>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Giro d'Italia 2021 (8-30.05.2021)

psotnick 839,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Giro d'Italia 2021
8 – 30 maja 2021





Trasa wyścigu
Etap 1.
(8 maja) Turyn - Turyn (9 km) - jazda indywidualna na czas
Etap 2. (9 maja) Stupinigi - Novara (173 km) - etap płaski
Etap 3. (10 maja) Biella - Canale (187 km) - etap pagórkowaty
Etap 4. (11 maja) Piacenza - Sestola (186 km) - etap pagórkowaty
Etap 5. (12 maja) Modena - Cattolica (171 km) - etap płaski
Etap 6. (13 maja) Grotte di Frasassi - Ascoli Piceno (150 km) - etap górski
Etap 7. (14 maja) Notaresco - Termoli (178 km) - etap pagórkowaty
Etap 8. (15 maja) Foggia - Guardia Sanframondi (173 km) - etap pagórkowaty
Etap 9. (16 maja) Castel di Sangro - Campo Felice (160 km) - etap górski
Etap 10. (17 maja) L'Aquila - Foligno (140 km) - etap pagórkowaty
1. dzień przerwy (18. maja)
Etap 11. (19 maja) Perugia - Montalcino (163 km) - etap pagórkowaty
Etap 12. (20 maja) Siena - Bagno di Romagna (209 km) - etap górski
Etap 13. (21 maja) Ravenna - Werona (197 km) - etap płaski
Etap 14. (22 maja) Cittadella - Monte Zoncolan (205 km) - etap górski
Etap 15. (23 maja) Grado - Gorizia (145 km) - etap pagórkowaty
Etap 16. (24 maja) Sacile - Cortina d'Ampezzo (212 km) - etap górski
2. dzień przerwy (25 maja)
Etap 17. (26 maja) Canazei - Sega di Ala (193 km) - etap górski
Etap 18. (27 maja) Rovereto - Stradella (228 km) - etap płaski
Etap 19. (28 maja) Abbiategrasso - Alpe di Mera (178 km) - etap górski
Etap 20. (29 maja) Verbania - Valle Spluga / Alpe Motta (164 km) - etap górski
Etap 21. (30 maja) Senago - Mediolan (29,4 km) - jazda indywidualna na czas

Źródło: https://eurosport.tvn24.pl


Składy drużyn

Przydatne linki

Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +246
psotnick 839,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Plan transmisji z pierwszej części wyścigu Giro d'Italia (etapy 1-10) od 8 do 17 maja:

Sobota 8 maja: 1. etap - od godz. 13:50, Eurosport 1 i Eurosport Player
Niedziela 9 maja: 2. etap - od godz. 12:35, Eurosport 1 i Eurosport Player
Poniedziałek 10 maja: 3. etap - od godz. 12:15, Eurosport 1 i Eurosport Player
Wtorek 11 maja: 4. etap - od godz. 12:00, Eurosport 1 i Eurosport Player
Środa 12 maja: 5. etap - od godz. 13:05, Eurosport 1 i Eurosport Player
Czwartek 13 maja: 6. etap - od godz. 12:30, Eurosport 1 i Eurosport Player
Piątek 14 maja: 7. etap - od godz. 12:45, Eurosport 1 i Eurosport Player
Sobota 15 maja: 8. etap - od godz. 12:35, Eurosport 1 i Eurosport Player
Niedziela 16 maja: 9. etap - od godz. 12:10, Eurosport 1 i Eurosport Player
Poniedziałek 17 maja: 10. etap - od godz. 13:35, Eurosport 1 i Eurosport Player

Źródło: https://eurosport.tvn24.pl/
 
Otrzymane punkty reputacji: +272
R 4K

Razkon

Użytkownik
Z przydatnych linków dałbym jeszcze :
Giro d'Italia - 2021 Giro d'Italia: Stage-by-Stage Analysis | Cyclingnews Forum
Jest to bodaj najlepszy opis etapów jaki znalazłem w intrenecie.

Jest maj zatem czas na Giro.
Trasa: zasadniczo dosyć typowa jak na Giro. Dwa etapy jazdy na czas. Bardzo ciężki trzeci tydzień. Na dodatek na dwóch etapach pojawią się szutry. Kluczowe dla GC wydają się etapy:
-11- etap po szutrach o podobnym charakterze jak rozgrywany w fatalnych warunkach etap 7 z 2010 r. który wygrał Evans. Jeżeli będzie padało to mogą zrobić się duże różnice. Defekt w nieodpowiednim momencie może zakończyć marzenia o zwycięstwie w Giro
-14- Monte Zoncolan to jeden z najtrudniejszych podjazdów na świecie. Tutaj nie będzie kalkulacji. To będzie etap prawdy, który pokaże kto jest najmocniejszy
-16- Na papierze najtrudniejszy etap w tym roku. Profil sprzyja atakom już przed Passo Giau. Następnego dnia kolarze odpoczywają, także powinni pójść na całość
-17 i 19- dwa ciężkie etapy kończące się na podjazdach
-20- ostatni etap dla górali, aby spróbowali nadrobić czas przed etapem jazdy indywidualnej na czas. To jest 20 etap Wielkiego Touru, więc nawet zawodnik z większą stratą jest w stanie odrobić tutaj czas.
-21- 30 kilometrowa czasówka na koniec wyścigu

Faworyci: Zasadniczo ciężko powiedzieć, przy większości pojawia się znak zapytania, szczególnie, że w Giro często wygrywają zawodnicy, którzy nie byli faworytami:
-Bernal-według buków główny faworyt. Zwycięzca Touru z 2019 r. który jednak mierzy się z kontuzją pleców. Po świetnym występie w Strade Bianche zawiódł pod Prato di Tovo na Tirreno Adriatico. Myślę, że dopiero 14 etap rozstrzygnie czy będzie w stanie walczyć o zwycięstwo. Równie dobrze, może wygrać jak i wycofać się z wyścigu. Ineos poza nim ma tez Sivakowa, który niestety miał kraksę na Tour of the Alps.
-Evenepoel- wunderkid, nowy Eddy Merckx, talent stulecia... Nie ścigał się od kraksy przed rokiem na Lombardii. Nic nie wiemy o jego obecnej dyspozycji, ani o możliwościach w Grand Tourach. Jeżeli ktoś w niego wierzy to może grać już teraz, bo po czasówce kursy powinny spaść. Tak jak Bernal może zarówno wygrać, jak i szybko zakończyć Giro.
-Yates- najlepiej dysponowany ostatnio kolarz z faworytów Giro. Czy to dobrze? Ciężko powiedzieć, należy pamiętać że to 3 tydzień zdecyduje o zwycięzcy. Wszyscy mają w pamięci jego kolaps z 2018 roku. Według mnie to on ma największą szansę na wygranie Giro, jednak obecne kursy na niego nie są zbyt atrakcyjne.
Kto poza tą trójką, jest zawsze solidny Landa w tym roku jedzie z nim bardzo mocna drużyna, Carthy który po 3 miejscu w tamtym roku na Vuelcie spróbuje zawojować Giro, Vlasow niezwykle solidny w tym roku, Hindley który miał kraksę w Alpach, Almeida sensacja z ubiegłego roku, świetny czasowiec, czy wreszcie Buchmann jeżdżący w tym roku bez błysku.

Typy:
GC
Buchmann-Landa 1,94 Fortuna(Landa kraksa i DNF)
Tegoroczne wyniki zdecydowanie wskazują na Hiszpana. 3 w Tirreno 8 na Baskach oraz dodatkowo dobre wyniki na włoskich jednodniówkach, za to Niemiec 13 na Baskach i 12 w UAE. Buchmann od kraksy na ubiegłorocznym Dauphine prezentuje zdecydowanie niższy poziom niż pokazywał chociażby w 2019 roku w którym zajął 4 miejsce na Tourze. Mimo wszystko powinien powalczyć o top 10 na Giro, ale moim zdaniem nie ma argumentów aby pokonać Landę. Hiszpan jeździ od niego lepiej w górach, w ostatnich latach raczej omijają go nieprzyjemne przygody, a na dodatek jest do bólu solidny. Jego ostatnie wyniki na trzytygodniówkach to 4,6,4,7,4. Trasa jest bardzo wymagająco co również sprzyja Landzie. Widzę value na tym typie.

Etap 1
Zwycięzca Cavagna 3,65 Forbet
Tegoroczne Giro rozpocznie 8 kilometrowa czasówka. 1 etap został zaprojektowany z myślą o mistrzu świata Włochu Gannie. W ciągu poprzedniego roku Ganna wygrał 6 na 7 etapów ITT na których startował. Ten sezon też rozpoczął dwoma zwycięstwami, jednak jego zwycięska passa została przerwana na Tirreno Adriatico gdzie był. Później było już tylko gorzej, na Romandii zajął na czasówkach 9 i 10 miejsce, chociaż należy pamiętać, że ich profil nie sprzyjał zbytnio Włochowi. Kurs na niego jest przesadzony ze względu na mocny hype nakręcony przez Włochów wierzących w swoja gwiazdę. Poza nim w walce o zwycięstwo powinno liczyć się jeszcze dwóch zawodników drużyny Deceuninck - Quick Step: Remi Cavagna i Remco Evenepoel. Cavagna jest w znakomitej formie, na czasówkach w tym roku był 2,2,4 i 1, gdzie jego zwycięstwo miało miejsce tydzień temu na Romandii. Na otwierającej ten wyścig czasówce był najszybszy na 1 części przypominającej jutrzejszą czasówkę i uległ dopiero na kończącym prolog podjeździe. Pozostaje jeszcze największy talent ostatnich lat czyli Remco Evenepoel. Belg jest wyśmienitym czasowcem, był m.in mistrzem Europy ITT czy wicemistrzem świata ITT. Czasówka będzie dla Remco pierwszym wyścigiem od jego ubiegłorocznej kraksy. Jego dyspozycja jest zagadką. Teoretycznie bardziej sprzyjałaby mu dłuższa czasówka, ale i tak powinien się świetnie zaprezentować. Poza tą trójką raczej nikt nie ma szans jutro na wygraną. Spośród nich zaś według mnie to Cavagna jest największym faworytem, chociaż kursy pokazują odwrotnie co zamierzam wykorzystać.

Ilość wygranych etapów przez kolarza Ganna-0 2,5 Betclic(pewna wygrana na 1 etapie)
Tak jak pisałem wyżej Ganna nie jest w idealnej dyspozycji, co sprawia że w niego nie wierzę. Jeżeli na 1 etapie nie będzie choć blisko do zwycięstwa to raczej Włoch nie wygra innego etapu. Ze względu na ambicje jego drużyny przez większość wyścigu będzie elementem machiny walczącej o GC dla Bernala lub Sivakowa. Jego kolejna szansa pojawi się dopiero na 21 etapie, ale jeżeli nie wygra 1 etapu o wręcz idealnej dla niego charakterystyce, to tym bardziej nie wygra kończącej wyścig czasówki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +418
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Typy długoterminowe (GC)
Mikel Landa
- Egan Bernal 2,61 STS
Landa jest najrówniejszym kolarzem z czołówki światowej. Wyścigów wielkich nie wygrywa ale zawsze jest w czołówce. W sytuacji, kiedy dwóch największych faworytów to dwie największe zagadki to Landzie się otwierają wielkie widoki na dobre wyniki. Bernal miał problemy z plecami, wysiłek 3-tygodniowy na rowerze zweryfikuje, czy ta dolegliwość została skutecznie wyleczona. Ineos na wielkich wyścigach zmienia taktykę - zamiast kurczowego trzymania się planu, jakim jest wygrana końcowa, będzie wykorzystywanie możliwości wygranych etapowych, trzymanie rezerwy na walkę o GC. Marzec miał mocny ale w Tirreno trochę brakowało. Potem kontuzja, dwa miesiące bez wyścigów i teraz od razu rozpoznanie w boju. Nie zdziwię się wcale, jak w kluczowych momentach ból się odezwie i to przekreśli szanse na dobry wynik. Z drugiej strony Landa jest w dobrej formie, czasówek mało więc liczę że pojedzie swoje, tzn. będzie bił się o podium.

Aleksandr Vlasov - Emanuel Buchmann 2,01 STS
Buchmann oceniany przez pryzmat roku 2019, gdzie świetnie pojechał TdF i zajął 4. miejsce. Obecnie jednak Niemiec nie pokazuje formy, która miałaby predystynować go do walki o ścisłą czołówkę. Początek roku średni, nie zajął miejsca w TOP10 generalek na UAE Tour i w Kraju Basków.
Vlasov w wysokiej formie na Paryż-Nicea i Tour of the Alps. Drugi jego wielki tour - w zeszłym roku na Vuelcie potracił na dwóch pierwszych etapach i automatycznie wyleciał z czołówki. Natomiast dalej w wyścigu jechał dobrze. Tutaj wejście w wyścig jest spokojniejsze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +227
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Czy jest szansa w Giro na jakiś normalny LIVE w necie jak w przypadku innych wyścigów TdF czy Vuelta ?
Chodzi mi o taki Race Center gdzie jest to fajnie graficznie pokazane -- wczoraj na oficjalnej stronie Giro nie wyglądało to moim zdaniem jakoś przejrzyście ?!
 
R 4K

Razkon

Użytkownik
Czy jest szansa w Giro na jakiś normalny LIVE w necie jak w przypadku innych wyścigów TdF czy Vuelta ?
Chodzi mi o taki Race Center gdzie jest to fajnie graficznie pokazane -- wczoraj na oficjalnej stronie Giro nie wyglądało to moim zdaniem jakoś przejrzyście ?!
Na procyclingstats jest live, w miarę przejrzysty, dosyć dokładny, choć graficznie nie dorównuje tym oficjalnym. Jest też tissottiming, na czasówkach live był idealny, na innych etapach nie wiem jak to wygląda. Ewentualnie konto La Flamme Rouge na twitterze, ale tam tylko suche informacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +144
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Na procyclingstats jest live, w miarę przejrzysty, dosyć dokładny, choć graficznie nie dorównuje tym oficjalnym. Jest też tissottiming, na czasówkach live był idealny, na innych etapach nie wiem jak to wygląda. Ewentualnie konto La Flamme Rouge na twitterze, ale tam tylko suche informacje.
Dzięki :) właśnie już dzisiaj zanim napisałeś wszedłem na procyclingstats i chyba wygląda najlepiej :)
 
R 4K

Razkon

Użytkownik
Dzisiaj dosyć ciekawy, ale też ciężki do przewidzenia etap 4. Myślę, że na live będzie można dzisiaj pograć. A poza tym proponuje coś takiego:

Etap 4
Formolo - Ciccone 2,01 Fortuna(20-12)
Formolo jedzie Giro jako lider na GC swojej drużyny, zaś Ciccone co widzieliśmy już wczoraj będzie raczej polował na etapy oraz ewentualnie pomagał drużynie. Dzisiejszy etap jest dosyć ciężki do przewidzenia. Może zarówno wygrać ucieczka, jak i mogą powalczyć faworyci całego wyścigu. Ciccone zapewne będzie chciał dostać się do ucieczki. Będzie to jednak dosyć ciężkie ponieważ pierwsze 70 km etapu będzie całkowicie płaskie a na dodatek zapowiadany jest wiatr niesprzyjający ucieczce. Dodatkowo Ciccone nadal nie stracił czasu w generalce, więc nie powinien być odpuszczony przez peleton. Zapowiadany jest też deszcz co przy dosyć niebezpiecznej trasie oznacza, że najmocniejsze drużyny będą starały się albo kontrolować wyścig, albo odpuszczą ucieczkę złożoną ze słabszych zawodników, lub takich którzy stracili już czas na poprzednich etapach. Żaden z tych scenariuszy nie sprzyja Ciccone, zaś w na ostatniej górze silniejszy powinien być Formolo. Dlatego stawiam na Formolo, który jest w dobrej formie, a także nieźle sobie radzi w ciężkich warunkach.
 
Ostatnia edycja:
R 4K

Razkon

Użytkownik
Etap 5
Fiorelli - L. Naesen 2,61 STS(178-15)
Dzisiaj kolarze będą mieli do pokonania jeden z najłatwiejszych etapów Giro, który na pewno zakończy się sprintem z peletonu. Zarówno Fiorelli jak i Naesen nie są ani topowymi sprinterami ani faworytami etapu. Na 2 etapie, który zakończył się finiszem Włoch był 7, zaś Belg 8. Między nimi nie ma ogromnej różnicy i kursy na Włocha są przesadzone. Jeszcze ważniejszy jest fakt, że Włoch brał udział we wczorajszej ucieczce , w której wywalczył fenomenalne 3 miejsce, co świadczy że jest w znakomitej dyspozycji, ale też na pewno wpłynie na jego występ dzisiaj. Gram Belga ze względu na zmęczenie Fiorelliego, które może wyjść podczas na ostatnich kilometrach etapu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +646
R 4K

Razkon

Użytkownik
Sivakow też niestety się połamał.

Etap 6
Ciccone - D. Martin 1,9 Forbet(5-3)
Dwa dni temu na 4 etapie Ciccone zaskoczył mnie swoją bardzo dobra postawą. Atakował i przyjechał w grupie z najmocniejszymi. Jest w dobrej formie i stara się wygrać etap. Nie jest też jeszcze w gronie głównych faworytów do wygrania całego wyscigu, więc jest szansa, że zostanie odpuszczony przez nich na ostatnich kilometrach. Martin przyjechał na 4 etapie w następnej grupie 11 sekund za Ciccone, dzisiejszy etap teoretycznie mógłby mu sprzyjać, ale nie wygląda zbyt mocno na tegorocznym Giro. Moim zdaniem Włoch powinien być faworytem tej pary, dlatego gram go.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +144
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Bałem się trochę tego że ten wyścig będzie tak wyglądał i niestety moje obawy się potwierdziły...

Bernal jeździ w zupełnie innej lidze i tak naprawdę jedynie upadek lub jakieś inne nieszczęście są w stanie odebrać mu wygraną, wiem że być może za wcześnie na wnioski ale tutaj nie widzę innego rozwiązania.

Pozostaje jedynie bardzo ciekawa walka o podium, przed wyścigiem stawiałem na Vlasova i Buchmanna choć narazie Niemiec jest nieco dalej ale te różnice nie są wielkie. Tutaj oczywiście nie mam takiego przekonania jak w przypadku zwyciezcy bo kandydatów jest wielu, aczkolwiek Vlasov wydaje się dość solidnym typem do podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +144
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Na przełamanie tej ciszy zapytam jakie są Wasze typy na top 3 - zwłaszcza 2 i 3 miejsce bo jak już wcześniej wspominałem pierwsze jakby zostało już przesadzone przed wyścigiem ;)

Myślałem że Vlasov ale coś mu noga za mocno nie podaje. Dziś też Yates miał dość słaby dzień i nagle głównymi kandydatami do podium są obecnie Caruso i Carthy choć nie wydaje mi się żeby to się tak skończyło ! Zastanawiam się jeszcze nad Bardet, wiem strata wydaje się dość znaczna ale jakoś mam sentyment do niego.

Zastanawia mnie takze klasyfikacja drużynowa choć mało prestizowa to jednak prowadzenie Trek jest dla mnie ogromna sensacją -- nie wiem jakie były kursy przed Giro ale obstawiałbym około 1 100 bo oni chyba nawet nie byli w top 10 faworytów
 
R 4K

Razkon

Użytkownik
Zastanawia mnie takze klasyfikacja drużynowa choć mało prestizowa to jednak prowadzenie Trek jest dla mnie ogromna sensacją -- nie wiem jakie były kursy przed Giro ale obstawiałbym około @ 1 100 bo oni chyba nawet nie byli w top 10 faworytów
Z tego co pamiętam to coś koło 10. Może nawet niższe. Na pewno przed nimi był Bahrain, Quick Step, Ineos. Zaś Trek był w okolicach DSM, Bike Exchange, czy Movistaru. Mollema, Brambilla, Ciccone czy Nibali to dosyć mocni zawodnicy także nie nazwałbym tego sensacją. Co do pierwszej trójki to trudno powiedzieć. Wszyscy za Bernalem (no może za wyjątkiem Caruso) jeżdżą bardzo chimerycznie i praktycznie każdego dnia mamy inny zestaw faworytów z przodu. Ogólnie całe Giro jest bardzo ciężkie do przewidywania, czy obstawiania. Na podium realnie może stanąć 7 zawodników, ewentualnie jeszcze Martinez jeżeli Ineos coś by wykombinowało. Na tę chwilę jeżeli miałbym wybrać trójkę byliby to: Bernal, Caruso, Ciccone.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Z tego co pamiętam to coś koło 10. Może nawet niższe. Na pewno przed nimi był Bahrain, Quick Step, Ineos. Zaś Trek był w okolicach DSM, Bike Exchange, czy Movistaru. Mollema, Brambilla, Ciccone czy Nibali to dosyć mocni zawodnicy także nie nazwałbym tego sensacją. Co do pierwszej trójki to trudno powiedzieć. Wszyscy za Bernalem (no może za wyjątkiem Caruso) jeżdżą bardzo chimerycznie i praktycznie każdego dnia mamy inny zestaw faworytów z przodu. Ogólnie całe Giro jest bardzo ciężkie do przewidywania, czy obstawiania. Na podium realnie może stanąć 7 zawodników, ewentualnie jeszcze Martinez jeżeli Ineos coś by wykombinowało. Na tę chwilę jeżeli miałbym wybrać trójkę byliby to: Bernal, Caruso, Ciccone.
Tak, dokładnie był kurs 10, już odnalazłem w swoim archiwum, coś mi się wcześniej pomyliło.
Przed nimi były Quick Step, Bahrain, Movistar, Ineos
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Dzisiaj piękny etap :)

Nieprawdopodobnie mistrzowska jazda Damiano Caruso który pokazał w tym Giro niesamowity charakter, Yates dziś trochę poniżej oczekiwań bo wiele wskazywało że Simon będzie chciał przed czasówka zrobić jakąś przewagę nad Włochem a jeszcze stracił.

Czy są jakieś zmiany jeszcze możliwe w top 5 ?! Wydaje się że podium zostanie raczej nieruszone, nie wiem jeszcze ile Almeida będzie miał straty do 5 miejsca ?!
 
Otrzymane punkty reputacji: +145
Do góry Bottom