>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Temat z analizami PGiNG Superliga oraz Puchar Polski Mężczyzn i Kobiet - Sezon 2023/2024

chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Górnik Zabrze - Unia Tarnów
Unia Tarnów under 25.5 bramek @ 1.83
Unia Tarnów under 23.5 bramek @ 3.00
Under 55.5 bramek @ 2.06
Fortuna

Wracamy po przerwie z PGNiG Superligą, dzisiaj czekają nas dwa spotkania, w tym mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze i Unią Tarnów, gdzie moim zdaniem warto pójść w undery, na drużynę Unii, ale i na całe spotkanie. Zacznijmy od tego, że zespół z Tarnowa przeszedł gruntowną przebudowę, czy widać po wynikach, że jest gorzej? Nie, a wręcz przeciwnie, bardzo wysokie 6 miejsce w tabeli, bilans 5-5, porażki z takimi drużynami jak Azoty, Ostrów, Gwardia Kielce i Chrobry, wstydu więc nie ma, a z Ostrowem, z którym mieli największe szanse przegrali dopiero po rzutach karnych. Świetnie w bramce spisuje się Patryk Małecki, który pod względem skuteczności obron znajduje się na 4 miejscu w lidze z wynikiem 33.10%, a pod względem ilości obronionych rzutów jest na 1 miejscu z wynikiem 95. Unia zdobywa średnio na ten moment 27.4 bramki, zaś traci 29.3, under 25.5 bramek w ich wykonaniu padł do tej pory 5/10 razy, zaś under 55.5 bramek w całym spotkaniu 4/10, jedną i drugą statystykę mocno zawyża spotkanie z Wybrzeżem, które wygrali zdobywając aż 38 bramek. Górnik to jednak ekipa, która co roku walczy o top 3, więc z nimi łatwo nie będzie, zespół z Zabrza niestety zaliczył już jedną wpadkę przegrywając z MKS Kalisz, bo pozostałe porażki z Wisłą i Kielcami, było blisko porażek też z Zagłębiem i Kwidzynem, ale dali radę ostatecznie po rzutach karnych. Górnik traci średnio 27.1 bramek na mecz i tą statystykę również zawyżyło trochę spotkanie z Kielcami. Dzisiejsi gospodarze potrafią zagrać w obronie, w ostatnim meczu w lidze przegrali z Wisłą tylko 26:22 i dla Płocka było to pierwsze spotkanie w tym sezonie, gdzie nie przekroczyli 30 bramek u siebie. Historia spotkań Górnika z Unią mocno po stronie tego pierwszego, przez ostatnie lata Górnik przegrał raz po rzutach karnych, a siedem razy wygrywał, Unia ma trudności z trafianiem bramek swoim rywalom, w poprzednim sezonie trafili 20 bramek na wyjeździe i 21 bramek u siebie, a ich tegoroczne wyjazdy to 22 bramek z Azotami, 26 bramek z Gwardią, 24 bramki z Kielcami, 25 bramek z Zagłębiem i 38 bramek z Wybrzeżem. Zabrze również ma dobrych bramkarzy, Wyszomirski kręci skuteczość obron 31.77%, a młody Ligarzewski 29.12%, to wszystko przekonuje mnie do zagrania underów w stronę gości jak i na całe spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1772
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Chrobry Głogów - Ostrów Wielkopolski
Over 55.5 bramek @ 1.50
Over 59.5 bramek @ 2.55
Lvbet

O ile w pierwszym spotkaniu pomiędzy Górnikiem Zabrze z Unią Tarnów szukałem underów, tak już w drugim meczu Chrobrego Głogów z Ostrowem Wielkopolskim uważam, że warto poszukać overów. Bukmacherzy również przeczuwają sporą ilość bramek, bo linie ustawione dość wysoko, jednak moim zdaniem warto skorzystać. Drużyna z Głogowa do tej pory rozgrywa bardzo dobry sezon, 3 miejsce w tabeli, bilans 7-3, w tym porażki z Wisłą i Kielcami, oraz co szkoda z Górnikiem, gdzie sam liczyłem na ich wygraną, jednak nie ma co się wstydzić żadnej z tych przegranych, tym bardziej, że w pozostałych spotkaniach byli bezbłędni, a w ostatniej kolejce ograli na wyjeździe Azoty, co jest bardzo dużym wyczynem. Ostrów radzi sobie gorzej, bilans 4-6 pozwala na 10 miejsce w tabeli, ale o spadek martwić się raczej nie muszą, a też potrafią zaskoczyć, w obecnym sezonie byli w stanie ograć u siebie Gwardię, czy też przegrać tylko 2 bramkami z Azotami na ich własnym terenie. Przejdźmy jednak do bramek, Chrobry pod względem ilości trafianych bramke znajduje się na 4 miejscu w lidze, za wielką dwójką ligi, oraz za Azotami, chociaż od nich mają tylko 3 bramki mniej, jednak jak dużo zdobywają, tak też dużo tracą, bo różnica pomiędzy trafionymi, a straconymi bramkami wynosi raptem 2 gole i pod tym względem też znajdują się wysoko na 4 miejscu w lidze, za takimi ekipami jak Wybrzeże, Kwidzyn i Piotrkowianin. W ich meczach więc sporo się dzieje, średnia 60 bramek na mecz, a w meczach domowych do tej pory padły 54 bramki z Legionowem, 61 bramek z Wybrzeżem, 62 bramki z Górnikiem i 66 bramek z Piotrkowianinem. Ostrów pod względem ofensywnym nie stoi aż tak na tak wysokim poziomie, chociaż średnia 27 bramek na mecz to wcale nie jest mało, tracą za to średnio 29 bramek na spotkanie będąc blisko Chrobrego pod tym względem. W dotychczasowych wyjazdach Ostrowa padało 48 bramek z Unią, 58 bramek z Azotami, 62 bramki z Kwidzynem i 56 bramek z Legionowem. Dużo dzieje się w meczach obu drużyn, w poprzednim sezonie mieliśmy bardzo overowe spotkanie w Głogowie, gdzie Chrobry wygrał aż 35:29, rewanż zdecydowanie odmienny, bo choć z wygraną Chrobrego, to padło tylko 47 bramek. Obie drużyny posiadają swoich reprezentantów w top 10 najlepiej rzucających gracz, Chrobry aż dwóch, Zieniewicza i Tilte, którzy mają na swoim koncie po 45 bramek, Ostrów za to ma Marciniaka, który zdobył taką samą ilość bramek. Widzę w tym spotkaniu bramki i mam nadzieję, że przeczucie okaże się trafne w obu przypadkach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4277
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Jarosław - Gniezno [goście poniżej 26.5 bramki] 1.75 superbet
Jarosław - Gniezno [goście poniżej 27.5 bramki] 1.50 superbet

23-24

Jedyne dzisiejsze spotkanie Superligi kobiet. Czwarte w tabeli Gniezno jedzie na daleki wyjazd do Jarosławia. Dziewczyny z Gniezna grają dość szybką piłkę, ich średnia goli na mecz to 25,88, jednak jeśli wyrzucić spotkania z Lubinem (z którym sobie wybitnie nie radzą), to ta średnia rośnie już do 28,14. Dlaczego w takim razie typ na under? A no dlatego, że drużyna Jarosławia, to najbardziej underowa ekipa w lidze. Średnia straconych bramek w spotkaniach domowych to 22,25. Najwięcej rzuciła tu Galiczanka 25, Kobierzyce 23. Do tego dochodzi kolejny aspekt, Gniezno rozegra trzeci mecz w ciągu tygodnia. W niedzielę były to niełatwe derby z Kaliszem, w środę trzeba było pojechać do Lubina, a już dziś daleki wyjazd. Trener Popek już w środę mocno rotował składem, do tego dochodzi absencja kapitan drużyny Martyny Matysek. Uważam, że dzisiejsze spotkanie nie będzie łatwe dla gości. Nie podejmuję się typowania zwycięzcy, bo wielce prawdopodobne, że wynik tu będzie na styku. Stawiam jednak na niezbyt dużą ilość goli gnieźnianek. Zmęczenie gości i underowa ekipa gospodyń, to powinno sprzyjać temu typowi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1597
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
MKS Kalisz - Piotrkowianin
Piotrkowianin over 26.5 bramek @ 1.69
Piotrkowianin over 28.5 bramek @ 2.69
Fortuna
Piotrkowianin @ 2.70 (SuperPrzewaga) Superbet

pisałem o przestojach Kalisza, jednak w tym meczu w tym aspekcie górował Piotrkowianin, szkoda

MKS Kalisz nie podniósł zbytnio swojego poziomu w porównaniu do poprzedniego sezonu, w tej chwili raptem 12 miejsce z bilansem 3-7, a dla porównania ubiegły sezon zakończyli na 12 miejscu z bilansem 8-18. Wśród tych 3 zwycięstw znajdują się ich 2 wygrane z drużynami, które są jeszcze pod nimi w tabeli, a więc z Wybrzeżem i Legionowem, co ciekawe to 3 zwycięstwo odnieśli z Górnikiem Zabrze, który zaliczył bardzo dużą wpadkę w tamtym spotkaniu. Kalisz traci sporą ilość bramek, co prawda do liderów pod tym względem trochę im brakuje, jednak 29.2 bramki na mecz to też wysoka liczba. U siebie na ten moment tracili 27 bramek z Kwidzynem, 28 bramek z Legionowem, 28 bramek z Chrobrym i 27 bramek z Górnikiem, sporo jak na drużynę, która przede wszystkim u siebie cechowała się dobrą grą w defensywie. Nie pomagają też bramkarze, Krzysztof Szczecina kręci skuteczność 29.49%, Jan Hrdlicka za to 27.23%, co nie jest za wysokim wynikiem. Słaba defensywa i niestety MKS nie jest w stanie nadrobić tego ofensywą, która jest jedna z najgorszych w lidze ze średnią 26 bramek na mecz, gorszy bilans ma jedynie Legionowo, które zdobywa średnio 25.5 bramek na mecz. Piotrkowianin, który w poprzednim sezonie uzbierał na swoim koncie 8 zwycięstw, w tym sezonie ma ich już 5, widać więc u nich sporą poprawę gry, a co trzeba przyznać, mieli trudny terminarz, bo grali już z Wisłą, Azotami, Kielcami i Chrobrym, wszystkie te mecze zakończyły się ich porażką, przegrali również z Ostrowem, gdzie była szansa na coś więcej, poza tym wygrywali z kim mieli wygrać, sprawili też niespodziankę pokonując Gwardię. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego rzuca średnio 27.1 bramek na mecz, tracąc przy tym 31.4 bramki, a więc sporo, jednak moim zdaniem mają dzisiaj większe szanse w spotkaniu z Kaliszem. Piotrkowianin do tej pory rzucał na wyjazdach 25 bramek z Ostrowem, 27 bramek z Kwidzynem, 23 bramki z Legionowem i 31 bramek z Chrobrym. Defensywa to niestety zmora Piotrkowa, choć co ciekawe ich jeden z bramkarzy Artur Kot znajduje się aktualnie w top 3 najlepiej broniących ze skutecznością 34.15%, nie ma niestety wsparcia kolegów, bo Damian Chmurski broni ze skutecznością 22.51%, a Adrian Lewandowski ze skutecznością 17.65%. W poprzednim sezonie w Kaliszu lepszą drużyną byli gospodarze, którzy wygrali 27:23, w rewanżu lepszy był już Piotrków, który ograł swoich rywali 26:20. Moim zdaniem Piotrkowianin ma tu spore szanse na wygranie tego spotkania, MKS miewa za duże przestoje, nie pomaga też bramka i słaba ofensywa, goście potrafią rzucać i robią to też dobrze na wyjazdach, w bramce wyróżnia się Kot i jeśli dobrze wejdzie w mecz, jestem zdania, że goście wyjdą dzisiaj górą z tego pojedynku, jednak głównymi typami są bramki na gości, bo tu widzę większe szanse.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +210
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lwów - Piotrków Trybunalski [poniżej 57.5] 1.50 etoto
Zaszalały dzisiaj kobitki

Spotkanie sąsiadów w tabeli. Bukmacherzy faworyzują dziś nieznacznie drużynę gości. Spowodowane jest to zapewne absencją liderki gospodyń Diany Dmytryshyn, która doznała paskudnej kontuzji na początku meczu w Koszalinie. Lwów z reguły rzuca u siebie sporo bramek, ale brak głównej armaty dzisiaj może być odczuwalny. Z kolei Piotrków na wyjazdach jest zupełnie inną drużyną, niż u siebie. U siebie Piotrcovia ma średnią bramek blisko 30, a na wyjazdach to tylko niespełna 22. Ubiegłoroczne spotkania między obiema drużynami zakończyły się niskimi wynikami. Mając te wszystkie względy na uwadze, dziś także skłaniam się ku niższemu wynikowi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +113
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Wybrzeże Gdańsk - Azoty-Puławy
Over 59.5 bramek @ 1.86
Azoty-Puławy over 32.5 bramek @ 2.23
Fortuna

Postaram się w miarę szybko, bo mecz za niecałą godzinę. Wybrzeże nie przypomina w żaden sposób drużyny z poprzedniego sezonu, w tym wygrali tylko jedno spotkanie z outsiderem ligi, czyli Legionowem i to ledwo, bo tylko jedną bramką grając na wyjeździe. Przed przerwą reprezentacyjną doszło do zmiany na ławce trenerskiej i tak o to dzisiaj zadebiutuje nowy trener Gdańska Patryk Rombel, czy jednak udało mu się ułożyć na tyle drużynę, żeby już dzisiaj myśleć o pierwszych punktach? Może być bardzo ciężko, Azoty to jak wiadomo czołówka ligi, na dodatek przyjeżdżają tu po ostatniej dość niespodziewanej porażce z Chrobrym i mówi się głośno, że chcą się zrehabilitować. W poprzednim sezonie dość niespodziewanie oba pojedynki obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Wybrzeża, tu już raczej tak łatwo nie będzie. Idę w tym meczu w bramki przede wszystkim dlatego, że Wybrzeże to najgorsza defensywa ligi, która traci średnio 33.5 bramek na mecz, u siebie tracili już 41 bramek z Kielcami, 27 bramek z Zagłębiem, 34 bramek z Kaliszem, czy 38 bramek z Tarnowem, a więc ogromne liczby. Azoty te wyjazdy też nie mają jakiś niskich, sporo rzucają, ale też sporo tracą, 63 bramki z Piotrkowem w tym 34 w ich wykonaniu, 60 bramek z Gwardią w tym 30 w ich wykonaniu, 62 bramki z Kielcami w tym 23 w ich wykonaniu, oraz 57 bramek z Zagłębiem, w tym 32 w ich wykonaniu. Wybrzeże z nowym trenerem jeszcze do końca może nie rozumieć nowego stylu gry, o ile coś się w nim zmieni, uważam, że dzisiaj nie zadziała efekt nowej miotły i to Azoty wygrają to spotkanie po dość overowym meczu, kusi mnie też handicap w stronę gości, ale to akurat odpuszczam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2028
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Legionowo - MMTS Kwidzyn
MMTS Kwidzyn over 29.5 bramek @ 1.77
MMTS Kwidzyn over 31.5 bramek @ 2.76
Fortuna

Na ten mecz jest już trochę więcej czasu do opisania, bo zacznie się on dopiero o 18:00. Legionowo wyrasta na jednego z najgorszych beniaminków w historii, choć myślę, że powalczą w końcu o pobicie Arki Gdynia z sezonu 18/19, która wtedy zdobyła jedno zwycięstwo. Dzisiaj przed nimi teoretycznie jedno z łatwiejszych spotkań do tej pory, bo Kwidzyn znajduje się raptem 2 miejsca nad nimi w tabeli, tyle, że goście naprawdę pozytywnie zaskakiwali w tym sezonie, a w ostatnim czasie mieli bardzo trudny terminarz, w ostatnich pięciu spotkaniach mierzyli się z takimi ekipami jak Azoty, Gwardia, Wisła, Kielce i Ci najsłabsi z tej grupy czyli Ostrowem, na dodatek trapiły ich ostatnio małe problemy z kontuzjami, które w większości zostały zażegnane. Sądzę, że dzisiaj Legionowo znowu nie zdobędzie swoich pierwszych punktów w tym sezonie, jednak nie gram handicapów w stronę gości, mimo, że kursy dość ciekawe, sam czysty win wyceniany na ponad 1.40, gram jednak na bramki gości. Mimo ciekawych linii na overy w całym meczu nie byłbym skłonny zaryzykować, bo Legionowo mimo, że jedna z najgorszych defensyw, to pod względem ofensywnym też mocno odbiegają od swoich rywali, będąc najgorszą ofensywą w lidze. Jednak linie na bramki gości są już według mnie ustawione na fajnym poziomie. Kwidzyn w tym sezonie prezentował ofensywną piłkę, co było lekkim zaskoczeniem patrząc na ich mecze w ostatnim sezonie, ich średnia zdobywanych bramek to 27.1, ale też mocno zaniżona zdobytymi tymi tylko 14 bramkami z Wisłą, która nie dość, że gra twardo w defensywie, to jeszcze Kwidzyn miał duże braki kadrowe w tamtym meczu. MMTS na wyjazdach rzucał do tej pory 27 bramek Kaliszowi, 26 bramek Unii, 25 bramek Azotom i 27 bramek Gwardii, stąd może takie niskie linie na dzisiaj, ale to będzie ich najłatwiejszy przeciwnik do tej pory. Legionowo jak już wspominałem traci dużą ilość bramek, w meczach domowych tracili 31 bramek z Zagłębiem (jedną z mniej ofensywnych drużyn w lidze), 36 bramek z Wybrzeżem, 31 bramek z Górnikiem, 23 z Piotrkowianinem i 31 bramek z Ostrowem. Legionowo posiada bramkarzy na słabym poziomie, najbardziej doświadczony 38 letni Tomasz Szałkucki notuje średnią obron 20.56%, nie pomaga też młoda krew w postaci 19 letniego Sebastiana Pieńkowskiego 17.33%, oraz 22 letniego Kacpra Zacharskiego 12.96%. Przed startem sezonu obie drużyny zagrały ze sobą sparing, górą był Kwidzyn, który zwyciężył 28:31, a wiadomo jakie podejście jest w meczach towarzyskich, tutaj MMTS będzie zmotywowany przerwać serię 3 porażek z rzędu i mimo, że motywacji dla Legionowa też odmówić nie można, to jednak Kwidzyn ma znaczące narzędzia w swoich rękach, by dopisać dzisiaj kolejne zwycięstwo na swoje konto.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2885
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Ostrów Wielkopolski - Unia Tarnów
Remis @ 8.40 Betfan

Remis w piłce ręcznej to rzadko spotykana rzecz, w PGNiG Superlidze na ten moment wydarzył się 9 razy, co jak na tak dużą ilość spotkań nie jest jakimiś zniewalającym wynikiem. Dzisiaj jednak mam pewne przeczucie i nie pasuje mi w tym spotkaniu mocne faworyzowanie gospodarzy, dlatego po raz pierwszy w tym sezonie (a może i ostatni) poszukam remisu w meczu Ostrowa Wielkopolskiego z Unią Tarnów. Zaczynając od samego początku, gospodarze zajmują 12 miejsce w tabeli z bilansem 4-7, w tym jedna wygrana po rzutach i karnych, oraz jedna porażka. Ostrów miał ciężki terminarz, w tym roku grali już z Kielcami, Wisłą, Azotami, Górnikiem, Chrobrym czy Gwardią i jedynie z tymi ostatnimi byli w stanie wygrać. Unia miała podobnych rywali z najwyższej półki, bo oprócz wyżej wspomnianych nie grali jedynie z Wisłą, jednak w pozostałych meczach byli wręcz bezbłędni, przegrywając tylko raz z ekipą nie z najwyższej półki i co ciekawe była to porażka z Ostrowem przed własną publicznością, właśnie po rzutach karnych. Unia mimo wyższej pozycji w tabeli, lepszego bilansu spotkań, oraz faktu, że na wyjazdach radzą sobie tak samo dobrze, jak Ostrów u siebie w domu, nie jest w tym meczu faworytem, a są underdogiem, dość sporym, bo w niektórych miejscach kursy na ich zwycięstwo 2.95, jednak ja widzę tu wyrównane spotkanie pod wieloma względami. Zaczynając od bramki, Unia posiada Patryka Małeckiego, a więc bramkarza znajdującego się w top 5 najlepiej broniących w tym sezonie z wynikiem 32.28%, do pomocy ma Jakuba Wysockiego, który broni ze skutecznością 25.58%, Ostrów może aż tak wyróżniającego się bramkarza nie ma, bo najlepszy w drużynie jest Mikołaj Krekora ze średnią 27.95%, ale mają też dwóch bramkarzy w postaci Jakuba Zimnego i Dawida Balcerka, którzy pomimo dość niskiej skuteczności 24.49% oraz 24.16% potrafią odpalić. Obie drużyny mają też swoich zawodników w top 10 najlepiej rzucających graczy Dzmitry Smolikau z Unii może pochwalić się 53 bramkami, tuż za nim Patryk Marciniak z Ostrowa z 51 bramkami, w czołówce Unia ma jeszcze jednego zawodnika, w postaci Pawła Podsiadło z 49 bramkami na koncie. Jak widać kwestia bramki na korzyść Unii, podobnie jak zawodnicy z ofensywy, jednak Ostrowa u siebie lekceważyć nie można i to ich handicap. Nie powiem myślałem o grze w stronę gości, jednak dziwne przeczucie podpowiada mi remis w tym meczu, a że rzadko zdarza się grać takie wydarzenie, zostaje przy swoim przeczuciu, 1.60 na Ostrów to w moim przekonaniu za mało i warto tu poszukać innych typów.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kobierzyce - Lubin [2 i poniżej 54.5 bramki] 2.25 etoto
24-37, Lubin jak na złość dziś poszedł na maxa

Szybko, bo mecz za niespełna pół godziny. Derby Dolnego Śląska. Faworyt w tym spotkaniu jest oczywisty, Zagłębie Lubin, które śrubuje serię meczów bez porażki w lidze. W ubiegłym sezonie Zagłębie radziło sobie bez problemów z lokalnymi rywalkami. Myślę, że podobnie będzie dziś. Kobierzyce względem ubiegłego sezonu skład słabszy, odeszły trzy zawodniczki z trenerką, o czym pisałem przy okazji spotkania w Lublinie. Zagłębie według mnie dziś zwycięży w tym prestiżowym na Dolnym Śląsku spotkaniu. Do tego przewiduję nie wysoką liczbę bramek. Lubin ma w nogach większą liczbę spotkań z uwagi na grę w LM. W ostatnich ligowych spotkaniach można było zaobserwować, że jeśli nie ma potrzeby, to nie forsuje tempa i co prawda zwycięża, ale nie są to jakieś duże pogromy.
 
Ostatnia edycja:
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Kielce - Legionowo
Legionowo over 23.5 bramek @ 1.85 Fortuna

Normalnie w takich okolicznościach zagrałbym na jakiś under, albo handicap w stronę gości, a tymi szczególnymi okolicznościami jest fakt, że Kielce raptem 2 dni temu grały w Lidze Mistrzów, gdzie nie ukrywajmy nie wyszedł im wyjazd do Zagrzebia, gdzie udało się ugrać tylko remis. Dzisiaj na pewno będzie sporo rotacji, a dodajmy, że gospodarze dalej bez Arkadiusza Moryty, który walczy z kontuzją. Jednak dzisiaj do Kielc przyjeżdża Legionowo, najgorsza drużyna w lidze, do tej pory bez żadnego zwycięstwa na koncie, a także bez nawet jednego punktu, dzisiaj są skazywani na pożarcie i tak też może być, bo nie ma w tej drużynie zawodnika, który znacząco by się wyróżniał czy na bramce, czy w polu. Zagram jednak na dzisiaj ich over, bo Kielce po krótkim odpoczynku grają zazwyczaj bardzo ofensywną piłkę, bo poniekąd rywale ich do tego zmuszają. Dla Legionowa będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie z drużyną z wielkiej dwójki, bo z Wisłą nie było dane im jeszcze grać, a z Kielcami grają dopiero dzisiaj, dlatego jak sądzę mobilizacja będzie spora. Kielce do tej pory tracili u siebie 24 bramki z Chrobrym, 29 bramek z Kaliszem, 24 bramki z Unią, 23 bramki z Azotami i 24 bramki z Gwardią, nie wygląda to dobrze dla typu, bo jak takie Azoty nie pokryły dzisiejszej linii, a Chrobry czy Gwardia pokryły ją ledwo, bo jak ma to zrobic Legionowo? W tym sezonie jednak widać, że gospodarze popuszczali trochę bardziej tym słabszym ekipom i dzisiaj myślę, że będzie podobnie, a nie można zapominać o tych dwóch dniach odpoczynku. Legionowo na wyjazdach rzucało do tej pory 23 bramki Chrobremu, 28 bramek Kaliszowi, 29 bramek Unii, 28 bramek Azotom i 20 bramek Gwardii, czyli predyspozycje do pokrycia linii są. Kusiło też zagrać jakiś handicap w stronę gości, ale Kielce są tak nieobliczalną drużyną, że mogą się tu zakręcić spokojnie w okolicach 45 bramek, jak i na spokojnie nie dobić nawet do linii 40 goli, over w stronę gości jest moim zdaniem ciekawą propozycją, choć szczerze liczyłem na odrobinę niższą linię.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2363
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Wisła Płock - Unia Tarnów
Unia Tarnów Handicap +12.5 bramek @ 1.85
Unia Tarnów Handicap +10.5 bramek @ 2.45
Fortuna

Myślałem pod jakim kątem ugryźć to spotkanie, wiedziałem tylko jedno, musi być to typ w stronę gości, bo Unia w tym sezonie prezentuje się naprawdę ze świetnej dyspozycji, wysokie 9 miejsce w lidze z bilansem 5-7, mocniejszym drużynom do tej pory nie urwali punktów, ale byli niewygodną drużyną, na bramce wyróżnia się Patryk Małecki, który dalej znajduje się w czołówce najlepiej broniących bramkarzy, dokładnie na 4 miejscu ze skutecznością obron 32.28%, w ofensywie też jest ciekawie, bo Paweł Podsiadło jest na 5 miejscu w najlepiej rzucających zawodnikach z 59 bramkami na koncie, zaś Dzmitry Smolikau zajmuje 7 miejsce z 58 bramkami na koncie. Dzisiaj przychodzi im jednak zagrać jeden z dwóch najtrudniejszych wyjazdów w lidze, bo mecz z Wisłą Płock, która do tej pory jest bezbłędna, a swoje spotkania wygrywa defensywą. Kusiło na początku pograć niską linię na over w wykonaniu Unii, bo wystawiona jest raptem na 21.5 bramek, tyle, że Wisła na wyjazdach jeszcze trochę popuszcza w twardej defensywie, tak u siebie idą już na całość, stracili 24 bramki z Chrobrym, 20 bramek z Wybrzeżem, 21 bramek z Kaliszem i 22 bramki z Górnikiem, co prawda linia przekroczona w 2 na 4 spotkaniach, ale nie oszukujmy się, że klasa Chrobrego czy Górnika jest zdecydowanie wyższa niż Tarnowa. Choć nie mówię, że nie ma szans na pokrycie przez nich tej linii, w poprzednim sezonie byli w stanie rzucić u siebie Wiśle 23 bramki, zaś na wyjeździe aż 26 bramek, jednak były też sezony, kiedy Unia wywoziła z Płocka 14 czy 16 bramek. W mojej opinii ciekawiej będzie pograć handicap, Unia zagrała w tym sezonie już aż 7 wyjazdów, 2 zakończyły się ich zwycięstwami z Zagłębiem i Wybrzeżem, pozostałe porażkami, gdzie przegrywali 6 bramki z Azotami-Puławy, 4 bramkami z Gwardią Opole, 21 bramkami z Kielcami, 7 bramkami z Górnikiem Zabrze i 3 bramkami z Ostrowem Wielkopolskim, także oprócz masakry w Kielcach, potrafili się postawić nawet tym lepszym drużynom. Wisła nie często bije tak dotkliwie rywali w tym sezonie, mają świetną bramkę, a w ataku się oszczędzają, średnia 33.3 bramki na mecz to nie tak mało, ale na nią ma wpływ szeroki wachlarz możliwości w ataku, w Wiśle nie ma wyróżniających się zawodników w ataku, ich najlepiej rzucającym jest Przemysław Krajewski z 39 bramkami na koncie, a zaraz po nim Michał Daszek z 37 bramkami w swoim dorobku i tylko 5 zawodników Wisły nie ma dwubramkowej liczby zdobytych bramek, bo nie mają potrzeby aż tak dużo rzucać, Mirko Alilović broni ze skutecznością 37.17%, co daje mu pierwsze miejsce w rankingu, zaś Marcel Jastrzębski znajdujący się na 9 miejscu broni ze skutecznością 30.35%. Wisła jest też 3 dni po meczu w Lidze Mistrzów, kiedy przegrali przed własną publicznością z Barceloną, wziąłem więc też pod lupę jak im szły spotkania w lidze w po meczach w europejskich rozgrywkach, oczywiście wszystkie mecze wygrali, 8 bramkami z Ostrowem na wyjeździe, 11 bramkami z Wybrzeżem u siebie, 5 bramkami z Gwardią na wyjeździe, 19 bramkami z Kwidzynem na wyjeździe, 4 bramkami z Górnikiem u siebie, także widać, że nie było w tych sptokaniach aż takiej dominacji oprócz jednej masakry z Kwidzynem. H2h Unia mimo słabych porażek może również dobrze wspominać, w poprzednim sezonie przegrywali różnicami 7 i 12 bramek, cofając się jeszcze sezon wcześniej 16 i 7 bramkami, oraz 4 bramkami w pucharze. Tarnów gra naprawdę bardzo dobry sezon i tak wysokie handicapy zdecydowanie jest w stanie pokryć.
 
Ostatnia edycja:
T 2,8K

tvgun91

Użytkownik
MKS Kalisz- Gwardia Opole
Kalisz wygra @1,75 Superbet


Dzisiaj w Kaliszu spotkanie jedenastej drużyny w tabeli z szóstą, jednak różnica punktowa między tymi zespołami to tylko 3 punkty.
MKS jest właściwie drużyna własnego parkietu gdzie na ostatnie 5 spotkań i siebie ulegli tylko Chrobremu. Od momentu przejęcia drużyny przez trenera Kuptela gra Kaliszan znacznie się poprawiła. Do tego do zespołu dołączył Molski z Zabrza i Krzysztof Komarzewski i moim zdaniem są to wzmocnienia na plus.
Po drugiej stronie Gwardia, która w tym sezonie gra mocno nierówno, przeplatając dobre mecze u siebie ze słabymi na wyjeździe (jak chociażby ostatni z Wybrzeżem) . Warto zaznaczyć, że Gwardia wygrała tylko raz na wyjeździe w tym sezonie z Zagłębiem Lubin a tak to same porażki. Z racji tego, że w mojej opini są to drużyny o podobnym potencjale idę w stronę gospodarzy, którzy na swojej hali czują się mocni. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie fakt, że trener Kuptel przez kilka ładnych lat był trenerem Gwardii i większość zawodników zna bardzo dobrze A sposób w jaki został zwolniony z Gwardii można określić jako mało dżentelmeński i pewnie motywacja tutaj będzie bardzo mocna, żeby utrzeć nosa byłemu pracodawcy.
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
T 2,8K

tvgun91

Użytkownik
MKS Kalisz- Gwardia Opole
Kalisz wygra @1,75 Superbet


Dzisiaj w Kaliszu spotkanie jedenastej drużyny w tabeli z szóstą, jednak różnica punktowa między tymi zespołami to tylko 3 punkty.
MKS jest właściwie drużyna własnego parkietu gdzie na ostatnie 5 spotkań i siebie ulegli tylko Chrobremu. Od momentu przejęcia drużyny przez trenera Kuptela gra Kaliszan znacznie się poprawiła. Do tego do zespołu dołączył Molski z Zabrza i Krzysztof Komarzewski i moim zdaniem są to wzmocnienia na plus.
Po drugiej stronie Gwardia, która w tym sezonie gra mocno nierówno, przeplatając dobre mecze u siebie ze słabymi na wyjeździe (jak chociażby ostatni z Wybrzeżem) . Warto zaznaczyć, że Gwardia wygrała tylko raz na wyjeździe w tym sezonie z Zagłębiem Lubin a tak to same porażki. Z racji tego, że w mojej opini są to drużyny o podobnym potencjale idę w stronę gospodarzy, którzy na swojej hali czują się mocni. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie fakt, że trener Kuptel przez kilka ładnych lat był trenerem Gwardii i większość zawodników zna bardzo dobrze A sposób w jaki został zwolniony z Gwardii można określić jako mało dżentelmeński i pewnie motywacja tutaj będzie bardzo mocna, żeby utrzeć nosa byłemu pracodawcy.
Powodzenia!
 
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Gniezno - Piotrków Trybunalski [powyżej 51.5 bramki] 1.54 fortuna

U mężczyzn trwają Mistrzostwa Europy x a kobiety po Nowym Roku wróciły do ligowych rozgrywek. Dzisiaj bardzo ciekawe spotkanie w Gnieźnie, które będzie też transmitować Polsat Sport Extra. Myślę, że nie bez powodu telewizja wybrała to spotkanie w tej kolejce. Obie ekipy na fali, zaliczyły zwycięstwa po przerwie. Gniezno bardzo łatwe zwycięstwo w Koszalinie, Piotrków z Jarosławiem. Obie ekipy dość dużo rzucają. Piotrków był w stanie rzucić 32 bramki z Jarosławiem, gdzie spotkania JKS, to przeważnie undery (nawet Lublin wczoraj nie rzucił za dużo). Gniezno w Koszalinie też rzuciło 30 bramek. Dzisiaj powinniśmy zobaczyć ofensywne spotkanie i linia 51.5 bramki jak najbardziej do pokrycia. Do dubelka można dołożyć. Można próbować wyższych linii po wyższych kursach, jeśli ktoś lubi trochę zaryzykować.

Ja natomiast jeszcze dla zabawy zagram sobie remis. Spodziewam się zaciętego spotkania i być może uda się ustrzelić takowy po kursie 8.25 w sts.

Było blisko remisu 30-28
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +636
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Piotrków Trybunalski - Koszalin h(0-2.5) [1] 1.56 fortuna 28-35
Zrozumieć te kobity, to jest sztuką 😂 Z -6 wychodzą na 23-21, po czym robią 23-26 i dalej już zjazd 🙈

Gospodynie mocno podrażnione środową porażką w Gnieźnie, gdzie prowadziły już w 1 połowie 11-4, do przerwy 17-13, a mecz przegrały 28-30. Dziś do Piotrkowa przyjeżdża Koszalin, który powiedzmy szczerze nie powinien być wymagającym rywalem. Gra gości opiera się głównie na Ani Mączce, którą jeśli się wyłączy z gry, bądź mocno ograniczy jej poczynania, to Koszalin ma duży problem z kreowaniem sytuacji strzeleckich. Jak się to robi pokazało Gniezno w wyjazdowy meczu, nie tak dawno 7 stycznia. Piotrków dzisiaj przed swoją publicznością wyjdzie na mecz mocno podrażniony i z dużą chęcią zwycięstwa. Wszystkie atuty są po ich stronie, dużo szerszy skład i to powinno przekuć się w spokojne zwycięstwo. Jako, że to kobiety nie szaleję z większym handicapem i proponuję zwycięstwo przynajmniej 3 bramkami.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kalisz - Lwów [1] 2.35 superbet 32-29

Bardzo ważne spotkanie dla układu dolnych rejonów tabeli. Dla gospodyń każdy mecz jest o być albo nie być w kwestii utrzymania. W ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie zwyciężyły w Elblągu co z pewnością podbudowało morale i dzisiaj wyjdą na mecz z wiarą w zwycięstwo. A jest ku temu dobra okazja, bowiem przyjeżdża Lwów, który notuje fatalną passę pięciu porażek. Drużyny gości nie oszczędzają kontuzje, co też ma wpływ na ostatnie wyniki. Razi jednak fakt, że te porażki są wyraźne. Owszem były to przede wszystkim spotkania z Lublinem, Lubinem i Kobierzycami, czyli top3 ligi, ale była też porażka u siebie z Elblągiem 26-34, która pokazuje, że ukraińska drużyna znajduje się w dużym dołku. Dzisiejsze gospodynie z pewnością są tego świadome i będą chciały dziś to wykorzystać odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Kurs według mnie warty ryzyka, więc próbuję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2583
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lwów - Jarosław [2] 1.97 fortuna 22-27

Konsekwentnie idę dziś pod problemy Lwowa. Głęboki dołek, który dopadł drużynę i ciężko będzie się podnieść. Dla JKS jest to jeden z tych meczy o 6 punktów, bowiem w tygodniu Kalisz przeskoczył je w tabeli. Drużyna z Jarosławia ma też trochę pecha, bo sporo punktów ucieka po minimalnych przegranych. Po przerwie na Euro i święta drużyna gości gra lepiej, niż wskazuje na to miejsce w tabeli. W Piotrkowie co prawda przegrały wysoko, ale do 45 minuty grały na równi. Następnie przegrana z Lublinem po równym meczu. W Kobierzycach potrafiły zremisować, a w Elblągu znowu minimalna porażka. Dzisiaj trzeba wygrać wobec problemów Lwowa, który ostatnio dostaje oklep i nie wydaje, by miało się to zmienić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1225
chamberlain 402,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Azoty-Puławy - Kielce
Under 67.5 bramek @ 1.52
Under 63.5 bramek @ 2.70
Lvbet

Azoty mocno obniżyły swój poziom w tym sezonie, na ten moment tylko 5 miejsce w lidze i na dodatek aż 8 porażek po drodze, w tym jedna po dogrywce. Gdyby nie wróciły Play Offy w tym sezonie, to można by już rzec, że ciężko będzie o podium w tym sezonie, jednak jako, że zobaczymy kilka dodatkowych spotkań w fazie pucharowej, to niby jeszcze nie wszystko stracone. Puławom nie pomogła też przerwa na Mistrzostwa Europy, po powrocie co prawda łatwo ograli Padwę Zamość w Pucharze Polski, ale już w lidze przegrali u siebie z Gwardią Opole, by później na wyjeździe ledwo ograć MMTS Kwidzyn. Kielce powinny sobie dzisiaj łatwo poradzić z przeciwnikami, ja atakuje jednak undery, bo linie bardzo wysokie. Patrząc na mecze Kielc po powrocie ta opcja może wydawać się ryzykowna, ograli w końcu Unię Tarnów, a w meczu padało 65 bramek, oraz Piotrkowianina, gdzie znowu padło aż 68 bramek, ale mecze z Azotami zazwyczaj mają inny przebieg. Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy dwiema ekipami w Kielcach zakończył się wygraną Kielc 39:23, a więc "tylko" 62 bramki, poprzedni sezon to 52 i 63 bramki. Kielce za 4 dni czeka ważne spotkanie w Lidze Mistrzów z Kiel, liderami tabeli, pierwszy mecz w Niemczech przegrali, więc teraz przydałoby się przygotować mocny opór przed własną publicznością. Dzisiaj obejrzymy na pewno bardzo dobre widowisko, jednak uważałbym tu na bramki.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Koszalin - Elbląg [1] 1.67 superbet 38-27


Koszalin w ostatnim czasie odbił się od dna i zanotował dwa niespodziewane zwycięstwa. Najpierw zwyciężył w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie sensacyjnie pokonał Lublin. Dzisiaj przyjeżdża Elbląg, który nie ma łatwej sytuacji kadrowej, z dużymi problemami. Wtorkowy mecz z Gnieznem pokazał, że ta drużyna ma dużo problemów z racji braku zmienniczek. Gdyby nie fakt, że Gniezno do wtorkowego meczu przystąpiło z jeszcze krótszą ławką i na dodatek od 8 minuty grało bez jednej z podstawowych rozgrywających (czerwona kartka Moniki Łęgowskiej), gdzie trener przesunął skrzydłową na rozegranie, to Elbląg w tym spotkaniu nie ugrałby wiele. Dzisiejsze spotkanie jest ważne dla obu drużyn w kontekście walki o top6, jednak więcej atutów wobec problemów Elblążanek mają moim zdaniem gospodynie. Spodziewałem się nieco wyższego kursu, ale co zrobić, do dubla można spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1024
maniek81 293,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Gniezno - Lwów h(0-2.5) [1] 1.55 fortuna 28-21

Kursy minimalnie się zmieniły od wczoraj. Lekki wzrost na Gniezno, spadek na Lwów. Zapewne podyktowane jest to tym, że Gniezno jest na bezpiecznym 4 miejscu i po rundzie zasadniczej, to miejsce się nie zmieni. Lwów z kolei potrzebuje punktów, bo w oczy zagląda widmo barażu o utrzymanie, a jeśli seria bez zwycięstwa będzie ciągła się dalej, to i spadek jest nieunikniony. Jednak sytuacja kadrowa dzisiejszych gości jest nie do pozazdroszczenia, co też od kilku kolejek przekuwa się na porażki. Dzisiaj ponownie okrojony skład. Gospodynie też nie grają od kilku kolejek w optymalnym zestawieniu, ale mają solidne trio rozgrywających, a i ze skrzydeł potrafią użądlić. Popularne Pszczółki przed własną publicznością powinny ten mecz spokojnie rozstrzygnąć na swoją korzyść.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +617
Do góry Bottom