>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki 23/24 Lahti

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 01.03.2024
12:30 - Odprawa techniczna
14:30 - Oficjalny trening
15:45 - Kwalifikacje
17:00 - Konkurs indywidualny

Sobota, 02.03.2024
15:00 - Seria próbna
16:15 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 03.03.2024
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Konkurs indywidualny
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
1 konkurs Lahti

Peter Prevc top 8: Nie @2.30 ForBet


Ze skoczni mamuciej przeskakujemy na dużą skocznię, a dokładnie na jeden z najmniejszych obiektów, jeśli chodzi o wielkość skoczni. Wielu zawodnikom po bardzo dobrym weekendzie w Obersdorfie będzie ciężko przyzwyczaić się do mniejszej skoczni, przede wszystkim myślę tutaj o Słoweńcach. Na pewno na duży plus podczas minionego weekendu zasługuje Peter Prevc, który niespodziewanie dwa razy zameldował się na podium i zajął drugie miejsce. Peter już ogłosił, iż po zakończeniu sezonu kończy karierę, co chyba dodało mu skrzydeł, bo formą przypomina tego zawodnika sprzed kilku lat. Jednak u niego często dobre konkursy, przeplatane są słabszymi występami i w tym również upatruję swoją szansę. W Lahti nigdy nie skakał nadzwyczajnie, ba nigdy nie stał na podium indywidualnie i po jego świetnym występie na mamucie można złapać na prawdę fajne kursy , tylko tym razem grając przeciwko niemu. Ja spróbuje, myślę, że tym razem będzie to walka o top 15 , niż walka o najwyższe cele.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1204
lukas88 310,1K

lukas88

Forum VIP
tarki_16 tarki_16 typu nie neguję, ale na tych Słoweńców bym tutaj uważał bo mimo małego rozmiaru leży im ta skocznia, trochę statystyk:
- przed rokiem indywidualnie trzech Słoweńców w "8", Lanisek, 5, Zajc 7, Kos 8.
- drużynowo druga lokata (w nieoficjalnej klasyfikacji dwóch Słoweńców w "4" Zajc i Lanisek)
- dwa lata temu były dwa konkursy indywidulane bo jeden za Sapporo i w obu dwóch Słoweńców w "10" w tym jeden Peter na 8 lokacie.
- drużynowo Słowenia również druga lokata (w nieoficjalnej klasyfikacji trzech Słoweńców w "5" w tym Peter)

Ja tutaj idę w kwalifikacjach w kierunku Petera w parze z Fettnerem, któremu ta skocznia nie leży na moje oko. Przed rokiem się nie zakwalifikował do konkursu i zabrakło go w drużynie. 2 lata temu miejsce 39 i 6 więc duży rozstrzał. Na podobnym obiekcie w Lake Placid w kwalifikacjach miejsce 21, w konkursie 15 i 28. Uważam że Peter podtrzyma swoją dobra formę z Obersdorfu, może nie na tak wysokich lokatach jak na mamucie, ale stać go tu na top 10-15. Natomiast Fettnera widzę poza "20".

Kwalifikacje
Fettner- Prevc - 2 @ 2,03 Fortuna


Nawiązując do powyższego typu, logicznie warto pograć Wellingera, który liczy się w walce o PŚ.
Wellinger- Fettner -1 @ 1,60 Fortuna

Słowńcem, którem ta skocznie nie pasuje i pasować nie będzie jest Domen, jego najlepsza lokata na skoczni Salpausselka to 15 miejsce w debiutanckim sezonie, pozostałe lokaty to 29,49,26,27,30,39. Idę zatem w pary przeciw Domenowi.
Na początek z Lindvikiem, który na podobnym obiekcie w Lake placid był 3 i 7 (dla porównania Domen 14 i 11). Marius w Lahti miejsca 15,42, 33,11,13, także zdecydowanie lepiej do Słoweńca
Lindvik- Domen - 1 @ 1,96

Forfang- Domen- 1 1,75

Miałem nie ruszać Forfanga bo mi napsuł już krwi w tym sezonie, ale przy tak marnej dyspozycji Domena na skoczni w Lahti, próbujemy. Forfang kilkukrotnie meldował się na tej skoczni w czołowej także znajoma mu skocznia i liczę że zakręci się na granicy 1 i 2 dziesiątki, a Domen raczej poza czołową "20"

Konkurs
Fettner w 10- NIE @ 2,31
Domen w 15 - NIE @ 2,11
Kobayashi- Fettner- 1 @ 1,40
Fettner- Hayboeck- 2 @ 2,03
Lindvik- Domen - 1 @ 1,94

Szkoda konkursu bo Hayboeck drugim zawalonym skokiem przy ciężkich warunkach położył mi trochę $
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +404
lukas88 310,1K

lukas88

Forum VIP
Kraft zajmie miejsce 1-3 w konkursie @ 1,45 warunki niestety zdmuchnęły Stefana, pech jak "UJ"
Do dubla jak złoto, Lahti to jedna z ulubionych skoczni Stefana, zdobył tu mistrza świata, poza tym regularnie staje tu na pudle, oto jego wyniki na Salpausselce w ostatnich latach:
22/23 - 2 miejsce
21/22- 1 i 3 miejsce
20/21- 5 miejsce
19/20- 1 i 2 miejsce
18/19- 4 miejsce
17/18- 3 miejsce
15/16- 11 miejsce
14/15- 1 miejsce
13/14- 2 i 4 miejsce

Kolejnym zawodnikiem który bardzo dobrze skacze w Lahti jest Geiger, który gdzieś zgubił formę po dobrym początku sezonu gdzie odniósł nawet dwie wygrane. Jeden z konkursów w Sapporo dał trochę optymizmu bo zajął 12 lokatę, na lotach już szału nie było bo do jednego konkursu nie wszedł a w drugim słabiutka 29 lokata. Jednak uważam że Karl ma potencjał na na "małej" dużej skoczni powinien być mocny i powalczyć może nawet o pierwszą dziesiątkę, w której nie zagościł od konkursu w Wiśle.
Stawiam go w parze z Piterem, który tylko raz zameldował się w TOP 10, a tak to raczej trzecią dyszkę okupuje. Wiewiór miewa przebłyski, ale w obecnym sezonie z taką częstotliwością że żal nie zagrać przeciw niemu w parze z Geigerem.

Kwalifikacje
Geiger- Zyła-1 @ 1,85 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +404
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

P. Prevc, TOP6, nie -> @1.95, Unibet

Podbijam propozycję kol. tarki_16 tarki_16, natomiast żeby nie dublować, podrzucam trochę "bezpieczniejszy" typ z oferty bukmachera Unibet.

Słoweniec jest rzecz jasna w naprawdę dobrej formie, jednak uważam, że nie można stawiać znaku równości dot. jego szans na podium z najlepszymi zawodnikami bieżącej edycji PŚ. W Oberstdorfie pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując dwukrotnie 2. lokatę, ale należy pamiętać, że Słoweniec jest wybitnym lotnikiem i na skoczniach "mamucich" zawsze radzi sobie przynajmniej solidnie. Od sezonu 2020/21 na podium zawodów PŚ stawał czterokrotnie i zawsze miało to miejsce na największych obiektach. Tydzień wcześniej, w Sapporo, P. Prevc uplasował się pod koniec 1. dziesiątki (miejsca: 8, 9). Z jednej strony lokaty bardzo wysokie, a z drugiej to jego ulubiona skocznia tuż po tych do lotów, i wywalczone miejsca na Okurayamie były jego najsłabszymi od... 2013 r.

Jak wspomniano również wyżej, w Lahti nigdy nie stanął na podium. Często w tym sezonie skacze w kratkę tj. potrafi zepsuć któryś ze skoków konkursowych. Spodziewam się dzisiaj Słoweńca w okolicach miejsc 7-12.

xxx

Hayboeck, TOP10 -> @1.60, Fortuna

Austriak prezentuje dobrą, dość równą formę. Od noworocznego konkursu w Ga-Pa, trzykrotnie wypadł z TOP10, z czego dwukrotnie zajmował miejsce 11. W tym czasie stanął na podium w Innsbrucku, a trzykrotnie plasował się tuż za nim. Na lotach w Oberstdorfie także kręcił się w ścisłej czołówce - zajmował miejsca: 4, 8.

Lahti wydaje się być jedną z jego ulubionych skoczni w kalendarzu PŚ. Notował tutaj najlepsze wyniki w swojej karierze. Ze swoich pięciu wygranych, dwie odniósł właśnie na Salpausselce. Raz stanął na najniższym stopniu podium. Myślę, że powinien włączyć się dzisiaj do walki o czołowe lokaty, być może nawet o TOP6.


Prognoza pogody: 01.03.2024 r.
Puchar Świata w skokach narciarskich. Polacy wracają do Lahti, które pachnie historią
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1277
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Typy ode mnie na piątkowy konkurs.

#1
Hayboeck 1-10
Raimund 1-15
Geiger 1-15
AKO 4,59 @ 60j @ Fortuna

#2
Hayboeck 1-10
Raimund 1-15
Tschofenig 1-15
AKO 3,57 @ 80j @ Fortuna

#3
Hayboeck 1-6
Aigro - Zografski 1
AKO 4,50 @ 60j @ Fortuna

#4
Forfang top6 @ 4,50 @ 35j @ Fortuna

#5
Geiger top10 @ 3,50 @ 40j @ Fortuna

#6
Raimud top6 @ 5,50 @ 50j @ Fortuna

#7
Raimund 1-10@ 2,75 @ 80j @ Fortuna

#8
Fettner - Hayboeck 2
Geiger - Leyhe 1
AKO 3,55 @ 40j @ Fortuna

#9
Fettner - Hayboeck 2
Stoch - Raimund 2
Schmid - Aigro 2
AKO 8,94 @ 40j @ etoto

#10
Fettner - Hayboeck 2
Stoch - Raimund 2
AKO 4,83 @ 80j @ etoto

#11
Raimund - Leyhe 1
D.Prevc - Forfang 2
Kraft - R.Kobayashi 1
AKO 4,78 @ 75j @ STS

#12
Belshaw - Frantz 2
Raimund - Leyhe 1
3,39 @ 30j @ STS

#13 KWALIFIKACJE
Fettner - Hayboeck 2
Forfang - D.Prevc 2
Raimund - Leyhe 1
AKO 6,71 @ 100j @ Fortuna

Mało czasu na argumentacje, więc skupię się na kursowym typie dnia:

Raimund top6 @ 5,50 Fortuna
Skocznia w Lahti zawsze leżała Niemcom. Już od czasów Małysza, gdy będącego Adama na MŚ w genialnej formie pokonał tutaj Schmitt. Ostatnio Niemcy tu regularnie brylowali w drużynówkach oraz indywidualnie. Super wypadał tutaj Geiger i jego też rozgrywam pod wyraźny progres względem ostatnich konkursów. Medale MŚ i dobre występy zdobywał tu Eisenbichler. Pozostali zawodnicy także dobrze się prezentowali co pozwala mi wierzyć, że skocznia leży Niemcom. I tak mocy progres formy notuje ostatnio Raimund. W Lake Placid stanął na podium. W Sapporo Niemcy się męczyli (nie była to ich skocznia), ale Raimund miał przebłyski. Raimund jest wybitnym nielotem a mimo to prezentował się przyzwoicie w ostatni weekend i bił rekordy życiowe. Sądzę zatem, że jak mu skocznia podpasuje jak ta w Lake Placid a szanse są na to duże to Niemiec wróci do dyspozycji na poziomie 5-10 miejsca jak to było w USA. Kursy na to są znakomite. Top10 mniej ryzykownie po kursie 2,75 już mega zachęca, ale uważam że top6 jest tu realne i po kursie 5,50 żal tego nie spróbować.

Z innych zawodników zawsze dobrze tu wypadał Hayboeck, to jedna z jego ulubionych skoczni i kurs na jego top6 jest również warty uwagi. Niedowartościowany jest również Forfang, który dalej ma dobrą formę. W prawdzie jest nieregularny, ale może tym razem zaskoczy na plus, po takich kursach warto spróbować. Dobrze zaczyna też wyglądać np. Tschofenig, który również ostatnio nie mógł rozwinać pełni możliwości przez loty, w których nie czuje się super. Tutaj może się nieco bardziej liczyć. Pozostałe powyższe kupony już bez argumentacji.

Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +404
lukas88 310,1K

lukas88

Forum VIP
Kilka typów po kwalach:
Nikaido- Zniszczoł -2 @ 1,94
Olek fajne skoki dzisiaj, temu w treningu czegoś brakowało ale w kwalach odpalił. Ma jakiś nowy kombinezon, który ma mu dawać jakąś przewagę to biorę ten typ przy próbie Japońca w kwalach na 110 m.

Fettner- Forfang- 2 @ 2,13
Fettnerowi bardzo podwiało w kwalifikacjach a on stary wyjadacz to wykorzystał. Nie wierzę w jego dobre skoki tutaj, i że powtórzy mu się fart 2 x w konkursie. Forfang oba skoki na przyzwoitym poziomie dzisiaj, myślę że w okolicy 10 się zakręci jak czegoś nie odwali.

Dubel
Granerud - Geiger- 2 @1,50

Norweg jakoś bez błyski, u Karla widać lekki progres, więc konskwętnie idę w jego kierunku.
Domen- Hoerl- 2 1,47
Domen tak jak przewidywałem bez szału, Hoerl odpalił w kwalach, myślę że stać go na top 6.
AKO 2,21
STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +945
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Skoki - Lahti konkurs drużynowy
Godzina: 16:15
Typ: Superbets: Norwegia w top 2, Polska w top 5
Kurs: 6.85
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:
Analiza:

Zacznę od Norwegii. Między nimi, a Niemcami rozegra się walka o 2 miejsce ( Austria wydaje się być jednak poza zasięgiem, choć jeśli będzie loteryjnie to ktoś może popsuć skok jak wczoraj Kraft i mam takie przeczucie, że Tschofenig zawali jeden skok).
Uważam, że Norwegia będzie wyżej niż Niemcy. U Norwegów ( Lindvika, Forfanga i Graneruda) widzę szanse na progres w porównaniu do wczorajszych wyników. Sundal jak odda 2 skoki na poziomie połowy drugiej dziesiątki to zrobi swoje, u niego progresu się nie spodziewam, ale też nie wydaje mi się by miał jakiś skok zawalić.
U Niemców mamy Wellingera, Paschke, Leyhe i Raimunda. I tu jedyny który moim zdaniem jest " pewny" do dobrego skoku to Wellinger. Reszta jest taka, że raczej nie odpali tutaj żadnych petard.
Uważam, że u Norwegow jest po prostu większy potencjał do lepszych skoków niż w przypadku Niemców. Forfang potrafi odpalić petardę, Lindvik w drużynowce też myślę, że prędzej odda skok podobny do tego wczorajszego z 1 serii, Granerud też o te kilka metrów poprawić się może.

Teraz Polska. Uważam, że jeśli Kot nam nie zawali skoków to mamy szansę być w Top 5. Wiadomo że Niemcy, Austria i Norwegia będą przed Nami. My powinniśmy powalczyć że Słowenia i Japonia ( innych do walki o top 5 raczej nie widzę).
Aby wszedł mój typ wystarczy pokonać w takim razie albo Słowenię albo Japonię.
I jeśli chodzi o Słowenię to może być ciężko choć wydaje mi się, że taki Mogel może tutaj skok zawalić, są na to szanse. Z domenem też bywało różnie i czasem potrafił klepnąć bule w najmniej spodziewanym momencie.
Z Japonia możemy powalczyć. Ryou drużynowke często skacze na pół gwizdka, Nikaido swoje pewnie skoczy, ale J. Kobyashi i Kasai mogą być gorsi od Polaków. Zniszczol skoczy na poziomie top 10, a Stoch i Żyła gorzej niż wczoraj to raczej już nie skoczą. Widzę spore szanse na to, że będziemy wyżej od Japonii i skończymy w top 5. Kluczem do tego będzie to żeby kot nie popsuł skoków.
A kurs na taką kombinacje jest naprawdę bardzo duży.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2863
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kolega wyżej podał chyba najbardziej atrakcyjny typ na dziś. Również pójdę w Superbeta

Niemcy w top2 i Polska w top5
Kurs 4.3
Superbet

Polacy mają największy potencjał do poprawy. Zniszczol tu skacze regularnie na wysokim poziomie. Stoch skocznie lubi i forma rośnie co było widać w Sapporo i lotach. Wczoraj trafił gorsze warunki i był trochę zmęczony. Liczę że dziś się zmotywuje. Żyła zawsze na drużynę się spina. Przykład tydzień temu na duetach skakał super a indywidualnie już się średnio chciało. Kot też całkiem solidnie jak na siebie więc to 5 miejsce jest w zasięgu.
Niemcy też są kadra która się spina na drużynę. Ich szanse z Norwegami w walce o 2 miejsce oceniam wyżej właśnie dzięki temu. W nor wczoraj lindvik miał dzień konia, dzisiaj może wypaść gorzej. Granerud w każdej chwili może zaliczyć tu bule. Sundal i forfang też skaczą w kratkę i mogą wypasc gorzej. W Niemczech Raimund i Paschke mają potencjał poprawy, więc wydaje mi się że 2 miejsce dziś dla Niemców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +404
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Co do pol Fin 1 powinno wejść ale kurs trochę nie rekompensuje ryzyka, na tej skoczni może się zdarzyć wszytko
 
Otrzymane punkty reputacji: +404
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
2 konkurs Lahti

Lovro Kos 1-6 @1.85 Fortuna

Wczorajszy bardzo słaby występ Słoweńca, jak i całej drużyny, tylko podbił kurs na na dzisiejszy konkurs. Kos już parę razy zawalał drużynówkę, wczoraj jako lider zespołu kompletnie sobie nie poradził z presją i też nie było motywacji, bo drużyna nie walczyła o żadne podium, oraz trzeba dodać, że chyba trafił na najgorsze warunki, jeśli chodzi o całą stawkę. Dziś myślę, że wszystko wróci do normy i skoczek będzie walczył o najwyższe cele. Piątkowy konkurs wygrał, widać, że dobrze czuje się na tej skoczni i że takie niewielkie obiekty mu odpowiadają. Oczywiście jest paru chętnych do zwycięstwa jak Kraft, Hoerl czy Kobayashi , ale myślę, że Słoweniec ponownie zamelduje się w czubie konkursu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +404
lukas88 310,1K

lukas88

Forum VIP
Kraft 1-3 @ 1,75
Obok takiego kursu na podium Krafta nie mogę przejść obojętnie. Stefan w piątek wygrał kwalifikacje w konkursie zdmuchnął go wiatr, wczoraj miał chyba gorszy dzień bo indywidualnie dopiero 12 lokata. Jednak Stefan to Stefan i myślę że dziś odpali i potwierdzi swoją bardzo wysoką dyspozycję.

Fettner- Zniszczoł -2 @ 2,11
Moim zdaniem kursik promocyjny, Fettner nie załapał się do drużyny, tak jak pisałem w piątek w kwalifikacjach dostał super podmuch po narty i to wykorzystał, w konkursie już tak różowo nie było. Olek wczoraj lider naszego zespołu, indywidualnie 3 nota dnia. Uważam że jest stabilny o powtarzalny, myślę że ma szansę dziś powalczyć o Top 6, a może nawet i podium. Fettnerowi ta skocznia nie leży i uważam że druga dziesiątka to jego max na dzisiaj.
Olek Top 10 @ 1,70
Olek najlepszy Polak @ 1,60


Kos- Fettner - 1 @1,68

Kolejny typ przeciw Fettnerowi, Lovro wygrał w piątek i trening i konkurs, natomiast wczoraj mu zbytnio nie szło nie wiedzieć czemu, przez co są dziś dobre kursy na Słoweńca. Uważam że powalczy dziś ponownie o podium zatem typ tarki_16 tarki_16 jak najbardziej do gry, ja pobrałem lepszą opcję w STS:
Kos w top 8@ 2,01

Fettner- Granerud -2 @ 2,73

Kurs warty ryzyka bo Granerud mimo że niestabilny to wczoraj skakał solidnie w drużynie. Uważam że jak powtórzy dziś dyspozycje to powinien zakręcić się w Top 15

Embacher- Domen - 1 @ 1,70
Autriak bardzo powtarzalny, zarówno w piątek jak i wczoraj w konkursie drużynowym. Domen w Lahti przeciętnie zgodnie z moimi przewidywaniami bo to nie jego rozmiar obiektu. I tak nie prezentuje się bardzo źle bo do tej pory były mocne wiatry pod narty co mu ratowały trochę temat bo nie od dziś wiadomo że jest lotnikiem, mimo to Embacher lepiej się spisywał. Jeśli dziś wiatr by się odwrócił to tylko zwiększy to szanse Embachera bo bez wiatrów przednich Domen nie ma argumentów.

Forfang 1-6 @ 1,70
Daję kolejną szansę Norwegowi, który skacze bardzo równo w Lahti, trening w piątek 5 lokata, kwalifikacje 7, konkurs indywidualny 6 miejsce, wczoraj seria próbna 1 lokata, w drużynie 4 nota. Także tylko raz w dotychczasowych próbach wypadł poza Top 6

Kursy Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2118
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Raczej nie ruszam tak niskich kursów, ale w sumie dzisiaj dość trafnie powystawiane kursy przez bukmacherów, do tego czołówka się spłaszczyła, nie jest łatwo znaleźć coś ciekawego. Wrzucam kilka propozycji do pogrania w ew. AKO.

xxx

Najlepszy Polak, Zniszczoł -> @1.60, Fortuna

Myślę, że kurs ciekawy do wrzucenia do AKO, bo u innych bukmacherów kręci się w okolicach @1.25.

Na 6 prób oddanych na Salpausselce od piątku, w pięciu zdecydowanie najlepszym z Polaków był Zniszczoł. Co więcej, tego skoku z wczorajszej serii próbnej nie ma sensu na poważnie rozpatrywać, bo tam najmłodszy z podopiecznych Thurnbichlera zajął ostatnie miejsce z dorobkiem 0 pkt. Podmuch wiatru, wypadek przy pracy. W konkursie głównym udowodnił, że jest w stanie walczyć o czołowe lokaty.

Miejsca, na których plasował się w ten weekend, po poszczególnych skokach, prezentują się następująco: 6, 9, 12, 38, 7, 2. W konkursie indywidualnym wykręcił 8. notę dnia, zaś w drużynowym 3.

Stocha co prawda większość prób plasowała w okolicach miejsc 15-20, ale w piątkowym konkursie zaliczył wpadkę i nie awansował do 2. serii. Tak jak i reszta naszych zawodników. Ogólnie Stoch, podobnie jak w poprzednich sezonach, skacze w kratkę, z naciskiem na słabsze próby, biorąc pod uwagę jego umiejętności i możliwości. W tym sezonie nie wskoczył jeszcze do TOP10, a czterokrotnie w tym roku kalendarzowym nie udało mu się zakwalifikować do TOP30.

Żyła oddał w Lahti tak naprawdę 1 dobrą próbę, którą był 1 skok wczorajszego konkursu drużynowego. Była to 9. nota 1. serii. Poza tym skacze na poziomie 3. a nawet 4. dziesiątki. Jak wiemy, skoki Wiślanina to jedna wielka zagadka, natomiast ciężko mi sobie wyobrazić, aby był w stanie dzisiaj powalczyć o miejsce w czołowej 10. czy 15.

Podsumowując, Zniszczoł jest w tym sezonie w najlepszej dyspozycji z Polaków i regularnie skacze na poziomie TOP15. W Lahti oddaje bardzo dobre próby i dzisiaj powinien powalczyć przynajmniej o TOP10.

xxx

Kasai, TOP30, nie -> @1.50, forBET

Japończyk powrócił do PŚ po dłuższej przerwie. W Sapporo raz zameldował się w 2. serii konkursowej, lecz tam trafił na bardzo sprzyjające warunki. Ostatecznie zmagania skończył na 30. miejscu. W Lahti w kwalifikacjach zajął 37. miejsce, zaś w konkursie głównym 38. Wczoraj Kasai wykręcił 22. notę dnia, natomiast trzeba pamiętać, że kilku lepszych skoczków nie miało możliwości się zaprezentować, m.in. Hayboeck, Geiger, Schmid, Johansson, czy Włosi. Dzisiaj swoje skoki powinni poprawić m.in. Kos i Szwajcarzy, Ponadto, 51-latek miał bardzo duże szczęście do podmuchów wiatru. W obu seriach był jednym z największych wygranych (komp. -21.1 oraz -19.7 pkt.).

Uważam, że miejsce w 4. dziesiątce oddaje realną dyspozycję Japończyka. Szansę na awans do serii finałowej dzisiejszego konkursu ma tylko w przypadku bardzo sprzyjającego wiatru.

xxx

Kytosaho vs Johansson -> @1.50, STS & Fortuna

Fin jest w niezłej dyspozycji, bowiem punktował w czterech konkursach z rzędu (trzykrotnie była to 2. dziesiątka). Jeśli dzisiaj wskoczy do TOP30, to będzie to jego najlepsza seria w karierze. Z tym nie powinien mieć problemu, gdyż "na własnej" skoczni czuje się bardzo dobrze. Idąc po kolei, od piątkowych kwalifikacji, Kytosaho plasował się na miejscach: 19, 19, 16, 10, 7, 5. W piątek wywalczył 18. miejsce, natomiast wczoraj miał 6. notę. Trzeba podkreślić w tym miejscu, że Fin skacze regularnie poza 122 m, z różnych belek startowych i w różnych warunkach, a do tych miał do tej pory sporego pecha, bo startował głównie przy najmniejszych podmuchach z dołu skoczni.

Johansson wrócił do PŚ po dłuższej przerwie. W tym sezonie tylko raz zdołał wywalczyć punkty. W Lahti skoki Norwega plasowały go na miejscach: 37, 15, 23. W kwalifikacjach był poza czołową 30., a w konkursie trafił na dobre warunki, dzięki czemu awansował do 2. serii. Nie został wybrany do konkursu drużynowego. Dzisiaj wcale nie jest pewniakiem do awansu do serii finałowej. Nawet jeśli dokona tej sztuki, to Kytosaho w przeciwieństwie do reprezentanta Norwegii, powinien powalczyć o 2. dziesiątkę.


Prognoza pogody: 03.03.2024 r.
PŚ w Lahti: Już o 14:30 początek kwalifikacji (lista startowa)
Nieoficjalna klasyfikacja indywidualna
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Norwegów, Polacy na czwartym miejscu
PŚ w Lahti: Norwegia najlepsza w serii próbnej, Polska dziewiąta
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1776
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kraft wygra konkurs @ 4,75 @ etoto
Rzadko udaje się trafić w tym sezonie tak dobry kurs na Krafta. Kraft jest dalej w super formie, tydzień po tygodniu coś wygrywa. Skocznie w Lahti bardzo lubie. Wielokrotnie tu wygrywał i stawał na podium. W piątek też w najrówniejszej serii kwalifikacyjne również był najlepszy, więc to mi pokazuje, że jak najbardziej jest nadal faworytem do wygranej. Zresztą bukmacherzy też tak uważają, gdyż mimo wysokiego kursu na nikogo nie ma lepszego, więc i tak nadal jest faworytem. PO prostu tym razem kurs na czysty win jest znakomity. Bierze się to z tego że wielu zawodników tutaj się dobrze czuje, jak i tego że Kraft w piątek zanotował tu spektakularną wpadkę, a wczoraj nie chcąc zawalić drużyny trochę mniej ryzykował przez co nie miał błysku. Dzisiaj juz zapewne zaryzykuje i obstawiam że nie skończy się to tak tragicznei jak w piątkowym konkursie, a podobnie jak w piątkowych kwalach.
Jak ktoś nie chce tak ryzykować to kurs 1,75 na podium do dubla jest równie ciekawy.

Ponadto idę dziś szeroką ławą w Austriaków, którzy sesnacyjnie wczoraj nie wygrali drużynówki. Tschofenig będzie chciał się zrehabilitować po słabszym występie, a Haybeock i Fettner będą chcieli pokazać, że nie wystawienie ich w drużynie to był błąd. W związku z tym kolejne typ w ich kierunku. Komplet moich kuponów na dziś poniżej:

#1
Kraft wygra 4,75 @ 80j @ etoto

#2
Hayboeck top6
Johansson - Deschwanden 1
AKO 4,46 @ 70j @ etoto

#3
Kraft - Lindvik 1
Wellinger Forfang 1
AKO 2,64 @ 80j @ fortuna

#4
R.Kobayashi - Lindvik 1
Hayboeck - Sundal 1
2,89 @ 50j @ Fortuna

#5
Fettner - Granerud 1
Hayboeck - P.Prevc 1
Kraft - Lindvik 1
3,29 @ 80j @ fortuna

#6
Aigro - Peier 1
Kot - Wąsek 1
AKO 2,53 @ 40j @ Fortuna

#7
Kot - Wąśek 1
Geiger - Koudelka 1
Hayboeck - P.Prevc
3,60 @ 70j @ fortuna

#8
Fettner i Hayboeck więcej punktów niż Kos Zniszczoł
Gabala - Sabail 1X (piłka liga Azerska)
AKO 3,17 @ 40j @ SUperbet

#9
Kos najlepszy Słoweniec
Brest - Le Havre 1
AKO 2,92 @ 70j @ fortuna

#10
Superbets: Zniszczoł w 10
Stoch w 15
Zyła w 20
Kot w 30
Wąsek 30
kurs 110, stawka 5j @ Superbet

#11
Geiger - Deschwanden 1
Hayboeck - ZNiszczol 1
AKO 3,23 @ 70j

#12
Tschofenig - P.Prevc 1
Kot - Wąsek 1
AKO 2,8 @ 50j @ SUperbet

#13
Kraft 1-3
Hayboeck - Sundal 1
Tschofenig - Kytosaho 1
4,35 @ 100j @ Fortuna
 
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
A ja spróbuję przeciwko Kraftowi, 3.2 ze nie będzie w top 6 i 1.95 ze nie będzie w Top3 w etoto. Wczoraj Stefan co by nie mówić po prostu slabo, stąd też ta duza strata w drużynie mimo ze byli takimi faworytami. Konkurencja zrobiła się naprawdę mocna w Lathi, wielu zawodników trzyma poziom. Forfang, Lindvik, Hoerl, do tego kapryśne warunki. Stefan na pewno będzie chciał się odkuć, ale uważam że łatwo nie będzie dzis o podium. Wczoraj Stefan 12 indywidualnie, kurs na to, ze będzie najwyżej 7 ciekawy, próbuję pograc
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1452
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Forfang TOP 8 @1.7

Niedobry i brzydki sts ma Forfanga w top 8 po 1.7. Niby nei ma sie co napinac, bo jak bedzie zle z warunkami to wszytsko mozliwe i tutaj mozna podac nawet przyklad teg oKrafta, ktoremu zdarzylo sie nie wejsc d otrzydziestki juz dwa razy w tym sezonie. Niemniej jednak Forfang sie poki co tutaj wyroznia, lata plynnie, jest w czolowce czy to indywidualnie czy gdyby wyjac tego jeo skoki z druzynowki. Forfajng jest chyba nawet rekordzista tej skoczni. Troche mnie zaskoczylo ze sts dal taki zaklad, ale wyjdzie w praniu. Norweg jest obecnei dosc stabilny i chyba juz nei jest tak, ze nawala w konkursach jak to o nim czesto mowiono na poczatku sezonu. Mysle, ze top 8 to naprawde dobry zapas, wiec mi sie ten typ podoba.
 
Otrzymane punkty reputacji: +132
lukas88 310,1K

lukas88

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Paschke 1-15 @ 1,85 STS

Kurs promocja, Pius bardzo stabilny w Lahti. Kwalifikacje na miejscu 11, konkurs indywidualny 12 lokata, w drużynie 9 nota.
Na nieco większym ryzyku Top 10@ 3,00 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2826
parias__93 12,1K

parias__93

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Lahti, 2 konkurs indywidualny
Jan Hoerl wygra - 6,50 Forbet, Betclic ✅✅✅


Obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Wczoraj najlepsza nota indywidualna w konkursie drużynowym. Widać, że Austriakowi skocznia bardzo odpowiada, pomimo niestabilnego wiatru niemalże we wszystkich próbach jest w TOP 5. W piątek prawdziwa petarda w drugim skoku - 136m. Nikt podczas trzech dni zmagań w Finlandii nie skoczył tak daleko. Stawiam dziś na konkursowe zwycięstwo Hoerla.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3635
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom