>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL - liga szwedzka 2023/2024

mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
To mamy ćwiartki w SHL. Dzis zmierza się dwa wyraźnie najlepsze zespoły po RS z ekipami z kwalifikacji

Może zaczne od meczu na północy Szwecji. Skelle ma w tym sezonie wszystko by awansować do finału, od bramki po atak i dysponuje długą ławka, kilka dni przerwy tez mysle ze zrobilo im dobrze. Rogle miałem nadzieje ze wyeliminują Leksand ale mecze były ciężkie, zieloni nie dominowali w tych meczach ale byli skuteczni i pokazali dojrzalszy hokej, potrafili wykorzystać okresy słabszej gry rywala i madrze się bronili, szczęście tez było po ich stronie. Dzis jednak rywal z innej półki, bo Skelle gra zupełnie inny hokej , ma bardziej doświadczonych graczy i jakościowo lepszych. Cały czas niepewny wystep Zaara i Everberga wiec mogą być rotacje w składzie gości. Mimo ze w SHL było cały czas ciasno i poziom się wyrównał to mysle ze gospodarze dobrze zaczną ten ćwierćfinał

Skeleftea RT kurs 1,51 ( bardziej niestety do dubla się nadaje, choć nie wykluczam tu dwubramkowego zwycięstwa Skelle) ⛔



W drugim meczu , mimo ciężkich eliminacji nie skazywałbym Lulei na pożarcie. Z Oskar zagrali swietne trzy mecze ( choć powinny być dwa ) i zasłużenie wygrali bedac strona lepszą, dojrzalszą. Potrafili zatrzymać mega grozny atak a samemu nie dawali wytchnienia obroncą rywala. To co zagrali bardzo mi się podobało i widać ze ten zespół ma jakość i jeśli trafili by np. teraz na Timre lub Orebro to ja bym szedł w kierunku Lulei bo wyglądali w tych PO o niebo lepiej niż w RS ale po tym się poznaje solidne druzyny. Dwa z trzech meczy skonczyly się dogrywkami co może w jakims tam stopni przelozyc się na motorykę. Jednak rywal z Vaxio baaardzo mocny , solidna defensywa , bramka a w ataku mnóstwo kombinacji. Osobiscie nie spodziewałem się tak dobrego RS w wykonaniu Vaxio ale z każdym kolejnym występem przekonywali do siebie kibicow, ekspertow i budowali pewność siebie. Tak do końca nie wiem czego spodziewc się w tym meczu. Być może Vaxio rozjedzie Lulee a być może będziemy ogladac dogrywke. Lulea w RS nie zdołała pokonać Vaxio ale PO to inna bajka , Lulei trudno odmówić i jakości i zaangażowania. Tak niskiego kursu na Lulea nie było jeszcze w tym sezonie w pojedynku z Vaxio. Ja musze to zobaczyć , co graja i jak to wygląda.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
To mamy ćwiartki w SHL. Dzis zmierza się dwa wyraźnie najlepsze zespoły po RS z ekipami z kwalifikacji

Może zaczne od meczu na północy Szwecji. Skelle ma w tym sezonie wszystko by awansować do finału, od bramki po atak i dysponuje długą ławka, kilka dni przerwy tez mysle ze zrobilo im dobrze. Rogle miałem nadzieje ze wyeliminują Leksand ale mecze były ciężkie, zieloni nie dominowali w tych meczach ale byli skuteczni i pokazali dojrzalszy hokej, potrafili wykorzystać okresy słabszej gry rywala i madrze się bronili, szczęście tez było po ich stronie. Dzis jednak rywal z innej półki, bo Skelle gra zupełnie inny hokej , ma bardziej doświadczonych graczy i jakościowo lepszych. Cały czas niepewny wystep Zaara i Everberga wiec mogą być rotacje w składzie gości. Mimo ze w SHL było cały czas ciasno i poziom się wyrównał to mysle ze gospodarze dobrze zaczną ten ćwierćfinał

Skeleftea RT kurs 1,51 ( bardziej niestety do dubla się nadaje, choć nie wykluczam tu dwubramkowego zwycięstwa Skelle)



W drugim meczu , mimo ciężkich eliminacji nie skazywałbym Lulei na pożarcie. Z Oskar zagrali swietne trzy mecze ( choć powinny być dwa ) i zasłużenie wygrali bedac strona lepszą, dojrzalszą. Potrafili zatrzymać mega grozny atak a samemu nie dawali wytchnienia obroncą rywala. To co zagrali bardzo mi się podobało i widać ze ten zespół ma jakość i jeśli trafili by np. teraz na Timre lub Orebro to ja bym szedł w kierunku Lulei bo wyglądali w tych PO o niebo lepiej niż w RS ale po tym się poznaje solidne druzyny. Dwa z trzech meczy skonczyly się dogrywkami co może w jakims tam stopni przelozyc się na motorykę. Jednak rywal z Vaxio baaardzo mocny , solidna defensywa , bramka a w ataku mnóstwo kombinacji. Osobiscie nie spodziewałem się tak dobrego RS w wykonaniu Vaxio ale z każdym kolejnym występem przekonywali do siebie kibicow, ekspertow i budowali pewność siebie. Tak do końca nie wiem czego spodziewc się w tym meczu. Być może Vaxio rozjedzie Lulee a być może będziemy ogladac dogrywke. Lulea w RS nie zdołała pokonać Vaxio ale PO to inna bajka , Lulei trudno odmówić i jakości i zaangażowania. Tak niskiego kursu na Lulea nie było jeszcze w tym sezonie w pojedynku z Vaxio. Ja musze to zobaczyć , co graja i jak to wygląda.
Mark też czekam na skład Rogle, jeśli tam nie będzie Zaara i Evenberga to myślę że można będzie próbować nawet handicap na gospodarzy. Mam bardzo mieszane odczucia w stosunku do Rogle bo jednak Leksand wydawało się optycznie lepsze, ale to Rogle stwarzało groźniejsze sytyscje,. W bramce Rifalk... super interwencję mieszane ze średnimi. Dzisiaj ciężko będzie się bronić we własnej tercji bo jednak Skelleftea gra fajnie kombinacyjnie i mogą ich rozklepać. W ataku tak jak pisałem wyżej bez tych dwóch grajków Rogle będzie grało raczej prosty hokej
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mark też czekam na skład Rogle, jeśli tam nie będzie Zaara i Evenberga to myślę że można będzie próbować nawet handicap na gospodarzy. Mam bardzo mieszane odczucia w stosunku do Rogle bo jednak Leksand wydawało się optycznie lepsze, ale to Rogle stwarzało groźniejsze sytyscje,. W bramce Rifalk... super interwencję mieszane ze średnimi. Dzisiaj ciężko będzie się bronić we własnej tercji bo jednak Skelleftea gra fajnie kombinacyjnie i mogą ich rozklepać. W ataku tak jak pisałem wyżej bez tych dwóch grajków Rogle będzie grało raczej prosty hokej
Tak jak mówisz Leksand grało a Rogle strzelało gole, niby młyn ze strony Leksand ale z niego niewiele czesto wynikało. Rogle zagrało mądrze z Lek ale wydaje mi sie ze nawet w pełnym garniturze tego dzis nie ogarnie. Zobaczymy bo SHL ciasna w tym roku ale PO to PO , teraz jest czas na wyłozenie kart i powiedzenie sprawdzam.
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Jeszcze kilka słów co do meczu barazowego. Nie wiem co by musiało sie stac zeby Brynas dzis wygrało ( choc to tylko sport i zawsze sa szanse) ale oni maja wszystko do poprawy , nawet komunikacje na lodzie, trzeba pozbyc sie błedów ale z meczu na mecz bedzie ciezko, choc na papierze wygladaja lepiej to Malme jest rozpedzone, graja u siebe, bedzie młyn w Skanii dzis i bandy bedą trzeszczały . Malme tez ma swoje atuty i mysle ze moga dzis wyjsc na 2-0.

Malme ml kurs 1,62 ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2070
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Kilka słów o meczu w Timrze. Pierwszy mecz wyraznie pod dyktando Orebro, niezagrozona wygrana w RT, Widac dzisiejsi goscie dobrze przygotowani do PO. Ale tez wg mnie jest to zespoł który ma wiecej graczy doswiadczonych ogranych w PO w roznych ligach. Orebro dla mnie jest wiekszym monolitem , Timra przeszła spore zmiany przed sezonem i jest niepodzianka ligi. Ja w tej parze postawiłem na Orebro bo wg mnie to mocno zespolowy team, Enroth w bramce tez swoje gra , Timra sporo graczy wysokiej jakosci, którzy moga strzelac ale dla mnie to zespołowośc bierze góre. Nie łatwy mecz bo gospodarze beda sie chcieli zrewanzowac ale opór bedzie twardy

Orebro z x kurs 1,73 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1673
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
I kilka słów w SHL
Skele wydaje sie ze wróciła na swoje tory, choc mecz w Angelholm był ciezki i Rogle stawiało opór, to jednak solidna defensywa nie pękła i stan seri sie wyrównał. Dzis mysle ze Skele pojdzie za ciosem bo wpadli na rozpedzonego rywala i nie jest łatwo. Mecz bedzie na styku pewnie ale licze ze ostatecznie góre weźmie jakosc która ma Skeleftea

Skeleftea RT kurs 1,59✅💚

W drugiej dzisejszej parze tez jest ciekawie bo po 1, ale wg mnie Vaxio nie przypomina ekipy z RS, przynajmniej na razie, zderzyli sie z solidą defensywnie Lulei i to Lulea wg mnie wygladała lepiej w tych meczach, odpalił Lassinanti w bramce, obrona dołozyła swoje i jest remis. Oba te mecze byly mega zaciete. W Lulei sporo doswiadczonych grajkow na tym etapie i jesli Vaxio chce awanspowac musi dać coś extra w tych PO, bo jesli nie to co do tej pory bedzie za mało na gosci. Zobaczymy jak bedzie mnie sie podoba gra Lulei w tych PO

Lulea z x kurs 2,2 ⛔
oba fortuna
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
4-0 dla Malme? W dwóch ostatnich meczach Brynas prowadziło grę, pomijam strzały bo wszystko zależy z jakich pozycji. Brynas dużo mlynu i zamieszania ale nie wpadło. Jeśli dzis przegrają to lecą w otchłań finansową i sportową. Malme ma cierpliwość, i skutecznych obrońców, Brynas musi uważać na niebieskiej, musi zagrać tak samo cierpliwie, graczy mają do tego ale muszą to zrobić. Mecz na styku ale liczę na nich

Brynas RT kurs 3,4 fortuna ⛔ wygrana Brynas po dogrywce
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Brynas udało sie wygrac w Malme po ciezkim boju. Ale presja była ogromna, było to widac szczegolnie w ataku, gdzie czesto gra była niedokładna albo tez z tyłu głowy był powrót do obrony ale Brynas dopiło swojeo i wracaja do siebie, dzis mysle ze mimo znów gry o wszystko bedzie sie grało łatwiej bo w koncu udało sie złamac rywala, mysle ze własny hala pomoze zwyciezyc w tym pojedynku

Brynas ml kurs 1,8 fortuna ⛔

Orebro jedzie do Timry ktora wygrała na ich lodzie choc wynik mógł pojsc w druga strone. Orebro popełniło wiecej błedów, ja w tej parze stawiam na nich, dzis licze na walke i ze Orebro zagra inny mecz niz u siebie

Orebro z x kurs 1,74 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +341
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Orebro vs Timra: 1 RT @1.90 Superbet⛔

Gospodarze od początku zmagań w serii z Timrą stawiani byli w roli głównego faworyta do awansu. Jest to po prostu stabilniejszy projekt od rywali. Przypomnijmy, że przyjezdni walczyli w poprzedniej kampanii z Djurgarden o utrzymanie się w SHL. Jasne, w rok może wiele się jeszcze zmienić, ale pewien poziom jesteś w stanie utrzymywać i Orebro w każdych rozgrywkach jest groźny. Klub ten nie miał jeszcze okazji świętowania mistrzostwa w szwedzkiej ekstraklasie, ale zbliża się do ścisłej czołówki ligi. Być może to będzie ta kampania, gdzie gospodarze będą cieszyć się ze złota. Ćwierćfinał przebiega bez większych problemów i faworyt postara się już dzisiaj zakończyć serię z outsiderem. Tak jak wspomniałem wyżej Timra jeszcze rok temu walczyła o utrzymanie, ale teraz udało się awansować do play-off. Skład został znacznie wzmocniony, bo Magnus Paajarvi, czy też Jakob Stenqvist to solidni gracze, jak na SHL, ale potrzeba czasu, aby przeskoczyć pewien pułap. Czy goście będą w stanie nawiązać w tę sobotę walkę z Orebro?

Orebro w sezonie zasadniczym było jedną z najlepszych ekip pod względem punktowania na własnej tafli. To powoduje, że ich spotkania domowe są problemem dla przeciwników i wierzę, że gospodarze zamkną dzisiaj serię z Timrą. Stawiam po prostu na wygraną faworytów. Wszystkie dotychczasowe starcia były pod dyktando Orebro i pojawił się jeden wypadek przy pracy, ale wnioski zostały szybko wyciągnięte. Gospodarze posiadają bardziej wyrównany skład we wszystkich linkach, a to ma znaczenie w play-off.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Wczoraj swietne mecze Rogle i Lulea, i mam nadzieje ze obie serie skoncza sie po siedmiu meczach a moze i jakas niespodzianką bedzie. Dzis chciałem sprobowac tego trudniejszego meczu bo Orebro wydaje sie byc naturalnym typem choc mnie czesto to zwiodło a Timra dzis moze pojedzie na wakacje ale nie bez walki.
W parze F-F tak naprawde ciezko wskazac faworyta do awansu, osobiscie kibicuje obu ekipom ale gdzies tam na kuponach lezy awans Frolundy, dzis chciałem isc odwaznie w kierunku gosci ale debiutant w bramce mnie troche wstrzymuje, choc moze to tylko awizowana jedynka ( na tym etapie wystawic świazaka to troche podejrzana sprawa) a ostatecznie miedzy słupkami stanie Lars . Jak juz wspomniałem para wyrownana i kazdy zespol wykorzystuje atut swojej tafli. Ale dzis licze na przełamanie tego trendu, Frolunda pokazała ze jest blisko aby w Karlstad doprowadzic do dogrywki i dzis licze na to ze oni to zrobia. Cenie i szanuje ekipe Farjestad bo to moj ulubiony szwedzki team ale mam wrazenie ze wsrod gosci jest wiecej playoffowych cwaniaków i kto wie czy ta mieszanka nie przewazy szali na strone Fro, ja probuje gosci ale z podpórka

Frolunda z x kurs 1,75 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1368
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Ciekawie sie zapowiadaja szóste mecze w SHL dzis. Buki juz tak nie faworyzuja Skele i Vaxio i chyba słusznie bo roznie moze byc i kto wie czy finalnie nie trzeba bedzie rozegrac meczów numer siedem i tego sobie zycze. W parze Skele-Rogle był moment, ze moglo sie wydawac ze Skele juz rozczytało to co gra Rogle ale nic z tego. W tej parze to Skele prowadzi gre praktycznie w kazdym meczu, widac przewage optyczną ale Rogle madrze gra w obronie i wie kiedy przyspieszyc i ukłuć, dobrze wyglada Rifalk w bramce. Skele raz zaryzykowało Touhime w bramce ale ten manewr skonczyl sie porazka i wrocił Sodrestrom. Wszystko jest dzis mozliwe kazdy wynik, remis tez , ja licze ze bedziemy miec 7 mecz

Rogle z x kurs 1,65 ⛔

W drugiej dzisiejszej parze wg mecze sa bardziej wyrownane ( poza jednym choc i tam wynik nie pokazuje lodu) Lulea stawia opór i dlugimi momentami prowadzi gre , to co charakteryzuje graczy z północy to presja na całej długosci lodowiska, czasem mam wrazenie ze graczy Lulea jest 7 na lodzie . Vaxio gra skuteczny hokej dobrze to wyglada w ataku ale czesto zderzaja sie z solidna defensywa Lulei , w tej konfrontacji nie widac ze gra pierwszy zespoł z dziesiatym po sezonie zasadnichym. Nie zdziwi mnie siódmy mecz , choc mysle ze dzis Vaxio , zroeszta podobnie jak Skele rzuca wszystko co maja najlesze by to tych decydujacych konfrontacji nie dopuscic. Ja jednak mam nadzieje ze jako kibice obejrzymy jeszcze dwa mecze w tych jakze ciekawych parach.

Lulea z x kurs 1,65✅💚
oba fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś w obu parach mogą się skończyć serie, czy tak będzie zobaczymy. Orebro trochę pokpiło sprawę w dogrywce, odniosłem wrażenie że myśleli że mecz się sam u siebie wygra, zabrakło asekuracji i Timra zyskała nowe życie. Dziś jedni będą zmotywowani drudzy źli sportowo. Kto wyjdzie zwycięsko? Więcej atutów mimo wszystko widzę w Orebro, jak się zepną będą pilnować tyłów to są szanse na półfinał

Orebro z x kurs 1,62 sts⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +232
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Czekałem na składy na drugi mecz i widzę że w składzie Farjestad nadal brak Lenstroma i Pokki a to ogromne osłabienie dla defensywy zielonych i nie tylko bo w PP Ci gracze wymiatali a Lenstrom często meldował się pod bramką rywala. Mimo mojej ogromnej sympatii do klubu z Karlstad ja jakoś nie widzę dziś ich w roli zwycięzców. Mimo że będzie ostro, że nóż na gardle ale coś mi się wydaje że Fro

Frolunda RT kurs 2,1 fortuna⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +232
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Słaby mecz Kalpy jak do tej pory w Lahti i sfrajerzone 5 minut przewagi. Moze w SHL bedzie inny trend, choc trudno to typowac. Nie wiem czy Vaxio przegra po raz trzeci ale jest to mozliwe tak samo jak to ze Lulea moze przejsc do historii jako pierwszy zespoł SHL który z repsazy do cwiartki trafi do półfinału. I trzba przyznac ze Lulea gra swietnie z najlepszym zespołem po RS, na lodzie nie widzac tych trzydziestu kilku punktów roznicy ktora dzieliła oba zespolu na koniec sezonu, Lulea gra twardo i niesutepliwie na całym lodzie, ale zeby nie przechwalic to kilka słów o Vaxio. Larmi w bramce broni na 93% skutecznosci i jest trudny do poonaniu, przy tym defensywa tez pomaga , za darno punktow nie ma , licze na wyrownany mecz

Lulea z x kurs 2,13 STS⛔
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Spróbuję dzisiaj z SHL, ostatnio pograłem sobie kanadyjkę, ale nie miałem czasu wrzucić tutaj, dzisiaj atakuje gole w 3. tercji, bo przed nami ostatnie mecze w seriach:

Orebro vs Timra: powyżej 1.5 gola w 3. tercji @1.66
Farjestad vs Frolunda: powyżej 1.5 gola w 3. tercji @1.67
AKO @2.77 BETFAN


Gospodarze z pewnością są nieco zszokowani ostatnimi spotkaniami z Timrą. Przypomnijmy, że Orebro prowadziło już w serii 3:1 i wydawało się, ze awans jest już w kieszeni. Tym bardziej że 5. rywalizacja odbywała się na ich tafli, gdzie przez cały sezon czują się świetnie. Niestety nic nie ułożyło się po myśli faworytów i niedawna wizyta w hali przeciwnika przyniosła kolejny zawód. To rywal był zespołem lepszym i zasłużenie sięgnął po zwycięstwo i tym samym remis w serii 3:3. Dzisiaj nie ma już miejsca na błędy i Orebro potrzebuje perfekcyjnego meczu, aby powstrzymać ten negatywny trend. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ Timra jest pozytywnie nakręcona i widoczna jest coraz lepsza gra przyjezdnych. Mocną stroną gości jest przede wszystkim skuteczność w PP i ekipa ta, nie potrzebuje zbyt wielu czasu w grze z przewagą zawodnika, aby zaliczyć trafienie. PK również stoi na wysokim poziomie i nie należy lekceważyć outsidera. Czy Timra znów zdobędzie Orebro?

Dzisiaj zdecydowałem się na trochę nietypowe propozycje w Szwecji i stawiam na minimum 2 gole w 3. tercji. Dlaczego tak? Przede wszystkim jest to ostatni mecz tej serii. Przegrany kończy swój sezon i każdy błąd może być bardzo kosztowny. Zdecydowałem się na trafienia w ostatniej części, ponieważ jest spora szansa na to, że bramkarz jednej z ekip zostanie wcześnie wycofany. Jeżeli Orebro lub Timra będzie przegrywać 2-3 bramkami, to nie ma nic do stracenia i trzeba zagrać w formacji 6 vs 5 nawet 5 min przed końcem. Pojawią się szanse na łatwe gole. Oczywiście to jeden ze scenariuszy. Jeżeli zerkniemy na pozostałe 6 spotkań w tej serii, to nasz zakład był pokryty w 3/6 przypadkach. Oby w tę środę było podobnie.

Przenosimy się do Karlstad i aktualny jeszcze Mistrz SHL podejmie Forlundę. Farjestad było pod ścianą w ostatnim starciu w Göteborgu. Udało się jednak wyjść spod topora i pokonać rywali na ich tafli. Było to dobre spotkanie w wykonaniu dzisiejszych gospodarzy i fani mają nadzieję, że w swojej hali, która z pewnością będzie zapełniona, padnie 4 i decydujące zwycięstwo w tej serii. Dla Farjestad odpadniecie już na tym etapie, byłoby uznane za sporą porażkę, dlatego nikt w Karlstad nie zakłada przegranej. Przed obrońcą tytułu wymagające zadanie, ponieważ Frolunda to doświadczony zespół w play-off i potrafi rozgrywać mecze, taki jak ten dzisiejszy. Zabrakło dwa dni temu nieco konsekwencji w ofensywie, bo sytuacje były, ale skuteczność stała na marnym poziomie. Goalie Lars Johansson potrzebuje wsparcia swoich kolegów, bo sam nie zawsze jest w stanie wygrać spotkanie dla Frolundy. Czy goście wyciągnęli wnioski po ostatnim niepowodzeniu?

Tak jak w pierwszym omawianym spotkaniu, tak i tutaj stawiam na 2 gole w 3. tercji. W Karlstad sytuacja może być podobna, co w Orebro, gdzie jedna z drużyn będzie zmuszona już wcześniej ściągnąć bramkarza z tafli. To stwarza okazje na trafienia do pustej bramki. Liczę, że ofensywa Farjestad oraz Frolundy będzie stała na wysokim poziomie. Czysto statystycznie ten zakład został pokryty w 3/6 przypadkach w tej serii. Uważam, że są szanse na poprawienie tej statystyki.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Próbuję jeszcze tej ćwiartki i hitu tego etapu. Czy coś da że obejrzałem wszystkie mecze, nie wiadomo ale na moje oko to Frolunda gra lepszy hokej w tych PO, jak kibicuje Farjestad to jednak widzę więcej atutów po stronie Frolundy. Myślałem że zamkną serie w Goteborgu ale Farjestad był skuteczny termin szczęśliwie bronił Tomkins a i parę gizdkow nie koniecznie słusznych choć trzeba oddać sędzią że na prawdę pozwalają na grę na styku faulu. Farjestad potrafi być skuteczny, wykorzystać szanse ale to Frolunda robi większy młyn pod bramką. Nie jestem pewien czy Tomkins zagra drugi taki mecz bo ostatnio to był jego najlepszy mecz w tej serii, myślę też że Lars też się poprawi a potrafi to zrobić. Ja idę w kierunku gości

Frolunda ml kurs 2,25 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1583
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
I zaczynamy półfinały w SHL, Dzis gra ta bardziej wyrównana para. Frolunda na która w Szwecji nie stawiano wyeliminowała mistrza z poprzedniego roku. Zespoł z Goetebora rósł z kazdym meczem, nie zawsze wszystko wychodziło ale ekipa nabrała mocy a w skladzie ma bardzo doswiadczonych i ogranych na tym etapie rozgrywek graczy. Vaxio mimo ze wygrało sezon zasadniczy czasem nie przypominało ekipy z RS a Lulea była bardzo bliska wyeliminowania ich. Dzis nowe rozdanie, liczniki wyzerowane ale ja mimo wszystko widze wiecej atutow po stronie gosci. Mozna by sporo napisac o formacja , potencjale ale czasu brak

Frolunda z x kurs 1,85 fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis drugi półfinał . Skelftea na poczatku swojej drogi w PO zostali troche zaskoczeni, jakby zardzewieli w tej przerwie czekajac na rywala, jednak od piatego meczu Rogle nie miało podjazdu do nich. Orebro bardzo sie meczyło sie z Timrą, choc trzeba przyznac ze rywal mocno sie postwił a Ore nie było regularne i zdarzały sie przestoje. Dzis mysle ze Skele zacznie dobrze ten pólfinał bez czekania na dogrywke

Skele RT kurs 1,71 fortuna
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Skeleftea źle weszła w te PO, wydawało sie ze tydzień odpoczynku dobrze zrobi druzynie ale niestety nie wyszło im to na dobre, zdecydowanie zabrakło rytmu meczowego, brakowało czucia krążka, pojawiały sie niedokładności i skuteczność jakby odleciała, choc trzeba przyznać ze Enroth w bramce Orebro swoje wyciagnął. Samo Orebro nie zagrało jakiegos kosmicznego hokeja, Larsson i Brome nadal szukaja dobrej gry, swoje 5 minut miał młodu Leo Carlsson . W defensywie pod presingiem tez mozna było zgubic defensywe gości ale Skele nie zagrało dobrze. Śmiało można powiedziec, że przez tydzień zadzerwieli , to nie był zespół z 5,6 meczu z Rogle a pofrafą tak zagrać przyparci do muru i dzis własnie jest taka sytuacje, Skele bedzie sie starało odzyskac przewage lodu a zdecydowanie stać ich na to. I choc nie bedzie łatwo to mam nadzieje zrobia to w RT.

Skelleftea RT kurs 2,4 fortuna
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Trzeci mecz finału i jak dla mnie to powinno byc przynajmniej remisowo ale to Vaxio prowadzi 2-0 i dzis mecz ma u siebie. Jorgen Jonsson pierwszy rok prowadzi samodzielnie ekipe SHL i powiem szczerze ze nie spodziewałem az tak defensywnego stylu z jego strony. Owszem w spotkaniach z Lulea Vaxio grało otwarty hokej i mysle ze wynikało to ze słabszej siły ofensywnej przeciwnika , jednak juz mecze z Frolundą pokazały ze Jonsson potrafi skupic ekipe na defensywie a majac tak swietnie dysponowanego Larmiego rywalom jakze ciezko dostac sie z gumą do sieci. Nie bez znaczenia jest tez szczescie z jakim i defensywa i bramkarz grają bo chocby w G5 i G6 z FRo zastanawiałem sie ile jeszcze szczescia moze byc przy takiej nawałnicy z jaka do przodu ruszała Frolunda , krążek latał koło bramki, odbijał sie od Larmiego, słupków , poprzeczki ale nie wpadł, choc trzeba przyznac ze Frolundzie należał sie co najmniej mecz numer 7. Jednak to Vaxio jest w finale w któym prezentuje ultra defensywny hokej gdzie juz nawet sami kibice Vaxio kręcą nosem że zamiast pieknego hokeja do którego przyzwyczaili ich gracze w RS odgladaja szachy w szybszym tempie. No ale cel uswieca środki i Jonsson ma co chciał a stosunkowo młody klub jak na standardy SHL ma szanse po raz czwarty siegnać po koronę. Ja jednak mam nadzieje ze jezeli dojdzie do koronacji to bedzie ona odłozona w czasie i jeszcze kilka spotkań tego finału dane mi bedzie obejrzec. Mecz numer dwa gdzie Skelle grało u siebie nie ułozyl sie po mysli gospodarzy, gdzie czesto gracze Skele nie zjezdzali z tercji Vaxio ale jednak to Larmi wszystko gasił , w bramce lądowali gracze obu ekip ale guma nie chciała. Dzis Skele musi coś wymyśleć bo przy 3-0 ciezko bedzie wrócic, byc moze Vaxio ruszy u siebie bardziej do przodu choc mam wrazeie ze Jonsson zagra to co w meczu nr 2 czyli partie szachów. Ja jednak mysle, że dzis i celowniki graczy Skelle beda lepiej ustawione i bedzie wiecej pomysłów a moze i samegu Larmiemu limit szcześcia sie wyczerpie z całym szacunkiem dla niego bo jest świetny w tym sezonie. i razem z Soderstromem i Johanssonem tworza najlepsze trio bramkarskie SHL. Stawiam dzis na gosci i licze na zmiane trendu i wieksza ilość finałowych potyczek.

Skelleftea RT kurs 3 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +144
Do góry Bottom