>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Podsumowanie rundy jesiennej Eredivisie

Status
Zamknięty.
gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Rozgrywki Eredivise osiągnęły półmetek, piłkarze będą mieli teraz 3 tygodnie przerwy przed rozpoczęciem rundy rewanżowej, warto więc podsumować to co wydarzyło się w 17 rozegranych dotąd kolejkach, a działo się wiele.
Wszyscy przyzwyczaili się już, że w połowie sezonu jest już jasne, że mistrzem będzie PSV lub Ajax, których pozycja na szczycie była w ubiegłych sezonach niepodważalna. Ta tendencja została jednak mocno zachwiana w tym sezonie i jest spora szansa na to, że w tym sezonie po koronę sięgnie ktoś spoza dwójki gigantów, a konkretnie ekipa AZ dowodzona przez Louisa van Gaala.

Po bardzo mizernym poprzednim sezonie w którym zespół z Alkmaar uplasował się zaledwie na 11.miejscu w tym sezonie ukazuje całkiem nowe oblicze drużyny grającej piękny, poukładany, a przede wszystkim niesamowicie skuteczny futbol. Kluczem do sukcesu tej ekipy wydaje się być bardzo równa dyspozycja przez całą rundę. Po falstarcie i 2 porażkach na inaugurację z Bredą i Den Haag w każdym kolejnym spotkaniu ekipa z Alkmaar zdobywała punkty zapisując na swoim koncie 13 zwycięstw i zaledwie 2 remisy. El Hamdoui i spółka odprawili z kwitkiem wszystkich najgroźniejszych rywali tj. Ajax, Twente i PSV, a także Groningen i Feyenoord. To właśnie naturalizowany Marokańczyk jest największą gwiazdą swojego zespołu, w 16 występach zdobył aż 15 goli, razem z Brazylijczykiem Arim (7goli) stanowią obecnie najskuteczniejszy atak w lidze. Nie byłoby jednak tak skutecznego ataku bez rozgrywającego Demego de Zeeuwa , który jest mózgiem zespołu i to dzięki niemu zespół funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna. Jeżeli podopieczni van Gaala zdołają utrzymać tak wysoką dyspozycję w drugiej części sezonu to tytuł mistrzowski powinien im właśnie przypaść. Trzeba pamiętać, że w rundzie wiosennej czekają ich bardzo ciężkie wyjazdy z Ajaxem, Twente i PSV i to one prawdopodobnie zadecydują o losach tytułu mistrzowskiego w tym sezonie.

Mój typ na zakończenie sezonu: 1-2 miejsce

Tuż za plecami AZ czai się Marco van Basten ze swoimi młodymi wilkami. Ajax podobnie jak AZ słabo rozpoczął sezon, w pierwszych 5 kolejkach wywalczył zaledwie 7 punktów. Po sromotnej porażce 2:5 z Heerenveen sytuacja była naprawdę nieciekawa, ale od tego momentu było już tylko lepiej. Podopieczni van Bastena wygrali 6 kolejnych spotkań i zostali zatrzymani dopiero przez……AZ. W kolejnym meczu przyszedł dość niespodziewany remis z Utrechtem na Amsterdam Arena. Jak się okazało nie był to żaden poważniejszy kryzys bowiem 4 ostatnie mecze rundy Joden wygrali bardzo pewnie tracąc przy tym tylko 1 gola i wciąż zachowali szansę na tytuł plasując się na 2 miejscu za Alkmaar ze stratą 3 pkt. Wybijającymi się postaciami w zespole byli z pewnością młodzi napastnicy Urugwajczyk Suarez (10 goli), Serb Sulejmani (4 gole), w ostatnim spotkaniu z Den Haag hattrickiem popisał się Argentyńczyk Dario Cvitanich (6 goli). Jak widać odejście Klaasa Jana Huntelaara do Realu nie zachwiało zespołem . van Basten ma kim go zastąpić i o formę strzelecką zespołu póki co nie trzeba się obawiać. Zbieranina młodych błyskotliwych graczy wsparta doświadczeniem Gabriego i Oleguera zachowuje w moim przekonaniu duże szanse na mistrzostwo kraju

Mój typ na zakończenie sezonu: 1-2 miejsce

Na trzecim miejscu po rundzie jesiennej znajduje się zespół Twente. Kluczową postacią zespołu na pewno jest trener Steve Maclaren. który sprawił, że Tukkers z solidnego ligowego średniaka stali się ligowym potentatem walczącym o najwyższe cele i to nie tylko na holenderskim podwórku. Świetna postawa zespołu w Pucharze UEFA sprawiła, że zespół zyskał sobie szacunek w całej piłkarskiej Europie. Maclaren poukładał zespół taktycznie co pozwoliło zdecydowanie poprawić grę i wyniki w stosunku do wcześniejszych sezonów pomimo tego, że w zespole nie ma wielkich nazwisk tak jak w Ajaxie czy AZ. Kluczowymi graczami w zespole byli pomocnicy Theo Janssen oraz doświadczony Duńczyk Kenneth Perez, w ataku brylował natomiast N’Kufo który strzelił dla zespołu najwięcej goli bo aż 9. Siła Tukkers tkwiła jednak w grze zespołowej i bardzo dobrej współpracy między poszczególnymi liniami. Podopieczni brytyjskiego szkoleniowca prezentowali dobrą równą formę przez całą rundę, a o tym że zajmują tylko 3 pozycję z dość znaczną już stratą do lidera zadecydowały 2 kluczowe przegrane pojedynki z Ajaxem i AZ. Wydaje mi się, że jednak nie dadzą rady dogonić już swoich rywali, ale miejsce w pierwszej czwórce powinni zachować bez problemu, biorąc pod uwagę, że w dużej mierze będą skupiać się na walce w Pucharze UEFA.

Mój typ na zakończenie sezonu: 3-4 miejsce

Trudno w to uwierzyć ale aktualni mistrzowie ze stadionu Philipsa już w połowie rundy są praktycznie bez szans na obronę tytułu ich strata do literującego Alkmaar to już 11pkt i jedyne co im pozostało to walka o LM. Co jest przyczyną tak słabej postawy Boeren w tym sezonie? Po pierwsze trener Stevens. Patrząc na grę PSV widać, że nie za bardzo ma on pomysł na ten zespół. Ciężar gry spoczywa na Ibrahimie Affelayu, ale on jeden to zdecydowanie za mało żeby móc się liczyć w walce o najwyższe cele. Z PSV z każdym sezonem tracili swoich najlepszych graczy. W tym sezonie kolejne kluczowe ubytki to Jefferson Farfan, który przeniósł się do Schalke oraz bramkarz Gomes, który powędrował do Tottenhamu. Koevermans i Lazović nie spełniają w pełni pokładanych w nich oczekiwań. Myślę, że zarząd klubu powinien jednak pozbyć się trenera Stevensa, który wyraźnie nie radzi sobie z prowadzeniem zespołu. Miejsce wyższe niż 3 na koniec sezonu byłoby dla mnie dużą niespodzianką.

Mój typ na zakończenie sezonu: 3-4 miejsce

Na początku sezonu wydawało się, że również NAC Breda i Groningen będą liczącymi się firmami, w trakcie rundy uszło z nich jednak powietrze. Zieloni trapieni sporą liczbą kontuzji drugą część rundy mieli wręcz fatalną przegrywając wszystko co się da. Obydwa zespoły raczej nie poprawią już swojej pozycji w tabeli i będą do spółki z Heerenveen walczyć o 5 miejsce w tabeli.

Na temat Feyenoordu nie będę się już specjalnie rozpisywał bo obraz nędzy i rozpaczy w tym zespole był już wielokrotnie wałkowany i w tym momencie pozostaje im już tylko walka o honor.

To tyle z mojej strony zachęcam wszystkich sympatyków Eredivisie do podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat rudny jesiennej.
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
To może ja coś napisze od siebie.

U dołu tabeli widzimy Volendam, który na 90% spadnie znów do Gouden Gids divisie. I tu nie ma sensu się więcej rozpisywać. Zespół nie nadaje się do tej klasy rozgrywek i tyle.
De Graafschaps oraz Vitesse czy też Den Haag i Sparta to także nie jest dla mnie zaskoczeniem, że będą walczyć o utrzymanie się. Każda z tych drużyn ma marną skuteczność, jedynie może Sparta, która strzeliła 30 bramek może się odbić od reszty. W rundzie wiosennej nie powinno się wiele zmienić co do zdobytych bramek przez tą grupę drużyn. Żadna z nich nie ma takich filarów jak czołówka. Najwięcej bramek z dołu tabeli zdobył Poepon (SParta) i Knopper (Den Haag). Póki co nic nie słychać o wzmocnieniach, ale miesiąc jeszcze długi. Jednak nie wydaę mi się aby fundusze De Graafschaps czy Vitesse miały tak spore by kupić jakichś dobrych piłkarzy. W dodatku Vitesse dopiero co zwolniło trenera Westerhofa z powodu słabych wyników.
Największym zaskoczeniem w rundzie jesiennej dla mnie była postawa Feyenoordu, a także już w mniejszym stponiu Rody Kerkrade. Feyenoordu, który w kilku ostatnich sezonach był w czołłówce Eredivisie stał się ligowym &#39;średniakiem&#39;. Ostatnie 4 spotkania sezonu to bilans wręcz fatalny: 1-0-3. Pisano o tym bardzo dużo i jeśli nic się nie zmieni w drużynie z Rotterdamu to cały czas prasa i nie tylko będzie dokuczać Portowcom. Mają jednak wytłumaczenie, wciąż nękają ich kontruzje. I najgorsze jest to, że lista kontuzjowanych zamiast maleć, ciągle wzrasta. Liczę jednak na ich lepszą formę w rundzie wiosennej.
Roda, w zeszłym sezonie 9ta, sprawiali niespodzianki i grali równo. Ten sezon to fatalna gra, zajmują 16te miejsce po połowie sezonu. W zimowym okienku ma odejściu wielu piłkarzy np. doświadczony Oper czy też obrońca De Man. Jak na razie mało widać o tym, że ktoś ma przyjść do RJC. Zobaczymy co ten miesiąc przyniesie.....
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom