec sporą odwagę ????
Drugi kupon za to wygląda przednio, oby warunki dziś dobre i Kasai z Prevcem niech walcza o wygraną i niech jury nie bawi się z belką... bo jak widże jak skracają, wydłużają co kilka skoków to irytacja sięga granic, a przy lotach się bawią czesto ! wypaczając przez to tylko wyniki eh

Aaa i Żyłe z Damjanem masz w bah po @ 1,8 ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
World Cup - Tauplitz/Bad Mitterndorf HS 225
Pungertar - Velta typ 1 kurs 2.45 Betsson
Dzisiaj spróbuje zagrać w stronę młodego Słoweńca. Velta to bardzo dobry lotnik ,ale forma ostatnio nierówna. Błysnął w Garmisch w Nowy Rok gdzie zajął 5 miejsce ,ale poza tym przeciętnie. Pungertar w TCS przeważnie w drugiej dziesiątce. Wczoraj kilka metrów na korzyść Słoweńca. Myślę , że taki kurs zachęca chociaż ze stawką radzę umiarkowanie.
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
World Cup - Tauplitz/Bad Mitterndorf HS 225

Pungertar - Velta typ 1 kurs 2.45 Betsson

Dzisiaj spróbuje zagrać w stronę młodego Słoweńca. Velta to bardzo dobry lotnik ,ale forma ostatnio nierówna. Błysnął w Garmisch w Nowy Rok gdzie zajął 5 miejsce ,ale poza tym przeciętnie. Pungertar w TCS przeważnie w drugiej dziesiątce. Wczoraj kilka metrów na korzyść Słoweńca. Myślę , że taki kurs zachęca chociaż ze stawką radzę umiarkowanie.

Drodzy Użytkownicy, typ zupełnie nie warty gry, może i Velta jest bez formy, ale to są loty i niektórzy zawodnicy, którzy skaczą ostatnio słabo, mogą sobie powetować to właśnie na mamutach, notując przyzwoite wyniki. Słoweniec w porównaniu do początkowych konkursów skacze z dnia na dzień coraz gorzej, forma ostatnio nierówna, mizerne wyniki, i co najważniejsze na mamutach jakoś nigdy nei odnosił znaczących wyników. Velta pod formą powinien sobei spokojnie poradzić, no chyba, że wiatr będzie odgrywał tutaj znaczącą rolę, wtedy jest to loteria.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
✅ Tepes - Hayboeck [1,615], jeszcze niedawno 1.7 ✅
✅ Prevc- Fannemel [1,26]✅
Ja proponuję taki dubel w Marathonbet.
Tepes i Prevs nieźle się zaprezentowali w treningach i kwalach. To faworyci do top 3.
Hayboeck to nie jest lotnik i może mieć problem z wbiciem się nawet do pierwszej 10tki. Fannemel potrafi polatać, ale formę zgubił i nie jest stabilny - także nie spodziewam się po nim 2 dobrych skoków.
✅ Można dołożyć jeszcze Kraft-Hayboeck [1,3] ✅
 
S 72

siargiej

Użytkownik
Dokladnie na mamutach lotnicy, nawet w przecietnej formie beda sie liczyc
Dlatego stawianie przeciwko Tepesowi,Kranjcowi,Velcie, czy nawet Hajkowi, nie ma sensu.

Tripel zabojca z milenium
Prevc-Kraft 1 @1.55
Hajek-Zniszczol 1 @1.47
Kasai-Haybock 1 @1.37
Ako:2.75
Peffki na dzisiejszy turniej. Kraft i Haybock otwieraja klasyfikacje generalna pucharu swiata, ale loty to nie jest ich domena, o czym moga swiadczyc chociazby rekordy zyciowe obu skoczkow, ktore sa o kilkanascie metrow slabsze od ich rywali z par.
Trzecia para, Czech, ktory nie blyszczy w tyn sezonie, jednak jest znakomitym lotnikiem i mimo slabszej dyspozycji, poqinien wciagnac mlodego Polaka nosem
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Prevc TOP3 @ 2,20 bet365 ZWROT
Peter dziś pechowo bo na 4 pozycji zakończył konkurs, w którym nie wszystko mu wyszło tak jak chciał. Trzeba jednak pamiętać, że w drugiej serii Słoweniec dostał bardzo mocny podmuch w plecy, który uniemożliwił mu oddanie skoku na jaki go stać. Podtrzymuje swoje zdanie, że Prevc będzie walczył jutro o wygraną (kursy w okolicach @7), więc podium po @ 2,2 biorę w ciemno.
Dla porównania przed dzisiejszym konkursem na to same zdarzenie kursy wahały się w okolicach 1,55 - 1,70. Różnica spora prawda? Za rywali Prevc ma Kasaiego, Freunda, Krafta i nieobliczalnego Tepesa, który raczej dzisiejszego wyczynu nie powtórzy. Reszta stawki póki co to nie poziom lotów co widać po dzisiejszych wynikach.
 
mysliwydb 4

mysliwydb

Użytkownik
Jeżeli mogę to i ja dołożę swojego zdania. Z góry witam maniaków skoków - takich jak ja.

Typ: Prevc na podium
Wszystkimi mymi kończynami podpisuję się pod postem Kol. pestka7. Słoweniec zepnie swoje cztery litery i dzięki pozytywnej sportowej złości powinien stanąć na pudle, to według mnie najlepszy lotnik w całej stawce, Freund mimo że wygrał, jakoś mi nie zaimponował. Nie będę się rozpisywał, wszystko macie powyżej u Pestki.

Para: Rune Velta - Jernej Damjan [Betclic]
Mój Typ: Jernej Damjan po kursie 2.02

Jernej złapał trochę niskie loty w ostatnich konkursach, ale dziś w moich oczach odżył. Bardzo lubię tego zawodnika, niegdyś udało mi się z nim pamiatkową fotkę przy okazji konkursów na Krokwi. W biznesach nie ma miejsca na sentymenty, a mój nochal podpowiada, że tutaj wygra Słoweniec. Velta był wyżej w konkursie o kilka punktów, ale warto spojrzeć, że to Damjan skoczył dalej. Norweg ma ciepłą głowę, często pali skoki. Na ten typ wejdę lekko, bo bądź co bądź, Rune to jednak lotnik.

Para: Anders Jacobsen - Michael Hayboeck [Betclic]
Typ: Anders Jacobsen po kursie 1.78

Dziś po pierwszej serii aż mi szkoda było młodego Austriaka, ma formę ale lotnik z niego słaby.. Drugi skok może mu się udał, ale to tylko jeden na taki na cztery tu oddane. To skoczek na średnie obiekty, a nie na mamuty z wielkim zeskokiem. Norweg to brązowy medalista z lotów z 2010 (o ile się nie mylę). Tutaj typ na Norwega.

Przyjaciele, czy możecie napisać jutro przed konkursem, jak się będą miały warunki? Nie chcę, aby była loteria jak w sobotnie popołudnie.
Darz Bór,
Maks.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Bad Mitterndorf II konkurs
Michael Neumayer-Andre Forfang
Typ:Forfang
Kurs:2.00 Buk:bet365

Pierwszą parę jaką wybrałem jest pojedynek Niemca z Norwegiem w którym moim zdaniem faworytem jest Forfang. Kursy na obu zawodników powinny być na równi a tu bukmacherzy faworyzują Niemca z czym się nie zgadzam.
Dlaczego Forfang ponieważ uważam że może on skoczyć napewno dalej od Niemca . Prezentuje onmoże podobną formę do Niemca w treningach oraz kwalifikacjach obaj obok siebie ale dziś górą będzie Norweg.Wczoraj lepszy Niemiec oczywiście tylko 1 pozycję wyżej , więc w dzisiejszym konkursie będzie odwrotnie i to Norweg wygra tą parę z Niemcem.
Rune Velta-Jernej Damjan
Typ: Damjan
Kurs:2.14 Buk:Milenium

Zupełnie nie rozumiem kursu wystawionego na Słoweńca w 3 skokach oddanych w Badmitterndorf lepszy Damjan tylko wczoraj lepszy Velta i to ma go stawiać w roli faworyta w tej pary?
Ja uważam napewno inaczej i widzę tu pomyłkę bukmacherów . Kursy tak jak wyżej powinny być na równi ze wskazaniem na Damjana a napewno nie na Velte.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
✅ Tepes - Hayboeck [1,615], jeszcze niedawno 1.7 ✅
✅ Prevc- Fannemel [1,26]✅
Ja proponuję taki dubel w Marathonbet.
Tepes i Prevs nieźle się zaprezentowali w treningach i kwalach. To faworyci do top 3.
Hayboeck to nie jest lotnik i może mieć problem z wbiciem się nawet do pierwszej 10tki. Fannemel potrafi polatać, ale formę zgubił i nie jest stabilny - także nie spodziewam się po nim 2 dobrych skoków.
✅ Można dołożyć jeszcze Kraft-Hayboeck [1,3] ✅
Fannemel vs D.Vassiliev [2,32]
J.Tepes vs M.Hayboeck. [1,40]
Marathonbet

Parę Tepes-Hayboeck opisywałem już wczoraj także cytuję bez zbytnich dodatkowych argumentów. Kurs już nie tak atrakcyjny, ale nadal dosyć solidny typ.

Fannemel i Vassiliew - obaj wczoraj wtopa, nie mnie jednak Rosjanin ogarniał skocznię w kwalach i treningach i jest dla mnie faworytem tej pary. Wczoraj Marathonebet podawał go w parze z Tepesem, także pozycjonowano go znacznie wyżej. Myślę, że dzisiaj drugi raz tak słabo nie skoczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom