>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Liga Mistrzów 2011/2012

Status
Zamknięty.
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Komentatorów Polsatu Sport prosiłbym o bardziej profesjonalne komentowanie
Mi w pamięci zapadła sytuacja gdy przy stanie 14-13 i przerwie dla Zenitu, komentator nie był w stanie rozpoznać czy trener mówił w języku rosyjskim czy włoskim, ale był w stanie przetłumaczyć jego słowa :).
A odnośnie meczu. Widowisko bardzo dobre, jednak Skrze moim zdaniem brakuje jeszcze minimalnie opanowania. Widać to było w piątym secie, gdy prowadzili 5-1. Oni już chyba świętowali, a Zenit??? Zero załamania tylko 2 razy więcej skupienia. Mam wrażenie, że gdyby Skra nie uzyskała na początku 5. seta przewagi wygrałaby to spotkanie. No i to sędziowanie też pozostawia trochę do życzenia... Ale to tylko moje zdanie. Gratulacje dla obu zespołów.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mam kilka uwag i może będzie to trochę chaotyczny wpis, ale piszę to wszystko póki jeszcze pamiętam.

1. Ogólnie nie był to najlepszy mecz Zenitu Kazań. Rosjanie w półfinale zagrali zdecydowanie lepiej.

W trakcie sezonu krytykowałem rozgrywającego Vermiglio. Wczoraj zagrał świetnie i trochę mnie to zmyliło. Dzisiaj (nie wliczając piątego seta) grał przeciętnie. Sporo niedokładności, czytelne piłki do Mikhaylova. Gra środkiem na pewno na plus. W tie breaku Włoch spisał się doskonale. Mnóstwo gry środkiem w trudnych momentach i często gubiony blok.

Trochę brakowało dzisiaj skutecznej gry skrzydłowych po stronie Zenitu. Maxim Mikhaylov dostawał sporo czytelnych piłek (o czym wspominałem) i grał średnio. Evgeny Sivozhelez wystrzelał się wczoraj i dzisiaj grał źle. Zastąpił go doświadczony William Priddy, który dobrze przyjmował i skończył kilka ważnych piłek. Z bardzo dobrej strony pokazał się Yury Berezhko. Nie miał wielkiego udziału w ataku, ale większość piłek skończył, zwłaszcza w końcówce meczu. Dodatkowo świetnie przyjmował.

2. Skra nie zagrała źle, ale zabrakło jej zimnej krwi w końcówkach. A przecież słyną z tego, że w takich momentach zazwyczaj nie pękają.

Falasca zagrał źle. Dziwne wybory, czasami trochę schematyczna gra. Skutecznie grali środkowi i trzeba było ich wykorzystywać. Hiszpan wyraźnie się zatracił i wydaje mi się, że w piątym secie Możdżonek i Pliński nie dostali żadnej piłki (w końcowych fragmentach na pewno). Vermiglio przez jakiś czas też nie uruchamiał środkowych, ale właśnie w najważniejszym momencie meczu to Volkov i Apalikov byli najskuteczniejsi.

Wlazły słabo zaczął spotkanie, ale potem grał dobrze. Zabrakło mu jednak zimnej krwi w ważnych momentach, a właśnie wtedy był drużynie najbardziej potrzebny. Nagroda MVP ? Bez komentarza.

Winiarski bardzo dobrze w ataku i w przyjęciu. Zagrywka Michała to trochę nieporozumienie.

Bartek Kurek to temat na osobną dyskusję. Pamiętacie kto fatalnie zagrał w poprzednim sezonie w &quot;złotym secie&quot; właśnie w starciu z Zenitem ? Dzisiaj było podobnie. Bartek oddał bezpośrednio 20 punktów po swoich błędach (popsute zagrywki, błędy w przyjęciu, błędy w ataku i bloki rywali po jego atakach). Ogromny potencjał, ale w najważniejszych momentach według mnie nie wytrzymuje psychicznie.

Myślę, że warto wspomnieć o Pawle Zatorskim. Libero Skry zagrał w dzisiejszym spotkaniu doskonale. Zenit zagrywał dobrze (lepiej od Skry), a Paweł przyjął większość zagryweki to przyjął bardzo dobrze. Zdecydowanie najlepszy libero w FF.

3. Bardzo podobał mi się spokój Alekny w decydujących fragmentach. Czasami na czasach w ostrych słowach zwracał się do swoich siatkarzy, tak też trzeba. Ciekawie &quot;zagrał&quot; przy piłce meczowej dla Skry w czwartym secie. Przed zagrywką Mariusza Wlazłego wziął dwie przerwy dla swojej drużyny i to przyniosło korzyści. Po wejściu na parkiet punktował w tamtej partii tylko Zenit. Poza tym widać, że wnosi nową jakość do swoich zespołów. Nie chodzi tylko o aspekt sportowy, ale także o mentalność.

4. Ostatnia akcja (atak Winiarskiego) była kontrowersyjna, ale nie rozumiem po co przed samą dekoracją były na telebimach pokazywane powtórki ze zbliżeniem, na którym było widać delikatną obcierkę ? Spodowało to tylko gwizdy na hali, co według mnie było niepotrzebne.

Może jutro jeszcze coś dopiszę.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
4. Ostatnia akcja (atak Winiarskiego) była kontrowersyjna, ale nie rozumiem po co przed samą dekoracją były na telebimach pokazywane powtórki ze zbliżeniem, na którym było widać delikatną obcierkę ? Spodowało to tylko gwizdy na hali, co według mnie było niepotrzebne.
Podejrzewam, że na telebimach był ten obraz, który nadawano do telewizji, stąd też taka sytuacja. Na samym początku studia pomeczowego sytuacja była pokazywana jeszcze kilkukrotnie, by właśnie w końcu tę felerną obcierkę dojrzeć.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Podejrzewam, że na telebimach był ten obraz, który nadawano do telewizji, stąd też taka sytuacja. Na samym początku studia pomeczowego sytuacja była pokazywana jeszcze kilkukrotnie, by właśnie w końcu tę felerną obcierkę dojrzeć.
Tak, ale można temu zapobiec. Na meczach PlusLigi obraz, który nadawany jest do TV też jest, ale powtórek nie pokazują.

Po co było to pokazane ? Niepotrzebnie pojawiły się gwizdy, które uniemożliwiały rozpoczęcie dekoracji. Przecież i tak ta powtórka niczego nie zmieniła. Wprowadziła tylko nerwową atmosferę.

Takie jest moje zdanie.

Podobne zdanie ma również Paweł Woicki:
- Puszczenie tej sytuacji w tym momencie nie było potrzebne.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Ostatnia akcja ze sportem nie miała niestety nic wspólnego... nie wiemy jak potoczyłyby się losy tego meczu gdyby był przyznany słusznie zdobyty punkt. Zwykłe oszustwo niestety. Szkoda, choć to niedorzeczne do granic możliwość, że w takim momencie. Jasne, trzeba było wygrać ten mecz wcześniej, czy to 3:1, czy spokojniej w tie-breaku przy przewadze. Niemniej, w ostatniej akcji zostaliśmy obrzydliwie oszukani. Jestem zażenowany tym i zniesmaczony. Brawa dla Skry za cudowną grę w tym spotkaniu, i serce zostawione na boisku. Szkoda, że taki tego finał przykry.
Pozdrawiam.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Ostatnia akcja ze sportem nie miała niestety nic wspólnego... nie wiemy jak potoczyłyby się losy tego meczu gdyby był przyznany słusznie zdobyty punkt. Zwykłe oszustwo niestety. Szkoda, choć to niedorzeczne do granic możliwość, że w takim momencie. Jasne, trzeba było wygrać ten mecz wcześniej, czy to 3:1, czy spokojniej w tie-breaku przy przewadze. Niemniej, w ostatniej akcji zostaliśmy obrzydliwie oszukani. Jestem zażenowany tym i zniesmaczony. Brawa dla Skry za cudowną grę w tym spotkaniu, i serce zostawione na boisku. Szkoda, że taki tego finał przykry.
Pozdrawiam.
ale x kantów na korzyść Skry a krzywdzących Zenit to już nie widziałeś, w takim 2. secie 3 kanty spokojnie były i z takiego 21-15 byłoby 18-18.
 
damnie88 18

damnie88

Użytkownik
Niemniej, w ostatniej akcji zostaliśmy obrzydliwie oszukani.
Brawo za obiektywny punkt widzenia .. ciekawe co byś napisał, gdyby taka sytuacja byłaby na korzyść Bełchatowian ?
Bardziej poszkodowany powinien czuć się Zenit, bo przynajmniej trzy razy sędziowie decydowali na ich niekorzyść.
To jest sport i jest on nieprzewidywalny, a sędziują ludzie, którzy nie są nieomylni.
Skra prowadziła bodajże 5:1 w TB i powinna na spokojnie wygrać to spotkanie .. a jednak lepszy był Zenit.
Komentatorzy z Polsatu też byli bardzo bezstronni .. rozczarowali mnie pod tym względem.
Powiem tak, Skra nie wykorzystała sytuacji jakiej raczej nigdy mieć nie będzie, bo atut własnego &quot;podwórka&quot; i doping publiczności powinien wznieść ich na wyżyny. Wydaje mi się, że gdyby ten mecz został rozegrany w Rosji to stety, czy niestety ale Zenit wygrałby prawdopodobnie 3:0 oczywiście przy takiej dyspozycji jaką dzisiaj zaprezentowali.
Osobiście to cieszę się, że Zenit wygrał, choć myślałem, że wyleją kubeł zimnej wody na głowę Bełchatowian i wygrają bez straty seta.
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Sędziowie parę razy oszukali Rosjan...
Najlepsza taka akcja to była jak atakował z prawego Michajłow i sędzia zadecydował taśma-aut, tam ewidentnie po bloku było chyba to Winiar wtedy blokował i to była piłka na wysokości przedramienia...

Co do ostatniej akcji to obcierka była minimlna do granic możliwości i tylko zależało od Biereżki czy się przyzna. Sędziowie nie mieli prawa tego widzieć.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ostatnia piłka to kpina ze strony sędziów mogli zobaczyć powtórkę ale tego nie zrobili. Czemu tak postąpili to już tylko oni wiedzą. Gadanie że sędziowie też mylili się w stronę Bełchatowa to trochę przesada bo pomylić się przy piłce mało istotnej a meczowej to jest ogromna różnica. Fakt że Zenit wygrał zasłużenie ale szkoda że w taki sposób.
Wczoraj podobny zgrzytem zakończyło się spotkanie Scavolini TB 14-13 zagranie blok, taśma aut a sędzia widzi tylko taśmę i zamiast 14-14 mecz skończył się wynikiem 15-13.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
ale x kantów na korzyść Skry a krzywdzących Zenit to już nie widziałeś, w takim 2. secie 3 kanty spokojnie były i z takiego 21-15 byłoby 18-18.
Nie chcę mi się odpowiadać na ten kretyński zarzut, gdy piszesz o jakiś mniej istotnych piłkach w trakcie seta, w porównaniu z piłką, która zdecydowała o wygranej Final Four... Panie &quot;Trentino jest poza zasięgiem&quot;...

edit: poza tym, też byliśmy oszukiwani w trakcie setów, np. przy przełożeniach rąk nad siatką przez Ruskich.

A ta piłka z obcierką przy bloku, była nad wyraz istotna, że tak delikatnie to ujmę... więc nie opowiadajcie mi tu o byciu obiektywnym czy też nie, bowiem było to najzwyklejsze oszustwo. Żegnam
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Nie chcę mi się odpowiadać na ten kretyński zarzut, gdy piszesz o jakiś mniej istotnych piłkach w trakcie seta, w porównaniu z piłką, która zdecydowała o wygranej Final Four... Panie &quot;Trentino jest poza zasięgiem&quot;...


edit: poza tym, też byliśmy oszukiwani w trakcie setów, np. przy przełożeniach rąk nad siatką przez Ruskich.


A ta piłka z obcierką przy bloku, była nad wyraz istotna, że tak delikatnie to ujmę... więc nie opowiadajcie mi tu o byciu obiektywnym czy też nie, bowiem było to najzwyklejsze oszustwo. Żegnam
Kiedy niby gracze z Kazania tak strasznie przekładali ręce? Największa komedia meczu była jak sędziowie odwizdali bodajze Michajłowowi atak w taśmę kiedy z kosmosu chyba nawet było widać, ze blok Skry dotknął piłkę.

Po prostu siatkówka i piłka nozna jest technologicznie daleko w tyle za np. ligą NBA gdzie na nowoczesnym sprzęcie sędziowie mogą dokładnie oglądać akcje z ostatnich dwóch minut meczu i z całej dogrywki. Niedawno jak czytałem, ze Blatter i reszta tych leśnych dziadków z FIFA się podnieca, ze będzie &quot;rewolucja&quot; bo będzie się dało sprawdzic czy piłka minęła linię końcową to śmiać mi się chciało. W siatkówce najwięcej kontrowersji wywołują właśnie obcierki o blok i to kazdy doskonale wie a mimo to challange tego nie obejmuje.

Ja pamiętam do dziś jak w ostatnim półfinale ME Rosja - Serbia Michajłow atakował w ostatniej akcji tie breaka i tam piłka ewidentnie zmieniła kierunek po kontakcie z serbskim blokiem a sędziowie pokazali aut. Ruscy byli wtedy w wielkiej formie.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Nie chcę mi się odpowiadać na ten kretyński zarzut, gdy piszesz o jakiś mniej istotnych piłkach w trakcie seta, w porównaniu z piłką, która zdecydowała o wygranej Final Four... Panie &quot;Trentino jest poza zasięgiem&quot;...

edit: poza tym, też byliśmy oszukiwani w trakcie setów, np. przy przełożeniach rąk nad siatką przez Ruskich.

A ta piłka z obcierką przy bloku, była nad wyraz istotna, że tak delikatnie to ujmę... więc nie opowiadajcie mi tu o byciu obiektywnym czy też nie, bowiem było to najzwyklejsze oszustwo. Żegnam
przestan sie osmieszac lepiej, nie wiem dlaczego dla niektorych trudno zrozumiec podstawy, ale akurat w 2. secie skra zlapala jakis rytm i to w duzej mierze wlasnie dzieki pomocy sedziow, w koncu zdecydowanie latwiej sie gra z 5 pkt przewaga anizeli na styku.
gdyby nie te kanty 2. set mogl isc na styku i zakonczyc sie podobnie jak mistrzowskie koncowki skry z tb czy 4. seta i mecz mogl sie skonczyc nie w 5 a w 3 setach.
a co do obcierki winiarskiego to faktycznie byla tak widoczna ze sedziowie dokonali oszustwa na skale swiatowa, skoncz wstydu sobie oszczedz.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
przestan sie osmieszac lepiej, nie wiem dlaczego dla niektorych trudno zrozumiec podstawy, ale akurat w 2. secie skra zlapala jakis rytm i to w duzej mierze wlasnie dzieki pomocy sedziow, w koncu zdecydowanie latwiej sie gra z 5 pkt przewaga anizeli na styku.

gdyby nie te kanty 2. set mogl isc na styku i zakonczyc sie podobnie jak mistrzowskie koncowki skry z tb czy 4. seta i mecz mogl sie skonczyc nie w 5 a w 3 setach.

a co do obcierki winiarskiego to faktycznie byla tak widoczna ze sedziowie dokonali oszustwa na skale swiatowa, skoncz wstydu sobie oszczedz.

Panowie, proszę o odrobinę przyzwoitości, bez tych osobistych aluzji. Co do tego o czym wcześniej pisałeś Tadzin, a mianowicie kilku piłek w drugim secie odgwizdanych na korzyść Skry, to pomyśl przez chwilę - tak naprawdę to z tych kilku piłek, to tylko jedna mogłaby być na korzyść Zenitu - po tym punkcie serwis przeszedłby na stronę Rosjan i już kolejne akcje toczyłyby się inaczej niż toczyły w rzeczywistości. Chodzi mi o coś takiego co zostało przedstawione w filmie &quot;Efekt motyla&quot; (jeśli nie widziałeś, to gdzieś napewno w internecie przeczytasz opisy tego filmu). Może to co piszę jest troszeczkę OT, ale myślę, że wiesz o co mi chodzi. Zatem uważam, że drugi set padłby i tak na korzyść Bełchatowa; no chyba, że te &quot;kanty&quot; zostały odgwizdane gdzieś w okolicach remisu, ale raczej tak nie było, bo z tego co pamiętam, to polski zespół od początku drugiego seta dość wyraźnie prowadził.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Dokładnie ta akcja blok taśma aut była już przy wyraźnej przewadze Bełchatowian prowadzili wtedy bodajże 4-6 pkt. Więc ten 1 pkt nie wiele by zmienił tym bardziej że Skra była w gazie.
A co do tych 3 kantów to na pewno tyle ich nie było w tym secie.
 
lukasss 35

lukasss

Użytkownik
Wiecie co jest najsmutniejsze? Nie to, że Skra przegrała wygrany mecz, ale to, że połowa z was, jak nie większość cieszy się z tego. Macie radochę z tego, że możecie teraz nawrzucać Skrze jacy to oni są słabi, jak to oni znowu przegrali ważny mecz. Smutna polskie społeczeństwo.
Mówienie, że Skrze pomogli sędziowie jest dla mnie po prostu śmieszne. W 3 secie były chyba 3 błędy sędziowskie, 2 na korzyść Skry, 1 na korzyć Zenitu, także proszę ogarnijcie się trochę. Jeśli już sędziowie coś komuś zabrali to Skrze, bo popełnili błąd przy piłce meczowej.
Czepianie się komentatorów też jest dość śmieszne. Polska drużna gra w finale najważniejszych rozgrywek, grają jeden z najważniejszych meczów w życiu, to trudno, aby wśród ludzi interesujących się siatkówką nie było zainteresowania i emocjonowania się tym meczem. Emocje była są i będą również wśród komentatorów. Rozumiem, że większość z was kibicowała Zenitowi, ale na szczęście mamy jeszcze normalnych ludzi w Polsce, którzy kibicowali Polskiemu klubowi i wśród nich na pewno byli komentatorzy Polsatu, ale na pewno nie zabrakło im obiektywizmu w trakcie komentowania meczu. A wiedzę merytoryczną na temat siatkówki mają ogromną.
No i na koniec powiedzmy sobie otwarcie Skra była lepsza w tym meczu. Po słabym pierwszym secie, podnieśli się zaczęli grać swoją siatkówkę i dominowali przez 3 kolejne sety. To Skra dyktowała warunki przez całe 3 sety, to oni praktycznie cały czas byli na prowadzeniu. Czy wam się to podoba czy nie to właśnie tak było, Skra była zespołem lepszym i pechowo przegrała końcówkę.
Pozdrawiam kibiców Skry.
 
przemo300 8,2K

przemo300

Użytkownik
Dlaczego Skra przegrała?

W dużej mierze dzięki &quot;pomocy&quot; swojego trenera.
Widzieliście co zrobił Alekno przy piłce meczowej dla Bełchatowa?
Wziął dwa czasy, które miały wybić z uderzenie Wlazłego, co skutecznie mu się udało.
Jaki posłuch wśród zawodników ma trener skoro mówi by zagrywać bezpiecznie, a Wlazły uderza z pełną mocą, daleko w aut?
Nie potrafi przetłumaczyć Falasce by w kluczowym momencie uruchomił środek, mam tu na myśli szczególnie piątego seta,
w którym to Miguel ani razu nie zagrał przez środek :!: Od stanu 5-1 aż się o to prosiło by zdobyć łatwy punkt.
Kompletnie nie był wykorzystany potencjał jaki mają nasi środkowi.

Szkoda niewykorzystanej szansy...
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Rozumiem, że większość z was kibicowała Zenitowi, ale na szczęście mamy jeszcze normalnych ludzi w Polsce, którzy kibicowali Polskiemu klubowi i wśród nich na pewno byli komentatorzy Polsatu, ale na pewno nie zabrakło im obiektywizmu w trakcie komentowania meczu. A wiedzę merytoryczną na temat siatkówki mają ogromną.
Owszem ja na przykład kibicowałem Rosjanom, ponieważ na Skrę nie postawiłbym ani złotówki po takim meczu z Turkami i ogólnie po tym co widziałem w ich wykonaniu w LM i PLS.. Aspekty materialne są dla mnie w tym momencie ważniejsze niż historyczny sukces Skry która miała szansę na zwycięstwo dzięki temu, że byli gospodarzem turnieju. Powiedzmy sobie szczerze, że Skra nie zagrałaby w FF gdyby nie turniej w Polsce. Nie lubiana prze zemnie drużyna Maceraty czy też Cuneo mają większy potencjał aniżeli nasza Skra. Swoją drogą ktoś powinien pomyśleć, dlaczego w fazie eliminacyjnej do FF spotykają się takie drużyny jak Cuneo z Lube czy póżniej Lube z Trento. Po co? żeby był słabszy poziom finału? Szkoda mi Trentino(tak jestem ich wielkim fanem i to im a nie Skrze kibicowałem w FF ???? ) bo jestem praktycznie pewny, że z wczorajszą formą Zenitu spokojnie Itas by ich pokonał.. a już na pewno skończył by jedną z dwóch piłek meczowych w górze... Wynik idzie do historii, zgadzam się z DawidBarca co do tego, że Zenit kompletnie zdominuje LM 2013 i pewnie w kolejnych latach też... Odejście Osmanego na pewno wyrówna poziom we Włoszech.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Ostatnia akcja kontrowersyjna. Sędziowie mieli możliwość sprawdzenia swojej decyzji w systemie challenge, ale tego nie zrobili. Trochę mnie to dziwi, ale być może sędzia główny był przekonany, że podjął dobrą decyzję.

Dziennikarz &quot;Przeglądu Sportowego&quot; Kamil Drąg, który w wywiadzie z Michałem Winiarskim zadał takie o to pytanie:
Dobrze, że ostatnia akcja została pokazana na telebimie i wszyscy kibice mogli się przekonać, że sędzia popełnił rażący błąd ?
Słowo rażący jest po prostu śmieszne. W Polsacie Sport pokazywali kilka powtórek i naprawdę ciężko było stwierdzić czy było tam dotknięcie bloku. Dopiero ostatnia powtórka ze zbliżeniem pokazała, że chyba było tam delikatne muśnięcie.

Pokazanie tej powtórki na telebimie przed ceremonią dekoracji było dla mnie trochę głupią decyzją.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Nie zgadzam sie z tym hurraoptymizmem odnosnie Zenitu, ze to to tamto bla bla bla.
Wlosi poza Trento maja Macerate, maja Cuneo a Zenit z Juantoreną i Michajłowem owszem będzie bardzo groźny, ale to że będą nieosiągalni czy takie tam to bzdury.
W finale Zenit grał słabo, naprawdę słabo, jedynie zagrywka im bardzo siedziała.
Statystyki w ataku tylko to potwierdzają a rozegranie Vermilio poza TB było słabe (wg mnie to bardziej nasi stali sie kosmicznymi wiatrakami, z kolei Falaska wszytsko rzucał na dwublok).
Słaby mecz Zenitu, Skra przegrywa przez zdecydowanie Falaskę i Kurka. Wlazly swietny mecz ale MVP to żart.
dla mnie MVP Alekno.
Zatorski oczywiscie zdecydowanie najlepszy libero, tamten wybor to jeden wielki smiech na sali.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Owszem ja na przykład kibicowałem Rosjanom, ponieważ na Skrę nie postawiłbym ani złotówki po takim meczu z Turkami i ogólnie po tym co widziałem w ich wykonaniu w LM i PLS.. Aspekty materialne są dla mnie w tym momencie ważniejsze niż historyczny sukces Skry która miała szansę na zwycięstwo dzięki temu, że byli gospodarzem turnieju. Powiedzmy sobie szczerze, że Skra nie zagrałaby w FF gdyby nie turniej w Polsce. Nie lubiana prze zemnie drużyna Maceraty czy też Cuneo mają większy potencjał aniżeli nasza Skra. Swoją drogą ktoś powinien pomyśleć, dlaczego w fazie eliminacyjnej do FF spotykają się takie drużyny jak Cuneo z Lube czy póżniej Lube z Trento. Po co? żeby był słabszy poziom finału? Szkoda mi Trentino(tak jestem ich wielkim fanem i to im a nie Skrze kibicowałem w FF ???? ) bo jestem praktycznie pewny, że z wczorajszą formą Zenitu spokojnie Itas by ich pokonał.. a już na pewno skończył by jedną z dwóch piłek meczowych w górze... Wynik idzie do historii, zgadzam się z DawidBarca co do tego, że Zenit kompletnie zdominuje LM 2013 i pewnie w kolejnych latach też... Odejście Osmanego na pewno wyrówna poziom we Włoszech.
Brakuje Ci trochę obiektywnej oceny.
Skra w PLS prezentowała się świetnie nie licząc słabszego początku sezonu. W LM również prezentowała się bardzo dobrze nie licząc jednego słabszego występu we Francji.
Dlaczego takie zespoły jak Lube czy Cuneo spotykają się ze sobą przed FF ? Np. Dlatego że Lube w fazie grupowej okazuje się być słabszym zespołem od Loko Novosibierisk gdyby wyszli z miejsca pierwszego to spotkali by się z Trentino w półfinale o ile pokonali by swoich przeciwników w drodze do FF.
Co do piłek meczowych w górze to Skra takowej nie miała ani jednej. Chyba że tym masz inny punkt postrzegania piłki meczowej w górze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom