>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Niemiec (wyscig nr 10) 20.07.08

Status
Zamknięty.
roy. 187

roy.

Forum VIP

Tym razem kierowcy F1 przeniosa sie do naszych zachodnich sasiadow gdzie zostanie rozegrany 10juz wyscig w tym sezonie. Bardzo ciekawi mnie tutaj taktyka BMW, czy Niemcy zechca faworyzowac Nicka na wlasnym terenie? Czy Kubica utrze nosa swojemu przemadrzalemu koledze? Oby, na to licze! Na te i wiele innych pytan dowiemy sie juz w niedziele! Zapraszam do pisania analiz.
 
typper 2

typper

Użytkownik
Tak się zastanawiam na ile ostatnia jazda Nicka to jego dobra forma, a na ile przypadek. Kurs H2H z Kubicą 2.55. Nick u siebie, może być ciekawie, mam jednak zasadę, że stawiam dopiero po kwali, które nie oddają w pełni tego co będzie miało miejsce podczas wyścigu. Najlepszy przykład - Kovalainen ostatnio. Kurs na Hamiltona w parze był cud miód i orzeszki;]
 
P 0

patyk

Użytkownik
Ja myślę że: Jeżeli będzie padać, McLareny będą szaleć. Jeżeli będzie bardzo ciepło, Ferrari zdeklasuje McLarena.
Ogólnie, ludzie wypowiadają się, że tor podobny jest do Magny Cours, a pamiętamy chyba wszyscy jak ładnie Ferrari tam odjechało od reszty. Kwestią najważniejszą jest tutaj chyba jednak pogoda, bo zauważyłem że bolidy McLarena jak i sami kierowcy (Lewis i Heikki) w deszczu dużo lepiej radzą sobie od Ferrari (Kimi i Felippe). Ponadto przytoczę ciekawą wypowiedź z pewnego, bardzo dobrego i profesjonalnego serwisu na temat bolidów:
Ferrari F2008 jest uważane za bolid znacznie delikatniejszy dla opon, niż jego główny rywal w mistrzostwach McLaren MP4-23. Oznacza to nie tylko większą spójność na dystansie całego wyścigu, ale także mniejsze zużycie opon przy wysokich temperaturach. Jednak z drugiej strony, bardziej agresywny MP4-23 łatwiej dogrzewa opony na kwalifikacyjne okrążenie i w dodatku może być lepszy przy niższych temperaturach.
oraz wypowiedź Kimiego:
„Mam nadzieję, że będzie gorąco, tak jak zwykle na Hockenheim.” – powiedział Raikkonen. „Nasz samochód spisuje się bardzo dobrze przy wysokich temperaturach, zużycie opon także nie jest zbyt duże. Mam więc nadzieję na gorący weekend. Ciężko jest wyprzedzać, jednak kwalifikacje nie są tu tak ważne, jak na innych torach. Mimo tego start z pierwszego rzędu znacznie ułatwiłby sprawę”.
Ponadto bardzo liczę na Massę w tym wyścigu. Jest to zawodnik, który podobnie jak Lewis przeplata dobre wyścigi słabszymi. Ostatnio Massie na Silverstone nie poszło zbyt dobrze i był za to bardzo krytykowany. Wg. mnie powtarza się tutaj sytuacja z początku sezonu, kiedy to po 2 wyścigach miał 0 punktow i też zwaliła się na niego fala krytyki a następnie w Bahrajnie odniósł piękne zwycięstwo.
Lewis także jeździ bardzo w kratkę, ostatnio miał bardzo dobry wyścig, więc jak dla mnie w tym wyścigu znowu odwali jakąś głupote :jezora:
Na temat BMW ciężko cokolwiek powiedzieć. Myślę jednak że BMW nie będzie faworyzować Nicka ze względu na jego narodowość. W końcu to Kubica traci 2 punkty do 1wszego miejsca w klasyfikacji i to Kubica ma realne szanse na WDC jeżeli 2 konkurencyjne teamy będą prezentowały nadal taką postawę.
Poza tym, Nick w niemczech nie jest jakoś super popularny. Nawet ich gazety/brukowce śmieją się z niego przekręcając jego nazwisko na Laidfield (Laid = po niemiecku coś w stylu - żal, bieda itp).
Ponadto w stawce poza Nickiem jest jeszcze 4 innych niemieckich kierowców, więc publika będzie miała komu kibicować. Myślę że jeżeli jakiś niemiec ma być gdzieś faworyzowany, to będzie to Vettel w STR.
 
P 0

patryk_1425

Użytkownik
Wg. Prognozy pogody deszcz w piątek na 70%; w sobote na 15% a w niedziele deszcz na około 40% także raczej deszczowo, chociaż jeśli bedą tylko przelotne opady to będzie normalny wyścig, ale na pewno nie będzie padać tak jak podczas ostatniego GP.
 
dydel12 0

dydel12

Użytkownik
wypatrzyłem niezły kurs na
h2h
Kazuki Nakajima (JPN/Williams) Nelson Piquet Jr. (BRA/Renault) 1,75
Piquet jeździ lepiej w kwalifikacjach niż Nakajima moim zdaniem to właśnie Nelson wygra w tej parze.

I sesja:
9 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:16.821 1.284
10 Nelsinho Piquet Renault 1:17.063 1.526
II sesja:
15 Nelsinho Piquet Renault 1:16.734
17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:16.829

QUALIFYING
BRITISH GRAND PRIX
Nelsinho 7
Kazuki 15

GRAND PRIX DE FRANCE (tor bardzo podobny do tego w niemczech)
Nelsinho 11
Kazuki 16
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
czemu taki duzy kurs jest na rosberga?

trulli-rosberg 2 1.85, na 1 taki sam, jak dla mnie to typ dnia, postawilem za cala kase na koncie, po testach i treningach widac ze roznica jest bardzo duza, rosberg podkresla w wywiadach ze ten tor mu pasuje
 
lechu_pb 0

lechu_pb

Użytkownik
czemu taki duzy kurs jest na rosberga?

trulli-rosberg 2 1.85, na 1 taki sam, jak dla mnie to typ dnia, postawilem za cala kase na koncie, po testach i treningach widac ze roznica jest bardzo duza, rosberg podkresla w wywiadach ze ten tor mu pasuje
mówisz o kwalifikacjach czy o wyścigu ??
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
kwalifikacje

w millenium kursy sa takie 1.65-1.95 takie same kursy w bahu, jak dla mnie niemiec jest tutaj faworytem
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Kierowca McLarena Lewis Hamilton wystartuje z pole position podczas niedzielnego wyścigu Formuły 1 o GP Niemiec. Polski kierowca z zespołu BMW Sauber, który miał problemy techniczne ze swoim bolidem w trzeciej sesji treningowej &quot;wykręcił&quot; siódmy czas w kwalifikacjach.
W czasie kwalifikacji kierowcom towarzyszyły dobre warunki atmosferyczne. Jako pierwszy z pit lane wyjechał kierowca Williamsa Nico Rosberg. W pierwszej części najszybciej pojechał Felipe Massa, tuż za nim był inny kierowca Ferrari, Fin Kimi Raikkonen,a na trzecim miejscu znalazł się Lewis Hamilton z zespołu McLarena. Robert Kubica uzyskał dopiero czternasty czas i z małymi problemami awansował dalej. Wśród pechowców, którzy nie przeszli do kolejnej fazy był m.in. trzeci kierowca z GP Wielkiej Brytanii, Brazylijczyk Rubens Barrichello.

W drugiej części kwalifikacyjnej najlepszy okazał się Hamilton. Polski kierowca &quot;wykręcił&quot; szósty czas i tym razem pewnie awansował do finałowej sesji. Negatywną niespodzianką było dopiero dwunaste miejsce Nicka Heidfelda, który nie dostał się tym samym do trzeciej fazy.
Podczas części finałowej Kubica zajął siódme miejsce i w niedzielę wystartuje z czwartej linii. Pole position wywalczył Brytyjczyk Lewis Hamilton, co bardzo ucieszyło kierownictwo McLarena, dla którego występ na torze Hockenheim jest &quot;domowym&quot; wyścigiem. Na drugim miejscu uplasował się kierowca Ferrari Felipe Massa, a trzeci był Heikki Kovalainen.
wp.pl
1. Lewis Hamilton McLaren 1:15.218 1:14.603 1:15.666
2. Felipe Massa Ferrari 1:14.921 1:14.747 1:15.859
3. Heikki Kovalainen McLaren 1:15.476 1:14.855 1:16.143
4. Jarno Trulli Toyota 1:15.560 1:15.122 1:16.191
5. Fernando Alonso Renault 1:15.917 1:14.943 1:16.385
6. Kimi Räikkönen Ferrari 1:15.201 1:14.949 1:16.389
7. Robert Kubica BMW Sauber 1:15.985 1:15.109 1:16.521

8. Mark Webber Red Bull 1:15.900 1:15.481 1:17.014
9. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:15.532 1:15.420 1:17.244
10. David Coulthard Red Bull 1:15.975 1:15.338 1:17.503
11. Timo Glock Toyota 1:15.560 1:15.508
12. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:15.596 1:15.581
13. Nico Rosberg Williams 1:15.863 1:15.633
14. Jenson Button Honda 1:15.993 1:15.701
15. Sebastien Bourdais Toro Rosso 1:15.927 1:15.858
16. Kazuki Nakajima Williams 1:16.083
17. Nelsinho Piquet Renault 1:16.189
18. Rubens Barrichello Honda 1:16.246
19. Adrian Sutil Force India 1:16.657
20. Giancarlo Fisichella Force India 1:16.963
Moje odczucia :
- Kimi ustawiony na deszcz
- Massa ustawiony na suchy wyścig
- bardzo dobra jazda Kubicy i Vettela
- Alonso będzie walczył o podium
- Trulli w wyścigu już tak szybki nie będzie
- Heidfeld tragedia
- Red Bull coś za spokojny
no i Hamilton miazga. Jeśli nie popełnił jakiś błędów na ostatnim kółku to wydaje mi się, że jest dość solidnie zatankowany i bez problemów powinien wygrać to GP. Jest w mega formie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

F1: Robert Kubica top 6?
Typ: Tak
Kurs : 1,70 bwin ⛔⛔ 7pozycja⛔⛔


Po pechowym występie w GP Wlk Brytanii gdzie Robert Kubica nie dojechał do mety przyszła pora na GP Niemiec na torze Hockenheim. Jak podczas poprzedniego weekendu Grand Prix i tym razem nie obyło sie bez problemów z bolidem i w trakcie sesji treningowych Robert miał problemy z należytym funkcjonowaniem skrzynii biegów zajmując 20pozycje w trzecim treningu. Naszczęście podczas sesji Kwalifikacyjnej było już zdecydowanie lepiej i BMW Roberta uplasowało sie na 7pozycji a do wyścigu ruszy z 4linii mając bezpośrednio przed sobą Raikkonena. Dlaczego uważam że Robert może zajac miejsce w top 6? Odpowiedź jest jasna, o ile nie będzie problemów z bolidem a na takie sie raczej nie zanosi bo mechanicy zrobili wszystko by wyeliminowac defekt ze skrzynią biegów to przed Robertem zapowiada się ciekawy wyścig, a przeskoczenie o jedną pozycje do góry jest zdecydowanie w możliwościach naszego kierowcy który wciąż walczy przecież o tytuł Mistrza Świata;) Byc może jutro takze spadnie deszcz a Robert jak mało który kierowca popełnia mało błędów. Przed nim ruszy Fernando ALonso którego podejrzewam że ma małą ilośc paliwa a w ostatnich wyścigach Alonso popełniał wiele głupich błędów dając się wyprzedzac innym i nie jestem taki pewien czy utrzyma swoja wysoką lokate. A Robert nie powinien drugi raz z rzędu nie ukończyc wyścigu i takiej wiadomości nawet nie przyjmuje na myśl ;) Top 6 jak najbardziej w zasięgu Polaka ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
A ja mam pytanie, kiedy FIA wezmie sie za McLarena?? Przeciez znowu bylismy swiadkami &quot;Team Orders&quot; Co z tego ze nie przez radio. Przeciez Heikki nie jest taki slaby zeby dac sie tak objechac Hamiltonowi..................
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
A ja mam pytanie, kiedy FIA wezmie sie za McLarena?? Przeciez znowu bylismy swiadkami &quot;Team Orders&quot; Co z tego ze nie przez radio. Przeciez Heikki nie jest taki slaby zeby dac sie tak objechac Hamiltonowi..................
Dokładnie mam o to samo pretensje! Nawet po wyścigu widziałem wywiad z Hamiltonem i publicznie on podziękował Heikkiemu że go przepuścił i zachował się dobrze bo jego zdaniem to on był szybszy i dzięki temu mógł walczyc o zwycięstwo. A taka rzecz przecież nie miała miejsca pierwszy raz, bo taka sama sytuacja miała miejsce kilka tygodni temu..
McLaren :zoltakartka:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom