>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Mistrzostwa Europy mężczyzn 2023 - Włochy, Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Na dziś takie AKO: 2,22

Finlandia - Bułgaria Bułgaria 1,22 3:1
Serbia - Belgia Belgia +17,5 1,35 3:1
Polska - Czechy Czechy +21,5 1,35 3:0

Może jestem naiwny ale zaufam raz jeszcze Bułgarom, mam nadzieję, że trener wyciągnie wnioski z meczu z Hiszpanią i od początku wystawi Nikolova na przyjęciu. Finlandia co prawda wygrała swój mecz z Chorwacją 3:0 ale jakoś poziomem nie zaskoczyli, po prostu Chorwacja słabo się zaprezentowała.
Serbia ma kilka kłopotów w swojej kadrze o czym wspomnieli koledzy wyżej, Ivović, Uros, Podrascanin. Oczywiście któryś z nich może zagrać ale czy na 100% będą gotowi? Zobaczymy. Belgia przegrała z Włochami aż 25 małymi punktami ale po 1 Serbia to nie Włochy a po 2 uważam, że Belgia może zagrać dużo lepiej. Sama Szwajcaria straciła "tylko" 21 małych oczek.
Polacy rozpoczynają turniej od meczu z Czechami. W sparingu z Ukrainą wcale to nie wyglądało super, oczywiście była by to sensacja jeśli Polska by przegrała ale np juz strata seta? czemu nie. Czesi mają Hadrava, powrót Dzavoronok dość spore wzmocnienie. Nawet jeśli przegrali by w 3 setach to handi uważam za naprawdę pokaźne a Czesi mimo wszystko coś tam grać potrafią.

No i zastanawia mnie postawić na Izrael

Rumunia - Izrael Izrael 2,20 2:3

Po niespodziance jaka była zwycięstwo z Grecją 3:2 wygrywając tutaj mają otwarte drzwi do awansu z tej grupy co było by ogromną niespodzianką, kibice dopisują a i sami siatkarze Izraela pokazali się z bardzo dobrej strony w meczu z Grecją przede wszystkim T. Hershko i I. David - obaj zdobyli ponad 50 punktów. Rumunia przegrała gładko z Portugalią 0:3 oczywiście Portugalia to troszkę wyższy level co Izrael... co sądzicie?​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2280
Volleyball_Expert 379,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Włochy - Estonia (Handicap setowy +2.5 Estonia) kurs 3.35 Fortuna

Włosi zagrali naprawdę kapitalnie pierwsze spotkanie wygrywając z Reprezentacja Belgii w trzech setach, gdzie Belgowie nie przekroczyli osiemnastego punktu. Jutro Włosi graja z Reprezentacja Serbii więc dzisiaj możliwe, że zobaczymy parę roszad w składzie Włochów. Jeśli chodzi o Reprezentacje Estonii to pierwszy mecz przegrali z Reprezentacja Niemiec, ale mimo, że przegrali w trzech setach, gdzie do Niemiec wrócił Grozer to naprawdę dość solidny występ Estonczyków. Reprezentacja Estoni w składzie Treial grający w solidnym Knack Volley Roeselare na pozycji środkowego, Vanker w VC Greenyard Maaseik, Kreek w Arago de Sète, Teppan w MKS Będzin, Tammearu Tours Volley-Ball, Täht nie tak dawno występujący w Skrze Bełchatów teraz aktualnie w Farma Conde Vôlei São José, Venno, gdzie ostatnio zaliczył naprawdę dość udany występ w Reprezentacji aktualnie grający Al Rayyan, Tammemaa świetny środkowy bardzo doświadczony aktualnie wystepujacy w Berlin Recycling Volleys. Mysle, ze jak najbardziej set jest w zasięgu Estonczyków, gdzie jutro Włosi muszą skupić się zdecydowanie bardziej na Serbach więc dzisiaj mogą po prostu zagrać lekko rotowanym składzie. Estonczycy wygrali dwukrotnie nie tak dawno z Reprezentacja Ukrainy, gdzie Ukraina ostatnio rozegrała z naszą Reprezentacja tie-breaka i cały mecz był bardzo wyrównany. Wygrana z Belgia, Czechami, tie-break z Turcja. Reprezentacji Włoch też zdarzają sie jakieś minimalne wpadki może ciężko powiedzieć o wpadce z Słowenia po tie-breaku, ale np. porazka w trzech setach z Japonia, wygrana po tie-breaku z Kanada, stracenie seta z Niemcami oraz Kuba. Porażka z Argentyna w trzech setach. Oglądając ostatnio Estonie widać, że w zespole widać niesamowita chemię do walki w każdym meczu. Trener mimo dosc wysokiego prowadzenia Reprezentacji Niemiec cieszył się z każdego zdobytego punktu. W ostatnim meczu Estonii set był w zasięgu Estonczykow, ale rewelacyjnie w tym meczu zagrał Glozer. Estonia zawsze w siatkówce była i jest solidna Reprezentacją i myślę, że stać ich dzisiaj na ugranie seta z Włochami. Pozdrawiam.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Rumunia - Turcja
Turcja jest mocnym faworytem, ale kursy na HC +2,5 są zdecydowanie za wysokie. Tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno grali w niemal identycznych składach w Lidze Europy 2023 i wyniki były 3-2/2-3. Zwykłe value tu widzę i gram średnią stawką.


Rumunia +2,5 seta @2,3 unibet
Rumuny wygrały 3-2 :unsure:


Włochy - Serbia
Serbowie wczoraj skład podobnie jak w I meczu, zagrał Podrascanin, Uros cały mecz ławka, zaś Ivovic wszedł na przyjęcie kilka razy. W takim składzie nie widzę ich zbytnio w meczu przeciw faworyzowanym Włochom, którzy lubią z nimi grać. Wskazują na to wyniki: kw do IO 3-0, ME w 2021 3-1, VNL w tym i zeszłym roku 3-0/3-0.

Włochy -1,5 seta @1,45 unibet (do jakiegoś dubelka)
3-0
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2201
G 2,4K

groch1989

Użytkownik
Ja dzisiaj pójdę w zwycięstwo Hiszpanów po 1.65 (superbet/sts/fortuna). Świetnie zaprezentowali się w pierwszym meczu, dużo jakości na zagrywce, super gra w ataku na bardzo wysokim procencie. Czy powtórzą tę jakość? Wątpliwe, ale myślę, że nawet 50% jakości z meczu z Bułgarami wystarczy na Chorwatów, którzy wczoraj grali długi pojedynek z Ukraińcami i dzisiaj mogą odczuwać lekkie zmęczenie tym meczem. Myślę, że Hiszpanie po dniu odpoczynku będą w stanie pokonać Chorwatów.
 
portowiecmks 4,7K

portowiecmks

Użytkownik
Nie wiem czy jest na tym forum ktoś taki.. kto ma taka moc, żeby Superbet poszerzył oferte, wiec wspomne.. Superbet na trwajace ME w siatkówce w 80% spotkniach zero oferty na handicap setów czy tez małych punktów... Fotuna i STS odjechały ... 2 godziny przed spotkaniem nie ma handicapow... Jesli ktos z was gra na superbecie, to prosba zeby napisać do nich o poszerzenie biednej oferty na siatkówce... ja juz pisałem, ale nic sie nie zmienilo...
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Nie wiem czy jest na tym forum ktoś taki.. kto ma taka moc, żeby Superbet poszerzył oferte, wiec wspomne.. Superbet na trwajace ME w siatkówce w 80% spotkniach zero oferty na handicap setów czy tez małych punktów... Fotuna i STS odjechały ... 2 godziny przed spotkaniem nie ma handicapow... Jesli ktos z was gra na superbecie, to prosba zeby napisać do nich o poszerzenie biednej oferty na siatkówce... ja juz pisałem, ale nic sie nie zmienilo...
Ja wiem jak zrobić, żeby zwinęli ofertę :) o poszerzaniu oferty na prośbę gracza jeszcze nie słyszałem :p
 
irtyko 179,9K

irtyko

Użytkownik
Polska - Holandia
Będzie 4 set 1.90 STS ✅
Wczorajszy mecz pokazał że nasza reprezentacja nie gra w 100% skoncentrowana , nawet komentatorzy to powtarzali wielokrotnie, było to widać gdy w pierwszej połowie seta ładnie wyprowadzali kilku punktową przewagę a później pozwalali na zbliżenie punktowe Czechów , jeśli dziś pozwolą sobie na taką zabawę to Holandia jest wstanie urwać seta
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1297
pinio1111 85,7K

pinio1111

Użytkownik
Polska - Holandia
Będzie 4 set 1.90 STS
Wczorajszy mecz pokazał że nasza reprezentacja nie gra w 100% skoncentrowana , nawet komentatorzy to powtarzali wielokrotnie, było to widać gdy w pierwszej połowie seta ładnie wyprowadzali kilku punktową przewagę a później pozwalali na zbliżenie punktowe Czechów , jeśli dziś pozwolą sobie na taką zabawę to Holandia jest wstanie urwać seta

Nie kwestionuję typu, ale o jakim braku koncentracji tu mowa?
Przecież Czesi wczoraj nie istnieli, a to że zdołali odrobić kilka pkt, było konsekwencją fatalnej podwójnej zmiany Kurka i Łomacza. Gdyby nie to różnicą pkt w setach byłaby znacznie większa. Grzesiu wczoraj podczas swoich krótkich wizyt rozgrywał po prostu fatalnie, a Bartku szkoda pisać bo skuteczność na poziomie 12% mówi wszystko. Zepsuł 3 zagrywki i dostał 3 bądź 4 czapy. Z całym szacunkiem dla jego dokonań, ale wczoraj wyglądał jakby do poważnego grania wyszedł gość z ligi amatorskiej.
Jeśli dziś trener nie będzie rotował składem to powinno być gładkie 3:0 dla Polski.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Serbia - Włochy Włochy -1,5 seta 1,40
Chorwacja - Hiszpania powyżej 3,5 seta 1,40

AKO: 1,96

Serbia w dalszym ciągu sporo problemów. Brak Ivovicia i Urosa mocno ogranicza ich na przyjęciu. Pozostaje tylko Kujundzić, Perić - Ivović wchodził na przyjęcie ale to tyle.
Serbia wczoraj pokonała Belgię 3:1 gdzie Włosi rozbili Belgów 3:0 oczywiście mecz meczowi nie równy.
Włosi grają swoim optymalnym składem i nie wydaje mi się aby akurat dziś mieli go zmienić. Russo świetnie na środku co mogło lekko zastanawiać jak z Jego formą będzie ale jest ok. Kurs może i niski bo to nadal jest Serbia ale jakoś nie wydaje mi się aby ten mecz mógł mieć inny koniec.
Wczoraj Chorwacji już pokazali, że grać w siatkówkę potrafią - pokonali w bardzo ważnym meczu 3:2 Ukrainę.
Hiszpania po meczu z Bułgarią gdzie zagrali naprawdę dobrze i wygrali zasłużenie ale to nadal nie jest drużyna, która będzie wygrywać teraz każdy mecz - okey mogą wygrać i dziś ale Chorwacja ma papiery aby ten mecz był wyrównany.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +367
Volleyball_Expert 379,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Bułgaria - Ukraina typ Ukraina kurs 5.40 LVBET

Sporo jestem zaskoczony tymi kursami. Rozumiem fakt, że Bułgaria może być w tym meczu oceniana jako faworyt tego meczu, ale żeby aż taka różnica kursów to jestem zaskoczony. Ukraina dość przecietnie weszła w te Mistrzostwa Europy, ale nie aż tak źle żeby ich skreślać w tym meczu. W pierwszym spotkaniu urwali seta bardzo mocnym Słoweńcom, którzy znakomicie zaprezentowali się na Memoriale Wagnera wygrywając z Polska oraz Włochami i urywając seta Francuzom. Ukraina przegrała w meczu towarzyskim z Reprezentacja Polski po bardzo wyrównanym meczu praktycznie cały mecz punkt z punkt przegrywając dopiero po tie-breaku. Teriomenko nabawił się kontuzji w meczu towarzyskim szkoda bo solidny środkowy. W Reprezentacji Ukrainy bardzo dobrze wygląda tzw. motor napędowy tej Reprezentacji Płotnicki występujący w Perugii. Dobrze także wygląda Tupczii znany z naszych parkietów Plus Ligowych. Reprezentacja Ukrainy mimo kontuzji w/w siatkarza dobrze wygląda na środku, fajnie funkcjonuja skrzydła w dodatku dość charyzmatyczny trener, który nie raz już pokazywał, że potrafi zdziałać nie jedna niespodziankę. Jeśli chodzi o Reprezentacje Bułgarii to w pierwszym meczu ulegli w czterech setach Hiszpanii, gdzie było to ogromna sensacja na tych Mistrzostwach. Hiszpanie w swoim zespole praktycznie nie mają jakiś wielkich gwiazd, a Bułgarzy patrząc np. na Sokołowa czy młodego Nikołowa to bardzo solidni siatkarze. W drugim spotkaniu Bułgarzy z coraz słabsza na corocznych turniejach Finlandia w pierwszym secie rozegrali set na przewagi i drugi również w taki sam sposób różnica tylko punktowa. Trzeci set wygrany bardzo wysoko przez Finlandię, natomiast czwarty juz pod dyktando Bułgarów. Według mnie wcale nie tym turnieju i patrząc na ogólna formę obu Reprezentacji wcale Ukraina jakoś bardzo nie odstaje od Bułgarów, a wręcz przeciwnie. Ukraina ma na swoim koncie w tabeli zaledwie jeden punkt jutro muszą poszukać zwycięstwa jeśli chcą myśleć o wyjściu z grupy i uplasowaniu się na korzystnym miejscu w tabeli. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +537
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Holandia - Czechy 3:0
Szkoda, że w najważniejszym spotkaniu jeśli chodzi o 2 miejsce w grupie trener Czech zostawia na ławce Hadrave i Vasine...

Przed obiema drużynami już 3 mecz na tych Mistrzostwach Europy. Holandia pokonała 3:0 Czarnogórę i przegrała 1:3 z Polską natomiast Czesi przegrali 0:3 z Polską i wygrali 3:1 z Danią. Na początku myślałem, że Czesi mogą powalczyć o 2 miejsce w tej grupie i oczywiście nadal są takie szanse jednak ich podstawowy przyjmujący Dzavoronok póki co jest bez formy i bez niego ciężko im będzie, Vasina bardzo dobrze póki co się prezentuje, Hadrava może jeszcze dodać od siebie sporo - ogólnie bardzo dużo zależy od tych 3 zawodników.
Jeśli chodzi o Holandię to chyba trzeba się powoli przyzwyczajać, że jednak są Oni dość solidną ekipą. Oczywiście prym wiedzie Abdel Aziz, jest Plak świetny środkowy, który ma również bardzo mocną zagrywkę, Andringa świetnie spisuje się na pozycji libero. Przyjęcie też jest w miarę ok.
Patrząc na te 4 mecze obu drużyn mimo wszystko jednak uważam, że to Holandia wygra ten mecz ale nie powinien być to mecz w 3 setach. Liczę na długie spotkanie bo jeśli Czesi się obudzą to nie przekreślam ich nawet.

Holandia + powyżej 164,5 2,00 Betclic
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +65
irtyko 179,9K

irtyko

Użytkownik
Ja dziś pogram 4 sety do AKO
w meczu Bułgarii z Ukrainą , uważam tak jak Volleyball_Expert Volleyball_Expert że Ukraina ma szanse wygrać ten mecz a z pewnością nie odda go bez straty seta po stronie Bułgarów 4 set - TAK
Drugi mecz to Macedonia - Czarnogóra tu w sumie uważam tak jak w/w meczu że wygrana może być po stronie Czarnogóry a jeśli nie to seta urwą 4 set - TAK
Francja - Izrael tu będzie 3 setowe spotkanie i chyba nie trzeba się rozpisywać dlaczego ;p 4 set - Nie
Do tego AKO dorzuciłem wygrana Słowenii i wyszło AKO 2,78
 
Otrzymane punkty reputacji: +222
Volleyball_Expert 379,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Belgia - Niemcy typ (Handicap setowy -1.5 seta Belgia) kurs 5.60 Fotuna

Kursy nadal zaskakują. Belgowie według mnie jak bardzo nie odstaja od Reprezentacji Niemiec. Niemcy jeszcze jakiegoś bardzo godnego rywala na Mistrzostach Europy nie mieli. Wszystkie mecze wygrane bez straty seta, ale w meczu z przeciętna Finladnia stracili seta. Belgowie ostatnio mieli znacznie bardziej wymagających rywali, gdzie w meczu towarzyskim rozegrali mecz z Holandia co prawda przegrany, ale dopiero po tie-breaku, ale dzień później wygrali w czterech setach. Następnie mecz rozegrany w Mistrzostwach Europy z rewelacyjnymi Włochami przegrany beż straty seta i przegrana z wymagająca Serbia w czterech setach. Niemcy na dwa mecze mają komplet punktów, natomiast Belgowie na ten moment mają zero punktów na dwa mecze i jeśli myślą o wyjściu z grupy to powinni powalczyc właśnie z Niemcami o punkty. Na początku rozgrywek na Mistrzostwach grali z bardzo wymagającym rywalami i według mnie Reprezentacja Niemiec jest aktualnie mniej więcej na ich poziomie. Dobrze po raz kolejny w Reprezentacji Belgii wyglądał Deroo, który zdobył piętnaście punktów, natomiast wyróżniacym zawodnikiem także byle Reggers który zdobył siedemnaście punktów, Desmet pietnascie punktów na pozycji także przyjmujacego. Na środku dobrze punktowo wygląda D'Heer, który zdobył dziesięć punktów. Do Reprezentacji Niemiec co prawda dołączył Glozer i punkty jeśli chodzi o przyjmujących i atakującego w miarę dobrze się statystycznie ukazują, ale wydaje mi się, że Niemcy maja swoje bolączki potrafili w tym roku przegrac w czterech setach z Chinami, w trzech setach z dość dobrze prezentujący sie Rperezentacja Argentyny. Większość piłek od kilku męczyz kiedy przyszedł Grozer jest granych właśnie do tego zawodnika. Według mnie Niemcy beż wątpienia są faworytem tego spotkania, ale jakoś większość zespołowość mimo ostatnich niepowodzeń widze w Reprezentacji Belgii, która powinna w końcu zapunktować. Reprezentacja Belgii ma naprawdę klasowych zawodników i według mnie stać ich jutro na zwyciestwo z Niemcami. Pozdrawiam.
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
o bot/automat/malo zdolne AI znowu wyplulo "coś" (nie wiem jak to nazwac). jako ze nie jestes czlowiekiem nie oczekuje odpowiedzi.

Niemcy jeszcze jakiegoś bardzo godnego rywala na Mistrzostach Europy nie mieli. Wszystkie mecze wygrane bez straty seta, ale w meczu z przeciętna Finladnia stracili seta.
niemcy wygrali wszystkie mecze bez straty seta, ale w meczu z finlandia stracili seta. hmm?? a jak do tego jeszcze dodac ze niemcy nie grali na tych ME z finlandia (finlandia jest w innej grupie) to juz wgl robi sie komedia wyzszej klasy.

chlopie przestan wrzucac w czat gpt czy inne gowno aby ci stworzylo jakas analize. ty sie dobrze na leb czujesz?
 
Otrzymane punkty reputacji: +582
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Kursy pewnie do rana spadną a, że STS już dał to warto pobrać...

Izrael - Portugalia 0:3

Fakt, Izrael świetnie rozpoczął ten turniej od 2óch zwycięstw 3:2 z Grecją i 3:2 z Rumunią, wczorajsza porażka 0:3 z Francją wkalkulowana ale tutaj w tym meczu według mnie to Portugalia jest murowanym faworytem i kurs jaki daje nam STS myślę, że warto pobrać od razu.
Portugalia dobrze zagrała z Francją gdzie wygrali nawet seta, z Rumunią wygrali bez straty seta. Ostatni mecz to porażka 2:3 z Grecją co prawda ale siatkarsko no wyglądają dużo lepiej.

Portugalia 1,52
Portugalia -1,5 seta 2,00

Hiszpania - Finlandia 3:1

Hiszpania najpierw wielu zaskoczyła zwycięstwem 3:1 nad Bułgarią a potem wielu zawiodła albo i nie zawiodła wracając do "swojej gry" i przegrali 0:3 z Chorwacją a wczoraj nie mieli szans ze Słowenią 0:3. Mimo wszystko uważam, że ich gra jest gdzieś po środku meczu z Bułgarią a Chorwacją czyli ani tak dobrze ani tak źle.
Finowie również z 1 zwycięstwem tyle, że pokonali 3:0 Chorwację a przegrali z Bułgarią i Słowenią.
Wydaje mi się, że siatkówka Finlandii może pasować właśnie Hiszpanom i kurs na nich kusi... ale no właśnie ciężko ich ugryść.
Póki co nie będę ryzykował i zagram bezpieczniej.

powyżej 3,5 seta 1,42

Belgia - Niemcy 2:3

Tutaj uważam, że możemy również oglądać nieco dłuższe spotkanie. Belgia rozegrała już spotkania z tymi najlepszymi mowa o Włochach i Serbii, Niemcy znowu ograli 3:0 Szwajcarię i 3:0 Estonię więc za bardzo nie ma z czego brać informacji. Kurs 1,35 na Niemców? Myślę, że zdecydowanie za niski. Belgia to solidna ekipa mają Deroo, Desmet, Reggers czy D'Huls - nie jest to jakiś zlepek przypadkowych siatkarzy.

powyżej 3,5 seta 1,50

Bułgarów po bardzo dobrym meczu dzisiejszym nie pobieram bo nie zdziwię się jak znowu wyjdą pół składem a kurs marny.
Zastanawia mnie jeszcze Grecja po 1,85 zachęca
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2157
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Dzisiaj w formie luźniejszych notatek ode mnie:

Belgia - Niemcy
Zdecydowanie bliżej mi do wyceny 50/50, ewentualnie lekkim faworytem Niemcy, którzy korzystają z układu gier i słabszym rywalom w pierwszych meczach. Nie grali z nikim z rywali bezpośrednich do awansu, więc dopiero dzisiaj będzie pierwsza weryfikacja. W Lidze Narodów podopieczni Winiarskiego spisywali się mega słabo, teraz wrócił zbawca Grozer, ale to już nie te lata, by na dystansie całego turnieju samemu ciągnąć zespół. Pozostałe pozycje mam wrażenie bardzo porównywalne w obu zespołach i każdy wynik jest możliwy, nie widzę więc podstaw, by takim faworytem byli Niemcy. Historia spotkań też wskazuje bliżej 50/50.

Bułgaria - Chorwacja
Bułgarzy wczoraj z UKR wreszcie w optymalnym ustawieniu i wreszcie dobry mecz z wymagającym rywalem z ich strony. Chorwaci sensacyjnie ograli Ukraińców, ale mimo wszystko bliżej mi do tezy, że wykorzystali obecne problemy z kontuzjami w UKR i będę uważał, że są poziomem z drugiej połówki (BUL, SLO, UKR wg mnie top 3 tej grupy przynajmniej na papierze). Bułgarzy limit straconych pkt wykorzystali już w sumie w I spotkaniu z FIN, więc nie pozostało im nic innego jak dzisiaj bić się o wygraną za 3pkt przed meczem z faworyzowaną Słowenią. Kurs jednakże nie rozpieszcza, porównując z tym, co było wczoraj przeciwko UKR.

Grecja - Rumunia
Wchodzimy w fazę kluczową, decydującą o awansach. W grupie padło wiele "dziwnych" wyników, co mocno namieszało sytuację. Wracam jednakże do moich założeń "bazowych" i tam Rumunów wyceniałem wyżej niż Greków. Obie drużyny zrobiły po 1 sporej niespodziance (wygrana z TUR przez Rumunię oraz z POR przez Grecję), obie przegrały dość zaskakująco po TB z gospodarzami z Izraela. Wszystko jest więc otwarte, obu zespołom zostanie ciężki mecz z Francuzami na koniec, dzisiaj więc walczymy ostatkiem sił o awans (? - zależny od wyników innych meczów, nie od nich bezpośrednio). Zauważyłem również, że Protopsaltis jest mocno oszczędzany w drużynie GRE, jest to wg mnie najlepszy zawodnik tej drużyny i musi być coś ze zdrowiem tego gracza. Wg mnie Rumunia faworytem tego spotkania.

Rumunia @1,99 Fortuna



Izrael - Portugalia
Największa (jak dla mnie) niespodzianka tego turnieju, "nołnejmowa" drużyna z Izraela podejmie mocną Portugalię. Grałem w I meczu na Greków, poniosłem sporą porażkę. W II z Rumunią odpuściłem, co mnie uchroniło od kolejnej wtopy. Dzisiaj jednakże przeciwko Portugalii już nie odpuszczę. Zawodnicy z płw. Iberyjskiego mają na każdej pozycji lepszego zawodnika, na każdej. Tym bardziej po przedwczorajszej porażce z Grecją 2-3 wygrana dzisiaj jest konieczna, szczególnie jak spojrzymy, że ostatni mecz jest z mocną Turcją. Izrael już "swoje" ugrał na tym turnieju i nawet przy porażkach 0-3 do końca z POR i TUR powinni być z siebie zadowoleni. Nie będę rozpisywał zawodników, nikt z nich nie grał w dobrych klubach w Europie. Szał robi zawodnik, który na etat pracuje jako inżynier w firmie technologicznej, na ataku wymiata student (nie wiem czy obecny, ale w zeszłym sezonie) z USA. Dla mnie Portugalia siatkarsko klasę lepsza, zawodnicy bardziej doświadczeni, do tego sytuacja tabela wskazuje, że walczyć powinni o wygraną za 3pkt. W I meczu sędziowie trochę ulegli presji gospodarza, czego kwintesencją była piłka meczowa. Mam nadzieję, że Portugalia nie doprowadzi do gry na styk w końcówkach, bo może być pod tym względem nerwowo.

Portugalia win @1,42 Fortuna / -1,5 seta @1,85 STS
0-3
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3313
Do góry Bottom