>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Prośba o wyjaśnienie

kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Witam. Zaciekawiła mnie giełda zakładów i chcę spróbować swoich sił. Czytałem forum, oglądałem filmy na yt dotyczące tradingu, ale nie jestem pewny czy dobrze rozumiem na jakiej zasadzie to działa. Na przykładzie postaram się wyjaśnić jak ja to rozumiem i proszę o ewentualne skorygowanie.
Murray vs Federer 1.91 - 2.08
Gram BACK Federer po kursie 2.08. Roger wygrywa seta, kursy wynoszą teraz
2.60 - 1.40. Przyjmijmy, że 1j = 100 euro. Czyli w przypadku zwycięstwa Rogera mój zysk wyniesie 1,08j (108 euro) przy stawce 1j. Grając LAY Federer w pole wpisuje stawkę 100 euro, i ta liczba to jest to co, ja &quot;przyjmuję&quot; na zakład czyli ktoś może &quot;postawić u mnie&quot; 100 euro po kursie 2.6, że wygra Murray, a ja jeśli wygra to ja będę musiał mu oddać 160 euro czyli z tego meczu wyjdę -52 euro. W takim razie nie lepiej jest zagrać po prostu BACK Murray 2.60 za 1j i mieć pewny zysk ?
Chyba, że LAY Federer będzie wynosić tyle co kurs na Rogera ? Dlaczego skoro gram Bet Against Federer, czyli bet przeciwko Federerowi (Murray) ? Jestem pewien, że w moim rozumowaniu gdzieś jest błąd, ale nie wiem w którym miejscu.
Zmyliło mnie trochę to Bet Against. Wynik meczu nie będzie miał wpływu na mój zarobek, bo jak zagram BACK Federer po np. 2.00 a potem LAY Federer to nie jest &quot;granie na Murraya&quot; tylko mój kurs na zwycięstwo Rogera. Roger wygra, zgarnę przykładowo 2.00 x 100 euro a przyjmę na niego 1.50 i powiedzmy 100 euro to będę musiał mu oddać 50 euro jeśli wygra Roger i będę 50 euro do przodu. Ale jeśli wygra Murray to jego 100 euro pokryję mój BACK na Rogera i będę na 0.
Czyli podsumowując, w tym przykładowym meczu najkorzystniej byłoby &quot;przyjąć&quot; 140 euro x 1.50 euro = 210 euro. Czyli wygra Murray to zgarnę gościa 140 euro a wygra Roger to zgarnę 100 euro ( swój BACK po 2.00) - 60 euro które będę musiał mu wypłacić (LAY Federer 1.50).
Ale jak najszybciej policzyć sobie, ile przyjąć na LAY, macie jakieś kalkulatory czy szacujecie to &quot;na oko&quot; ?

Kolejna kwestia. Czy CASHOUT jest mniej opłacalny niż ewentualny LAY ? Jeśli tak to jak to wygląda procentowo, czy jest jakaś zależność np. od stawki ?
 
S 440

straszaksam

Użytkownik
do tego &quot;szacowania&quot; jak to napisałeś, albo raczej greenowania, w jezyku traderów, służą aplikacje, które wykorzystują betfair API i tam za pomocą jednego kliknięcia program postawi odpowiednią sumę na dany kurs i będziesz miał &#39;greena&#39;, czyli zamkniesz zakład z pewnym zyskiem.
Cashout to po prostu zamknięcie zakładu jw., tylko że po najwyższym oferowanym aktualnie kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
do tego &quot;szacowania&quot; jak to napisałeś, albo raczej greenowania, w jezyku traderów, służą aplikacje, które wykorzystują betfair API i tam za pomocą jednego kliknięcia program postawi odpowiednią sumę na dany kurs i będziesz miał &#39;greena&#39;, czyli zamkniesz zakład z pewnym zyskiem.
Cashout to po prostu zamknięcie zakładu jw., tylko że po najwyższym oferowanym aktualnie kursie.
Ok, a z jakich programów konkretnie korzystasz ? I czy robisz CASHOUT czy LAY gdy chcesz się wycofać z zakładu ? Dlaczego gdy gram na live, pokazuje mi się 2 opcje na szaro, jedna na niebiesko, jedna na czerwono i kolejne dwie na szaro ?
 
M 67,8K

marok

Użytkownik
&quot;kasztanowy&quot; - dobry bezpłatny program to Cymatic, inne płatne mają zazwyczaj bezpłatne wersie próbne ????
kurs na niebiesko to kurs back, kurs na czerwono to lay, te szare kursy (od strony niebieskiej niższe, od strony czerwonej wyższe) to kursy, które czekają w kolejce aby ewentualnie zająć miejsce tych niebieskich lub czerwonych ????
mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Twoje pytanie bo to co napisałem ma miejsce również przed rozpoczęciem zdarzenia, nie tylko live ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 440

straszaksam

Użytkownik
Ok, a z jakich programów konkretnie korzystasz ? I czy robisz CASHOUT czy LAY gdy chcesz się wycofać z zakładu ? Dlaczego gdy gram na live, pokazuje mi się 2 opcje na szaro, jedna na niebiesko, jedna na czerwono i kolejne dwie na szaro ?
Ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, szczerze mówiąc, bo ja ze strony betfair korzystam tylko, jeśli chcę dokonać wypłaty, bądź depozytu :razz:
tak jak marok Ci napisał - obecnie najlepszym darmowym programem jest chyba cymatic, z którego to korzystam. Masz tam też tryb treningowy, jeśli chcesz sprawdzić co i jak, a poza tym na oficjalnej stronie cymatica, masz filmiki instruktażowe, które powinny pomóc.
Jak chcę się wycofać z zakładu, czy tam zamknąć go z pewnym zyskiem/stratą już, to korzystam z wystawienia oferty przeciwnej (czyli jak dawalem BACK, to daję odpowiedni LAY - cashout zresztą też na tym polega, tak jak napisałem ;) )
co do tego mixu kolorów, to nie jestem w stanie odpowiedzieć, z powodu jak wyżej napisałem.
 
Do góry Bottom