>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

mieszkanie

pezio 24,7K

pezio

Użytkownik
Mam pytanie, aktualnie szukam mieszkania do wynajęcia. Przykładowo jest taka oferta:
&#39;Cena 950zł ( w tym czynsz) plus media. Przewidywana kaucja za jeden miesiąc wynajmu. Mieszkanie do wynajęcia od miesiąca stycznia.&#39;

To z góry muszę zapłacić za kaucję a za czynsz + media dopiero po miesiącu? Po wpłaceniu kaucji teoretycznie mogę się wprowadzać?

Proszę o info.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
To musisz ustalić z właścicielem. Generalnie jest tak, że płacisz z góry kaucję (zwrotną) i kasę za miesiąc mieszkania (w twoim przypadku 950zł). Podejrzewam, że w cenie czynszu jest jeszcze woda wliczona, ale to się musisz dopytać. Siłą rzeczy nie da się przewidzieć ile wyniosą Cię rachunki (gaz i prąd) więc to zakładam, że zapłacisz na koniec miecha jak przyjdą rachunki (albo za dwa miechy w zależności co ile przychodzi rozliczenie za prąd).
Często jest tak, że robisz opłaty, a za kwartał/półrocze przychodzi wyrównanie i Ci wychodzi ile musisz dopłacić ewentualnie. Masz telefon to zadzwoń. Różni właściciele, różne warunki.
Raczej na samej kaucji się nie wprowadzisz, bo nikt Cię nie zna i będą chcieli żebyś zapłacił z góry.
 
pezio 24,7K

pezio

Użytkownik
Ok dzięki. A powiedz mi jeszcze, to że obecnie nie pracuję a szukam pracy, ma jakieś znaczenie dla właściciela? Generalnie czy jakieś zaświadczenie o zatrudnieniu jest wymagane?
 
jack4show 30

jack4show

Użytkownik
Ok dzięki. A powiedz mi jeszcze, to że obecnie nie pracuję a szukam pracy, ma jakieś znaczenie dla właściciela? Generalnie czy jakieś zaświadczenie o zatrudnieniu jest wymagane?
Nie jest, dla nich najważniejsze jest, żeby kasa się zgadzała i żebyś miał z nimi podpisaną umowę, najlepiej zrób tak żebyś miał jakiś krótki okres wypowiedzenia umowy.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Widzę, że masz słabe ogarnięcie więc jeszcze dam Ci parę tipów
Nie. Nie obchodzi ich czy pracujesz czy nie. Dla właścicieli jest najważniejszy spokój reszta ich nie obchodzi. Czasami pytają czy palisz :razz:
Porób foty podniszczonych rzeczy. Jakieś wgniecenia w ścianach, drzwiach, meblach. Była masa sytuacji, że właściciele wciskają, że coś zniszczyłeś.
Podpisz umowę. Nie wiesz z kim gadasz, a wiadomo jacy ludzie są. Właściciele często nie chcą tego robić, bo nie muszą od tego płacić podatku. Tak to przyjdzie powie Ci, że wypad i co zrobisz?
Wpłacając kaucję też niech właściciel podpisze jakieś oświadczenie że przyjął zaliczkę/kaucję.
 
adrianoss 30

adrianoss

Użytkownik
Zgadzam się z tym co napisał Ramzes ????
Dla właścicieli najważniejsze jest żeby sasiedzi się nie skrażyli , żeby kasa na koncie się zgadzała i żeby z mieszkania nie została ruina ????
Kaucja z reguły wynosi równowartość miesięcznego czynszu. Z reguły płaci się ja razem w pierwszym czynszem. Ewentualnie możesz dogadać się z właścicielem/cielką żeby rozłożył/a Ci to na raty.
Co to stanu mieszkania to najlepiej spisać protokół na którym będzie wypisany stan poszczególnych pomieszczeń/mebli. Inaczej właściciel przy Twojej wyprowadzce może Ci
&quot;wcisnąć&quot;, że to Ty daną rzecz zniszczyłeś.
Oczywiście umowa to podstawa . Najlepiej przelewać pieniądze na konto bo wtedy wszystko jest do sprawdzenia i w razie jakis problemów możesz spytać się właściciela czy odprowadza podatek od wynajmu. Jeśli nie to wiadomo kto ma problem ????
Co do &quot;zawartości&quot; czynszu to zależy od spółdzielni. Woda ( ciepła i zimna) z reguły wliczona jest w czynsz. Spółdzielnia narzuca określone limity. Jeśli je przekroczysz to dopłacasz(proste) ???? Jeśli ogrzewanie jest wliczone w czynsz to z limitami jest tak samo jak w przypadku wody. Gaz i prąd płaci się oddzielnie.
Wszystko zależy od osoby od której wynajmiesz.No i oczywiście dobrzy sąsiedzi do podstawa . Chociaż takich znaleźc jest już coraz trudniej. Sam niejednokrotnie się o tym przekonałem...
Mam nadzieję , że pomogłem ????
W razie niejasnoci , śmiało pytaj ????
 
wojtas84 90

wojtas84

Użytkownik
Widzę, że i ja się podepnę pod rozmowę z zapytaniem. Chłopaki ja również jestem na etapie wynajęcia domu. Otóż chodzi o 3/4 chaty na prywatnej działce. Chciałem zapytać jak to jest z:
1. ewentualnymi problemami technicznymi takiego domu, czy w razie jakiejkolwiek usterki ja mam to naprawiać, czy właściciel nieruchomości? (musi być zapis w umowie?)
2. czy spoczywają na mnie jakieś opłaty związane z wynajęciem (podatek?)
3. jak to teraz jest z zameldowaniem? obecnie jestem zameldowany u rodziców ale ziomek chce abym razem z żoną zgłosił tymczasowe zameldowanie właśnie w tym miejscu. Czy muszę się meldować? czy ma to jakieś przełożenie jeśli chodzi o późniejsze opłaty? (np za śmieci?)
z góry dzięki za podpowiedzi
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Pezio sprawdź szczelność okien i drzwi..ja podpisywałem umowę wynajmu w lecie, przy +30st i nie było to odczuwalne, nadeszła zima, okazało się, że okna i drzwi są nieszczelne, w efekcie musiałem mocno dogrzewać mieszkanie, a że ogrzewanie było zasilane gazem, to płaciłem 7-8stów miesięcznie za sam gaz za własną głupotę.
spisz protokół jak kolega wyżej radzi. z gościem od którego wynajmowałem przy wyprowadzce miał sporo spięć, bo chciał m.in. żebym mu np. odmalował 2 pokoje czy wymienił panele w przedpokoju...zawrzyjcie wszystko dokładnie na umowie..nie przejmuj się właściciel mieszkania też chce mieć czarno na białym jasne zasady, także na pewno się dogadacie i źle tego nie odbierze jak zobaczy, że chcesz się dogadać jak człowiek. niektórzy wprawdzie są na początku przewrażliwieni, ale nie ma co się dziwić, bo niektóre akcje, które odwalają głównie studenci to jakaś masakra. Np. jakiś mądry inaczej studencik sobie wydłubał dziurę w ścianie i zrobił z niej popielniczkę przy łóżku...
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
tak przy okazji sprawdzania szczelności okien i drzwi - niezawodny sposób -włożyć kartke papieru i zamknąć, jeśli ciągnąc lekko wychodzi tzn że jest nieszczelne ????
 
Do góry Bottom