>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Podsumowanie częśc pierwsza (ogólna)

Status
Zamknięty.
sutek 79

sutek

Forum VIP
Nadszedł czas podsumowania zmagań na boiskach Orange Ekstraklasy. 15 meczów pierwszej rundy i 2 mecze rudny rewanżowej przyniosły nam wiele emocji, przeżyc. Na stadionach pojawiały się tłumy kibiców największa frekwencja w Poznaniu. Myślę że było co oglądac i niektóre zespoły pokazały że w piłkę grac potrafią
A jak Wy skomentujecie zmagania piłkarzy w Polsce, na kogo było warto obstawaic, na kim straciliście najwiecej pieniędzy, kto wam zaimponował a kto rozczarował... ?
Moja ocena:
Uważam że mecze które juz się odbyły były ciekawe i warto było pójśc na stadion i oglądac mecz, sporo młodych piłkarzy wypromowało się, kilka doświadczonych piłkarzy powróciło do polskiej ligi np. Brzęczek, Kałużny, Kosowski to pokazuje że w Polsce jest zapotrzebowanie piłką nożna i to mnie cieszy.
Bez wątpienia najlepszym zespołem była krakowska Wisła która zdobył 92% mozliwocyh do zdobycia punktów, grał ładnie dla oka i bardzo skutecznie, świete mecze miał Marek Zieńczuk. Nieźle grała też Legia ale przestój w połowie rundy zadecydaował o drugim miejscu w tabeli. Napewno lepsza lokate miałby Lech ale bardzo słabo &quot;Kolejorz&quot; prezentował się na wyjazdach. Średnio spisały się zespoły które w tmtym sezonie do ostatniej kolejki walczyły o tytuł Mistrza Polski czyli Zagłebie Lubin i GKS Bełchatów napewno po tych zespołach spodziewał się wyższej pozcyji. Dobrze spisał się beniaminek Jagiellonia która nie ma się czego wstydzic pokazała charakter. Polonia Bytom mając najsłabszy skład w lidze pokonała m.in Bełchatów i Zagłebie Lubin wiec pokazała że Dawid moze wygrac z Goliatem świetne mecze rozgrywał Michał Zieliński który już dostał propozucje gry w AEK Ateny. Słabo spisały się łódzkie drużyny, Widzew dokonał mizernych transferów zespoł czasami zasłużył na więcej w meczu jednak &quot;frajersko&quot; tracił gole i był bardzo nieksuteczny, ŁKS zaś pozbył się kilku wartościwoych piłkarzy i to jak widac okazało się złe poniewaz następcy nie spełnili oczekiwań. Czerwona latarnia ligi Zagłebie Sosnowiec szkoda że zespoł prawdopodnie skończy w III lidze poniewaz nie widze szansy na ta drużyna zajęła miejsce 13 lub wyższe.
To tyle z mojej strony
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Ja oczywiście zawsze za Lechem Poznań. Jestem bardzo dumny z ich poczynań choć spokojnie mogli mieć drugie miejsce (nie wybacze wyniku 0:0 na wyjeździe z Zagłebiem Sosnowiec). Wisła pokazała charakter, nie ma dyskusji na ten temat, wydaje mi się, że zdobędą mistrza i powojują troszke w Europie... nie to co nasze kluby, które nie wypaliły w UEFA. Hehe, teraz w Widzewie na testach jest koleś ode mnie ze szkoły (już skończył, maturę pisal już)... dwukrotny król strzelców na mistrzostwach świata salosów ???? (bodajże raz mistrza zdobyli). Zagłębie Lubin spadnie i dobrze im tak, mogli nie robić takich przekrętów - sprzedawczyki. Ogólnie to ładnie wyglądala rudna jesienna i z niecierpliwością czekam na kolejke wiosenną.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
A ja mimo prawdopodobnych kar za korupcje z drugoligowych aren nadal będę za Zagłębiem Lubin !! Miedziowi na wiosne powalczą jeszcze o Puchar Polski, ktory moze dac kwalifikacje do UEFA, bo przez lige to już raczej cięzko będzie coś zdziałać. Po prostu zbyt duże straty się wcześniej narobiły kiedy były różne konflikty wokół klubu. Teraz trener Ulatowski już wszystko poukładał i powinno być ok, choć zimą pewnie odejdzie Maniek Arboleda jeden z moich ulubionych piłkarzy ;)

Co do sytuacji w lidze to Wisła już powoli może szykować się do kwalifikacji do Ligi Mistrzów ;P Bo co jak co, ale gra najlepiej i ma ten charakter jakim powinny się wykazywać mistrzowskie drużyny tj. zdobywa bramki w końcówkach jak choćby w meczu z Zagłebiem ;P Moze do fanów Wisły nie należę, ale w europejskich pucharach zawsze będę jej życzył jak najlepszych wyników ;)

Całkiem dobrą rundę rozegrała Dyskobolia Grodzisk, która jednak w mojej opinii wiosną nastawi się tak jak przed rokiem na Puchary Ekstraklasy i Polski, które moga dać odpowiedni zastrzyk do budżetu klubowego oraz ewentualną kwalifikacje do Pucharu UEFA.

Dobrze, ze do grania na najwyższym poziomie wracają na Śląsku, bo tam jest głód piłki, który widać po wysokiej frekwencji jaką odnotowali w Zabrzu na Górniku.

Pewnie jeszcze w tym temacie się wypowiem, ale na chwilę obecną to byłoby tyle ;)
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Jak co roku poziom naszej ligi jest żenujacy, ale cieszy fakt ze nie ma mocnych na Wisełke jak to mialo miejsce w przeszlosci. Dla mnie kiche tej rundy graly ŁKS, craxa i polonia B. Prezesi powinni zaczynac budowac druzyny od stadionow poczynajac, bo sory ale przyjezdzam na Odre (sorki kibice, jakis przyklad trzeba podac) i musze sobie isc miedzy domostwami gdzie kury sobie mozna poglaskac i sam stadion malo zabezpieczony, wiem ze kibice Odry W. do agresywnych (pozdro Marcin :p ) nie naleza ale powinni sie przydac lepsze.
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Co do tej rundy napewn oogromyn postep zrobil Gornik Zabrze ktory po zmianie sponsora odzyl 9oczywiscie za pomoca kasy) i gral naprawde niezle choc koncowka rundy byla jzu troszke gorsza, moze za sprawa przeciwnikow , trzecie miejsce dla Lecha to takze moim zdaniem super lokata choc szkoda tych pkt. straconych na wyjazdach po przegranych 1:0 itp . na wlasnym stadionie graja dobrze ale musza to udukomentowac na wyjazdach , szkoda tka niskiej pozycji Widzewa Lodz bo wyniki co innego i gra co innego naprawde jak by mieli troszke szczescia to smialo mogli by byc w srodkku tabeli , wreszcie widzimy na boiskach jedna konkretna druzyne czyli Wisle , choc ten Pawel Brozek .. dla mnie to on ipowinni sie go jak najszybciej pozbyc bo fajtlapa ... ale ogolnie Wisla nbaprawde super gra i przebudzenie po latach Marka Zienczuka , ktory gra runde zycie ;] Szkoda troche kontuzji Niedzielana w poczatkowej fazie rundy ale pech , napewno z beniaminkow niezle gra Jagielanio ktora jest obecnie najlepszym beniaminkem ze wszystkich i powinna sie pewnie utrzymac w lidze ,troche slabsza postawa Zaglebia Lubin , szczegolnie na poczatku ale teraz zlapali torche swiezej krwi , choc przegrali z Wislo ostatni mecz 1:2 , ale mysle ze naprawde ta runda byla ciekawa i niecierpliwie czekam na anstepna
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Statystyka rundy jesiennej Orange Ekstraklasy w sezonie 2007/08:
mecze - 136
zwycięstwa gospodarzy - 70
remisy - 28
zwycięstwa gości - 38
bramki - 327 (średnia 2,40 bramki na mecz)
bramki gospodarzy - 199 (średnia 1,46 bramki)
bramki gości - 128 (średnia 0,94 bramki)
najwięcej punktów:
Wisła Kraków - 47
najmniej punktów:
Zagłębie Sosnowiec - 8
najwięcej zwycięstw:
Wisła Kraków - 15
najmniej zwycięstw:
ŁKS, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec - po 2
najwięcej zwycięstw u siebie:
Lech Poznań, Wisła Kraków - po 8
najmniej zwycięstw u siebie:
ŁKS Łódź - 1
najwięcej zwycięstw na wyjeździe:
Wisła Kraków - 7
najmniej zwycięstw na wyjeździe:
Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec - 0
najwięcej remisów:
Widzew Łódź - 8
najmniej remisów:
Legia Warszawa - 1
najwięcej remisów u siebie:
Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź - po 4
najmniej remisów u siebie:
Wisła Kraków - 0
najwięcej remisów na wyjeździe:
GKS Bełchatów - 5
najmniej remisów na wyjeździe:
Cracovia Kraków, Dyskobolia Grodzisk, Legia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec - po 0
najwięcej porażek:
Zagłębie Sosnowiec - 13
najmniej porażek:
Lech Poznań, Wisła Kraków - 0
najwięcej porażek u siebie:
ŁKS - 6
najmniej porażek u siebie:
Lech Poznań, Wisła Kraków - 0
najwięcej porażek na wyjeździe:
Zagłębie Sosnowiec - 9
najmniej porażek na wyjeździe:
Wisła Kraków - 0
najlepszy atak:
Wisła Kraków - 44 zdobytych bramek
najgorszy atak:
ŁKS - 8 zdobytych bramek
najlepsza obrona:
Legia Warszawa - 7 straconych bramek
najgorsza obrona:
Zagłębie Sosnowiec - 35 straconych bramek
najwyższe zwycięstwa:
Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec, Wisła Kraków - Polonia Bytom, Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok - po 5:0
najwięcej bramek w meczu:
8 - Lech Poznań - Ruch Chorzów 6:2
najlepsi strzelcy:
Piotr Brożek, Marek Zieńczuk (obaj Wisła Kraków) - 12 bramek
najwięcej żółtych kartek:
Tomasz Hajto (Górnik Zabrze), Dariusz Kłus (Cracovia Kraków), Mariusz Ujek (GKS Bełchatów), Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź), Aleksandar Vuković (Legia Warszawa) - po 7
najwięcej żółtych kartek (drużyny):
Zagłębie Lubin - 44
najwięcej czerwonych kartek:
Łukasz Broź (Widzew Łódź), Mariusz Ujek (GKS Bełchatów) - po 2
najwięcej czerwonych kartek (drużyny):
Widzew Łódź - 4
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom