>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
ramzes 5

ramzes

Użytkownik
rozniebywa - lol, przecież ta czesc projektu nie dotyczy hazardu internetowego, nia rzad zajmie sie pozniej....
Zakłady w sieci są legalne u nas od 1 maja 2004 r. gdy Polska weszła do struktur UE. To, że wcześniej mięliśmy niby zakaz, to nic nie znaczy.
W tym przypadku prawo UE jest nadrzędne, dlatego ministerstwo finansów nic przez te lata nie mogła zrobić, bo wiedziało, że w przypadku ewentualnej skargi ze strony e-buków, od razu dostałoby po łapach.
Tak samo będzie i teraz. Negatywna opinia KE, spowoduje, że część ustawy trafi do kosza.
Poza tym, niedopuszczalne jest blokowanie stron legalnie działających firm w UE!!!
 
ramzes 5

ramzes

Użytkownik
rozniebywa - lol, przecież ta czesc projektu nie dotyczy hazardu internetowego, nia rzad zajmie sie pozniej....
Nie można powiedzieć, że ten projekt nie dotyczy internetowych buków, ponieważ trzeba pamiętać o równości wobec prawa. Czyli te same stawki podatkowe, muszą tyczyć się wszystkich firm z branży zakładów wzajemnych.
Jak widać ustawę można interpretować na wiele sposobów i prawdopodobnie będzie jeszcze niejedna nowelizacja.
A co do drugiej ustawy, to niedługo pewnie się dowiemy, że jej nie ma i nie będzie.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Czyli internetowy będzie legalny ?
Nie

Czyli teraz jeszcze tylko prezydent musi to klepnac i mamy 12%.
Ale przy rozliczaniu przychodowym. Czyli jak teraz stawiając kupon u naziemnych zabierano nam 10% ze stawki, tak przy nowym podatku będzie zabierane 12%.

Jak dla mnie to tylko potwierdzenie, że rząd nie ma pojęcia co robi. Jak oni niby przy pozostawieniu tego archaicznego naliczania podatku chcą, aby jakakolwiek firma otwierała w Polsce oddział i oferowała zakłady przez internet? :wowsdf:

PS. Nie wspomnę już, jak można tak istotną poprawkę przyjmować na kilka chwil przed głosowaniem ustawy. Świadczy to o niesamowitej amatorce i utrzymuje mnie w przekonaniu, że rządowi zależy tylko i wyłącznie na pośpiechu. Smutne.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Nie można powiedzieć, że ten projekt nie dotyczy internetowych buków, ponieważ trzeba pamiętać o równości wobec prawa. Czyli te same stawki podatkowe, muszą tyczyć się wszystkich firm z branży zakładów wzajemnych.
Co za głupota, co ma polskie prawo do maltańskiego?
 
ramzes 5

ramzes

Użytkownik
Co za głupota, co ma polskie prawo do maltańskiego?
Nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Chodziło o to, że gdyby jakiś buk chciał niby legalnie oferować zakłady na polskim rynku, to musiałby przyjąć 12% podatek. Ale pisałem też, że jest to nierealne, żeby zamykać swój rynek i kazać legalnie zarejestrowanym firmom w UE działać na zasadach polskiego ministerstwa finansów.
Dlatego zapisy o blokowaniu neta zostaną prawdopodobnie negatywnie ocenione przez KE.
Ale może poczekajmy jeszcze na ostateczny projekt ustawy, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć na ten temat.
W mojej ocenie rząd nie ma najmniejszego pojęcia jak załatwić sprawę internetowych buków. Bo żeby zechcieli oni rejestrować się w Polsce, to MF musiałoby radykalnie obniżyć podatki. Co nie jest im na rękę, bo czerpią oni z tego tytułu sporo kasy od ziemniaków.
Poza tym internetowym bukom łatwiej jest zaskarżyć ustawę niż godzić nie na płacenie horrendalnego podatku jakim jest 12% od przychodu.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Chodziło o to, że gdyby jakiś buk chciał niby legalnie oferować zakłady na polskim rynku, to musiałby przyjąć 12% podatek. Ale pisałem też, że jest to nierealne, żeby zamykać swój rynek i kazać legalnie zarejestrowanym firmom w UE działać na zasadach polskiego ministerstwa finansów.
Dlatego zapisy o blokowaniu neta zostaną prawdopodobnie negatywnie ocenione przez KE.
W mojej ocenie rząd nie ma najmniejszego pojęcia jak załatwić sprawę internetowych buków. Bo żeby zechcieli oni rejestrować się w Polsce, to MF musiałoby radykalnie obniżyć podatki. Co nie jest im na rękę, bo czerpią oni z tego tytułu sporo kasy od ziemniaków.
Poza tym internetowym bukom łatwiej jest zaskarżyć ustawę niż godzić nie na płacenie horrendalnego podatku jakim jest 12% od przychodu.
Ok, pełna zgoda. Co do wytłuszczonego tekstu - nie tylko nie ma pojęcia jak sobie z nimi poradzić, ale i ma nikłe pojęcia jak to wszystko działa w Europie. Najlepszy przykład - powoływanie się na Portugalię, z którego potem po kątem się wycofali, bo - co wielu graczy wiedziało od razu - nijak miało się to do sytuacji w Polsce. I tak dalej...
 
ramzes 5

ramzes

Użytkownik
Najlepszym przykładem, że te matoły nawet nie mają pojęcia o sposobach działania buków i stawek opodatkowania, jest to, że tuż przed głosowaniem projektu, zostaje przyjęta poprawka SDPL, która radykalnie zmienia stawkę i sposób naliczana podatku od gier wzajemnych. Cała ustawa była chyba pisania na posiedzeniu (podczas oddawania stolca).
A już o kretynach z PiSu nie chcę mówić, bo jak można porównywać wpływy do budżetu z totalizatora i zakładów czy maszyn? Przecież te gry radykalnie się różnią i mają one bardzo różny wskaźnik: wpłata/wygrana.
Przeraża mnie to, że Polską rządzą same bezmózgi!!!
 
skilorrpl 12

skilorrpl

Użytkownik
Hmm

Cytat:
Przyjęto z kolei poprawki SdPL, zgodnie z którymi zakłady wzajemne na sportowe współzawodnictwo zwierząt nie będą objęte 20-proc. podatkiem, a pozostałe zakłady wzajemne 50-proc. Tych pierwszych dotyczyć będzie 2,5-proc. podatek, a pozostałych zakładów wzajemnych 12-proc.


Niby nic a tak wiele zmienia
 
P 0

pieknis

Użytkownik
Jak oni niby przy pozostawieniu tego archaicznego naliczania podatku chcą, aby jakakolwiek firma otwierała w Polsce oddział i oferowała zakłady przez internet? :wowsdf:
nie będą chciały oferować zakładów przez internet i o to rządowi chodzi, bo wtedy firmy według nowej ustawy będą działały na terenie Polski nielegalnie i będzie można strony zablokować :-|
 
K 0

kwietniowa

Użytkownik
A to zostawiam bez komentarza...........
http://biznes.onet.pl/ustawa-hazardowa-ulatwi-fiskusowi-kontrole-kont,18543,1585804,1,prasa-detal
Służba Celna sprawdzi podatników korzystających z hazardu internetowego. Skontrolowane będą konta bankowe, co pozwoli na sprawdzenie nie tylko przelewów z gier. Fiskus otrzyma więc informacje np. o darowiznach, które powinny być opodatkowane.
Już w przyszłym roku osoba, która będzie korzystać z hazardu internetowego, zostanie sprawdzona przez kontrolę celną i skarbową. Głównymi informacjami dla fiskusa o transakcjach podatnika będą jego przelewy bankowe. Takie przepisy zawiera projekt nowej ustawy hazardowej i projekt jej nowelizacji.
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Nie panikujcie. Jeśli państwo chciałoby kontrolować każdy przelew wpływający na konto to życia im by na to zabrakło. W ciągu jednej minuty na konta polaków wpływa setki tysięcy przelewów, więc kontrola wszystkich jest po prostu nierealna. To tak jakby chcieć policzyć wszystkie mrówki w mrowisku. Dodatkowo jak to już ktoś wcześniej napisał płacąc przez MB czy inna tego typu firmę można się czuć zupełnie bezpiecznie, gdyż wątpię, żeby firma z siedzibą w GB od tak udostępniła wykazy z kont ich klientów, bo komuś w Polsce się w du... poprzewracało. Takie działanie (udostępnianie wykazów) odbije się na zaufaniu klientów do banku czy portfela internetowego). A po za tym jak udokumentować płatność za aukcję na np allegro??? Czy no nie wiem kolega pożyczył mi 100 zł a ja mu oddaje. Przecież to wszystko jest bez sensu....
 
K 0

kwietniowa

Użytkownik
No dobrze może nie bedą stanie wszystkich, ale dajmy na to że na 100 000 takich NAS zrobią problemy 1000 to co sie stanie reszta sie zastanowi i przestanie grać i odbiorą nam ostatnią ucieche w życiu, jak ktoś chce sobie postawić meczyk to co w tym naprawde złego???????????
 
W 0

wrotek

Użytkownik
Nie panikujcie. Jeśli państwo chciałoby kontrolować każdy przelew wpływający na konto to życia im by na to zabrakło. W ciągu jednej minuty na konta polaków wpływa setki tysięcy przelewów, więc kontrola wszystkich jest po prostu nierealna. To tak jakby chcieć policzyć wszystkie mrówki w mrowisku. Dodatkowo jak to już ktoś wcześniej napisał płacąc przez MB czy inna tego typu firmę można się czuć zupełnie bezpiecznie, gdyż wątpię, żeby firma z siedzibą w GB od tak udostępniła wykazy z kont ich klientów, bo komuś w Polsce się w du... poprzewracało. Takie działanie (udostępnianie wykazów) odbije się na zaufaniu klientów do banku czy portfela internetowego). A po za tym jak udokumentować płatność za aukcję na np allegro??? Czy no nie wiem kolega pożyczył mi 100 zł a ja mu oddaje. Przecież to wszystko jest bez sensu....

Do wykazów z MB mogą mieć problem dotrzeć...ale jak przyłapią kilkudziesięciu lub kilkuset na rachunkach bankowych ( i ukarają) -to reszta się dowie i wystraszy ,tym samym przestanie grać na necie.Tak będzie naród Polski jest bardzo bojowo nastawiony jak nie widzi kar jeszcze ...ale jak sie zaczynają pojawiać to boją się i chowaja głowy w piach.
 
szeryf84 0

szeryf84

Użytkownik
Czy to oznacza ze juz musze sie szykowac zeby wyplacac swoja gotowke z kont bukow na konto bankowe, tak aby nie narazac sie na przeswietlanie i wizyte Agenta Tomka z CBA??
Bo szczerze mowiac nie bardzo mnie interesowala ta ustawa przepychana w parlamencie na sile i w pospiechu. Myslalem ze internetowym i tak nic nie zrobia...
Mam dylemat, grac dalej i narazac sie potem na ewentualne nieprzyjemnosci czy wyplacic depozyt juz teraz?
 
W 0

wrotek

Użytkownik
Czy to oznacza ze juz musze sie szykowac zeby wyplacac swoja gotowke z kont bukow na konto bankowe, tak aby nie narazac sie na przeswietlanie i wizyte Agenta Tomka z CBA??
Bo szczerze mowiac niebardzo mnie interesowala ta ustawa przepychana w parlamencie na sile i w pospiechu. Myslalem ze internetowym i tak nic nie zrobia...
Mam dylemat, grac dalej i narazac sie potem na ewentualne nieprzyjemnosci czy wyplacic depozyt juz teraz?
To od stycznia chyba dopiero bedzie łapanka ..w grudniu jeszcze nie.

Jeszcze co do Moneybookers to tam jest taka opcja czy pieniądze przelane będą brały udział &quot; w hazardzie &quot; czy nie....dokładnie nie kojarze tego zapisu ,ale każdy zaznaczył z pewnością TAK , bo kto zaznaczył NIE nie mógł przelać kasy do większości buków, czyli sam MB ma takie rzeczy poblokowane.
 
ester 87

ester

Użytkownik
To od stycznia chyba dopiero bedzie łapanka ..w grudniu jeszcze nie.
Heh, proszę nie siejcie paniki i nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W ustawie, która wejdzie od 1 stycznia 2010 r. nie ma nic na temat hazardu internetowego, ani nic na temat poszerzenia kompetencji odpowiednich służb w wyłapywaniu ludzi grających przez internet. Powtórzę może słowo kluczowe: NIC.
Zapisy, o których mówi cytowany wyżej artykuł znajdują się w nowelizacji tej ustawy, która powędruje do Komisji Europejskiej. Ta będzie debatować i wyda swoją opinię. Wszystko to potrwa najpewniej kilka miesięcy. Niewykluczone, że KE uzna ustawę za łamiącą prawo europejskie.
Tak więc raz jeszcze zaapeluje: nie siejcie paniki!
 
W 0

wrotek

Użytkownik
Heh, proszę nie siejcie paniki i nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W ustawie, która wejdzie od 1 stycznia 2010 r. nie ma nic na temat hazardu internetowego, ani nic na temat poszerzenia kompetencji odpowiednich służb w wyłapywaniu ludzi grających przez internet. Powtórzę może słowo kluczowe: NIC.

Zapisy, o których mówi cytowany wyżej artykuł znajdują się w nowelizacji tej ustawy, która powędruje do Komisji Europejskiej. Ta będzie debatować i wyda swoją opinię. Wszystko to potrwa najpewniej kilka miesięcy. Niewykluczone, że KE uzna ustawę za łamiącą prawo europejskie.

Tak więc raz jeszcze zaapeluje: nie siejcie paniki!

Wystarczy ,że skarbówka Cię nakryje na przelewie od bukmachera -NIE ODPROWADZILES PODATKU -powiedzą Ci i wówczas bedziesz musiał odprowadzić podatek od tego plus odsetki 12 %.
ZA to ,że grałes w necie kary nie otrzymasz , ale otrzymasz kare za nieodprowadzeniu podatku -też może być na poczatek bolesne.


Ustawa ta druga moze byc jedynie o tym czy blokowac Polakom strony z bukami czy nie.
 
ester 87

ester

Użytkownik
O matko wrorek, proszę nie pisz jeśli nie masz o czymś pojęcia.

Wystarczy ,że skarbówka Cię nakryje na przelewie od bukmachera -NIE ODPROWADZILES PODATKU -powiedzą Ci i wówczas bedziesz musiał odprowadzić podatek od tego plus odsetki 12 %.
Po pierwsze skarbówka nie nakryje Cie na nieodprowadzeniu podatku od gry, bo nie można odprowadzać podatku od czegoś co jest nielegalne. Nakryje Cie na nieudokumentowanym źródle dochodu. Od tego jest kara - 75% podatku, a nie jakieś 12, o których piszesz. I po drugie, ważniejsze - przecież dokładnie taka sytuacja jest i teraz. Ta ustawa nic nie zmienia w tej kwestii. Teraz też gra jest nielegalna, podobnie jak dochód uzyskany z tej gry. Nikt Cie za to nie skaże, nikt nie wytoczy Ci procesu, ale za nieudokumentowany dochód mogą Ci dowalić karę. Tak było 10 lat temu, 5 lat temu, tak jest teraz i tak będzie po 1 stycznia 2010. Nie twórzcie paranoi, bo póki co NIC się nie zmienia. No chyba, że nawet nie zdawaliście sobie sprawy jak się rzeczy mają i myśleliście, że do tej pory można było sobie bezkarnie wypłacać dowolne kwoty. Ale to może nawet dobrze, że zamieszanie wokół tej ustawy wam uświadomi pewne kwestie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom