>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Problem z wypłaceniem wygranej

T 0

trolligor

Użytkownik
Witam, spotkałem się z niemiłą sytuacją w STS. Mianowicie parę dni temu obstawiłem kupon w systemie JEDENESTKA na mecze mundialowe i jakie było moje zdziwienie gdy kupon okazał się trafiony ;)
Zwycięska kwota opiewała na sumę 17800zł. Zadowolony chciałem wypłacić wygraną jednak okazuje się że szanowna firma STS ma spory burdelu siebie stwierdzając że system JEDENASTKA powinien być wyłączony dawno dawno temu! Otrzymałem informację że mój kupon jest nieważny i dostane zwrot stawki ( czyli 2zł ) Reasumując, poprzez burdel jaki mają u siebie chcą nielegalnie pozbawić mnie wygranej.
Oczywiście zapowiedziałem już im że tak tego nie zostawię, po weekendzie widzę się z prawnikiem i idę do sądu. Chciałem tylko zapytać szanowne grono użytkowników czy ktoś ma podobną sytuację, może jakieś złote rady?
Będę wdzięczny za każdą informację.
trolligor
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Po pierwsze to gratuluję wygrania tak pokaźniej sumki ???? . Bardzo dobrze zrobiłeś udająć się do prawnika, nawet złotówki nie możesz im popuścić.
Nikogo nie obchodzi, że &quot;system JEDENASTKA powinien być wyłączony dawno dawno temu&quot;. Powinien być, ale nie był...
System zawierania zakładów pozwolił na przyjęcie tego kuponu, co znaczyło że zakłady &quot;jedenastka&quot; nie były wyłączone z oferty firmy. Pracownik STS również nie miał żadnych uwag odnosnie kuponu i przyjął twoją stawkę (2 PLN).
Jeśli zaklady jedenastka byłyby nieaktualne to pracownik odmówiłby przyjęcia zakładu. Jedak tak się nie stało, więc zgodnie z logiką kupon był i jest ważny.
Ponadto w chwili obecnej w regulaminie STS (http://sts.com.pl/site/show/id/2/regulamin.html) widnieje zapis, że zakłady jedenastka są aktualne:
§ 8
RODZAJE GIER
4.2

&quot;Jedenastka&quot; jest grą, w której zawierający wybiera z aktualnej propozycji 11 wydarzeń, w których przewiduje wynik nierozstrzygnięty (x). Stawka na jeden kupon wynosi 2,00-zł. , albo 10,00- zł. Wygraną ustalono wg liczby odgadniętych remisowych wyników wg tabeli, w tej grze ustalono limit wygranej netto na jeden kupon w wys. 100.000,00- zł. W przypadku, gdy któryś z wybranych meczów nie odbędzie się, wygrana jest ustalana wg tabeli. W przypadku odbycia 8 lub mniejszej ilości wydarzeń, obstawiający otrzyma zwrot stawki. Wypłata wygranej w wys. ponad 10.000,00-zł. na jeden kupon zostanie zrealizowana w siedzibie spółki &quot;STAR - TYP SPORT&quot;.
§ 13
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Stosunek pomiędzy zawierającym zakład a &quot;WŁAŚCICIELEM&quot; określają
powyższe zasady gry.
2. Każda zmiana regulaminu zakładu wzajemnego wymaga
zatwierdzenia przez Ministra Finansów.

// Ciekawe czy MF im zatwierdził im zmianę zakładu jedenastka? :cool:...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sądu nie będzie obchodziło czy w firmie był &quot;burdel&quot;, czy go nie było... Czy też, że zakłady jedenastka miałby być wyłączone z oferty. &quot;Miały być&quot; a &quot;być wyłączonym z oferty&quot; to 2 całkowicie różne rzeczy.
Podsumowując
1. Za kupon zapłaciłeś i zawarłeś umowę z firmą STS, akceptując jej regulamin
2. System pozwolił na przyjęcie tego kuponu,
3. W regulaminie widniał zapis (w tej chwili również), że zakłady jedenastka są aktualne
4. Do zmiany regulaminu konieczna jest zgoda Ministra Finansów § 13, punkt 2
Więc ja nie widzę innego rostrzygnięcia jak zwrot należnej Tobie wygranej 17.800 pln. A tłumaczenie pracownika firmy STS jest po prostu żenujące ????
A jak kasy nie wypłacą w ciągu 14 dni to bodajże możesz dochodzić odszkodowania
§ 9
WYPŁATA WYGRANYCH

3. Spółka &quot;Star Typ Sport&quot; jest zobowiązana do wypłaty wygranej w przeciągu 14 dni od momentu przedstawienia kuponu.
Pozdrawiam i życzę rostrzygnięcia sprawy po Twojej myśli
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
PS. Jeszcze jest punkt dotyczący reklamacji, więc byłoby dobrze wysłać do nich takie pismo. Gdyż mogą później powołać się na ten zapis i powiedzieć, że nie zgłosiłeś reklamacji więc wygranej nie wypłacą.
§ 10
ZASADY REKLAMACJI

1. Ewentualne reklamacje wygranej można kierować wyłącznie pisemnie do 14 dni od oficjalnego ogłoszenia wyników pod adres: 44-240 Żory, ul. Aleja Zjednoczonej Europy 18. Spółka &quot;Star Typ Sport&quot; jest zobowiązana wysłać rozstrzygnięcie reklamacji na adres reklamującego w terminie do 28 dni od momentu wpłynięcia reklamacji. Do momentu rozstrzygnięcia reklamacji dotyczącej wygranej zostaje wstrzymane prawo do wypłaty wygranej (powyższe nie dotyczy podania innej reklamacji).
2. Roszczenia związane z udziałem w zakładzie wzajemnym przedawniają się z upływem 6 miesięcy od dnia wymagalności. Bieg przedawnienia roszczeń ulega zawieszeniu na okres od dnia wniesienia reklamacji do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Az sie nie chce wierzyc, czyste zlodziejstwo. Byla juz sprawa nie jedna w sadzie z STS-em i praktycznie zawsze przegrywali. Minus jest jeden - to potrwa pewnie kilka miesiecy ale nie poddawaj sie i walcz. Mam nadzieje ze bedziesz informowal jak ta sprawa przebiega. Swoja droga moglbys zrobic fotke kuponu ????
 
oski1929 853

oski1929

Użytkownik
Jak sprawa bedzia trwala kilka miesiecy to przeciesz mozesz zarzadac odsetek od wygranej ???? Dlatego przestaje grac w STS-ie bo to oszusci ????
 
A 0

appon

Użytkownik
Jak się rozwiązała sprawa ? Bardzo jestem ciekawa. Również mam problem z wypłaceniem wygranej, nieco mniejszej, ale trochę grosza jest.
STS to firma mało wiarygodna.
Nie zastanawiałeś się żeby nadać temu rozgłos np. w prasie. Po ostatnich problemach z hazardem w naszym kraju nastawienie do bukmacherki jest raczej negatywne w niezorientowanej części społeczeństwa.
 
A 0

appon

Użytkownik
Najlepsze jest to, że wystawili już kursy na kolejne spotkanie Podgoricy.
To kto w takim razie według nich awansował ?
 
T 0

trolligor

Użytkownik
Witam
Wojna trwa nadal ponieważ jak wiadomo nieuczciwa firma będzie się bronić wszelkimi możliwymi sposobami. Wystosowałem do firmy STS pięknie napisaną reklamację, na odpowiedź czekałem cały miesiąc ale w końcu się pojawiła.
Firma STS rozpatrzyła moją reklamację negatywnie i nadal nie chcę wypłacić należnych środków. Negatywna ocena argumentowana jest brakiem ustalonego okresu w zawartych zakładach. Tłumacząc na polski próbują się wywinąć twierdząc że obstawiony zakład &quot;do 15minuty&quot; jest traktowany jako wynik nierozstrzygnięty/nieważny. Oczywiście zagłębiając się w regulamin można jasno stwierdzić że to nie prawda.
Jako że reklamacja nie poskutkowała wniosek sądowy jest w następnej kolejności. Jak tylko sprawa posunie się dalej na pewno poinformuję szanowne grono forum :cool:
Pozdrawiam
 
A 0

appon

Użytkownik
Dzięki za informację. Ja również czekam na rozwój wypadków. Może rzecznik praw konsumenckich albo urząd ochrony konsumenta byłby tu właściwy.
Swoją drogą ciekaw jestem co byłoby gdyby w takim fakcie ukazało się info o takich praktykach konkretnej firmy. Po zeszłorocznej aferze hazardowej opinia o firmach bukmacherskich w naszym społeczeństwie nie jest najlepsza. Wywalczyli ostatecznie 12 % podatek i psują rynek innym firmom.
 
Do góry Bottom