>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liiga - liga fińska 2023/2024

Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
Po weekendzie ,po odpoczynku i obserwacji kolejek dzisiaj wybija się jeden mecz Karpat z Ilves...cholernie hit. Jedni I drudzy bardzo dobre sklady, Ilves pod kreską formy ,może wspomniany mecz zmobilizuje gości do lepszej gry. Na dodatek goście zaczynają 6 meczowe wyjazdy poza domem. W tym meczu ciężko wytypować zwycięzcę , no moze x2 na gosci,a ja idę w kierunku over 4 goli plus 5 goli.
Lukko poradzi sobie z Saipa ale także atakujemy w over 4.5 gola.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wczoraj ryzyko sie nie opłaciło. Ciekaw jestem jaki plan ma Ilves, bo tak jak wspomniał Pietrus72 Pietrus72 - czeka ich długi trip, gdzie często będą grać z wymagającymi rywalami. Jeśli krajobraz ich gry sie nie zmieni, to po tych delegacjach Rysie mogą być poza dziesiątką. Dzisiaj spróbujmy bardziej przewidywalnie. Do Ice Hall zawita Kalpa i tu można sie pochylić nad kierunkiem gospodarzy. Ja tego meczu nie biorę pod uwagę, chociaż sporo czytam o HIFK i powiem Wam, że ich problemy zamiast sie rozwiązywać, to sie pogłębiają. To niekoniecznie musi wpłynąć na dzisiejszy wynik, ale w klubie jest źle.
W Mikkeli miejscowy Jukurit podejmie Tappare. Goście z serią zwycięstw i nie wydaje mi sie, żeby sie dziś zatrzymali. Sporo strzelonych bramek i tylko trzy stracone w ostatnich 6 spotkaniach, to jest jakiś argument. Chociaż rywala mają niełatwego. Wydaje sie, że Topory złapały rytm i ich gra sie zwyczajnie klei. Szczególnie wyróżniłbym tutaj Merele i Savinaninena. Goście robią różnice. Do tego wszystko widzący Virta, szczelna obrona i bardzo dobry Heikkinen. Gospodarze mogę postraszyć Tappare. Tabela wiele mówi, ale stać ich na lepszą grę. Oby nie dzisiaj.
Ciekawy kurs mamy na HPK. Aż za dobry. Nie namawiam na ten mecz, bo może o czymś nie wiem, ale na papierze dwójka jak nic. Asy ostatnio prawie same ciężkie spotkania. Dwa z nich skradł Rubin. Generalnie możliwości gospodarzy nie są zbyt duże, ale potrafią urwać punkty rywalom. Sporo będzie zależało oczywiście od goalie, ale też od tego, jak z przodu zagrają Talaja, Joensuu, czy Barach. Goście ostatnio przełamali złą passe, ale czy to oznaka powrotu formy ? Za wcześnie by mówić. Rooster po ich stronie, ale trzeba to potwierdzić na lodzie.

Tappara ml + HPK z x - 3.17 - fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +170
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: IFK Helsinki - KalPa Kuopio
Typ: 2
Kurs: 3,40
Bukmacher: Superbet
Analiza:
Tabela:
dd.jpg
Zespół gospodarzy na własnym lodowisku zanotował 4 zwycięstwa, 1 zwycięstwo po dogrywce i 1 porażkę, natomiast ich dzisiejszy rywal z Kupio na wyjazdach ma bilans 2 zwycięstw i 5 porażek. IFK na własnym lodowisku gra dobrze i w ostatnim czasie wygrywa u siebie ale w tym spotkaniu gram na KalPę, bo w ostatnich sezonach ten zespół zdecydowanie nie leży drużynie ze stolicy Finlandii. Ich bezpośredni bilans w meczach w ostatnich sezonach wygląda następująco:
kup.jpg
KalPa w ostatnim czasie po prostu zespołowi IFK nie leży i jest dla nich trudnym rywalem. Do tego lepiej zregenerowanym zespołem na to spotkanie powinni być goście, bo oni swoje mecze ligowe rozgrywali 19 i 21 października natomiast zespół IFK grał 21 i 22 października a więc dzień po dniu i teraz po 4 dniach kolejne spotkania i to do tego z niewygodnym dla siebie rywalem.
Jeżeli chodzi o absencje to powiem szczerze, że po stronie KalPy nawet nie wiem kto dziś nie zagra.
Absencje w IFK:
bramkarz Taponen (8 spotkań rozegranych w tym sezonie) i napastnicy Karvinen (11 meczy w tym sezonie, 1 gol na koncie) i Palola (13 spotkań w tym sezonie, 3 gola i 1 asysta na koncie)

Reasumują KalPa jest wyżej w tabeli, teoretycznie w tym spotkaniu powinien być to zespól lepiej wypoczęty i do tego nie leży dzisiejszym gospodarzom. Po takich kursach wolę tutaj spróbować pograć w ich stronę.
0-3
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1220
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
dzisiaj kolejne spotkania i zaś próbuję :)
16:30

Ässät

Hämeenlinna
-
obserwując grecką stronkę to faworytem jest HPK zdecydowanie, ostatnie mecze z Karpat podniosły ich na duchu ,a dzisiejsza wygrana z Assaet Pori podciągnie ich w górę tabeli,Joly Mustonen czy Moses wciąż dają wiele błysku ekipie.Choć mecz o 16.30 spóbuję poczekać live jak rozwinie sytuacja na win gosci
17:30

IFK Helsinki

KalPa
- IFK w koncu mam nadzieje odpali w tym spotkaniu ,zbieżność historii jest dana w formie dnia stad raz gospo raz goscie,czyli 3 za 3 ..IFK ma na koncie 3 porazki po dobrych meczach ,potrafia napsuć krwi rywalom z wyższej półki ,jedyna rzecz idzie po glowie to od jakiegos czasu obrona i defensywa w grze taktycznej ,bardzo duzy under -4,5 gola,upatruje tutaj ze strzela 2 gole albo będzie under -5,5 gola
17:30

Jukurit

Tappara
-Tappara moim zdaniem z daleka czysty win ,umieja grać z Jukurit ,over 4,5 gola jak najbardziej...tym bardziej forma 5 spotkań win Tappary bilans 17-3 ,nie ma co przyczepic się, za dwa dni jadą do Turku /TPS/wymagający przeciwnik.

17:30

TPS Turku

Sport
- Gospo graja z Vaasa,choc powiedzmy wedlug buków faworyt ,moze chyba tak, ale ostatni mecz Turku gralo 19.10 -tydzien temu,a za dwa dni Tappara,mysle dzisiaj under -5,5 gola ,bedzie zachowawcze taktyki w grze, a goscie co chwila maja swoje spotkania,ze skladem nie ma co porównywać ..jedynie ale co mnie zastanawia...ze ostatnie spotkanie z Vaasa 14.10 .22 na ich lodowisku skonczylo sie porażką 3-6 ,wiec prawie dwa tygodnie temu,a my wiemy że TPS trzyma w ryzach Rech 7 goli ,ale to za mało ale ma zadaniowców tak jak Vaasa w szeregach Szwedów/ Holmstrom A. - Hjalmarsson S. / ale nie ma kto strzelać za bardzo albo celowniki nie te..zobaczymy .
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: JYP Jyvaskyla - Pelicans Lahti
Typ: 2
Kurs: 2,70
Bukmacher: Superbet
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Gospodarze z bilansem 3 zwycięstw, 1 zwycięstwa po dogrywce i 3 porażek na własnym lodowisku, natomiast Pelicans na wyjazdach zanotowali 3 zwycięstwa, 2 porażki i 2 porażki po dogrywce. Spotyka się tutaj zespół póki co słabo radzący sobie w tym sezonie i do tego drużyna z najgorszą obroną, bo JYP póki co ma najwięcej straconych bramek w całej lidze (54 stracone gole w 16 meczach) z drużyną, która jest w bardzo dobrej formie, która zanotowała 5 zwycięstw z rzędu w ostatnich meczach i do tego Pelikany mają póki co najlepszą obronę w całej lidze notując najmniej straconych goli (tylko 21 w 15 spotkaniach). Wprawdzie drużyna z Lahti nie strzela dużo bramek ale swoje strzela, mecze wygrywa i jest w czubie tabeli. Jeżeli dzisiaj wygrają spotkanie to awansująna 2 miejsce w tabeli wyprzedzając Karpat. Myślę, że na ten moment warto tutaj pograć na gości, no bo są w dużo lepszej formie od rywala nie tylko od początku sezonu ale także w ostatnim czasie. Przyjeżdżają tutaj w prawie najmocniejszym składzie. Jest kilka absencji ale akurat nie są one tak istotne, by nie być tutaj faworytem.
Absencje w Pelicans:
napastnicy Enlund (2 występy w tym sezonie), Kangasniemi (11 występów w tym sezonie, 2 asysty na koncie), Bryggman (10 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie) i Nordgren (12 występów w tym sezonie, 3 asysty na koncie)

Jak wygląda sytuacja kadrowa z absencjami u gospodarzy to nie wiem ale przyjeżdża dziś tutaj zespół, który jest w bardzo dobrej dyspozycji, pewny swojego, kadrowo mocniejszy i do tego będzie to pojedynek najgorszej obrony z najlepszą. Bardzo ciekawe spotkanie ale ja tutaj gram na gości, bo przy zajmowanych pozycjach w lidze i formie obu drużyn kurs na Pelikany jest bardzo fajny.
2-2 po dogrywce 3-2
 
Ostatnia edycja:
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
Po przerwie ze czasami odpuszczam mecze i obserwuje wyniki ligowe. Dzisiaj z trójki spotkań typuje Tappare z Saipa. Gospodarze wciąż jako czerwona latarnia tabeli,ale mają zwyżkę formy w ostatnich 5 spotkaniach w tym 4 u siebie na rozkladzie- Karpat, Ilves..a dzisiaj Tappara. Ale ten zespół im nie leży, ledwo 2 wygrane na 20 spotkań. Bardzo zadziwia mnie Lehtera 15 asyst,ale nie gorszy jest Kanadyjczyk Irving z Saipy ,już na koncie 10 asyst. Z kolei goście dwa ostatnie minimalnie porażki z Jukurit i TPS ,dzisiaj szansa na 3 pkt.
Jukurit z Ilves ,też ciekawe spotkanie ale tutaj upatruje over 4-5 goli. Ilves stracil sporo krwi ,forma w dół ,na 7 meczy tylko jedno zwycięstwo z IFK 5-2. Jukurit ciut wyżej z formą, mają 3 win pod rząd.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: KalPa Kuopio - Pelicans Lahti
Typ: 1
Kurs: 1,98
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Gospodarze u siebie z bilansem 5 zwycięstw, 3 zwycięstw po dogrywce i 1 porażki, natomiast Pelikany na wyjazdach mają na koncie 3 zwycięstwa, 2 porażki i 3 porażki po dogrywce. Są to zespoły, które przede wszystkim bardzo dobrze grają na własnych lodowiskach. Na wyjazdach idzie im ciut gorzej ale obie drużyny w tym sezonie grają bardzo dobry hokej. Pelicans wystartował świetnie i zajmuje pozycję wicelidera, KalPa również sprawuje się w tym sezonie lepiej niż sądzono i zajmuje wysoką 6 pozycję w lidze. Z pewnością będzie to dobry mecz ale stawiam w nim na gospodarzy. Jak napisałem wcześniej obu zespołom lepiej wiedzie się na własnym lodowisku i liczę tutaj w tym spotkaniu na tę zależność. KalPa ma ciekawy skład a jego najlepszy gracz w tym sezonie Aapeli Rasanen po raz pierwszy w karierze dostał powołanie do drużyny narodowej Finlandii co z pewnością będzie dla niego mocnym kopem do dalszej ciężkiej pracy i myślę, że to go jeszcze bardziej uskrzydli i liczę dzisiaj na jego dobrą grę. Gospodarze również powinni być nieco lepiej zregenerowani i wypoczęci na to spotkanie. Drużyna z Kupio rozgrywała swoje ostatnie mecze 26 i 28 października, natomiast rywal z Lahti grał 27 i 29 października a do tego ten mecz z 27 października musiał rozgrywać z dogrywką tak więc jakiś wpływ to na dzisiejszy mecz też może mieć. Oba zespoły dla mnie są objawieniem tego sezonu. Oczywiście Pelicans dużo bardziej szokuje swoją grą w tym sezonie w pozytywnym tego słowa znaczeniu ale na KalPę też nie stawiano, że będzie sobie tak dobrze w tym sezonie radzić. Co by nie mówić póki co dwa czołowe zespoły w tym sezonie, które potrafią zaskakiwać. Ja jednak liczę dziś na lepszą dyspozycję dnia u gospodarzy i stawiam na nich. KalPa u siebie w 9 meczach tylko z 1 porażką i na własnym lodowisku póki co są 4 drużyną w całej lidze.
2-3
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś w Finlandii widzę dwa ciasne mecze tak koło remisu mi one wyglądają. Kuopio póki co zdobyte tylko przez Topory. Szacunek musi budzić zagranie na zero z liderem z Rauma. Młody Jatkola mimo nieraz wydawałoby się beznadziejnej sytuacji a wyjął gumę. Dziś rywal który z pewnością będzie groźny. Pelikany od kilku sezonów lubią to grać w tym sezonie mimo słabej dyspozycji swojego lidera Kangasniemiego zespół w ofensywie wygląda przyzwoicie. W bramce świetna pracę wykonuje Bartosak i z mianem zespołu który miał być czarnym koniem rozgrywek ekipa Pelikanow wywiązuje się dobrze i nawet jest wartość dodana, nie będzie lekko bo Kalpa pewnie ostro zacznie ale liczę na doświadczenie tyłów Lahti i że młody z Kuopio dziś trochę zepsuje statystyki bo zagrał teraz dwa mecze na zero z tyłu ale coś mi się wydaje że trzeci raz z rzędu tego nie powtórzy.
W Turku spotkanie ekip które aspirują do podium na koniec sezonu i wymienione są w wąskim gronie faworytów. Ja idę w kierunku gości bo wyżej cenie ich roster i mimo że obie ekipy ostatnio przegrały to myślę że Łasice dziś wrócą na drogę wygranych. Jak będzie zobaczymy.

Pelikans z x + Karpat z x kurs ako 2,66 fortuna⛔

Było grać Pelikany RT, bo głupia kara w końcówce niweczy wszystko 😔
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Lukko Rauma - Jukurit Mikkeli
Typ: 1
Kurs: 1,63
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Lukko na własnym lodowisku ma na koncie 6 zwycięstw, 1 zwycięstwo po dogrywce i 1 porażkę po dogrywce. Goście z kolei na wyjazdach mają bilans 2 zwycięstw i 5 porażek. Gram w tym spotkaniu na lidera ligi. Lukko u siebie gra bardzo pewnie. Tutaj według mnie nic nie przemawia za tym by miało dojść do niespodzianki. Gospodarze są w bardzo dobrej formie od początku sezonu. Najlepszy gracz w zespole Hakulinen przewodzi w kwalifikacji punktowej i liczę, że dziś znów jakieś punkty dołoży czy to w postaci gola czy asysty. Drużyna z Raumy miała więcej czasu na przygotowanie się do tego meczu i regenerację, bo swój ostatni mecz grali 29 października natomiast drużyna Jukurit grała 1 listopada na własnym lodowsiku dostając baty z Ilves 0-5 ale tak w zasadzie był to wyrównany mecz przez 2 tercje , jednak wszystko posypało się w trzeciej tercji, gdzie zespół z Mikkeli popełnił głupie błędy. Myślę, że Lukko będzie tutaj zmotywowane również faktem, że w tym sezonie oba zespoły zagrał już ze sobą i wówczas na własnym lodowisku wygrał zespół Jukurit 3-1. Drużyna gospodarzy z pewnością będzie chciała się zrewanżować. Tamten mecz był rozgrywany na początku sezonu, kiedy Lukko dopiero łapało formę i wchodziło na te najwyższe obroty. Teraz będzie to zupełnie inny mecz, bo zespół Raumy znajduje się w znacznie lepszej formie.
2-0
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1055
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Ilves wg mnie wraca powoli do swojej dobrej gry. Był okres słabszej gry i wynikow tez nie było ale licze ze Rysie sa na krzywej wznoscacej. Zespol budowany jest tak by być w czołówce nie tylko jeden sezon, wielu młodych graczy z powodzeniem pokazuje się w lidze , sa liderzy którzy potrafią pociagnac zespół. Dzis rywal , który jest absolutnie do pokonania , który tez jest w trakcie przebudowy i nie ma łatwego sezonu. Ilves chcąc piać się w góre powinni tu wziąć przynajmniej 2 pkt


llves ml kurs 1,79 fortuna💚


Zaglada tez do Oulu, które wg mnie przezywa ostatnio ciężki okres. Roster mocny, trener doświadczony ale cos się zacieło, gdzies cos się skończyło, gra w PP i PK lezy, nawet dowiadczeni Ohtamaa i Rundblad wygladaja ostatnio blado. W bramce młody Blomqvist wraca po kontuzji a sezon ma słabszy niż ubiegły, Merilainan choć czasem broni dobrze nie daja takiej pewności. Nawet sami kibice już przebąkuja o zmianie trenera, a przynajmniej części sztabu szkoleniowego odpowiefzialnej za treningi silowe. Oulu źle wchodzi w mecz a ostatnia tercja w Turku było koszmarem, brakowało wszystkiego. Rywal z Kuopio solidny , w bramce młody Jatkola kradnie mecze, Kalpa od kilku meczy gra na wysokim poziomie i tego obrazu nie psuje wcale porazka z Pelikanami bo mecz rownie dobrze mogł pojsc jedna bramka w przeciwnym kierunku. Mysle ze dziś ekipa z Kuopio może wykorzystać zawirowania w Oulu i pokusić się o niespodziankę. Styl gry gości nie będzie leżał ekipie Karpat



Kalpa z x kurs 2,00✅
I za mniej Kalpa RT kurs 4⛔
Wsjo fortuna

Dla mnie ta kolejka w Liiga będzie kolejką dla gości✅✅ Przygladam się tez meczowi w Lahti gdzie zjedzie wypoczęte Kookoo, w którym były tez meskie rozmowy i mysle ze mogą zaskoczyć Pelikany bo paradoksalnie hale gości sa dla nich sprzymierzeńcem w tym sezonie✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1502
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Zobaczymy co dziś się wydarzy. Ciągnę mnie w stronę Tappary. Z klubowych wici można się dowiedzieć że zależy im na meczu w Rauma. Wczoraj Topory chyba nie poszli na ostro w Vassa bo rywal podmeczony, słabszy i cel osiągnęli. Ale co ważne to mecz dzisiejszy. Lukko nie grało wczoraj będą wypoczęci ale górkę gdzie lali wszystkich tu i tam wg mnie mają za sobą, mecz z Jukuritem już nie tej jakości. Dziś po obu stronach mobilizacja ale ja stawiam na bardziej doświadczony roster.

Tappara ml kurs 2.15 fortuna 💚 ✅

I jeszcze dubel. Kookoo zagrało kosmicznie do tego Bartosak nie pomógł ale też nie do końca wsjo na niego można zrzucić. Kookoo zagrało dobry mecz, dziś goszczą o wiele groźniejszy zespół. Rysie wczoraj do końca broniły 3 pkt a dziś rywal oczko trudniejszy. Spodziewam się wyrównanego spotkania ale idę w kierunku gospodarzy bo powinni mieć więcej świeżości ale i baterie naładowane po wygranej. Do pary Pelikany, które wczoraj nie miały dnia ale i nie było co zbierać, mecz do poprawy, analizy i rehabilitacji. Rywal w zasięgu

Kookoo z x + Pelikans z x kurs ako 2,32 fortuna⛔

Niestety przeceniłem Kookoo a moze nie doceniłem Ilves
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +428
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Powoli wracają ligi i trzeba cos próbowac z tego. Dzis jeden mecz w finskiej ale ciezkiego kalibru. Oulu jada do Tampere. W Karpat ostatnio nie działo sie dobrze, moze gra nie wygladała źle ale wyniku z tego nie było. W przerwie Marjamaki pracował na kilkoma elementami, bo poprawiac było co, gra w PP to jeden z wazniejszych elementow. Jak spojrzec na sklad to jest TOP ligi. Ale gospodarz dokladnie tak samo , jest to TOP ligi , dodatkowo Topory w formie co potwierdził mecz w Davos z silnym gospodarzem. Tappara bardzo priotytetowo traktuje te rozgrywki, znow chca wygrac a konkurencja ogromna. Nie wiem jak podejda do ligi ale w nastepny wtorek rewanze w CHL i z pewnoscia wszstko podporzadkuja temu meczowi. Mimo ze to zawodowcy to mysle ze dwa dni temu zostawili troche zdrowia na lodzie. Dla Karpat to mecz wazny , zawsze to wielkie swieto i hokejowy klasyk. Szykuje sie mecz walki bo w obu obozach bojowe nastroje. Mysle ze tu kazdy wynik jest mozliwy ale ja ide w kierunku gosci bo wierze ze w tej przerwie sporo pracowali nad poprawa i maja wiecej swiezosci od mocnego rywala

Karpat RT kurs 3,1 fortuna
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Tappara Tampere - Karpat Oulu
Typ: 2
Kurs: 3,10
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Też tutaj próbuję pograć na Karpat tak jak kolega wyżej mark1973 mark1973 🙂
Tabela:
kup2.jpg
Tappara u siebie ma na koncie 5 zwycięstw, 1 zwycięstwo po dogrywce, 2 porażki i 1 porażkę po dogrywce natomiast goście na wyjazdach zanotowali 3 wygrane, 1 zwycięstwo po dogrywce i 5 porażek. Karpat przed przerwą reprezentacyjną nie notował najlepszych wyników. Może nie grał źle ale brakowało szczęścia i skuteczności, bo skład jest mocny ale coś po prostu im nie idzie. Dzisiaj grają z Tapparą, która jest wyżej w ligowej tabeli ale 2 dni temu grała w Lidze Mistrzów w Szwajcarii spotkanie z Davos. Wygrali 1-0 ale to nie był łatwy mecz i trochę sił ich kosztował więc tutaj lepiej zregenerowanym zespołem na to spotkanie powinni być goście. W obu zespołach po jednej poważnej absencji. U gospodarzy nie zagra napastnik Marela (20 spotkań rozegranych w tym sezonie, 7 bramek i 5 asyst na koncie) a w zespole Karpat nie zagra napastnik Hyry (15 występów w tym sezonie, 2 gole i 1 asysta na koncie). Z pewnością bardzo ważni gracze dla obu ekip. Bezpośrednie pojedynki między tymi zespołami w ostatnim czasie wyglądają tak:
kup.jpg
Moim zdaniem spotykają się tutaj dziś 2 wyrównane względem siebie drużyny i o ostatecznym wyniku zadecydują niuanse takie jak dyspozycja danego dnia. Ja próbuję tutaj zagrać na Karpat, bo liczę, że ten mecz w Szwajcarii 2 dni temu zrobił swoje i lepiej przygotowanym i wypoczętym zespołem na ten mecz będą goście. Po prostu liczę, że będą "świeżsi" od przeciwnika i to będzie taki niuans, który zadecyduje o ich wygranej 🙂
4-1
 
Ostatnia edycja:
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Strasznie cicho ostatnio w dziale hokejowym niemal całym A przecież ligi grają. Chciałem zauważyć że łasice z Oulu grają w tym sezonie słabo lub chimeryczne, a na pewno nie równo W związku z tym mam wielki problem żeby uznać że dzisiaj przegrają bo kurs na gospodarzy jest atrakcyjny I mam wrażenie że w takich meczach jak na złość Łasice osiągają dobre wyniki.

Może fakt mało konkretnego jwpisu z mojej strony zmobilizuje specjalistów od suomi do podzielenia się własnymi przemyśleniami..
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Strasznie cicho ostatnio w dziale hokejowym niemal całym A przecież ligi grają. Chciałem zauważyć że łasice z Oulu grają w tym sezonie słabo lub chimeryczne, a na pewno nie równo W związku z tym mam wielki problem żeby uznać że dzisiaj przegrają bo kurs na gospodarzy jest atrakcyjny I mam wrażenie że w takich meczach jak na złość Łasice osiągają dobre wyniki.

Może fakt mało konkretnego jwpisu z mojej strony zmobilizuje specjalistów od suomi do podzielenia się własnymi przemyśleniami..
Tak troche poczułem sie wywołany do tablicy. Ostatnio występuje bardziej w roli obserwatora, niż czynnego użytkownika forum. Wszystko u mnie w jak najlepszym porządku, ale czasu brak. Od grudnia postaram sie wrócić do pisania. Mam wrażenie, że hokej w tym sezonie ( jak chodzi o top ligi Europy ) jest trudniejszy do typowania, niż kiedykolwiek. Dotychczasowy porządek został nieco zaburzony głównie przez sytuacje z KHL. Różnice między poszczególnymi klubami nieco sie zatarły. Gracze często wybierali zaskakujące kierunki. Tak dla przykładu genialny Metsola wylądował w Szwajcarskim Kloten o_O a byłem niemal pewien, że wzmocni którąś z ekip Liiga. Tych przykładów jest dużo, dużo więcej...ale wracając do Liiga.....Lukko ma przed sobą dwie ciężki bitwy. To będzie troche weryfikacja roosteru i obecnej formy. Dla porządku warto wspomnieć, że ekipa z Rauma już ma podpisany kontakt na kolejny sezon z trenerem Virtanenem. Facet robi dobrą robote i nie ma sie tu co rozpisywać. Według buków Lukko jest dziś faworytem. No cóż...jakby nie patrzeć to lider. U siebie na 11 spotkań przegrali ledwie 2. Ostatnio ograna mocna ekipa TPSu. Rywal pod formą, bo zdaje sie, że po trzech porażkach ciągiem. Ja bym tutaj zasiał ziarno wątpliwości co do mocnego faworyzowania gospodarzy. Po pierwsze Lukko w listopadzie nie gra cudów. Ich trzy ostatnie spotkania, to rywale z topu z którymi ekipa z Rauma miała problemy. Poza tym Łasice są rządne rewanżu za porażkę u siebie w końcówce października. Ich ostatnie spotkanie z Saipa wbrew pozorom było dobre, ale cuda w bramce wyczyniał Westerholm. Było widać oznaki lepszej formy i ja bym ich dziś nie skreślał. To nadal kapitalna ekipa, która mimo falowania na pewno dziś powalczy. Gdzieś za drobne mozna zaryzykować ten kierunek ( o ile tak czujecie ) ale wynik może iśc w każdą stronę.

Lukko - Karpat - 2 ML - 2.20 - fortuna 💚✅


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1881
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Dziękuję. Słusznie poczułeś;) (się wywołany). A raczej okolice 1:2, 2:2 czy może 3:3 lub wyżej byś się spodziewał ?
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dziękuję. Słusznie poczułeś;) (się wywołany). A raczej okolice 1:2, 2:2 czy może 3:3 lub wyżej byś się spodziewał ?
To trochę loteria. Co prawda można pewne rzeczy przewidzieć znając Liige i graczy, ale to zawsze jest duże ryzyko. Nie wiemy w jakiej formie mogą być dziś bramkarze. Lukko statystycznie to najlepsza obrona Liiga. Starter ma gdzieś koło 93% obron. Z kolei Karpat ma fajnych grajków z tyłu, ale goalie już nie zawsze pomaga. Na pewno tego nie zagram, ale gdybym "musiał" typować to dałbym under 5,5 ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1304
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja może parę zdań o meczu w Pori. Gospodarze po przerwie reprezentacyjnej dobrze wystartowali . Zagrali dobry mecz w Jyvaskylla gdzie madrze sie bronili i skutecznie zaatakowali kiedy była okazja a JYP wszedł przeciez na wyoki poziom po przerwie bo wygrali jako druga ekipa w twierdzy Kalpa by pożniej zmieść z lodu HPK. Dalej Asy podejmowały Tappare ale nie wiem do konca jak patrzec na ten mecz bo Topory z pewnoscia mieli w glowach juz mecz rewanzowy z Davos za dwa dni na ktorym im zalezało, niemniej wpakować im 5 bramek tracac jedną to musi zwrocic uwagę. Teraz goscie. Oni xle rozpoczeli po przerwie, z Vassa jeszcze mogli to wziac ale jednak Sport wytargal wygrana. Natomiast z Jukuritem jak sami przyznali obrona nie staneła na wysokosci zadania , było sporo błędow, sami kibice Pelikanow mówia ze jeszcze nie czuja żaru w tym zespole by wrócic na zwycięską sciezkę , moze cos w tym jest. To tyle z niedawnych faktow. Asy u siebie w wiekszosci miewaja dobre wystepy, porazki yły z mocnymi rywalami i po walce jak rowny z rownym. Licze ze ta serie pociagna dalej Niklas Rubin gra ostatnio bardzo dobrze ( nie lubie takich nawiazań bo czasem to pecha przynosi) co daje spokój w obronie ale po to był ściagniety z Frolundy, potrzebował tez zmiany otoczenia i nowego wyzwania. Licze tez na amerykanskich graczy Asów, którzy mysle ze juz złapali klimat Suomi i zaczna zaznaczac swoja obecnosć.
Troche sie nadziobałem a miało być pare zdań, ale czy z tej mąki bedzie chleb to zobaczymy.

Assat ml kurs 1,9 STS STS⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +475
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ostatnio był wywód o Asach ale widać psu na bude się to zdało. Dziś kierunek Jukurit. Mimo że Jyp to fajny projekt na przyszłość, po przerwie zaczęli grać to jednak więcej doświadczenia po stronie ekipy z Mikeli widzę też więcej jakości u nich i spróbuję gości

Jukurit ml kurs 2,2 fortuna 🅾
 
Ostatnia edycja:
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Czy Asy rozgromią dziś Saipę? Bilans bezposreendich spotkań wskazuje, że Asy u siebie jakoś nie za dobrze grająz drużyną dzisiejszych gości. Wierzę jednak, że przy obecnej formie Saipy, gospodarzy stać na trzy gole.

Assat Pori, over 2.5 gola. Kurs: 1.73
 
Do góry Bottom