>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Nielegalne usługi hazardowe a korzystanie z Moneybookers

D 0

drwcfcfan

Użytkownik
Witam. Wiem, że temat, który zaczynam był już na pewno gdzieś poruszany w tym dziale, ale niestety nie udało mi się znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Czytałem zarówno posty o tym, że MB nie robi żadnych problemów z wypłatami od buków, jak i te inne o dodatkowych utrudnieniach. Wydaje się, że najwyraźniej nie ma reguły i okazuje się, że jedna osoba może mieć wielki problem, a u drugiej wszystko przebiega bez problemu. Ja sam nie wiem do końca - być może chodzi o wysokość kwoty przelewu...Zakładam ten temat głównie z myślą o jednym przepisie, widocznym w regulaminie MB. Zaniepokoił mnie ten oto fragment, który widziałem również na tym forum, jednak nie znalazłem co do niego żadnej konkretnej odpowiedzi:

&quot;Surowo zabrania się dokonywania płatności dla lub akceptowania płatności od osób lub podmiotów oferujących nielegalne usługi hazardowe, włączając w to (lecz nie ograniczając się do) nielegalnych zakładów sportowych, gier w kasynach oraz pokera. Mamy prawo do zawieszenia lub zamknięcia konta Moneybookers w każdej chwili bądź też odmówienia realizacji lub unieważnienia danej transakcji w przypadku, gdy będziemy podejrzewali, że bezpośrednio lub pośrednio używają Państwo konta Moneybookers do nielegalnych transakcji hazardowych lub konto jest używane w powiązaniu z takimi transakcjami. Do krajów, w których zabroniony jest hazard on-line zaliczają się Stany Zjednoczone Ameryki, Turcja, Chiny, Malezja i Izrael. Niniejsza lista nie jest wyczerpująca i do zakresu Państwa obowiązków należy upewnienie się, że nie używają Państwo naszych usług do transakcji, które mogą być uważane za nielegalne w obrębie jurysdykcji kraju, w którym Państwo mieszkają.&quot;

Jak ma się to do pojawiających się pytań, czy dana wpłata ma być przeznaczona na cele hazardowe czy nie? Gubię się w tym wszystkim, bo już setki razy czytałem, że polska ustawa hazardowa i jest beznadziejna i zgadzam się z tym, ale czy aby na pewno nie ma jak jej egzekwować? Z tego co czytałem na różnych stronach dotyczących bukmacherki, dowiedziałem się że e-hazard w UE jest całkowicie legalny i państwa członkowskie nie mają prawa go zakazywać, ale kilka dni temu znalazłem informacje, które jasno mówią o tym, że Unia Europejska pozwala swoim krajom członkowskim mieć wyłączność decyzji jeśli chodzi o internetowy hazard. Teoretycznie granie u zagranicznych bukmacherów jest w Polsce nielegalne, ale jak ma się to do tego, że państwa członkowskie muszą mieć bardzo poważne powody, by zabronić obywatelom hazardu online? Wymieniony przeze mnie fragment regulaminu i dodatkowe stwarzanie problemów przy wpłacie jest tym dziwniejsze, że (z tego co przeczytałem) bardzo duża ilość użytkowników MB ma tam konto właśnie ze względu na hazard. Być może cała sprawa była już wałkowana mnóstwo razy, ale konkretnych wypowiedzi na temat tego zapisu i restrykcjonowania graczy nie znalazłem, więc byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mi odpowiedział, czy ten przepis i ich pytania na temat wpłaty mają jakiś konkretny cel czy to zwykły pic na wodę. A jeśli na razie większość graczy nie ma żadnych problemów z MB, czy są podstawy do tego, by obawiać się, że takie problemy się pojawią?

Zastanawiam się nad założeniem tam konta i sądzę, że to zrobię, żeby samemu zobaczyć, jak to jest z wypłaceniem i wpłacaniem kasy. Jestem trochę zielony w temacie, ale sądzę, że od razu nie pociągną całej masy graczy do odpowiedzialności karnej wraz z jakąkolwiek próbą egzekwowania zakazu e-hazardu i chorego rozumowania pana Kapicy...
Moje pytanie: obawy są bezpodstawne, zupełnie uzasadnione czy może trudno powiedzieć coś na ten temat?
 
Do góry Bottom