>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Prezydentura Trumpa

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Uważam, że przejdzie do historii USA, ale i Świata jako jeden z najgorszych Prezydentów ever... Przepowiadałem to 4 lata temu jak obejmował urząd... To taki trochę nasz PiS - tzn wszyscy, którzy nie są z nim byli przez niego uważani za zdrajców i nie patriotów. W USA jednak gdzie bardzo ważna jest ciągłość władzy jak i pewne obyczaje, symbolika to co on robił, a szczególnie koniec jest SZOKUJĄCE ! Tam Amerykanie bardzo chcą aby ustępujący Prezydent przekazał władzę nowemu. Aby generalnie były dobre fluidy. I było tak chyba ZAWSZE... Nie jestem aż takim specjalistą od USA, ale chyba nawet Nixon nie robił takich cyrków...

Z punktu widzenia globalnego to największe błędy, moim zdaniem to było odejście od pakietu klimatycznego bo ja nie mam dzieci i mi to w sumie wisi, ale słabo by było jakby ludzkość wyginęła za 100 lat. Tak samo źle się stało, że rozpoczął wojnę z Chinami. Gościu był na maxa skupiony tylko na sowim kraju, a jednak od największego mocarstwa na świecie możemy wymagać aby było takim strażnikiem całego Świata...

Co do Polski to akurat nie mamy co płakać. Dużo zyskaliśmy i rząd PiS miał z nim dobry kontakt (jak to populiści z populistami :) ). Oczywiście WIZY... Niby dla elit, które i tak je miały i było im to w nosie to wszystko jedno, ale dla zwykłych ludzi to ogromne osiągnięcie bo wreszcie każdy z nas może pojechać sobie na wycieczkę do USA ! Oczywiście to być może główna zasługa Pani Ambasador, ale dobre relacje Tumpa też pomogły... Była kontynuowana obecność żołnierzy USA co też na plus. Szkoda, że nie powstał fort Trump... Ale w sumie czy szkoda ? Jak przejdzie do historii jako najgorszy Prezydent to taka "pamiątka" mogła by nam wizerunkowo nie służyć...

Tu artykuł dotyczące smutnego końca tego faceta:

Zapraszam do kulturanej dyskusji... Wszystkie posty typu: "Lewaku, komuchu nie pisz bzdur" będą raportowane i bez mojej odpowiedzi.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Opinie są różne. Niektórzy uważają go za najgorszego prezydenta USA w historii, a niektórzy wręcz odwrotnie. Moim zdaniem zrobił trochę złego, ale też trochę dobrego. Największy plus to spotkanie i rozwiązanie sprawy z Kimem. Od czasu ich spotkania Kim mocno się uspokoił(bo robiło się niebezpiecznie...), ciekawe jak Trump to załatwił.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Opinie są różne. Niektórzy uważają go za najgorszego prezydenta USA w historii, a niektórzy wręcz odwrotnie. Moim zdaniem zrobił trochę złego, ale też trochę dobrego. Największy plus to spotkanie i rozwiązanie sprawy z Kimem. Od czasu ich spotkania Kim mocno się uspokoił(bo robiło się niebezpiecznie...), ciekawe jak Trump to załatwił.
Tylko, że właściwie nic z tego nie wyniknęło... Ja nie wiem tak do końca czy on się uspokoił bo znów były próby jądorowe, ale fakt, że coś drgnęło bo spoptkał się z Prezydentem Korei Płd no i Trumpem... Ale w sumie jest jak było... Ale może choć wywiady USA i Korei Płn nawiązały jakieś kontakty... Następne lata pokażą czy Trump zrobił tu coś dobrego i skutecznego. Ale niewątpliwie masz rację co do tego, że to jedna z jaśniejszych gwiazd prezydentury Trumpa.
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Ogólnie to nie przedstawiłeś żadnych argumentów, oprócz tego że był skupiony na swoim kraju. Faktycznie to straszna wada, szczególnie że Ty oczekujesz że będzie on ostoją świata i Polski. Ponadto symbolika, kolejny ważny argument. Natomiast ani słowa o tym jak zabrano mu prawo do wypowiedzi w mediach społecznościowych, co jest chyba ewenementem w skali historii świata. No ale co tam, jakby w PL kogoś tak potraktowano ze względów politycznych to media by się zesrały, w akcji były by wszystkie sądy, Trybunały, Konwencje weneckie a przede wszystkim KONIEC DEMOKRACJI. Przy tym wszystkim nadmienię że nie znam się na polityce USA i roztrząsać konkretnych argumentów nie będę w ewentualnej bezpośredniej dyskusji. Niemniej czytając to co piszesz, nie tylko w tym temacie, ciężko sądzić że jesteś człowiekiem poważnym, chociaż za poważnego się uważasz i to bardziej niż reszta świata. Jest to oczywiście uwarunkowane antyPiSowskimi poglądami, które determinują wszystko, co w moim odczuciu jest straszną życiową tragedią. Naturalnie każdy ma prawo do swoich poglądów, natomiast i ja mogę wejść tutaj i odpowiedzieć, że nie tyle nie zgadzam się ze stanowiskiem, co z formą argumentacji typu niestety lewackiego, czyli: moje subiektywne argumenty są mocne, z kolei te mocne obiektywnie można zignorować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +300
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Poczytajcie sobie o tych rzekomo sfałszowanych wyborach:


Wszyscy populiści to kłamcy i krętacze, którzy nawet nie umieją grać fair play, a jak przegrywają to krzyczą, że system jest zły albo wybory sfałszowane. Zresztą zanim PiS wygrywał była podobna retoryka.

W żadnym wypadku nie porównuję PiS czy Trumpa do Hitlera czy Lenina ale i oni w swoich czasach byli (zanim przejęli władzę) antysystemowi i też ciągle mówili jak to są skrzywdzeni przez system. A jak zdobyli władzę to wszyscy wiemy jak to się skończyło, dlatego wszystkie partie populsityczne i antysystemowe są bardzo groźne bo manipulują ludźmi, a potem jest za późno na cokolwiek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom