>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Lagspike, rozłączanie internetu | UPC

V 0

vivipumu

Użytkownik
Cześć, piszę na forum bo już nie mam siły do mojego operatora - problemy z internetem są w zasadzie od jego instalacji, sieć mam podzieloną na dwie sieci, 2.4 i 5ghz, często bywa tak że jedna nie działa w ogóle (chociaż da się z nią połączyć), albo działa ale opóźnienie jest wysokie (~200-300ms) a druga w tym czasie potrafi być okej (po czym co jakiś czas występuje lagspike ~1k ms).Nie ma zależności która sieć działa - czasami jest to 2.4ghz, czasami 5ghz. Dodatkowym problemem jest korzystanie z urządzeń bazujących na wifi - odkurzacz, drukarka, tv box - one śmigają na 2.4 i często zrywa z nimi połączenie. Drukarkę jeszcze rozumiem, bo jest na piętrze i w teorii miałaby prawo gubić sygnał, ale odkurzacz i tv box znajdują sie bezpośrednio obok routera.
Obecne pomiary speedtestem -
na sieci 5Ghz DL 30mbps UL 18,64mbps (a dosłownie chwilę wcześniej DL 5mbps UL 15mbps)

Oczywiście technicy mówią tylko że no panie, u mnie wszystko jest okej, no i na tym się ich pomoc kończy.
Mam niemały orzech do zgryzienia, bo nie wiem czy to kwestia piętrowego domu (chociaż piętrze na którym znajduje się router problem też się czasami pojawia), czy routera (connect box to decent router czy jakiś szajs i lepiej kupić swój sprzęt?)
czy po prostu UPC to g*wno i nic nie mogę z tym zrobić.
Myślicie że repeater /nowy router cokolwiek pomogą czy raczej zacierać już rączki na składanie wypowiedzenia w grudniu?
Jutro dostanę nową kartę sieciową, więc zobaczę czy problem dalej będzie występował, ale widząc że na telefonie problem też się pojawia - straciłem na to nadzieje
Z

Z góry dzięki za rady i pomoc!
 
Do góry Bottom