>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

serwisy aukcyjne - hazard?

visca 0

visca

Użytkownik
Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusje (o ile ktoś sie tym zainteresuje) na temat powstających w Polsce jak grzyby po deszczu serwisów aukcyjnych popularnie zwanych za grosz( ostatni jaki znalazłem http://hotbid.pl). Czy jest to już hazard czy jeszcze po prostu zwykła licytacja? Jakie są Wasze spostrzeżenia i odczucia?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Serwisy tego typu, gdzie upływa czas a każde podbicie ceny powoduje dodanie dodatkowych np. 30 sek, czerpią z tego duże zyski, bo niektórzy ludzie nie wiedzą chyba na jakiej zasadzie to wszystko funkcjonuje. Mała symulacja:
-do licytacji zostaje wyznaczony telefon o wartości rynkowej 800zł
-kazde podbicie zwiększa cenę o 50 gr
-jedno podbicie kosztuje 1zł
-cena za jaką został sprzedany telefon to 400zł, jak widać niby poszedła za pół ceny, więc ktoś trafił superpromocje, ale czy na pewno?
400zł oznacza 800 podbić o łącznej wartości 800zł plus trzeba doliczyć wartość za jaką został sprzedany telefon (wygrany musi przecież za niego zapłacić) 400zł

Łącznie firma otrzymała 1200zł czyli zarobiła na czysto 400zł, choć teoretycznie sprzęt został sprzedany za 400zł, to cała filozofia, biznes jak widać opłacalny. Na pewno są ludzie, którzy wiedzą w którym momencie podbić aby złapać sprzęt taniej niż w sklepie ale to raczej nieliczni.
 
S 11

support75

Użytkownik
radek03 ja mam nadzieje ze nie istnieje taka osoba ktora tego by nie wiedziala.
przeciez to proste i przyszlo to z zachodu. caly sens tkwi wlasnie w tym

którym momencie podbić aby złapać sprzęt taniej
i jest to zdecydowanie hazard.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
radek03 ja mam nadzieje ze nie istnieje taka osoba ktora tego by nie wiedziala.
przeciez to proste i przyszlo to z zachodu. caly sens tkwi wlasnie w tym
no niestety ale są takie osoby, które chyba tego nie rozumieją i podbijają te ceny w ciemno i mądrzejsi przy końcu aukcji z kilka podbić i sprzęt jest ich
 
visca 0

visca

Użytkownik
i jest to zdecydowanie hazard.
No tak ale twórcy takich stron odżegnuja się od takich stwierdzeń tłumacząc że jest to po prostu jedna z wielu form aukcji - licytacja prowadzona za wcześniej kupione tzw. podbicia. I jakby nie patrzeć nie można odmówic im prawdy - ludzie widzą co za ile kupują i mają jakiś tam procentowy wpływ właśnie na cenę końcową (w przeciwieństwie do hazardu gdzie wpływ na przebieg np gier jest znikomy - tak mi się przynajmniej wydaje).
 
L 0

liu_kang

Użytkownik
Koledzy, powiedzcie czemu uważacie, że to pic na wodę? Macie jakieś przykre wspomnienia związane z tego typu serwisami?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Koledzy, powiedzcie czemu uważacie, że to pic na wodę? Macie jakieś przykre wspomnienia związane z tego typu serwisami?
Jaki pic na wode? Normalnie wygrasz aukcję, płacisz za rzecz i jest twoja. Ale na początek zapoznaj się ze sposobem działania takich aukcji to będziesz wiedział w czym tkwi haczyk.
 
S 11

support75

Użytkownik
No tak ale twórcy takich stron odżegnuja się od takich stwierdzeń tłumacząc że jest to po prostu jedna z wielu form aukcji - licytacja prowadzona za wcześniej kupione tzw. podbicia. I jakby nie patrzeć nie można odmówic im prawdy - ludzie widzą co za ile kupują i mają jakiś tam procentowy wpływ właśnie na cenę końcową (w przeciwieństwie do hazardu gdzie wpływ na przebieg np gier jest znikomy - tak mi się przynajmniej wydaje).
gdyby &quot;hazard&quot; dawał większe korzysci mowili by ze to hazard.
powod jest prosty, gdy nie jest to hazard wszystyko jest prostrze, gdy ktos w koncu dojdzie do tego ze to hazard, nie bedzie juz tak kolorowo.
mowi sie, pisze sie to co wygodniej wlasciciela-tworca takich stron.
 
feever 5

feever

Użytkownik
Ja nie kumam tego.. trwa licytacja.. ja wygrywam to powiedzmy za 400zl wiec jaki tutaj jest haczyk? Jaki z tego ten serwis ma zysk?
 
S 11

support75

Użytkownik
Ja nie kumam tego.. trwa licytacja.. ja wygrywam to powiedzmy za 400zl wiec jaki tutaj jest haczyk? Jaki z tego ten serwis ma zysk?
myslalem ze nikt sie nie zlapie na ten haczyk widac mylilem sie.
bylo o tym napisane pare postow wyzej wystarczy przeczytac.
 
feever 5

feever

Użytkownik
Ale kto podbija? Kto placi za te &quot;podbicia&quot;? Przeciez na allegro jak sie cene podbija to jest za free wiec wtf?
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Feever, wejdz na takie podbij.pl czy cos takiego i poczytaj regulamin... zeby podbic cene na aukcji, musisz wykupic podbicia. jedno podbicie ceny kosztuje bodajze 1zł. musze dalej tlumaczyc?
 
feever 5

feever

Użytkownik
Feever, wejdz na takie podbij.pl czy cos takiego i poczytaj regulamin... zeby podbic cene na aukcji, musisz wykupic podbicia. jedno podbicie ceny kosztuje bodajze 1zł. musze dalej tlumaczyc?
Ahh.. juz wszystko rozumiem ale przeciez dla takich uzytkownikow jak my co jestsemy przyzwyczajeni do allegro to taki serwis nie odniesie sukcesu w Polsce..
 
S 11

support75

Użytkownik
to taki serwis nie odniesie sukcesu w Polsce
nie? własciciele serwisów już ładna kapuste z tego maja, a to dopiero początek.
obecnie zadnej serwis nie wyłożył ładnej kasy na reklame, ale to nie potrwa długo.
obecnie chyba najbardziej znany to podbij.pl
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
nie wiem support czy Cie dobrze zrozumialem ale mowisz ze te portale sie nie reklamuja? sa ich reklamy na nk, bodajze w tv cos bylo, wiec jesli to o to chodzi, to imo nawet bardzo sie reklamuja...
 
S 11

support75

Użytkownik
nie wiem support czy Cie dobrze zrozumialem ale mowisz ze te portale sie nie reklamuja? sa ich reklamy na nk, bodajze w tv cos bylo, wiec jesli to o to chodzi, to imo nawet bardzo sie reklamuja...
widac, nie az tak bardzo bo szczerze nie widzialem jeszcze zadnej reklamy.
gdybys mial powiedziec to jaki portal najbardziej sie reklamuje ?
 
Do góry Bottom