>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liiga - liga fińska 2023/2024

sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Tappara vs Pelicans:

Pelicans RT @3.30 Superbet⛔
Pelicans powyżej 1.5 gola @1.50 Fortuna⛔
Lukas Jasek powyżej 0.5 punktu w kanadyjce @1.75 Fortuna⛔
Lukas Jasek powyżej 1.5 punktu w kanadyjce @4.15 Fortuna
⛔

Gospodarze rozgrywali wczoraj mecz w ramach półfinału Hokejowej Ligi Mistrzów. Udało się uzyskać pozytywny wynik przed rewanżem w Zug, chociaż nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Arbitrzy ze Szwecji może lekko sprzyjali Tapparze, z czego wyraźnie niezadowolony był trener szwajcarskiej drużyny Norweg Dan Tangnes. Gol na 2:0 strzelony w PP był kluczowy, aby utrzymać spokój i pewność siebie zawodników Mistrza Liiga. Należy oddać szacunek bramkarzowi Christianowi Heljanko, który zachował SO przy 20 strzałach celnych przeciwników i był jednym z lepszych zawodników na tafli. Nie ma jednak zbyt wielu czasu na odpoczynek, ponieważ kolejne wyzwania przed gospodarzami. Już dzisiaj ekipa z Tampere pragnie zrehabilitować się Pelicans za ostatnie porażki. Czy faworyci tego dokonają?

Klub z Lahti rozgrywa całkiem dobry sezon w Liiga. Na ten moment jest to 3. miejsce, ale jest potencjał, aby zakończyć sezon zasadniczy na jeszcze wyższej pozycji. Przyjezdni do wicelidera tracą 1 oczko i ewentualna wygrana dzisiaj w Tampere pozwoli im przeskoczyć Tapparę. Ostatnie dwie wygrane z wymagającymi przeciwnikami jak TPS Turku, czy też Jukurit dają nadzieję na przedłużenie swojej zwycięskiej passy. Co ciekawe zespół z Lahti w tym sezonie dwukrotnie pokonywał środowych rywali i to dosyć pewnie. Formacje specjalne funkcjonują świetnie i gra w PP oraz w PK jest znakiem firmowym gości. Bryluje w nich Lukas Jasek i śmiało można powiedzieć, że Czech to jeden z liderów przyjezdnych. Co dzisiaj pokażą nam gracze Pelicans?

Europejskie zespoły nie potrafią grać back-to-back i wielokrotnie to wykorzystywałem, grając przeciwko drużynom, które dzień wcześniej pojawiały się na tafli. Wierzę, że Pelicans staną na wysokości zadania i do AKO zaproponuję punkt Lukasa Jaska. Tappara wyraźnie leży klubowi z Lahti w tej kampanii i w dwóch bezpośrednich starciach udało się dwa razy sięgnąć po komplet punktów. Być może u gospodarzy dojdzie do zmiany goalie i Vilho Heikkinen zastąpi Christian Heljanko, bo ten drugi sporo napracował się przy wczorajszym meczu z Zug. Mam nadzieję, że skuteczność po stronie Pelicans będzie na wysokim poziomie i Lukas Jasek oraz jego koledzy popiszą się kolejnym świetnym występem. Czech jest liderem swojej ekipy i na lodzie spędza średnio 22 minuty. Sporo jak na napastnika, ale występuje on w formacjach specjalnych jak PP, czy też PK. Zawodnik ten punktował dwukrotnie w spotkaniach przeciwko Tappara w tej kampanii. Uważam, że ponownie zapisze się do protokołu sędziowskiego, bo jest w formie.
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Panowie, w co według Was opłaca się bardziej pójść? Pelicans + 1,5 gola czy może over 3,5 goli w meczu?
Osobiście mając te opcje do wyboru wybrałbym Pelicans +1,5 gola 😉 to jest moje osobiste zdanie w razie niepowodzenia nie miej do mnie pretensji 🙂 sam stawiam na zwycięstwo Pelicans więc siłą rzeczy ta opcja na +1,5 gola na Pelicans wydaje mi się lepsza
 
Siara_89 21,8K

Siara_89

Użytkownik
Osobiście mając te opcje do wyboru wybrałbym Pelicans +1,5 gola 😉 to jest moje osobiste zdanie w razie niepowodzenia nie miej do mnie pretensji 🙂 sam stawiam na zwycięstwo Pelicans więc siłą rzeczy ta opcja na +1,5 gola na Pelicans wydaje mi się lepsza
Dzięki za odpowiedź. Osobiście też tak wybrałem. Po meczu okaże się, czy to była dobra decyzja.
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Finlandia
Godzina: 17:30
Spotkanie: TPS Turku - Jukurit
Typ: TPS z dogrywka i karnymi
Kurs: 1.70
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Gospodarze ciągną fatalną serię 5 przegranych z rzędu, z czego aż 3 kończyly się remisem w regulaminowym czasie gry. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i zajmują kolejno 7 i 8 miejsce. Pod kątem umiejętności i zgrania wyżej oceniam ekipę gospodarzy którzy są w stanie zawalczyc o miejsce w top6. Jukurit to ekipa która traci bardzo dużo goli bo aktualnie mają bilans 96:102. Ta statystyka lepiej wygląda u gospodarzy którzy po 36 kolejkach mają bilans 83:86. Myślę że zmotywowani zawodnicy gospodarzy są w stanie dziś odnieść zwycięstwo po 5 przegranych. Dziury w obronie w drużynie przyjezdnych powinny pomóc, stawiam dzis na TPS Turku ale typ zabezpieczam ewentualną dogrywka i seria rzutów karnych.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2489
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
To mówicie że Pelikany biorą mecz? Hmm. Jeśli ktoś oglądał wczoraj mecz to widział co się działo. Jak wyglądała gra Toporów. Klasyka po obu stronach lodu. Po meczu nie wyglądali jakby oddychali rękawami. Dziś całyl możliwy najsilniejszy skład prócz oczywistej zmiany między słupkami. Forma jest a i w końcu trzeba pokonać w tym sezonie Pelikany. Wczoraj prócz bramkarza cała linia defensywy zagrają solidnie Przeszkodą to może być Bartosak, ale opcji w ataku i z niebieskiej sporo. Teraz b2b. Jak spojrzeć na to, to Topory bardzo dobrze sobie radzą w tych grach. Prócz końca września gdzie był regres formy, pozostałe mecze wygrali i tylko do jednego potrzebowali dogrywki. Jak lubię Pelikany tak dziś idę w utrzymanie wysokiego tempa gry i ciasną defensywę Toporów. Jeżeli Heikinen nie położy meczu to będzie się działo w Nokia Arena

Tappara RT kurs 2.05 fortuna💚💚

Bartosak wyciągnął trzy setki gdyby nie to byłoby więcej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2503
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
AKO @2.27 Superbet ✅️

SaiPa vs Lukko: SaiPA powyżej 1.5 gola @1.60 ✅️

Jak gra pierwszy z ostatnim, to wiadomo czego się spodziewać. Lukko wczoraj bardzo szarpany mecz z Jukurit przegrany aż 3:5. Sporo straconych goli i mam nadzieję, że outsider to wykorzysta. Ostatnio SaiPa bardzo fajna firma, regularnie punktują, a i Tappara niedawno dostała aż 6 goli w regulaminowym czasie gry od gospodarzy. Lukko nie najlepiej gra na wyjazdach, stąd kierunek bramek ostatniej drużyny w stawce.

Tappara vs TPS Turku: Tappara ml @1.42✅️

Mistrz Liiga w świetnej formie, przede wszystkim defensywa działa jak należy, ale i z przodu wiele kreowanych szans, jak dojdzie skuteczność, to może pojawić się spora seria wygranych. Był odpoczynek w przeciwieństwie do TPS Turku, które wczoraj rozgrywało dogrywke z IFK. Gospodarze u siebie 5 wygranych z rzędu z sobotnim rywalem, w tym na start sezonu. Ostatni raz Tappara przegrała w Turku po karnych, liczę na rehabilitacje. Forma, własna swój lód, odpoczynek, to wszystko jest po stronie faworytów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1422
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
Tappara vs TPS Turku:

Ja podobnie skłaniam się w kierunku win mistrza.
Ale , że TPS gralo wczoraj ,a Topory na horyzoncie mają mecz LM nie spodziewam się fajerwerków. W związku z tym :
under 5,5 @1.42 1673722452780.png
under 4,5 @1.90 1673722480304.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2158
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Ilves vs KalPa
Typ: Balazs Sebok powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej
Kurs: 2.40⛔
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Rysie świetnie zaczęły sezon Liiga. Pamiętamy, że przez pewien okres był to lider fińskiej ekstraklasy. Kampania jest jednak długa i należy spodziewać się mniejszych bądź większych kryzysów. Forma ma przyjść na najważniejszy czas w rozgrywkach, a więc play-offy, ale warto jak najbardziej ułatwić sobie drogę do finału. Na ten moment Ilves znajduje się na 3. pozycji, ale ze stratą 1 punktu do swojego największego rywala Tappary oraz 9 oczek do lidera Lukko. Należy wspomnieć, że Rysie mają co odrabiać i ich dystans może się za chwile drastycznie zmniejszyć. Gospodarze świetnie czują się w Tampere, gdzie na 18 rywalizacji tylko 4 przegrali i jest to niewątpliwie spory atut po stronie faworyta. Jeżeli zerkniemy na skład Ilves to jest on bardzo wyrównany i każdy link stwarza zagrożenie dla przeciwnika. Jeżeli dodamy do tego jednego z najlepszych goalie w lidze, a więc Marka Langhamera to możemy spodziewać się walki o mistrzostwo ze strony klubu z Tampere. Czy faworyci wywiążą się dzisiaj ze swojej roli?

Przyjezdni to zespół, który w poprzednim sezonie przeżył spory zawód. Nie udało się awansować do play-off i 11. pozycja z pewnością nikogo wtedy nie zadowoliła. Ta kampania ma być zupełnie inna i na ten moment sytuacja ekipy z Kuopio wygląda całkiem obiecująco. Jest nadzieja, aby powalczyć o najwyższe cele, ale będzie o to bardzo trudno, ponieważ konkurencja jest duża. O ile w ofensywie wszystko wygląda w porządku, tak w defensywie KalPa coś ostatnio kuleje. W tym roku kalendarzowym pojawiły się wysokie liczby po stronach goli rywali i wczoraj w starciu z Hameenlinna przyjezdni stracili 6 bramek, a w rywalizacji z IFK Helsinki 5. Wyjazdy nie są ich najmocniejszą stroną. Dzisiaj goście zmierzą się w meczu back-to-back z Ilves i czeka ich trudna przeprawa. Czy outsider poradzi sobie z faworytem w Tampere?

Stawiam na punkt Węgra Balazsa Sebok. Szczerze to rzadki widok, aby zawodnik z tego kraju występował w jednej z topowych lig na Starym Kontynencie, ale nasz czwartkowy bohater już wiele lat reprezentuje barwy różnych zespołów Liiga. Napastnik ten przebijał się przez juniorskie drużyny Karpat, a potem pojawiły się takie projekty jak Hokki w Mestis, KalPa i od 2 lat jest to Ilves. Z każdą kampanią wygląda coraz lepiej pod kątem statystyk i w tych rozgrywkach odgrywa ważną rolę u Rysi. Często otrzymuje swoją szansę w formacjach specjalnych, jak PP, czy też PK, ale również w graniu 5 vs 6, gdy rywal ryzykuje i ściąga w końcówce bramkarza. Jestem zdania, że Sebok będzie zmotywowany, aby przeciwko swojemu byłemu klubowi zapunktować. Zerknijmy na jego liczby, gdy do tej pory mierzył się w spotkaniach z KalPa:
  • 29/11/2023: 1 asysta
  • 28/09/2022: nieobecny na tafli
  • 19/03/2022: 1 asysta
  • 13/01/2022: 1 asysta
  • 23/10/2021: 1 asysta
  • 25/09/2021: 0 punktów
Jak możemy zauważyć, praktycznie za każdym razem, gdy Węgier stawał naprzeciwko KalPa to zaliczył przynajmniej 1 punkt. Ma patent na swoich były kolegów. Uważam, że dzisiaj również będzie miał swoje szanse. Przede wszystkim rywale są back-to-back i nieco podmęczeni, co warto wykorzystać. Przyjezdni w delegacji nie czują się najlepiej i spodziewam się kilku trafień ze strony Rysi. Sebok jeszcze w tym roku kalendarzowym nie zapunktował, a ostatni raz było to w rywalizacji z Jukurit. Lepszej okazji na przełamanie nie będzie. Gra w pierwszym linku z Lester Lancaster, Joona Ikonenem oraz Eemeli Suomi, więc o gola i asystę powinno być łatwiej. Mocno liczę na Węgra.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
Spotkanie: Ilves vs KalPa

Przewidywany obraz meczu został nakreślony ,wypoczęte Rysie z dużym potencjałem powinny sobie poradzić z podmęczoną wczorajszym meczem KAIPĄ.
Ilves RT @ 1,60 1674203847830.png
A jako że w bramce KaIPy nie zobaczymy dziś Jatkola - desygnowany jest Eetu Randelin
A w bramce Ilves brak Langhamera, tylko ostoją będzie Jakub Malek to przy ofensywnym potencjale widzę także :
over 4,5 @1.50 1674203871604.png
over 5,5 @ 2.00 1674203891207.png

Superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Kilka typów z finskiej
Kookoo bardzo dobrze gra na wyjazdach jak pamietam nie tylko ten sezon, nie maja gwiazd, zespoł ciagnie szwedzka formacja plus solidni finscy ligowcy, Kookoo goni pierwsza dziesiatke. Pelikans ostatnio niezbyt dobre wyniki ale i gra nie powalała, dzis w bramce bez Bartosaka i jestem ciekawy jak to wyjdzie , choc typ troche ryzykowny ale nie bez szans

Kookoo z x kurs 1,8 ⛔

HPK wybiera sie do Helsinek , które moze ostatnio dobre wyniki ale ta ich gra jakos specjalnie do mnie nie przemawia, HPK zdobywa przynajmniej punkt w kazdym meczu od poczatku roku, na dole ciasno , bo i gospodarze gonia, mimo wysokich kursóch na gosci ja az takiej przewag nie widze.

HPK z x kurs 2⛔

Mysle tez ze Tappara , moze nie bez problemów ale wywiezie 2 pkt z Pori a Turku zawalczy w Vassa
I taki dubel

Tappara ml + Turku z x kurs ako 1,97⛔
wsjo fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Wszystkie ligi jakie wczoraj grałem we wszystkich poległem, niestety, dziś liczę na poprawę, ale zobaczymy.
Tappara wczoraj miała więcej z gry, były okazję ale czegoś zabrakło, Heikinem też mógł się inaczej zachować przy dwóch golach i porażka stała się faktem dziś szansa na poprawę.

Tappara RT kurs 1,92

Mariamaki na przełomie roku mocno krytykowany bo łasice mogą grać lepiej i przyznam że grają, ostatnio gra idzie w parze z wynikami ,Hifk wczoraj dobry mecz ale rywal z niższej półki

Karpat ml kurs 1,6

Ilves miało na tacy osłabiona Kalpe ale młody ściągnięty z farmy golie Kalpy pokazał klasę, dziś Kouvoli nie będzie łatwo ale liczę na rehabilitację

Ilves ml kurs 1,65

Wszystkie trzy z x kurs ako 2,5
Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
W Liiga niby prosty temat , faworyci nie powinni sie potknąć ale cos mi sie wydaje, że wcale tak nie bedzie. Halonen w bramce HIFK nie zwiastuje raczej niczego dobrego, owszem ofensywa Helsinek gra teraz dobry hokej ale po drugiej stronie zespoł ktory potrafi grac w delegacji. Ostatnio Kookoo bezzębne i dzis licze na ich ofensywe , ktora potrafi napsuc krwi, ich szwedzki atak ma spore mozliwosci.

Kookoo z x kurs 1,77
Kookoo over 2,5 gola kurs 2,4
kazda z druzyn 2+ kurs 1,84

W drugim meczu nie zdziwie sie jak pretendent do tytułu bedzie się meczył i zgubi punkt
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Tappara vs Lukko
Typ: Lukko powyżej 2.5 goli
Kurs: 2.45
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Dzisiaj w Tampere odbędzie się tylko jedno spotkanie. Spowodowane to jest nadrobienie zaległości, które ma Mistrz Liiga. W porównaniu do większości zespołów to Tappara jest o 3 mecze do tyłu i pierwszy z nich odbędzie się nietypowo w poniedziałek. Jeżeli zerkniemy sobie na skład, który zaproponował dzisiaj trener Jussi Tapola to brakuje przede wszystkim nominalnej 1 w bramce. Christian Heljanko nie wystąpi przeciwko liderowi Liiga i swoją szansę otrzyma Paavo Kohonen. Jest to 20-letni goalie, który w tej kampanii zdążył już zadebiutować na najwyższym szczeblu fińskich rozgrywek w starciu przeciwko Ässät. Zagrał praktycznie 1.5 meczu i spisał się nieźle, wpuszczając 1 gola, gdy jego drużyna występowała w osłabieniu. W ten poniedziałek otrzymuje spory kredyt zaufania. Czy uda się powstrzymać lidera?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Lukko, które od dłuższego czasu znajduje się na 1. pozycji w lidze. Równa forma, utrzymywana przez większość sezonu regularnego daje nadzieję na walkę o tytuł. Jasne, wszystko rozstrzygnie się w najważniejszej fazie kampanii, czyli w play-off, ale atut własnej tafli będzie ważny w decydujących momentach. Przyjezdni o wiele lepiej czują się na swoim lodzie, niż w delegacji i statystyki to potwierdzają. Pojawia się jednak szansa poprawienia tych liczb i przede wszystkim przełamania złej klątwy w Tampere. Lukko od 5 spotkań z rzędu, gdy występuje w roli gościa przeciwko Tappara, nie jest w stanie pokonać aktualnego Mistrza Liiga. Czy to jest ten dzień, gdzie punkty powędrują do przyjezdnych?

Gdy tylko zobaczyłem ten mecz, to pierwszą moją myślą było zwycięstwo gospodarzy w czasie regulaminowym. Dobrze jednak, że składy pojawiają się wcześniej. Tak jak pisałem wyżej, swój debiut w pierwszym składzie otrzyma 20-letni goalie Paavo Kohonen, a jest to najważniejsza pozycja w hokeju na lodzie. Jestem zdania, że Lukko będzie starało się z każdej możliwej pozycji oddawać strzały, aby liczyć na błędy niedoświadczonego bramkarza. Stawiam więc na 3 gole przyjezdnych.

Zdaję sobie sprawę, że aktualny lider Liiga nie najlepiej czuje się ostatnio na tafli Tappary, dlatego tym bardziej spodziewam się sporej motywacji ze strony gości. Można rzec, że przyjezdni więcej wypoczęli od swojego poniedziałkowego rywala, ponieważ gospodarze musieli 2 dni temu rozegrać mecz back-to-back, a Lukko miało dzień przerwy pomiędzy swoimi spotkaniami. Mistrz fińskiej ekstraklasy w ostatnich 5 starciach aż 3-krotnie tracił minimum 3 gole. Oby dzisiaj było podobnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1111
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
Po dwóch miesiącach przerwy ,obserwacji wyników w ligach powoli wracam do hokeja / typuje też żółte kartki w piłce nożnej/ dzisiaj mamy kolejna kolejkę ligową, na rozkładzie mam 4 mecze-
Lukko Rauma 2
Tappara 2
Pelicans 1
TPS Turku 2
Moim zdaniem godne uwagi przypatrzenia się im ,choć nadal stawka w tabeli rośnie, do końca zasadniczej od 10 do 13 kolejek. Liderują spokojnie Rauma ,ale potem ścisk z kilkoma punktami poniekąd kilku zespołów. Bardzo ciekawie w meczu Ilves z Karpat Oulu. Bardziej w tym meczu patrzę pod kątem zwycięstwo gospodarzy ,mają 4 porażki na 5 spotkań.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Rauman Lukko - Tappara Tampere
Typ: 2
Kurs: 2,15
Bukmacher: Lvbet
Analiza:
Tabela:
Screenshot_20230216_121308.jpg
Lukko u siebie z bilansem 14 zwycięstw, 6 zwycięstw po dogrywce, 3 porażek i 3 porażek po dogrywce i jest to najlepszy bilans w całej lidze. Tappara z kolei na wyjazdach zanotowała do tej pory 10 zwycięstw, 2 zwycięstwa po dogrywce, 9 porazek i 3 porażki oo dogrywce. Mecz na szczycie, w którym próbuję pograć na zespół z Tampere. Gospodarze dzisiaj z problemami kadrowymi i zanosi się na to, że dziś zagrają mocno osłabieni. Napewno dziś nie zagra napastnik Kestner (44 mecze rozegrane w tym sezonie, 10 goli i 13 asyst na koncie), który został zawieszony o czym możecie przeczytać na oficjalnej stronie Lukko:
https://www.raumanlukko.fi/uutiset/josh-kestnerille-neljan-ottelun-pelikielto
Oprócz tego w zespole są jeszcze inne problemy kadrowe o czym możeci przeczytać tutaj:
https://ls24.fi/urheilu/lukolla-tod...gelmat-pahenevat-huomiseen-silla-popo-kiertaa
Kursy na gości spadają ale jeszcze są fajne więc probujemy.
1-2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +101
Do góry Bottom