>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nasi w Vancouver

olo 2,2K

olo

Użytkownik
Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Tomasz Sikora
Wobec tej trójki oczekiwania są największe. Na nich najbardziej liczą Polacy w Vancouver. Ale być może właśnie na IO objawi nam się kolejna perełka polskiego sportu. Może w końcu na wielkiej imprezie pokażą się Ligoccy. Może ktoś z naszych łyżwiarzy figurowych chociaż nawiąże walkę z najlepszymi. A może ktoś z naszych reprezentantów pójdzie śladem Sylwestra Bednarka w Berlinie i zaskakując wszystkich zdobędzie medal. Kto wie, o wszystkim przekonamy się w lutym.

Zapraszam do głosowania, wyrażania swoich opinii i dyskusji na temat szans i występów naszych sportowców na ZIO w Vancouver. Oczywiście w sposób rzeczowy i kulturalny ;)
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Według mnie zdobędziemy jeden medal.
Adam Małysz raczej nie podciągnie formy aby walczyć o pudło. Tym bardziej, jak widzimy po ostatnich zawodach dużo jest zawodników z aspiracjami na medale. Spora konkurencja, by Adaś zajął premiowane &quot;krążkiem&quot; miejsce...
Tomek Sikora chyba też nie da rady wskoczyć na pudło, aczkolwiek daje mu większe szanse niż Adamowi. Chociaż ma swoje lata i nie jest w najwyższej formie, udowodniał nie raz że można na niego liczyć.
Medal powinna zdobyć Kowalczyk. Nawet Tobet wystawił na nią kurs, dosyć niski, że zdobędzie medal. Chyba obecnie jest w najwyższej formie z pośród wszystkich polskich zawodników.
 
L 0

lukasz77

Użytkownik
wydaję się w chwili obecnej, że największe szansę na zdobycie medalu, oby złotego, ma Justyna Kowalczyk. forma musi zostać podtrzymana by z Vancouver Justyna przywiozła jakiś medal.
co do Adama, to sprawa wydaje się ciężka, są młodsi, w chwili obecnej lepsi. Małysz swoje już wyskakał i wielki szacunek dla niego za to, ale nie oszukujmy się, na Igrzyskach faworytem do zwycięstwa, ba, do miejsca na podium niestety nie jest. chciałbym być mile zaskoczony, ale realnie myśląc, wydaje mi się, że Adaś powalczy o max 5 miejsce.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Trzeba powiedzieć, iż te igrzyska będą najprawdopodobniej najlepszymi w historii dla naszych zawodników.
Dotychczas Polacy na ZIO zdobyli tylko osiem medali:
Turyn 2006
Srebrny medal
Tomasz Sikora - biathlon, 15 km ze startu wspólnego
Brązowy medal
Justyna Kowalczyk - biegi narciarskie, 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego
Salt Lake City 2002
Srebrny medal
Adam Małysz - skoki narciarskie, skocznia duża (K-120)
Brązowy medal
Adam Małysz - skoki narciarskie, skocznia normalna (K-90]
Sapporo 1972
Złoty medal
Wojciech Fortuna - skoki narciarskie, skocznia duża (K-90)
Squaw Valley 1960
Srebrny medal
Elwira Seroczyńska - łyżwiarstwo szybkie, 1500 m
Brązowy medal
Helena Pilejczyk - łyżwiarstwo szybkie, 1500 m
Cortina d&#39;Ampezzo 1956
Brązowy medal
Franciszek Gąsienica Groń - kombinacja norweska, indywidualnie
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Zaglosowalem na dwa medale.Oprocz Justyny Kowalczyk oraz Tomka Sikory nie daje innym reprezentantom szans. Wiadomo Justyna to Justyna rowna forma mozna liczyc na przynajmniej jeden krazek, czy bedzie ich wiecej ? nie mam pojecia, z tego co sie wypowiadali eksperci wiele zawodiczniek zrezygnowalo z TurDeSki ze wzgledu na naprawde ciezkie trasy i postanowili przygotowywac sie juz do ZIO. Nasza Justyna nie zrezygnowala i kto wie czy nie odbije sie to czkwka. Tomek w ostatnim starcie dal nadzieje nam kibicom na przywiezienie jednego medalu z Cancouver. Licze szczegolnie na bieg ze startu wspolnego, gdzie zdobyl w Turynie srebro jak i ostatnio zajal trzecie miejsce. Adam moim zdaniem nie ma najmniejszych szans, skacze to co skacze i dla mnie maksymalnie 5 pozycja, poniewaz w czolowce jest zdecydowanie kilku lepszych zawodnikow. Co do innych sportow niestety nie mam kompletnego pojecia.
 
lorenzz 34

lorenzz

Użytkownik
Ja zagłosowałem na 2medale i myślę ze to będą 2medale Justyny Kowalczyk.Moim zdaniem nikt inny nie zdobędzie medalu.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Też zaznaczyłem dwa, choć może być więcej :p Pewniakiem wydaje się Kowalczyk ale liczę że jeden z medali dorzuci też albo Adam Małysz albo Tomek Sikora. W PŚ nie błyszczą ale wierzę w to co mówią, że przygotowują sie głównie na IO. Obaj młodzi już nie są, fajnie by było na koniec kariery zdobyć medal IO.
Jakieś tam szanse mamy też w drużynowych skokach. Austria to pewniacy do złota. Norwedzy chyba mimo wszystko są też znacznie silniejsi ale Finlandia, Niemcy czy Japonia są jeszcze w zasięgu. Wszyscy nasi muszą jednak skakać na swoim (tegorocznym nawet) najlepszym poziomie + Adam musi być zdecydowanym liderem. Po cichu liczę tutaj na brąz.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Adaś Małysz to wielki znak zapytania, bo w skokach liczy się forma w jakiej jest dany zawodnik, wielu już skacze na poziomie swojej najlepszej dyspozycji, Adam na razie skacze bardzo równo, i wydaje mi się że jak odnajdzie formę to może błysnąć

Justyna Kowalczyk myślę że pewniak do medalu

Tomasz Sikora zależy w jakiej dyspozycji będzie ale myślę ze nie należy go skreślać

Jeszcze Ligoccy mogą coś zdobyć

ja liczę na minimum 3 w tym jedno złoto by się przydało
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Ja oddałem głos na 4 lub więcej. Dlaczego :?:
- Adam na pewno powalczy. Forma raczej z turnieju na turniej rośnie. Na normalnej skoczni może wywalczyć medal. W końcu to jego &#39;konik&#39;. Na dużej nie daje mu dużych szans. Głównie liczę i to na srebro-brąz właśnie na skoczni K-90.
- Justyna Kowalczyk. Nie chcę mi się rozpisywać. Liczę na 2 medale, w tym jeden złoty ????
- Tomek Sikora, Ligoccy i jeszcze ten łyżwiarz, który się objawił (nie pamiętam nazwiska i nie chcę mi się wpisywać w google - leniwy jestem :|). Liczę, że któreś z nich zdobędzie medal. Tomek Sikora, jak Adam = forma wzrostowa. Na Ligockich się nie znam. A o łyżwiarzu trochę czytałem.
Mam nadzieję, że ta Olimpiada będzie niezła w wykonaniu Polaków.
// Mega peFFka ???? 8)
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Wkleję tutaj prognozę firmy Bwin.com dotyczących szans Polaków na olimpijski medal, oraz kursy proponowaną przez tą firmę na dzień dzisiejszy:
ZIO Vancouver: Dwa złota i srebro dla Kowalczyk? Małysz
z szansami na medal


Warszawa, 8 lutego 2010 – według bukmacherów bwin Justyna Kowalczyk jest murowaną faworytką dwóch z trzech konkurencji, w których wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Duże szanse na medal bukmacherzy dają też powracającemu do wielkiej formy Adamowi Małyszowi.

Polska „królowa śniegu” powinna przywieźć z Kanady 3 medale, z czego minimum dwa złote. Kowalczyk jest faworytką biegu pościgowego 2 x 7,5 km i biegu na 30 km stylem klasycznym. Z kolei w biegu na 10 km stylem dowolnym większe szanse na zwycięstwo niż Polce bukmacherzy bwin dają Charlotte Kalli ze Szwecji.

Biegi narciarskie – 10 km stylem dowolnym. 15.02.2010, godz. 20:15.
Kto wygra?

Charlotte Kalla (SWE) 2.75

Justyna Kowalczyk (POL) 4.25

Marit Bjoergen (NOR) 4.25


Biegi narciarskie – podwójny bieg pościgowy 2 x 7,5 km. 19.02.2010, godz. 21:30.
Kto wygra?

Justyna Kowalczyk (POL) 3.00

Marit Bjoergen (NOR) 5.50

Charlotte Kalla (SWE) 5.50


Biegi narciarskie – bieg masowy na 30 km stylem klasycznym. 27.02.2010, godz. 22:00.
Kto wygra?

Justyna Kowalczyk (POL) 1.95

Marit Bjoergen (NOR) 7.00

Petra Majdic (SLO) 9.00

Justyna Kowalczyk jest także jedną z faworytek do zostania „Królową zimowych Igrzysk”, czyli zdobycia największej ilości medali wśród wszystkich kobiet startujących w Vancouver.

„Królowa zimowych Igrzysk” (decyduje ilość złotych medali. Jeżeli jest remis, decydują medale srebrne a następnie brązowe)?

Helena Jonsson (SWE) 3.25

Lindsay Vonn (USA) 4.00

Justyna Kowalczyk (POL) 5.50


Zwyżkująca forma Adama Małysza daje Polakom duże nadzieje na zdobycie przez niego medalu w Vancouver. Bukmacherzy bwin także widzą Małysza wśród faworytów.

Skoki narciarskiekonkurs indywidualny HS 106. 13.02.2010, godz. 18:45.
Kto wygra?

Gregor Schlierenzauer (AUT) 3.25

Simon Ammann (SUI) 3.50

Wolfgang Loitzl (AUT) 11.00

Adam Małysz (POL) 11.00

Thomas Morgenstern (AUT) 11.00


Skoki narciarskiekonkurs indywidualny HS 140. 20.02.2010, godz. 20:30.
Kto wygra?

Gregor Schlierenzauer (AUT) 3.00

Simon Ammann (SUI) 3.75

Anders Jacobsen (NOR) 8.00

Adam Małysz (POL) 9.00

Thomas Morgenstern (AUT) 12.00


Niestety do grona faworytów nie jest zaliczany Tomasz Sikora, srebrny medalista olimpijski z Turynu. Bukmacherzy bwin typują, że Sikora ukończy wszystkie zawody
w środku stawki.


Biatlon – bieg masowy na 15 km. 21.02.2010, godz. 20:25.
Kto wygra?

Ole Einar Bjorndalen (NOR) 3.20

Emil Hegle Svendsen (NOR) 4.50

Dominik Landertinger (AUT) 11.00

Tomasz Sikora (POL) 37.00


Na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver bwin przygotował ponad 10,000 kursów do wszystkich 15 dyscyplin które wchodzą w program Igrzysk.

*kursy mogą ulec zmianie. Zawsze aktualne kursy dostępne są pod adresem www.bwin.com.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Nie wiem jak wy ale mi się zdaje że Małysz ciężko będzie miał zdobyć medal, no na prawdę musiałby się wspiąć na wyżyny bo PŚ to nie to samo co ZIO.
Z resztą na małej skoczni jeszcze jakaś nadzieja jest , ale na dużej nie sądzę aby daleko latał.
4 Austriaków: Schlierenzauer, Loitzl, Morgenstern, Kofler
Ammann
Ahonen
Jacobsen
Niemcy coś zaczęli skakać.
Bardzo możliwe jakiś czarny koń się znajdzie.
8-10 świetnych skoczków pokonać, w tym Ammann i Schlierenzauer według mnie poza zasięgiem i teraz zostanie ta walka o 3 miejsce i aż 6-8 skoczków o to miejsce rywalizować.
No niestety ale jeżeli co do Kowalczyk jestem pewien że 1 złoto to minimum przywiezie + 1-2 medale inne, to do Małysza raczej obstawiam dwa razy między 5-10 miejscem.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Nie wiem jak wy ale mi się zdaje że Małysz ciężko będzie miał zdobyć medal, no na prawdę musiałby się wspiąć na wyżyny bo PŚ to nie to samo co ZIO.

Z resztą na małej skoczni jeszcze jakaś nadzieja jest , ale na dużej nie sądzę aby daleko latał.

4 Austriaków: Schlierenzauer, Loitzl, Morgenstern, Kofler
Ammann
Ahonen
Jacobsen
Niemcy coś zaczęli skakać.
Bardzo możliwe jakiś czarny koń się znajdzie.

8-10 świetnych skoczków pokonać, w tym Ammann i Schlierenzauer według mnie poza zasięgiem i teraz zostanie ta walka o 3 miejsce i aż 6-8 skoczków o to miejsce rywalizować.

No niestety ale jeżeli co do Kowalczyk jestem pewien że 1 złoto to minimum przywiezie + 1-2 medale inne, to do Małysza raczej obstawiam dwa razy między 5-10 miejscem.
No wlasnie nie to samo. Zauwaz ze nawet najwieksi faworyci gdy byli w formie nie zdobyli zlotego medalu. W 2002 Malysza i Hannawalda pogodzil Ammann. W Turynie na normalnej skoczni zaskoczyl Lars Bystøl.
Ja tam ciagle wierze ze Adas razem z Hannu przgotowali idealnie forme na ZIO. Nasz skoczek nie jedzie tam w roli faworyta jak to bylo w 2002, ale otwarcie mowi ze jedzie po zloto. O forme psychiczna sie nie boje ????
 
haua 3

haua

Użytkownik
A ja uważam, że prędzej od Małysza złoto zdobędzie Sikora. W tym sezonie nie koniecznie mu idzie na PŚ ale ostatnie starty pokazują że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.
Dlaczego prędzej Sikora niż Małysz?
Oczywiście może się zdarzyć, że obaj wrócą bez medalu, ale mimo ostatnio świetnej formy Małysza uważam, że nie ma szans przy startach.
Głównym faworytem jest Amman, nie odejmuje nic Schlirencauerowi ale ostatnio Amman prezentuje sie duzo lepiej.
Po za nim wpomniany Schlieri oraz Morgenstern który ostatnio skakał wyśmienicie ale odpuścił ostatnie starty żeby przygotować sie jeszcze lepiej. Potem Kofler, Lloitlz (szczególnie mała skocznia) Jacobsen, Uhrmann, Noymayer a nawet Kranjec który ostatnio też skacze super.
Małysz jest w formie.
Ale na IO w formie bedzie każdy. Każdy czekał 4 lata na ten start i nie bedzie łatwo.
Małysza stawiam około 4-5 miejsca na małej skoczni i 5-7 na dużej. Chciałbym zeby zdobył medal jak kazdy ale wydaje mi się że jednak na tyle go będzie stać.
Chciałbym jeszcze poruszyć jedną rzecz
Solt Lake City: Drużynowo 6 miejsce
Turyn (Pragelato): Drużynowo 5 miejsce
Vancoover?
Drużyna na IO spisywały się nieźle. Fakt jest taki że teraz niby jest dużo tamów lepszych (Austria, Norwegia, Niemcy, Finlandia, Czechy, Słowenia, Japonia..) Ale drużyny na IO ostatnich dawały dobre wrażenie.
Czy zapowiedzi Łukasza Kruczka że wszyscy mają &quot;blask&quot; się sprawdzą?
Hula czy Stoch skakać potrafią.
Na 4 miejsce ich stać!
Wracajac do medali:
Kowalczyk 3: 2 goldy i jeden silver
Sikora: 1 brąz
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Ja tez bym zagłosowałna 4 lub więcej. Sądze że Małysz+Kowalczyk sami tą granice przekroczą. Kowalczyk wiadomo. Co do Małysza medal , sadze ze złoty na normalnej skoczni jest bardzo realny , jezeli by sie udalo go zdobyc do konkursu na drugiej skoczni Adam na pewno był by naładowany i moze na jakis brąz by sie załapał bo co jak co ale na wiekszej skoczni ciezko upatrywac Małysza w roli faworyta. Po za tym Sikora i Ligocka tez moga cos dołozyc no i licze na jakas niespodzianke tzn na nieoczekiwany medal tak jak to było w Pekinie z Agnieszką Wieszczek ????
 
vancouver2010 0

vancouver2010

Użytkownik
Prognozuje 7 medali w tym 3 złote, Justyna jest w stanie zdobyć medal we wszystkich konkurencjach indywidulanych w których wystartuje, bieg łączony i 10 klasykiem to szanse na złoto.Adam jak widać złapał formę kiedy trzeba i jutro może być pięknie na dużej też powinien walczyć o medal no i w końcu Tomek Sikora też coś skubnie liczę na niezły start w biegu na dochodzenie żeby tylko nie zawalił za bardzo sprintu.
 
Do góry Bottom