>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja MLB 2023/2024 OFFSEASON - luźna dyskusja

jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
MLB 2023/2024 OFFSEASON

1703242319925.png

W świecie Major League Baseball najnowszymi wydarzeniami, które wstrząsnęły branżą, jest podpisanie przez Shohei Ohtani umowy z Los Angeles Dodgers w sprawie kontraktu, który gwarantowałby mu 700 milionów dolarów przez 10 lat oraz podpisania przez Yoshinobu Yamamoto umowy na 12 lat i 325 milionów dolarów również z zespołem Dodgers. Czy ten ruch oznacza rewolucję na rynku przedsezonowym? Przyjrzyjmy się bliżej najnowszym doniesieniom, analizując rozwijające się wydarzenia ostatnich dwóch tygodni. W miarę możliwości aktualności będą wrzucane w dalej części niniejszego wątku.

Oczywiście czujcie się swobodnie przy wrzucaniu swoich newsów czy ciekawostek :)

Co wydarzyło się ostatnio:

13 grudnia: Blue Jays "rozważają" możliwość wymiany za Yelicha.

W środę Jon Heyman z MLB Network podkreślił, że Blue Jays rozważają opcję pozyskania Christiana Yelicha od Brewers. Mówi się, że Blue Jays rozważają opcje leworęcznego uderzającego, po niepowodzeniach w pozyskaniu Juana Soto i Shoheiego Ohtaniego.

Czy Yelich rozważyłby przenosiny do Toronto? Trudno powiedzieć, biorąc pod uwagę, że 2018 National League MVP posiada pełną klauzulę antytransakcyjną. Niemniej jednak, Blue Jays zdają się kierować w stronę leworęcznego wzmocnienia swojej ofensywy.
15 grudnia: Co oznacza kontuzja Scherzera dla szans Rangersów na podpisanie Kershawa?
Po operacji Maxa Scherzera, Rangersi zastanawiają się, czy podpisanie Kershawa jest nadal możliwe. Mimo że klub podpisał już Tylera Mahle, Kershaw nadal pozostaje opcją, zwłaszcza że jego powrót po leczeniu kontuzji ramienia spodziewany jest na środek sezonu.
16 grudnia: Giants zainteresowani Imanagą.
Giants, po podpisaniu koreańskiego gwiazdora Jung Hoo Lee, nie zamierzają zwalniać tempa. Zespół jest powiązany z rynkiem najlepszych miotaczy wolnych agentów, a Jon Paul Morosi z MLB Network informuje, że Shōta Imanaga znajduje się na tej liście.

Imanaga, mimo że nieco starszy od Yamamoto, jest postrzegany jako solidna opcja dla Giants, którzy potrzebują wzmocnienia rotacji za Loganem Webbem i Alexem Cobbem.
17 grudnia: Mariners i Cubs śledzą Hoskinsa.
W sobotnim raporcie Jon Paul Morosi z MLB Network, Mariners wykazują zainteresowanie wolnym agentem, Rhysiem Hoskinsem, który cały poprzedni sezon opuścił z powodu zerwania ACL w lewym kolanie. Konkurencja jednak nie śpi, gdyż Chicago Cubs również prowadzą rozmowy z agentem Hoskinsa, Scottem Borasem.

Morosi wcześniej informował, że Cubs rozważały kontrakty zarówno jednoroczne, jak i wieloletnie z przedstawicielami Hoskinsa. Działania Mariners i ich potrzeba wzmocnienia ofensywy po wymianie Eugenio Suáreza do D-backs sprawiają, że Hoskins jest obiektem zainteresowania.
17 grudnia: Twins rozważają wymianę Keplera i Polanco.
Jon Paul Morosi z MLB Network informuje, że Twins rozważają oferty wymiany dla Maxa Keplera i Jorge Polanco. Zespół szuka wzmocnienia rotacji po odejściu Sonny'ego Graya i Kenty Maedy.
19 grudnia: Giants szukają shortstopa na rynku wymiany.
Z brakiem Brandona Crawforda, Giants sprawdzają opcje na rynku wymiany w poszukiwaniu shortstopa. Rozważane są potencjalne wymiany z udziałem catchera Joeya Barta i młodych miotaczy za Ha-Seonga Kima od Padres lub Willy'ego Adamesa od Brewers.
19 grudnia: Czy Cease jest pewny wymiany tej zimy?
Według źródeł, White Sox rozważają wymianę Dylana Cease'a w obecnej zimie. Kilka zespołów, takich jak Yankees, Giants, Rangers, Reds, Braves i Orioles, jest zainteresowanych pozyskaniem tego utalentowanego miotacza.
19 grudnia: Czy Blue Jays stają się faworytem do podpisania Bellingera?
Według Marka Feinsanda z MLB.com, Blue Jays są uważane za faworyta do podpisania Cody'ego Bellingera. Mimo że Cubs również są w grze, Blue Jays zdają się być na prowadzeniu.
21 grudnia: Czy podpisanie Yamamoto przez Dodgers oznacza ożywienie rynku?
Z najnowszych informacji Marka Feinsanda z MLB.com wynika, że podpisanie Yoshinobu Yamamoto przez Dodgers na 12 lat i 325 milionów dolarów może oznaczać ożywienie rynku przedsezonowego. Czy inne zespoły zareagują na ten ruch?

Ponadto równie gorący news od Dodgers to 700 milionowy kontrakt Shohei Othani który trafił do Dodgers!

Jak w temacie - dyskusja i typy na MLB 2023 / 2024 offseason.

Chyba obecnie najbardziej dyskutowany "news" w świecie baseballa - 700 milionowy kontrakt Shohei Othani który trafił do Dodgers !

Shohei Ohtani's new contract is just his latest feat to shock the world - ESPN

" The agreement is the biggest ever in professional team sports, nearly twice as large as the next-best free agent deal. It left not just baseball or the sporting world but the entire universe gobsmacked. In a time when anything seems possible, Ohtani's ability to amaze is unmatched. "
Podsumowanie:
Oto najnowsze wieści z rynku MLB 2024. Odwiedzajcie temat i bądźcie z nami na bieżąco, ponieważ będziemy śledzić rozwijające się wydarzenia na tej dynamicznej scenie baseballowej i relacjonować je w poniższym wątku.

źródło; https://www.mlb.com/news/mlb-rumors-trades-and-signings?t=trades-and-transactions
 
Otrzymane punkty reputacji: +1011
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
Czy Los Angeles Dodgers budują super team?

1703334397603.png


Los Angeles Dodgers zaskakują świat swoim ambitnym planem budowy "superteamu" w baseballu. Zespół zapewnił sobie dwóch japońskich zawodników, Shohei Ohtani i Yoshinobu Yamamoto, podpisując ogromne kontrakty o łącznej wartości ponad 1 miliarda dolarów. To wydarzenie porusza całą społeczność baseballową, pozostawiając wiele osób zdezorientowanych i oszołomionych skalą tego przedsięwzięcia - mówimy tutaj o rekordowych kwotach w MLB.

Dodgers pierwszy raz zaskoczyli świat MLB gwarantując 10-letni kontrakt wart 700 milionów dolarów obecnej gwiazdzie Shohei Ohtani. Kolejnym posunięciem było podpisanie 12-letniego kontraktu wartego 325 milionów dolarów z Yamamoto, który jeszcze nie wystąpił w głównej lidze. Po chwilowej powściągliwości w poprzednim oknie transferowym, zespół zainwestował ponad 1 miliard dolarów w dwóch graczy, co budzi duże oczekiwania na sezon 2024.

Skład Dodgers robi wrażenie, obecnie w swoich szeregach posiadają aktualnego MVP, Mookie Bettsa, przyszłego członka Hall of Fame - Freddie Freemana oraz utalentowanego catchera Willa Smitha, center fieldera Jamesa Outmana i silnego uderzającego Maxa Muncy'ego. Do tego dodatkowo dołączyli obiecującego debiutanta Bobby'ego Millera, jako jedynego pewniaka w rotacji na sezon 2024. Zyskali także świetnego miotacza Tylera Glasnowa, pozyskanego w wymianie z Tampa Bay Rays.

Warto zauważyć, że mimo ogromnej inwestycji, sukces w MLB nie jest zapewniony, a historia "superteamów" pokazuje, że często i najlepsi potrafili zawodzić w najważniejszych momentach (przykład tegorocznych PO). Warto podkreślić, że Dodgers są nie tylko finansowo potężni, ale także doskonale zarządzani, co może sprawić, że staną się jedną z najlepszych drużyn MLB na kolejne lata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1013
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1703693809425.png

Podsumowanie najnowszych ruchów na rynku transferowym, który miał miejsce w okresie świątecznym.

23 grudnia: Angels i Giants zainteresowane Snellelem.


Angels i Giants są jednymi z zespołów, które wykazują bardzo duże zainteresowanie leworęcznym miotaczem, zdobywcą nagrody Cy Younga NL z zeszłego sezonu. Angels próbują odwrócić sytuację po utracie Ohtaniego na rzecz Dodgersów, a podpisanie kontraktu ze Snellem byłoby dobrym pierwszym krokiem dla klubu. Podczas gdy Ohtani miał 3,14 ERA w 23 startach w 2023 roku, pięciu miotaczy obecnie przewidywanych do rotacji Angels '24 - Reid Detmers, Patrick Sandoval, Tyler Anderson, Chase Silseth i Griffin Canning - łącznie 4,53 ERA w 111 startach.
26 grudnia: Red Sox silnie zainteresowani przedłużeniem umowy z Paxtonem.

Red Sox, poszukujący wzmocnień w rotacji miotaczy, wykazują silne zainteresowanie ponownym podpisaniem weterana leworęcznego miotacza Jamesa Paxtona. Mimo kontuzji i ograniczonej ilości występów w sezonie 2023, Red Sox widzą w Paxtonie potencjalne wzmocnienie swojej rotacji.
26 grudnia: Blue Jays wciąż w grze o Bellingera.

Po nieudanych próbach pozyskania Shoheiego Ohtaniego i Yoshinobu Yamamoto, Blue Jays nadal uchodzą za jednego z faworytów do podpisania Cody'ego Bellingera. Jednak z powrotem do składu Kevina Kiermaiera może wpłynąć na decyzję klubu w sprawie pozyskania Bellingera.
26 grudnia: Cztery zespoły gotowe ożywić rynek relewerów.

Po spektakularnych ruchach Dodgers na rynku, w tym podpisaniu umów z Ohtanim, Yamamoto i Glasnowem, pozostała część rynku wolnych agentów zacznie się rozgrzewać. Jednym z obszarów, który może zobaczyć więcej ruchów w nadchodzących tygodniach, jest rynek relewerów.

Według informacji Jon Paul Morosiego z MLB Network, Dodgers, Angels, Rangers i Yankees są aktywni na rynku relewerów. Zespoły te szukają wzmocnień, zwłaszcza wśród najlepszych wolnych agentów, takich jak Josh Hader, Robert Stephenson i Jordan Hicks.
26 grudnia: Zainteresowanie Teoscarem - Dodgers, Angels, Red Sox.

Mimo zatrudnienia Shoheiego Ohtaniego, Yoshinobu Yamamoto, Tylera Glasnowa i Manuela Margota oraz podpisania nowej umowy z Jasonem Heywardem w tym sezonie, Dodgers nie zwalniają tempa. Francys Romero donosi, że Los Angeles wciąż monitoruje rynek wolnych agentów, a jednym z zawodników, na których zwracają uwagę, jest Teoscar Hernández.

Angels również wykazują zainteresowanie Hernándezem, widząc go jako potencjalne wzmocnienie po utracie Ohtaniego. Red Sox, z kolei, intensywnie poszukują wzmocnień w rotacji miotaczy i są jednym z zespołów zainteresowanych wolnym agentem Lucasem Giolito.
Końcówka roku 2023 na rynku transferowym MLB zaczyna się coraz bardziej rozgrzewać. Pozostaje nam obserwować jak najnowsze ruchy na rynku wolnych agentów wpłyną na układ sił w MLB w nadchodzącym sezonie.

źródło; https://www.mlb.com/news/mlb-rumors-trades-and-signings?t=trades-and-transactions
 
Otrzymane punkty reputacji: +1347
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1704369082972.png

Podsumowanie najnowszych ruchów na rynku transferowym, który miał miejsce w okresie noworocznym.

Rynek wolnych zawodników: Snell, Montgomery i Imanaga

Blake Snell, Jordan Montgomery i Shōta Imanaga to trzej najlepsi dostępni miotacze na rynku wolnych agentów. Mark Feinsand z MLB.com donosi o zainteresowaniu ich podpisaniem przez kilka zespołów. Yankees i Angels wydają się zainteresowane wszystkimi trzema, podczas gdy Cubs, Phillies, Mets, Red Sox i Giants są prawdopodobnie zainteresowane co najmniej dwójką z nich.

Imanaga może być pierwszym z trójki, który podpisze kontrakt, ponieważ okno jego transferu zamyka się 11 stycznia. Imanaga prawdopodobnie podpisze umowę opiewającą na dziewięciocyfrową sumę.

Jon Heyman wymienia Giants, Red Sox i Cubs jako głównych pretendentów do podpisania Imanagi. Rangers są uważani za najbardziej prawdopodobny zespół do podpisania Montgomery'ego, który pomógł klubowi zdobyć tytuł mistrza World Series w 2023 roku.
Dodgers i Rangers w grze o Josh'a Hadera
Po spektakularnych ruchach Dodgers na rynku, w tym zatrudnieniu Ohtaniego, Yamamoto i Glasnowa, pozostaje pytanie, czy zespół podpisze także najlepszego miotacza dostępnego na rynku wolnych agentów. Jon Paul Morosi informuje, że Los Angeles pozostaje zainteresowane Josh'em Haderem, który domaga się umowy w zakresie kontraktu Edwina Díaza tj. najbogatszej umowy podpisanej kiedykolwiek przez miotacza.

Morosi nie wyklucza również Rangers jako możliwego miejsca docelowego dla Hadera, zważywszy na ich potrzebę elitarnego miotacza.
Yankees zastanawiają się nad Blake'em Snell'em
Yankees, po udanej wymianie z Padres, pozyskując Juana Soto, zwracają teraz uwagę na wzmocnienie rotacji. Po nieudanej próbie podpisania Yoshinobu Yamamoto, zespół rozważa możliwość pozyskania Blake'a Snella - informuje Jon Heyman. Yankees, zdominowani przez praworęcznych miotaczy, chcieliby dokonać spektakularnego ruchu na rynku wolnych agentów, a Snell jest uważany za idealnego kandydata.
Marcus Stroman w kręgu zainteresowań wielu zespołów
Marcus Stroman, dzięki swojemu doświadczeniu i przystępnej cenie w porównaniu do innych znakomitych miotaczy, może stać się popularnym wyborem na rynku wolnych agentów. Jon Paul Morosi widzi Angels i Giants jako potencjalnych kandydatów, a Orioles także widząc go jako opcję do wzmocnienia rotacji. Stroman, który opuścił Cubs, może być dostępny w budżecie Orioles.

Stroman, mający na koncie kontrakt na trzy lata wart 71 milionów dolarów z Cubs, może oczekiwać umowy zbliżonej do tej, którą podpisał Lucas Giolito z Red Sox w zeszłym tygodniu (38,5 miliona dolarów za dwa lata).
źródło; https://www.mlb.com/news/mlb-rumors-trades-and-signings?t=trades-and-transactions
 
Otrzymane punkty reputacji: +1524
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1704884595181.png
Podsumowanie najnowszych ruchów na rynku transferowym, które miały miejsce w pierwszych tygodniach nowego roku.

Dodgers poszukują dalszych wzmocnień?

Dodgers mają niesamowicie aktywny okres zimowy, pozyskując Shoheia Ohtaniego, Yoshinobu Yamamoto, Tylera Glasnowa i Manuela Margota oraz przedłużając kontrakt z Jasonem Heywardem. Ich intensywna zima na rynku transferowym trwa, a w niedzielę pojawiły się doniesienia o jednorocznym kontrakcie wartym 23,5 miliona dolarów z Teoscarem Hernándezem. Czy ta umowa zakończy zimowe manewry Dodgers, czy też możemy spodziewać się kolejnych ruchów?
Czy Yankees są gotowi na znaczące wzmocnienie rotacji?
W poszukiwaniu wzmocnienia rotacji miotaczy, Yankees nadal negocjują z wolnymi agentami Blake'em Snellem i Jordanem Montgomerym. Pozostają również zaangażowani w rozmowy w sprawie wymiany z White Sox dotyczącej asa praworęcznego Dylana Cease'a.

Niemniej, Menadżer generalny White Sox, Chris Getz, odpowiadając na pytania o przyszłość Cease'a w drużynie, Getz powiedział, że nie ma drużyny, która nie wyraziłaby pewnego zainteresowania 28-latkiem, ale klub nie podejmie decyzji o jego przyszłości, chyba że pojawi się właściwa oferta.

Ponadto Yankees mogą wkrótce dojść do porozumienia z miotaczem, Marcusem Stromaniem. Według informacji od Boba Nightengale'a z USA Today, obie strony wyrażają "wzajemne zainteresowanie", które narodziło się podczas Spotkań Menadżerów Generalnych w listopadzie. Nightengale wspomniał, że Stroman wyraził poważne zainteresowanie podpisaniem umowy z Yankees, jednak klub jeszcze nie złożył oferty.
Czy Giants to najlepsze miejsce dla Chapmana?
Każda drużyna zainteresowana Chapmanem musi rozważyć pozytywne i negatywne strony jego profilu. To niezawodny silny miotacz, który grał w co najmniej 140 meczach w każdym z ostatnich pięciu pełnych sezonów. Natomiast 17 home runów Chapmana w zeszłym sezonie były najniższą liczbą w pełnym sezonie, a kontuzja palca środkowego prawej ręki wpłynęła na jego wyniki końcowy, co obejmowało OPS wynoszący .659 po 30 kwietnia. Po odrzuceniu oferty od Blue Jays, Chapman będzie kosztować nową drużynę co najmniej jedną rundę draftu i pieniądze z puli bonusów międzynarodowych, oprócz prawdopodobnej umowy na dziewięć cyfr. Biorąc to wszystko pod uwagę, Ken Rosenthal z The Athletic napisał w poniedziałek, dlaczego Giants mogą być sensownym miejscem dla Chapmana.
źródło; https://www.mlb.com/news/mlb-rumors-trades-and-signings?t=trades-and-transactions
 
Otrzymane punkty reputacji: +1772
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1705060426672.png 1705060459084.png
Yankees kontraktują: Soto i Stroman na Pokładzie!
Wprowadzając ogromne zmiany w składzie, Nowojorscy Yankees podpisali rekordowy kontrakt z Juanem Soto oraz zapewnili sobie usługi utalentowanego miotacza, Marcusa Stromana. Te ruchy rysują nową, ambitną wizję drużyny na nadchodzący sezon.

Yankees intensywnie popracowali w minionych dniach, podpisując jednoroczne kontrakty na sezon 2024 z całym gronem dziesięciu zawodników, którzy zakwalifikowali się do arbitrażu. Wśród nich znalazł się Juan Soto, który dołączył do drużyny po udanej grudniowej wymianie z San Diego Padres. Juan Soto, uznawany za jednego z najlepszych graczy ligi, zgodził się na rekordową umowę wartą 31 milionów dolarów na sezon, stawiając tym samym przed sobą perspektywę wolnej agentury po zakończeniu sezonu 2024.

Po wyjątkowo udanym sezonie, w którym Juan Soto prowadził San Diego pod względem home runów, RBIs i ilości spacerów, Yankees skupiają się teraz na wzmocnieniu składu na zbliżające się rozgrywki właśnie tym zawodnikiem. W połączeniu z innymi nowo pozyskanymi graczami, takimi jak Alex Verdugo, Yankees dążą do zbudowania konkurencyjnego zespołu i osiągnięcia sukcesu w nadchodzącym sezonie - niemniej, wydaje się, że do Dodgers jeszcze trochę im brakuje.

Nie tylko wymiany z Padres były dla Yankees źródłem wzmocnień. Nowojorski klub podpisał również dwuletnią umowę z praworęcznym miotaczem, wolnym agentem, Marcusem Stromanem, o wartości 37 milionów dolarów. Umowa ta obejmuje opcję vesting na trzeci rok, a jeśli Stroman osiągnie pułap 140 rzutów w sezonie 2025, uzyska umowę wartą 18 milionów dolarów na 2026 rok. To rekordowy kontrakt dla zawodnika kwalifikującego się do arbitrażu, przewyższający wcześniejsze osiągnięcie Shoheia Ohtaniego z ubiegłego roku.

Marcus Stroman, pochodzący z Nowego Jorku, od dawna żywił marzenia o grze dla Yankees, co stało się faktem w 2019 roku, kiedy klub wyraził zainteresowanie jego umiejętnościami. Miotacz, uczestnik Meczu Gwiazd z 2023 roku, zanotował sezon 2023 z mieszanymi rezultatami, odnosząc sukcesy na początku z Chicago Cubs, a później zmagał się z kontuzją, co wpłynęło na jego skuteczność. Mimo to Yankees widzą w nim cenne wzmocnienie dla swojej rotacji w nadchodzącym sezonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1279
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1705486930391.png
Teoscar Hernández dołącza do super składu LA Dodgers!

Teoscar Hernández, świetny uderzający, dokonał wyboru na korzyść Los Angeles Dodgers, podpisując jednoroczny kontrakt wart 23,5 miliona dolarów. Pomimo wcześniejszych ofert wieloletnich umów od Angels i Red Sox, Hernández zdecydował się na krótkoterminową współpracę z Dodgers, przekonany, że organizacja ta zapewni mu cenne doświadczenie i umożliwi rywalizację w fazie play-off.

Hernández, będąc leworęcznym uderzającym, oferuje swoje usługi jako zawodnik wszechstronny, zdolny do gry zarówno na lewym, jak i prawym zapolu. Wcześniej był kandydatem do MVP i zdobywcą Silver Sluggera, zawsze wyróżniała go umiejętność radzenia sobie z miotaczami leworęcznymi, z imponującym OPS wynoszącym .887. Podpisując kontrakt z Dodgers, Hernández staje się stałym elementem składu, a ich ogólny plan uwzględnia przeniesienie Mookiego Bettsa na drugą bazę.

Hernández wyraził entuzjazm związanym z przystąpieniem do zespołu, który zdaniem gracza, z takimi osobowościami jak Mookie Betts, Freddie Freeman, Shohei Ohtani i Max Muncy, zapewni mu doskonałe warunki do nauki i rozwoju, a także możliwość udziału w Play-offach. Jego obecność w linii uderzeniowej Dodgers przyczyni się do zwiększenia siły uderzeniowej zespołu, a jednocześnie dostarczy wartości w polu zewnętrznym. Zawodnik zobowiązał się do wspierania drużyny w dążeniu do mistrzostwa, uważając się za lidera gotowego przyczynić się do sukcesów zespołu w zbliżających się rozgrywkach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1536
kombajn 148,1K

kombajn

Użytkownik
1705512403267.jpeg
Top Prospects??

Jose Perdomo uzgodnił w poniedziałek, z Atlanta Braves, premię w wysokości 5 milionów dolarów, co jest największą kwotą w pierwszym dniu międzynarodowego okresu podpisywania umów w 2024 roku i najwyższą dla urodzonego w Wenezueli międzynarodowego amatora.

17-letni shortstop został oceniony przez MLB.com jako nr 3 kwalifikujący się prospekt.

Leo De Vries, oceniony jako najlepszy prospekt, zgodził się na 4,2 miliona dolarów z San Diego Padres. De Vries skończył 17 lat 11 października.

Vladi Miguel Guerrero, outfielder/infielder, który jest synem Hall of Fame sluggera Vladimira Guerrero i przyrodnim bratem gwiazdy Toronto Vladimira Guerrero Jr, zgodził się z New York Mets. Mets osiągnęli również porozumienie z prospektem nr 6, łapaczem Yovann Rodriguezem, za 2,85 miliona dolarów.

Inni, którzy otrzymali ponad 2 miliony dolarów, to dominikański shortstop Joseph Dawel z Seattle za 3 miliony dolarów, wenezuelski outfielder Victor Hurtado z Waszyngtonem za 2,7 miliona dolarów, dominikański outfielder Adolfo Sanchez z Cincinnati za 2,7 miliona dolarów i dominikański shortstop Joswa Lugo z Los Angeles Angels za 2,3 miliona dolarów.

Zawodnicy urodzeni od 1 września 2006 roku do 31 sierpnia 2007 roku są uprawnieni do podpisania kontraktu w tegorocznym okresie, który kończy się 15 grudnia. Drużyny mają do dyspozycji pule premii za podpisanie kontraktu w wysokości od około 4,65 miliona dolarów do około 7,1 miliona dolarów; premie za podpisanie kontraktu w wysokości 10 000 dolarów i mniej nie wliczają się do limitu drużyny.


Tlumaczenie za DeepL... ;)

na fotce Joswa Lugo (37. na liscie prospectow; 2.3 M $ bonusu za podpis.... (LAA)) 'shortstop w/powerful bat', 16lat.....
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1430
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1705782867723.png
Houston Astros zabezpieczają Bullpen: Josh Hader podpisany na 95 milionów dolarów!

Houston Astros podjęli zdecydowane kroki ku poprawie sytuacji w ich bullpenie. Klub porozumiał się z leworęcznym miotaczem Joshem Haderem w sprawie pięcioletniego kontraktu wartego 95 milionów dolarów. Umowa, oczekująca na pomyślne zakończenie badań medycznych. Oznacza to powrót Hadera do organizacji Astros, gdzie w 2014 roku został uznany za Młodzieżowego Miotacza Roku.

Podpisanie umowy z Haderem stało się priorytetem dla Astros po utracie Kendalla Gravemana z powodu kontuzji barku. Wraz z Hector Nerisem, Philem Matonem i Rynem Stanekiem opuszczającymi zespół, Houston potrzebowało solidnej siły w bullpenie. Teraz Hader dołącza do już potężnej trójki z Ryanem Presslym i Bryanem Abreu.

Hader, uznawany za jednego z najlepszych leworęcznych miotaczy w MLB, potwierdził swoje umiejętności w sezonie 2023 z Padres, z imponującym wskaźnikiem ERA 1.28. Jego wskaźnik strikeouts nadal utrzymuje się na najwyższym poziomie, pomimo pewnego spadku. Statystyki w kategorii Statcast pozycjonują go w czołówce ligi.

Właściciel Astros, Jim Crane, wyraził przekonanie, że dodatek Hadera w połączeniu z Presslym i Abreu stworzy solidną trójkę w kluczowych momentach meczu. Ostateczne ogłoszenie umowy oczekuje na zakończenie testów medycznych Hadera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1297
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1705783325071.png
LA Angels domykają umowę z miotaczem Robertem Stephensonem na 3 lata!

Kolejną drużyną, która podbudowuje swój zespół jest Los Angeles Angels, osiągając porozumienie z praworęcznym miotaczem Robertem Stephensonem na trzy lata za kwotę 33 milionów dolarów, z opcją przedłużenia.

Stephenson, który dołączył do Rays w czerwcowym okienku, błyskawicznie stał się jednym z najlepszych miotaczy. W 38 inningach z Rays osiągnął imponujący wskaźnik ERA na poziomie 2.35, zaliczając imponujące 60 strikeouts. Jego zdumiewający wskaźnik K/BB (37.1%) od czerwca do końca sezonu uczynił go drugim najlepszym wśród wszystkich miotaczy (min. 30 inningów), ustępując jedynie Félixowi Bautista z wynikiem 37.6%.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1033
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1706038142162.png
Aroldis Chapman dołącza do Pitsburgh Pirates!

Pitsburg Pirates wzmocnili swój skład o nowego miotacza, podpisując umowę z Aroldisem Chapmanem wartą 10,5 miliona dolarów na sezon 2024.

Chapman, mający 35 lat, miał nieco gorszy sezon 2022 z NY Yankees, ale wrócił do formy w 2023 roku, notując imponujące wyniki z Rangers podczas ostatnich Play-offów, gdzie niejednokrotnie ratował drużynę. Chapman jest najsilniej rzucającym miotaczem w baseballu od czasu wprowadzenia śledzenia prędkości rzucanych piłek - notując średnią ponad 99 mil na godzinę.

W Pittsburghu Chapman dołączy do grona relieverów, obejmując kluczową rolę obok Davida Bednara. Jego doświadczenie może przynieść istotny wpływ na rezultaty zespołu. Chapman, wchodząc w swój 15. sezon w MLB, jest jednym z najbardziej utytułowanych relieverów w historii baseballu. Jego wskaźnik strikeoutów w karierze wynoszący 14,8 na dziewięć inningów jest najlepszy ze wszystkich miotaczy z ponad 500 inningami, uratował łącznie 321 meczów wchodząc z bullpenu.

Chapman, z kontraktem wartym 10,5 miliona dolarów, zostaje drugim najwyżej opłacanym zawodnikiem w Pirates w sezonie 2024, ustępując jedynie Bryanowi Reynoldsowi. Czy jego przyłączenie się do zespołu pomoże Pirates w osiągnięciu sukcesu w nadchodzącym sezonie? Czas pokaże.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1304
kombajn 148,1K

kombajn

Użytkownik
Juz w czwartek/piatek 22giego lutego rusza Spring Training.
Jako pierwsze spotkanie zaplanowano Dodgersow - Padres.
Kursy na 'Rookie Of The Year' zaczynaja sie pojawiac...

Screenshot 2024-01-30 181108.png
Screenshot 2024-01-30 183704.png

Screenshot 2024-01-30 181050.png Screenshot 2024-01-30 184043.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +1189
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1706701321385.png
Toronto Blue Jays podpisują Justina Turnera na sezon 2024!

Blue Jays zabezpieczają swoją ławkę na sezon 2024, podpisując weterana baseballa, Justina Turnera, na jednoroczny kontrakt wart 13 milionów dolarów. Umowa obejmuje również premie w wysokości 1,5 miliona dolarów za obecność w składzie oraz osiągnięcia sportowe.

Mimo swojego wieku - 39 lat, Turner nadal jest pewnym elementem w ataku, co zapewne sprawiło, że Blue Jays byli zainteresowani jego usługami. Turner ma zapewnić doświadczenie i solidne wyniki ofensywne. Ostatni sezon w Boston Red Sox pokazał, ze jest on ciągle w gazie.

Wciąż istnieją jednak pytania dotyczące roli Turnera w obronie, szczególnie na pozycji trzeciego bazującego, gdzie może być przeciętnym zawodnikiem. Jego wszechstronność pozwoli jednak menedżerowi Toronto dostosować skład w zależności od potrzeb zespołu i rynku transferowego.

Podpisanie Turnera jest kolejnym krokiem Blue Jays w budowaniu zrównoważonego składu na sezon 2024. Wraz z doświadczeniem i umiejętnościami Turnera, Toronto z pewnością liczy na kolejne sukcesy w walce o mistrzostwo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1291
jaroslav_ 263,2K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
1706783877938.png
Sand Diego Padres wzmacniają bullpen przez pozyskanie Wandy Peralta.

Wandy Peralta podpisał czteroletni kontrakt wart 16,5 miliona dolarów z San Diego Padres. Peralta, który odnosił sukcesy z New York Yankees przez ostatnie trzy sezony, miał znakomity sezon w 2023 roku, notując ERA wynoszące 2.83 i pozwolając na zaledwie 36 uderzeń w 54 inningach w 63 meczach. Peralta to miotacz, który potrafi rzucać na obie strony - jest to jego główny atut. W sezonie 2023 rywale uderzający przeciwko piłkom rzucanym przez Peralte uzyskali średnią uderzeń wynoszącą zaledwie .185.

Podpisanie Peralty to część większego planu Padres na wzmocnienie bullpenu, po utracie Josha Hadera. Wraz z Peraltą, Padres pozyskali także innych miotaczy na wysokim poziomie, takich jak Yuki Matsui i Woo-Suk Go. To posunięcie ma na celu zrównoważenie składu bullpenu, który był wcześniej niestabilny.

Padres muszą jeszcze zadecydować, kto zasili miejsca w rotacji, a także potrzebują wzmocnień w obszarze zapolu, gdzie obecnie mają tylko dwóch zawodników na liście 40-osobowego składu. Wydaje się, że wciąż istnieje potrzeba dokonania dalszych ruchów przez Padres, aby finalnie wzmocnić skład zespołu przed nadchodzącym sezonem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1293
kombajn 148,1K

kombajn

Użytkownik
Corbin Burnes przeszedl do Baltimore Orioles w ostatnim roku obowiazywania kontraktu

Wlasnie przeszedl z Milwaukee Brewers "2021 Cy Young pitcher". Burnes w zeszlym sezonie mogl sie pochwalic najlepszym stosunkiem w NL "walks-and-hits-per innings ratio" i piatym najlepszym w calej lidze.

Brewers otrzymaja w zamian Burnesa - "mlodziez" - infieldera Joeya Ortiza, LHP D.L. Halla i 34. pick w drafcie 2024.

Nawet po oddaniu Ortiza i Halla, Orioles zachowali niezly, mlody trzon talentow w calej MLB. Baltimore ma pieciu prospektow sklasyfikowanych w pierwszej 32 calej MLB - numer jeden Jackson Holliday, numer 17. Samuel Basallo, numer 19. Colton Cowser, numer 30. Coby Mayo i numer 32. Heston Kjerstad...

Niezly start w rotacji pitcherow powinni miec Orioles - Bradish i Burnes... Czy dziury w rotacji narzucajacych zostaly na tyle zasypane w tym offseasonie, ze pozwola zapomniec o zeszlorocznej wpadce w pierwszej rundzie play-offow?

 
Otrzymane punkty reputacji: +1477
Do góry Bottom