>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Istanbul (11.05.2008) wyścig #5

Status
Zamknięty.
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
To będzie ciekawy wyścig ???? . To na pewno. I właściwie tyle pewnego w tym temacie ???? . Jest to trudny wyścig do obstawiania, ale ciekawy.
Jako, że typów jeszcze nie ma, napiszę parę swoich wniosków po kwalifikacjach:
1). Massa jest piekielnie dobry na tym torze. Pomimo tego, ze jest najmniej zatankowany z całej 10-tki, moim zdaniem to właśnie on wygra.
2). Najmocniej zatankowany z pierwszej piątki jest Kubica.
Massa +1.5
Kovalainen +1.5
Hamilton +1.4
Raikkonen +1.9
Kubica +2.3
To są różnice czasów między Q2 a Q3. Moim zdaniem Kubica ma paliwa więcej na jakieś 3 (+/- 1) okrążenia od pierwszej czwórki.
3). Raikkonen jest w trudnej sytuacji, by chociażby zawalczyć o podium. Po tym porównaniu widać, że najprawdopodobniej ma więcej plaiwa o pierwszej trójki, lecz nie sądzę, by te 1-2 okrążenia pozwoliły mu na walkę w pit-stopie o pozycje.
4). Walka o podium będzie arcyciekawa. Nie licząc Massy, który IMO jest pewniakiem do zwycięstwa, o 2 i 3 miejsce będą walczyć dwa McLareny, Raikkonen i Kubica. Najwięcej szans dałbym z oczywistych względów McLarenom :To będzie ciekawy wyścig ???? . To na pewno. I właściwie tyle pewnego w tym temacie ???? . Jest to trudny wyścig do obstawiania, ale ciekawy.
Jako, że typów jeszcze nie ma, napiszę parę swoich wniosków po kwalifikacjach:
1). Massa jest piekielnie dobry na tym torze. Pomimo tego, ze jest najmniej zatankowany z całej 10-tki, moim zdaniem to właśnie on wygra.
2). Najmocniej zatankowany z pierwszej piątki jest Kubica.
Massa +1.5
Kovalainen +1.5
Hamilton +1.4
Raikkonen +1.9
Kubica +2.3
To są różnice czasów między Q2 a Q3. Moim zdaniem Kubica ma paliwa więcej na jakieś 3 (+/- 1) okrążenia od pierwszej czwórki.
3). Raikkonen jest w trudnej sytuacji, by chociażby zawalczyć o podium. Po tym porównaniu widać, że najprawdopodobniej ma więcej plaiwa o pierwszej trójki, lecz nie sądzę, by te 1-2 okrążenia pozwoliły mu na walkę w pit-stopie o pozycje.
4). Walka o podium będzie arcyciekawa. Nie licząc Massy, który IMO jest pewniakiem do zwycięstwa, o 2 i 3 miejsce będą walczyć dwa McLareny, Raikkonen i Kubica. Najwięcej szans dałbym z oczywistych względów McLarenom :[
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Nie wiem Alfo czemu piszesz że wygrają to McLareny a już zwłaszcza Heikki. Jak dla mnie zwycięstwo Ferrari nie podlega tutaj dyskusji. Massa jest świetny na tym torze, a Kimi to Kimi. Nawet z 4 pozycji może wygrać. Zwłaszcza, że ma zapewne najwięcej paliwa w pierwszej 4. Wystarczy że nie straci do pitsów to potem zacznie kręcić w swoim stylu jedno za drugim najlepsze kółka i tyle go rywale widzieli ;&gt; Moim zdaniem skończy się dubletem Ferrari , choć faworyzowałbym Massę, bo to jest jego tor.
Ciekawi mnie forma BMW. Niby są słabsi od dwójki liderów ale Robert drugą, najbardziej chyba obiektywną sesję kwalifikacji przegrał tylko z Raikkonenem. Jeśli założyć, że ma więcej paliwka niż Maki i nie przegra znowu startu to może być podium , bo coś czuje że Lewis nie wytrzyma ciśnienia na starcie :p Natomiast forma Nicka jest beznadziejna. Kolejny wyścig Robert go ośmiesza. Co się dzieje z tym zawodnikiem ...
Ale to tak na oko bez większych analiz. Typy postaram się jutro zapodać bardziej przemyślane. Czekam zwłaszcza na pary, bo mam swoich dwóch faworytów którzy powinni być &quot;dogami&quot;
 
A 0

alfopl

Użytkownik
Nie wiem Alfo czemu piszesz że wygrają to McLareny a już zwłaszcza Heikki.
Masz racje są to dośc ryzykowne typy, lecz:

1) Myślę, że Massa jest leciutki i może się okazać, że straci w Pit stopach jeśli nie ucieknie na początku (zakładam, że nie ma szans na wyprzedzenie go do 1 Pitstopu)
2) KOV po wypadku może być bardzo zmotywowany na zajęcie wysokiego miejsca. Dodatkowo team może mu pomoc, aby pokazac że wszystko jest ok po wypadku. ( Oczywiste jest, że w macach wszystko jest kierowane pod Hamiltona, wiec myśle, że ten jeden wyścig będzie pod Kovala).
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Heikki Kovalainen (FIN/McLaren) Top3 ?
Typ : TAK
Kurs :1,90
bwin ⛔⛔ dopiero 12 ⛔⛔

Fin wystartuje jutro z pierwszej linii obok Felipe Massy. Za plecami bedzie mial Hamiltona i Raikonnena. Ostatni wyscig nie byl dla niego udany gdyz na torze w Barcelonie mial groznie wygladający wypadek ale jak widzimy Fin sie szybko pozbieral i jutro z pewnoscia bedzie chcial sie zaprezentowac jak najlepiej by odrabiac stracone punkty z poprzedniego GP.

Nelson Piquet Jr. (BRA/Renault) sklasyfikowany?
Typ : NIE
Kurs : 2,30
bwin ⛔⛔ pozycja 15 ⛔⛔

Renault spisuje sie dobrze jednak to zasluga tylko i wyłącznie Fernando Alonso, ktory wyciąga co moze. Piquet to jeszcze niedoświadczony kierowca w stawce calej F1. Do wyścigu przystąpi dopiero z 17pozycji startowej. Co do typu to jest on oczywiscie ryzykowny, ale cos mam przeczucie ze ryzyko sie oplaci tym razem;)
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Kilka propozycji od mnie...;-)
Jarno Trulli - David Coulthard 1⛔⛔⛔:zoltakartka: @ 1.40 Bwin
Pierwszy typ na Trullego, który wystartuje z ósmej pozycji. Pozycja Włocha jest całkiem niezła, choć w po kwalifikacjach bliżej było mu do dziewiątego Heidfelda niż siódmego Alonso. Coulthard osiągnął najgorszy czas w ostatniej sesji kwalifikacyjnej. Powinien tej pozycji bronić aniżeli atakować i walczyć o coś więcej, dlatego stawiam w tej parze na Trullego. ????
Fernando Alonso - Nick Heidfeld 1 ⛔⛔⛔@ 1.75 Bwin
O dużym szczęsciu może mówić Heidfeld, bo do trzeciej sesji zakwalifikował się troche rzutem na taśme. Wiele to nie dało, bo jak na BMW wynik mizerny. Widać, że Niemiec jest bez formy. Po za tym wyruszy dwa miejsca za Alonso, który powinien, prędzej czy później, poradzić sobie z Webberem. Niewierze, że Niemiec dogoni w takiej sytuacji Alonso.
Dwa bolidy Ferrari w Top 3 @ ✅✅✅1.65 Bwin Ostatni typ na zespół Ferrari, który na takich torach jak w Turcji, w ubiegłym sezonie radził sobie lepiej niż ktokolwiek inny i teraz też powinien poradzić sobie całkiem dobrze. Pomimo, że Kimi jest na razie po za trójką, to wierze, że wyprzedzi co najmniej jednego McLarena. Obecny kurs, w porównaniu z takim, jaki widzimy zazwyczaj, jest całkiem niezły dlatego myśle, że warto to postawić. ????
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
???? .

Typy: BWin
Więc tak:
Zwycięzca
Felipe Massa - 1.55 ✅✅

Brazylijczyk startuje z PP. Sądząc, po różnicy czasów pomiędzy Q2 a Q3 to właśnie on ma najmniej paliwa z czołowej piątki, lecz nie wydaje mi się, by mił on o tyle mniej paliwa, by stracić swoja pozycję w pit-stopie. Do faktu jaki jest to, że Ferrari dysponuje obecnie zdecydowanie najlepszym bolidem z całej stawki, dochodzi to, że Felipe świetnie sie czuje na torze w Turcji. Wygrywał tam w 2006 i 2007 roku startując wtedy z Pole Position.
TOP 3 - Zawodnik
Felipe Massa - 1.24 ✅✅
Analiza wyżej, ten typ dla tych, co boją się stawiać na zwycięstwo ???? .
Heikki Kovalainen - 1.90 ⛔⛔
Nie stawiałbym tego typu, gdyby nie ten kuszący kurs. Fin, po groźnie wyglądającym wypadku dwa tygodnie temu, teraz powrócił i to od razu startuje z drugiego pola. Za sobą Hamiltona i Raikkonena a za nimi czai się Kubica. Heikkiemu na pewno trudno będzie obronić drugą pozycję, lecz nie stracić aż dwóch. A nowy, dobrze przygotowany bolid pomoże mu wywalczyć to podium ???? .
Ile aut nie ukończy pierwszego okrążenia?
1 auto - 3.50 ⛔⛔
Typ oczywiście ryzykowny. Myślę, że można go dać w systemie z innym, pewnym zdarzeniem. Pierwszy zakręt na tym torze jest dość trudny. Pomimo szerokiego toru, z pewnością dojdzie tam do małych kolizji. Pytanie tylko, czy te kolizje spowodują odpadnięcie jednego z bolidów? Patrząc na te treningi i kwalifikacje sądzę, że tak. Opony będą jeszcze nie najlepiej rozgrzane, co w skutku może spowodować uślizgi na pierwszym zakręcie, gdzie z pewnością będzie się kotłowało ???? .
Ile aut zostanie sklasyfikowanych?
Więcej niż 15,5 - 1.95 ✅✅
Dziwi mnie ten wysoki kurs na to zdarzenie. Tor ten jest szeroki, co z pewnością pomaga zawodnikom, a dodatkowo są tam szerokie, a niekiedy bardzo szerokie pobocza - co skutkuje tym, że nawet po wypadnięciu z toru ciągle można kontynuować wyścig.
EDIT: Już wiem, czemu to mnie tak zdziwiło ???? . W końcu jedzie ich 20 a nie 22... o tym zapomniałem :p. Tak czy inaczej, stawiam to.
TOP 6 - Zawodnicy
(typy bez analizy ???? )
Robert Kubica - 1.25 ✅✅
Lewis Hamilton - 1.25
✅✅
Kimi Raikkonen - 1.18 ✅✅
Felipe Massa - 1.22 ✅✅
Heikki Kovalainen - 1.28 ⛔⛔

Najszybsze okrążenie
Felipe Massa - 2.55 ⛔:?:
Jak już napisałem wcześniej. Brazylijczyk na tym torze jest piekielnie szybki, obecnie Ferrari jest najszybsze. Jeśli tylko na starcie Massa nie straci pozycji i będzie miał pusty tor (a na 99,9% tak właśnie będzie) to będzie miał przed sobą pusty tor, na którym powinien wykręcać świetne czasy. Zapewne pod koniec wyścigu jadąc już na prawie pustym baku również będzie jechał bardzo szybkie kółka ???? .
HEAD-TO-HEAD (Wyżej sklasyfikowany bolid)
BMW Sauber - Renault - 1 - 1.40
✅✅
Najlepszy z kierowców BMW Sauber (Robert Kubica) startuje o dwie pozycje wyżej niż najlepszy z Renault - Fernando Alonso.
W ten zakład na pewno nie wmiesza sie Piquet Jr. który startuje dopiero z 17 pozycji. Ciężko też będzie borykającemu sie z problemami, bądź z obniżką formy (albo i jedno i drugie) Nickowi Heidfeldowi. Patrząc na to, co bolidy BMW i Renault pokazują w tym sezonie, jestem wręcz pewny, że Robert nie da się wyprzedzić Hiszpanowi :]
HEAD-TO-HEAD
Fernando Alonso (Renault) - Nick Heidfeld (BMW Sauber) - 1 - 1.75 ⛔⛔
Nick, już od GP Hiszpanii pokazuje, że zgubił gdzieś swoją formę. Drugi raz z rzędu ledwo co wszedł do Q3. Pomimo tego, że BMW dysponuje lepszym samochodem, nie sądzę, by będący bez formy Nick wyprzedził startującego o dwie pozycje przed nim Hiszpana.
Lewis Hamilton (McLaren) - Heikki Kovalainen (McLaren) - 2 - 2.30 ⛔⛔
Typ dość ryzykowny, pomimo tego, że Lewis jest chyba jednak nieco lepszym kierowcą od Fina, to wydaje mi się, że w tym wyścigu nie będzie w stanie wyprzedzić zdeterminowanego po ostatnim niepowodzeniu Heikkiego, a raczej będzie musiał bronić się przed atakującym innym Finem - Raikkonenem.
Nick Heidfeld (BMW Sauber) - Robert Kubica (BMW Sauber) - 2 - 1.28 ✅✅
Kolegów z teamu, prócz czterech miejsc różnicy różni coś jeszcze - forma. Wszystko wskazuje na to, że Niemiec tę formę stracił. Natomiast Polak ciągle jeździ równo i bardzo szybko, co pokazał chociażby w Q2, gdzie osiągnął drugi czas. Dodatkowo, o ile Robert będzie miał przed sobą równorzędnych rywali, o tyle Nick, żeby w ogóle myśleć o wyprzedzeniu Roberta, będzie musiał pokonać dobrze przecież jeżdżących Webbera, Alonso i Trulliego.
Kimi Raikkonen (Ferrari) - Felipe Massa (Ferrari) - 2 - 1.30 ✅✅
Kolejny opisany przeze mnie pojedynek dwóch kierowców z tego samego teamu. W przypadku Massy można jedynie powtórzyć, że na tym torze świetnie jeździ, natomiast Kimi będzie miał bardzo trudne zadanie, by chociażby dogonić Massę. Między tymi dwoma kierowcami jest przecież dwóch kierowców McLarena, co znacznie utrudnia sprawę. Wydaje sie także, że Massa jest mniej zatankowany od Fina, więc na początku Brazylijczyk będzie odjeżdżał Finowi, a dalej... nie sądzę, by zdarzyło sie coś nieprzewidzianego.
No cóż, dzisiaj tak średniawo ???? .
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Grand Prix Istanbul
Heikki Kovalainen - Lewis Hamilton ⛔⛔⛔ 11:2
Heikki po ostatnim groźnym wypadku powrócił na tor i pojechał bardzo dobrze w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu. Zajął 2 miejsce tuż za Fellipe Masą oraz przed swoim kolegą z zespołu młodym Brytyjczykiem - Luisem Hamiltonem. Hamilton w tym sezonie najwyraźniej ma problemy z kontrolą trakcji ponieważ jeden wyścig mu wychodzi a jeden nie, jest On jeszcze mało doświadczony, natomiast Heikki to stary lis i bardzo dobrze umie jeździć. Jutro bardzo ważny będzie start i tutaj liczę na popis Fina, bo jeżeli Hamilton nie wyprzedzi go na starciu to potem będzie miał już problemy. Jak dla mnie Kovalainen w końcu w tym sezonie pokaże na co go stać i wyprzedzi Hamiltona !

Robert Kubica - Nick Heidfeld ✅✅✅ 4:5
No i co tu dużo mówić ? Polak który przed dwoma tygodniami wskoczył na 3 miejsce klasyfikacji generalnej jeździ w tym sezonie wyśmienicie, prawie w każdym wyścigu wyprzedza kolegę z zespołu Nicka Heidfelda ( oprócz Australii gdzie Kubica doznał defektu ). Kwalifikacje znów pokazały że Polak jest lepszy ponieważ nasz rodak zajął 5 miejsce a Niemiec dopiero 9. Robertowi jeżeli nic nie stanie się z samochodem to powinien spokojnie przyjechać na metę przed Nickiem !
Sebastian Vettel - Sebastien Bourdais ⛔⛔⛔
I chociaż kwalifikacje wyszły lepiej młodemu Niemcowi to moim zdaniem lepiej z tej rywalizacji wyjdzie Sebastian. Vettel będzie ruszał z 14 pozycji a Bourdais z 18 jednak dla mnie to nie ma większego znaczenia bo moim zdaniem oby tym kierowcą przydarzy się defekt pojazdu. Ale jednak na moje oko Niemcowi przydarzy się One szybciej. Jeździ On jeszcze niepewnie i robi dość sporo głupich błędów, i chociaż Sebastian nie jest lepszy to wydaje mi się że lepiej prezentuje się od Niemca !

Heikki Kovalainen - Lewis Hamilton || Typ : 1 || Kurs : 2,3⛔⛔⛔
Robert Kubica - Nick Heidfeld || Typ : 1 || Kurs : 1,35✅✅✅
Sebastian Vettel - Sebastien Bourdais || Typ : 2 || Kurs : 2,3⛔⛔⛔
Expekt

pozdROWienia ????​
 
S 0

sonic

Użytkownik
Kubica - Alonso kto lepszy? typ: Kubica kurs: 1,571 SPORTINGBET

Nie wiem czy rozsądnie jest stawiać head-to-head Alonso-Heidfeld. Niemiec to jest jedna wielka zagadka. Całkowicie nieprzewidywalny w tym sezonie. Niby coś się złego z nim dzieje, ale potrafi zaskoczyć. A Alonso nie dysponuje tak dobrym bolidem. Jedyne co wg mnie z head-to-head jest warte zagrania, to Kubica - Alonso, kurs 1,571 na Kubicę w SPORTINGBET. W swoim temacie opisałem ten typ, więc tutaj tylko krótko: Kubica ma wreszcie dobry bolid, kończy wyścigi na dobrych miejscach, Alonso - niestety umiejętności to nie wszystko, bez świetnego bolidu nie da rady wygrać. Obu panów dzieli Mark Webber z Red Bull&#39;a który nieźle sobie radzi, i co najważniejsze ma konkurencyjny bolid (jeśli chodzi o rywalizację z Renault), a z wypowiedzi kierowców na temat Red Bull&#39;a wynika, że jego silniki mają moc, świetne przyspieszenie i trudno je wyprzedzić, bo potrafią odjechać po zakręcie.
 
W 0

witoldd1

Użytkownik
Który team będzie miał dwóch zawodników w Top 3?
typ:McLaren-Mercedes
buk:bwin
kurs:3,40
analiza:
Strasznie zaciekawił mnie ten kurs ;) W ostatnich wyścig spotykaliśmy dominacje Ferrari i w F1 zaczęło się na początkowych miejscach trochę nudno się robić.Może ten wyścig odmieni troszkę oblicze i włączą się do walki z Ferrari.W Kwalifikacjach poszło im znakomicie 2 zawodników top 3. Kovalainen jak widać jest znakomitej formie Lewis równie dobrej i napewno nie będą chcieli oddać tych swoich miejsc łatwo Raikonenowi oraz Robertowi kubicy. A nawet lepiej będą chcieli powalczyć o lepsze miejsca . Massa jak zawsze zjedzie jako pierwszy do boksu i teraz będą się liczyć okrążenia zjazdowe. Na pewno Kovalainen nie może dać odjechać massie na 5 -6 sekund ponieważ on już tego prowadzenia nie odda. Myślę że właśnie przy pit stopach będą roszady pozycjami. Kovalainen napewno ma mniej paliwa niż Lewis dlatego powinien wyprzedzić masse ale lewis jak dobrze pojedzie powinien wjechać na 1 miejsce. Dziś coś tak czuje że Ferrari nie moze przez kilka wyścigów rzędu dyktować warunki w F1. I zespół MC napewno dobierze w końcu znakomita taktykę oraz ustawienie bolidu to się okaże dziś o 14-00 ja osobiście myślę że tak.
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Na dzisiejszy wyscig polecam nastepujace typy:

Button skl? TAK @ 1.35 - STS, w innych bukach kurs dochodzi nawet do 1.60✅

Anglik swoja pozycje obwinia praca nad oponami podczas kwalifikacji. Ogolnie powiedzial, ze pozycja ktora zajal jest odpowiednia pozycja ze wzgledow od niego nie zaleznych. Button lubi ten tor, lubi wyprzedzac na co dzis niewatpliwie bedzie mial okazje. Tor jest trudny ale Jens to doswiadczony kierowca, dlatego bez problemow wyscig powinien dzis ukonczyc.

Alonso - Piquet 1 @ 1.15✅

Na podbicie AKO zagram Alonso ktory po pechowym wyscigu na wlasnej ziemi bedzie chcial zrehabilitowac sie kibicom i pokazac, ze byl to tylko wypadek przy pracy. Alonso coraz pewniej wypowiada sie o swojej druzynie, choc ostroznie twierdzi, ze jego bolid nie jest jeszcze w stanie zdobywac pktow w wyscigach. Typ, ktory proponuje jest tylko kwestia czasu by wszedl bo mysle, ze Francuz dzis nie dojedzie do mety ze wzgledu na jego niedoswiadczenie.

Kovelainen - Heidfeld 1 @ 1.35⛔

Dla mnie to promocja, Kove zajmuje 2 miejsce, natomiast Heidfeld ktory jest w fatalnej formie plasuje sie na miejscu 9. 7 miejsc i taki kurs ... Kovelainen byl zadowolony po kwalifikajach i jesli nic zlego jak w poprzednim wyscigu sie nie wydarzy Fin spokojnie powinien wygrac z Niemcem, a moze powalczy nawet o zwyciestwo?

Ferrari - obaj zdobeda pkty @ 1.40✅

Bez watpienia Ferrari to obecnie najlepszy zespol w F1, niestety Mclareny ostatnio nie nawizuja z nimi zadnej walki. W 2 ostatnich wyscigach kierowcy Ferrari zdobyli maxymalna liczbe pktow druzynowo, dzis jesli nie bedzie podobno to na pewno w 1 osemce sie uplasuja ...

Zw kwalifikacji bedzie prowadzil po 1 okrazeniu @ 1.25✅

Massa to doswiadczony kierowca, ktory moze nie radzil sobie na poczatku, ale teraz idzie mu juz tylko lepiej. Ma za Mclareny ktore jak juz mowilem nie spisuja sie najlepiej i na pewno nie odbiora mu prowadzenia po 1 okrazeniu ...
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Powiem tak nie bede sie usprawiedliwial bo podalem bledny typ na Hekkiego, ale siedzac w stsach zmienilem go na pare Hamilton - Nick po kurs 1.50, bylem zszokowany kursem i dzieki Bogu typ elegancko wszedl. Co do wyscigu, to nie bylo moim zdaniem zadnych niespodzianek. McLaren obral niezla taktyke z Lewisem co zaaowocowalo 2 miejscem, a Nick ladnie potrafil przesunac sie az o 4miejsca no i kolejny udany wystep Roberta !
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom