>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pozostałe ligi 2011/2012, CEV Cup, Challenge Cup

Status
Zamknięty.
rumak57 271

rumak57

Coach
Lokomotiv Izumrud - Zenit Kazan
Typ: 2 (+2.5)
Kurs: 2.18
pinnacle
2/10

Gra ostatnia druzyna z liderem z Kazania i kursy straszne poprostu. Lokomotiv kompletny outsajder ligi i kurs 1.15 Zenit Lider i kurs nawet 8.8 widzialem wiec sprawdzam wiesci o co chodzi. Jak juz napisal PROBET Kazan jedzie do Izumrudu w wiekszosci mlodzikami ktorych sklad zasila libero Obmochaev oraz doswiadczony Chermisin. Nie moge znalezc wiecej informacji na ten temat. Ale widze ze Lokomotiv to typowa czerwona latarnia ligi i nawet ostatni mecz z srednim UFA przegrany 3-0(16&#39;,18&#39;,16&#39;) obrazuje tragizmtej druzyny. DOdatkowo oni niemaja o co walczyc ostatnie miejsce spadek pewny wiec nie sadze by na spotkanie z liderem jakos mocno sie zbroili. Jeszcze jedna kwestia mniesie wydaje jak zawsze gralem w meczach ligowych w pierwsyzm skladzie chcialem zagrac jak najlepiej tak tez powinno byc z mlodymi siatkarzami Kazania i sadze ze chociaz tego 1 seta tougraja. Nawet w przypadku &#39;ustawki&#39; ( bo nic w tym spotkaniu nie mozna wykluczyc prz takich kursach) to meczy nie ustawia sie na wynik 3-0 Dlatego proopnuje drobno zagrac ten typ aczkolwiek wydaje mi sie on calkiem rozwazny.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Serie A1 Kobiet
Yamamay Busto Arsizio - Liu Jo Volley Modena

Yamamay rozegrało w A1 już 13 spotkań, ale nikt nie znalazł jeszcze sposobu na pokonanie tej drużyny. Wszyscy doskonale wiedzą, że największym atutem są czeskie skrzydłowe, ale nikt nie potrafi ich zatrzymać. Atakująca Aneta Havlickova i przyjmująca Helena Havelkova mają dobre warunki fizyczne i otrzymują mnóstwo piłek w ataku. Ostatnio w wyjazdowym spotkaniu Trener Carlo Parisi dał odpocząć Havlickovej, ale nie było żadnych informacji na temat jakiegoś urazu.

Modena zajmuje 8 miejsce w tabeli, ale to chyba nie odzwierciedla siły tego zepołu. Na początku stycznia do zespołu przyszła rozgrywająca Maja Ognjenovic, która ciekawie prowadzi grę. Trochę za dużo piłek wędruje do atakującej Taismary Aguero, bo pozostałe zawodniczki również potrafią atakować. Simona Rinieri najlepsze lata ma już pewnie za sobą, ale nadal jest to bardzo solidna zawodniczka. Ciekawie wygląda również Amerykanka Cynthia Barboza. Bardzo mocnym punktem jest środkowa Christa Harmotto.

Faworytem oczywiście jest ekipa Yamamay. Ostatnio zespół zgarnął Coppa Italia, pewnie prowadzi w A1 i na pewno atmosfera w drużynie dopisuje. Trzeba jednak pamiętać, że Yamamay walczy również w europejskich pucharach. Ostatnio w meczu z Aluprofem Bielsko-Biała podopieczne Trenera Parisiego przegrały 2:3 i teraz będą musiały walczyć o złotego seta. Modena jeżeli chce w tym sezonie o coś powalczyć musi piąć się w górę tabeli.

Oba zespoły powinny rozpocząć w optymalnym zestawieniu. W Coppa Italia drużyny spotkały się w półfinale i lepsze okazały się zawodniczki Yamamay Busto Arsizio, które wygrały po pięciu setach.

Kluczem do walki z Busto jest powstrzymanie Havlickovej i Havelkovej. Zadanie wydaje się bardzo proste, bo nawet częściowe wyeliminowanie jednej z nich może przynieść znaczące korzyści. Jak na razie nikomu w A1 to się nie udało, ale trzeba pamiętać, że to są tylko kobiety. Wiecznie na wysokim poziomie grać nie będą i słabsze mecze na pewno będą się przytrafiać.

Kurs na Modenę bardzo wysoki. Leciutko można próbować.

Typ:
Liu Jo Volley Modena (+1.5 seta) @ 2.40 Bwin ⛔
Liu Jo Volley Modena @ 3.75 Unibet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
marko87 214

marko87

Użytkownik
Owszem Modena jest mocna ekipa. Wpompowano w ta drużynę spore pieniądze jak na kobiece rozgrywki. Jak na razie poniżej oczekiwań, ale po zmianie rozgrywającej kiedy to zamiast Brazylijki sypie Ognjenovic jakość gry uległa poprawie. Dla mnie to ekipa TOP 5 we Włoszech.
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Yamamay Busto Arsizio - Liu Jo Volley Modena
Dość obszerną analizę przeprowadził Redwitz, więc nie będę się powtarzał, tylko dodam że w rundzie rewanżowej Serie A1 na 4 kolejki Modena wygrała 8 setów tracąc 10 (2-3,2-3,1-3,3-1). Przy czym w meczach 4-setowych liczba punktów wynosiła odpowiednio 190 i 184.
Więc ja ze swojej strony dorzucę kurs:
Yamamay Busto Arsizio - Liu Jo Volley Modena over 180.5 @ 2.20 Unibet⛔
Edit: Gdyby nie pierwszy set :-(, ale kto to mógł przewidzieć
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka, Puchar CEV
Spotkanie: Resovia Rzeszów - Fenerbahce Stambuł
Typ: Resovia Rzeszów
Kurs: 1.580
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Rzeszów, ul. Podpromie 4, Hala im. Jana Strzelczyka, 4500 miejsc - każde wypełnione posiadaczem biało-czerwonego pasiastego serca... Czyli Resovia Rzeszów gra rewanżowe spotkanie z Fenerbahce Stambuł w ramach Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie rozgrywane nad Bosforem padło łupem Turków, pomimo że Resovia była osłabiona niezdrowym wtedy Georgiem Grozerem. No cóż, Fenerbahce wygrało mecz, mimo że przegrywali 1:2 - ale jutro jest inny dzień i inny mecz. Na hali nie będzie 500 kibiców, tylko 4500 - atmosfera na Podpromiu... Bla, bla, bla... - Wiemy o co chodzi. Teraz spójrzmy na to od strony czysto sportowej.
Resovia Rzeszów:
Daj Boże trenerowi Kowalowi trochę rozumu i niech wypisze w podstawowym składzie Macieja Dobrowolskiego i Marko Bojicia - do spółki z Lotmanem, bo ostatnio Aleh Akhrem nie jest w wysokiej formie. Świetne zestawienie - sądząc po ostatniej postawie Rzeszowian w spotkaniu z dziurawą Zaksą. Dobrowolski - &quot;cudze chwalicie a swego nie znacie&quot; - Kilka tygodni musiano wieszac psy na Tichaczku, żeby Kowal dał szanse Dobrowolskiemu - i co? - Źle jest? - Jest o wiele lepiej. Drugi szczegół - para Bojic-Lotman przy wydatnym udziale Krzysztofa Ignaczaka. Bojic razem z Grozerem świetnie sprawdzają się w ataku. Śmiem twierdzic, że Bojic jest jeszcze bardziej ofensywnym siatkarzem niż Ahrem, a czy w przyjęciu jest gorzej? - Czasami spadnie mu jakaś piłka na brodę, ale daję sobie rękę uciąc, że w przyjęciu spisuje się o wiele lepiej niż Akhrem ostatnimi czasy. Lotman z Igłą odpowiedzialni za przyjęcie zagrywki. Obserwowałem z bliska grę Lotmana ze Skra w Pucharze Polski - i to co zagrał w przyjęciu - klasa światowa, na prawdę bardzo dobry mecz Lotmana w pojedynku ze Skrą. Nikt tego nie pamięta, ale po tamtym spotkaniu nabrałem ogromnego szacunku do Lotmana. A i technicznie też jest bardzo dobrze wyszkolony i zagrywkę regularną ma. Tak więc niech stanie się tak - jak chce większosc. Jak wyjdą Dobrowolski, Lotman i Bojic i zagrają tak jak w spotkaniu z Zaksą - jestem spokojny o pościg: Kto pierwszy wygra 3 sety. Bo Złoty Set. Bo Złoty Set. Nie komentuje. Postawy Grzyba i Nowakowskiego na tle Kaźmierczaka i Witczaka nie ma sensu oceniac, bo... nie ma sensu oceniac. Jeżeli przyjecie będzie dobre - Dobrowolski powinien pokazac Tichaczkowi jak trzeba rozkładac atak w zespole, bo Grzyb przeżywa swoją drugą młodośc a jeden z lepszych środkowych na świecie się... marnuje. Ot, nie widzę większych mankamentów w grze Resovii Rzeszów. Lotmana może zabraknąc z przodu, ale na pewno nie zabraknie go z tyłu. Z przodu? - Pokażcie mi duet w lepszej formie ofensywnej niż Bojic - Grozer. I zagrywka - bardzo, bardzo ważny element. Grozer - wiadomo, Bojic stara mu się dorównac, może nie wszystkie jego zagrywki będą trafiac w plecy przyjmujących Fenerbahce, ale Czarnogórzec także posiada atomowy i regularny serwis. Lotman - troszkę słabsza wersja dwóch wyżej wymienionych, ale popełnia w tym elemencie bardzo mało błędów. Nowakowski z Grzybem - też wnoszą coś od siebie, szczególnie Cichy Pit - jego flot stawiam na najwyższej półce. Także, jak Kowal nie zmontuje jakiegoś niesprawdzonego manewru - i Pasiaki wyjdą w takim składzie jaki opisuje - Fenerbahce zostanie rozstrzelane jak Luftwaffe w Bitwie o Anglię.
Fenerbahce Stambuł:
Daniel Castellani, Ivan Milijkovic, Leonel Marshall, Rodrigo Quiroga. Tyle znane jest dobrze światu - tyle dobrego ma zespół ze Stambułu. Wrażenie na mnie zrobił Kubańczyk - szczerze przyznam dawno go nie widziałem, już nie skacze 3.80 tylko 3.65 - ale dynamika jak za dawnych lat, słabe przyjęcie jak zawsze. Ivan Milijkovic - jak ktoś oglądał - MVP ostatnich ME nie mógł zrobic na nikim wrażenia. Myślę, że przy tak dysponowanym Jurku będzie postacią drugoplanową. Quiroga - nie udało mu się w Ravennie, bo i CMC zawraca do Serie A2 i nawet kapitan reprezentacji Argentyny nie był w stanie uratowac tonącego okrętu. Słuszna decyzja, ale po dwóch tygodniach pracy w Stambule nie powinien byc większym zagrożeniem dla Resovii aniżeli był nim w pierwszym spotkaniu. Co powinna zrobic Resovia w tym spotkaniu? - Wyłączyc jakąś urozmaiconą/kąśliwą zagrywką Kubańczyka Marshalla - nie umniejszając nic zawodnikom z Podkarpacia - ale po graczu z &quot;gorącej wyspy&quot; można spodziewac się wszystkiego. I w sumie tyle. Ivan Milijkovic nie jest w jakiejś wyśmienitej formie, co ma przybic w pomarańczowe to przybije, ale raczej nie za dużo - bo tego błysku jak za czasów ME nie ma. Podobna sytuacja ma się z Quirogą. Tyle moim zdaniem - zagrywka, zagrywka i jeszcze raz zagrywka - w ataku mamy większą siłę niż Turcy, więc &quot;reszta powinna zrobic się sama&quot;. I jeszcze jeden pikuś. Szkoda, że Rzeszów to nie Suwałki i że chłopaków znad Bosforu nie przywita na Jasionce -20. No ale przy -10 takiemu Quirodze czy Marshallowi przyjemnie nie będzie. Reska wygra - Reska trafi na ACH Volley Ljubljana (jeżeli ten wygra rewanż z Knack Randstad Roeselare) - a wtedy będą już szanse że kolega Polsat pokaże wreszcie Resovie w Telewizorze.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
marko87 214

marko87

Użytkownik
Bardzo fajna analiza. Mam nadzieje, że Reska rozjedzie Turków. Obecnie jednak kursy już znacząco idą w dół, a granie tego typu po współczynniku 1,5 raczej nie opłacalne chyba. Co do Resovii jedyne obawy mam oprócz oczywiście najsłabszego w ekipie z Rzeszowa trenera Kowala do pozycji rozgrywającego. Owszem Maciej zagrał nieźle w spotkaniu z Żaksą jednak to jakieś nadzwyczajne zadanie nie było. I było trochę nieporozumień na linii Maciej-środkowy. Mam nadzieje, że jednak jutro wszystko zadziała perfekcyjnie i awans będzie po naszej stronie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Asseco Resovia Rzeszow - Fenerbahce Grundig Istanbul 1 @ 1,493 Pinnacle ✅ 3-1
Mecz Resovii może przegrać jedynie trener Kowal. Jeśli znowu wystawi tego nieudacznika Tichacka bo ja zbyt wielu szans na wygraną Resovii nie daję. Ostatnio w lidze bardzo dobrze zaprezentował się Maciej Dobrowolski i to on moim zdaniem powinien dzisiaj wyjść w pierwszej szóstce. Do tego na przyjęciu zamiast Akhrema zdecydowanie postawiłbym na Bojica. Para przyjmujących Lotman-Bojic jest bardziej kompletna. Środkowi Resovii są moim zdaniem lepsi niż Fenerbahce i tym elementem powinni dzisiaj sporo pograć. Drużyna Daniela Castellaniego ma bardzo dobrych skrzydłowych, na ataku stary wyjadacz Ivan Miljković, który w pierwszym meczu zdobył aż 27 punktów. Na przyjęciu Marshall wraz z Quirogą jeśli Argentyńczyk się zgra z drużyną będą bardzo groźni. W pierwszym meczu było 3-2 dla Turków, Resovia była równorzędnym rywalem, zdecydowała dyspozycja dnia. Dzisiaj na Podpromiu faworytem jest Reska myślę że przy dobrej rotacji rezerwowymi mogą spokojnie doprowadzić do Złotego seta i rozstrzygnąć go na własną korzyść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Challenge Cup Mężczyzn
Unicaja Almeria - Tytan AZS Częstochowa (2m.)
W pierwszym meczu rozgrywanym pod Jasną Górą padł wynik 3:1 dla akademików z Częstochowy i nie sądzę, by dziś miało być inaczej. Gracze z Almerii to głównie anonimowe postacie, większość z Hiszpanii wspomagana zaciągiem z Ameryki Południowej. ;) Częstochowa natomiast to nasza Polska duma narodowa, czyli sami krajowi zawodnicy. Nie ma się co oszukiwać, bo z takimi klubami to powinniśmy sobie radzić bez większych kłopotów
Typy
Tytan AZS Częstochowa
@1,85 Milenium ⛔ 3:2

Stroitel Mińsk - Rennes Volley 35 (2m.)
Goście to typowy średniak ligi francuskiej, na czele z dobrze nam znanym środkowym reprezentacji Francji, Romainem Vadeleux. 1szy mecz przebiegł bez większej historii, zakończył się rezultatem 3:1 dla francuzów. W rewanżu nie spodziewam się innego wyniku niż ponowne zwycięstwo ekipy z Rennes, bowiem ekipa z Białorusi to głównie sami kadrowicze tegoż kraju, którzy wiadomo, reprezentacyjnie raczej szału nie robią.
Typy
Rennes Volley 35
@1,75 Milenium ⛔ 3:2 fujary miały 2:5 w tie-breaku ;f
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
CEV Cup
Resovia Rzeszów - Fenerbahce Stambuł

Miałem nic nie pisać, bo wszystko szczegółowo opisał Gystlik, ale jakieś tam swoje spostrzeżenia mam. Więc króciutko.

Wydaje mi się, że może to być kluczowe spotkanie tego sezonu dla Resovii. Słyszałem i czytałem, że podopieczni Trenera Kowala po przegranym półfinale PP ze Skrą byli bardzo podłamani i pewnie długo rozpamiętywali to wydarzenie. Przegrane spotkanie w Stambule pokazało, że Resovia ma szeroki skład i wartościowych zmienników i chyba Trener Kowal uwierzył w to, że warto z tego atutu korzystać. Spotkanie z ZAKSĄ było przez trenera Resovii prowadzone wzorowo. Dobre, szybkie zmiany i czasy brane w dobrych momentach. I oczywiście wyjściowy skład z Bojicem i Dobrowolskim. Jeżeli Resovia awansuje dalej to może nabrać wiatru w żagle i włączy się do walki o MP. Jeżeli przegra to podejrzewam, że z tą walką o MP może być bardzo ciężko.

Z tego co wiem to spotkanie w wyjściowym składzie ma rozpocząć Maciek Dobrowolski i na pewno jest to dobra informacja. Tichacka bym jeszcze nie skreślał, bo w PlayOffach w PlusLidze będzie bardzo potrzebny. Wielokrotnie pokazywał już, że jest bardzo dobrym rozgrywającym i potrafi kreować grę.

Optymalną parą przyjmujących na dzień dzisiejszy jest zdecydowania para Bojić - Lotman. Od początku sezonu chwaliłem Paula Lotmana, a większość osób (np. na Forum Resovii) go krytykowała. Paul jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i przyjmuje świetnie. W ataku przy poruszonym bloku i szybszej piłce również sobie poradzi. Bojić ostatnimi występami pokazał, że zasługuje na miejsce w wyjściowym składzie. Bardzo dobra gra w ataku, bloku i zagrywce. W przyjęciu jest jednak słaby. Również w obronie można mu sporo zarzucić. Podejrzewam jednak, że sztab szkoleniowy cały czas nad tym pracuje. Para Akhrem - Bojić (co pokazał 1 set meczu Resovia - ZAKSA) nie wchodzi w grę.

Myślę, że Piotrek Nowakowski i Krzysiek Ignaczak są obecnie trochę &quot;wypaleni&quot;. Oczywiście grać w siatkówkę dalej potrafią, ale do optymalnej formy trochę im brakuje. Sezon reprezentacyjny był długi i Igła zagrał we wszystkich spotkaniach od początku do końca. Nie atakuje, nie blokuje, nie zagrywa, ale organizm ma prawo być zmęczony. Teraz spotkanie z Treflem Gdańsk i sztab szkoleniowy powinien to wykorzystać i dać tym zawodnikom wolne.

Odnośnie Nowakowskiego to chyba rozgrywający (Tichacek i Dobrowolski) go nie lubią. Bardzo często Piotrek dostaje za niską piłkę, a niestety (pomimo tego co mówią niektórzy eksperci) trochę mu do najlepszych środkowych na świecie brakuje. Jak dostaje kiepską piłkę to dosyć często &quot;zabija się&quot; o blok. I ten jego flot. Gystlik stwierdził, że to najwyższa półka. Kiedy Piotrek jest w optymalnej formie to zdecydowanie tak. Ostatnio jednak spisuje się w polu serwisowym przeciętnie.

Ignaczak zdecydowanie za rzadko przyjmuje zagrywkę rywali. Rozumiem, że rywale raczej nie posyłają w niego piłek, ale warto zwrócić uwagę na robotę jaką wykonuje np. Paweł Zatorski w Skrze. Ile razy Paweł wyciąga piłkę &quot;sprzed nosa&quot; Kurkowi ? Wystarczy spojrzeć w statystyki (Top 5 drużyn PlusLigi) ilości przyjęć poszczególnych libero.
Dębiec (Bydgoszcz) - 397
Gacek (Kędzierzyn-Koźle) - 316
Zatorski (Bełchatów) - 315
Rusek (Jastrzębie) - 304
Ignaczak (Rzeszów) - 191
Igła musi wziąć się do roboty !


Teraz trochę o Fenerbahce.

Nie spodziewam się wielkiego zagrożenia ze strony tureckich środkowych. Na pewno Batur jest częściej wykorzystywany od Kayhana. Najgroźniejszą bronią są zdecydowanie skrzydłowi. Ivan Miljkovic klasę pokazuje w najważniejszych momentach (zwłaszcza w reprezentacji). Zawodnik genialny, ale do tej pory w Fenerbahce jakoś mnie nie zachwycił. Kubańczyk Leonel Marshall pomimo tego, że najlepsze lata ma już za sobą nadal jest groźny. Cały czas spory zasięg i spora siła. Rodrigo Quiroga ? Solidny zawodnik, ale według mnie przeciętny w przyjęciu (kiedyś wydawał się być mocnym punktem w tym elemencie).

Resovia może to spotkanie rozstrzygnąć w polu serwisowym. Grozer, Bojić, Grzyb i Lotman dysponują bardzo dobrą zagrywką. Na ławce są jeszcze Akhrem i Tichacek, któzy również dysponują mocnym serwisem. Myślę, że w Marshalla jest sens zagrywać tylko wtedy, kiedy jest w pierwszej linii. Wtedy można go poruszyć w przyjęciu, ale i tak uważam, że Kubańczyk przyjmuje lepiej od Argentyńczyka Quirogi. Większość zagrywek powinna być kierowana w stronę Quirogi. Zwłaszcza floty.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, Resovia jest po prostu lepszym zespołem. Indywidualności sporo mogą &quot;namieszać&quot;, ale mam nadzieję, że to właśnie zespół zwycięży w tym spotkaniu.

Jeżeli Resovia doprowadzi do &quot;złotego seta&quot; to wtedy będzie już pojedynek Resovia - Miljkovic. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Typ:
Resovia Rzeszów @ 1.40 Bwin ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Podobnie jak Redwitz uważam że Resovia wygra dzisiejszy mecz . Turasy powinny w tym spotkaniu zostać zgładzone . Fener to najbardziej przereklamowana drużyna ostatnich lat , mają te swoja nazwiska , ale co z tego skoro te wielkie gwiazdy zamiast grać i dawać z siebie wszystko to myślą tylko o honorarium . Marshall i Miljkovic sprawiają wrażenie jakby osób które mają wszystko w dupie , zresztą nie ma co się dziwić , dla Ivana taki turniej jak Puchar CEV to zero , trudno się dziwić że nie ma u niego motywacji. Środkowi i rozgrywający ekipy z Turcji to zwykłe cieniasy , naprawdę nic ciekawego. Jeśli Grozer zagra równie znakomite spotkanie co z ZAKSĄ to pewnie skończy się to wszystko w trzech setach i Turcy ewentualnie swojej szansy poszukają w złotym secie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Wielu chłopaków już mecz Asseco opisało, ale ja też dorzucę kilka zdań.
Resovia w pierwszym meczu w Istambule przegrała z Fenerbahce 2:3, choć prowadziła 2:1 w setach. Kowal w ostatnim ligowym meczu na rozegraniu zamiast Tichacka wystawił Maćka Dobrowolskiego, który według mnie spisał się bardzo dobrze. Trochę hulał w dograniu do środkowych, ale dziś powinno być już lepiej. Asseco te spotkanie wygrało 3:1 tzn. 2:1, bo zdobyła w 4 secie 24 punkty. Takich jaj w drugiej najlepszej lidze świata nie powinno być. Zawodnicy sami kpili z sędziów i stolikowych, a najwięcej kpił sobie Igła. Jego poczucie humoru, i entuzjazm bardzo dużo daje zespołowi z Rzeszowa. Środkowi Rzeszowian to obecny i były reprezentant Nowakowski i Grzyb, oraz rezerwowy Kosok, który był na Pucharze Świata. Dobrowolski dziś powinien dużo grać środkiem, bo ten element gry jest na pewno słabszym punktem Turków. Bojić, Lotman i Akrem to solidni przyjmujący. Dobrze dogrywają a i w ataku mają coś do zaoferowania. Libero - Ignaczak. Tu raczej nic dodawać nie trzeba.
Fenerbahce to Serb Milijković wspierany przez Marshalla, który w tym sezonie gra przeciętnie.
Rodrigo Quiroga to kapitan reprezentacji Argentyny i będzie pewnie solidnym wzmocnieniem Turków. Ale w zespole Fenerbahce jest tylko dwa tygodnie i na pewno nie jest jeszcze zgrany z resztą zespołu. Istambuł prowadzi dobrze znany ze Skry i naszej reprezentacji Daniel Castellani. Dużo piłek pewnie będzie dostawał Milijković. Resovia powinna mecz jak i złotego seta wygrać.
Ressovia @ 1.40 Bwin
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Challenge Cup
AZS Politechnika Warszawska - Dynamo Krasnodar

Pierwsze spotkanie wygrała ekipa Krasnodaru (3:0), ale wszyscy wiemy jak ciężko gra się w Rosji.

Krasnodar w poprzednim sezonie zajął 4 miejsce w rosyjskiej Superlidze i jest to na pewno bardzo dobry wynik. Pod koniec listopada kontrakt z Dynamem zerwał przyjmujący Peter Platenik. Czech jest świetnym, wszechstronnym zawodnikiem i na pewno byłby wzmocnieniem dla rosyjskiej ekipy. Obecnie o sile zespołu stanowią: Tischer, Yakovlev i Contreras. Rozgrywający Simon Tischer jest na pewno dobrze znany z występów w reprezentacji Niemiec. Dysponuje dobrą zagrywką i dosyć często uderza z drugiej piłki. Roman Yakovlev to bardzo doświadczony atakujący. Dynamika już chyba nie ta co kilka lat temu. W pierwszym spotkaniu wziął jednak ciężar gry na własne barki i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Ciekawym zawodnikiem jest na pewno przyjmujący Elvis Contreras. Dominikańczyk występował na włoskich parkietach i grał tam nieźle. Spora dynamika i siła w ataku. Na stronie CEVu tego zawodnika nie ma jednak w składzie na dzisiejsze spotkanie i jest to ważna informacja. Do rozgrywek europejskich w ogóle nie jest zgłoszony środkowy Dennis Chaus, który w Superlidze zazwyczaj występuje w pierwszym składzie Krasnodaru. Pozostali zawodnicy nie wiele mi mówią, ale widziałem raz czy dwa Krasnodar w tym sezonie i: Yanutov na pewno solidny libero, przyjmujący Leonenko bardzo przeciętny w przyjęciu, środkowi Khoroshev i Hilchenko mają bardzo dobre warunki fizyczne.

Politechnika czasami naprawdę zaskakuje. Obecnie zajmuje 6 miejsce w tabeli PlusLigi i jest to na pewno bardzo dobry wynik. Mocnym punktem podopiecznych Trenera Panasa jest zagrywka. Większość zawodników serwuje bardzo mocno z wyskoku. Ciekawie wygląda para przyjmujących Wierzbowski - Żaliński. Szczególnie może się podobać gra Krzyśka Wierzbowskiego, który chyba po raz pierwszy ma okazję na grę w dłuższym wymiarze w pierwszym składzie swojej ekipy. Myślę, że ciekawie rozgrywa Steuerwald, który potrafi wykorzystywać swoich środkowych. Po raz kolejny w wyjściowym składzie powinien rozpocząć środkowy Maciej Zajder, który wskoczył do składu i prezentuje się naprawdę świetnie. Słabszą stroną jest przyjęcie. Damian Wojtaszek spisuje się w tym elemencie bardzo dobrze, ale szczególnie Żaliński jest wrażliwy. Wojtek Żaliński jest ofensywnym przyjmującym i pewnie w jego kierunku będzie szło najwięcej zagrywek rywali. Trochę narzekałem na atakujących w tym zespole. Leworęczny Mikołajczak miewa spore wahania formy. Doświadczony Szymański najlepsze lata ma za sobą, ale w ważnych momentach potrafi pomóc swojemu zespołowi.

Krasnodar to na pewno dobry, rosyjski zespół. Tak jak pisałem w składzie meczowym nie ma środkowego Chausa i przyjmującego Contrerasa. Szczególnie brak Dominikańczyka może być widoczny.

Nastroje w Politechnice bojowe. Wszyscy zapowiadają walkę i przede wszystkim ryzyko. Nie mają przecież nic do stracenia. Torwar powinien być wypełniony, więc doping również powinien pomóc w odniesieniu sukcesu. Sztab szkoleniowy był wściekły po pierwszym spotkaniu, bo szanse na zwycięstwo podobno były. Jeżeli sztab dokładnie przeanalizował pierwszy mecz i wyciągnął wnioski to jestem pewien, że dzisiaj Politechnika może wygrać. Kluczem będzie przyjęcie zagrywki i przede wszystkim powstrzymanie Romana Yakovleva.

Typ:
AZS Politechnika Warszawska @ 2.65 Betsafe ✅


EDIT: Mam nadzieję, że skład Dynama na stronie CEVu się zgadza i Contrerasa na parkiecie w Warszawie dzisiaj nie zobaczymy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Naprawdę świetny mecz Politechniki Warszawskiej, choć przez dłuższy czas to Rosjanie wydawali się być ekipą zdecydowanie lepszą. Mieli 25-18 i bodajże 12-7 w drugim secie i zupełnie stanęli, a skrzydła rozwinęli gospodarze. Bardzo dobrze na zagrywce spisywał się Krzysiek Wierzbowski, dwa szczęśliwe asy dołożył Maciek Zajder.
Steuerwald dużo grał z Nowakiem i Kreekiem, stosunkowo mało pilek dostawali Szymański i Żalinski - na kontrach grali znakomicie. Krasnodar typowo rosyjska siatkówka - mocno, albo bardzo mocno. Póki Jakowlew grał na niezłym poziomie mieli dobry wynik, dostał parę piłek pod nogi i zupełnie się posypało.
Brawo dla Inżynierów i trenera Panasa, który zrobił bardzo mądre zmiany w końcówce 4 partii.

AZS PW :!:
 
przemo300 8,2K

przemo300

Użytkownik
Dodam tylko, że od połowy drugiego seta zaczęła wreszcie funkcjonować jak trzeba zagrywka AZS. Szymański podgonił wynik bombardując Rosjan właśnie zagrywką. Doskonale od trzeciego seta Polibuda grała blokiem, jeżeli miałbym wybrać zawodnika meczu bez wątpienia byłby to Ardo Kreek, który nie tylko skutecznie atakował i blokował, ale też bardzo kąśliwie serwował.
Teraz Charków, rywal nieco łatwiejszy, ale prezentujący podobna siatkówkę do tej jaką prezentowali zawodnicy Krasnodaru.
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Dziś o godzinie 20.00 dojdzie do pojedynku pomiędzy Lyonem a Montpellier. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem znawcą francuskiej siatkówki. Posłużę się tylko i wyłącznie tabelą, taka ewidentnie przemawia za drużyną gości. Gospodarze dzisiejszego spotkania to obecnie ostatnia drużyna w stawce 14. W dotychczasowych 18. rozegranych meczach zdołali wygrać jedynie dwa pojedynki. Na swoim koncie mają jedyne 8pkt i tracą aż 10 do 12 miejsca dającego utrzymanie. Ich dzisiejsi przeciwnicy plasują się na 8. pozycji (ostatniej dającej awans do fazy play off). W 18. spotkaniach zdobyli o 16 pkt więcej niż Lyon. Doznali 9 porażek. Montpellier jeśli chce zagrać w play offach musi po prostu wygrywać takie spotkania i to najlepiej za 3 pkt. Tym bardziej, że za ich plecami znajduje się Toulousa, która traci tylko jeden punkt do 8 miejsca. Dodam jeszcze, że w ostatniej kolejce gospodarze ulegli AS Cannes w stosunku 1-3, Montpellier natomiast w takim samym stosunku pokonał Poitevin. Z lekką nieśmiałością stawiam na zwycięstwo w tym meczu gości.
Asul Lyon - Montpellier VUC 2 1,61 pinnacle ✅ 2-3
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Niemiecka Bundesliga Mężczyzn
Berlin Recycling Volleys - VfB Friedrichshafen
Starcie na szczycie Niemieckiej Ligii Siatkówki. Popularnie nazywani Fryderykami goście mają za sobą ciężką przeprawę w Lidze Mistrzów z Tours VB, gdzie dość niespodziewanie wyszli z niej zwycięsko, ale całkowicie zasłużenie. Gospodarzom puchary Europejskie także nie są obce, jednak ich udział dobiegł końca znacznie wcześniej, za sprawą potyczki z Monzą w 1/8 Pcharu CEV. Kadrowo oczywiście wypadają goście, na czele z doskonale znanym z PLSu Idim, którego w przyjęciu ciężko ruszyć, a w ataku wcale nie jest ostatnią opcją. Praktycznie gdzie by nie spojrzeć, to przewagę na każdej pozycji mają goście i to mnie skłania do zagrania na nich, po całkiem atrakcyjnym kursie. ;)
Typy
VfB Friedrichshafen @1,60 Unibet ✅ 2:3
 
A 63

adachno

Użytkownik
Puchar Austrii
UVC Holding Graz - SG Raiffeisen Arbesbach
Typ:
1
Kurs:
1.85
Bukmacher:
STS
Na wstępnie napiszę, że powyższy typ można grać w bet365 (kurs ok. 1.70) czy bwin. Mecz Finałowy Pucharu Austrii rozpocznie się o godzinie 20:15 na neutralnym terenie w Wiedniu. Spotkają się w nim odpowiednio 4 drużyna sezonu zasadniczego SG Raiffeisen Arbesbach i 6 UVC Holding Graz. Drużyny w obecnym sezonie spotkały się dwa razy i w obu tych meczach triumfował SG Raiffeisen Arbesbach jako goście na początku sezonu wygrali 3:1 i 3:2 jako gospodarze. Jednak wyniki te nijak się mają do dzisiejszego meczu, gdyż w Pucharze Austrii nie mogą grać obcokrajowcy, a tych w swoich szeregach SG Raiffeisen Arbesbach ma pięciu, a UVC Holding Graz ma jednego. Jak trudno bez swoich obcokrajowców w Pucharze Austrii grało się do tej pory SG Raiffeisen Arbesbach świadczy mecz półfinałowy z drużyną SG hotVolleys 3:2 (19:25, 25:17, 25:19, 19:25, 19:17), która zakończyła obecny fazę zasadniczą na 10 pozycji (na 11drużyn) i posiadającą w swym składzie jednego obcokrajowca. UVC Holding Graz w drodze do finału pokonywało zespoły za tak zwane 3punkty w tym drugą drużynę sezonu zasadniczego SK Posojilnica Aich/Dob. Kurs początkowy na drużynę UVC Holding Graz wynosił ok. 2.10.
Jak siądzie można podziękować jak nie siądzie to nie ja;)
Wynik: 3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 25:20)✅✅✅
Jednak brak podstawowego rozgrywającego Polaka (190cm, przy 175cm drugiego rozgrywającego SG Raiffeisen) i środkowego z Bośni sprawił, że blok SG Raiffeisen Arbesbach praktycznie nie istniał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
A 63

adachno

Użytkownik
Czeska Extraliga
VK DHL Ostrava - VSC Zlín
Typ: 2 (pierwszy set)
Kurs: 3.78
Bukmacher: Fortuna
Przeglądając dziś ofertę zdziwiłem się widząc, że w dzisiejszej kolejce Czeskiej Extraligi swój mecz o godzinie 17:00 będzie rozgrywać VK DHL Ostrava. Moje zdziwienie spowodowane jest tym, że drużyna z Ostravy w niedziele wygrała Puchar Czech pokonując w finale VK České Budějovice (1 pozycja w tabeli) 3:2, dzień wcześniej grali mecz półfinałowy VK Dukla Liberec (2 pozycja w tabeli) - wygrali 3:2. Natomiast wczoraj wygrali Puchar Czesko-Słowacki pokonując zespół ze Słowacji 3:0. Czyli w przeciągu 6dni będzie to ich 4mecz. VK DHL Ostrava zajmuje w tabeli 3 pozycję natomiast VSC Zlín jest na pozycji 8. Drużyn nie ma co porównywać zespół z Ostravy na pewno jest lepszy od chłopaków ze Zliny. Dodam również, że w sobotę VK DHL Ostrava gra na wyjeździe w Czeskiej Extralidze z 4 zespółem Volejbalový oddíl Příbram i myślę, że ten mecz może mieć większe znaczenie.
Podsumowując, swój typ opieram głównie domysłach. Wydaje mi się, że trener Ostravy może odpuści trochę zawodnikom w dzisiejszym meczu gdyż z posród tych 5meczy (łącznie z tym, który odbędzie się w weekend) ten ma najmniejsze znaczenie. Ciężko znaleźć odnośnie tego meczu jakiekolwiek info. gdyż VK DHL Ostrava strony internetowej nie posiada, a strona VSC Zlín powstała w 2003 i wtedy też pewnie była aktualizowana ostatni raz. Typ również można pograć w bet365 po kursie 3.25. Jeśli ktoś znajdzie hanicap +2,5 to myśle, że to nawet lepszy typ niż wygrana pierwszego seta.
Jak siądzie można podziękować jak nie siądzie to nie ja;)
Wynik: 3:0 (25:22, 25:17, 25:23)⛔⛔⛔
Jednak moje domysły były błędne, może w innej lidze polskiej czy włoskiej 8drużyna by powalczyła z 3drużyną gdy ta przebyła wcześniej niezły maraton ale nie w czeskiej. Niemniej jednak w sobotnim starciu z Volejbalový oddíl Příbram będę grał coś w stronę drużyny z Příbram.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Turcja
Arkas Izmir - Fenerbahce Stambuł
Czyli starcie na szczycie w Tureckiej Lidze. Faworytem wydaje się być Arkas Izmir, który gra u siebie i może mieć lekką przewagę psychologiczną, bowiem w pierwszym meczu udało im się pokonać podopiecznych Daniela Castellaniego 3:2. Obie drużyny to bardzo ciekawe mieszanki zawodników, którzy mają za sobą sporo grania po różnych dobrych ligach. W Arkasie prym wiedzie znakomity Kolumbijczyk Agamez, z którym miał okazję grać Paweł Zagumny w barwach Panathinaikosu Ateny, który swoim zasięgiem i dynamiką dorównuje niejednemu Kubańczykowi. W przyjęciu także solidni zawodnicy, bowiem reprezentant Brazylii Bravo oraz Subasi - w ataku może nie błyszczą, ale przyjęcie stabilne potrafią utrzymać. Całkiem ciekawie rozgrywa Kevin Hansen, przez pewien czas kreowany na pierwszego sypacza kadry USA po odejściu Lloya Balla. Wydaje się, że nie są to jakieś gwiazdy, ale pod okiem Glenna Hoaga tworzą oni spójną, dobrze działającą maszynkę, a sam szkoleniowiec ma papiery na jednego z najwybitniejszych na swojej pozycji. Goście mają po sobie gwiazdozbiór w postaci Ivana Milijkovicia na przekątnej, który jednak już nie prezentuje swojego dawnego poziomu w ostatnim razie, Leonell Marshall, znakomity Kubańczyk, swego czasu łapiący słynne 395 cm w ataku, także swoje najlepsze lata ma za sobą. Po odejściu z Ravenny doszedł także reprezentant Argentyny, Rodrigo Quiroga, jednak nie wiadomo, w ilu % odejście z beniaminka Serie A było spowodowane ucieczką z tonącego okrętu, a ile złą grą samego siatkarza. ;) Spodziewam się bardzo wyrównanego meczu, jednak z korzyścią dla gospodarzy, którzy powinni udowodnić swoją dominację w lidze.
Typy
Arkas Izmir
@1,72 Milenium ⛔ 0-3 no takiego pogromu to się nie spodziewałem, hehe
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom