>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2021/2022

Status
Zamknięty.
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Leksands vs Vaxjo
Typ 1x
Oskarshamn vs Brynas
Tym x2
AKO 2.51 fortuna

Leksands po przerwie zaprezentowało się bardzo przyzwoicie choć trzeba nadmienić, że Malmo nie jest teraz w optymalnej formie. Pierwsze dwie tercje zdecydowanie pod dyktando niebiesko-białych, natomiast w trzeciej oddali pole broniąc dwubramkowej przewagi. Czy to było ich zamiarem, czy też brakło nieco sił... zobaczymy w najbliższym czasie. Ich dzisiejszy rywal jest nieco dalej w formie meczowej, ponieważ Vaxjo od początku roku zagrało już 3 spotkania. Jednak wyniki i sama gra nie jest idealna. To co było zdecydowanie najsilniejsze czyli gra w obronie... kuleje. Dodatkowo w ostatnich meczach dość przeciętnie w bramce prezentował się Ahman. Obie ekipy będą szukać punktów. Leksands zanotowało słaby okres w grudniu i mocno poleciało w tabeli. Niemniej potencjał w tej ekipie jest spory. Generalnie ich lód może nie przyniósł w tym roku wielu punktów, ale gra się tam ciężko. Sądzę, że minimum punkt powinni ogarnąć.

W drugim meczu idę w stronę ekipy, która nie został w okresie po świątecznym dotknięta covidem co mocno przełożyło się na formę i regularne punktowanie. Gospodarze wrócili dopiero w meczu z Malmo i pomimo 3 oczek zagrali bardzo przeciętnie. Uważam, że Brynas ze swoim walecznym nastawieniem spokojnie jest wstanie zapunktować na tafli rywala.

Zmienimy nieco typ
Leksands vs Vaxjo
Typ 1x
Skelleftea vs Timra
Over 4.5
AKO 2.10

Analiza pierwszego meczu wyżej. Skoro Brynas odpada to idę w kierunku bramek w meczu AIK. Trochę nie lubię grać takich oczywistych faworytów, szczególnie, że wszyscy są nieco drętwi po tej dłuższej przerwie. Niemniej gospodarze rozegrają już 3 mecz i liczę na ich siłę ofensywną. W bramce Timry Rajaniemi z bardzo przeciętnymi statystykami w tym roku. Z kolei goście też wszystkiego gładko nie będą przegrywać. Obrony nie mają więc jak czymś powalczyć to tylko atakiem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1005
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Oskarshamn vs Frolunda
Typ goście over 1.5
Djurgardens vs Leksands
Typ gospodarze over 1.5
Lulea vs Linkoping
Typ under 5.5
AKO 2.53 fortuna

W pierwszym meczu idę nieco ostrożnie w kierunku Indian. Nie chce grać nic na punkty bo ich obrona wygląda obecnie słabo i widać, że zespół przechodzi spory kryzys. NIemniej dzisiejsi gospodarze również w pierwszym meczu przeciwko Malmo nie zagrali nic szczególnego. Roster po stronie przyjezdnych więc spróbuje.

Tutaj duża niewiadoma jeśli chodzi o miejscowych bo nie grali aż 3 tygodnie. Niemniej był czas, żeby trochę poukładać poczynania na lodzie i myślę, że dzisiaj wcale nie muszą być na straconej pozycji. Owszem Leksands pokazało się z dobrej strony i poleciała na nich masówka, ale w obronie popełniają błędy. Ostatnio stracone 3 bramki przeciwko Vaxjo, które grało bez Perssona i Rosena czyli ważnych postaci jeśli chodzi o poczynania ofensywne. Djurgardens ma ciąg na bramkę i uważam, że bramki tutaj mogą być.

Ostatni mecz zapowiada mi się underowo. Przede wszystkim Niedźwiedzie będą moim zdaniem mieć problem z dobrze dysponowanym Linkoping. Nie spodziewam się tutaj otwartego spotkania a wręcz przeciwnie. Lwy pokazały, że potrafią bronić i nieźle zatrzymały choćby w ostatnim meczy atak Frolundy.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Timra vs Vaxjo
Typ Over 5.5
Kurs 1.85 fortuna

Krótko bo za chwilę mecz. Vaxjo tylko na 5 obrońców i to nie tych najlepszych... Zapowiada się wesoły mecz z dużą ilością bramek tym bardziej że bramkarze w obu ekipach bez większej formy.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Djurgardens vs Oskarshamn
Typ zwycięstwo gospodarzy
Kurs 2.00 Pzbuk
Czułem, że gospodarze zaskoczą po tej przerwie i nie pomyliłem się. Pytanie tylko czy utrzymają ten trend. Jeśli tak ma być to na własnym lodzie takich rywali musza ogrywać. Do tej pory własny lód nie przynosił punktów, ale myślę, że to się zmieni. Widzę, że kursy lecą mocno na gości po ich efektownym zwycięstwem na Frolundą, ale nie szedłbym tym trendem. Frolunda jest teraz mocno rozbita. Sporo bramek sami sprezentowali Oskarshamn. Nie chce deprecjonować ich zwycięstwa i postawy, ale dzisiaj staną na przeciw całkowicie inaczej przygotowanemu i zmotywowanemu zespołowi. Djurgardens ma potencjał i zespołowy i indywidualny. Zrobiono trochę ruchów w defensywie... myślę, że powinni zaskoczyć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +824
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Timra vs Linkopings
Typ goście over 2.5
Lulea vs Oskarshamn
Typ zwycięstwo gospodarzy
Ako 2.39 sts

W pierwszym spotkaniu idę w kierunku bramek gości. Lwy notują niezłą serię, chociaż spotkanie z Lulea bardzo szczęśliwe, bo miejscowi mocno przeważali i kontrolowali grę. Niemniej udało się odrobić w końcówce stratę dwóch goli. Po raz kolejny pomógł skuteczny PP, który w ostatnich 5 spotkaniach wynosi 25%. Widać, że po powrocie liderów i nieco uspokojeniu się kadrowej karuzeli, formacje specjalne grają lepiej. Dzisiaj liczę na nie, ponieważ Timra broni słabo w osłabieniu ze skutecznością nieco ponad 73%. Ostatni mecz przeciwko mocno osłabionemu Vaxjo na zero, ale goście mieli jeśli dobrze liczyłem 3 słupki i poprzeczkę. To, że nie strzelili... na pewno nie było efektem dobrej gry obronnej Timry.

W drugim meczu liczę na zwycięstwo Niedźwiedzi. Widać, że Lulea w tej części sezonu zaczęła się napędzać. Linkoping nie straciło więcej goli tylko dzięki świetnej postawie Rautio. Fajnie wyglądają formacje specjalne a to zwiastuje problem dla Oskarshamn, które broni na poziomie nieco wyższym niż 71% - jeden z najgorszych wyników w lidze. Niemniej nie decyduje się na czysty win ponieważ Lulea lubi się dzielić punktami ( aż 10 takich spotkań) z kolei Oskarshamn nieźle wyglądało w ostatnim meczu przeciwko Djurgardens. Bilans bezpośrednich spotkań dla Lulea ale tak jak pisałem były podziały punktów.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Lulea vs Oskarshamn
Typ over 5.5
Kurs 2.05 fortuna


Dzisiaj tylko jedno spotkanie i spróbuje tutaj poszukać bramek. Obie ekipy w optymalnych składach. Ostatnie mecze po obu stronach bardzo fajne. Dobre funkcjonowanie formacji specjalnych - szczególnie liczę na Niedźwiedzie, ponieważ gościa słabo bronią. Liderzy w formie, bramkarze solidni ale nie wybitni... trochę się tutaj składa pod over. Nie będę więcej pisał bo za chwile spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Orebro vs Rogle
Typ 1x
Oskarshamn vs Skelleftea
Typ zwycięstwo gości
Ako 2.54
W pierwszym meczu zaryzykuje i zagram w kierunku gospodarzy, którzy bardzo potrzebują punktów. Skład zdecydowanie mocniejszy i można powalczyć nawet o pierwsza szóstkę. Ponadto gospodarze nie grali praktycznie 3 tygodnie i naprawdę można przez ten okres nieco poukładać. Widać po innych drużynach że wcale taka przerwa nie musi odbić się na formie. Rogle co prawda przerwę miało krótsza ale też przy nich trzeba postawić znak zspytania.

Drugie spotkanie... Gospodarze wyglądają nieźle ale ostatni mecz przeciwko Lulea nieco ich zweryfikował. Skład nie jest aż tak mocny żeby bić się o sam szczyt. Z kolei goście postawili się w derbach przeciwko Niedźwiedzia pokazując że mogą powalczyć nawet o zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Uważam że dzisiaj powinni to wziąść.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Orebro vs Oskarshamn
Typ zwycięstwo gospodarzy
Farjestads vs Djurgarden
Typ 1
Ako 2.25 fortuna

Idę w kierunku ekip, które wyglądają obecnie naprawdę dobrze, ale po kolei. Orebro dwa spotkania i łącznie 11 goli strzelonych. Po przerwie ten zespół wygląda naprawdę fajnie. Potrafią utrzymać się przy krążku, ale też jak jest okazja bardzo szybko skontrować. Goście to dla mnie solidna ekipa, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Pisałem w kontekście gry ze Skelleftea - chociaż tutaj akurat nieco mnie zaskoczyli, bo jak wiemy sięgnęli po komplet. Dzisiaj będzie bardzo trudno tym bardziej, że goście nie lubią lodu Orebro. Przegrali tutaj ostatnie 8 spotkań. czy dzisiaj przełamią serię, wydaje się, że nie tym bardziej, że miejscowi muszą gonić pierwszą szóstkę.

Zastanawiałem się jak będzie wyglądało BK po przerwie i musze powiedzieć, że wyglądało dobrze. Bardzo mocno poukładali grę w tyłach. Ok, może strzelają teraz trochę mniej, ale wiemy, że defensywą wygrywa się mistrzostwa. Goście z kolei po bardzo udanych meczach na własnym lodzie, dostali kubeł zimnej wody. Siedem straconych goli z Orebro... nie funkcjonowało nic począwszy od Armalisa w bramce a skończywszy na liniach defensywnych. Dzisiaj zmierzą się z ekipą o olbrzymiej jakości. Trudno przy takim poziomie gry szukać choćby punktu.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis chodzi mi po głowie skuch najbardziej goracego ostatnio zespołu w Liiga. Mowa oczywiscie o mistrzu z Rauma, ktory ma seria bogajze 10 meczów bez porazki. Wybornie prezentuje sie w ataku Sebastian Repo, ktory zdobywa ostatnio mnostwo punktow i jest wspierany przez partnerów. Goscie z Jukuri jednak łatwo nie sprzedadza skóry, ich ostatni mecz wygrał bramkarz Pelikanow Larmi, który wyciahnał chyba 40 strzałów, ale to Jukurit siedział cały czas w tercji rywala a okazje były. Dzis mysle ze nie odpuszcza i postawia sie mistrzowi. Z zespolu wychechal Larsen ale po karze wraca Libor Zabransky wiec to powinno zrownoważyc szyki obronne

Jukurit z x kurs 2,2 fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +201
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Tak jeszcze spoglądam na drugie spotkanie w Liiga. Czy Kalpa już się pozbierała po powrocie? Nie jestem przekonany. Mecz z Jyp niezbyt przekonujący tym bardziej że goście do drużyny o najwyższych lotach nie należą. Z kolei goście oststnio dobra forma i skuteczność też jest. Myślę że Vassa się dziś może postswic.

Sport z x kurs 2,05 STS ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +279
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Moje "ferie" jeszcze trwają, ale jedna rzecz mi chodzi po głowie i chciałem się tym podzielić na forum. Wczoraj Tappara osiągnęła historyczny sukces awansując do finału CHL. Próbowali już tego, ale dopiero teraz się udało. Doświadczony Kristian Kuusela zadał Red Bullowi dwa ciosy, ale ja szczególnie bym wyróżnił Rantakari, który był zaangażowany we wszystkie trzy bramki. Bardzo dobrze bronił Heljanko. To już kolejny no-hitter w jego wykonaniu. Zależało Toporom. Może nawet trochę poświętowali ;) .
No właśnie, a dzisiaj trzeba grać Liige. Kusi mnie kierunek Sport. Potencjałów nie ma co porównywać. Wszyscy wiemy, że Topory to inna jakość, ale stworzyły się takie okoliczności, że wcale nie przekreślam szans ekipy z Vaasa. Raz - Tappara wczoraj grała niełatwe spotkanie. Dwa - do Vaasa jest kawałek drogi z Tampere. Trzy - nie jestem pewien, czy goście podejdą do meczu na 100%. Cztery - może brakować świeżości. Pięć - są rachunki do wyrównania ( za 7:1 z przed 2/3 tygodni ). Trochę mi brak argumentów sportowych za Vassa, ale Heshka, Asplund, Holmstrom, czy Talaja to świetni, doświadczeni gracze, którzy mogą powstrzymać Tappare. Wsio zweryfikuje lód. Typ ryzykowny, więc jeśli nie czujecie, to zostawcie w spokoju.


Sport - Tappara - 1 Rt - 4.60 - fortuna ✅
Sport - Tappara - 1 Ml - 3.15 - fortuna ✅
Sport z x - 2.26 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +740
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Chyba jakies jaja z tym kursem na mecz Toporów z TPS. Nie ma az takiej roznicy w jakosci to raz, dwa TPS jest w rytmie meczowym i musi sie przełamać a mecz z bedacym na fali Jukiritem bardzo dobry i mgli go wygrac. kto wie czy dzis po raz pierwszy nie padnie Nokia Arena bo kiedys musi. Kurs na Topory zanizony , wiele ich kosztował mecz z Munchen , rotowali składem ale Sport im odjechał, niedawno wrocili na lód. Ja dzis ide w kierunku TPS bo maja wszystko by sprawić niespodzianke, choc zwyciestwa tez bym nie odbierał w tych kategoriach
Podobnie z kursem na Oulu. Owszem wracaja po przerwie brak Mennelainena i Ohtamy ale reszta składu jest , i wyglada solidnie. Kookoo tez niedawno wrociło i pokonało wstajace z kolan Pelikany ale juz w Lappenranta nie mieli argumentów. Nie przeceniałbym tej druzyny w tym meczu

Turku z x kurs 2,44 , gdzies widziałem 2,7
Karpat z x kurs 1,8 , mozna okolo 2 tez złapac
wsjo fortuna
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj w Liiga mamy tylko jedno spotkanie i ja tutaj obieram kierunek KooKoo.

KooKoo - TPS - 1 ML - 1.89 - fortuna ✅

Buki mniej więcej po równo rozkładają szanse i w zasadzie można się z tym zgodzić. Niuanse mogą przechylić szale zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę. Dyspozycja dnia bramkarzy, moment nieuwagi...to są szczegóły, które mogą zdecydować o wyniku meczu. Zdecydowałem się na KK ponieważ sportowo widzę argumenty za tym kierunkiem. Fajny rooster, dobrzy bramkarze, swoja hala....Ostatnie spotkanie bardzo ofensywne w ich wykonaniu. Wcale nie walili z byle jakich pozycji. Ich atak był z dużym pomyślunkiem. Obrona spisała się bardzo dobrze, a przecież Pelikany to głównie ofensywa. Co prawda TPS wyszedł z dołka i odniósł dwa ważne zwycięstwa, ale ostatni mecz to bardziej przegrana HIFK, niż wygrana TPS. Wiecie o co mi chodzi...Absolutnie niczego nie odbieram ekipie z Turku, bo to też top Liiga ( i naprawdę ich lubię ) ale jadą na ciężki teren i zmierzą się z mocną ekipą. KK potrzebuje punktów, bo ich pozycja w stosunku do możliwości jest niska. Mecz meczowi nierówny, ale jeśli gospodarze zagrają tak, jak w ostatnim spotkaniu, to biorą to. Ryzyka typowi dodaje fakt, że KK wczoraj grało spotkanie, a nawet dogrywkę. Albo polecą siłą rozpędu, albo będą gaśli z każdą minutą spotkania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1091
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Po opuszczeniu KHL przez Jokerit jego gracze przeniesli sie do poniższych klubów:
Sklenicka, Juntilla do Karpat, Antilla do Ilves, Ikonen do Lukko, Savinainen i Leskinen do Tappary, Pakarinen, Turonen do HIFK, Friman do HPK, Bjorninen do Pelikanów, Hannikainen do Mannheim, Kivisto do Zurichu, Lindbohm do Florida Panthers

Zawodnicy którzy na dzien dzisiejszy nie zdecydowali o swojej przyszłości a sa do wziecia to:
Bramkarze
Lindbeck, Juvonen
Obrońcy
Grant, Holm
Napastnicy
Haapala, Jensen, Joensuu, Kosilla, Norman, O'Neill, Schroeder
wiekszosc z nich prowadzi rozmowy kontraktowe ale na ten moment nic nie jest potwierdzone.
Z pewnoscia gracze Jokeritu bedą duzym wzmocnieniem dla kazdej druzyny i myśle ze warto zwrócic uwagę kto gdzie znajdzie sobie miejsce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +150
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Kluby #Liiga i #Mestis uzgodniły możliwość czasowego wypożyczania zawodników, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wypożyczenia zawodników są możliwe na okres maksymalnie jednego tygodnia, do końca sezonu zasadniczego.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Bedzie krótko bo raz czas , dwa ciezko sie zebrac gdy w około tak źle sie dzieje.
Interesuje mnie mecz Jukuritu z Oulu. Gospodarze wyzej w tabeli , w trakcie sezonu poczyniono trafne wazmocnienia, jest forma. Ale ostatnio doinwestowany rowniaz Karpat z Jokeritu przyszli i grali juz Juntilla i Sklenicka a dzis maja zadebuitowac Libor Kasik i Rudolf Cerveny. Dodajac do tego ze stry kilka dni temu objał Marjamaki mysle ze goscie dzis moga pokusic sie o wygrana. Nawet nez tych graczy potencjal tego zespołu był duzy, tylko ostatnio czegos brakowało, mysle ze gosci stac na wygtana nawet w RT ale tutaj typ jak ponizej

Karpat ml kurs 2,25 fortuna 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +899
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis ostatnia kolejka RS w lidze szwedzkiej. I jak to czesto bywa są zespoły , które bardzo potrzebuja punktow , inne mniej a inne wcale.
Do tej pierwszej grupy zaliczaja sie Brynas, Malme, Linkoping, Oskarshamn, wszystkie te druzyny maja szanse zagrac dalej by nie jechac na wakacje ale miejsca są dwa. Jaka jest stytacja kazdy widzi po 67 pkt ma Brynas i Malme a po 69 Linko i Oskar. Najlepsza ujemną roznice bramek ma Brynas ( 13 ) dalej Malme (16), Linko (19) i Oskar (24 ) co z tego wynika? Ano to że Linko i Oskar by grac dalej musza wygrac swoje spotkania conajmniej po karnych a Brynas i Malme najlepiej jak zdobeda komplet punktów. Kto teoretycznie bedzie miał najprosciej? Na pierwszy rzut oka Brynas bo gra z Leksand które nie gra o nic i moze sie przygotowac do 1/8, i tu juz kursy spadaja bo wielu graczy w to idzie. Oskar ma rywala , który tez nie gra o nic bo i Djur i Timra beda graly baraz z dwoma najlepszymi ekipami Allsvenskan i mimo że Oskarshamn nie zachwyca ostatnio to jest dzis mobilizacja, a mysle ze Djur nie bedzie sie dzis silić.
Ogromna mobilizaja jest w Linkoping i Malme. Ci pierwszi graja z Frolundą. ktrej nie zalezy juz na wyniku. Maja ćwiartke i chcac byc mistrzem musza pokonac kazdego. Najtrudniejszego ma Malme, ale oni z kolei z tych wszystkich ekip maja najwiekszy potencjał, jest mobilizacja i nie odpuszczą, ich rywal , Lulea mysle ze wyzej niz 2 miejsce nie bedzie wiec potrzeba punktów wg mnie ciut mniejsza
Teraz do konkretów, proponuje takie typy

Linkoping ml kurs 2,78

Oskarshamn ml kurs 1,62

Malme z x kurs 2,2

Brynas RT kurs 1,62

mozna w parach mozna zaryzykować ako . Wtedy kurs 16,02 wsjo fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +356
patryk7 574,4K

patryk7

Typer
Czy Vasby poradzi sobie w pierwszej rundzie z faworytem?
Vasby dostało się do AllEttan Play Offs wygrywając rywalizację z Lindloven i ostatnio z Vimmerby. I dzięki temu znalazło się tam....gdzie celowało po spadku z HockeyAllsvenskan przez cały sezon w niższej lidze.
W ostatnich tygodniach "Wikingowie" grali wyraźnie lepiej i mogą być postrzegani jako jeden z faworytów do awansu. I to nawet z tak trudnymi rywalami, z jakimi przyszło im grać.
Hudiksvall było gigantem przez cały sezon miażdżąc po drodze niemal wszystkie drużyny. Goście mają w tym sezonie najlepszą drużynę od wielu sezonów, ale przytrafiają im się wpadki. Jakby jednak nie patrzeć Hudiksvall to wielki faworyt do awansu i presja jest duża, a to czasami nie pomaga.
zapowiada się wyrównany mecz, a Vasby szczególnie w ofensywie "ma kim postraszyć".
Hudiksvall tak na prawdę nie zostało jeszcze wystawione na próbę w tym sezonie. I dziś w Renew Arena tak właśnie może być.........
Vasby (3.0) Betclic
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Lulea ma dziś szanse zamknąć serie. Ja jednak myślę że łatwo nie będzie. W meczu nr 4 to Frolunda była lepsza ale nie wpadało. Dziś Frolunda tanio skóry nie sprzeda.

Frolunda z x kurs 1,86 fortuna
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom