>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
  • Przypomnienie i prośba o zapoznanie oraz stosowanie się do wymienionych wytycznych odnośnie rozliczania swoich typów na forum!
    TUTAJ!

  • Nowy projekt na forum!
    Podziel się swoim kuponem!

  • Zaobserwuj nasze profile na Insta, X oraz FB i zgarnij gwarantowaną nagrodę!
    SOCIAL MEDIA!

MLB Season 2014 - Kwiecień

Status
Zamknięty.
grzesio 91,5K

grzesio

Forum VIP

Sezon 2014 czas zacząć.
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz.
Jeśli chcesz porozmawiać o MLB - kliknij tutaj.
Masz jakieś pytania o MLB ? Zadaj pytanie w tym temacie.
Zasady , skróty i nazewnictwo używane w baseballu.
Prosiłbym o umieszczaniu miotaczy obu ekip przy podanym meczu , co zdecydowanie ułatwi innym osobom wyrażenie opinii na temat danego spotkania.
Zanim sezon na dobre się rozpocznie to czeka nas wyprawa za Pacyfik na Sydney Cricket Ground w Sydney w Australii , gdzie czeka nas dwu-meczowa seria w dniach 22-23 Marca pomiędzy obrońcą tytułu dywizji NL West Los Angeles Dodgers , a Arizoną Diamondbacks.
Dodgers są jednym z faworytów do wygrania National League m.in z powodu pieniędzy jakimi dysponują na płace oraz przed wszystkim zawodnikami w składzie na czele ze zdobywcą National League Cy Young Award - Clayton&#39;em Kershaw&#39;em , który w trakcie Offseason podpisał 7-letni kontrakt wart łącznie ponad 210 milionów dolarów.
Pierwszy pełen sezon w barwach biało-niebieskich czeka Kubańczyka Yasiel&#39;a Puig&#39;a , który był rewelacja ubiegłorocznych rozgrywek od momentu gdy dołączył do ekipy. 19 HR oraz linię .319/.391/.534 oraz umiejętna gra na zapolu spowodowały , że zajął on drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego debiutanta w lidzę National.
Ekipa z Phoenix w tym sezonie będzie walczyć o Wild Card , ponieważ ciężko przypuszczać , by Dodgers miało mieć rywala w słabej w tym roku dywizji Zachodu. Arizona w ostatnim sezonie to głównie pierwszobazowy Paul Goldschmidt , który prezentował świetną ofensywną formę na tle drużyny oraz ligi przez cały sezon i zakończył on ten sezon jako drugi w głosowaniu na Najbardziej Wartościowego Zawodnika National League. Innym wyróżniającym zawodnikiem był Patrick Corbin , który do połowy Sierpnia prezentował bardzo wysoką formę . Warto wspomnieć , że pierwsza porażkę Arizona odniosła dopiero 17 Czerwca gdy Corbin był Starterem.
Pierwszy mecz rozpoczną wspomniani wyżej Clayton Kershaw i Patrick Corbin , drugi mecz rozpocznie Trevor Cahill po stronie Arizony , a ekipę z Kalifornii reprezentować będzie Koreańczyk Hyun-ijn Ryu.
Tuż przed rozpoczęciem sezonu na łamach tego tematu pojawiać się będą wstępy do każdej z dywizji opisujące poszczególne ekipy. NL West już na początku najbliższego tygodnia :wink:
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
grzesio 91,5K

grzesio

Forum VIP
Zapowiedziany wstęp do dywizji NL West. ???? Życzę miłego czytania ????
Arizona Diamondbacks
2013 bilans =&gt; 81-81
Przybyli : Bronson Arroyo , Eric Chavez , Justin Choate , Mark Trumbo , Addison Reed , Henry Blanco
Odeszli : Willie Bloomquist, Wil Nieves, Heath Bell , David Holmberg , Tyler Skaggs , Adam Eaton , Matt Davidson
Arizona ma bardzo zbilansowaną ekipę - idealną na bilans w okolicy .500 , w planach mieli kilka ciekawych ruchów ale niestety zostali uprzedzeni przez innych. Tanaka poszedł do Yankees , Price w końcu nie został wymieniony przez Rays , a Samardzija jednak posiedzi w Chicago rok dłużej. Na dodatek ich GM Kevin Towers jest w &quot;gorącej wodzie kąpany&quot; ponieważ w ostatnich sezonach oddał sporo młodych talentów lub zawodników mogących w najbliższych latach zwojować ligę jak Trevor Bauer , Tyler Skaggs , Ryan Cook czy Jarrod Parker. W Arizonie także nie przepadają za umową w jakiej pozbyto się Justina Uptona.
Pałkarze Arizony byli 5. w zdobytych obiegach i średniej odbić , oraz czwarci w kategorii on-base-percentage w lidze NL. W sumie to tyle z lepszych wiadomości , bo większość ofensywnej roboty musiał wykonywać praktycznie w pojedynkę pierwszobazowy Paul Goldschmidt z najlepszymi w lidze NL statystykami SLG , OPS oraz HR [wraz z Alvarezem z PIT - 36] oraz RBI [125]. Miotacze nie bali się dać mu walk&#39;a za darmo - w statystyce wymuszonych przepuszczeń na pierwszą bazę [intentional walks] zebrał 19 takich posunięć od miotaczy rywali , co biorąc po uwagę , że w ubiegłorocznym line-upie tylko Martin Prado miął ponad 50 RBI - nie dziwi. Nikt nie mógł zagrozić w większym stopniu poza Goldschmidtem z line-up&#39;u Arizony. Prado po przyjściu z Atlanty był dość niemrawy , lecz za drugą połowę sezonu miał .864 OPS i wyrobił 48 z 82 całosezonowych RBI.
Diamondbacks na początku sezonu 2013 otrzymało niespodziewaną produkcję ze strony SS Didi Gregoriusa - który w dwóch pierwszych miesiącach wyrobił linię .297/.364/.446. Druga połowa sezonu nie była już tak porywająca i prawdopodobnie Gregorius powalczy o pozycję SS z prospektem Chrisem Owingsem.
Główną bronią w tym Offseason były wymiany - pozyskano w ten sposób Choate i Glaesmanna z Rays , Trumbo z LAA , Addisona Reed&#39;a z CWS oraz poprzez FA podpisano Arroyo i Erica Chaveza. Najważniejszym posunięciem było ściągnięcie Mark&#39;a Trumbo z Angels , który powinien wnieść trochę siły do ekipy , lecz w innych kategoriach jest dosyć przeciętny. Career OBP na poziomie .299 i defensywnie wygląda przeciętnie. Zatrudnienie Marka Trumbo na pewno wspomoże Arizonę w ofensywie i w raz z Goldschmidtem będą tworzyć na pewno jedną z lepszych par wśród pałkarzy uderzających &quot;po siłę&quot;. Stadion Arizony jest nieco bardziej przyjazny dla pałkarzy niż stadion Aniołów i gdy Trumbo wykorzysta swoje pełne walory wraz z umiejętną dyscypliną to na prawdę sezon z ponad 35 HR/110 RBI nie jest nierealny. Na nieszczęście dla Arizony Trumbo regularnie podnosi ilość SO za sezon - w ostatnim miał ich 184 i &quot;tylko&quot; 54 walks.
Diamondbacks na zapolu prawdopodobnie będą używać 4 zawodników - Trumbo , Pollock&#39;a , Parre i Ross&#39;a
Ross miał operację w Offseason i pewnie nie będzie gotowy na Dzień Otwarcia. Parra był najlepszym defensywnym prawym-zapolowym w MLB w ostatnim sezonie. Trumbo będzie miał łatwiejsze zdanie na stadionie Chase Field , na pewno ilość HR jakie uderzy zrównoważy bycie niecierpliwym &quot;na pałce&quot; oraz defensywę. 40 HR na tym stadionie nie byłoby w cale takim nierealnym wynikiem biorąc pod uwagę , że od debiutu w 2011 w pełnym sezonie miał kolejno 29-32-34 HR.
W klubie postanowił pozostać Eric Chavez , który przez ostatnie dwa lata pokazuje formę ponad przeciętną , poza tym wchodzi często z ławki i jest dobrym zmiennikiem.
Siła ? Moc zawodników tzw. right-handed - Goldschmidt zanosi się na kolejny sezon ze spora ilością HR , Trumbo tez może pokusić się o 40+ HR , Aaron Hill , który powróci po kontuzji tez może wybić z 20 piłek poza stadion.
Trevor Cahill będzie na pewno starterem Arizony w serii otwierającej sezon w Australii. Patrick Corbin wypadł ze składu w ostatniej chwili z powodu kontuzji i jest spora szansa , że niestety nie zobaczymy go w tym roku na boisku.
Miotacze Diamondbacks oddali za zeszły sezon 176 HR , najwięcej w National League. Ta liczba może sie nie zmniejszyć , ponieważ podpisali Bronsona Arroyo , który w ostatnim sezonie oddał 32 HR.
Przez ostatnie 8 lat gier w Cincinnati Arroyo miał średnia oddanych HR na poziomie prawie 32 [!!!]. W tym jeden sezon z prawie 50 oddanymi HR.
Poza nim D&#39;backs mają 4 miotaczy na równym poziomie , ale żaden z nich nie jest takim typowym asem. Patrick Corbin, Trevor Cahill, Wade Miley i Brandon McCarthy mogą być miotaczami od #2 do #4 , lecz zaden nie wygląda na typowego #1.
Corbin rok temu zaczął świetnie sezon z bilansem 9-0 i miał bilans 12-2 z ERĄ 2.24 na koniec Lipca , lecz w ostatnich dwóch miesiącach wyrobił ERE 6.04 co pogorszyło jego bilans. Już na początku sezonu cały plan dotyczący rotacji musi być ostro skorygowany z racji kontuzji Corbina
W Arizonie można znaleźć kilka słabości przed nachodzącym sezonem. Nie ma głębi składu wśród starterów - szczególnie , że Arroyo tuż przed startem sezonu zaczął narzekać na plecy.
McCarthy był na DL przynajmniej raz od 2007 roku - mając ciągle problemy z ramieniem. Delgado może być używany jako Starter , ale po tym jak w wymianie Marka Trumbo wysłano do Los Angeles Tyler&#39;a Skaggs&#39;a - Arizona nie ma kim miotać na przyzwoitym poziomie , gdy wydąży się jakaś kontuzja/problem. W ostatnich 5 sezonach Arizona w ciągu sezonu używała przeważnie mniej jak 9 Starterów [większość z tych Starterów ma przeważnie po kilka startów jako SP w sezonie] i na prawdę ciężko jest grać ciągle 5-6 Starterami w obecnych rozgrywkach z różnych powodów - głównie kontuzje , zawieszenia powodują , że jednak zawodników do ew. rotacji nawet na kilka gier powinno być nieco więcej.
Jakie są jeszcze problemy ? Przy wymianie z Angels wysłano za dużo młodych zawodników do Kalifornii , poza tym Trumbo jest defensorem poniżej przeciętnej oraz ma swoje kłopoty z cierpliwością - głównie dotyczy BB i SO. Po za głębia starterów nie ma też głębi składu wśród łapaczy - gdyby Miguel Montero tak jak w poprzednim sezonie musiał łapać tylko w 116 grach to Arizona ma na back-upie 42-letniego Henrey&#39;egp Blanco z karierą na poziomie OPS+ 67. Będą musieli to uwzględnić , gdyby Montero musiał iść na ich nieszczęście na Listę Kontuzjowanych. Bullpen także w ubiegłym roku był poniżej oczekiwań , lecz był to wynik głównie słabej gry Heath&#39;a Bella
Ich najlepszy młody miotacz - Archie Braldey potrzebuje jeszcze nieco ogrania w minors. Jeśli Addison Reed nie będzie w większym stopniu przypominał ich ubiegłorocznego closera - Heath&#39;a Bell&#39;a to jest szansa , że we Wrześniu Arizona będzie w walce o Postseason.
Wspomniany wcześniej Chris Owings został także nauczony innych pozycji defensywnych na infield , przez co może zastąpić Aarona Hilla , który jest wyłączony z początku sezonu.
Diamondbacks jest oczekiwane jako 2-ga ekipa w NL West na koniec sezonu , na pewno są silniejsi od Colorado i San Diego , z San Francisco trochę nie wiadoma mocna. Czy przekroczą 81 zwycięstw będzie zależeć głównie od utrzymania zdrowia pośród Starterów oraz siły do pary Trumbo-Goldschnidt , jeśli któryś z tych dwóch elementów zawiedzie to o gry w Październiku na Chase Field będzie trudno.
Washington/Atlanta i Cardinals/Pittsburgh/Reds na pewno będą walczyło o obie Dzikie Karty w tym roku.

Colorado Rockies
2013 bilans =&gt; 74-88
Przybyli :
LaTroy Hawkins , Boone Logan , Nick Masset , Justin Morneau
Odeszli : Mitchell Boggs , Jeff Francis , Todd Helton [emerytura] , Yorvit Torrealba , Rafael Betancourt
Colorado to patologiczna ekipa. Dlaczego ? A no już tłumaczę - ich ofensywa miała drugi najlepszy wynik pod względem zdobytych obiegów , a mimo to zajęli ostatnie miejsce w swojej dywizji. Kolejny przykład - ich miotacze liderowali w lidze pod względem WAR mając najwyższą ERE w lidze. Powodem kłopotów z miotaczami jest chociażby niski współczynnik strikeout rate oraz trzeci najwyższy współczynnik walk rate. Rockies jest jedną z tych ekip w lidze , które bardzo ciężko zrozumieć - czy są ekipą do Wild Card , a może są w przebudowie ? Ich roster wydaje się być dobrze ułożony chociażby po walkę o Postseason , lecz wyniki mówią co innego - dwa sezony z rzędu ostatnie miejsca w dywizji i 4-ty rok z rzędu bez Postseason na Coors Field
Od dawna najlepszym rozwiązaniem dla Colorado jest to by miotacze miotali na tyle dobrze by ich ofensywa dostała wsparcie potrzebne na wygranie meczu. Niestety dla fanów w ostatnich latach tak się nie działo. O ile próbowano uratować honor wynikami w pierwszej połowie sezonu , gdzie graniczyli na linii .500 ; o tyle w drugiej połowie zanotowali bilans 28-38 z ilością obiegów 55 na niekorzyść. Po za tym Interliga była tragiczna -&gt; bilans 5-15.
Mimo , że Troy Tulowitzki rozegrał tylko 126 gier w 2013 roku to prowadził w MLB z najlepszym WAR wartym 5.6 zwycięstw pośród zawodników grających na pozycji &quot;łącznika&quot;. To 4 raz w ostatnich 5 latach , że Troy jest &quot;wart&quot; minimum 5 zwycięstw w sezonie.
Na pierwszej bazie - weterana boisk MLB oraz zasłużonego dla Rockies Todd&#39;a Helton&#39;a zastąpi Justin Morneau.
Liczby ofensywne w zeszłym sezonie wyrabiali Cuddyer , CarGo i Tulowitzki. Cuddyer jest stary , Tulowitzki co sezon ma kłopoty ze zdrowiem , a Gonzalez w ostatnim sezonie też opuścił sporo gier.
Od innych zawodników po za ściągniętym Morneau nie spodziewałbym się wyników w ofensywie , poza tym pozycja rezerwowego łapacza wydaję się być bardzo słabo obsadzona i jako łapacz będzie musiał grać Wilin Rosario. Od łapacza wymaga się solidnej defensywy , a niestety wspomniany Rosario jej nie posiada i fielding percentage u Rosario było zdecydowanie niższe niż średnia dla pozycji , poza tym miał najwięcej passed balls i wyoutował tylko 26 procent baserunners przeciwnika. 9 passed balls to i tak mało w porównaniu do sezonu 2012 , gdzie Rosario pozwolił na 21 Passed Balls co jest skandalem. Usprawiedliwia go tylko to , że był nowicjuszem w tamtym sezonie.
Zawodnika na którego warto zwrócić uwagę jest młody 3B Nolan Arenado. Od lat przewijał się jako topowy młody zawodnik głównie za sprawą swojej ofensywy , ale w swoim debiutanckim sezonie pokazał , że defensywa także jest jego mocną stroną. Dzięki temu zgarnął nagrodę Gold Glove.Uratował w defensywie około 30 obiegów na korzyść defensywy. W ofensywie niestety zawiódł mając linię .267/.301/.405 z 10 HR i 52 RBI. Pokazał się w lepszej dyspozycji w drugiej połowie sezonu zgarniając OPS na poziomie .742
Jhoulys Chacin był tylko 3 IP od przekroczenia 200 IP za zeszły sezon. Chacin prawdopodobnie może nie być gotowy na Opening Day i tutaj będzie spora starta ponieważ Chacin był świetny w ubiegłym sezonie z ERA+ 127 i 5.8 WAR
Prawdopodobnie największą siłą ekipy Colorado jest bullpen. Do ekipy powrócił LaTroy Hawkins - członek ekipy Colorado z 2007 roku , kiedy to Rockies zdobyło mistrza ligi National. Powrócił do klubu na jeden sezon wart 2.25 miliona dolarów. Zarobili w ten sposób nieco na arbitrażu Rexa Brothers&#39;a , który jako closer kolejny sezon mógłby wybić się na jednego z lepszych miotaczy w końcówkach i by go zatrzymać Colorado musiałoby wydać nieco więcej 2.25 miliona na jego kontrakt. Wspomniany już powyżej Rex Brothers jest jednym z najmocniejszych lewo-ręcznych zmienników nie nazywających się Aroldis Chapman. Adam Ottavino zaliczył także świetny sezon z ERĄ 2.64 oraz 78 SO w 78.1 IP. Belisle narzucił 317 inningów z ERĄ+ 130 przez ostatnie 4 lata z niską ilością walks jak na relievera.
Z ekip , które zajęły ostatnie miejsca w swych dywizjach tylko Rockies mogą coś zdziałać przynajmniej do połowy sezonu jeśli im zdrowie dopiszę. Jeśli na horyzoncie pojawią się kłopoty ze zdrowiem u miotaczy to odradzam grać na Colorado.
Starterzy są dość przeciętni , po za tym u każdego pojawia się jakiś problem zdrowotny. Dodgers za sprawą pieniędzy są po za zasięgiem Colorado , San Diego i Arizona raczej poprawią swoje bilanse , Giants raczej gorzej jak w ubiegłym sezonie nie będą.
Colorado - no coż - nie widzę u nich poważniejszych wzmocnień , po za tym wieczne kłopoty ze zdrowiem u nich powoduje to , że szykuję się kolejny sezon na piątym miejscu.
Los Angeles Dodgers
2013 bilans =&gt; 92-70
Przybyli :
Chone Figgins , Dan Haren , Paul Maholm , Chris Perez , Alexander Guerrero
Odeszli : Chris Capuano , Mark Ellis , Ted Lilly , Carlos Marmol , Peter Moylan , Ricky Nolasco , Nick Punto , Skip Schumaker
W Los Angeles pompowany jest balon przeogromnej wielkości - fani Dodgers nie wyobrażają sobie innej możliwości jak World Series , tylko gdy znowu przyjdzie im grać z St.Louis to te nadzieję mogą dość szybko prysnąć , ponieważ St.Louis ze swoją bazą młodych talentów i dzięki świetnemu skautingowi są obecnie jednym z największych faworytów do wygrania ligi Narodowej jak i World Series. Dodgers wchodzą w obecny sezon z budżetem płac mocno przekraczającym 200 milionów dolarów. Wszystko inne niż zdobycie World Series będzie porażką dla fanów z Południowej Kalifornii. Pieniądze nie koniecznie mogą kupić tytuł World Series w tym roku. Yankees napakowane pieniędzmi wygrało tylko jeden tytuł w 2009 roku.
Cwaniacy zaczęli ubiegły sezon z bilansem 30-42 i gdy w ekipie pojawił się Yasiel Puig oraz w klubie zaczęło się powodzić to przez następne 50 gier wyrobili 42 wygrane. W Postseason pomijając przereklamowaną Atlantę to wspomniana już seria z Cardinals w NLCS pokazała dwie słabości ekipy Dodgers - braki ofensywne , które były rozpracowane przez miotaczy z St.Louis oraz Clayton Kershaw , który nie wytrzymał presji w najważniejszym meczu. Co ciekawe Kershaw trochę cierpi w pojedynkach gdy rywalami jest właśnie ekipa St. Louis Cardinals , ponieważ jest to chyba jedna z nielicznych ekip w MLB , która potrafi grac przeciwko niemu i notować wyniki.Mimo sezonu z Cy Young Award sądzę , że Kershaw by pokazać swoją dominacje powinien dostać więcej gry z rywalami z American League [o tych rywali trochę trudno jednak], ponieważ mimo świetnych liczb bardzo słabo zamknął sezon tą grą w Meczu 6. NLCS. Po za tym słaba i underowa dywizja pomaga miotaczom LAD i tak obniżyć całkiem udane liczby.
Jedyną nie pewną pozycją w tym sezonie w ekipie LA Dodgers jest druga baza. Podpisano na tą pozycje utalentowanego Kubańczyka Alexandra Guerrero na 4 lata za 28 milionów. Zawodnikiem , który na pewno będzie walczył o ta pozycję z Kubańczykiem jest Dee Gordon.
Gordon oryginalnie grał na pozycji SS i musi pokazać , że świetna szybkość jaką posiada może się do czegoś przydać i będzie musiał wykorzystywać każdą okazje do zajęcia bazy , by następnie móc się szybko przemieścić.
Na pierwszej bazie musi odnaleźć się Adrian Gonzalez , który grając w LA stracił trochę na mocy - przez półtora sezonu wyrobił SLG na poziomie .457 co ma się słabo poziomu za kariery na poziomie .501 czy z San Diego/Bostonu , gdzie miał SLG na poziomie .514/.513 i miał serię kilku występów w Meczu Gwiazd. Na znaczeniu zyskał Juan Uribe , który podpisał dwuletni kontrakt z liniami .278/.331/.438 oraz z 36 Extra Base Hits w 426 Plate Apperances. Jako łapacz będzie grał AJ Ellis , który został wybrany w 18 rundzie Draftu w 2003 roku i nie zadebiutował zanim nie osiągnął 27 lat i nie miał więcej jak 40 gier w sezonie na swym koncie póki nie osiągnął 31 lat.
Bogactwo przeszkadza trochę w ekipie -zapolowy Andre Ethier , który dostaje 13.5 miliona miał linię .294/.394/.460 przeciwko praworęcznym-miotaczom jest nadal 4-tym zapolowym w ekipie. Wyprzedzają go Crawford , Kemp i Puig. Kemp wydaję się powracać do zdrowia i możliwe że stać go będzie na bardzo dobre liczby całosezonowe.
Wielu fanów niestety przesadza ostatnim czasy porównując Claytona Kershawa do legendy boisk - leworęcznego asa Dodgers z końca lat 50. i początku 60. Sandy&#39;ego Koufax&#39;a. Na pewno jest najlepszy jeśli chodzi o leworęcznych miotaczy w ekipie Dodgers od tamtego czasu. Kershaw właśnie zdobył drugą nagrodę Cy Young w ciągu 3 lat liderując w NL z ERĄ 1.83 , 0.92 WHIP i 232 SO i na dodatek podpisał 7-letni kontrakt wart łącznie ponad 210 milionów dolarów.
Na drugim końcu rotacji Josh Beckett i Paul Maholm powalczą o miejsce nr 5 w rotacji. Beckett miał operacje , a Maholm zanotował dobry start sezonu w Atlancie ale później juz było tylko gorzej. Czwarty w rotacji Dan Haren jest wielce nieprzewidywalny i jedzie tylko na swoim nazwisku , a ostatnie dwa sezony miał ERE 4.50 i WHIP 1.27 w 346 IP w ekipach Angels i Nationals.
Miejsca nr 2 i 3 w rotacji to Zack Greinke i Koreańczyk Ryu i byli spora częścią rotacji Dodgers , która liderowała w MLB z ERĄ 3.13 za ostatni sezon
Dodgers jako ekipa posiadająca spore ilości gotówki do wydania między innymi przez ogromny kontrakt telewizyjny miała na uwadze m.in Robinsona Cano oraz miotacza Masahiro Tanakę , o którego walczyła z New York Yankees. Obu nie zobaczymy w ekipie z Dodgers Stadium , lecz nie ma się o co martwić.
Rozsądnie myśląc to Dodgers na spokojnie są w stanie osiągną to samo co rok temu , czyli NLCS ponieważ może i niektórzy są gotowi by zebrać pierścień mistrzowski , lecz nie ma takiego prawdziwego lidera w drużynie jak Pedroia czy Ortiz w Bostonie , którzy pociągną wynik w dobrą stronę gdy tego potrzeba.
I dobra wiadomość dla fanów Dodgers - do komentowania powraca na kolejny rok Vin Scully.

San Diego Padres

2013 bilans =&gt; 76-86
Przybyli :
Joaquin Benoit , Josh Johnson , Seth Smith , Xavier Nady
Odeszli :
Clayton Richard, Ronny Cedeno, Luke Gregorson , Jesus Guzman
Może to z powodu geografii , ale ekipa z San Diego wydaję się być nieco zapomniana w świecie baseballowym spośród wszystkich ekip MLB - nie zwracają na siebie uwagi po przez jakieś spektakularne transfery , zawodnicy nie odnoszą sukcesów , a jedynym zawodnikiem wartym uwagi mediów na tą chwilę jest 3B Chase Headley.
Nie osiągnęli Postseason od 2006 roku i nie wygrali serii w Postseason od 1998 rok , a za kadencji Bud&#39;a Black&#39;a mają tylko dwa zwycięskie sezony i ten sezon nie zanosi się także na jakiś porywający , chociaż 81 zwycięstw nie jest wynikiem całkiem nierealnym. W ostatnim sezonie ekipa z południowej Kalifornii zanotowała bilans 76-86 i nie jest to zły wynik patrząc na to , że w ekipie ciągle była plaga kontuzji. 22 razy Padres wysyłało zawodników na DL , w tym 12 z tych tripów dotyczyło pałkarzy.
San Diego mniej więcej do Meczu Gwiazd grali całkiem dobrze - mieli szanse zakończyć pierwsza polowe sezonu na bilansie .500 , lecz z końcem Czerwca nadeszła seria porażek i zakończyła myślenie Padres o pozytywnym bilansie - w Lipcu mieli 10-17 , w Sierpniu 10-16. Za Wrzesień mieli 16-11 co im znacząco pomogło z bilansem na koniec sezonu..
Na starcie do sezonu już stracili przynajmniej do Maja zapolowego Camerona Maybina. Chociaż warto napomnieć , że Maybin nie jest kimś bardzo wartościowym w ofensywie - przeciętne linie i sporo SO to nie jest na czym zależy najbardziej włodarzom klubu z San Diego. Największym problemem po raz kolejny będzie zdrowie. 22 wizyty zawodników na DL nie wróży dobrze - Maybin do Maja nie powróci , a miotacz Corey Luebke przeszedł po raz drugi w karierze operację rekonstrukcji wiązadeł co eliminuje go z tego sezonu. Yosmani Grandal będzie gotowy dopiero w połowie Kwietnia.
Trochę liczb nie zaszkodzi -&gt; w ostatnim sezonie Padres było 12. w NL pod względem zdobytych obiegów. PETCO Park po mimo , że mury zostały nieco przesunięte bliżej nadal jest stadionem przyjaznym miotaczom.
Co warto podkreślić Padres byli 7-mi w NL pod względem zdobytych punktów na wyjeździe. Bullpen na pewno poprzez podpisanie byłego closera Tigers - Joaquina Benoit ulegnie poprawie. Rok temu w statystyce ERA byli 6-ci w NL , ale wartość bullpenu [WAR] była najgorsza w lidze.
Wyższe oczekiwania były zdecydowanie po Chase&#39;ie Headley&#39;u , który miał świetna kampanię 2012 i był nawet 5-ty w głosowaniu na MVP ligi NL.
Sezon 2013 to gorsze linię , mniej HR , mniej RBI. OPS .747 było najgorszym wynikiem dla Healdey&#39;a od 2010 roku , lecz kontuzja palca na początku sezonu zmniejszyła jego efektywność. W drugiej połowie miał linię .280/.371/.458 co znaczyło tyle , że sezon 2012 nie był jednorazowym wyskokiem. Jeśli będzie zdrów to 2014 sezon powinien być podobny do tego z 2012 roku.
Siłą SD jest na pewno infield. Headley na trzeciej + Cabrera jako SS [świetny na bazach]. Gyorko - drugobazowy miał sezon z OPS+ 113 oraz był 6-ty w głosowaniu NL RoY
San Diego ma potencjał , ale jeśli zdrowie nie pomoże u zawodników o znowu skończy się w okolicy 70 Zwycięstw. Po lewej stronie wspomniany wcześniej Headley będzie miał Short-Stopa Everth&#39;a Cabrere , który w zeszłym sezonie odnotował pierwszy mecz All-Star w swojej karierze zanim został zawieszony za udział w skandalu Biogenesis. Cabrera miał 81 skradzionych baz w 210 ostatnich spotkaniach tj. za ostatnie dwa lata
Drugobazowy Jedd Gyorko pojawił się na radarach z linią .249/.301/.444 i 23 HR w 525 pojawieniach się na bazach [PA] i w niektórych latach takie liczby spokojnie dałyby mu nagrodę dla najlepszego debiutanta w sezonie - ale w tym roku konkurencja była ogromna. Ostatnim regularnym zawodnikiem infield do opisu jest Yonder Alonso , który został ściągnięty z Cinncinati w wymianie za Mata Latosa. W zeszłym sezonie odniósł kontuzję co zlimitowało go w znacznym stopniu i wystąpił w mniej jak 100 grach. Nie jest to typ zawodnika co jego poprzednik na pierwszej bazie - Adrian Gonzalez i Alonso zdecydowanie mniej tych HR uderzy. Żeby regularnie pojawiać się w line-upie Alonso będzie musiał utrzymać Slugging Percentage na poziomie minimum .400
Padres miało jedną z najgorszych rotacji w lidże - 12 w NL pod względem ERY oraz ostatnie w WAR rotacji. Sporo z tych tragicznych liczb wyrobili Edinson Volquez oraz Clayton Richard , którzy oddali 144 punkty w 195 IP. Volquez wylądował w Pittsburghu , a Richard wybrał opcję bycia wolnym agentem.
Rotacja Kennedy-Cashner-Joshn Johnson-Ross-Stults nie wygląda powalająco , ale jest całkiem tania. Na pewno warto zwrócić uwagę jak w underowej dywizji poradzi sobie podpisany Josh Johnson , który został podpisany za niewielkie pieniądze i może pokazać powiew jakości wśród miotaczy z PETCO. Rok temu o tej samej porze ciężko byłoby sobie wyobrazić sytuację by Benoit dostał prawie dwa razy więcej pieniędzy w kontrakcie niż Josh Johnson podczas pobierania z listy Free Agents. Eric Stults był jedynym Starterem który przekroczył granicę 200 narzuconych inningów i jednym z trzech powracających do ekipy z ilością inningów większa jak 100 za ostatni sezon. Mimo że był najlepszy w ekipie to przeciętnie na 9 inningów miał mniej jak 6 Strike-Outs oraz miał ERE 3.93. Ian Kennedy został sprowadzony do ekipy tuż przed Trade Deadline rok temu i pozwolił od tamtej pory na ERE 4.24 w 57.1 IP. Jest to zupełnie inny zawodnik od tego jak w 2011 roku miał świetne wyniki w barwach Arizony. ERE jak i FIP za ostatnie 2 sezony notował ponad 4.00 , także współczynniki dotyczące walks jak i ilości HR/9 wzrosły znacząco.
Johsnon z dość ofensywnie nastawionej AL East wędruje na drugi kraniec MLB na stadion sprzyjający miotaczom , możliwe że pozwoli mu to na liczby na poziomie sezonów z Miami. Bullpen ma jedna z bardziej doświadczonych par setup-closer w postaci duetu Benoit-Street. Głębia składu wśród miotaczy także jest spora - mają przynajmniej 3-4 zawodników gotowych w Minors by zadebiutować w MLB.

San Francisco Giants
2013 bilans =&gt; 76-86
Przybyli :
Tim Hudson , Javier Lopez , Michael Morse , David Huff
Odeszli : Chad Gaudin, Francisco Peguero, Andres Torres , Barry Zito
Ekipa z San Francisco po zdobyciu tytułu w 2012 nie podołało wyzwaniu w następnym sezonie i nie było w stanie nawet walczyć o Postseason , zakończyli sezon z 76 wygranymi. Giganci mimo zwycięskiego bilansu z każda ekipą z dywizji nie potrafili wygrać serii z drużynami z poza dywizji wyłączając Atlantę. Mimo dobrego startu w sezon z bilansem 28-22 następnie zaliczali przegrany Czerwiec oraz tragiczny Lipiec , gdzie mieli bilans 8-17.
Giants potrzebowało w Offseason uzupełnienia przynajmniej jednej pozycji Startera oraz jednej z pozycji na zapolu. Podpisano Tima Hudsona i Mike&#39;a Morse&#39;a. Biorąc pod uwagę , że Hudson jest po kontuzji , a Morse od sezonu 2011 gdy znalazł się w głosowaniu MVP na 19 miejscu - z roku na rok gra coraz gorzej i może dojść do sytuacji że Giants go kimś zastąpią do połowy roku.
Tim Hudson mimo wieku dostanie gwarantowane 23 miliony i powraca na ten sezon po kontuzji kolana , po za tym przez całą swoją bogatą karierę tylko 2 razy miał ERE większą niż 4.00.
Podpisano na dodatek weterana Javiera Lopeza.
Mimo dość mocno przepłaconego Lineceuma to Giants nadal miało dwie luki w rotacji do wyplenienia - jedną wypełniono Hudsonem , a na drugą lukę powrócił Vogelsong. Przypomnijmy - były zdobywca Cy Young Award dostał 35 na dwa lata mimo , że poprzednie dwa sezony powinny być zaliczane w kategorii &quot;klęska żywiołowa&quot;. Rotacja ekipy z Bay Area wyprodukowała trzecią największa ERE w lidze National w ostatnim sezonie. Dwa powody odpowiedzialne za te liczby nazywają się Ryan Vogelsong oraz Barry Zito , którzy są odpowiedzialny łącznie za WAR -1.0 w 44 startach.
Giants oszczędnie podeszli do Offseason podpisując wcześniej Hunter&#39;a Pence&#39;a , dość pieniędzy wydano na niego by go zatrzymać w klubie zanim ten wyląduje na liście wolnych agentów i oczekiwać umów na poziomie Choo czy Ellsburego. Pence zagrał we wszystkich meczach sezonu i zaprezentował dość dobrą ofensywną formę [ERA+ 137 , oWAR 5.0].
Buster Posey mimo , że nie był już tak wartościowy jak w sezonie 2012 , gdy zdobył nagrodę MVP to nadal sprawia kłopoty rywalom w ofensywie jak i defensywie. WAR na poziomie 5.2 ; OPS+ 138 , linię .294/.371/.450 oraz sporo cierpliwości ponieważ przy 60 walks zaliczył tylko 70 SO co jest świetnym wynikiem.
Matt Cain zaczął sezon z innego bieguna niż zazwyczaj robiąc głównie przez okres miesięcy Kwietnia i Lipca liczby , które raczej powinny zostać szybko zapomniane przez niego samego. Druga połowa sezonu już jednak nieco się bardziej forma ustabilizowała i Cain skończył sezon w swoim stylu , ale przez fatalne starty stracił pozycję Startera nr 1 w ekipie na rzecz Madisona Bumgarnera.
San Francisco ma nadal sporo rzeczy , które pomogło im wygrać World Series w 2012 roku i potrzebuje tylko uzupełnić kilka dziur w różnych miejsach line-upu czy rotacji. Wracając do ubiegłorocznego sezonu to Giganci nadal nie mają jakiejś wybitnej głębi składu i znowu jedna ważna lub dwie średnie kontuzję i sezon znowu będzie tragiczny dla fanów z Bay Area. Rok temu kontuzję częściowo zamknęły rozdział myślenia o Postseason.
Ciężko prognozować co się wydarzy, ponieważ spora część formy i dyspozycji Gigantów zależy od zdrowia zawodników i nie spodziewam się by jakoś mogli zagrozić Dodgers&#39;om w zdobyciu tytułu w dywizji.
SF nie sa jakąś starą ekipą w sensie Phillies czy Yankees , lecz Scutaro ma 38 lat , Hudson i Vogelsong mają obaj ponad 35. i całe zapole ma ponad 30 lat. Nastawienie się na produkcję ofensywnych liczb na Belcie czy Poseyu może nie być najlepszym rozwiązaniem.
Liczyłem na Pablo Sandovala , który miał szzcegołnie wyborny Mecz Nr 1 World Series w 2012 roku , ale jego ubiegłoroczne liczby okazały się dośc średnie.
Fakt mają mase talentu oraz bardzo dobrze dyspozycjnego trenera , ale inne ekipy w dywizji też urosły w siłę i ciężko im będzie zachowac pozytywne bilanse z Arizoną czy Dodgers.
Ekipa JuanaRomano08 , więc niech doda od siebie coś więcej :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +67
grzesio 91,5K

grzesio

Forum VIP
▶ LA Dodgers @ Arizona Arizona @ 2.06 @ Pinnacle ⛔ 5-7
Arizona Over 3.5 #1.80 @ WilliamHill ✅ 5
Over 7.5 # 1.83 # WilliamHill ✅ 12

Trevor Cahill vs Hyun-jin Ryu

Mecz w Australii o 4. w nocy
Sytuacja obu miotaczy jest nieco inna - Ryu ma pewne miejsce jako starter #2 lub #3 w ekipie Dodgers za Kershaw&#39;em i tuż obok Greinke i raczej spokojnie powinien swoją normę za sezon wyrobić.
W Arizonie sytuacja jest zgoła inna - nie ma tutaj typowego miotacza będą cego asem ekipy - na dodatek Patrick Corbin połamał się przed sezonem.
Cahill może być rozpatrywany jako as jak i jako starter #4 gdyby coś poszło nie tak. Poza tym jak pisałem we wstępie - Arizona nie ma głębii wśród miotaczy gdyby musieli wykorzystywać Archiego Bradleya.
Co zwróciło moją uwagę na bet na Arizonę to jedna , w sumie dwie rzeczy.
Pierwsza - Ryu z Arizoną w swoim pierwszym sezonie skończył z liniami .330/.367/.473 w 98 PA. Najbardziej sponiewierali go Paul Goldschmidt , A.J Pollock i Aaron Hill.
Goldschmidt w pierwszym meczu pokazał , że liczby z 2013 roku nie były przypadkowe.
Koreańczyk Ryu w 3 z 5 zeszłorocznych spotkań z ekipą z Phoenix oddał po 3 obiegi , raz oddał 5 , w ostatnim meczu we Wrześniu zabłysnął formą Koreańczyk i skończyło się na 2 ER w 8 IP. Tylko , że Arizona wtedy już nie bardzo miała o co grać , a Ryu w drugiej połowie sezonu imponował formą.
Arizona ogółem dla niego nie jest najlepszym rywalem z ekip , które widział więcej niż raz.
Cahill ma linię .259/.326/.371 za ostatnie dwa lata z Dodgers , odkąd wylądował tutaj po wymianie.
Poza Adrianem Gonzalezem reszta zawodników nie zrobiła mu krzywdy zbytnio.
Ogółem za karier z LAD ma linię 6-0 , ERA 2.01 , WHIP 1.15 w 62 IP
Co zwróciło moją uwagę - w Treningach Cahill grał 4 spotkania ; 2x Milwaukee , Oakland i Cleveland.
Z tymi ostatnimi skończyło się bardzo boleśnie , co może oznaczać że Cahill albo słabo radzi z ekipami z AL albo po prostu mocniejsze ofensywnie ekipy mogą mu zrobić lekkie kuku.
Z racji pierwszych spotkań ciężej coś wywnioskować , tym bardziej że nie ma jeszcze tak na prawdę o co walczyć jak w Postseason gdzie do jednego meczu dziennie można sporo napisać. Wydaję mi się że jutro zobaczymy więcej punktów , ponieważ dzisiaj mecz był nieco usypiający i fanom w Australii póki co chyba raczej baseball się tak średnio podoba.
I taka ciekawostka , w serii wyjazdowej do Japonii w 2012 jak i 2008 roku ekipy po tripie miały bilans 1-1 ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
grzesio 91,5K

grzesio

Forum VIP
Pora na drugą dywizję , czyli National League East
Atlanta Braves
Bilans -&gt; 96-66
Przyszli -&gt; Gavin Floyd , Mat Gamel , Freddy Garcia ,
Odeszli -&gt; Brian McCann , Eric O&#39;Flaherty , Luis Ayala , Scott Downs , Paul Maholm , Tim Hudson , Reed Johnson
Jedną z najwcześniejszych rzeczy jakie ogłoszono w Atlancie tuż po porażce z Los Angeles Dodgers w NLDS była informacje o budowie nowego stadionu. Następnie do Lutego nic nie robiono by nagle przedłużyć kontrakty młodym zawodnikom - tj. Heyward&#39;owi , Freeman&#39;owi , Teheran&#39;owi , Kimbrel&#39;owi oraz A.Simmonsowi. Podpisując ich na długi okres - Atlanta ogłosiła w ten sposób , że zamierza walczyć o tytuły w dywizji przez najbliższe kilka lat.
W sezonie prowadzili w NL ze 181 HR na koncie , ale to co przynosiło im korzyści w sezonie odbiło się negatywnie w Postseason i w serii z Dodgers uderzyli tylko dwa wybicia w trybuny. Sześciu zawodników miało przynajmniej 20 HR na swoim koncie z liderującym w ekipie Justinem Uptonem z 27 uderzeniami poza parkan. Justin miał świetny Kwiecień z 12 HR , liniami .298/.402/.734 , lecz następnie zwolnił gwałtownie i miał bardzo słaby Maj i Czerwiec , a do 12 HR z kwietnia dołożył 15 , uderzonych w większości w dwóch ostatnich miesiącach.
Obaj braci Upton byli w czołówce listy jednej kategorii - niechlubnej - ilości Striekouts - Justin zamachnął się 161 razy , B.J. - 151. I tak to nie był rekord , bo Dan Uggla miał ich ponad 170. B.J. Upton był obrazem nędzy i rozpaczy -&gt; 9 HR , linie .184/.268/.289 , 44 BB i 151 K , OPS+ na poziomie 53. W defensywie B.J był tylko nieco ponad-przeciętnym defensorem , ale nie na tyle po choć w jakimś większym ułamku pokryć szkody ofensywne.
Evan Gattis oraz Ryan Doumit będą zastępować na pozycji łapacza Briana McCanna , który jako wolny agent wylądował w Nowym Yorku. Gattis może mieć nie lada wyzwanie w tym sezonie - ponieważ zostanie podstawowym łapaczem z małym doświadczeniem meczowym i będzie musiał dobrze dogadywać się z młodymi miotaczami Atlanty. Freddie Freeman miał bardzo udany zeszły sezon - 23 HR , 109 RBI , linie .319/.396/.501 dały mu piate miejsce w głosowaniu na NL MVP
Miotacze Braves liderowali w baseballu z ERA 3.13 za ubiegły sezon i nie była to tylko robota Craiga Kimbrel&#39;a. Rotacja zajęła szóste miejsce w MLB i piąte w NL z ERĄ 3.51 , mimo że tylko Mike Minor zaliczył jako jedyny starter granicę 200 narzuconych inningów.
Na wstępie opisu miotaczy trzeba przypomnieć o tym , że Brandon Beachy oraz Kris Medlen idą pod nóż w związku z operacją Tommy John , a Gavin Floyd oraz Johnny Venters powrócą w okolicach Maja po operacji na to samo.
Craig Kimbrel jest jednym z tych closerów , który zmniejsza szanse rywala na zdobycie runu/wygranie meczu do 8 inningów. Na prawdę ciężko jest go zatrzymać gdy ma dobry dzień , chcoiaż wpadki też mu sie zdarzały.
Julio Teheran - świetny młody talent - miał za ubiegły sezon rekord 14-8 , ERE 3.20 , 3.78 strikeout/walk ratio w 185.2 IP. W hierarchii miotaczy pójdzie do góry po tym , jak ekipę opuścił Tim Hudson.
Martwić fanów może brak nowych pobrań - zastąpiono Tima Hudsona i McCanna - Floydem i Doumitem co raczej jest trochę śmieszne niż poważne. B.J Upton znowu może zrobić zeszłoroczne liczby. Dan Uggla zrobił kolejny tragiczny sezon na drugiej bazie.
Po za tym głębia miotaczy także nie jest duża i kontuzje Medlena oraz Beachy&#39;ego mogą się później odbić czkawką.
Ekipę mają utalentowaną , ale moim zdaniem ciężko będzie im sie przebić przez National League by grać w World Series , poza tym parę ekip z American League także chciało by widzieć trofeum u siebie w domu.

Miami Marlins
Bilans -&gt; 62-100
Przyszli -&gt;
Jarrod Saltalamacchia ; Garrett Jones ; Jeff Baker ; Rafael Furcal ; Carlos Marmol, ; Casey McGehee ; Reed Johnson ; Ty Wigginton
Odeszli -&gt; Ryan Webb , Chad Qualls , Chris Coghlan , Austin Kearns , Juan Pierre
Od czego powinno rozpoczynać się opis Miami ? Od konfliktów na pozycjach managerskich w klubie. Klubem włada jeden z najgorszych właścicieli w całym sporcie zawodowym w Stanach , co powoduje różnego rodzaju konflikty i często decydujący głos ma właściciel , którego decyzję czasami bardzo źle wpływają na klub.
Przykład z brzegu - w Offseason pozbyto się Ryan&#39;a Webb&#39;a - w dzień po tym jak odszedł to &quot;dziwnym&quot; trafem sporo ekip z MLB chciało z nim natychmiastowo podpisać kontrakt. Pozbywanie sie zawodników jest czymś naturalnym , lecz czasami w Miami przypomina to patologię.
Co do gry to po osiągnięciu bilansu 87-75 w 2009 roku ekipa z południowego-wschodu USA notuje 4 kolejne przegrane sezony ; w ostatnim sezonie Miami przegrało 100 spotkań pierwszy raz od 1998 roku , kiedy to zaliczyli 108 porażek.
Zeszłoroczna ofensywa Marlins była ostatnia w lidze National w AVG/OBP/SLG oraz w zdobytych runach - Giancarlo Stanton niestety nie pomógł , ponieważ wystąpił tylko w 114 grach. Jeśli tylko zachowa zdrowie , to Stanton będzie wielki plusem w całym sezonie i prawdopodobnie kolejny sezon z 30+ HR może być pewnikiem w karierze tego młodego zawodnika.
W ubiegłym roku łapacze z Miami łącznie zanotowali linię .194/.249/.280 - była to jedna z najgorszych pozycji w ostatniej dekadzie -aby usprawnić ofensywne poczynania łapaczy podpisany został Jarrod Saltalamacchia , który był był warty 7.1 WAR przez ostatnie 3 sezonu dla Red Sox. W wymianie za Anibala Sancheza [2012] do klubu przyszedł młody prospect z Detroit Rob Brantly , lecz Miami nie było zadowolone z rozwoju jaki osiąga ten młody łapacz i postanowiono podpisać Salty&#39;ego , który dopiero co wygrał pierścień wraz z Bostonem.
W Miami postanowiono wybrać się na zakupy - poza nowym łapaczem pobrano także Garreta Jones&#39;a , Jeffa Bakera , Rafaela Furcala , Carlosa Marmola i Casey&#39;a McGehee. Nastąpiło w ten sposób spore wzmocnienie pozycji infield tanim kosztem , chociaż Salty narzeka na uraz pleców , a Furcal jest po operacji , która wyeliminowała go z 2013. Marmol to mina-pułapka jeśli będzie reprezentował formę z ubiegłego sezonu. wyglądało to mniej więcej tak -&gt; walk praktycznie prawie co inning , wysokie WHIP. To że ERA po trafieniu do Dodgers wyglądała lepiej jest mylące. Tanim kosztem zatrudnili parę platoon hitters na pierwszą baże - Bakera do leworęcznych miotaczy , Jonesa do praworęcznych.
Miami nie jest do końca takie słabe na jakie się wydaje - mają Jose Fernandeza - jednego z najlepszych młodych miotaczy w lidze , Henderson Alvarez pokazał że ma potencjał narzucając no-hittera na koniec sezonu , skauci uwielbiają potencjał oraz narzuty jakie ma do zaoferowania Nate Eovaldi. W rotacji Jose Fernandez grał bardzo dobrze i zdobył nagrodę RoY , co ucieszyło fanów w Miami. Tylko , czy Fernandez przeżyję ten rok i utrzyma się na szczycie czołówki miotaczy ligi NL ?
W Miami coś mogą wiedzieć o nagrodach RoY - w 2009 roku nagrodę NL RoY wygrał Chris Coghlin , który od tamtej pory nie miał tak wartościowych sezonów jak tamten z 2009 roku , co gorsza - przez jego słabą defensywę na zapolu , każdy jego sezon był poniżej przeciętnej w OPS+ czy WAR. Coghlan pożegnał się w przerwie z Miami i powędrował do Chicago Cubs.
Oczekiwania po Fernandezie będą bardzo wysokie po sezonie w którym zdobył NL RoY i pokazał świetną formę niższa presja może będzie na innych młodych miotaczach Turner-Eovaldi-Alvarez , który razem wyrobili ERE 3.58 i oddali 307 Uderzeń w 327 innigach. Jacob Turner aby myśleć o lepszym kontrakcie i uznaniu to musi zlimitować ilość walks i trzymać się tego by większość outów była ground-balls
Na pełen sezon zanosi się po raz pierwszy młody zapolowy Christian Yelich , który w ubiegłym sezonie rozegrał tylko 62 gry uzyskując ponad przeciętne wyniki ofensywne [OPS+ 112] oraz jak na młokosa przyzwoita linia OBP .370 przy średniej odbić na poziomie .288. Na pewno fani Fantasy Baseball powinni na niego skupić swoją uwagę Poza Yelichem na start ma szansę inny młody zapolowy Jake Marisnick i Marcell Ozuna. Adeiny Hechavarria może i nie ma kłopotów z defensywą , ale po tym vo pokazał w ofensywie w ubiegłym roku [.227/.267/.298] ten sezon będzie decydujący czy Miami będzie mogło go zatrzymać czy jednak lepiej by zesłać go Triple-A lub obciąć z kontraktu.
Miami to nie ekipa przy której trudno szuka się minusów - ofensywa to jeden z problemów , ponieważ rok temu rywale zdobyli o 133 runy więcej od nich i tam należało by szukać wzmocnień - z powodu grania w dość średniej dywizji , gdzie tak na prawdę jakieś pokaźnej ofensywy nie ma nikt to Miami może mieć okresy dobrego grania.
W ubiegłym roku przez Czerwiec i Lipiec zrobili bilans 27-24
Na Miami zapatruję się tak , że można na nich grac w domu , ew. ze średnimi i słabymi rywalami na wyjeździe. Poza tym 5. miejsce raczej pewne w dywizji , chyba że w Philadelphii lub w Queens sezon będzie wyglądał drastycznie słabo.

New York Mets

Bilans -&gt; 74-88
Przyszli -&gt;
Bartolo Colon , Curtis Granderson , Chris Young , Kyle Farnsworth , Taylor Teagarden , Jose Valverde
Odeszli -&gt; LaTroy Hawkins , Johan Santana , Justin Turner , David Aardsma , Scott Atchison , Tim Byrdak , Aaron Harang , John Lannan
Mets nie jest ekipą , przy której można coś dużego napisać , więc będzie krótko. Odkąd rodzina Wilponów przejęła kontrolę nad finansami ekipy Mets to ich payroll od 2003 do 2011 na początku sezonu zawsze przekraczał 96 milionów i mimo tylko że przez ten okres mieli tylko jedne Postseason i 4 wygrane sezony. Niestety rodzina straciła trochę funduszy w piramidzie finansowej Maddof&#39;a i teraz trochę oszczędniej wydaję sie pieniądze.
Największa strata dla NY Mets była utrata Matt&#39;a Harvey&#39;a we Wrześniu ubiegłego roku , kiedy to Harvey musiał mieć przeprowadzą operacją Tommy John. Ten młody miotacz wraz z Zackiem Wheeler&#39;em i Noah Syndergaard&#39;em mieli spowodować , aby Mets zaczęło się liczyć w dywizji NL East. Przynajmniej taki był plan GM Sandy&#39;ego Andersona. Plan ten będzie musiał być przełożony przynajmniej o rok. Przykładowo - miotacz Zach Wheeler - wchodził w ubiegły sezon jako czołowy prospekt ligi. Pomiar w farmach naliczył mu 420 SO w 391+ IP. Miał nieco problemów z kontrolą , ale ma tylko 23 lata i sporo lat w Wielkiej Lidze przed sobą.
Tylko Daniel Murphy był jedynym ofensywnym zawodnikiem , który grał więcej jak w 121 spotkaniach. Dawid Wright - największa gwiazda ekipy Mets stał się jednym z bardziej niedocenianych graczów ligi. Głównie z powodu [dużej zawartości szkła w organizmie] kontuzji. Ale to co wyczyniał w ubiegłym sezonie w grach , w których grał jest rewelacyjne. Linie .307/.390/.514 z OPS+ 156 i 18 HR. Ma 31 lat i wciąż ma kilka dobrych lat przed sobą o ile nie będzie przypominał bardzo kruchego szkła
W Offseason podpisano Curtisa Grandersona i Bartolo Colona. Curtis ma wspomóc tą ubogą ofensywę , a Colon ma zastąpić przynajmniej na rok Harvey&#39;a jako miotacz nr #1. Bartolo Colon jest w stanie mimo sporego wieku wypełnić wiele gier dobrymi wynikami i w słabej dywizji pokazać nadal kontrolą jaką dysponuje. Tym bardziej że w rotacji Mets nie ma bardzo kto mu zagrozić czy doświadczeniem czy umiejętnościami póki co. Jon Niese i Dillon Gee pewnie będą kręcić się w okolicach ligowej średniej. Zack Wheeler jest młodym miotaczem , którego należy oglądać. Noah Syndergaard także gdy pojawi się w MLB także powinien być ciekawym zawodnikiem. Doświadczanie w ekipie jest słabe jeśli wyłączymy pobranych przed sezonem Colona , Grandersona oraz ich gwiazdę franczyzy Wright&#39;a.
Z negatywów to wystarczy wspomnieć o sporej dziurze na pozycji Short-stop. Mets zakończyli ostatni sezon na pozycjach 11 w zdobytych obiegach , 14 w średniej odbić , 14. w OPS za ostatni sezon. Pozycja pierwszej bazy także była bardzo słaba.
Negatywami można obsypać całą ekipę - tylko po co ? Jak zrobią sezon z 85 wygranymi spotkaniami to będzie można mówić o sensacji , ale do tego droga bardzo bardzo daleka.
Po tym jak Harvey nie będzie grał w tym sezonie to oczekiwania będą nieco mniejsze po ekipie Mets. Granderson z bardzo przyjaznego pałkarzom stadiony Yankeesów zmienia stadion na Citi Field , który ma nieco większy wymiary. Przyszłościowa część tej ekipy to wspomnieni już miotacze i nic innego póki co. Wright i Granderson będą tak myślę jedynymi wyjątkami na tle bardzo przeciętnej ofensywy.
Mets to ekipa , które od kilku lat nie może znaleźć swojego miejsca w szeregu ligi i ciągle jest poniewierana przez bardziej liczące się drużyny. Sądzę , że 3-4 miejsce jest normą w tej dywizji. Jeśli Phillies cudem ozdrowieje to 4. miejsce pewnik , jak nie to trzecie.
Philadelphia Phillies
Bilans -&gt; 73-89
Przyszli -&gt;
A.J. Burnett ; Wil Nieves , Marlon Byrd , Roberto Hernandez , Ronny Cedeno , Chad Gaudin , Brad Lincoln , Bobby Abreu
Odeszli -&gt; Roy Halladay [emerytura] , John Lannan , Eric Kratz , Rob Rasmussen

Okres 2007-2011 był prawdopodobnie najlepszym w historii klubu. Od końca sezonu 2011 roku minęło prawie 30 miesięcy i zmieniło się przez ten czas trochę rzeczy. przykładem jest zmiana managera - W trakcie poprzedniego sezonu - Ryne Sandberg zastąpił Charliego Manuela , który dość mocno zasłużył się dla klubu.
Przed ubiegłym sezonem przewidywałem sezon na granicy 81 zwycięstw pod warunkiem , gdy zespół będzie zdrów. Niestety tak się nie stało, ponieważ sponsorem roku 2013 w Philadelphii było starzenie się najważniejszych zawodników , fałszywe nadzieję , które spowodowały najgorszy rekord od 2000 roku oraz wspomniane już kontuzję.
O ile pierwszą połowę ubiegłego sezonu skończyli bilansem 48-48 to nie zamaskował on ujemnego bilansu punktów , który wynosił -45.
Wiekowi jak baseballistów Carlos Ruiz , Ryan Howard , Chase Utley , Jimmy Rollins , Michael Young , Cliff Lee czy Roy Halladay - każdy z nich urodził się przed 1980 rokiem , czyli łatwo wywnioskować - najmłodszy z tej siódemki miał co najmniej 33 lat. Howard , Utley i Rollins tworzą większą cześć pola infield - co oznacza w skrócie , że po tak starych zawodnikach nie spodziewałbym się poprawy w defensywie.
Po za upływającym czasem problemem jest także gigantyczny kontrakt Howarda - jest pod opieką klubu do 2016 roku co powoduje , że zbierze jeszcze 3 x 25 miliona zielonych. Ostatnie dwa sezony [12 &amp; 13] to kolejno 81 gier , nieco ponad 600 pojawień się &quot;na pałce&quot; , 25 HR , 99 RBI i łącznie linie .244/.307/.445 oraz 194 K do 48 BB. Albo go uzdrowią przynajmniej na 25 HR/100 RBI albo będzie to książkowy przykład marnotrawienia pieniędzy.
Chase Utley i Jimmy Rollins także swoje z budżetu ekipy pobierają , ale nie są to aż takie sumy. Chase podpisał 2 roczny kontrakt na 25 milionów przed tym sezonem , a Rollins jest 467 PA od 11 milionowego kontraktu na następny sezon [11 mln vesting option].
O ile infield się starzeję - o tyle outfield jest nadal młody i utalentowany. Domonic Brown uderzył w ostatnim sezonie 27 HR i 83 RBI z linią .272/.324/.494. Moc Domonic&#39;a Browna może się przydać czasami , ponieważ Brown jest jeszcze relatywnie młody i ciągle się rozwija przez co sezon z ponad 30-35 HR jest jak najbardziej możliwy.
Jako łapacz gra wiekowy Carlos Ruiz , ale w drugiej połowie miał .741 OPS co pokazuję , że raczej sezon 2014 powinien być powyżej przeciętnej. Jeśli jest zdrowy to potrafi być w czołówce łapaczy w lidze National.
Mimo , że w ofensywie równie dobrze mógłby odbijać Abraham Lincoln z Georgem Washingtonem i skutek by był taki sam co ciągle kontuzjowany Howard to Phillies nadal posiadają bardzo dobrą topkę rotacji. Cliff Lee-Cole Hamels-A.J. Burnett wygląda trochę staro , lecz solidnie. Hamels od kiedy stał się regularnym miotaczem w składzie Philadelphii to regularnie miota ponad 200 IP na sezon , Lee to wciąż jeden z lepszych miotaczy potrafiących narzucić piłkę tam gdzie chcę. Burnett w dywizji z nieco gorszą ofensywą powinien sobie poradzić po dwóch bardo dobrych latach w Pittsburghu.
Jeśli zrobić by klasyfikację najlepszej pary Starterów w każdej ekipie to Hamels i Lee byliby w czołówce. U Hamelsa był zauważalny regres na początku sezonu - głównie przez okres Kwietnia i Maja , lecz później od Czerwca zaczął sobie już przyzwoicie radzić. Mimo ERA na poziomie 3.60 Hamels zanotował FIP na poziomie 3.26 co jest przyzwoitym wynikiem i osiągnął to dzięki wysokiemu współczynnikowi striekout-to-walk na poziomie 4.04. Lee dzięki świetnej kontroli zanotował niskie BB/9 po raz kolejny w karierze na poziomie 1.3 i po raz kolejny miał wysokie współczynnik SO/BB na poziomie 6.94 w ponad 220 narzuconych inningach. Cole Hamels z powodu kontuzji ominie poczatek sezonu.
Rotacja po podpisaniu AJ Burnetta będzie wyglądać nieco bardziej solidnie - AJ nieco zwiększył swoją wartość przed dobre gry w ostatnich dwóch sezonach w ekipie z Pittsburgha
Od rotacji będzie zależało bardzo dużo , ponieważ bullpen jest tragiczny. Pozwolili na drugą największą ERE w National League i byli trzeci od końca w % dokonanych SV. Ich closer Johnathan Pabelbon był chyba jednym z najbardziej nielubianych zawodników w Philadelphii. Zepsuł 7 szans na &quot;sejwa&quot; w 36 szansach pomimo , że miał ERE poniżej 3.00. Mike Adams - reliever , który opuścił ostatnie miesiące ubiegłego sezonu powróci w okolicach końca Kwietnia-Maja
Phillies w tym sezonie znowu będzie się znowu budować na nowo i moim zdaniem będą mieć około 70-75 zwycięstw na koniec sezonu.

Washington Nationals

Bilans -&gt; 86-76
Przyszli -&gt;
Doug Fister , Nate McLouth , Luis Ayala , Jamey Carroll , Chris Snyder
Odeszli -&gt; Dan Haren , Steve Lombardozzi , Ian Krol , Robbie Ray
W 2012 Washington wygrało 98 gier i odpadli dopiero w ostatnich inningach serii z Cardinals w Postseason. Rok później Nationals z tym samymi zawodnikami wygrało tylko 86 gier i był jedną z ekip , która rozczarowała swoich fanów najbardziej w lidze. Winą można obarczyć kontuzję i brak efektywności. Pod koniec Lipca mieli bilans 49-53 i byli 8 gier od pierwszego miejsca w dywizji.Przez pierwsze miesiące sezonu regularnie ofensywa gościła w trójce najgorszych ofensywnych kategorii. W Sierpniu i Wrześniu ofensywa się ożywiła i wyrabiała liczby , lecz po kolej.
Bryce Harper po zderzeniu z murem w Los Angeles trochę pauzował , ale wciąż jest to kaliber zawodnika potrafiącego wyrobić nagrodę MVP. Wilson Ramos , który dostał na ten sezon robotę podstawowego łapacza też swoje wycierpiał w ubiegłym sezonie.
Nats mają 5 infielderów z potencjałem , lecz tylko 4 pozycje do obsadzenia. Ryan Zimmerman przechodzi na 1. bazę , na SS będzie gościł Ian Desmond . O drugą bazę będą walczyli Anthony Rendon i Danny Espinosa.
Rotacja wygląda fantastycznie jest to jedna z czołowych rotacji w lidze moim zdaniem. Kolejno Stephen Strasburg , Jordan Zimmermann , Gio Gonzalez i Doug Fister. Zeszły sezon rotacja skończyła z ERĄ 3.60 - szóstą w NL , 0.20 mniej i byliby drudzy.
Najważniejsza kwestia - przeciętny Dan Haren został zastąpiony przez Douga Fistera. Fister po przejściu z ligi Amerykańskiej może w tak słabej ofensywnie dywizji i lidze wyrobić kawal świetnych liczb i może być jednym z bardziej wartościowych miotaczy w lidze o ile nie przytrafi mu się jakaś kontuzja.
Człowiekiem od ciężkiej roboty w rotacji jest Jordan Zimmermann - bardzo pewny Starter, który ubiegły sezon miał bardzo dobry - trzeci kolejny sezon z WAR 3.2 lub większym , ERA 3.25 w rekordowej ilości w swojej karierze inningów , bo w 213.1. Miał także 19 zwycięstw - najlepszy wynik w lidze Narodowej. Dodajmy do tego jeszcze WHIP na poziomie 1.09 , ERE+ 117 i mniej niż 2 walks na 9 inningów. Po za tym Zimmermann wchodzi w najlepszy okres dla miotacza , bo w lata 27-31. na liczniku wieku.
Piąty w rotacji zawodnik to nadal zagadka i miejsce pewnie zajmie lefty Ross Detweiler , ale jak z infieldem tutaj także w przypadku kontuzji/niepowodzeń łatwo jest znaleźć kogoś kto wskoczy na jego miejsce. Takimi zawodnikami są Tanner Roark czy Taylor Jordan - obaj swoje debiuty w lidze zaliczyli w ubiegłym sezonie z różnymi rezultatami. Roark miał ERE 1.51 w 53.2 IP , Jordan 3.66 w 51.2 IP
Jednym z powodów gorszej dyspozycji ekipy w ubiegłym sezonie była także gorsza dyspozycja bullpenu. Pomimo podpisania Rafaela Soriano , bullpen był średnią jednostką w przypadku ekipy ze stolicy USA.
Dla fanów Washington trade w wykonaniu General Managera - Mike&#39;a Rizzo , w którym ściągnięto do klubu Douga Fistera było czymś świetnym. Zastąpiono managera Davey&#39;a Johnsona , który odszedł na emeryturę - trenerem z trzeciej bazy Arizony - Mattem Williamsem.
W słabej w tym roku NL East mieszanka świetnej rotacji oraz całkiem utalentowanej i przyzwoitej ofensywy powoduje , że Nats są rozważani jako faworyt do wygrania dywizji w tym roku. Na dodatek Stephen Strasburg ma szansę pierwszy raz w karierze w końcu przekroczyć 200 inningów
 
Otrzymane punkty reputacji: +84
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Czas na NL Central (opracowanie: Grzesio i Lukascash)
Chicago Cubs (przygotował Grzesio)
Bilans -&gt; 66-96
Przyszli -&gt;
Jason Hammel ; Jose Veras ; Ryan Sweeney ; Wesley Wright ; Emilio Bonifacio, Chris Coghlan, Darnell McDonald ; James McDonald , George Kottaras , Justin Ruggiano
Odeszli -&gt; Dioner Navarro, Brian Bogusevic, Dave Sappelt, Kevin Gregg, Scott Baker, Marcos Mateo, Daniel Bard, Brooks Raley
Ciężko przewidywać , by Chicago poprawiło swój bilans w nadchodzącym sezonie. O ile z Milwaukee mieliby jakieś szanse powalczyć o 4-te miejsce w dywizji o tyle 81 zwycięstw jest po prostu nierealne. Nowy manager ekipy Cubs - Rick Renteria - jest znany z dobrej komunikacji z młodymi zawodnikami oraz umiejętnym ich rozwojem. Stoi przed nim ciężki proces odbudowy siły Chicago Cubs. Siedem lat temu Chicago zachowywało się jak klub , który jest jednym z najstarszych w lidze oraz będący zlokalizowany w jednym z największych z miast w US. W jednym Offseason potrafili rozdać w kontraktach 300 milionów dolarów do dziesięciu różnych wolnych agentów , w tym Alfonso Soriano , który zebrał prawie 140 milionów , Aramis Ramirez otrzymał prawie 75 milionów czy Ted Lilly , który w kontrakcie miał 40 milionów dolarów. To powodowało , że byli na równi z Yankees czy Red Sox w kwotach wydawanych na zawodników. Ale przyszedł kryzys , wyniki nie zadowalały fanów/zarządu , ekipa grała coraz gorzej i 7 lat później zastanawiano by się kilka razy nad wydaniem w kontraktach nawet 100 milionów , a co dopiero 300.
Myślano bardzo mocno o Masahiro Tanace , który w konsekwencji wybrał jeden z tych klubów gdzie płacą najlepiej , czyli Yankeesów.
W najbliższym sezonie Cubs wkraczają z nadziejami nie przegrania 100 spotkań w sezonie , co jakoś szczególne trudne nie będzie. Poziom Houston jeszcze nie jest osiągnięte , ale brakuje nie wiele by po raz kolejny NL Central miało jedną z najgorszych ekip w ostatniej dekadzie.
Cubs posiadają w swoim gronie Javiera Baez&#39;a - młodego bardzo perspektywicznego SS&#39;a. Baez dotarł na wysokie miejsce listy Top Prospects głównie przez kampanię w 2013 roku , gdzie grał na dwóch poziomach farm tj. w Double-A i High-A. Zaliczył 75 Extra Base Hits w 130 grach. Pomijając Baeza , to Cubs maja jedną z lepszych farm w lidze - niestety dla nich pełnej świetnych pałkarzy , bo jakiegoś lepszego miotacza to niestety trudno szukać. Z dobrych wiadomości - Kris Bryant , Albert Almora , Jorge Soler i przede wszystkim wspomniany już SS Javier Baez to topka jeśli chodzi o prospecty i wielce prawdopodobne przez w następnych dwóch sezonach większość lub nawet wszyscy z nich zadebiutują. W 2016 mogą mieć naprawdę jedna z lepszych ofensyw w lidze jeśli odpowiednio utorują ich rozwój
Pomimo prospektów nadal w ekipie panuje chaos. Większość wielkich kontraktów się już kończy i Cubs mogą się skupić na tym po co zatrudniono Theo Epsteina czy nowego managera Ricka Renterie - na rozwoju zawodników , szczególnie tych z farm - ponieważ od przejścia z Triple-A czy Double-A do MLB potrzeba wielu szczegółów mogących uczynić z Baeza czy innych świetnych zawodników zawodnika klasowego.
Zamiast na wydawaniu pieniędzy skupiono się na tankowaniu kilku sezonów i pobieraniu podobnie jak Houston topowych prospetów w HS czy Collegu. Poza tym - po co wydawać pieniądze w tej dywizji jak konkurencja jest obecnie tak silna ? Nie wiem czy dało by im coś poza wygraniem około 75-80 gier na sezon
Przejdźmy do rzeczywistych problemów ekipy z Illinois. Z postaci wyróżniający się z line-upu -&gt; Welington Castillo zanotował poprawę [z .327 wOBA i 101 wRC+ w 2012 roku zanotował rok później .331 wOBA i 106 wRC+]. Poza tym jako łapacz wybił 29% baserunners oraz zanotował wysokie defensywne WAR 2.8
Po podpisaniu Starlina Castro i Anthonego Rizzo na długie kontrakty Ci nagle zanotowali krok w tył w umiejętnościach baseballowych. Rizzo po podpisaniu umowy 12 Maja zanotował linię .218/.315/.382.
Castro poza jednym miesiącem zagrał fatalnie cały sezon. Linię .245/.284/.347 z 44 RBI i 9 skradzionych baz oraz OPS+ 72 chluby mu nie przynosi. Po trzech kolejnych sezonach z OPS powyżej .750 i OPS+ lepszym jak 100 nagle zanotował poważny regres , poza typowymi liczbami pogorszyła mu się też ilość procentowa zdobywanych walks.
Gorzej od Castro zagrał jeszcze drugobazowy Darwin Barney - to ciekawy cytat o Barney&#39;u -&gt; &quot;His .252 wOBA ranked third-worst in all of baseball among qualified hitters, while his 51 wRC+ was the worst in the National League.&quot;
Co do miotaczy to bullpen był sklasyfikowany w ERA na 13 z 15 pozycji w NL , poza tym zaliczyli 26 blown saves co jest słabym wynikiem. Odpowiedzialnych za to nie trzeba szukać daleko - byli to Kevin Gregg i Carlos Marmol , czyli znani relieverzy w świecie baseballa. Po za tym Marmola próbowano wielokrotnie reaktywować [podobnie jak Joela Zumaye swego czasu] powołując się na jego kampanię z 2007 roku , lecz Marmol z roku na rok gra kaszanę. Jego plus chociaż tyle , że w porównaniu do Zoom-Zoom&#39;a jeszcze może miotać i grać w MLB.
Podpisano Jose Verasa , który zanim nie został w wymianie oddany do Detroit to zaliczył całkiem dobry sezon jako closer w Astros. Podobnie jak tam - Veras zostanie closerem w Chicago.
O ile po stronie pałkarzy farmy są dobrze ustawione , to miotaczy brakuje. Jeff Samardzija niestety nie był tak efektywny jak w 2012 , ale przekroczyli granice 200 IP oraz miał całkiem przyzwoite jak na Cubs FIP i xFIP.Travis Wood dzięki ograniczeniu ilości HR w stosunku do Fly-Outs - tylko 6.9 % - zaliczył bardzo niską ere 3.11 w 200 IP. Zaliczył nawet powołanie do Meczu Gwiazd.
Fani Chicago muszą uwierzyć w proces odbudowy dwójce Epstein-Hoyer , którzy zarządzają Niedźwiadkami i próbują tez odbudować farmy Cubs w taki sposób by te dawały całkiem dobrych zawodników do Wielkiej Ligi. Jest to proces długotrwały i w dywizji raczej nie przewiduje cudów.
Piąte miejsce i kolejny rok odliczania bez World Series.

Cincinatti Reds (przygotował Lukascash)
Bilans 2013: 90-72
Przyszli: Skip Schumaker (OF/2B), Brayan Pena (C)
Odeszli: Bronson Arroyo (P), Shin-Soo Choo (CF), Ryan Hanigan

Redsi przystępuja do nowego sezonu z kilkoma zmianami, które w zamyśle maja dać postęp. Ale czy dadza? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Dusty Baker nie potrafił poprowadzić drużyny do sukcesu w postseason, w zwiazku z czym pozegnał się z praca. Jego miejsce zajał pitching coach Brian Price. Zmiana dość ciekawa i mam wrażenie, że nieco pochopna - sam dałbym Bakerowi jeszcze jeden rok, ale z drugiej strony Baker nie potrafił wycisnac z Redsów potencjału, który niewatpliwie mieli, dlatego włodarze Reds woleli nie ryzykować powtórki z rozrywki.
Jeśli chodzi o roster, to Redsi raczej się pozbywali niż nabywali. Do Rangers odszedł Choo, do Tampy Haningan. Pozwolono także odejść pitcherowi Arroyo. W ich miejsce postawiono &quot;na swoich&quot;. Prospect Billy Hamilton dostał full time job. To samo pitcher Tony Cigarini. Rotacja starterów z Latosem (leczacym się po operacji kolana), Cueto, Cigarinim, Leake i Baileyem wyglada na solidna - jakby nie patrzeć Latos, Cueto i Bailey to trzy asy. Bullpen z Chapmanem, wracajacym Marshallem i Broxtonem i bęcym w obwodzie Parra także wyglada na papierze dość dobrze. Dlatego pitching nie powinien być zmartwieniem. Niestety nie można tego powiedzieć o ofensywie - spora presja na Hamiltonie, to samo z catcherem Mesoraco - wiadomo, że sa Votto, Bruce, Phillips czy Frazier, ale jeśli ta dwójka zawiedzie + jesli drużynie dojda jakies kontuzje , to niestety może być to długi sezon dla Redsów, bo po powołaniu Hamiltona nie maja na farmie nikogo kto byłby gotowy do powołania. Tak więc Price także postawiony pod ściana - z jednej strony presja wyniku z zeszłego sezonu, z drugiej małe pole manewru. Jak to wyjdzie, czas pokaże. Jeśli nie będzie kontuzji to Reds powinni uplasować się w dywizji co najmniej na 2 pozycji, bo Cardinalsów, będacych kolejnym świetnie zarzadzanym klubem, raczej nie wyprzedza, choć do końca bym ich nie skreślał, a przeczucie nawet mówi mi, że Reds wygraja dywizję. Piratom, przy całej mojej sympatii do nich, nie wróżę powtórki z poprzedniego przełomowego sezonu, więc dywizja zostaje do rozstrzygnięcia pomiędzy Cardinals i Reds. Typuję 94 zwycięstwa dla Redsów i wygranie dywizji o włos przed Cardinalsami - patrzac na staty pitchingu Redsi sa o lata świetlne przed pozostałymi drużynami w dywizji; jedynie ofensywa stoi nieco pod znakiem zapytania, ale mimo wszystko life is a gamble, więc stawiam na Redsów, mimo że Cards to jedna z moich ulubionych ekip.

Milwaukee Brewers (przygotował Lukascash)
Bilans 2013: 74-88
Przyszli: Matt Garza, Mark Reynolds, Lyle Overbay, Wei Chung Wang, Will Smith
Odeszli: Norichika Aoki, Correy Hart, Mike Gonzalez, Mat Gamel, yuniesky Betancourt
Sezon 2013 był fatalny w wykonaniu Brewers. Złożyło się na to kilka rzeczy takich jak zawieszenie Brauna i całe zamieszanie wokół tego, kontuzje, fatalny pitching (21 na 30 ekip w ERA). Sezon 2013 jest jednak przeszłością a 2014 powinien przynieść poprawę jakości Brewers w mojej ocenie. Nie będę ukrywał, że jest to jedna z moich ulubionych ekip m.in. dlatego, że leży w pięknym stanie Wisconsin, który ma absolutnego bzika na punkcie sportu - w Milwaukee wszyscy gadają o sporcie..non stop...Gdy grają Packers, wszyscy już w piątek żyją niedzielą. Z Brewersami podobnie, z frekwencją problemu na Miller Park nie ma.. Bukmacherzy ustawili linię na sezon dla Brewers na poziomie 79.5 zwycięstw i szedłbym tutaj w over. Wg mnie Brewers przy pewnej dawce szczęścia są w stanie wywalczyć drugiej miejsce w trudnej dywizji. Dlaczego? Bo talent w rosterze mają - Lucroy, wracający Brauna, Khris Davis, Carlos Gomez, Jean Segura czy kurdupel z dużą pałą Gindl. Nieco gorzej wygląda infield, ale zakładając, że Ramirez będzie zdrowy a Gennett będzie trzymał poziom, tak naprawdę problemem jest tylko 1B, co powinno dać się w jakiś sposób udać zamaskować, przynajmniej na jakiś czas. Jeśli będzie wynik w dłuższym okresie, to przecież Brewers mimo bycia small market teamem, pokazywali, że są w stanie odważnie działać (np. ściągając Sabathię), więc kto wie.
W rotacji liczą na Garzę, któremu dali niezły kontrakt. Do tego wciąż liczą na przebłysk Gallardo, który pozostaje liderem. W obwodzie jest także Estrada i Peralta, ten sam Peralta, który 1 część sezonu miał fatalną, by w drugiej wyglądać jak top pitcher ze swoim sliderem. Wśród relieversów mają Hendersona, Rodrigueza, Smitha. Jest przecież także prospect Tyler Thornburg, którego Mets chcieli za 1B Ike Davisa.
W mojej ocenie zbyt dużo osób przywiązuje zbyt dużą wagę do zeszłorocznego wyniku. Brewers są zdecydowanie niedoceniani i to dość mocno jak na możliwości, którymi dysponują, przynajmniej na papierze. Jest jednak kilka ALE. Rotacja, która na pierwszy rzut oka wygląda solidnie, po wgłębieniu się w staty z lat poprzednich, wygląda coraz gorzej im głębiej się człowiek wczytuje. Gallardo z roku na rok jest coraz gorszy, co w wieku 28 lat może nieco martwić. Z drugiej jednak strony jest to jego contract year, więc jeśli teraz się nie ogarnie, to można spisać go na straty. Inny pitcher z rotacji - Kyle Lohse - 35 lat, mimo całkiem solidnego sezonu, spodziewam się decline&#39;u. Lohse to nie strikeout pitcher, a jego contact rate nie był zadowalający. Strasznie w górę poszły procenty jeśli chodzi o stosunek HR/FB, co nie wróży dobrze Brewersom gdy Lohse będzie narzucał na friendly hitter park. Generalnie 3 najważniejszych pitcherów Brewers - Gallardo, Lohse i Garza oddali pokaźną liczbę HRów - 18,26 i 20. Tak więc mimo słabych występów w springu wg mnie Garza będzie topowym pitcherem Brewers, natomiast Gallardo i Lohse utrzymają swoje dotychczasowe trendy. Życzę Brewers jak najlepiej, ale wobec tych faktów nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić, że bullpen Brewers będzie mocno eksploatowany w tym sezonie, a to na pewno nie przełoży się na lepsze wyniki.
Do tego Brewers mają problem z 1B i 3B. Zatrzymując Overbaya, zwalniając Francisco, uznali, że pójdą w defensywę, kosztem ofensywy Francisco, który też miał slumpy. Tyle, że nie wiem czy był to do końca przemyslany krok ze strony Brewers. Fakt, Overbay defensywnie jest lepszy, ale Francisco mógły również grać na 3B - Ramirez to przecież w zasadzie wrak, kwestią czasu jest to, kiedy złapie kontuzję - a wtedy Brewers zostaną na lodzie z Reynoldsem...o matko. Wtedy mogą zapłakać za Francisco, bo nikt mi nie powie, że Reynolds jest ofensywnie czy defensywnie na 3 B lepszy od Francisco, tym bardziej, że Francisco wyglądał wreszcie na kogoś kto wie o co w tym wszystkim chodzi. Roenicke, którego lubię, co prawda powiedział, że wszystkie staty ze springu można wywalić przez okno, ale do cholery - lepszy młody power bat, co do którego jest jakaś nadzieja na lepsze jutro i który daje jakieś opcje w przypadku kontuzji niż Overbay, co do którego wiadomo czego się spodziewać - czyli niczego 27 latek, dla którego jest to prime age vs. stare dziadki? Kogo Wy byście wybrali? Inna sprawa, że cały ten wywód i tak jest ***** warty, bo powiedzmy sobie szczerze - wybór między Francisco, który miał niską średnią i 14 errorów w 71 grach a Overbayem czy Reynoldsem, pokazuje komizm całej sytuacji i jednocześnie tragizm tegorocznych wyborów przed jakimi stoją/stali Brewers.

Pittsburgh Pirates (przygotował Grzesio)
Bilans -&gt; 94-68
Przyszli -&gt;
Edinson Volquez ; Clint Barmes, Travis Ishikawa, Chris Dickerson , Chris Stewart
Odeszli -&gt; A.J. Burnett, Marlon Byrd, Justin Morneau, Garrett Jones, Michael McKenry
W Pittsburghu wszyscy pod koniec sezonu byli bardzo zadowoleni - pierwsze Postseason i pierwszy zwycięski sezon do 1992 roku. Świetnie zaprezentowali się mniej doceniani Francisco Liriano , Jeff Locke czy Charlie Morton. Pokonanie Reds w meczu Dzikiej Karty oraz przyciśnięcie Cardinals by musiało gra mecz nr 5 w NLDS spowodowało między innymi , że manager Clint Hurdle dostał nagrodę dla najlepszego managera , a Andrew McCutchen został NL MVP. W lidze NL pałkarze uderzyli ogółem 161 HR co było zasługą między innymi Pedro Alvareza czy MVP McCutchena
Wspomniany McCuthen zgarnął rok temu tytuł MVP z linią .317/.404/.508 z 21 HR , 84 RBI i 27 skradzionymi bazami z dodatkiem ponad-przeciętnej defensywy na środkowym zapolu. To był jego drugi kolejny sezon z liniami .300/.400/.500 i 3 kolejny sezon z minimum 20HR /20 SB.
Po lewej ma nieco uboższą wersję siebie - Starling Marte - póki co jeszcze nie ma takiego uderzenia , ale jest dość szybki - w ubiegłym sezonie miał 10 tripli i 41 skradzionych baz. Niestety Marte musi nabrać o wiele więcej pewności siebie gdy stoi odbijać piłkę - dlaczego nie ma cierpliwości ? 25 walks i 138 SO.
Jeśli Pittsburgh miałby po prawej czy po lewej stronie zapola kłopoty z kontuzjami to warto wspomnieć o prospekcie numer 1 - Gregory Polanco to zawodnik wprost z Dominikany , który pokazał trochę siły w spotkaniach minors league , na dodatek dość dobrze kontroluje strefę strikę i o wiele częściej zdobywa walks niż przykładowo Marte.
Russell Martin po opuszczeniu NY Yankees zanotował w Pittsburghu WAR warte 4.1. Mimo dość słabej średniej uderzeń wypełnił linię na poziomie .226/.327/.377. Jego doświadczenie w grze pomogło młodym miotaczom Pittsburgha - świetnie dobierał wybór piłek jakie miały narzucać miotacze. Przy okazji wyoutował 40 % prób kradzieży baz przez rywala. W przerwie z wymiany ściągnięto byłego łapacza Yankees - Chris&#39;a Stewarta , który jest dobrym defensywnym zastępstwem dla Russella. Ewentualne starty zacznie około Maja z powodu lekkiej kontuzji , przez która trafił na DL.
Piraci zdobyli tylko 634 obiegi w ubiegłym sezonie , szósty najmniejszy wynik w lidze i niestety nie zrobili jakiegoś ruchu by zwiększyć coś w tej kwestii. Produktywność musi iść od ludzi jak Mercer , Marte czy Polanco by Pittsburgh znowu mógł grać w Październiku.
Front Office nie działał tak jak powinien w Offseason i może pójść spory regres , poza tym Alvarez i Walker mają trudności z graniem przeciwko lefties.
Do rotacji wraca Wandy Rodriguez , który miał problemy z łokciem/ramieniem przez większość ubiegłego sezonu. Rotacja Pittsburgha miała ERE 3.50 i FIP 3.46 co dąło im czołowe miejsca w obu klasyfikacjach w świecie MLB. Bez Burnetta ta rotacja straci sporo , ponieważ jest tutaj sporo dziwnych nazwisk , które w pozostałych ekipach mogłyby robić jako Starterzy na pozycjach 3 , 4 czy 5. Nadzieja jest , że Francisco Liriano utrzyma formę , a Gerrit Cole zacznie liczbami sezon jako typowy as. Po za tym za Burnetta pobrano jako Startera #5 Volqueza , co może oznaczać wzrost oddawanych punktów.
Pare słów o bullpenie , które wystarczą za całość:
&quot;As good as the Pirates&#39; rotation was last year, their bullpen was even better. They compiled the second-best ERA in the National League despite pitching the second-most innings. Five relievers -- Mark Melancon, Jason Grilli, Tony Watson, Justin Wilson, and Vin Mazzaro -- combined for a 2.25 ERA and 5.4 WAR in 340 innings. All five will be around again in 2014.&quot;
Cała piątka zostaje w Pittsburghu.
Cichy Offseason ze strony ekipy Pittsburgha na rynku transferowym zadało pytanie czy Bucs pójdą w zapomnienie czy może sezon 2013 był tylko szczęśliwym trafem. Nie podpisano AJ Burnetta , który radził sobie dobrze w Pittsburghu. Próbowano podpisać Josha Johnsona lub Jamesa Loneya , ale nic z tych planów nie wyszło.
Pytanie pojawia się czy znowu będą w stanie tak daleko zajechać w sezonie i czy znowu osiągną ponad 90 zwycięstw i czy pozwoli im to na udział w regularnych meczach Postseason , a nie na przykład tylko w meczu Wild Card. Większość ekspertów wskazuje na regres i moim zdaniem tak się stanie , ale jak nisko upadną tego nie wiem

St.Louis Cardinals (przygotował Grzesio)
Bilans -&gt; 97-65
Przyszli -&gt;
Jhonny Peralta , Mark Ellis , Pat Neshek , Peter Bourjos ; OF Randal Grichuk.
Odeszli -&gt; Carlos Beltran, Edward Mujica, John Axford, Rafael Furcal, Chris Carpenter, Jake Westbrook
Ekipa z St. Louis wygrała czwarty tytuł ligi National w ostatnich 10 latach i była o dwie wygrane od trzeciego World Series w tym samym okresie. Cardinals zrobiło kilka zmian w Offseason. Odszedł Carlos Beltran do NY Yankees , David Freese powędrował do Anaheim w wymianie i Jhonny Peralta został sprowadzony na pozycję SS , która w ostatnich sezonach jakoś wybitnie produktywna nie była. Stracili w ten sposób nieco mocy przez odejście Beltrana , lecz otworzyli wolne miejsce w składzie między innymi dla Oscara Taverasa.
Cardinals ma bardzo wybitny system farm oraz ludzi odpowiedzialnych za te farmy oraz skautów co gwarantuje ciągły sukces w odnajdywaniu talentów z całego zakątka Stanów. Przykładowo - mimo , że trochę wydadzą na pensje Adama Wainwright&#39;a , Matta Hollidaya i Yadiera Moliny [cała trójka ma pensje pomiędzy 15 a 20 milionów] , lecz jest cała masa zawodników nie pobierających wiele pieniędzy a robiących znaczącą różnice na boisku jak Matt Carpenter , Lance Lynn , Allena Craig , Trevora Rosenthal , Shelby&#39;ego Miller , Jona Jaya , Matt Adams czy Michaela Wache.
Przykład dobrego skautingu i podnoszenia umiejętności zawodników - W Drafcie 2009 roku Cards pobrało Carpentera , Rosenthala , Millera , Adamsa i Joe Kellyego. Cała piątka wyrobiła WAR na poziomie 14.0 kosztując ekipę ledwo 2.5 miliona dolarów.[payroll]
W ekipie najpoważniejszymi problemami w ubiegłym sezonie była defensywa i SS - za obie sprawy poprawiono. Możliwe , że nawet większą dziurą niż SS była defensywa zapola. Holliday oraz Beltran jako corner outfielders i Jay jako center field wyrobili -28.1 UZR za ubiegły sezon [ogółem tragedia]. Używając Davida Freese&#39;a , który był w przeciętnej formie cały sezon postanowiono pobrać z LA świetnego defensora na zapole. Wspomniany już Freese oraz Fernando Salas powędrowali do Anaheim w zamian za Petera Bourjosa i Randala Grichuka. Bourjos doda do zapola swoje niesamowite umiejętności defensywne co powinno usprawnić dziurę na zapolu. Pozbycie się defensora poniżej-przeciętej Freese&#39;a usprawni defensywę na drugiej i trzeciej bazie. System skautingu miał wszystko poza pozycją short-stopa , więc Cardinals postanowiło zatrudnić byłego SS ekip z Detroit i Cleveland i został podpisany na 4 lata pomimo dość przeciętnej defensywy - Jhonnego Peralte. Peralta zastąpi na SS Petra Kozmę , który wyróżniał się na tle line-up in minus. Na drugą bazę powędruje zapewnię Kolten Wong , który zastąpi tam Matta Carpentera , którego zobaczymy jako trzeciobazowego.
Utrata Beltrana trochę boli biorąc pod uwagę ofensywę , lecz strata liczb na rzecz Adamsa zostanie wyrównana przez Jhonnego , który wzmocni pozycję SS na rzecz Kozmy. Najlepszy prospekt w ofensywie - Oscar Taveras powinien pojawić się w środku sezonu by robić swoją robotę. Do 2019 sezonu z opcją na rok 2020 kontrakt na nieco ponad 50 milionów dostał infielder Matt Carpenter. Mocna strona ekipy STL to głębia składu , słaba ławka nieco miała też swoją rolę w ostatnim Postseason , lecz dodanie do składu Bourjos&#39;a i Ellisa mocno rozwiązały ten problem.
Mimo że tylko trzech miotaczy wyrobiło 20 startów za ubiegły sezon to rotacja Cards miała drugą najniższą ERE i FIP w National League. Michael Wacha zdobył uznaniem w oczach świata MLB przez to co pokazał z końcem Września i w Postseason - zresztą polecam poczytać wątek MLB Postseason 2013 , bo był tam opisany kilka razy. Rotacja mimo , kilku ciekawych nazwisk moim zdaniem nie jest do końca pewna - nie przekonują mnie do końca osoby Lance&#39;a Lynna i Carlosa Martineza jako odpowiednio starterzy #4 i #5 w ekipie. Rotacja - Wainwright narzucił 276 inningów przez cały sezon łącznie z Październikiem. Lynn narzucił 219 IP , Miller prawie 175 lecz pod koniec sezonu dało się we znaki słabsza forma. Wacha powinien być nieco oszczędniej dysponowany ponieważ też za ostatni sezon łącznie z farmami miał ponad 180 narzuconych inningów , ponieważ raczej w St.Louis nie chcą by stało się jemu to samo co Harvey&#39;owi z Mets. Póki Jaime Garcia nie wyzdrowieje - a z tym może być bardzo bardzo różnie , to Cards nie maja w swoim składzie leworęcznego Startera. Trevor Rosenthal przejął pałeczkę closera w ekipie z Missouri po Edwardzie Mujice.
Z budżetu płacowego odeszli Betran , Chris Carpenter , Rafael Furcal i Jake Westbrook przez co mają spore zapasy w budżecie płacowym i nie muszą go zbytnio używać.
Yadier Molina ma 31 lat , a wydaję się że gra wieczność w lidze. Yadier musi utrzymywać zdrowie , ponieważ jego back-up Tony Cruz nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem. Molina wygrał 6 kolejnych Złotych Rękawic za osiągnięcia w defensywie , poza tym od 2005 grał przynajmniej po 100 gier w sezonie
Znaków zapytanie nie jest dużo. Jedną z nich jest niewiadoma w ofensywie Petera Bourjosa - tylko w ofensywie , bo w defensywie były zawodnik Aniołów jest bardzo dobry. David Freese miał bardzo przeciętny sezon i słabe Postseason. Defensywa zrównoważyła ofensywne dokonania i Freese był wart ledwie 0.1 WAR , więc jak pisałem pozbyto się go.
Cardinals to faworyt do wygrania dywizji , ponieważ Reds i Pittsburgh poniosły także starty na rynku Free Agents.
 
Otrzymane punkty reputacji: +82
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
MLB 2014

Padres ML @ 2.000✅✅
under 6.5 @ 1.990
✅✅

Ryu u Dodgersów vs. Cashner u Padres&#39;ów...Stawiam na Padres i under w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że nazwisko pitchera Padres nie jest przypadkowe..CASHner. Do rzeczy - jaka jest public perception na ten mecz? Taka, że Dodgers to świetny team od góry do dołu, ze świetnymi batterami, z Puigiem, bo przecież jego trzeba klasyfikować oddzielnie od reszty , ze świetnymi pitcherami i ze świetnym payrollem..czyt: gigantycznym. A Padres? A Padres to przecież słabieńki team, który zostanie zjedzony przez Dodgersów. Dlatego właśnie 75% ludzi gra Dodgersów. A jaka jest rzeczywistość czysta od public perception? Taka, że po pierwsze linia na spotkaniu wyraźnie mówi, że nie ma tu na dobra sprawę faworyta, po drugie, że Padres z Cashnerem nie sa na straconej pozycji, bo Cashner to świetny pitcher i na moje znacznie lepszy od Ryu. Zeszłoroczny Cashner to 3.09 ERA ogólnie i 128/47 K/BB ratio, ale przede wszystkim 1.95 ERA na Petco Park u siebie w domu, czyli tam gdzie rozgrywany jest dzisiejszy mecz. Cóż, Ci co upra się, żeby grać Dodgers maja przecież argument w postaci trzech wygranych Dodgersów vs. Padres, gdy Cashner narzucał. Jasne, Dodgersi wygrywali, ale wyniki pokazuja, że były to spotkania niemal równych drużyn, a przecież potencjałowo doskonale wiemy, że Dodgers miażdza Padres - 1:0, 2:1, 3:1. A trzeba przecież dodac, że Padres w zeszłym roku byli jedna z najgorszych ekip jeśli chodzi runy. Cashner nie oddał żadnego homera Dodgersom, a właśnie na tym w dużej mierze drużyna z LA bazuje. Cashner ma w swoim arsenale zarówno świetny fastball jak również jeszcze chyba nawet lepszy slider, którego coraz częściej używał ze świetnym skutkiem im dalej w sezon. Co do Ryu, to niby statystki ma solidne, ale w dużej mierze jest to pitcher domowy. Na wyjazdach potrafi się pogubić - w domu miał 2.32 ERA, na wyjazdach już ponad 3.5 ERA i spory contact rate, a to z kolei przekładało się na sporo walk&#39;ów, bo aż 28. W jedynym spotkaniu przeciwko Padres co prawda oddał tylko jeden run, ale miał aż 8 hitów przeciwko drużynie która generalnie miała problem z umiejscowieniem battera na bazie. Padres maja w swoich szeregach kilku zawodników, którzy nieźle bija przeciwko lewusom, więc skuszę się na Padres, którzy na inaugurację u siebie powinni być dośc mocno zdeterminowani by pokonać &quot;lokalnego&quot; rywala.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
NY Mets - Washington Nationals 2 @ 1,59✅
Bet365

Nie ukrywam, że nie znam się na MLB, ale potrzebna mi ta analiza do rankingu. Przeczytałem powyższe opisy tych dwóch ekip no i doszedłem do wniosku, że tutaj faworytem i to dość solidnym są goście. Nationals poczynił dobre ruchy transferowe, co ma się przyczynić do awansu do PO. W ubiegłym sezonie zabrakło im 4 wygranych do prawa gry o dziką kartę, ale w tym sezonie wymagania są postawione jasno i tym razem są rozpatrywani do awansu. NY Mets ma swoje lekkie kłopoty finansowe i ogólnie problemy z ofensywą, patrząc na ostatnie 5 spotkań to nie wróżę im nic dobrego. Natomiast Nationals 3/5 w ost meczach w tym jedna przegrana, z finalistą ubiegłego sezonu St. Louis Cardinals i jedna właśnie z Mets, ale dziś mobilizacja, start sezonu i chętnie obejrzę zwycięstwo ekipy z Washington ????
 
A 102

antal

Użytkownik
MIN Twins (Ricky Nolasco) - CHI White Sox (Chris Sale)

White Sox over 3.5 @ 1.85 marathon ✅
White Sox over 8 hits @ 1.83 bet365 ✅

Nolasco grał już dwa mecze otwarcia w Marlins i uzyskał w nich 5.25 ERA. On nie jest miotaczem na jedynkę a tym bardziej według mnie nie zasługuje na 49mln$ jakie dali mu Twins za 4 sezony, ale to tylko świadczy o poziomie na tej pozycji u nich. W spring rzucał również podobnie miał 5.5ERA. Nie jest to też zawodnik, który wybitnie autuje przez strike i w swojej karierze przez 1312.2 zmiany oddał 1385 uderzeń, 690 biegów przy 1068 SO . Z graczy White Sox co wybijali przed nim tylko Viciedo na 3 próby nie odbił. Nolasco w dniach otwarcia 2009r.: z WAS 6IP, 7H, 5R, 6SO, 2013r.: z WAS 6IP, 3H, 2R, 2BB, 5SO, ale to było w NL, w AL będzie miał trudniej. Wiem, że Chicago to już nie ta ekipa co dwa choćby dwa lata temu kiedy wygrali 85 gier. Jak się nie mylę Konerko i Beckham nie zagrają w tym meczu ale jest za to młody Abreu. Co tu więcej pisać Ricky to nie jest wybitny specjalista i myślę, że CWS dość szybko przełamią jego piłki i pokryją obie linie.

Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
hardison 3,9K

hardison

Użytkownik
Cubs @ Pirates
(0-1)
Samardzija Jeff vs Liriano Francisco
Pittsburgh Pirates @1,55
Pittsburgh Pirates (-1,5) @2,30
William Hill
Jeffrey zepsuł Piratom Opening Day w zeszłym roku, gdzie Cubs wygrali 3-1. Jednak cały sezon miał przeciętny: 8-13, 4,34 ERA, 1,348 WHIP. W 5 starciach przeciw dzisiejszym gospodarzom był 1-3 z ERĄ 3,00. Wiem, że wyniki z pre-season nie powinny być odniesieniem do sezonu jednak na 6 meczy 5,14 ERA mówi sama za siebie.
Liriano z kolei to zdobywca nagrody Powrotu Roku w NL nabawił się urazu pachwiny jednak twierdzi, że jest już wszystko dobrze i jest gotowy na sezon. Porównując jego statystyki w 2013 z Jeffem wygląda to następująco: 16-8, 3,02 ERA i 1,224 WHIP. W meczach przedsezonowych wystąpił w 4 meczach. O ile ERA 2,31 jest dużo lepsza niż Samardziji trzeba mieć jednak wzgląd na niedawną kontuzję Dominikańczyka.
Oba kluby znajdują się w zgoła różnych sytuacjach. Pirates awansowali do Post Season po raz pierwszy od 21 lat, nagrody Managera Roku NL dla Hurdle&#39;a i NL MVP dla McCutchena pobudziły apetyt na ten sezon i powtórka to minimum choć sami stawiają sobie za cel minimalny zwycięstwo w dywizji ale zapewne celują wyżej niż to. O ile więc Piarci chcą zdobyć niebo, tak Cubs mają bardziej przyziemne cele - nie być znów na dnie; 4 sezony z rzędu ostatnie miejsce w swojej dywizji... O poprawę będzie bardzo ciężko. 2 różne możliwości, 2 różne cele i mam nadzieję tylko jeden możliwy wynik - zwycięstwo Piratów. Sorry Cubs - dopiero za rok może będziemy stawiać trochę grosza na Was ;)
 
grzesio 91,5K

grzesio

Forum VIP
Colorado Rcokies @ Miami Marlins
Miami Marlins @ 2.09 ✅ 4-3
Pinnacle

Nathan Eovaldi vs Brett Anderson

Wydaję się , że 2.09 to value , szczególnie że widać , że na covers i w Vegas typy idą 50/50 , więc wolę pobrać gospodarza z teoretycznie lepszym Starterem i nieco gorszą ofensywą niż Colorado , które na wyjazdach w ubiegłych sezonach grało bardzo słabo.
Rockies to jednak drużyna własnego stadionu. Poza tym w kwestii miotaczy moim zdaniem minimalną przewagę posiada Starter Miami.
Ciekawy zakład ze względu na Eovladi&#39;ego , który w zeszłym sezonie na 18 gier Miami tylko 3 razy zagrał poniżej oczekiwań. Poza tym skauci uwielbiają potencjał i arsenał jakim dysponuje zawodnik pierwotnie wybrany w Drafcie przez Los Angeles Dodgers.
Miami ma momentum po rozwaleniu wczoraj Colorado i po tym , że ofensywa grała całkiem udanie - szczególnie combo 3-4 Stanton-McGehee oraz 7-8 Ozuna-Hechavarria.
Rockies zdobyło punkt głównie po HR w wykonaniu CarGo.
Eovaldi po za tym jak jeszcze grał w LA to widział w kilkudziesięciu PA pałkarzy Rockies i linie ma przyzwoite.
Brett Anderson rozegra swój pierwszy oficjalny mecz od Kwietnia ubiegłego roku , gdy grał jeszcze w Oakland. Nie jest to typowy okaz zdrowie - co sezon począwszy od debiutanckiego sezonu wędrował na DL. O ile ofensywa może powalczyć z Eovaldim o tyle miotacze Colorado to jednak nieco niższy potencjał niż Miami
Obaj miotacze w Wiosennych Treningach grali podobnie , podobne ERA , WHIP.
Z racji początku sezonu uważałbym ze stawką.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
A 102

antal

Użytkownik
SF Giants (Matt Cain) @ ARI D&#39;backs (Wade Miley)
ARI D&#39;backs 1.926]4:5 ✅
Pinnacle
Jakoś nie wierzę w 0-4 Arizony ???? a tak całkiem serio to oglądałem Mileya w pierwszym meczu wyglądał dobrze oddane 3 biegi to zasługa Scotta Van Slyke, który miał dzień konia double i 2 run HR. Przegrał tamten mecz z wiadomych względów -Kershaw, później jeszcze Perez, brodacz i Jansen. Miał też 8 SO przy 3 odbiciach co było lepszym wynikiem niż Claytona. Arizona wczoraj już powinna wygrać no ale McCarthy do spółki z Perezem i Reedem nie utrzymali prowadzenia. W ST lepiej prezentował się Wade. W meczach między tymi drużynami więcej zwycięstw ma Cain ale on też więcej tych spotkań rozegrał, średnie zbliżone.
Dla mnie na tą chwilę lepiej miota Miley, myślę że bullpen nie zagra takiego dramatu jak wczoraj i nie pozwolą sobie wydrzeć znowu zwycięstwo w 9 inningu.
 
kombajn 284,8K

kombajn

Użytkownik
Minnesota Twins (Kevin Correia) @ Chicago White Sox (Felipe Paulino); 6:7 F/11
Twins ML @ 2.28 bet365 1/10

Moim zdaniem jest &#39;lekkie value&#39; po stronie gosci.
Felipe jest #2 w rotacji CWS (zaraz za Sale&#39;em) tylko dlatego, ze nie ma lepszej opcji praworecznego narzucajacego - przynajmniej nie na poczatku sezonu 2014 - dla Eric&#39;a Johnson&#39;a - innego praworecznego (#4 w rotacji) - bedzie to pierwszy &#39;pelny&#39; sezon. Robin Ventura widocznie wierzy w zachowanie balansu miedzy lewo i praworecznymi pitcherami, ale to juz nie moj problem.
Felipe Paulino to miotacz, ktory nie narzucal w MLB od 2012 roku, jego najlepszym - w ktorym to mial 7 startow jako SP przed odniesieniem kontuzji (3W-1L; 1.67! ERA). W latach 2009-2011 jego bilans to odpowiednio 3-11, 1-9 i 4-10. Tak wiec - na narzucajacego, ktory ma rekord 4 wygranych na sezon oddsmakerzy serwuja nam kurs w okolicach - uwaga - 1.7...
Kevin Correia to tez zden ogier, ale ale - Felipe narzucal w &#39;Spring Training&#39; 6 razy jako SP i &#39;nie zachwycil&#39; - 1W-2L; 6.75 ERA!
Oczywiscie - sami narzucajacy nie graja, ale to newralgiczna pozycja w tym sporcie i dla mnie 1.7 na CWS w tej sytuacji, nawet u siebie, jest nie do przyjecia!
⛔ 1j
 
makaveli23 938,1K

makaveli23

Użytkownik
Chicago Cubs - Pittsburgh Pirates
under 7.5 ✅
1.935
Pinnacle

Wynik: 3-2
Cubs i Pirates grali polskiego czasu dzisiaj do samego rana az 16 inningów i mecz zakonczyl sie wynikiem 4-3 dla Piratów. Mysle ze po tylu nieudanych probach i dlugim meczu oba teamy beda troche zmeczeni. Pierwszy mecz tej serii dal nam wynik bliższy wynikowi nudnego meczu piłki nożnej niz Basebola gdyz Pittsburgh wygral tylko 1-0. Tak wiec mozna powiedziec ze obie druzyny maja slabe ofensywy i widac to m.in. po spotkaniach h2h, bo gdy staja naprzeciw siebie to az w 14 z 19 ostatnich meczach liczba zdobytych runów nie przekroczyła 7.5. Dodając do tego te dwa spotkania rozegrane juz w tym sezonie, dziwię sie ze linia wystawiona jest przez bukmachera Pinnacle na 7.5. Na zakończenie slowo o pitcherach w dzisiejszym spotkaniu, ktorzy prezentują sie nastepujaco Wandy Rodriguez, LHP w Pittsburgh oraz Jason Hammel, RHP po stronie Cubsów. Ten pierwszy wraca po kontuzji, ktorej nabawil sie 5 czerwca poprzedniego roku i nie jest jeszcze w formie sprzed kontuzji ale ponoć z kazdym kolejnym outingiem wiedzie mu się lepiej. Chyba dlatego bukmacherzy nie przesadzaja z zanizaniem lini o/u no to spotkanie bo forma tego pitchera tak naprawde jest niewiadoma. A co do Hammela, to bedzie to jego debiut w Chicago Cubs i rowniez jego forma stoi pod znakiem zapytania, tym bardziej ze nie sprawdzil sie przeciw Piratom od 2011, jednak mysle ze w debiucie bedzie chcial zaimponowac nowemu pracodawcy ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
makaveli23 938,1K

makaveli23

Użytkownik
Oakland Athletics - Seattle Mariners
Typ: Seattle Mariners
Kurs: 2.28
Buk: Pinnacle
Obie druzyny graly ze soba dzisiaj i potrzebowały 12 innów by rozstrzygnąć zwycięzce, ktorym w stosunku 3-2 zostali Athletics. Mecz jednak był wyrównany. Myslę ze dzisiaj Marynarze z Seattle sie zrewanzuja. Sa w dobrej formie na poczatku sezonu, ich bilans prezentuje sie korzystniej (3W-1L) niz gospodarzy z Oakland (2W-2L). A&#39;s wygrali tylko 1 z 3 spotkan w serii z Cleveland. Pitcher po stronie Oakland to Dan Strailly, ktory w poprzednim sezonie mial nastepujace statystyki ERA 3.96 ,W-L 10-8. Jak widac nie jest zbyt jednostajnym pitcherem i wygrane przeplatał z porażkami. Jednymi z nich byly spotkania wlasnie przeciwko Seattle najpierw przegrana 5-7 gdzie nie rozegral calego spotkania i 3-6 gdzie juz rozegral cale spotkanie. Seattle potrafi wygrywac w Oakland z ostanich 10 spotkan wygrali az 6. Te serie miedzy tymi druzynami przeplataja sie raz wygranymi tych raz tych wiec sadze ze warto skorzystac z lepszego kursu. Po przeciwnej stronie jak juz mowilem stanie doswiadczony jednak z dwuletnia przerwa w grze 34 latek Chris Young ze statystykami ERa 3.79, W-L 53-43 SO 755, WHIP 1.22. Mysle ze dwa lata przerwy powinny sprawic ze pusci on troche runów, ale ofensywa Seattle jak sądze jest na tyle dobra by znaleźć sposób na Dana Straillego. Forma na poczatku sezonu jest po ich stronie i licze ze to sie potwierdzi a C. Young zagra przynajmniej poprawnie. Dwa razy stawialem na Marynarzy w rankingu i dwukrotnie mnie nie zawiedli rowniez bedac underdogiem przeciw Angels wiec teraz rowniez ide w ich strone.
 
A 102

antal

Użytkownik
TEX Rangers (Joe Sunders) @ TB Rays (Jake Odorizzi)

TB Rays over 4 @ 1.81 Pinnacle 8 ✅
TB Rays over 8 hits @ 1.76 Bet365 11 ✅

Joe Sunders nie jest wybitnym miotaczem. Jego średnia w całej karierze to 4.3ERA rzucał przez 1334 inningi i oddał w nich 1468 hitów. Miał przy tym 769SO. W poprzednim wyglądało to jeszcze gorzej 5.25ERA, 183IP, 232H, 107SO. W spring wykręcił ponad 11 ERA, można śmiało powiedzieć, że Mariners się wzmocnili oddając jego do Rangers ???? . Jeśli weźmiemy pod uwagę jego bezpośrednie pojedynki to ma rekord 0W-3L i 8.4 ERA rzucał przez 15 zmian i miał 7 strikeout.
Ofensywa Rays nie pograła w dwóch meczach gdy rzucał Hutchison i Buehrle. O ile po Hutchisonie spodziewałem się dobrego wsytępu o tyle zaskoczył mnie in plus Buehrle. W pozostałych meczach gdy rzucali Dickey i Morrow, zwodnicy z Tampa Bay pokrywali obie linie spokojnie.
Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
hardison 3,9K

hardison

Użytkownik
Yankees @ Blue Jays
7-3
Tanaka Masahiro vs McGowan Dustin
New York Yankees @1,75 Pinnacle
Wielki debiut Tanaki w NYY. Wiadomo, że po pierwszym meczu nie można oceniać czy mamy boom or bust - narodziny nowej gwiazdy czy kompletny niewypał. Papiery na grę ma - w lidze japońskiej 24-0 i 1,27 ERA jednak w żadnym razie nie ma co porównywać poziomów MLB z NPB. Jankesi jak to mają w zwyczaju dali od razu mega kontrakt opiewający na 155 mln $ przez 7 lat. W meczach przedsezonowych zaprezentował się solidnie: 26 SO i 3 walki na 21 IP z 2,14 ERA.
Trudno napisać coś o rywalu - dla McGowana będzie to pierwszy występ w lidze od 2011 roku jako starter. Trudno cokoliwek rzec o jego formie jednakże w swojej karierze przeciw NYY jest 2-2 z ERĄ 5,47.
Liczę na poprawę gry Yankees w tym meczu po przegranej serii z Astros. Mimo przewagi jaką mieli w meczach nie potrafili tego przełożyć na wynik i przegrali 2 pierwsze spotkania. A jako, że w Ameryce spełniają się marzenia i zaciągająć slogan z NBA &#39;where amazing happens&#39; nie mogę sobie wyobrazić porażki Tanaki w debiucie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
A 102

antal

Użytkownik
BAL Orioles (Bud Norris) @ DET Tigers (Rick Porcello)

BAL Orioles over 3.5 @ 1.83 Betsafe 6 ✅
BAL Orioles over 8.5 hits @ 1.86 Bet365
10 ✅

Witam.
Coś słabiutko póki co spisuje się ofensywa Orioles, czyżby brak Machado był aż tak odczuwalny? Myślę, że po prostu nie odpalili jeszcze, a przecież tacy zawodnicy jak Markakis, Jones, Davis, Cruz nie zapomnieli jak się gra w bejsbol. Dzisiaj będą mieli doskonałą okazję by poprawić swój dorobek biegowy.
Rzucał będzie Ricky Porcello myślę, że to najsłabsze ogniwo w rotacji. Zawodnik ze średnią ponad 4 ERA oddający więcej hitów niż grał dotąd inningów (4.51ERA, 869IP, 985H, 526SO). W ST też szału nie robił ERA ponad 7. Bezpośrednie pojedynki to 1 win przy 5 lose i wykręcił średnią 5.14. W poprzednim sezonie przez 12 zmian oddał 9 biegów 15 uderzeń w tym 3 HR. Szykuje się ciężki początek dla Porcello, Orioles wybitnie mu nie leżą praktycznie każdy gracz po za Jones (.171) i Cruz (.250) ma AVG ponad 300 w rywalizacji z nim.
Linia na biegi jest niska bo tylko 3.5 (pewnie spowodowana wynikami O&#39;s 2-2-3-4) wczoraj już ją pokryli Sanchez oddał dwa i później Chamberlain dwa, swoją drogą po co oni go do Tigers brali, jak on więcej zawala niż wygrywa? Poprzednie spotkania grałem na gospodarzy i pokrywali linie do 8 zmiany, dzisiaj gram w stronę gości więc niezależnie od wyniku i tak zagrają w 9 inningu ale myślę, że Joba nie będzie musiał wychodzić na ratunek ???? .
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
makaveli23 938,1K

makaveli23

Użytkownik
New York Yankees - Toronto Blue Jays
Over 8.5
1.885
Pinnacle

W Toronto Blue Jays ponownie wystapi jako pitcher R.A. Dickey, ktory mial słaby początek sezonu przeciwko Tampa Bay gdzie Toronto przegrali 2-9. W 2013 mial w AL East ERA 4.21. Jest szansa ze batterzy New Yorku dzisiaj beda miec wkoncu dobry dzien po tym jak napisal Hardison przegrali dwa pierwsze spotkania w Houston. Juz dwa spotkania z Jays sprawiają wrażenie ze New York Yankees wrocili na dobry tor (dwie wygrane najpierw 4-2 i wczorajsza 7-3) i zwiastuje to ze dzisiaj przeciw slabemu Dickeyowi mają szanse wystrzelić. Mysle ze gospodarze sie dostosują i tez swoje zdobęda testując Pinede, ktory nie gral przez ostatnie dwa sezony.
 
kombajn 284,8K

kombajn

Użytkownik
AKO - 0.3/10 - etoto
Cincinnati Reds (Johnny Cueto) @ New York Mets (Dillon Gee); 3:6
Reds ML @ 1.70

Postanowilem dzisiaj jeszcze raz zaufac Reds&#39;om (wczoraj sie nie udalo) z prostego powodu - Johnny Cueto jako SP.
Pitcher, ktory w ubiglym sezonie mial problemy zdrowotne, ale mimo to &#39;wykrecil niezly rekord&#39; (5W-2L w 11stu startach, .714 W%).
To zawodnik, ktory w 2012 roku ze srednia &gt;104 narzutow na mecz wykrecil .679 W% w 33 startach...
Narzucal oczywiscie w meczu otwarcia i poddal 1 run (HR), ale w przegranym meczu (0:1). Potrzeba mu troche wsparcia od palkarzy...
Jest na to szansa, bo bullpen gospodarzy (uwaga - 9.49 ERA) zostal wczoraj trafiony. Swoja droga - to na poczatku sezonu naprawde jest w czym wybierac, jezeli chodzi &#39;ranking najgorszych penow&#39;.
Kto bedzie staral sie o odpowiedni &#39;run support&#39; dla &#39;asa&#39; Red&#39;sow - Joey Votto i Jay Bruce. Moze obudzi sie w koncu &#39;speedster&#39; Billy Hamilton (odbija jako pierwszy) lub pozytywnie zaskoczy Brandon Phillips (macha jako drugi).
Reds&#39;ow prowadzi od pazdziernika czy listopada specjalista od szkolenia pitcherow - Bryan Price i jestem ciekawy, jak bedzie przebiegal sezon pod jego wodza... .
New York Yankees (Michael Pineda) @ Toronto Blue Jays (R.A. Dickey); 0:4
OVER 8.5 @ 1.85

Podpisuje sie pod propozycja na overek w tym meczu!
Tak wiec sobota pod znakiem NL 2012 Cy Young Award :spokodfhgfh:
⛔ 0.3j
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
American Leauge

Minnesota Twins
Drużyna, która w tamtym sezonie odnotowała bilans 66-96 tym samym była lekko ponad .400 i należała do najgorszych ekip w lidze, nawet Chicago Cubs o dziwo postarało się o taki sam bilans jak Twins.
Trzeba przyznać że ten ostatni sezon był bardzo nieudany dla graczy z Minnesoty, problemy ze zdrowiem Kubel&#39;a czy Willingham sprawiły, że ofensywa Bliźniaków praktycznie nie istniała czego dowodem jest ilość zdobytych run&#39;s w całym sezonie, która nie przekroczyła 620.
Jeśli chodzi o kwestie pitchingu to tutaj również nie było dobrze, 788 straconych run&#39;s i był to drugi najgorszy wynik w lidze, gorsi w tym aspekcie byli tylko Astros. Nie ma co się w sumie dziwić jeśli spojrzymy w statystyki poszczególnych SP Twins i jasno widać że żaden ze starterów nawet nie zbliżył się do granicy ERA poniżej 3.00, najlepszym z najczęściej występujących okazał się Sam Deduno, który odnotował ERA na poziomie 3.83 przy WHIP 1.35
Ponadto w rotacji był również Correia, Pelfrey i Diamond, ta czwórka rozegrała zdecydowaną większość spotkań jako starterzy i właściwie prócz tego, że rozdawali run&#39;s na lewo i prawo nic dobrego o nich powiedzieć nie można.
Na chwilę obecną roster SP znacząco się powiększył ponieważ dołączyli do niego Ricky Nolasco oraz Phil Hughes. Na pewno obaj panowie nie będą gorsi od tych, którzy już są w barwach Twins. Nolasco to starter, który miewa przebłyski i czasami naprawdę ciężko go pokonać, jednak brak stabilizacji to jego główny problem, w LAD w kluczowych momentach niestety ale zawodził, dlatego też nie było już dla niego miejsca. W przypadku Hughes&#39;a myślę że podobny problem jak w kwestii Nolasco, brak równej formy no i mimo wszystko spore wahania, potrafi rozegrać świetne spotkanie po czym w kolejnych dwóch zawali sprawę. Myślę że panowie wpasują się w klimat Twins i mimo wszystko trochę podciągną pitching ponieważ po tamtym sezonie można śmiało mówić o tragedii.
Jeśli chodzi o to co mają Twins do zaoefrowania w polu to na pewno trzeba zwrócić uwagę na Kurt&#39;a Suzuki, który przywędrował jako free agent. Suzuki gwarantuje kilkanaście RBI w sezonie, na pozycji łapacza raczej problemów z nim nie było także sądzę iż jest to na plus dla Twins.
Co do pzostałych graczy to na pewno w zeszłym sezonie z dobrej strony zaprezentował się Oswaldo Arcia LF średnia odbić .251 w 97 grach zanotował 43 RBI i 14 HR.
Oczywiście pewnym punktem drużyny powinien być Joe Mauer, który już w spring odbijał ze średnią .306
Twins również mogą się pochwalić dwoma ciekawymi prospektami: Byron Buxton oraz Miguel Sano, niestety ten drugi póki co będzie spędzał więcej czasu u lekarzy niż na boisku, ale na pewno po powrocie warto się będzie zainteresować jego postacią ponieważ jest to gracz, który dysponuje bardzo dobrym rzutem, ale gorzej wygląda praca nóg oraz aspekty szybkościowe, dlatego dużym znakiem zapytania jest to jak Sano będzie sobie radził w defensywie. Buxton oceniany bardzo wysoko przez scoutów, przede wszystkim dysponuje bardzo dobrą szybkością i potrafi świetnie grać na bazach. Buxton został wydraftowany jako numer 2 przez Twins. Dużo się mówi o jego predyspozycjach na świetnego OF, tylko teraz pozostaje kwestia dobrego rozwoju w ekipie z Minnesoty.

Co do ogółu i tego jak to może wyglądać w tym sezonie to uważam, że Twins stać na to aby trochę lepiej zaprezentować się zwłaszcza w defensywie oraz ugrać kilka spotkań więcej tak aby wynik zakręcił się w okolicach .420-.430 oczywiście przy założeniu że najważniejsze osoby w drużynie nie będą kontuzjowane.


Kansas City Royals
Kansas City drużyna, która jest zagadką dla wielu, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, w zeszłym sezonie wykręcili bardzo dobry bilans mając procent wygranych na poziomie powyżej .500 niestety do walki o PO czy wild card trochę im zabrakło. Royals to przede wszystkim w mojej ocenie bardzo dobra ofensywa, mają świetny roster meczowy i praktycznie każdy z zawodników może tu być kluczem do zwycięstwa danego dnia. Oczywiście jak każda drużyna Kansas posiada ogniwa na których się polega przez cały sezon, do tej grupy należą: Eric Hosmer ( .302 / 79 RBI / 17 HR) ; Billy Butler ( .289 / 82 RBI / 15 HR) ; Alex Gordon ( .265 / 81 RBI / 20 HR) jak również Perez, Moustakas czy Escobar. Potencjał at bat naprawdę solidny i jest tu komu odbijać, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę to że Royals ściągneli w swoje szeregi Omara Infante oraz Nori Aoki, którzy mają wzmocnić siły zarówno na przedpolu jak i zapolu.
Jeśli chodzi o kwestie pitchingu to Royals nie należą do potentatów pod tym względem, jednak mają kilka mocnych punktów w swojej rotacji. Oczywiście SP numer 1 jest James Shields najrówniej i najlepiej narzucający miotacz w roatcji Royals, owszem ERA 3.15 czy WHIP 1.24 za ostatni sezon nie wystawiają &quot;pięknego&quot; świadectwa, ale już wskaźnik K/9 na poziomie 7.71 oraz WAR na poziomie 4.1 dają tu przyzwoity obraz James&#39;a. Z pozostałych SP na pewno warto wyróżnić Bruce&#39;a Chen&#39;a, który z powodu kontuzji opuścił część poprzedniego sezonu jednak po powrocie był pewnym punktem KCR o czym świadczy jego bilans 9-4, ponadto mamy bardzo przyzwoitego closera Greg Holland 47 SV i co ważne w większości przypadków był bardzo pewnym punktem Royals. Pozostali miotacze niczym nie zachwycają ani też specjalnie nie wadzą nikomu, ale prawda jest taka że Guthrie jest już dość wiekowy i lubi rozdawać run&#39;s, a Davis przeplata 1-2 świetne występy z 3-4 słabymi, co jest trochę irytujące ponieważ Davis ma potencjał ale brakuje mu regularności. Santana powędrował do Braves także nie ma co tu o nim specjalnie wspominać.
Patrząc w statystyki z spring training w oczy rzuca się nazwisko Bueno, miotacz, który jak do tej pory nie miał szans na zbyt częste występy, ale jest włączony do resteru także jego ERA 1.64 w przeciągu 11 IP na pewno trzeba tarktować jako pozytywny znak od tego chłopaka, myślę że jako RP na pewno może się przydać. No i oczywiście prospekt numer 2 KCR czyli Yordano Ventura, rocznik 91 narzucał w 20.1 IP i wykręcił bardzo &quot;fajne&quot; liczby ERA 1.77 / 18 SO / WHIP 0.93 według przewidywań scoutów jeśli Ventura i jego curveball&#39;s oraz changeup&#39;s nie znajdą przełożenia dla SP wróżona mu jest rola closera co przy zmiksowanym wahlarzu narzutów jest na pewno ciekawym rozwiązaniem.
Prospect numer 1 wybrany w drafcie 2012 z numerem 5 to Kyle Zimmer, świetny atleta dysponujący bardzo dobrym sliderem oraz changeup&#39;em jednak póki co Zimmer od roku zmaga się z urazami tak więc jego kariera nie nabiera tempa, mimo to zapowiadany jest jako bardzo solidny SP.

Podsumowując, myślę że Royals stać na walkę o wild card, Infante i Aoki na pewno stworzą ciekawe alternatywy dla kluczowych graczy, a także świeża krew na górce mogłaby tu pozytywnie wpłynąć na Royals w kwestii mniejszej ilości traconych run&#39;s. Justin Verlander z pewnością nie może się doczekać kolejnych &quot;starć&quot; z Butlerem, który ma patent na J.V. - średnia odbić .441 przy 68 AB także jest moc :razz:
Clevland Indians
W zeszłym sezonie bilans 92-70 wygrali bój o możliwość gry o Wild Card, jednak koniec końców ich marzenia o World Series zostały w brutalny sposób zgaszone przez Tampa Bay i świetnego w tamtym czasie Cobb&#39;a.
Mimo to Indianie rozegrali bardzo dobry sezon, Terry Francona wykonał kawał dobrej roboty i jestem pewny, że w nowym sezonie apetyty będą jeszcze większe.
O ile w ofensywie Indianie mają kim postraszyć, o tyle w kwestii pitchingu wyczuwam tu delikatne problemy. Mogę się mylić ale Masterson, Kluber czy McAllister nie są miotaczami należącymi do topu ligi. Owszem każdy z nich ma dobre fragmenty sezonu i to jak widać dało bardzo przyzwoity wynik ogółem jednak aby myśleć o walce o miejsce bezpośrednio w PO to może być trochę za mało.
Co więcej CLE pozbyło się Ubaldo Jimenez&#39;a, który miewa spore wahania formy, ale gdy złapie rytm gwarantuje kilka naprawdę solidnych występów. Teraz jego miejsce może zająć Danny Salazar w tamtym sezonie tylko 10 stratów, ale wypadło to całkiem przyzwoicie biorąc pod uwagę choćby wskaźnik K/9 gdzie pochodzący z Dominikany miotacz wykręcił sobie liczby na poziomie 11.25 Patrząc na spring training niestety Danny już tak dobrze sobie nie radził, ale nie zawsze występy podczas spring mają przekładnie na poważne granie. Z dobrej strony pokazali się Masterson i Wood. Justin już w pierwszym meczu nowego sezonu pokazał że to nie przypadek nie oddając ani jednego run&#39;u przeciwnikom. Co do Wood&#39;a i Harang&#39;a to warto poczekać do pierwszych występów ponieważ tak jak już pisałem nie zawsze spring ma przełożenie na poważne granie.
Wracamy do potencjału ofensywnego drużyny Clevland. Spring Trainings wskazały Brantley&#39;a jako naturalnego lidera at bat. 50 prób i 25 hits czyli nie trudno wyliczyć że to 50% skuteczność. Przy tym 14 RBI i 5 walk&#39;s. Pozostali jak Kipinis, Raburn czy Cabrera średnia ponad .300 przy AB około 27-28 wygląda to całkiem obiecująco, ale to są tylko spring games.
Ogółem lineup at bat nie jest &quot;napakowany&quot; niewiadomo jakimi gwiazdami i raczej nazwałbym to bardzo zrównoważoną linią i w miarę regularną. Jeśli chodzi o graczy, którzy odeszli to mamy Perez&#39;a, Jimenez&#39;a a także Reynolds&#39;a to takie kluczowe nazwiska, z tej trójki jak już pisałem szkoda Ubaldo, co do pozostałych to na pewno nikt płakał nie będzie tym bardziej że Reynolds straszny &quot;piach&quot; grał.
Z nowopozyskanych warto wyróżnić Nyjer&#39;a Morgan&#39;a oraz David&#39;a Murph&#39;ego obaj panowie nieźle czują się jako zapolowi także jest to ruch w kierunku poprawy &quot;difensu&quot;, jesli chodzi o at bat to na pewno więcej do zaproponowania ma Murphy, który był bardzo regularny w barwach Texasu, nie jest to ktoś pokroju Chris&#39;a Davisa ale na pewno ma sporo do zaoferowania Indians.
Prospect numer 1 ekipy CLE to Francisco Lindor uważany już za jednego z najlepszych defensorów w Minor Leauge. Pozycja SS jest dość odpowiedzialna a o tym chłopaku mówi się że ma bardzo dobrą orientację rzutową oraz nie boi się kontaktu z rywalem. Jeśli zdrowie dopisze i poprawi siłę rzutu to z pewnością będzie to spore wzmocnienie dla Indians, oczywiście jeszcze nie teraz, ale 2-3 lata i powinniśmy o nim usłyszeć :wink:


Chicago White Sox
Drużyna, która w zeszłym sezonie można powiedzieć wprost przeszła obok całego sezonu. Potencjał był i nikt mi nie wmówi że nie, bo at bat byli/są zawodnicy, którzy potrafią zrobić różnicę, trochę gorzej w kontekście miotaczy, ale mimo wszystko chyba mało kto spodziewał się tak fatalnego bilansu 63-99.
Obecnie drużyna White Sox to taki plac budowy, na którym na pewno jeszcze wszystko nie będzie funkcjonowało tak jak należy, a także pewne sprawy mogą ulec zmianie. Niemniej jednak są ambicje na o wiele lepszy wynik niż to miało miejsce w zeszłym sezonie.
Pitching - tutaj postacią numer 1 jest Chris Sale, który w tamtym sezonie spisywał się najrówniej i dawał Skarpetom powody do radości ponieważ gdy narzucał White Sox 11 razy wygrywali. Sale to także 9.49 K/9 i WHIP na poziomie 1.07 Inni w rotacji to Danks, Quintana oraz Paulino. Ten ostatni jest nie lada zagdką dla wielu ponieważ w roku 2013 nie rozegrał żadnego spotkań z powodu kontuzji, jednak przed tym sezonem w spring rozagrał 22 IP ale liczby które kręcił na pewno powodów do radości nie dają. Danks i Quintana to również przęciętni miotacze po których nie spodziewałbym się zbyt wiele, chociaż Quintana w zeszłym sezonie jako jedyny z SP zanotował dodatni bilans gier. Sox stracili closera Reed&#39;a który w zeszłym sezonie wybronił 40 spotkań, w tym sezonie rolę zamykającego może pełnić Lindstrom, który już w pierwszym spotkaniu z Twins uzyskał swój pierwszy SV.
Muszę przyznać że patrząć na roatcje miotaczy w tej drużynie mam spore obawy o wyniki jakich możemy być świadkami z udziałem White Sox, ale to znak do obserwowania i odnotowywani ponieważ opcji over może tu być sporo.
Może być ale i nie musi aczkolwiek ofensywa wygląda całkiem dobrze jest De Aza, Dunn, Konerko, Ramirez, Abreu i Garcia. Spora większość w spring zanotowała średnią odbić pod .300 oczywiście z wyłączeniem Adama, który jak zwykle odbija poniżej oczekiwań i łapie sporo SO. Ciekawą postacią jest Jose Abreu zawodnik z Kuby będzie rozgrywał swój premierowy sezon w MLB i już w spring pokazał że Chicago może mieć z niego wiele pożytku 56 AB/ 12 RBI i 3 HR przy średniej odbić .286 to jak na początek całkiem obiecujące liczby. Ponadto jest jeszcze Marcus Semien, który miał jak do tej pory niewiele wspólnego z MLB i bardziej były to rozgrywki minors ale gracz z rocznika 1990 pokazał w spring że również może być wartościowym zmiennikiem lub też graczem na pierwszy lineup gdzie grywałby na 2 bazie.
Osobiście uważam że najwięcej tej drużynie może dać De Aza, któy już w pierwszej rywalizacji z Twins wybił 2 HR.
Prospekty - Erik Johnoson wydraftowany w 2011 roku, miotacz który według przewidywań powinien niebawem zagościć w rotacji Chicago. Według informacji na temat Erik&#39;a, w drugim sezonie w minor zdołał wykręcić 0.99 WHIP oraz 1.96 ERA co dało mu miejsce w to 5 Minors. Posiada nawet niezły wachlarz narzutów poczynając od fastball&#39;s i slider&#39;s przez changeup&#39;y i kończąc na curveball&#39;s które narzuca często przeciwko leworęcznym pałkarzom.
Fajerwerków z takią rotacją na górce nie będzie, ale z pewnością White Sox są w stanie zakręcić się koło 70-74 zwycięstw w całym sezonie.

Detroit Tigers

Dwa lata temu finał WS, rok temu finał AL Leauge to taki krótki wstęp o drużynie, która ma w każdym sezonie &quot;chrapkę&quot; na WS, ale w decydujących momentach coś zawodzi i koniec końców Tigers zostają z niczym. Po ostatnim niepowodzeniu na emeryturę odszedł coach Detroit Tim Leyland. Jego miejce zajął Brad Ausmus, manager który stał się 10 trenerem, który na poziomie MLB grał w barwach Detroit Tigers. Ausmus rozegrał 18 sezonów na poziomie MLB na pozycji łapacza, z czego w 1996, 1999-2000 w brawach prowadzonej teraz drużyny.
Co do samej drużyny i tego co działo się przed sezonem to na pewno uwagę zwraca wymiana na linii Detroit - Texas, Rangers oddają Ian&#39;a Kinsler&#39;a natomiast w odwrotnym kierunku wędruje Prince Fielder. Co to oznacza dla całego układu jeśli chodzi o defensywę, ano tyle że teraz na 1 bazie mamy Miggiego, Kinsler wędruje na 2 bazę, na SS jest Alex Gonzalez, który przed sezonem przyszedł z Brewers i wobec kontuzji Iglesiasa musi wypełnić tę lukę. Jeśli chodzi o 3 bazę to została obsadzona Nicka Castellanos&#39;a, który został wyciągnięty z AAA. Ponadto z nowych twarzy mamy jeszcze Rajai Davis&#39;a, który będzie występował jako OF.
W rotacji miotaczy zbyt wielu zmian nie ma, nadal mamy Justin&#39;a, Maxa, Anibal&#39;a oraz Porcello i Smyly. Funkcje closer&#39;a wobec pozbycia się w końcu Valverde przejmuje Nathan, ale jest również pozyskany z NYY doświadczony Joba Chamberlian. Niestety dla Detroit poważnej kontuzji doznał Rondon i w tym sezonie już go nie zobaczymy, &quot;Tommy John surgery&quot; to minimum rok absencji, a nawet i dłużej w zależności od rehabilitacji. W Tigers nie zobaczymy już Doug&#39;a Fister&#39;a, który odszedł do Nationals, aczkolwiek nie sądzę by ktoś po nim płakał ponieważ ostatni sezon Fister miał słaby i mówiąc wprost zawiódł. W spring trainings najlepiej prezentował się Justin Verlander, który podczas 20 IP nie oddał żadnego obiegu, co więcej zanotował 17 SO i pozwolił na zaledwie 8 uderzeń. Oczywiście bierzemy poprawkę na to że spring nie oddaje w pełni sezonu zasadniczego ale mimo wszystko trzeba przyznać że Verlander jak na siebie zanotował świetny spring i daje jasny sygnał, że nadal będzie top, z wyłączeniem gier przeciwko Royals bo ci mu wybitnie nie leżą :razz: Co do pozstałych SP to już tak świetnie nie było, ale tak jak piszę i powtarzam spring nie oddają pełnego obrazu, oczywiście im lepiej miotacz się prezentuje tym lepiej dla drużyny, ale często jest tak że w spring jest słabo natomiast przychodzi regular i całkiem inny człowiek, tak jak choćby Max, który w spring ERA 3.71 bilans 4-2 podczas 26 IP, ale co warto zauważyć to 30 SO czyli średnio ponad 1 SO na inn. Natomiast w pierwszym meczu sezonu Scherzer 8 IP 4 H 0 ER 0 R i 7 SO :!:
Prawda jest taka, że w Detroit na pewno mogą liczyć na Scherzer&#39;a i Justina, Anibal ma spore wahania formy, Porcello to chyba najsłabsze ogniwo rotacji no i Smyly, który częście jest wykorzystywany jako RP, jednak jest to dość regularny miotacz i można powiedzieć że będzie pewnym punktem w rotacji.
No tak ale co nie dograją miotacze to nadrobi ofensywa Tigers, która pod względem run&#39;s była 2 w zeszłym sezonie, wymiana Fielder - Kinsler w mojej ocenie na plus dla Tigers, Prince zawodził, brakowało regularności a przede wszystkim wszyscy wiedzą jak wyglądał i na pewno nie jest to top graczy w defensywie, natomiast Ian to z pewnością zawodnik bardziej mobilniejszy i o wiele lepiej dysponowany pod względem biegowym jak i przygotowaniem fizycznym, także myślę że tutaj akurat nawet jeśli Kinsler nie wykręci tak świetnych liczb at bat to z pewnością nadrobi w defensywie.
Oczywiście jest Migg&#39;y, który przedłużył kontarkt a wczoraj zanotował odbicie numer 2000. Ponadto Martinez, Jackson, Davis i Castellano oraz Gonzalez na pewno dają pole do manewru w kwestii ofensywy. Myślę że warto w przypadku Detroit zwrócić uwagę na wskaźnik OBP, który mówi nam o średniej z jaką gracze Tigers zdobywali bazy po przez uderzenie, walk bądź hit by pitch i w tej kwestii są tylko za Bostonem ze wskaźnikiem na poziomie .346
W mojej ocenie to może być kolejny sezon w którym Tigers na pewno będą w PO, co dalej ciężko stwierdzić ponieważ nie wiem jak dobrze będzie funcjonowała rotacja miotaczy, inna sprawa że na pewno defensywa Detroit będzie jeszcze lepsza i skuteczniejsza, także rywale mogą mieć spore trudności, oczywiście mowa tu o kwestiach gdy piłka będzie w grze i wszystko będzie decydowało od ludzi w polu.
Myślę że sporo do dodania ma Grzesio, Tigers to jego ulubiona drużyna i kilka ciekawostek na pewno doda od siebie :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom