>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Puchar Polski kobiet 2013

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Turniej finałowy odbędzie się 09-10.03.2013 w Pile.
Więcej informacji na:
Oficjalna strona Pucharu Polski
PZPS

Tak do tej pory wyglądają wyniki Pucharu Polski kobiet:
I runda:
(odwołana z uwagi na małą liczbę zgłoszeń)
II runda:
E.Leclerc Orzeł Elbląg - wolny los
MLKS Zawisza Sulechów - wolny los
PLKS Pszczyna - wolny los
Silesia Volley II - wolny los
III runda:
Jedynka Aleksandrów Łódzki - Silesia Volley I 3:0 (25:16, 25:18, 25:10)
E.Leclerc Orzeł Elbląg - KS Murowana Goślina 0:3 (20:25, 19:25, 18:25)
Wisła Kraków - TKS-T Budowlani Budlex Toruń 3:1 (25:15, 25:22, 23:25, 25:18)
MLKS Zawisza Sulechów - PSPS Chemik Police 0:3 (15:25, 16:25, 22:25)
MUKS Sparta Warszawa - Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (16:25, 21:25, 17:25)
PLKS Pszczyna - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 1:3 (28:20, 23:25, 25:23, 18:25)
Silesia Volley II - AZS UEK Kraków 0:3 (zespół Silesii wycofał się)
IV runda:
Jedynka Aleksandrów Łódzki - KS Murowana Goślina 3:0 (25:16, 25:19, 25:22)
Wisła Kraków - PSPS Chemik Police 1:3 (25:17, 15:25, 26:28, 19:25)
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Wieżyca 2011 Stężyca 2:3 (24:26, 25:15, 28:26, 23:25, 8:15)
AZS UEK Kraków - Stal Mielec 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:18)
V runda:
Jedynka Aleksandrów Łódzki - PSPS Chemik Police 3:2 (25:17, 19:25, 26:24, 17:25, 15:10)
Wieżyca 2011 Stężyca - AZS UEK Kraków 0:3 (22:25, 12:25, 21:25)

Przed nami 1/8 finału PP (VI runda), więc zaczynają się emocje związane z występami zespołów z OrlenLigi.
VI runda:
środa, 13 luty
Jedynka Aleksandrów Łódzki - Impel Wrocław
Siódemka Legionovia Legionowo - PTPS Piła
Eliteski AZS UEK Kraków - Budowlani Łódź
środa, 20 luty
AZS Metal-Fach Białystok - KS Pałac Bydgoszcz
VI runda (rewanże):
niedziela, 17 luty
PTPS Piła - Siódemka Legionovia Legionowo
Budowlani Łódź - Eliteski AZS UEK Kraków
poniedziałek, 18 luty
Impel Wrocław - Jedynka Aleksandrów Łódzki
czwartek, 21 luty
KS Pałac Bydgoszcz - AZS Metal-Fach Białystok

Ćwierćfinały:
piątek, 22 luty
Eliteski AZS UEK Kraków/Budowlani Łódź - Muszynianka Fakro Muszyna
środa, 27 luty
Jedynka Aleksandrów Łódzki/Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała
AZS Metal-Fach Białystok/KS Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot
Siódemka Legionovia Legionowo/PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Ćwierćfinały (rewanże):
środa, 6 marca
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Jedynka Aleksandrów Łódzki/Impel Wrocław
Atom Trefl Sopot - AZS Metal-Fach Białystok/KS Pałac Bydgoszcz
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Siódemka Legionovia Legionowo/PTPS Piła
Muszynianka Fakro Muszyna - Eliteski AZS UEK Kraków/Budowlani Łódź​

Co sądzicie o parach 1/8 finału ? Kto ma największe szanse na zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Polski, a kto będzie &quot;czarnym koniem&quot; ? Zapraszam do dyskusji !​
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Nikt nic nie pisze to może Ja zacznę.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Impel Wrocław
Zespół Jedynki jest liderem I ligi Kobiet. Jedyneczki bo taki mają przydomek nie przegrały w tym sezonie we własnej hali ani razu. Kadra zawodniczek niewiele mi mówi chociaż są tam niby jakieś zawodniczki z przeszłością Orlenligi. Ale fakt, że są liderem i pokonały w tym sezonie 2 razy Chemik Police który jak na zaplecze Orlenligi jest naszpikowany gwiazdami ???? Bo grają tam m.in. Joanna Mirek, Izabela Żebrowska, Dominika Sobolska, Veronika Hudima, Aleksandra Krzos, Agnieszka Rabka, Lucie Muhlsteinova, Izabel Śliwa a znajdzie się nawet jakaś nieznana mi Serbka Vesna Jovanowić. Wszystkie wymienione zawodniczki mają albo solidną albo bardzo solidną przeszłośc w Pluslidzę więc wniosek z tego płynie taki że tak Jedynka musi mieć zawodniczki coś tam grające skoro ogrrały w tym sezonie 2x zespół z Polic.

Wrocławianki ostatnio mają bardzo wąską kadrę z powodu kontuzji wypadła w ostatnich dniach Milena Rosner (Tore Aleksandersen mówił na ostatniej konferencji po meczowej, że dopiero w tym tyg wznowi ona treningi), Katarzyna Jaszewska też jest kontuzjowana od dłuższego czasu więc na chwilę obecną Impel został z dwoma przyjmującymi. Mimo wszystko Wrocławianki po katastrofalnym początku sezonu ostatnio grają zdecydowanie lepiej i są zdecydowanymi faworytkami przed tym meczem.

Zespół Jedynki chyba nie przypadkiem nie przegrał ani jednego spotkania w swojej hali. Dlatego, że halę mają bardzo specyficzną. Mecze rozgrywają w szkole podstawowej numer 4 i szczerze mówiąc na lepszej hali to osobiście grywam rekreacyjnie w piłkę nożną. Hala jest bardzo niska, jest bardzo mało miejsca do bronienia, oświetlenie też jakieś takie ni jakie. Ogólnie hala chyba nie spełnia żadnego z wymogów Orlenligi. Doping kibiców których w hali wielu się nie mieści możliwe, że wręcz ogłusza bo echo niesie się straszne. Poniżej zamieszczam filmik z meczu Jedynki ze Stala Mielec. Szczerze przyznam, że to co zobaczyłem trochę mnie zaskoczyło.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=VPNmUsy0U80
WTF ? Ławka rezerwowych jest kozacka siedzą chyba na krzesełka z sal lekcyjnych ????

Jedyna jest liderem I ligi więc coś tam sobie gra. Wrocławianki są zespołem zdecydowanie lepszym ale warunki w jakich dzisiaj przyjdzie im grać mogą zdecydowanie wpłynąć na ich grę negatywnie. Dlatego spróbuje sobie coś lekko pograć w stronę Jedynki. Wrocław zawsze jeszcze będzie miał rewanż u siebie. Wstęp na mecz jest darmowy więc pewnie szkoła podstawowa numer 4 wypełni się do ostatniego miejsca ????

Typy:
Over 160.5 @ 1.72✅
Jedynka +1.5 seta @ 3.20⛔ Była szansa w 3 secie na +1.5 seta no ale przegrały końcówkę.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Budowlani Łódź - Eliteski AZS UEK Kraków
Rewanżowe spotkanie. Łodzianki pod ścianą. Kosmol dał pograć zmienniczkom w pierwszym meczu, które totalnie zawiodły i dostały baty. By myśleć o awansie Budowlane muszą wygrać 3-0 oraz uzyskać +17 przewagi w małych punktach.
Kosmol po meczu powiedział, że siatkarki rezerwowe nie wykorzystały swojej szansy i w tym meczu zagrają już normalnym składem. O potencjale drużyny nie będę pisał, odsyłam do analiz z OrlenLigi ;)
Krakowianki to wg słabsza wersja Chemika. Mają kilka siatkarek, które są &quot;obwąchane&quot; z OrlenLigą. Między innymi jest Walawender (Wąsowska obecnie), Urban, Sadowska czy Skiba. W Łodzi zabraknie doświadczonej rozgrywającej - Ewy Matyjaszek. Podobno dobre wrażenie robi gra Cabańskiej.
Krakowianki w tym tygodniu mają mały maraton. Grały w tygodniu z Łodzią u siebie, wczoraj miały ligowe spotkanie wyjazdowe ze Stężycą (wygrane 3-1) i dzisiejszy mecz. Na pewno będą grały na dużym zaangażowaniu, bo szansa na kolejne występy, choć nie wiem czy nie lepiej byłoby skupić się na lidze, bo mogą jednak coś uszczknąć w play-offach.
Mecz niestety nie w Atlas Arenie. Szkoda, bo siatkarki przyjezdne często potrzebowały czasu, by oswoić się z halą, a niektóre przez to przegrywały mecze. Mecz z pazurem, z dużym zaangażowaniem, ale myślę, że Budowlane mogą jeszcze awansować, choć jest to bardzo trudne zadanie. Rozsądna stawka. Mecz o 17:00. Można zagrać ostrożniej - under 180.5 po 1.50.
Moje propozycje:
Budowlani Łódź -2.5 --- 2.00 @ Unibet ✅ 3-0
E: Zapomniałem o tym dodać, a to ważny fakt. W Krakowie grały innymi piłkami, teraz to Eliteski będzie miał problem, bo na co dzień nie grają piłkami, które obowiązują w OrlenLidze, dlatego powinno wpaść kilka asów na korzyść Łodzianek. ;)

Kraków przechodzi dalej, Łódź oddała o 2 punkty za dużo :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
L 0

lukas7

Użytkownik
Co myślicie o Aluprofie dzis? ostatnie mecze wskazują ze gra im sie dobrze z druzyną z Wrocławia pozatym jest to chyba bardziej kompletna druzyna,jesli ktos moze prosze sie wypowiedziec
Bielsko Biała 1.55 Bet365 ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Co myślicie o Aluprofie dzis? ostatnie mecze wskazują ze gra im sie dobrze z druzyną z Wrocławia pozatym jest to chyba bardziej kompletna druzyna,jesli ktos moze prosze sie wypowiedziec
Bielsko Biała 1.55 Bet365
Gra im się dobrze ?
W rundzie zasadniczej dwa zacięte spotkania i dwa zwycięstwa Aluprofu 3:2. Aluprof w pełnym składzie, powinna grać Włoszka Cella, która jest ważnym ogniwem zespołu.
Impel będzie groźny w Pucharze Polski i w PO, bo po prostu ma jeszcze rezerwy. Jeżeli przyjęcie będzie dobre i nie pogubi się (tak jak w drugim meczu z Aluprofem) Maja Ognjenovic to Wrocław może powalczyć o zwycięstwo.
Kurs na Impel trochę spadł i teraz kursy są po prostu dobrze wystawione. Faworytem jest Aluprof, ale po raz kolejny może to być zacięte spotkanie.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Popieram to co napisał Redwitz.

Cella może i wróci choć czy będzie grała to nie jest chyba oczywiste bo kontuzja którą miała ciąneła się za nią dość długo dwukrotnie jej się ona odnawiała i to zaraz po powrocie na boisko.

Wrocławianki ostatnio miały sporo czasu aby dopracować pewne zagrania pod okiem Aleksandersena. Który odkąd przejął zespół po poprzednim pseudo szkoleniowcu znacznie przyczynił się do poprawy gry Wrocławianek. Dlatego też myślę, że dzisiaj Impel będzie jeszcze silniejszy niż w ostatnich kolejkach ligowych. A Bielsko cóż jest to zespół mocny ale na wyjazdach bardzo często mają problemy jeżeli rywal nawet z dolnej półki jest przyzwoicie dysponowany. Po ciuchu typuje Wrocławianki na czarnego konia tej imprezy bo rundzie zasadniczej im nie poszło. A w PP mają czystą kartę i mogą sprawić nie jedną niespodziankę. Bo je na to zwyczajnie stać.

Osobiście pograłem Wrocław po 2.40 w b365.✅
 
moonlight_shadow 87

moonlight_shadow

Użytkownik
Może ktoś ze znawców tego działu powiedzieć mi, czy jeśli chodzi o Puchar Polski to czy jeśli Dąbrowa wygrała w pierwszym meczu z Piłą 3-0, to czy w rewanżu wystarczy im jedynie zwycięstwo w jednym z setów by awansować do final four? Czy trzeba wygrać 2 spotkania? W poprzednich rundach pamiętam, że były liczone sety a potem małe punkty...jak jet w fazie ćwierćfinału tego pucharu?
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Może ktoś ze znawców tego działu powiedzieć mi, czy jeśli chodzi o Puchar Polski to czy jeśli Dąbrowa wygrała w pierwszym meczu z Piłą 3-0, to czy w rewanżu wystarczy im jedynie zwycięstwo w jednym z setów by awansować do final four? Czy trzeba wygrać 2 spotkania? W poprzednich rundach pamiętam, że były liczone sety a potem małe punkty...jak jet w fazie ćwierćfinału tego pucharu?
Z tego co czytałem w Regulaminie wynika, że jest dokładnie tak samo jak było w poprzednich rundach.

Czyli odpowiadając na Twoje pytanie, Dąbrowie w rewanżu wystarczy wygrana w jednym z setów.
 
K 68

kovalainen

Użytkownik
Może i nie siedze w temacie siatkówki ale dzisiejszy mecz Muszyny z Eliteski Skawa AZS UEK Kraków wydaje mi się mocno podejrzany. Nie do końca łatwe zwycięstwo w Krakowie ale jednak 3:0 Muszyny. Dzisiaj rewanż a dodajmy że Muszyna w niedzielę zdobyła puchar CEV... napewno po tym meczu poszły dziewczyny grzecznie na odnowę, do spania, samolot i do domu... napewno - dzisiaj im wystarczy wygrać seta i mogą iść dalej imprezować ;) dodam że nie znam składów na dzisiejszy mecz ale już nie raz takie kwiatki były nie tylko w siatce...
Moje skromne typy:
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków wygra 1 seta @15 Fortuna 2/10 ⛔
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 1 @20 Fortuna 0,5/10 ⛔
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków +2,5 @3,75 Fortuna 5/10 ⛔ (choć w 2 secie było blisko)
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
&quot;Będzie nam bardzo trudno pozbierać się do rozgrywek Pucharu Polski, bo nie pozostało wiele czasu, a po takiej euforii nie jest łatwo wrócić do ciężkich treningów. Mam jednak nadzieję, że się pozbieramy – mówi Bogdan Serwiński.
Trener muszyńskiego klubu w rewanżowym spotkaniu finałowym dokonał zaledwie jednej zmiany, w dodatku wymuszonej. – Posiadamy szeroką ławkę rezerwowych. Na pewno w najbliższym spotkaniu będę korzystał z zawodniczek, które grały mniej w Pucharze CEV - oznajmia szkoleniowiec mineralnych.&quot;

źródło: mksmuszynianka.com
A więc myślę, że lepszym rozwiązaniem jest zagranie dosyć fajnego kursu na +2.5 niż granie po słabym kursie po 1.50 na Muszynę. Wiadomo, że Muszyna nawet rezerwowym składem są faworytem zdecydowanym, ale tak jak Redwitz powiedział, wystarczy wygrać seta i mieć przypieczętowany awans. Jeśli spojrzymy na wynik pierwszego spotkania to nie widzę, tam miażdżącej przewagi Muszyny - 20-20-21.
+2.5 AZS UEK Kraków 3.50 Unibet ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - AZS UEK Eliteski Kraków
Mecz nic nie znaczący.
Muszynianki wróciły zmęczone z Turcji. Popovic lekko przeziębiona, ale nawet i bez tego by pewnie dziś zaczęła z ławki. Ogółem Bogdan potwierdził, że da pograć zmienniczkom i nie ma co się dziwić. Spodziewam się braku Werblińskiej, Popović, Valentiny, Jagieło i którejś z środkowych. Co za tym idzie, liczę że przyjęcie będzie bardzo nieregularne (z Kasprzak i Helen), a na ataku Sieradzan.
Dla Krakowianek to mecz czysto prestiżowy i fajna przygoda. Na pewno będą próbować coś wskórać. W weekend zaczynają grę w play-offach, dlatego przyda im się przetarcie z taką firmą.
Nie ma się co napalać, ale kurs jest na tyle niezły, że lekko można zagrać. Na seta je stać, dalej chyba już będzie za trudno.
Moje propozycje:
Eliteski Kraków +2.5 --- 3.50 @ Unibet ⛔ 3-0
E: 3 setowe miały...
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
No to oczywiste ze zagraja dzis skladem : Kasza , Aniol , Kaczmar , Kasprzak , Rosueux (czy jak to ise tam pisze) Sieradzan , Maj ... Tylko co z tego ? Kto tu przyjezdza Bielsko , zeby mialo ugrac seta ? Jak Kasprzak jest neirugalrna to co napisac o tych biednych dziewczynach z drugiej ligi , zajmujacych w nich trzecie miejsce ze strata 10 oczek do 2 i 1 miejsca ..... Ja rozumiem , ze analize mozna odpowiednio naciagnac pod swoj typ ,ale bez przesady !
✅
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Też jestem zdania, że nawet rezerwy Muszyny powinny ograć Krakowianki w stosunku 3-0. W pierwszym spotkania też było trochę rotacji w składzie a mimo wszystko Muszynianki wygrały 3-0. Dzisiaj tych rotacji będzie na pewno więcej. Ale nie bardzo wiem kto w tym Krakowie miałby tego seta wygrać. Jedyne co mi przychodzi na myśl to seta w prezencie od Muszyny.
 
M 0

march100

Gość
Skoro krakowianki zaczynają już w weekend grę w playoffach to czy ma sens spinanie się przed meczem, który i tak im nic nie daje? Niesądze. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym meczu dziewczyny grać bedą mikasami, w poprzednim były to molteny. Dlatego wydaje mi się, że zmiana piłek doprowadzi do tego, że przyjęcie krakowianek może być kiepskie, co bedzie wiązało się z mniej kombinacyjną grą. Ja osobiście stawiam jednak na gładkie 3-0 w tym meczu.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Półfinałowy pojedynek słabszej wersji Final Four (niestety Puchar Polski rozgrywany jest w tych samych dniach co Liga Mistrzyń...).
Muszynianka na fali i nie ma co tu się rozwodzić. W tym sezonie lepiej nie grały, widać chemię w drużynie, wszystko wychodzi.
Tauron też wydaje się być w dobrej formie. Przejechały się dwukrotnie po Pile, o której nie wiadomo co myśleć... W ostatnim meczu Kawka musiał radzić sobie bez Nuszel, Zaroślińskiej i Plchotovej.
Dla mnie to spotkanie jest już finałem tych rozgrywek. Dąbrowa to bardzo waleczna drużyna i na obecną chwilę w moim odczuciu tylko one są w stanie zawalczyć z Muszyną.
Z drugiej jednak strony trudno wyobrazić sobie, by Muszynianki w takiej formie fizycznej i psychicznej nie wygrały kolejnego trofeum. Skład na pewno mają najlepszy w lidze. Handicapy sobie jednak odpuszczę, ale do jakiegoś mocniejszego dubelka można win wrzucić.
Moje propozycje:
Muszynianka wygra --- 1.35 @ MarathonBet, Betway ⛔ 2-3
Cóż za mecz, Strasz świetna!

Co do drugiego półfinału to na razie jestem zmieszany...
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław​

Pierwszy półfinał Pucharu Polski, który odbędzie się o godzinie 14:30. W drugiej parze o godzinie 18:00 zagrają Muszynianka i Dąbrowa Górnicza. Turniej rozgrywany jest w Pile.
Faworytem są Atomówki, ale powinno to być wyrównane spotkanie.
Atom jest mocno uzależniony od dyspozycji Rachel Rourke. Australijska atakująca miała świetny początek sezonu, ale ostatnio grała bardzo różnie. Parę przyjmujących tworzyć będą pewnie Kaczorowska i Coimbra. Klaudia również miała fajny początek sezonu, potem trochę falowała z formą. Brazylijka widać, że się rozkręca. Obie zawodniczki są wszechstronne. Rozegranie i środek to bolączka Atomówek. Iza Bełcik nigdy nie była wybitną rozgrywającą, jej współpraca ze środkowymi wygląda po prostu źle. Na środku cały czas brakuje Pykosz, więc parę tworzyć będą Szelukina i Łukasik. Julia Szelukina jest doświadczona i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Justyna Łukasik zagrała kilka fajnych spotkań, ale dużo jej jeszcze brakuje do czołowych środkowych w OrlenLidze. Na libero Zenik i tutaj przewaga po stronie ekipy z Sopotu.
W Impelu wszystko się zmieniło w momencie kiedy w klubie pojawił się trener Tore Aleksandersen. Poprzedni trener nie był w stanie wycisnąć z tego zespołu potencjału, który drzemie w tych dziewczynach. Przede wszystkim bardzo mocną stroną jest rozegranie i środek, czyli coś co kuleje w Atomie. Ognjenovic jest według mnie najlepszą rozgrywającą OrlenLigi, zawiodła w sumie tylko w meczu z Aluprofem w rundzie zasadniczej. Świetnie potrafi współpracować ze środkiem, a przyjęcie ma w sumie dobre. Wilson i Djuricic bardzo doświadczone, mocne punkty. Na przyjęciu podejrzewam, że zaczną Polak i Pyziołek. Pyziołek gra solidnie, na szybkiej piłce fajnie sobie radzi. Polak odżyła przy Aleksandersenie i bardzo dobrze, bo potencjał ma. Na ataku Konieczna, która potrafi grać na niezłym poziomie i potrafi bić po kierunkach. Do tego świetna zagrywka (zagrywa z wyskoku tak jak Rourke w Atomie). Libero Medyńska mnie osobiście nie przekonuje, ale nie jest też tak, że jest jakimś słabszym punktem w Impelu.
Powiem tak. Impel po przyjściu nowego trenera gra lepiej. Przede wszystkim wykorzystuje swoje atuty, a taka umiejętność w siatkówce jest bardzo ważna. Atom gra prostą siatkówkę. Sopocianki muszą (są faworytem), Impel może.
Według mnie kurs na ekipę z Wrocławia mocno przesadzony. Wyeliminowały Aluprof (który miał też trochę problemów zdrowotnych) w dwumeczu, w którym też nie były faworytkami. Będzie walka w tym spotkaniu i myślę, że spore szanse na znalezienie się w finale ma Impel. Wydaje mi się, że taki trochę nijaki (trochę brzydkie określenie, ale to co proponuje Bełcik mnie zupełnie nie przekonuje) styl Atomu może pasować Wrocławiankom.
Typ:
Impel Wrocław @ 3.25 Marathonbet ⛔

EDIT: Rourke wygrała. Genialna postawa w piątym secie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
ATOM Trefl Sopot - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza
Powtórka finału Pucharu Polski sprzed roku. Obydwie drużyny można było dziś obejrzeć w telewizji ;)
ATOM nie gra nic nowego po przerwie. Wszystko na Rachel - ale ona nam wygra, albo jesteśmy w czarnej pupie. Czasem Shelukhina coś walnie, czasem Łukasik serwisem wyjmie, ale to strasznie mało. Sensownych rezerwowych praktycznie brak.
Dąbrowa dziś powinna wygrać szybciej. Świetny mecz, dużo walki i wreszcie forma, którą miały już w tym sezonie dwukrotnie przez pewne okresy czasu. Nie ma Plchotovej, ale Tokarska odzyskała po tej przerwie bardzo dużo. Liniarska to też solidna siatkarka. Skowrońska bardzo odważnie, choć wiadomo, że czasem puknie metrowy aut. Szczurek fajny mecz dziś, Frauke robi przewagę, Strasz zagrała genialny mecz w obronie. Szkoda, że Kaczor i Zaroślińska tak nie równo, ale koleżanki nadrabiają.
Ogółem mamy pojedynek drużyna vs. pseudo-drużyna. Dąbrowa zagrała dziś bardzo dobre spotkanie. Impel potrafił na luzie ugrać dwa sety, Dąbrowianki stać na dużo więcej. Handicapy sobie odpuszczę, bo po co się potem denerwować, a finał może być dramatyczny. Zresztą finał wg odbył się o 18:00, lepszego meczu w PP już nie będzie. Dla mnie zdecydowany faworyt to zespół Kawki i tak też gram.
Moje propozycje:
Dąbrowa wygra --- 1.72 @ Unibet, MarathonBet ✅ 2-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Trzeba się zgodzić z tym co napisał mariok. Faworytem jest Tauron, który gra jak zespół. Żeby Atom myślał o zwycięstwie to genialnie musiałaby zagrać Rourke.
Dwa słowa odnośnie półfinałów.
W pierwszym meczu ciężar gry na własne barki wzięła Rachel Rourke, która grała w piątym secie genialnie (wcześniej było różnie). Ogólnie niezła zagrywka Atomu, nieźle w bloku, ale w ataku oprócz Rourke ciężko wskazać jakieś pozytywy. Gra strasznie szarpana. Bez szału.
Impel zawiódł w przyjęciu, straszne problemy dzisiaj były. Ognjenovic nie mogła grać zbytnio środkiem, a to jednak jest atut Wrocławia. Serbka ogólnie trochę nie udźwignęła według mnie tego meczu. Sporo dziwnych decyzji zwłaszcza w piątym secie, współpraca z Djuricic też kiepska.
Drugi półfinał bardzo interesujący, naprawdę wysoki poziom. Dąbrowa zagrała walecznie (z czego słynie) i przede wszystkim zespołowo. Na wielki plus Tokarska, która zagrała chyba swój najlepszy mecz w sezonie.
Muszyna nie zagrała najlepiej. Słaby mecz Sereny, sporo niedokładności. Gdyby zagrały mniej więcej na takim poziomie jak z Fenerbahce to w finale to właśnie Muszyna mierzyłaby się z Atomem. Podopieczne Serwińskiego nie potrafiły jednak wznieść się na wyżyny i jednak zasłużenie przegrały.

Jeszcze słówko o komentatorach (para Swędrowski-Drzyzga), którzy cały czas mówili o systemie challenge. Już mi się ich słuchać nie chciało. I te komentarze, że dziewczyny czy sędziowie nie znają jeszcze do końca regulaminu i nie wiedzą jak postępować. Niech lepiej zajmą się komentowaniem i obserwowaniem tego co dzieje się na boisku, bo nawet siedząc na hali nie potrafią bardzo często powiedzieć co wskazał sędzia.
Coraz bardziej irytuje mnie ta para.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom