>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Komornik a gra i wypłata z zakładów bukmacherskich

N 0

narrom4

Użytkownik
Witam,

W związku z tym, że mam zajęcie komornicze na kilkanaście tysięcy PLN naszły mnie pewne pytania, które wolałbym najpierw zadać tutaj niż komornikowi ;)

1. Czy zgodne z prawem jest wykorzystywanie dostępnych środków (które pozostawia mi komornik na koncie co miesiąc - 1950zł netto) w jakiejkolwiek części na zakłady bukmacherskie? Oficjalne przelewy na konto zakładów bukmacherskich firmy zarejestrowanej i legalnej w PL.

2. Załóżmy, że punkt 1. jest zgodny z prawem (tak mi się wydaje). Czy jeśli np. wpłacę na moje konto u bukmachera XYZ (już w czasie trwającego zajęcia komorniczego) kwotę np. 100 PLN, a następnie po kilku dniach/tygodniach/miesiącach wypłacę dużą większą kwotę, która jest wynikiem większych wygranych niż przegranych, np. 10 000 PLN, czy komornik uzna to za ukrywanie majątku? Chodzi mi o okres od kiedy kwota na koncie u bukmachera będzie wyższa niż wpłacona, a wypłata jeszcze niezlecona - zamrożona większa kasa na koncie u bukmachera. Nawet chętnie bym te przykładowe 10 000PLN przeznaczył na spłaty zajęcia komorniczego, tylko obawiam się że sama zmiana 100 PLN na 10 000PLN i czas pomiędzy wpłynie na uznanie, że to ukrywanie majątku. Skąd bowiem komornik ma wiedzieć dlaczego nie wypłaciłem kiedy na koncie było 110 PLN, tylko czekałem aż się nazbiera więcej. Czy czekałem w tym przypadku znaczy ukrywałem? Teoretycznie tylko jeśli wypłaciłbym równe 100PLN to mój majątek się nie powiększył, no i oczywiście jeszcze w sytuacji, gdybym przegrał te 100PLN od razu... Co z sytuacją kiedy wpłacę 100 PLN, przegram, kwota zmniejszy się do 20PLN a później wygram i dojdzie np. do 200PLN. Czy można takie 200PLN lub wcześniej wspomniane 10 000PLN wypłacić bez obaw, że podejdzie to pod ukrywanie majątku. Nawet będę zadowolony jak to od razu pobierze komornik na poczet spłaty zadłużenia, byle bez prawnych konsekwencji dla mnie.

Zaznaczam, że chodzi mi o legalne rozwiązanie sprawy.
 
Do góry Bottom