>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Narodów Afryki w piłce nożnej

daavid5 671

daavid5

Użytkownik
W sobotę w Kigali pierwsze mecze African Nations Championship (CHAN) czyli IV Mistrzostw Narodów Afryki. Przypomnę, to turniej organizowany od 2009 roku, w którym mogą grać wyłącznie ci piłkarze, którzy na co dzień występują w afrykańskich klubach. Nie zobaczymy więc tych największych gwiazd z europejskich klubów. Oni wystąpią za rok w Pucharze Narodów.
Tegoroczny turniej jest czwartą edycją imprezy. W poprzednich latach triumfowały reprezentacje DR Konga, Tunezji i Libii. Mistrza sprzed dwóch lat nie ma, bo przegrał w eliminacjach z krajowymi „Orłami Kartaginy” i Marokiem. W Rwandzie nie będzie też niestety trenera Henryka Kasperczaka, który z powodu przebytej operacji nie jest w tej chwili w stanie prowadzić Tunezyjczyków.
Jeśli chodzi o ewentualnych kandydatów do pierwszego miejsca, to warto zerknąć na ranking afrykańskich lig prowadzony przez Afrykańską Konfederację Piłkarską (CAF).
Na jego czele, ze 105 punktami, Tunezja. Tak zresztą jest od 5 lat. Na kolejnych pozycjach Egipt, DR Konga, Algieria i Sudan. Z tej piątki Egipt jednak w ogóle nie przystąpił do eliminacji, Algieria wcześniej została zawieszona, a Sudan przepadł w eliminacjach. Na stadionach Rwandy wszystko się może więc zdarzyć. Pokazał to już turniej sprzed dwóch lat. Wtedy prowadzonej przez hiszpańskiego szkoleniowca Javiera Clemente Libii, do wygrania całego turnieju w RPA, wystarczyło… ledwie jedno grupowe zwycięstwo! W pozostałych spotkaniach „Zieloni” albo remisowali, albo wygrywali po serii jedenastek.
W gronie tegorocznych kandydatów do wygranej, oprócz Tunezji i DR Konga, widziałbym też Kamerun, Nigerię czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Czarnym koniem mogą się okazać gospodarze.
To też warte podkreślenia, że turniej odbywa się w Rwandzie, w której w 1994 roku doszło do ludobójstwa na niewyobrażalną skalę. Bojówki Hutu wymordowały wtedy ok. 1 mln Tutsi. Teraz da się zorganizować wielki międzynarodowy turniej. Nie pierwszy. Kilka lat temu rozegrano tam młodzieżowe mistrzostwa kontynentu.
Mecze będą rozgrywane na czterech stadionach, w Kigali (dwa obiekty), Butare i Gisenyi. Ta ostatnia miejscowość położona jest nad malowniczym jeziorem Kivu, a tamtejszy stadion Umuganda ma pojemność 5 tys. Coś podobnego, jak przed rokiem podczas Pucharu Narodów w Gwinei Równikowej, gdzie część spotkań rozgrywano na kameralnym stadioniku w Ebebiyin.
Pierwsze mecze w sobotę. O godzinie 15 Rwanda gra z Wybrzeżem Kości Słoniowej, a o godzi. 18 Gabon z Marokiem. W takich porach zostaną zresztą rozegrane pierwsze dwie serie gier. Ostatnie eliminacyjne spotkania wyznaczono na g. 16.
IV MISTRZOSTWA NARODÓW AFRYKI, RWANDA, 16 STYCZNIA – 7 LUTY 2016
GRUPA A
16 stycznia, Kigali, Rwanda – Wybrzeże Kości Słoniowej
Kigali, Gabon – Maroko
20 stycznia, Kigali, Rwanda – Gabon
Kigali, Maroko – WKS
24 stycznia, Kigali, Maroko – Rwanda
Butare, WKS – Gabon

GRUPA B

17 stycznia, Butare, DR Konga – Etiopia
Butare, Angola – Kamerun
21 stycznia, Butare, DR Konga – Angola
Butare, Kamerun – Etiopia
25 stycznia, Butare, Kamerun – DR Konga
Kigali, Etiopia – Angola

GRUPA C

18 stycznia, Kigali, Tunezja – Gwinea
Kigali, Nigeria – Niger
22 stycznia, Kigali, Tunezja – Nigeria
Kigali, Niger – Gwinea
26 stycznia, Kigali, Niger – Tunezja
Gisenyi, Gwinea – Nigeria
GRUPA D
19 stycznia, Gisenyi, Zimbabwe – Zambia
Gisenyi, Mali – Uganda
23 stycznia, Gisenyi, Zimbabwe – Mali
Gisenyi, Uganda – Zambia
27 stycznia, Gisenyi, Uganda – Zimbabwe
Kigali, Zambia – Mali

ĆWIERĆFINAŁY

30 stycznia, Kigali, 1 zespół gr. A – 2 zespół gr. B (mecz nr 25)
Butare, 1 zespół gr. B – 2 zespół gr. A (mecz nr 26)
31 stycznia, Kigali, 1 zespół gr. C – 2 zespół gr. d (mecz nr 27)
Gisenyi, 1 zespół gr. D – 2 zespół gr. C (mecz nr 28)
PÓŁFINAŁY
3 luty, Kigali, zwycięzca meczu nr 25 – zwycięzca meczu nr 28
4 luty, Kigali, zwycięzca meczu nr 27 – zwycięzca meczu nr 26
MECZ O III MIEJSCE
7 luty, Kigali, godz. 15
FINAŁ
7 luty, Kigali, godz. 18.30
POPRZEDNIE TURNIEJE
2009 – zwycięstwo DR Konga
2011 – wygrana Tunezji
2014 – triumf Libii

kursy: http://www.oddsportal.com/soccer/africa/african-nations-championship/
źródło: http://afrykagola.pl/?p=5898
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Czy ktoś wie gdzie można obecnie oglądać mecze PNA ? Kiedyś było na Eurosporcie.
Mecze PNA bedzie mozna ogladac prawdopodobnie na Eurosporcie za rok ????

A co do MNA to ciezko bedzie obejrzec, jedynie jakies streamy w internecie ????
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Mecze PNA bedzie mozna ogladac prawdopodobnie na Eurosporcie za rok ????
A co do MNA to ciezko bedzie obejrzec, jedynie jakies streamy w internecie ????
Sorki chodziło mi właśnie o MNA. Mecz Kamerunu leci na Bein Sports oczywiście arabskim nie francuskim.
 
D 0

drwalu

Użytkownik
To dopiero 3 mecz z overem 2,5.
Nigeria - Niger 4:1
Tunezja - Guinea 2:2
DR Kongo - Etiopia 3:0
Wcześniej same undery.
Jutro ciekawe spotkania:

Zimbabwe - Zambia 2 @ 2,80
✅ 0:1 BetClic
Od paru godzin kursy na Zambię spadają, bez żadnej głębszej analizy coś każe mi stawiać na ten typ.
Mali - Uganda 1 @2,80 BetClic
Zespół Stade Malien ugrał w 2015 roku 1 punkt w Afrykańskim Pucharze Konfederacji. Ogółem w tym pucharze z Mali były ponad 3 zespołu, z Ugandy tylko 1 który odpadł już w 1 rundzie. W reprezentacji Mali grają zawodnicy z tych klubów co przemawia za tym typem. Choć może to być wyrównane spotkanie, bo w tej grupie to właśnie Mali i Uganda są faworytami do wyjścia.
Oczywiście kursy na Mali spadają...
&lt;table class=&quot;soccer&quot;&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr class=&quot;even stage-finished&quot; id=&quot;g_1_IPIAbtck&quot;&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_ab team-home bold&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_ac team-away&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_sa score bold&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;table class=&quot;soccer&quot;&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr class=&quot;even stage-finished&quot; id=&quot;g_1_2DhEI1lL&quot;&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_ab team-home&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_ac team-away&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_sa score bold&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;cell_ia icons&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;table class=&quot;soccer&quot; height=&quot;27&quot; width=&quot;140&quot;&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr title=&quot;&quot; class=&quot;odd stage-finished&quot; id=&quot;g_1_AwhIHL3R&quot;&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_ab team-home bold&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_ac team-away&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td title=&quot;Zobacz szczegóły meczu!&quot; class=&quot;cell_sa score bold&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;cell_ia icons&quot;&gt;
&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik

Mali - Uganda
Over 2.5 gola
2.60
Bet365


Na dzisiaj wybrałem mecz z Mistrzostw Afryki, które odbywają się z udziałem wyłącznie piłkarzy grających w klubach afrykańskich. W grupie D zmierzy się ze sobą Mali i Uganda. Dla obu ekip jest to pierwszy mecz w mistrzostwach. Typuję w tym spotkaniu na over 2.5 gola. Najważniejszy argument to styl gry prezentowany przez drużynę Mali. Ekipa z zachodniej Afryki w swoich ostatnich 21 oficjalnych meczach zanotowała 21 razy z rzędu over 1,5 gola - w meczach z ich udziałem wpadały minimum 2 gole. Często się zdarzało, że ekipa Mali notowała bardzo wysokie wyniki w swoich ostatnich meczach 1:4 z Burkina Faso, 3:4 z Gabonem czy 2:2 z Libią. Łącznie w ostatnich 21 oficjalnych meczach mieli 8 razy over 2.5 gola co jak na afrykańską drużynę jest bardzo dobrym wynikiem świadczącym, że grają ofensywnie i strzelają jak i tracą sporo bramek. Moim zdaniem w dzisiejszym meczu kibice zobaczą minimum 3 gole. Mój typ to 3:1 dla Mali i over 2.5 gola.
 
waski1133 105

waski1133

Użytkownik
Ale mocno poleciały kursy na remis w meczu Zambia - Mali! Mecz wycofany m.in. z bet 365 czy betsson. W Pinnacle aktualnie kurs 2,44 na remis, w BAH 2,42.
 
waski1133 105

waski1133

Użytkownik
Dlaczego ma być remis? Komu i do czego on potrzebny?
No właśnie nikomu specjalnie potrzebny nie jest, poza tym, że ustawia aktualną kolejność w tabeli. Mali jak przegra a Uganda wygra 2 golami to odpada, więc remis to takie zabezpieczenie przy jednoczesnym zapewnieniu Zambii pierwszego miejsca. Mimo wszystko aż tak niski kurs jest mocno podejrzany, nie sądzisz? Ja nic nie sugeruję, nie mam żadnego info, po prostu rzadko spotyka się tak niskie kursy na remis.
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
No właśnie nikomu specjalnie potrzebny nie jest, poza tym, że ustawia aktualną kolejność w tabeli. Mali jak przegra a Uganda wygra 2 golami to odpada, więc remis to takie zabezpieczenie przy jednoczesnym zapewnieniu Zambii pierwszego miejsca. Mimo wszystko aż tak niski kurs jest mocno podejrzany, nie sądzisz? Ja nic nie sugeruję, nie mam żadnego info, po prostu rzadko spotyka się tak niskie kursy na remis.
Z tego co widzę to kursy lecą na łeb na szyję, czytając Twój poprzedni post zajrzałem do Fortuny jaki u nich jest kurs na to zdarzenie, było 2.40 po czym teraz już 2.20.
Dla porównania w STSie póki co wisi 2.40.
 
waski1133 105

waski1133

Użytkownik
Z tego co widzę to kursy lecą na łeb na szyję, czytając Twój poprzedni post zajrzałem do Fortuny jaki u nich jest kurs na to zdarzenie, było 2.40 po czym teraz już 2.20.
Dla porównania w STSie póki co wisi 2.40.
Dokładnie. Chyba warto spróbować za jakąś mniejszą stawkę ;)
Edit:
No i na luzie 0:0 ;)
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
DR Kongo - Gwinea
Over 2.5 gola ⛔ (wynik 0:0)
2.70
Bet365


Na dzisiaj wybrałem mecz z Pucharu Narodów Afryki - mistrzostwa wyłącznie dla piłkarzy grających na kontynencie afrykańskim. W półfinale rozgrywek spotka się ze sobą drużyna Kongo i Gwinei. Typuję w tym spotkaniu na over 2.5 gola. Po pierwsze dobrze wygląda bezpośrednia rywalizacja między tymi reprezentacjami. Ostatnie 4 mecze między Kongo, a Gwineą kończyły się wynikami 3:1, 1:2, 2:1 i 2:2. Jak widać za każdym razem wpadały minimum 3 gole i przekraczana była linia 3.5 gola. Po drugie obie drużyny na mistrzostwach notują dosyć wysokie rezultaty DR Kongo w dotychczasowych meczach zanotowało następujące wyniki 3:0, 4:2, 3:1 i 1:1. Na 4 mecze zaliczyli 3 razy over 2.5 gola - w ostatnim pojedynku w ćwierćfinale padł remis, a po dogrywce wygrali 1:2. Jak widać strzelają sporo bramek. Gwinea natomiast na mistrzostwach zanotowała takie wyniki jak 2:2, 2:2, 1:0 i 0:0. Dzisiaj moim zdaniem w pierwszym półfinale mistrzostwa padnie wysoki wynik mój typ to 3:1 dla DR Kongo i over 2.5 gola.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Mali - Wybrzeże Kości Słoniowej
Over 2.5 gola
2.88
Bet365


Dzisiaj o godzinie 15:00 zostanie rozegrany drugi półfinał mistrzostw Afryki. Zmierzy się ze sobą reprezentacja Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Typuję w tym spotkaniu na minimum 3 gole. We wczorajszym półfinale DR Kongo i Gwinea nie zachwyciły kibiców. Padł bezbramkowy remis. Dzisiaj moim zdaniem zarówno Mali jak i Wybrzeże Kości zagrają ofensywnie aby nie dopuścić do remisu, dogrywki, loteryjnych karnych. Mali na tym turnieju zaliczyło już wyniki over 2.5 gola. Zremisowali z Ugandą 2:2 i wygrali z Tunezją 2:1. WKS na mistrzostwach zanotowało jeden wysoki wynik 4:1 z Gabonem. Co ciekawe w ćwierćfinale zremisowali 0:0 z Kamerunem by potem w dogrywce strzelić w 30 minut 3 gole i wygrać 3:0. Jak widać zdobywają sporo goli. Łącznie na mistrzostwach strzelili już 8 bramek w 4 meczach. Dzisiaj moim zdaniem wbrew pozorom nie zabraknie goli i kibice będą świadkami ciekawego widowiska. Mój typ to 3:2 dla Mali i over 2.5 gola.
 
Do góry Bottom