>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami MLB 2024 - Major League Baseball

jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
OTWARCIE SEZONU MLB 2024
1711200137845.png

W Major League Baseball jest 30 drużyn, wszystkie z własnymi strategiami, nadziejami i oczekiwaniami. Nie oznacza to jednak, że wszystkie 30 drużyn znajdują się na tym samym poziomie. Na otwarcie sezonu MLB 2024 postawiłem na podstawie artykułów znalezionych w internecie, a także własnego researchu zredagować listę, która kategoryzuje zespoły MLB na obecny sezon. Poniżej przedstawiam ranking zespołów na sezon MLB 2024. Chodzi głównie o oczekiwania, odczucia - o to, gdzie dokładnie znajduje się każda drużyna i dokąd zmierza w tym sezonie. Grafika na górze przedstawia Tier listę sugerowaną przez ekspertów MLB - poniższy ranking nie do końca odwzorowuje ich kolejność, ponieważ jest to moja subiektywna ocena.

Pamiętajcie również, że niniejszy temat jest zaproszeniem do pisania analiz spotkań. Tak jak w ostatnich latach, liczę, że pojawi się tutaj dużo wartościowych treści, a przede wszystkim ciekawych analiz i trafnych typów. Jeśli uda nam się utrzymać fajną aktywność w tym wątku to powalczę o zorganizowanie kolejnego konkursu MLB na Play-off - tak jak miało to miejsce kilka miesięcy temu.

Zwycięzcami World Series MLB 2023 zostali Texas Rangers, którzy w znakomity sposób odnaleźli swoją formę w Play-offach. Poniżej przedstawiam drabinkę w jaki sposób zakończyliśmy ubiegłoroczny sezon, a jeszcze niżej przewidywania na nadchodzący, który startuje już 28 marca!


Przewidywania na sezon MLB 2024:


1711202455988.png 1. Los Angeles Dodgers

Sezon 2023:

 • 2 miejsce w NL Division
 • 100W-62L
 • Odpadnięcie w Division Series z Arizona Diamondbacks (0-3)
Los Angeles Dodgers powinni być przykładem dla drużyn MLB, jak warto inwestować i pozyskiwać talenty. Wykonali bowiem tej zimy nieskończoną liczbę dużych, głośnych ruchów, które przytaczałem w temacie z transferami. (oprócz Shohei Ohtaniego i Yoshinobu Yamamoto, sprowadzili Jamesa Paxtona i Teoscara Hernándeza, a także sprowadzili z powrotem Claytona Kershawa, Jasona Heywarda, Ryana Brasiera i Joe Kelly'ego). To wszystko było konieczne, biorąc pod uwagę to w jaki sposób nie byli oni w stanie obsadzić wystarczającej liczby starterów na trzy mecze NLDS przeciwko Arizonie, ale to także sprawia, że oczekiwania są szalenie wysokie.

Zakładanie się na zwycięstwo Los Angeles Dodgers w World Series jest ryzykowne, biorąc pod uwagę ich historię październikowych rozczarowań, ale bogactwo talentów i agresywne nastawienie, które sprawia, że są groźni podczas okna transferowego, umieszcza ich na szczycie rankingów MLB na rok 2024. Jeśli jest coś, co może pokrzyżować plany, poza kontuzjami, to obrona infieldu, która nie była zbyt dobra podczas treningów wiosennych.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs San Diego Padres @ 20 marca

Dodgersi mieli zaszczyt wziąć udział w Seoul Series, pierwszych meczach sezonu zasadniczego ligi MLB rozgrywanych w Korei. Drużyna, w której występuje czterech południowokoreańskich graczy, w tym Chan Ho Park i Hyun Jin Ryu, zmierzyła się z Padres w pierwszych dwóch meczach sezonu (20-21 marca). Dodgersi byli wyznaczoną drużyną gości w pierwszym meczu i drużyną gospodarzy w drugim. Mecze te oczywiście już się odbyły w pierwszym meczu LA Dodgers wygrali 5:2, a następnie przegrali 11:55.

1711202468530.png 2. Atlanta Braves

Sezon 2023:

 • 1 miejsce w NL Division
 • 104W-58L
 • Odpadnięcie w Division Series z Philadelphia Phillies (1-3)
Atlanta Braves mieli dziwny okres zimowy, ale zakończył się on pozyskaniem Jarreda Kelenica i Chrisa Sale’a. Istnieje druże ryzyko związane z Sale’em, ale może on być brakującym ogniwem w rotacji Braves, jeśli uniknie kolejnych kontuzji. Nawet jeśli nie i Kelenic nie odzyska formy, która uczyniła go jednym z najlepszych prospektów w baseballu, Atlanta ma wystarczająco dużo talentów, aby rywalizować z Dodgersami w 2024 roku. Jest to drużyna, która ma za sobą dwa sezony po 100 zwycięstw i można argumentować, że ich najlepszy odbijający i najlepszy miotacz mogą być jeszcze lepsi w tym roku.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Philadelphia Phillies @ 28 marca

1711202478509.png 3. Houston Astros

Sezon 2023:

 • 3 miejsce w AL Division
 • 90W-72L
 • Odpadnięcie w Champions Series z Texas Rangers (3-4)
Houston Astros wygrali ponad 100 meczów w czterech z ostatnich siedmiu sezonach i zanotowali 90 zwycięstw w ubiegłym roku. Wydaje się, że ten sezon będzie jednym z ostatnich okienek dla drużyny w drodze do World Series, co będzie trudne ze względu na bogactwo konkurencyjnych drużyn w American League.

Jeśli Yordan Alvarez pozostanie zdrowy, a Framber Valdez odzyska swoją najlepszą formę, Houston mają szanse na kolejne World Series. Jednak musimy pamiętać, że Justin Verlander nie będzie grał na początku sezonu, a teraz Jose Urquidy zmaga się z problemami z łokciem. Astros przegapili szansę na Blaka Snella, co czyni tę osłabioną rotację jeszcze bardziej ryzykowną.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs New York Yankees @ 28 marca

1711202676312.png 4. Baltimore Orioles

Sezon 2023:

 • 1 miejsce w AL Division
 • 101W-61L
 • Odpadnięcie w Division Series z Texas Rangers (0-3)
Baltimore Orioles przystępowali do treningów wiosennych z pełnym entuzjazmem, ale drużyna została trafiona poważną kontuzją Kyle’a Bradisha (skręcenie więzadła pobocznego łokciowego). Podobnie jak w przypadku Johna Meansa, problemy z łokciem mogą utrzymywać się przez miesiące. Nawet pomimo pozyskania świetnego Corbina Burnesa, Orioles nie mają głębi w rotacji, aby poradzić sobie bez dwóch starterów. Niemniej jednak w składzie jest wystarczająco dużo talentów, co wskazuje na to, że Baltimore będzie jedną z najlepszych drużyn MLB w 2024 roku.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Los Angeles Angels @ 28 marca1711202683966.png 5. Texas Rangers

Sezon 2023:

 • 4 miejsce w AL Division
 • 90W-72L
 • Wygranie World Series w 2023 roku!
Z uwagi na kontuzje na początku sezonu, obrońcy tytułu nie wylądowali na szczycie rankingu 2024 MLB. Jacob deGrom będzie nieaktywny do września, Max Scherzer nie wróci do gry do połowy sezonu, a Corey Seager może się rozkręcać powoli po operacji przepukliny. Niemniej jednak w zespole jest wiele znakomitych, młodych talentów, a Bruce Bochy jest jednym z najlepszych menedżerów w historii.

Aktualnie wszystko czego potrzeba to awans do Play-offów i bycie zdrowym w październiku. Jeśli Teksas jest w stanie to zrobić, to szczerze mówiąc ma szansę na kolejny dobry start w tym sezonie.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Chicago Cubs @ 28 marca

1711202694673.png 6. New York Yankees

Sezon 2023:

 • 8 miejsce w AL Division
 • 82W-80L
 • Brak udziału w Play-offach
Nestor Cortes i Carlos Rôdon opuścili większość sezonu 2023 roku, podczas gdy Giancarlo Stanton i Aaron Judge spędzili znaczną część czasu na liście kontuzjowanych. Kiedy są zdrowi, skład Yankeesów jest jednym z najlepszych w baseballu, a w 2024 roku mają jeszcze więcej talentów w postaci Juana Soto, Alexa Verudogo i Marcusa Stromana.

Gerrit Cole (kontuzja łokcia) nie będzie rzucać co najmniej miesiąc, a istnieje realne ryzyko nawrotu kontuzji w dowolnym momencie jego procesu rekonwalescencji. Tymczasem Judge opuścił treningi wiosenne, co jest kolejnym przypomnieniem o pechu tej bardzo utalentowanej drużyny.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Houston Astros @ 28 marca

1711202704977.png 7. Tampa Bay Rays

Sezon 2023:

 • 2 miejsce w AL Division
 • 99W-63L
 • Odpadnięcie w Wild Card Series z Texas Rangers (0-2)
Tampa Bay Rays nie wykonali żadnych istotnych ruchów w okresie międzysezonowym, a ponadto zrezygnowali z przedniego startera, Tylera Glasnowa. Tampa Bay Rays to nadal mocny skład i dobra jakośc, ale wydaje się, że będą musieli w tym sezonie mocno walczyć o miejsce w Play-offach. Mają obecnie bardzo dużą ilość kontuzji oraz kilka mało znanych nazwisk w ich zastępstwie. Aktualnie Tampa wydaje się sporą zagadką na ten sezon, ale nie można zapominać o ogólnej sile tego zespołu.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Toronto Blue Jays @ 28 marca


1711202714784.png 8. Arizona Diamondbacks

Sezon 2023:

 • 5 miejsce w NL Division
 • 84W-78L
 • Odpadnięcie w World Series z Texas Rangers (1-4)
Po zdumiewającej rundzie World Series w 2023 roku, Arizona Diamondbacks nie postanowiła sprzedać części swoich talentów, ale raczej dodać Eugenio Suáreza, Joca Pedersona i Randal Grichuka, aby poprawić siłę w uderzeniach. Dodatkowo, Diamondbacks wzmocnili środek swojej rotacji z Eduardem Rodriguezem. Ruchy Diamondbacks, połączone z młodym talentem w składzie - Zac Gallen, Corbin Carroll, Gabriel Moreno - pokazują, dlaczego Diamondbacks mogą być jedną z najlepszych drużyn MLB w 2024 roku.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Colorado Rockies @ 28 marca

9. Seattle Mariners

Sezon 2023:

 • 6 miejsce w AL Division
 • 88W-74L
 • Brak udziału w Play-offach
Brak pewności co do długoterminowych praw telewizyjnych wydaje się mieć wpływ na okres międzysezonowy Seattle Mariners, którego właściciele ograniczyli wydatki bardziej niż można by oczekiwać od pretendenta. Dodanie Mitcha Garvera i Jorge Polanco będzie niewielkim wzmocnieniem składu, ale jest też wiele ryzyka związanego z obstawianiem na Luke'a Raleya, Mitcha Hanigera i Josha Rosasa dla drużyny, która ma aspiracje do zdobycia World Series.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Boston Red Sox @ 28 marca

10. Toronto Blue Jays

Sezon 2023:

 • 5 miejsce w AL Division
 • 89W-73L
 • Brak udziału w Play-offach
Toronto Blue Jays nie zabłysnęli w okresie międzysezonowym, oprócz designated hittera Justina Turnera. Oczywistą nadzieją dla Toronto jest to, że obecny bardzo utalentowany skład pozostanie zdrowy w 2024 roku poprawi swoje wyniki z poprzedniego sezonu. Kluczowym elementem dla Blue Jays będzie to, czy Alex Manoah odzyska formę. Jeśli jego problemy z 2023 roku będą się utrzymywać, a linia uderzeniowa Jaysów ponownie zawiedzie mogą mieć problemy w walce o Play-off, ale wciąż pozostają topową drużyną MLB.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Tampa Bay Rays @ 28 marca

11. Philadelphia Phillies

Sezon 2023:

 • 4 miejsce w NL Division
 • 90W-72L
 • Odpadnięcie w Champions Series z Arizona Diamondbacks (3-4)
Po zachowaniu Aarona Noli, aby utrzymać główną część swojej rotacji starterów razem, Philadelphia Phillies byli za każdym razem drudzy w kolejce po najlepszych starterów MLB. To pozostawia zbyt wiele odpowiedzialności na barkach Taijuana Walkera, Michaela Lorenzena i Christophera Sancheza. Aktualnie nie ma pewności co do tego, że skład i rotacja będą na tyle solidne, aby można było liczyć na ponownie tak dobrą walkę w Play-offach jak w ubiegłym sezonie.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Atlanta Braves @ 28 marca

12. Chicago Cubs

Sezon 2023:

 • 7 miejsce w NL Division
 • 83W-79L
 • Brak udziału w Play-offach
To zajęło dłużej niż się spodziewano, ale Chicago Cubs w końcu ponownie podpisali All-Star Cody’ego Bellingera na początku treningów wiosennych. Na pewno będzie on pozytywnym czynnikiem w szatni i walce o Play-offy. Mimo, że rotacja Chicago jakoś nie zachwyca, dodanie samego Bellingera przesuwa Cubs kilka miejsc w górę w rankingach MLB przed otwarciem sezonu.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Texas Rangers @ 28 marca

13. Minnesota Twins

Sezon 2023:

 • 7 miejsce w AL Division
 • 87W-75L
 • Odpadnięcie w Division Series z Houston Astros (1-3)
Nadal nie ma zastępstwa za Sonny’ego Graya przed treningami wiosennymi i to tylko jeden obszar zmartwień, jeśli chodzi o Minnesota Twins. Podobnie jak w przypadku New York Yankees, widzieliśmy zbyt wielu głównych zawodników Twinsów, którzy cierpieli na długotrwałe kontuzje, a Minnesota często nie miała wystarczającej głębi, aby to zrekompensować. Bardzo słaba dywizja w zeszłym sezonie dała Twinsom więcej zwycięstw. Z drugiej strony, dotarcie do Play-offów i awans do ALDS wydaje się być absolutnym celem dla Minnesoty.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Kansas City Royals @ 28 marca

14. San Diego Padres

Sezon 2023:

 • 9 miejsce w NL Division
 • 82W-80L
 • Brak udziału w Play-offach
Tragiczna śmierć właściciela San Diego Padres, Petera Seidlera, wydaje się być smutnym punktem zwrotnym dla tego zespołu. Seidler chciał, aby San Diego poszło na całość, wydając wszystkie pieniądze, jakie były potrzebne, aby zaoferować kibicom jakąś nadzieję na mistrzostwo. Od jego śmierci Padresi już zaczęli ograniczać wydatki, zwłaszcza po zaciągnięciu pożyczki w wysokości 50 milionów dolarów na pokrycie pensji.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Los Angeles Dodgers @ 20 marca

Padres mieli zaszczyt wziąć udział w Seoul Series, pierwszych meczach sezonu zasadniczego ligi MLB rozgrywanych w Korei. Drużyna Padres zmierzyła się z LA Dodgers w pierwszych dwóch meczach sezonu (20-21 marca). Dodgersi byli wyznaczoną drużyną gości w pierwszym meczu i drużyną gospodarzy w drugim. Mecze te oczywiście już się odbyły, w pierwszym meczu LA Dodgers wygrali 5:2, a następnie przegrali 11:55.


15. San Francisco Giants

Sezon 2023:

 • 10 miejsce w NL Division
 • 79W-83L
 • Brak udziału w Play-offach
Dodanie Blake'a Snella i Matta Chapmana wiele znaczy dla San Francisco Giants. Zacznijmy od Snella, który zapewnia San Francisco drugiego asa, którego ta rotacja tak bardzo potrzebowała w 2024 roku. Pomaga także fakt, że Alex Cobb wraca, tworząc trójkę Webb-Snell-Cobb, która przenosi Kyle'a Harrisona do roli nr 4, która znacznie lepiej pasuje do jego niestabilności, a Giants mogą wtedy mieszać i dopasowywać z numerem 5. Jeśli chodzi o Chapmana, dodaje on sporo mocy do składu Giants wraz z Jorge'em Solerem, co razem z Jung Hoo Lee i Thairo Estrada powinno prowadzić do znacznie bardziej regularnej zdobyczy punktowej dla San Francisco w 2024 roku.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs San Diego Padres @ 28 marca

16. Cincinnati Reds

Sezon 2023:

 • 8 miejsce w NL Division
 • 82W-80L
 • Brak udziału w Play-offach
W czasach, gdy większość drużyn MLB potrzebuje pięciu lub więcej lat, aby zbudować konkurencyjny zespół, Cincinnati wydaje się osiągać to w połowie czasu. Jeimer Candelario powinien zapewnić stabilizację na pierwszej bazie, a za nim stoi dużo talentów zarówno w ustawieniu jak i w rotacj. Niestety, Reds ponieśli pierwszą porażkę, ponieważ Noelvi Marte został zawieszony na 80 meczów.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Washington Nationals @ 28 marca

17. St. Louis Cardinals

Sezon 2023:

 • 13 miejsce w NL Division
 • 71W-91L
 • Brak udziału w Play-offach
Po tym, jak rzucający zawiedli St. Louis Cardinals rok temu, wzmocnili rotację asami takimi jak Sonny Gray oraz miotaczami Lance Lynna i Kyle'a Gibsona. Stabilność to to, czego Kardynałowie naprawdę potrzebowali, a jeśli którykolwiek z Jordan'a Walkera lub Masyn'a Winn'a będzie mógł przebić się w tym roku, Kardynałowie mają wystarczająco dużo, aby rywalizować w NL Central i powalczyć o dziką kartę w tym roku.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Los Angeles Dodgers @ 28 marca

18. Cleveland Guardians

Sezon 2023:

 • 11 miejsce w AL Division
 • 76W-86L
 • Brak udziału w Play-offach
Cleveland nie zajęli się swoimi potrzebami kadrowymi w okresie międzysezonowym, chociaż nie jest to zaskakujące. Ponieważ właściciel Guardians, nie jest skłonny poświęcać zasoby pieniężne, aby poważnie konkurować w American League. Mimo to drużyna ta nadal pozostaje stabilnym zespołem ligi MLB. Choćbym chciał cokolwiek więcej tutaj napisać, to naprawdę nie ma co. Ponieważ Guardians nie poczynili żadnych kroków żeby wzmocnić swój zespół przed kolejnym sezonem.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Oakland Athletics @ 28 marca

19. Milwaukee Brewers

Sezon 2023:

 • 3 miejsce w NL Division
 • 92W-70L
 • Odpadnięcie w Wild Card Series z Arizona Diamondbacks (0-2)
Brandon Woodruff i Corbin Burnes odeszli, zamieniając dominującą rotację Milwaukee Brewers w grupę, która może być co najwyżej średnia w lidze. Przyszłość Milwaukee na pewno jest ekscytująca, a trio Sal Frelick, Jackson Chourio i Garrett Mitchell będą tylko przedsmakiem tego, co przyniesie przyszłość. Podczas gdy skład jest lepszy niż był w kilka ostatnich lat, wartość zespołu po odejściu gwiazd znacznie spadła. Brewers, mają szansę w ponownej walce o dziką kartę, ale będę musieli się przy tym bardzo natrudzić.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs New York Mets @ 28 marca


20. New York Mets

Sezon 2023:

 • 12 miejsce w NL Division
 • 75W-87L
 • Brak udziału w Play-offach
Po tym jak New York Mets stracili Yoshinobu Yamamoto, ich plany w okresie międzysezonowym zostały skutecznie zakończone. Istnieje najlepszy scenariusz, w którym zdrowy Luis Severino odzyskuje formę, podczas gdy Starling Marte i Jeff McNeil grają na poziomie All-Star, a Francisco Alvarez robi ogromny krok naprzód. Oczywiście bardziej realistycznym scenariuszem jest walka Nowego Jorku o dziką kartę, ale i tutaj może być problematycznie. Co gorsza dla rotacji Metsów, as Kodai Senga będzie nieobecny do kwietnia.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Milwaukee Brewers @ 28 marca

21. Boston Red Sox

Sezon 2023:

 • 9 miejsce w AL Division
 • 78W-84L
 • Brak udziału w Play-offach
Trudno znaleźć pozytywy, jeśli chodzi o Boston Red Sox. Oddali Alex'a Verdugo, a ich dużej dużej gwiazdy z 2022 roku Masatakę Yoshidę, nie chce już nikt, pomimo najlepszych starań Bostonu, aby go sprzedać. Rotacja zespołu pozostaje zależna od Lucasa Giolito i Nicka Pivetty jako głównych miotaczy. Obecny skład Red Sox raczej nie przekonuje i trudno będzie im walczyć o cokolwiek w nadchodzącym sezonie.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Seattle Mariners @ 28 marca

22. Detroit Tigers

Sezon 2023:

 • 10 miejsce w AL Division
 • 78W-84L
 • Brak udziału w Play-offach
Nadchodzi czas dla Detroit Tigers. Nawet z kilkoma nietrafionymi perspektywami i katastrofalnym kontraktem Javiera Baeza, Tygrysy stale się poprawiają. Spencer Torkelson pokazał oznaki nadchodzącego przełomu we wrześniu i październiku. Do tego, co Tygrysy pokazały podczas wiosennych rozgrywek, można dodać Jacka Leitera, który ma duże szanse na wygranie Cy Younga w pierwszym sezonie pełnego wymiaru gier w MLB. Tarik Skubal prowadzi rotację, która powinna być lepsza w 2024 roku dzięki dodatkowej głębi w środku rotacji, podczas gdy Mark Canha i Gio Urshella dodają bardzo potrzebną pomoc na końcu składu.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Chicago White Sox @ 28 marca

23. Miami Marlins

Sezon 2023:

 • 6 miejsce w NL Division
 • 84W-78L
 • Odpadnięcie w Wild Card Series z Philadelphia Phillies (0-2)
Miami Marlins ogłosili, że podpisali startera Charlie Mortona na rok. Jest to kolejny ruch, który nie jest złym ruchem na papierze, ale to też jest ruch, który nie wydaje się być na tyle duży, aby Marlins mogli zrealizować swe cele w 2024 roku. W końcu dodanie Mortona do rotacji nie sprawi, że jazz Chisholm Jr. i Jorge Alfaro staną się lepszymi bijącymi, ani też nie sprawi, że bullpen Miami będzie miał wystarczającą głębię, aby konkurować w silnej lidze National League.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Pittsburgh Pirates @ 28 marca

24. Pittsburgh Pirates

Sezon 2023:

 • 11 miejsce w NL Division
 • 76W-86L
 • Brak udziału w Play-offach
Pittsburgh Pirates dość sporo zainwestowali w skład, który powinien być konkurencyjny w 2024 roku. Podpisali Kyle'a Schwarbera, Rogera Bernardinę, Teoscar Hernandeza i Krisa Bryanta w międzysezonie, dodając ich do składu, który już ma prawdopodobnie najlepszą młodzież w MLB. Tak więc, podczas gdy nie wydaje się, aby Piraci byli gotowi na poważną walkę o Play-pffy, mogą być w stanie wygrać kilka gier więcej niż ktokolwiek by się tego spodziewał.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Miami Marlins @ 28 marca

25. Chicago White Sox

Sezon 2023:

 • 13 miejsce w AL Division
 • 61W-101L
 • Brak udziału w Play-offach
Po zakończeniu sezonu 2023 Chicago White Sox postanowili wzmocnić swoją ofensywę, podpisując Krisa Bryanta i Sebyna Eliza do klubu. To zdecydowanie dodaje nieco mocy uderzeniowej do już silnego składu, który był liderem w wielu kategoriach ofensywnych w poprzednim sezonie. Jednakże, White Sox muszą nadal uważać na swoją rotację, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie. Obecna przebudowa White Sox nadal trwa i nie jestem pewien czy są gotowi na walkę o Play-offy w tym sezonie.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Detroit Tigers @ 28 marca

26. Los Angeles Angels

Sezon 2023:

 • 12 miejsce w AL Division
 • 73W-89L
 • Brak udziału w Play-offach
Los Angeles Angels stracili Shoheia Ohtaniego, a nic nie zrobili, aby zastąpić lukę na szczycie ich rotacji lub w środku ich ustawienia battingowego. Dodatkowo, Los Angeles wchodzą do sezonu 2024 ze "starzejącym" się składem. Mike Trout jest o rok starszy, a Anthony Rendon jest bardzo mało zainteresowany grą w baseball. Aniołowie będą musieli znaleźć sposób, aby uniemożliwić jednemu z najlepszych graczy wszech czasów grę w postseasonie w 13 z 14 sezonów MLB. To coś, co tylko Arte Moreno może osiągnąć.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Baltimore Orioles @ 28 marca

27. Colorado Rockies

Sezon 2023:

 • 15 miejsce w NL Division
 • 59W-103L
 • Brak udziału w Play-offach
Rotacja miotaczy Colorado Rockies była już słaba przed operacjami Germana Marqueza i Antonio Senateli, które wyłączą ich z gry do przerwy na All-Star Game w 2024 roku. Ich zastępstwa sprawiają, że ta rotacja jest jeszcze gorsza. Co do składu Rockies, jedynymi zawodnikami, którymi naprawdę warto się zainteresować, są Nolan Jones i Ezequiel Tovar, ale obaj są młodymi zawodnikami, którzy będą mieli wzloty i upadki. Rockies z uwagi na swoje duże problemy kadrowe raczej będą jednymi z najgorszych drużyn MLB w 2024 roku.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Arizona Diamondbacks @ 28 marca

28. Washington Nationals

Sezon 2023:

 • 14 miejsce w NL Division
 • 71W-91L
 • Brak udziału w Play-offach
Washington Nationals prawdopodobnie po raz kolejny będą jedną z najgorszych drużyn w MLB. Ani CJ Abrams, ani Keibert Ruiz nie wyglądają na takich, którzy w dłuższej perspektywie mogliby stać się budulcem dla Waszyngtonu, ale jest więcej nadziei po stronie miotacza. To, co jest o wiele ważniejsze dla Nationals, to ewentualne przybycie niektórych z ich najlepszych perspektyw. Ponadto nadal nie widać końca sagi o właścicielu, która miała się zakończyć w ubiegłym roku - a to tutaj chyba jest źródło problemu tego zespołu.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Cincinnati Reds @ 28 marca

29. Kansas City Royals

Sezon 2023:

 • 14 miejsce w AL Division
 • 56W-106L
 • Brak udziału w Play-offach
Małe kroki naprzód, bardzo małe, przynajmniej dają Kansas City Royals szansę na marginalne poprawy w 2024 roku. Kansas City zdecydowanie ma dużo więcej głębi, gdy Seth Lugo, Michael Wacha, Chris Stratton i Will Smith dołączają do składu miotaczy. Ponadto Bobby Witt Jr. i MJ Melendez mają teraz więcej wsparcia wokół siebie w ustawieniu battingowym z Adamem Frazierem i Hunterem Renfroe. Mimo to, Royals wydają się być zespołem, który w najlepszym wypadku poprawi swój ubiegłoroczny wynik o kilka oczek. Napawa optymizmem to, że faktycznie popracowali nad składem.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Minnesota Twins @ 28 marca


30. Oakland Athletics

Sezon 2023:

 • 15 miejsce w AL Division
 • 50W-112L
 • Brak udziału w Play-offach
Oakland Athletics byli najgorszą drużyną MLB w 2023 roku, i nie widzę powodu, dla którego nie skończą na dnie tabeli MLB w 2024 roku. Właściciel Atletów, John Fisher, nie wkładał wysiłku w tworzenie konkurencyjnego zespołu baseballowego w MLB. Zespół ma spore problemy kadrowe, bardzo słaby zarząd i Fishera, który powoli niszczy ten zespół.

Pierwszy mecz sezonu MLB 2024: vs Cleveland Guardians @ 28 marca
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3240
irtyko 170,7K

irtyko

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾GO! Go ! GO !⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾⚾

No i jest wyczekiwany długo 28.03 :D dzień kiedy zatrzymała się ziemia !! dzień kiedy rusza najbardziej pokręcony sport jaki znam :D

Zanim zacznę coś kreślić , to chcę podziękować jaroslav_ jaroslav_ za to że trzymał temat między sezonami , za to co przygotował wyżej , z pewnością z początku sezonu będzie to wielu osobą wielki drogowskazem jak grać i kogo typować , naprawdę kawał dobrej roboty 💪💪💪💪💪💪


Dziś pierwsze mecze więc sugerować będę się raczej rankingiem kolegi wyżej oraz rankingiem MLB , i pierwszym meczem pójdę w słabszą ekipę czyli

Kansas City - Minnesota Royals ✅
typ: Minnesota
kurs: 1.80 sts


Kansas 56W-106L w poprzednim sezonie , co tu dużo się rozpisywać ;p w kwietniu ubiegłego roku na początek sezonu Kansas gościła ekipę Minnesoty i dostała ostro po dupie ;p , dopiero w 5 meczu w sezonie udało im się wygrać
Kansas.jpg
Co do miotaczy Ragans vs Lopez mamy tu przewagę doświadczenia na korzyść Lopeza , który zaczynał w marcu 2023 mecz który Minnesota wygrała 0-2 , wynik skromny biorąc pod uwagę że Lopez lubi narzucać na Home runy ;p można go będzie śledzić w meczach przeciwko komuś mocniejszemu , dziś tak skromnie pogram tylko win Minnesoty ,a może do pierwszego wybicia jeszcze czegoś się podejmę


===============================================================================================================
Ok jeszcze jeden , coś ze środka czyli

San Diego Padres - San Francisco Giants ✅
typ: San Diego i +7,5 pkt w meczu

kurs: 4.30 betclick

Na górce Darvish vs Webb
Padres w ubiegłym roku zaczęli kiepsko od dwóch przegranych z Colorado 2-7 i 1-4 ale w tych meczach Darvish nie zagrał, pierwszy mecz zagrał przeciwko Arizonie w przegranym meczu 6-8 , zanotował wtedy 5 zmian z ERA 1.80 , kolejny mecz przegrany z Metsami 0-5 ERa 4.70 , po tych meczach było 0-1 z Milwaukee a później wygrany z Arizoną 7-5 i wygrany z SFG 6-4 i można by tak aż do końca sezonu wymieniać , meczy poniżej 7 pkt był bardzo mało .
Bardzo podobna sytuacja jest z Webbem i SFG , on grał w meczu otwarcia przeciwko NYY przegranym 0-5 ,poźniej przegrane mecze 3-7 z Sox i 1-9 z Dogersami, obaj miotacze raczej przeciętny sezon , może lepiej było by tu pograć czyste +7,5 pkt ale dziś postawie na win gospodarzy i wynik powyżej 8 pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3642
thecakeisaspy 1,5K

thecakeisaspy

Użytkownik
Wydaje mi się, że sprawdziłem wszystkich buków ale może mi coś umknęło - gdzie gracie MLB jeśli chodzi o zawodników? BETFAN ma sporą ofertę ale kursy słabe, szczególnie na Home Run'y. BETTERS ma dobre kursy na HR'y ale nie ma Total Bases w ofercie poza Betbuilderem. I tak samo niestety nie mogę nigdzie znaleźć Hit+Run+RBI ani Stolen Bases. Ktoś coś podpowie? Miałem nadzieję, że z nowym sezonem któryś buk podłapie coś nowego ale niestety.. chyba bieda.
 
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
Dobra, zaczynamy :)

Na start, delikatnie i na spokojnie, kieruję swój wzrok w stronę faworytów dzisiejszych spotkań w double.


vs

Baltimore Orioles vs Los Angeles Angels

Baltimore Orioles wygrana @ 1.52 (11-3)

1711649452839.png
W czwartkowe popołudnie na Camden Yards w Baltimore odbędzie się starcie między miejscowymi Orioles a Los Angeles Angels. Los Angeles Angels, po stracie gwiazdy Shoheia Ohtaniego na rzecz Dodgersów, muszą się zmierzyć z obniżonymi oczekiwaniami w ofensywie, podczas gdy Orioles wchodzą do sezonu 2024 z nadzieją na odbudowę po nieudanym zakończeniu ubiegłorocznego sezonu, mimo wygrania 101 meczów w sezonie regularnym.

Warto zacząć od analizy miotacza gospodarzy, Corbina Burnesa, który w poprzednim sezonie odnotował bilans 10W-8L przy 3.39 ERA i wskaźniku WHIP 1.09 na 193 rozegrane inningi. Burnes, który przeszedł do Orioles w ostatnim okienku transferowym, to solidny miotacz, który odnotował ponad 200 strikeoutów w każdym z ostatnich trzech sezonów, co łącznie daje imponującą liczbę .677. W wieku 29 lat Burnes wciąż jest w pełni swoich sił i jego doświadczenie może być kluczowe dla Orioles w tym meczu otwarcia. W dodatku, przeciwko Angels w swojej karierze miał udany występ, notując zwycięstwo przeciwko nim w kwietniu 2023 roku.

Na przeciwnej stronie kopca znajdziemy Patricka Sandovala, leworęcznego miotacza Angels. Sandoval w poprzednim sezonie miał bilans 7W-13L z ERA 4.11 i wskaźnikiem WHIP 1.51 przy 144 inningach - co nie jest zbyt wyśrubowany wynikiem, a można nawet rzecz, że dość przeciętnym. Mimo że Sandoval zaczynał sezon w poprzednim roku obiecująco, to znacząco spadła jego forma po czerwcu. Ponadto, nie miał udanych występów przeciwko Orioles w minionym sezonie, ponosząc porażkę pozwolił na siedem biegów w pięciu inningach. Jego występy na wyjeździe w poprzednim sezonie również nie były zbyt imponujące, osiągając bilans 5W-7L z ERA 3.81 i WHIP 1.55.

Podsumowując, Orioles mają przewagę na kopcu, dodatkowo mają historię udanych występów przeciwko Angels oraz korzystny bilans na własnym boisku. Z tych powodów skłaniam się ku temu, że Orioles wykorzystają swoją siłę i wsparcie kibiców na meczu otwarcia.


vs

Los Angeles Dodgers vs St. Louis Cardinals
Los Angeles Dodgers wygrana @ 1.42 (7-1)

1711650265609.png
Na początek sezonu MLB 2024 zaplanowano emocjonujące starcie między Los Angeles Dodgers a St. Louis Cardinals, które odbędzie się w City of Angels. Cardinals, po niezadowalającym sezonie 2023, w którym zajęli ostatnie miejsce w dywizji NL Central, rozpoczynają nowy sezon z nadzieją na poprawę. Z kolei Dodgers, choć zakończyli serię dwumeczową w Seulu z Padres z bilansem 1-1, przyjeżdżają na mecz otwarcia sezonu jako jedna z głównych faworytów.

Na kopcu dla Dodgers stanie Tyler Glasnow, praworęczny miotacz, który zadebiutował w ich barwach w tym sezonie. W swoim ostatnim występie przeciwko Padres, Glasnow zanotował solidny występ, rzucając pięć inningów, zezwalając na dwa biegi przy dwóch zaliczonych hitach. Statystyki Glasnowa przeciwko Cardinals to 0W-2L z ERA 2.45 i WHIP 1.036 w siedmiu występach, co daje nadzieję na pozytywny wynik dla Dodgers. Ponadto należy wspomnieć, że Glasnow to kopcowy weteran, który w MLB rzuca od 2016 roku. Ostatni sezon dla Tampy zakończył z świetnym wynikiem 3.53 ERA przy 120 rozegranych inningach.

Przechodząc do miotacza Cardinals, Miles Mikolas zostanie wyznaczony do rozpoczęcia meczu. Mikolas, który notował bilans 9W-13L z ERA 4.78 w poprzednim sezonie, może być uważany za miotacza o przeciętnych osiągnięciach. Jego występy przeciwko Dodgers również nie były imponujące, ponosząc porażkę pozwolił na dwa biegi w jednym z nich. To może stanowić wyzwanie dla Cardinals w zatrzymaniu ofensywnie silnych Dodgers.

Podsumowując, Dodgers rozpoczynają ze świetnie dysponowanym miotaczem i potężną siłą ofensywną. Skład Cardinal choć nie należy do najgorszy, to do Dogersów po obecnym onkienku transferowym sporo im brakuje. Dzisiaj nie widzę innego wyniku jak świetne otwarcie sezony Dodgers przed własną publcznością.

AKO @ 2.17
STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4866
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
vs

Oakland Athletics vs Cleveland Guardians
Cleveland Guardians wygrana @ 1.65 (0-8)
poniżej 8.5 punktów @ 1.55 (8)

STS

1711667248248.png

Kolejnym ze spotkań otwierających tegoroczny sezon MLB jest starcie pomiędzy Oakland Athletics a Cleveland Guardians w Oakland Coliseum. Po niezadowalającym sezonie 2023, w którym Athletics zajęli ostatnie miejsce w MLB z najgorszym w lidze bilansem 50W-112L, zespół ten nie poczynił żadnych kroków ku obudowie. Z kolei Guardians pomimo, że okienko transferowe nie zostało przez nich najlepiej wykorzystane, nadal stanowią siłę w MLB.

Na kopcu dla Athletics stanie leworęczny Alex Wood. W poprzednim sezonie zanotował bilans 5W-5L z ERA 4.33 przy zaledwie 97 rozegranych inningach. Wood ma doświadczenie w grze na najwyższym poziomie, ponieważ narzuca piłkę już od 11 lat na boiskach MLB, ale ostatnich 5 lat nie może uznać za dobre - gdyż jego ERA wahała się pomiędzy 5-6.50 - co jest wynikiem bardzo słabym jak na tak doświadczonego miotacza.

Natomiast na przeciwnej stronie kopca znajdziemy Shane'a Biebera, który otworzy sezon dla Guardians. Bieber, mimo kontuzji w poprzednim sezonie, wykazał się jako jeden z najlepszych miotaczy w lidze, notując bilans 13W-8L z ERA 2.88 przy 200 rozegranych inningach w 2022 roku. Bieber będzie miał wsparcie młodych graczy takich jak Tanner Bibee, Logan Allen i Gavin Williams, którzy mogą pomóc w wzmocnieniu rotacji.

Patrząc na te statystyki i aktualną formę, można przewidzieć, że Guardians wygrają swoje otwarcie. Bieber wydaje się być w lepszej formie niż Wood, co stanowi przewagę dla Cleveland. Dodatkowo, oba zespoły nie są znane z wysokiej skuteczności w ataku, co sugeruje, że ilość punktów w meczu będzie ograniczona. Spodziewam się zatem zwycięstwa Guardians i tego, że liczba zdobytych punktów będzie mniejsza niż 9.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3505
irtyko 170,7K

irtyko

Użytkownik
Wczoraj rozpoczęliśmy skromnie , można powiedzieć od takich " pewniaczków " , ale dziś zaatakuję według mnie najmocniejszy duet w meczach otwarcia
atlanta phills.jpg

a dokładniej
Wheeler phills.jpg

VS
strider.jpg


jak wiadomo to Phills przerwali drogę do mistrzostwa dla Atlanty w serii 1-3 i to właśnie w ostatnim meczu Strider się nie popisał zaliczając tam chyba 3 HR i kończąc mecz z wynikiem 3-1
Pamiętam że atakowałem ten mecz w konkursie Temat z analizami - #2 - Mistrz analiz - Division Series | Page 2 | Forum Bukmacherskie
Dziś Strider z pewnością będzie chciał odkupić winy i da z siebie wszystko co najlepsze a stać go na naprawdę fajną grę , no ale Wheeler za darmo meczu nie odda i wydaje mi się że rozsądnie jest tu grać w kierunku underka

Phills - Atlanta

typ: - 7,5 pkt w meczu
kurs: 1,70 STS

W 7 zmianie już witałem się z gąską ;p a tu taki numer
atlanta phills wynik.jpg
Braves vs. Phillies Game Highlights (3/29/24) | MLB Highlights (youtube.com)

i wszystko jasne , można od 6:30 min się uśmiać ;p a jak kibice zaczęli wychodzić to już padłem ;p
 
Ostatnia edycja:
grzesio 41,3K

grzesio

Forum VIP
Witam wszystkich obecnych w nowym sezonie.

Zaczynamy za drobnicę, bo sezon ledwo co się zaczął.
Dzisiaj gra przeciwko sweepowi.

Chicago White Sox
2.17 :mad: 2-3
Betclic

Erick Fedde vs Jack Flaherty


Fedde z CWS to import z ligi koreańskiej. Spędził tam zeszły sezon i miał fajne liczby jako miotacz.
Lecz wcześniej kilka sezonów spędził w Washingtonie, gdzie nie miał rewelacyjnych wyników jako starter. ERA w MLB ponad 5.40 w 450+ inningach. WHIP na poziomie 1.50+.
Flaherty z Tigers to nowy ich miotacz, rok temu grał i w Cardinals i w Orioles i ten fragment w Orioles w drugiej częscie sezonu dużo gorszy.

W pierwszych spotkaniach dobrze zaprezentował się bullpen Tigers - nie oddali jeszcze runu. Gorzej zaprezentowali się SS Javier Baez i starter Kenta Maeda.

CWS bronią się przed sweepem w domu na otwarcie sezonu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +665
irtyko 170,7K

irtyko

Użytkownik
Chicago White Sox - Atlanta Braves

Obie ekipy rozpoczęły sezon według przewidywań , dwie wygrane Atlanty nad Phills i 3 porażki Sox z Detroit pokazują że gospodarze nie są najlepiej przygotowani do sezon. Dziś na górce wystawią Flexena który grał dla Colorado i Seattle notując słabe wyniki
flexen.jpg
jak widać w 2021 zaliczył świetny sezon , ale po tym okresie już zostało chyba tylko wspomnienie. Nie przypominam sobie żeby wcześniej analizował mecze z jego udziałem ale widać że jest to zawodnik który nie sprawia dużo problemów przeciwnikowi , w Seattle jeszcze w 2023 przegrał wszystkie mecze , SO na poziomie 29 i przy 11 Homkach oraz blisko 60 hitów z pewnością dawało wyniki +8 pkt w meczu tak jak to było jak grał dla Colorado
Ostatni mecz pograł przeciwko Dogersom i chociaż mecz Colorado wygrało 5-14 to nie była to raczej zasługa Flexena a bardziej ukces mozna przypisać miotaczowi Dogers
flrxen2.jpg
Przed tym meczem grał przeciwko Giants przegrywając 10-11 i notując kolejny słaby występ
flexen2.jpg
dalej nie było lepiej Arizona 12-5 , Baltimore 5-4 , Colorado 9-4 i może jeszcze ....
flexen3.jpg

zakup takiego zawodnika pokazuje na jakim poziomie i w jakiej kondycji jest ekipa Sox , no a dzisiejszy mecz z Atlanta to nie będzie spacerek , do tego Atlanta wystawia Mortona bardzo doświadczonego zawodnika
morton.jpg

Zajrzałem do wyników z ubiegłego sezonu, i od razu rzuca się w oczy że mecze z Mortonem są często underowe, granie typów -6,5 nie wydaje się żadnym ryzykiem a granie udnerka na przeciwną ekipe to już całkiem dobry pomysł . Nie będę tu rozpisywał się i podawał wyników z meczy które grał bo to bez znaczenia, jak dla mnie Atlanta może na Flexenie natłuc punktów , zwłaszcza że Acuna Jr. nie ma jeszcze homka zaliczonego w tym sezonie więc dziś będzie ku temu świetna okazja , a tak jak może wyglądać ten mecz screen z ubiegłego sezonu
morton2.jpg

Moje typki na ten mecz

Chicago White Sox - Atlanta Braves
1 typ : wygra Atlanta i powyżej 8,5 pkt 💪 💪 ✅✅💪💪
kurs: 2,55 Betclick

2 typ: Atlanta powyżej 5,5 pkt

kurs: 1,93 Betclick
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3306
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Milwaukee Brewers - Minnesota Twins | 02/04/2024; 10:10 PM
Jakob Junis vs. Louie Varland

Obie ekipy posyłają do boju od początku narzucających, którzy do tej pory narzucali więcej jako reliverzy i nie widzę za bardzo przewagi w osobach dzisiejszych Starting Pitcherów. Do tego obie ekipy przyzwoicie zaczęły sezon na pałce - wiem, że mała próba meczów, ale Brewers zaliczyli 14 obiegów w 3 meczach, a Twins 9 w 2 (ostatnie spotkanie (w niedzielę - z Kansas City Royals) przegrali nie zdobywając nawet obiegu (11:0)). Dla mnie linia 8.5 runa ustawiona przez Vegas w tym spotkaniu jest trochę za niska - Home Opener dla Brewers, ekipy, koniec końców, niepokonanej w obecnym sezonie (wysweepowali Mets i liczę na dużą liczbę kibiców na American Family Field). Brewers zaczęli obeny sezon 'z wysokiego C' - szczególnie weteran Christian Yelich (32latek - naparza jako trzeci pałkarz) błyszczy na pałce, do tego Catcher 'z prawdziwego zdarzenia' - Contreras także ma 5 Hitów, no i 5 Hitów zaliczył także Chourio (20latek - odbijał jako dziewiąty). W ogóle to Brewers ukradli chyba z 8 baz w dotychczasowych 3 meczach. Mam nadzieję, że w Home Openerze nie zawiodą i stukną te kilka Home Runów przeciwko narzucającemu, który nie dominował do tej pory.
We wspomnianych dwóch pierwszych meczach sezonu Twins (tych wygranych) zaaplikowali 17 Hitów przeciwko Royals i dzisiaj przeciwko Junisowi mam nadzieję na kilka runów i linia 8.5 runów powinna pęknąć...

Total Bet
OVER 8.5 @ 1.86
| b e t c l i c
3:2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +162
irtyko 170,7K

irtyko

Użytkownik
a Twins 9 w 2 (ostatnie spotkanie (w niedzielę - z Kansas City Royals) przegrali nie zdobywając nawet obiegu (11:0)).
ja po tym meczu zastanawiałem się jak potoczy się mecz z Baltimore , KCR ;p wystawili nowy nabytek Wacha, o którym wspominał jaroslav_
Kansas City zdecydowanie ma dużo więcej głębi, gdy Seth Lugo, Michael Wacha, Chris Stratton i Will Smith dołączają do składu miotaczy.
Wach robi dobre wrażenie i pilnie obserwowałem wczorajszy mecz i gdy było 3-0 dla KC w trzeciej zmianie myślałem że pozamiatają w tym meczu, ale Baltimore dało radę i podgoniło , chociaż gra i Kremera i Wacha to tak średnio wyszła. Ciekawi mnie jak dziś sobie poradzą bo myślę że Kansas się nakręcili i jeśli dziś wygrają to nie musi być to sensacja.
Ale to taki meczyk do przemyśleń ;p
na kupon wrzucam dziś inną ekipę , w grze jest Atlanta, wczoraj do kuponu dokładałem też Dogersów ale nie było czasu na wrzutkę analizy na forum.

Jednak na dziś wybieram Arizonę z Gallenem na górce przeciwko rewelacyjnym Yankesom którzy ostatnim meczem przypieczętowali 5 zwycięstwo , czyli 100% wygranych od początku sezonu, ale co za dużo to nie zdrowo ;p i to od Cortesa ich miotacza zacznę.
On i Gallen mają już po jednym meczu w sezonie ale ten mecz w wykonaniu Cortesa przeciwko Houston to był dramat ERA 7.20 na pierwszy mecz to słabo a i wynik 5-4 dla Yankessow to jak dla mnie zwykły fart.
Zajrzałem do meczy Cortesa przed sezonem i tam jego gra wyglądała też nie zaciekawie, ubiegły sezon statystyki W5L2 wydają się całkiem dobre, ale przejrzałem te mecze i ta jego gra w tych meczach była bardzo słaba , najlepszy wynik to chyba ERA 4,80 , w każdym wpadał homek , SO raczej takie średnie , nie mam wątpliwości że dziś to on będzie najsłabszym ogniwem drużyny i to on będzie przyczyną ich porażki
Wyniki Gallena mogą tą teorię tylko potwierdzić , w pierwszym meczu
gallen.jpg
bardzo ładnie rozpoczął sezon , w sparingach tam różnie było ale Gallen to Gallen ;p w ubiegłym sezonie W17 L 9 , jeśli chodzi o doświadczenie to bije Nestora w każdym zakresie , a jego ekipa z Guriellem Jr. czy też Walkerem będą tylko czekać na wybicie piłki za boisko czego nie da zrobić Gallen Yankesom , dla tego dziś idę w handi gospodarzy

Arizona - New York Yankees ✅ wynik 7-0
typ: Arizona -1,5
kurs: 2,70 STS


::::: a Baltimore przegrało z Kansas 1-4 ;p
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1736
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
vs

Baltimore Orioles vs Kansas City Royals
Baltimore Orioles wygrana @ 1.58 (4-3)
poniżej 8.5 punktów @ 1.57 (7)

Fortuna

1712138368889.png

Oba zespoły dotychczas rozegrały po dwa mecze w ramach serii, dzieląc zwycięstwa. Przed nami decydujące spotkanie, w którym obie ekipy będą starały się zdobyć przewagę. Kansas City Royals (2-3) prezentują się jako młody, dynamiczny zespół, który potrafi wygrywać na wiele różnych sposobów. Ich ofensywa plasuje się w okolicach średniej ligowej, a mimo to potrafią zdobywać punkty nawet przy niskiej skuteczności w kluczowych momentach. Z kolei Baltimore Orioles (3-2) również wypadają solidnie, chociaż po porażce w ostatnim meczu z pewnością będą chcieli się odbudować.

Na kopcu po stronie gospodarzy stanie Corbin Burnes, który zadebiutował w barwach tego zespołu niezwykle imponująco. Jego ostatni występ przeciwko Los Angeles Angels był zjawiskowy, kiedy to zaledwie z jednym zbiórkowym punktem i 11 strikeoutami zdominował przeciwników. Burnes ma potencjał, by stać się jednym z najlepszych miotaczy w lidze, co potwierdzają jego statystyki z poprzedniego sezonu (ERA 3.00 - 3.30 w poprzednich sezonach przy blisko 200 wygranych inningach na sezon). Jego obecność na boisku może być kluczowym czynnikiem dla Baltimore Orioles.

W kontekście miotacza gości, Cole Ragans będzie kluczową postacią dla Kansas City Royals. Młody leworęczny miotacz ma potencjał, by stać się gwiazdą zespołu. Choć do tej pory doświadczył porażki w swoim pierwszym starcie przeciwko Minnesota Twins. Ragans potrafi kontrolować grę, co widać po jego statystykach - sześć rozegranych inningów, dwa punkty stracone przy pięciu zbiórkach i dziewięciu strikeouts. To miotacz, który z pewnością będzie miał wiele okazji, aby się rozwinąć. Niemniej należy pamiętać, że nadal mówimy o miotaczu z bullpena, którzy w ostatnich sezonach rozegrał ledwie 135 inningów z ERA w granicach 4.5 - z pewnością przed nim jeszcze spora droga do nabrania doświadczenia i stania się mocnym punktem swojego zespołu.

Podsumowując, Baltimore Orioles prezentują się jako drużyna lepiej przygotowana do decydującego starcia. Mają solidny skład oraz Burnes'a, którego umiejętności mogą zdecydować o losach meczu. Warto zauważyć, że oba zespoły mają problemy z punktowaniem w ostatnich meczach, a fakt, że gra odbywa się w dzień po nocnym spotkaniu, może dodatkowo wpłynąć na skuteczność ataku, który i tak w obu zespołach jest nieco osłabiony kontuzjami. Dlatego też, prognozuję, że Baltimore Orioles wygrają ten mecz, a ilość zdobytych punktów przez obie drużyny będzie mniejsza niż 8.5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1259
irtyko 170,7K

irtyko

Użytkownik
Ja dzisiaj w AKO
pierwszy mecz to samo co kolega wyżej , zgadzam się z tą analiza i wrzucam czysty win Baltimore
Baltimore - Kansas
typ: 1


Kolejny mecz to powtórka z wczorajszego dnia , sądzę że Yankesi po tym maratonie potrzebują zwyczajnie dostać łupnia aby odpocząć
staty arizona.jpg
po statystykach meczowych widać że nie było w tym meczu wyrównanej walki , Yankesi po tym meczu mają prawie dwa dni wolnego i wracają do siebie, na własnym boisku i po chwili odpoczynku będę się im przyglądał ale dziś spisuje ich na straty.
Arizona wystawia Merrila Kelly, miał on już okazję pograć jeden mecz i zrobił to świetnie , wygrana z Colorado ERA 1,35 w 6 zmianach 8 wyautowanych i tylko 3 hity , gdyby nie ten homek to by to wyglądało rewelka ale i tak Kelly jest mocnym elementem ekipy i dla zmęczonego Soto lub Volpe czy też Cabrera będzie dużym wyzwaniem. Rzucający dla gości Carlos Rodón hmmm podobnie jak Kelly zaliczył już dobry występ ale sam pałkarzy Arizony nie zatrzyma , ale nie warto szaleć tu z handi

Arizona - New York Yankees wynik 5:6
typ: 1

Jeszcze trzecia propozycja to Phills i oczywiście Wheeler który miał już okazję rzucać przeciwko Atlancie , zawodnik którego często grałem w poprzednim sezonie, z pewnością sprowadzi ten mecz a dokładniej pałkarzy Cincinnati do parteru . Co prawda pierwszy mecz wygrali ale jeśli ma się w składzie ( Phills) Brogdona ;p koleś w 2 meczach już doprowadził do katastrofy ;p to można z Phills czasami wygrać ;p
W składzie pałkarzy Cincinnati taka mieszanka, dobry Steer , Benson i Fraley , ale np De La Cruz zaliczone 10 SO , po 8 Candelario i Encarnacion, jak dla mnie to Wheeler szybko na nich poprawi swoje statystyki i nie da ugrać przeciwnikom zbyt wielu punktów

Phills - Cincinnati wynik 1:4 trochę z du..y wynik ;p ale i tak bywa
typ: 1


kupon AKO z sts
ako kwiecien.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +390
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
vs

St. Louis Cardinals vs Miami Marlins
St. Louis Cardinals wygrana @ 1.65 (8-5)
powyżej 7.5 punktów @ 1.66 (13)

Fortuna

1712239022805.png

Oba zespoły otwierają serię meczów w Gateway City. W poprzednich sezonach Cardinals wygrali cztery z siedmiu spotkań, w tym trzy z rzędu na własnym boisku w lipcu 2023 roku. Cardinals obecnie notują dobre otwarcie sezonu w przeciwieństwie do Marlins, którzy do tej pory nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tym sezonie - przegrywając 7 meczów z rzędu. Pytanie czy ekipa z Miami nie popełniła błędu będąc dość słabo aktywną na rynku transferowym. Ubiegłoroczne 6 miejsce w dywizji w tym roku może być ciężkie do powtórzenia.

W kontekście miotacza gospodarzy, Lance Lynn będzie kluczową postacią dla St. Louis Cardinals. Lynn, który powrócił do klubu, w którym spędził pierwsze sześć sezonów swojej kariery, ma na koncie solidny start sezonu. W swoim ostatnim występie przeciwko mocno ofensywnym Dodgers, zanotował cztery czyste inningi. Lynn to miotacz z ogromnym 14 letnim doświadczeniem i pomimo dwóch słabszych ostatnich sezonów w barwach Dodgers i White Sox, wierzę, że wracając do "domu" znowu wejdzie na wyżyny swoich możliwości.

Z kolei Miami Marlins stawiają na Ryana Weathersa. Młody miotacz, choć jeszcze nie doświadczony, będzie musiał stanąć na wysokości zadania, aby przerwać serię porażek Marlins. Weathers w swoim pierwszym występie sezonu miał problemy, tracąc trzy punkty w czterech inningach gry. Jego średnia ERA na ten moment wynosi 6.75, a średnia kariery z 3 ostatnich lat to około 7+ na zaledwie 150 rozegranych inngów. Weathers będzie miał trudne zadanie przed sobą, zwłaszcza grając na wyjeździe przeciwko St. Louis Cardinals.

Podsumowując, St. Louis Cardinals wydają się być faworytem tego starcia, zwłaszcza grając u siebie. Marlins będą musieli przełamać swoją słabą passę, ale Weathers może stanowić potencjalne źródło problemu - dlatego tutaj też nie gram na przełamanie. Warto zauważyć, że w poprzednich spotkaniach między tymi drużynami średnia liczba zdobytych punktów przekraczała 7.5, co sugeruje, że istnieje szansa na podobny scenariusz i w tym meczu, zwłaszcza gdy na kopcu gości mamy miotacza, który lubi te punkty rozdawać. Dlatego też, przewiduję zwycięstwo St. Louis Cardinals i więcej niż 7.5 punktów w całym spotkaniu.

1712240210548.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2022
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
vs

New York Yankees vs Toronto Blye Jays
New York Yankees wygrana @ 1.65 (0-3)
poniżej 9.5 punktów w meczu @ 1.60 (3)
Superbet

1712316695788.png

W nadchodzącym meczu baseballowym New York Yankees podejmą Toronto Blue Jays w swoim domowym meczu otwarcia sezonu 2024 na Yankee Stadium. Toronto, które ma na koncie 3 wygrane i 4 porażki w sezonie, wciąż szuka stabilizacji, natomiast New York cieszy się obecnie serią 6 zwycięstw przy 1 porażce, co czyni ich jednym z czołowych zespołów w lidze.

New York Yankees na kopcu wystawiają Marcusa Stromana, który rozpoczął sezon z imponującą formą, notując bilans 1W-0L przy zerowej średniej ERA i WHIP wynoszącym 1.00. W swoim ostatnim występie przeciwko Houston Astros, Stroman zaliczył 6 inningów, tracąc 3 punkty, jednak żaden z nich nie był zasługą przeciwników. Marcus dzisiaj zagra przeciwko drużynie, która w MLB go wychowała i to tam wyrastał na gwiazdę. Ponadto należy podkreślić, że Marcus mimo 11 lat na boiskach MLB nie spuszcza z tonu, notując ERA poniżej 4.00 (zazwyczaj w granicach 3.00 - 3.50) w aż 9 sezonach!

Yusei Kikuchi, wyznaczony na miotacza dla Blue Jays, ma trudniejszy początek sezonu, notując bilans 0W-1L z wysoką średnią ERA 6.23 oraz WHIP 2.08. Jego ostatni występ przeciwko Rays nie był zbyt udany, tracąc 3 punkty po sześciu uderzeniach i trzech przechodzeniach na 4.1 rozegranych inningów. Kikuchi nie należy do topowych miotaczy MLB, a nawet mógłbym stwierdzić, ze ledwo łapie się w średniej półce - poza ubiegłorocznym sezonem, gdzie zaliczył dobrą końcówkę, oscyluje w ERA na poziomie 4.50 - 5.00.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że ofensywa Blye Jays na początku sezonu pozostaje w uśpieniu. Ekipa z Toronto bowiem w 7 spotkaniach zdobyła zaledwie 22 punkty, co daje średnio 3 punkty na mecz. Dodatkowo, ostatnie 3 spotkania to zaledwie jeden zdobyty punkt - co jest wynikiem fatalnym.

1712317278803.png

Podsumowując, New York Yankees wydają się być faworytem tego meczu, mając na uwadze swoją solidną formę oraz występ Strowmana na kopcu. Z uwagi na obecne problemy w ofensywie Blye Jays oraz Kikuchiego na kopcu, przewiduję, że New York Yankees wygrają, a w meczu padnie mniej niż 9.5 punktów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1219
irtyko 170,7K

irtyko

Użytkownik
redsvsmets.jpg

Reds - Mets
typ: Cincinnatii Reds handi -1,5
kurs: 2,57 Betclick

Cincinnatii po dwóch dniach przerwy podejmie u siebie Metsów , gospodarze całkiem dobrze do tej pory sobie radzą , na 6 meczy 4 wygrane i 2 przegrane , chociaż ten z Nationals w którym zagrał dzisiejszy miotacz Greene , który uzyskał w tym meczu ERA 3.86 , mecz w jego wykonaniu był całkiem dobry , wynik był 7-6 dla Nationals ale winnego w tym meczu upatrywał bym się w miotaczach z bullpenu . Sam zlekceważyłem dobrą formę Reds w meczu z Phills , co równało się czerwonym kuponem ;p . Dziś stawiam na ta ekipę również dla tego że Metsi rozegrali 24h temu 2 mecze jeden po drugim ,myślę że były to wyczerpujące mecze a na pewno dla miotaczy którzy rozegrali świetne mecze i warto obserwować tych gości Houser i Butto . Dla gości rzucać będzie Jose Quintana w sumie w podobnej sytuacji jak Greene , pierwszy mecz przegrany z Milwaukee ale zaliczył więcej hitów oraz wpadł mu na konto homek , do tego mniej wyautowanych pałkarzy. Trzeba dodać że u Metsów w śród pałkarzy rozkręcił się jak na razie Alonso i Alvarez, a u gospodarzy mamy dobrze grającego Spencera Steere do tego De La Cruz , można jeszcze wyliczyć kilku dla tego wrzucę screen ze statami
cincinati palkarze.jpg

Początkowo chciałem pograć win Cincinnati i +8,5 pkt ale Metsi w 6 meczach ugrali tylko 12 pkt, a Cincinnati na 6 meczy 26 pkt , więc możliwe że dziś też za wiele nie ugrają , co da szansę odskoczyć gospodarzom na te minimum 2 pkt
 
Ostatnia edycja:
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
vs

St. Louis Cardinals vs Miami Marlins
St. Louis Cardinals wygrana @ 1.65 (3-1)
powyżej 7.5 punktów @ 1.75 (4)
Superbet

1712403614572.png

Here we go again! Rzadko gram te same typy w jednej serii meczów obu drużyn, ale no kurde - nie widzę Marlins na początku tego sezonu. Ponadto, zdrowy rozsądek podpowiada żeby grać na przełamanie Marlins po 8 porażkach z rzędu, ale tutaj też idę na przekór!

W roli miotacza gospodarzy wystąpi Steven Matz, który wyglądał solidnie w swoim debiucie w sezonie, ograniczając skutecznie ofensywę Dodgers do dwóch zdobytych punktów przez 5.1 inninga. Jego ERA na początku sezonu wynosi 3.38, a WHIP 1.31, ponadto ubiegłoroczny sezon zakończył z satysfakcjonującym wynikiem 3.86 ERA przy 100 rozegranych inningach. Matz miał również dotąd udane występy przeciwko Marlins, limitując ich do skromnej średniej uderzeń 0.194.

Trevor Rogers zostanie wystawiony na miotacza dla Miami Marlins. W jego pierwszym występie w sezonie przeciwko Pittsburgh Pirates, Rogers zaliczył nieudany występ, tracąc 4 punkty na 7 uderzeń rzucając jedynie przez 1.1 inninga. Jego wysoki WHIP na początku sezonu wynosi 2.20, co sugeruje, że może mieć problemy z kontrolą bazy. Widać, że Marlin póki co eksperymentują jak wyjść na prostą na początku tego sezony, ale szczerze wątpię żeby to Rogers okazał się kluczem.

Obaj miotacze nie należą do wybitnych na kopcu (dodając średnio 4 punkty na spotkanie). Biorąc pod uwagę dodatkowo statystyki strat punktowych, gdzie Marlins zajmują 26 miejsce w lidze z ERA 6.58, a Cardinals 14 miejsce z ERA 3.95, a także ich ostatnie starcia gdzie padało od 12 do 21 punktów na mecz - skłaniam się dodatkowo ku overowi w tym spotkaniu.

1712404504759.png

Podsumowując, St. Louis Cardinals wydają się być w lepszej formie i mają przewagę w starciu miotaczy oraz ofensywie. Miami Marlins nadal poszukują swojej formy i muszą polegać na poprawie swojej gry w ofensywie i defensywie. Zważając na te czynniki, przewiduję, że St. Louis Cardinals wygrają ten mecz, a liczba zdobytych punktów przekroczy 7.5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +992
jaroslav_ 339,8K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
vs

Toronto Blue Jays vs Colorado Rockies
Toronto Blue Jays wygrana @ 1.40 (4-12)
Toronto Blue Jays wygrana (-1.5) @ 1.81 (4-12)

powyżej 7.5 punktów w meczu @ 1.73 (16)
Forbet

1712947966005.png

Toronto Blue Jays podejmą Colorado Rockies w pierwszym spotkaniu trzydniowej serii na Rogers Centre. Rockies zajmują ostatnie miejsce w NL West oraz przedostanie w Lidze Narodów z rekordem 3W-10L, notując przy tym najgorszy wynik straconych punktów na poziomie aż 89 punktów w 13 spotkaniach! Blue Jays z kolei plasują się na ostatniej pozycji w AL East i 10 w Lidze Amerykańskiej z rekordem 6W-7L.

Po stronie gospodarzy na kopcu stanie Kevin Gausman, który dość dramatycznie rozpoczął obecny sezon notując bilans 0W-1L z ERA 9.53 i WHIP 1.41 na zaledwie 5.2 inningów na boisku. Ostatnie spotkanie z NY Yankees to aż 6 oddanych punktów. Niemniej, z tyłu głowy należy pamiętać, że Kevin to znakomity i doświadczony miotacz, który narzuca od 15 sezonów w MLB notując ERA 2.80-3.30 w ostatnich trzech sezonach jako główna gwiazda Blue Jays oraz Giants. Wierzę, że dzisiejszy mecz to dobra okazja na przełamanie złej serii z początku obecnego sezonu.

Goście dzisiaj będą bronić się przed dalszym pogłębianiem rekordu straconych punktów, a pomóc w tym ma Ryan Feltner, który notuje niezły początek sezonu. W dwóch startach zanotował bilans 0W-1L, z ERA 3.27 i WHIP 1.00 na 11.0 inningów. Jest to jego najlepszy "start" w dotychczasowej karierze, ponieważ jako reliever w ostatnich 4 sezonach rozegrał łącznie 150 inningów notując ERA na poziomie 6+. Dzisiaj przed z nim z pewnością ciężkie zadanie jak startera, zwłaszcza pod presją, gdy jego drużyna znajduje się w dołku i traci mnóstwo punktów.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia obu drużyn, Toronto Blue Jays wydają się być lepszym zespołem na początku sezonu regularnego i powinni kontynuować swoją dobrą grę przeciwko Colorado Rockies. Obie drużyny miały problemy z bullpenem, ale Blue Jays wypadają nieco lepiej, zajmując 22. miejsce w MLB z ERA relieverów na poziomie 5.10, podczas gdy Rockies znajdują się na 30. miejscu z ERA 6.52. Dodatkowo, Gausman ma lepsze wyniki w swojej karierze oraz ogromne doświadczenie, co również przemawia na korzyść Blue Jays. Przewiduję zwycięstwo Toronto Blue Jays w tym meczu, przy jednoczesnym przekroczeniu liczby punktów 7.5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +261
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
No ja bym uderzał bardziej w under.
Colorado w delegacjach za dużo nie nabija (średnia 3.43 obiegów) że względu na wyższą wysokość Denver.... Myślę, że Gausman otrząśnie się po ostatnim tygodniu....
Do tego obie ekipy nie błyszczą w home runach 11 vs. 12, dla mnie under 8 @ 1.98 u n i
No ale na razie nie mam jak 😉
4:12 🫣
 
Ostatnia edycja:
jozzy22 560K

jozzy22

Użytkownik
Houston Astros - Texas Rangers

Typ: 1 Kurs: 1.66

fortuna

Dobra spróbuje delikatnie potypowac. Dziś wybór padł na Astros. Bodaj 4 porażki z rzędu- myślę że to jak na nich to za dużo.
Dziś rozpoczyna Blanco który ma 2-0 więc dobrze to wróży zwłaszcza że jego oponent przeciwnie 2 przegrane. Czas wejść na sciezke zeyciestw i na to dziś liczę

Wynik: 9:2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1731
Do góry Bottom