>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Jakie prawdopodobieństwo

coldsex 15

coldsex

Użytkownik
Zastanawia mnie jedna sprawa.
Jakie jest prawdopodobieństwo strzelenia 30meczy pod rząd powyżej 0,5 gola w okresie 30-35 dni?
Jak sądzicie wydaje się łatwo, w końcu meczy sporo i wytypowanie jednego meczu w którym gol chociaż jeden padnie nie graniczy z cudem.
Ale czy na dłuższą metę da rade?
Może 1 mecz na 2dni i przedłużyć do 60dni?
A np w taki weekend dużo dużo więcej meczy to można więcej zagrać, ale nie szaleć.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Prawdopodobieństwo trafienia jednego takiego meczu wynosi około 95%. Tak więc szansa na trafienie 30 typów pod rząd to 23,1%.
 
coldsex 15

coldsex

Użytkownik
Hmm pewnie grając te 0,5gola i tak przy którymś razie wtopimy kasę a zysk do straty będzie o wiele mniejszy.
Trzeba się zastanowić czy ten jeden mecz na dzień jest tak opłacalny, trochę gram tak na sucho i dość dużo trafiłem w 4 dni 16/16.
Trzeba przemyśleć to.
 
T 0

typkarz

Użytkownik
Kiedyś tak chciałem spróbować to w pierwszy dniu trafiłem dwa mecze pod rząd z wynikiem końcowym 0-0. Na tym się skończyło ???? .
 
travism 190

travism

Forum VIP
Prawdopodobieństwo? hmm... zalezy pod kątem jakiej ligi patrzysz, bo jeżeli masz zamiar stawiać Hiszpanie, Holandie to to prawdopowobieństwo wzrasta, a jeżeli chcesz wieksze kursy przy ligach takich jak Bundesliga (głównie 2), Francja czy Polska to prawdopodobieństwo jest mniejsze bo te ligi sa bardziej underowe (?). Mój pierwszy typ to byl mecz Metz - Nantes i od razu nie trafiony ale tłumacze sie tym że nie analizowałem tylko zapożyczałem od innej osoby. Zacząłem drugi raz i jak narazie w 13 dni zrobiłem 70 euro grając takim systeme. 17 meczy trafionych w 13 dni głównie w Ligach Polskiej, Francuskiej czy 2. Bundeslidze. Analizując te overy głównie patrze na to ile wyników bez bramek w sezonie osiągnęła dana drużyna, jezeli stosunkowo mało to stawiam. Ale tylko i wyłącznie zależy to od szczęścia, a na takim systemie myśle ze można zarobić ;)
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Nic z twojego systemu nie będzie.
Zalóżmy, że przeznaczysz 10% kapitalu na każdy z tych meczy. Poiadasz budżet 1000 pln.
Weźmy marżę na te zdarzenia z największych komercyjnych bukmacherów, wynosi ona okolo 6-8%. Dzielimy to przez 2 (zdarzenie 2 drogowe) = 3,5%
Grasz np.100 meczy, nie ważne czy jeden dziennie, czy co tydzień. Wynik będzie ten sam.
Przewidywalny wynik gry i stan twojego budżetu po 100 meczach:
1000 pln - [100 meczy x 100pln x 3,5%marża] = 650 pln
Innymi slowy, grając takie coś tracisz 3,5 grosza na każdą postawioną zlotówkę.
To są kursy gdzieś w granicach 1,03 - 1,15 jak się nie mylę. Bukmacherzy zaniżają je dodatkowo licząc że typerzy tacy jak ty zagrają takiego &quot;pewniaczka&quot;. WIęc rzeczywista marża na typ over 0,5 nie wynosi średnio 3,5% ale gdzieś 5%. Więc i tak obliczylem ci twój proponowany zysk (a raczej stratę) bardzo optymistycznie ;)
Pozdrawiam
 
grzesko 0

grzesko

Użytkownik
bukzaplac takie obliczenia są dobre, ale dla ruletki czy innych zdarzeń losowych. Typowanie spotkań wyłamuje sie z tak prostych wyliczeń. kursy zmieniają sie z przebiegiem czasu. Wystawione kursy nie odwzorowywują realnych szans. Przy rzucie monetą masz 50/50 jednak dla kursów 1,9/1,9 nie jest 50/50. Tak wydaje się osobie wystawiającej kursy ale tak nie jest, to są tylko przypuszczenia.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
bukzaplac takie obliczenia są dobre, ale dla ruletki czy innych zdarzeń losowych. Typowanie spotkań wyłamuje sie z tak prostych wyliczeń. kursy zmieniają sie z przebiegiem czasu. Wystawione kursy nie odwzorowywują realnych szans. Przy rzucie monetą masz 50/50 jednak dla kursów 1,9/1,9 nie jest 50/50. Tak wydaje się osobie wystawiającej kursy ale tak nie jest, to są tylko przypuszczenia.

To możesz zrobić sobie symulację w celu sprawdzenia tego ewenementu. Obstaw za symboliczne 2pln każdy mecz dziennie na konfigurację over 0,5. Kilkaset spotkań miesięcznie i wyliczasz ujemny yield, który będzie zbliżony do marży bukmachera podzielonej przez 2 (w tym przypadku).

Ja nie twierdzę, że w każdym meczu prawdpodobieństwo oszacowane jest perfekcyjnie. Tak jak napisaleś w jednym spotkaniu szanse na over 0,5 spadają, w innym jest odwrotnie.

Możesz też wybierać jeden mecz dziennie po dokladniej jego analizie. Tylko nie wiem co tu analizować, najważniejsze rzeczy są uwzględnione przez bukmacherów. A może nie brali pod uwagę np pogody, sytuacji psychicznej zadowników, czy czego tam jeszcze.
Nie zajmuję się tego typu analizą, więc nie wiem. Ale jeśli umiesz przewidzieć prawdopodobieństwo lepiej od buka na podstawie tych danych to plus dla ciebie.
 
dark-nightmare 242

dark-nightmare

Użytkownik
A jak ktoś gra w betfair gdzie nie ma marży? I można sobie samemu ustalać kursy? Statystyka jest taką dziedziną nauki że udowodni ci ze na księżycu rosną buraki. ;)
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Niby masz rację. Ale nie polecam na gieldzie obstawiać zdarzenia i czekać na wynik. A już napewno nie po niskich kursach.
Obstawimy 100 pln po kursie 1,05 na over 0,5. Prowizja wyniesie 5,25 pln w przypadku wygranej.
Zysk: 105 - 100 - 5,25 = - 0,25 pln
Mecz wygrany ale zanotowaliśmy stratę 25gr. Wnioski nasuwają się same.
 
coldsex 15

coldsex

Użytkownik
Zacząłem grać tym system na lay, ustalasz tam sam swoją wygraną.
Chcę z każdego meczu zysk 2e mieć przy zobowiązaniu wychodzi 24e średnio.
Przegram 20E wtedy stwierdzę że gra nie ma sensu, chyba że na dalekim etapie gry zalicze wtopę to jasne że będzie opłacało się grac dalej;)
 
dark-nightmare 242

dark-nightmare

Użytkownik
Chyba chodzi ci o wygraną netto, w tym przypadku bedzie to 5 pln x 5% = 0,25 pln prowizji.
Chodzi mi o to że swoje obliczeni z kosmosu wziąłeś . Masz 100 stawiasz po kursie 1,05 to wygrywasz 104,75 a nie jak ty piszesz że będzie się -0,25gr
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Jasne, mój bląd. Prowizja 25gr, a nie 5,25 pln. Napisalem to w poprz. poście, pomylilem wygraną netto z brutto i od tego liczylem prowizje.

Co do systemu na betfair, istnieją o wiele efektywniejsze niż granie over 0,5 i czekanie na wynik. I nie są zbyt skomplikowane.
 
Do góry Bottom