>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Eurovision Song Contest 2012

prof 8,8K

prof

Użytkownik

Konkurs Piosenki Eurowizji 2012 – 57. konkurs Eurowizji organizowany przez Europejską Unię Nadawców.

Półfinały, będące jednocześnie eliminacją, odbędą się w dniach 22 i 24 maja. 26 maja przewidziany jest finał, który odbędzie się w Baku (Azerbejdżan). W finale zagwarantowane miejsca mają Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania oraz organizator Azerbejdżan.

Jak wiadomo Polski zabraknie w tym roku na tej imprezie z nizej wymienionych powodow.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku stały się bezpośrednią przyczyną rezygnacji TVP z uczestnictwa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2012 organizowanym w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Rzeczniczka prasowa TVP, Joanna Stempień-Rogalińska poinformowała media, iż &quot;Telewizja Polska nie weźmie udziału w przyszłym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji, ponieważ nasze siły i środki kierujemy na rzecz obsługi dwóch bardzo poważnych przedsięwzięć Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich&quot;[3]. Decyzję tę skrytykowały osoby związane w przeszłości z festiwalem, takie jak Michał Wiśniewski[4], Marcin Mroziński[5], Magdalena Tul[6] czy wieloletni komentator konkursu Artur Orzech[7].


Expekt​

Do połfinałów i finału jest jeszcze troche czasu bo 2 miesiace wiec trzeba troche poczekac az pojawi sie szersza oferta u bukmacherow. Mozna powoli szukac swoich faworytow i typowac zwyciezce tegorcznej Eurowizjii.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
To może ja zacznę i podam wstępnych faworytów Eurowizji 2012.
Dzisiaj przesłuchałem wszystkie piosenki, które kandydują do zwycięstwa i utworzyłem swoją 10-tkę najlepszych utworów. Będę w szoku jeśli w śród nich nie będzie tegorocznego zwycięzcy.
1. Szwecja - Loreen &#39;&#39;Euphoria&quot; główny kandydat do zwycięstwa, również u buków. Artystka ma świetny głos, znakomicie prezentuje się na scenie i powinna zrobić furorę w Baku. Euphoria w jej wykonaniu prezentuje się naprawdę okazale.
2. Rumunia - Mandinga &quot;Zeleilah&quot; popowo-radiowa propozycja, bardzo miło się jej słucha, wpada w ucho. Jest najpopularniejsza w internecie ze wszystkich propozycji do eurowizji. Właśnie takie propozycje lubi ten konkurs, więc czemu nie, byłaby to pierwsza wygrana Rumuni w historii.
3. Cypr - Ivi Adamou &quot; La, la, love&quot; podobnie jak wyżej, skoczny, taneczny kawałek, wokalistka świetnie czuje się na scenie, widać że potrafi zrobić szoł.
4. Niemcy - Roman Lob &quot;Standing still&quot; no i tu jest Mój faworyt! Bajeczna piosenka, można się przy niej rozmarzyć, zrelaksować. Poprostu znakomita propozycja od Niemiec. Ten konkurs powinien się rozwijać przez zwycięstwo właśnie takiej piosenki odbiegając od dzisiejszej komercji. Jedyne co mnie zniechęca to wygranie przez Niemcy 2 lata temu ale kurs jest naprawdę dobry jak na taką piosenkę.
5. Słowacja - Max Jason Mai &quot;Dont close your eyes&quot; i tutaj mój piewszy czarny koń tego konkursu. Zachęcam do jej posłuchania, mi wpadła w ucho, troszkę takie taki Lordi :razz:ale niestety tylko trochę. Rockowa piosenka z świetnym refrenem zapadającym w pamięć.
6. Francja - Anguum &quot;Echo&quot; przyjemna, w ojczystym języku nic do zarzucenia. Ale czy to piosenka na wygraną ? Wątpię...
7. Holandia - Joan Franka &quot;You and Me&quot; również przyjemna solóweczka z gitarą, można się zasłuchać peffka do wejścia finału.
8.Islandia - Greta Salome &amp; Jonsi &quot;Mundu eftir mer&quot; tym razem wybrałem duet, powtórki z tamtego roku raczej nie będzie ale jesli dobrze się zgrają ze sobą na live powinni daleko zajść bo piosenka jest przenikliwa.
9. Hiszpania - Quedate conmigo ta piosenka powinna być wysoko szczególnie ze względu na nadzwyczajny głos ten pani. Również swietna propozycja od Hiszpanii.
10. Belgia - Iris &quot;Would you ?&quot; mój drugi czarny koń tego konkursu. Ta piosenka mnie urzekła, świetny tekst. Myślę,że spokojnie wyjdzie z półfinału.
Podsumowując, moimi faworytami do zwycięstwa jest pierwsza piątka. Wszystkie 10 krajów powinno być wysoko. Reszta według mnie nie będzie się liczyć.
A i jeszcze słówko o &quot;Babuszkach&quot; z Rosji bo pewnie będzie o nich głośno. Dla mnie jest to żenada żeby taka Rosja ze świetnymi utworami wysyłała na europejski konkurs takie coś.

 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Pierwszy półfinał zbliża się wielkimi krokami (22.05), więc czas na pierwsze typy:
Cypr - zakwalifikuje się do finału? TAK @ 1,333 Sportingbet ✅
Pewniak na podbicie kuponu. Cypr reprezentuje Ivi Adamou z utworem La La Love. Jest to jedna z lepszych propozycji, jeżeli nie najlepsza wśród piosenek tanecznych. Wpadająca w ucho, o dość prostym tekście i refrenie piosenka z pewnością spodoba się europejczykom. Inna sprawa to niezbyt dopasowany teledysk i choreografia, które wskazują na utwór z gatunku gotyckiego metalu. Ale mimo wszystko Ivi Adamou powinna bez problemu znaleźć się w finale. W rankingach internetowych oraz wśród ekspertów piosenka zdobywa uznanie, dodatkowo na próbach w Baku wykonanie jest bardzo przyzwoite. Finał na 100%.
Czy Austria zakwalifikuje się do finału? Tak @ 4,00 Sportingbet ⛔
Typ bardzo ryzykowny, raczej tylko na fantazyjną tasiemkę. Powiedzmy sobie szczerze, ale Woki mit deim Popo wykonywane przez zespół Trackshittaz to kompletna żenada. Nawet nie chce mi się opisywać tej piosenki, sami sobie obejrzyjcie, ale dwóch skaczących panów wydających z siebie dziwne dźwięki nie powinno zwojować Eurowizji. A paradoksalnie im więcej próbują w Baku, tym lepsze opinie uzyskują wśród ekspertów. Początkowo nie dawano im żadnych szans, a teraz mówi się o możliwym awansie do finału. Po 4-krotnym przebiciu można lekko spróbować...

Dania TOP 3 in Semifinal I @ 1,85 bwin

Propozycja duńska to jeden z faworytów Eurowizji 2012. Soluna Samay Kettel z piosenką Should´ve known better. Przez niemieckich ekspertów muzycznych z Songchecku, programu tworzonego przez ARD i eurovision.de propozycja skandynawska uznana została za jedną z najlepszych piosenek tegorocznej edycji. Utwór jest melodyjny, głos kobiecy przyjemny dla ucha. Should´ve known better to taki typowy spokojny utwór, który możemy usłyszeć na co dzień w radiu. Soluna Samay Kettel z gitarą na scenie jakoś tak kojarzy mi się z Sheryl Crow (przy odpowiednich proporcjach oczywiście), a takie porównanie dla jakiegokolwiek reprezentanta Eurowizji jest chyba nobilitacją. Awans do finału bezsprzeczny, zapewne z czołówki stawki półfinałowej i walka w sobotę o czołową 10.
Finlandia - zakwalifikuje się do finału? TAK @ 2,40 Unibet ⛔ szkoda...
Propozycja fińska, ale paradoksalnie śpiewana po szwedzku (choć w odmianie fińskiej). Pernilla Karlsson - Nar jag blundar to kolejna spokojna piosenka, taka trochę typowa dla eurowizyjnych występów fińskich. Bardzo przyjemna dla ucha i niedoceniana przez bukmacherów. Finał powinien być bezproblemowo. Na próbach zaśpiewane czysto, brak praktycznie choreografii, ale uważam to za plus w tym przypadku.
Czy Węgry zakwalifikują się do finału? TAK @ 2,02 Unibet ✅ a tu miłe zaskoczenie ????
Grupa Compact Disco - Sound of our hearts. Przez niemieckich ekspertów piosenka uważana za jednego z czarnych koni tegorocznego konkursu. Piosenka łącząca w sobie elementy elektroniki, indie rocka, która śmiałoby mogła zostać zaśpiewana przez zespół z czołówki tych gatunków. Tylko, że tego typu utwory nie zyskują uznania w oczach widowni eurowizyjnej, dodatkowo Węgry nie są krajem dobrze &quot;ustawionym&quot; politycznie więc może być nieco trudno o awans. Ale można spróbować.
Grecja: Position in Final Classification 11 or worse @ 1,72 Unibet
Wiadomo, że Grecy dostaną się do finału dzięki uwarunkowaniom politycznym. Trochę punktów z tego tytułu dostaną również w finale, ale na oczka od neutralnych państw to raczej nie ma co liczyć. Eksperci muzyczni grecką wokalistkę, którą jest Eleftheria Eleftheriou z utworem Aphrodisiac częściej krytykują niż chwalą, rankingi internetowe też nie napawają optymizmem. Nie ma znaczenia, że na próbach całkiem czysto, że w porządku choreograficznie. Bez dobrej piosenki wiele się na Eurowizji nie zdziała.
Islandia: Position in Final Classification 5-10 @ 3,50 Unibet
Zawsze miałem słabość do islandzkich piosenek. Szczególnie podobała mi się Yohanna z utworem &quot;Is it true?&quot; przez trzema laty, która przegrała z Alexandrem Rybakiem. Generalnie Islandia jak zwykle proponuje nam balladę przypominającą krainę wiecznego lodu. Duet Greta Salome i Jónsi zaprezentują nam utwór Never Forget. Piosenka jest jednak jakaś taka nijaka, trochę przypomina mi momentami &quot;Legendę&quot; Marcina Mrozińskiego która europejczykom się nie spodobała. Jakiś taki chaos przejawia się w tej propozycji i próba zrobienia zbyt wielu rzeczy naraz w nieco ponad 3 minutach. Szkoda, bo Jónsi to uznany artysta przez wiele lat związany z Sigur Rós. Dwa lata temu wydał płytę solową (Go), notabene bardzo udaną ze świetnym utworem &quot;Around us&quot;. Szkoda, że facet nie wybiera na Eurowizję odpowiednich utworów, bo już próbował swoich sił w bodajże 2004 roku (19 miejsce). Tak źle tym razem nie będzie, bo piosenka doceniana przez ekspertów, świetnie prezentuje się również w rankingach internetowych, ale ostateczne TOP 4 moim zdaniem nie uda się zwojować. A szkoda, bo Jónsi ma swoim dorobku co najmniej kilkanaście utworów, które nosem wciągnęłyby całą eurowizyjna konkurencję.
Irlandia: To finish in first 10 places NIE @ 1,45 Unibet
Nie ma na to żadnych szans. Duet Jedward próbuje swoich sił na ESC drugi raz z rzędu. Z utworem &quot;Lipstick&quot; udało się w 2011 roku zająć 6 lokatę. Teraz próbują z piosenką &quot;Waterline&quot;, całkowicie bezbarwną propozycją, zdecydowanie słabszą od &quot;Lipstick&quot;. Awans do finału powinien być, ale fontanna na scenie i liczna rzesza internetowych fanek nie pozwoli zgromadzić wystarczającej liczby głosów na top 10.
Włochy: Position in Final Classification 1-4 @ 2,15 Unibet

Dla mnie faworyt tegorocznej edycji. Nina Zilli określana jako włoska Amy Winehouse przedstawia bardzo energiczny utwór w rytmach soulu i R&amp;B. Muzycznie to na pewno ścisła czołówka ESC 2012. W rankingach internetowych niemal bez przerwy w top 3, przez ekspertów niemieckiego Songcheck również umieszczona na samej górze stawki. Wykonania na żywo prezentują się bez zarzutu i jeśli tak samo będzie w finale (Włosi mają automatyczną kwalifikację) to Nina Zilli z utworem L´amore è femmina powalczy o podium.
Odnośnie Rosji to trudno cokolwiek powiedzieć. Piosenka będzie budzić skrajnie emocje. Części osób bardzo się spodoba, część uzna tą propozycję jako kompletnie żenującą. Jak rozłożą się głosy, to bardzo trudno powiedzieć. Niby są elementy tradycji, piosenka wpadająca w ucho, nowoczesna, no i sam fakt wykonywania przez starsze panie utworu teoretycznie dyskotekowego wielu może rozśmieszyć. Na próbach jednak Buranovskiye Babushki bardzo rozchodzą się wokalnie, co może być sporym minusem piosenki.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Od mojego ostatniego postu trochę się zmieniło. Jesteśmy po próbach, które rzuciły inne obraz na utwory prezentowane przez poszczególne kraje. W końcu wykonanie live różni się znacznie od wersji studyjnej.
Moje top 3 i utwory które według mnie mają największą szanse na końcowe zwycięstwo:
1. Hiszpania @21 Pastora Soler w swoim Quedate conmigo bije wszystkie inne utwory na głowe. Genialny tekst i ten jej głos! aaaa Barcelona 2013 czeka ???? Prezencja na scenie również bez zastrzeżeń.
http://www.youtube.com/watch?v=zlmFzHc7BHc&amp;amp;feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=ySybV3anTqs&amp;amp;feature=plcp
2:15 minuta, komentarz mówi wszytko ???? i ten końcowy aplauz. Genialne próby !
2. Islandia @17 Obawiałem się czy jak ten duet zgra się na scenie, próby rozwiały moje wątpliwości, a to wystarczy żeby &quot;Never Forget&quot; sięgnęło po zwycięstwo.
3. Mecedonia @126 Po takim kurcie żal nie spróbować. Myślę, że Europie może przypaść ta propozycja do gustu. Spokojny początek, świetny głos po czym następuje świetne przejście do elektrycznej gitary.
Expekt
Do tego oczywiście uznawana przez wszystkich za faworytkę tej Eurowizji Loreen. Uważam jednak ze &quot;Euphoria&quot; została niestety trochę przereklamowana. Oczywiście bezsprzecznie zakwalifikuje się do finału i wywrze ogromne wrażenie w połfinale szczególnie przez sztuczny śnieg, który zostanie użyty podczas występu Loreen. Robi to na pewno niesamowite wrażenie. Ale w finale zostanie przyśmiony choćby przez tąką Pastore Soler.
Co do Rosji... proszę Was Europa ma już chyba dość czegoś takiego szczególnie po KokoEurospok0o.
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Gorszego badziewia jak te Rosyjskie Staruszki to ja dawno nie widzialem. Jestem w szoku ze takie cos moze byc jednym z kilku faworytow do wygrania Eurowizjii. Moim zdaniem Szwecja to wygra. W Zeszlym roku byli blisko , teraz maja rownie duze szanse. Postaram se pozniej cos napisac.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Gorszego badziewia jak te Rosyjskie Staruszki to ja dawno nie widzialem. Jestem w szoku ze takie cos moze byc jednym z kilku faworytow do wygrania Eurowizjii. Moim zdaniem Szwecja to wygra. W Zeszlym roku byli blisko , teraz maja rownie duze szanse. Postaram se pozniej cos napisac.
No tak, tylko u nas wygrało jakieś Koko Rocko... Ludzie głosowali dla jaj i wygrali, tak samo może być na Eurowizji. Poza tym kicz ostatnio jest modny, nie tylko u nas. :?
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
1. Hiszpania @21 Pastora Soler w swoim Quedate conmigo bije wszystkie inne utwory na głowe. Genialny tekst i ten jej głos! aaaa Barcelona 2013 czeka ???? Prezencja na scenie również bez zastrzeżeń.
ja tam powiem tylko, że wg mnie 2 lata temu Hiszpanie mieli kapitalną piosenkę, którą sobie puszczam aż po dziś dzień, a zajęli.. hm chyba 17 miejsce czy jakoś tak ;)
No ale może pani na scenie zbierze większe poparcie telewidzów.
http://www.youtube.com/watch?v=_Unb161ZI-s
Jimmy Jump nawet nie przekonał ludzi! ????

haha, ale jedna z tych babuszek, najstarsza i najmniejsza nie ogarnia trochę:grin:
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Myślę, że w dzisiejszym półfinale pewne awansu mogą być Szwecja✅, Serbia✅, Norwegia✅, Turcja✅ (choć występ mieli dramatyczny), Estonia✅ i Bośnia✅. Zresztą to zdanie podzielają bukmacherzy wystawiając niskie kursy na te kraje. Powinna wejść również Ukraina✅, ale tu nie mam już 100% pewności. Czyli teoretycznie 3 wolne miejsca w przeciwieństwie do wtorku, gdzie w mojej prywatnej klasyfikacji byłem pewny 8 finalistów, a 2 pozostałe lokaty zajęły Albania i Węgry.
Wydaje mi się, że w finale zobaczymy jeszcze Słowenię⛔ i Macedonię✅, a więc zostaje jedno wolne miejsce, ale nie wiem kogo by tu zaproponować. Dlatego bardziej pobawię się w typy na brak awansu.
Czy Litwa zakwalifikuje się do finału? Nie @ 1,80 bwin ⛔
Piosenka może ładna wokalnie, ale po pierwsze Donny Montell nie zyskał raczej uznania w internetowych rankingach, po drugie jest negatywnie oceniany przez ekspertów muzycznych (niemiecki Songcheck dał zaledwie 1 punkt), po trzecie muzycznie temu utworowi sporo można jednak zarzucić, a dodać do tego trzeba jeszcze oskarżenia o plagiat. Na finał nie ma raczej szans, bo polityka Litwie punktów tu nie doda.
Czy Słowacja zakwalifikuje się do finału? Nie @ 1,50 bwin ✅
Kurs znacznie spadł, bo pamiętam, że tydzień temu stawiałem to po 1,80. Piosenka Don´t close your eyes zupełnie nieeurowizyjna. Mocne rockowe utwory nie zyskują przeważnie uznania w oczach odbiorców oglądających Eurowizję. Dla mnie piosenka dodatkowo trochę nijaka. Dziwne, że kurs tak nagle pospadał, w niektórych źródłach nawet do 1,3. Należy brać póki to 1,50 jeszcze jest.
Białoruś - zakwalifikuje się do finału? Nie @ 1,60 bwin ✅
Eurowizyjny reprezentant Białorusi na festiwal dostał się bocznymi drzwiami, bowiem zdyskwalifikowano krajowego zwycięzcę preselekcji. Litesound z utworem We are the heroes przypomina mi dziesiątki podobnych propozycji eurowizyjnych z ubiegłych lat. Ten typ chyba lekko widzom ESC się przejadł i nie wróżę temu zespołowi awansu do finału.
//Wejście Malty dużym zaskoczeniem, nie brałem tego w ogóle pod uwagę.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Już za 4h drugi półfinał. Z mojej strony podam parę typów
Czy Holandia zakwalifikuje się do finału ? TAK ⛔@4,00 Expekt
Po takim kursie warto próbować. Jak już pisałem przyjemna solówka z gitarą, typowa radiówka. Może trochę irytować po dłuższym odsłuchu ale jak dla osób, które ją pierwszy raz usłyszą na pewno wpadnie w ucho.
Czy Macedonia zakwalifikuje się do finału ? TAK ✅@1,60 Expekt
Mój głowny faworyt do zwycięstwa więc nie wyobrażam sobie aby Macedonii zabrakło w finale. Kaliopi obok Albanii i Hiszpanii ma najlepszy głos a tej Eurowizji.
Mimo, że Holandia i Macedonia mają jedne z pierszych pozycji startowych myślę, że zapadną w pamieć telewidzów i dostaną się do finału.
Po za tą dwójką uważam, że zakwalifikują się również: Serbia✅, Słowenia⛔, Szwecja✅, Turcja✅, Norwegia✅, Ukraina✅, Estonia✅, B&amp;H✅.
I jeszcze można :
Semi final 2 Win Szwecja @1,65
✅Expekt
Nie widzę innego kandydata do zwycięstwa tego półfinału. Loreen ma 11 numer startowy a czym późniejszy występ tym lepiej (przykład Mołdawii) do tego sztuczny śnieg który robi świetny efekt.
http://www.youtube.com/watch?v=bzzr65LBb3E
Próba generalna ( w oprawie telewizyjne). Świetna współpraca na linii kamera + śnieg.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Awans do finału uzyskali:
  • LITWA: Donny Montell - &quot;Love Is Blind&quot;
  • BOŚNIA I HERCEGOWINA: Maya Sar - &quot;Karoke Ti Znam&quot;
  • SERBIA: Zeljko Jaksimović - &quot;Nije Ljubav Stvar&quot;
  • UKRAINA: Gaitana - &quot;Be My Guest&quot;
  • SZWECJA: Loreen - &quot;Euphoria&quot;
  • MACEDONIA: Kalipoli - &quot;Crno I Belo&quot;
  • NORWEGIA: Tooji - &quot;Stay&quot;
  • ESTONIA: Ott Lepland - &quot;Kuula&quot;
  • MALTA: Kurt Calleja - &quot;This Is The Night&quot;
  • TURCJA: Can Bonomo - &quot;Love Me Back&quot;
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Niestety zaden link mi nie odpala relacji.. zatem moze ktos z was zrobilby mala relacje z przebiegu.. ?
W tym linku, który podałem masz multum stacji, które transmitowały ten półfinał. Na eurovision.tv rzeczywiście było przeciążenie i strona nie działała:;/:
8/10 moich typów, całkiem nieźle.
Awans: Szwecja, Serbia, Norwegia, Turcja, B&amp;H, Estonia, Macedonia, Ukraina, Litwa, Malta.
Wielka szkoda Słowenii... Przewagą Litwy było to że występowali ostatni. Malta zasłużony awans, zrobili świetne show.
Po za tym słabo Norwegia i Turcja. Magiczny występ Loreen, myślę że wygrała ten półfinał. Macedonia również świetnie, Kaliopi będzie wysoko w finale ;)
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
FINAŁ w kolejności występów:
1. WIELKA BRYTANIA
2. WĘGRY
3. ALBANIA
4. LITWA
5. BOŚNIA I HERCEGOWINA
6. ROSJA
7. ISLANDIA
8. CYPR
9. FRANCJA
10. WŁOCHY
11. ESTONIA
12. NORWEGIA
13. AZERBEJDŻAN
14. RUMUNIA
15. DANIA
16. GRECJA
17. SZWECJA
18. TURCJA
19. HISZPANIA
20. NIEMCY
21. MALTA
22. MACEDONIA
23. IRLANDIA
24. SERBIA
25. UKRAINA
26. MOŁDAWIA
W tej kolejności największą szansę na końcowe zwycięstwo mają Niemcy, Hiszpania, Macedonia, Serbia i oczywiście Szwecja. Niestety jeden z moich faworytów czyli Islandia ma kiepski numer 7 i przy talu występach może zostać zapomniany ale i tak wierzę w &quot;Never Forget&quot;.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Irlandia (liczba otrzymanych &quot;12&quot;): over 0,5 @ 1,83 bet365 ⛔ tylko &quot;10&quot; od Wlk. Brytanii, reszcie Europy Jedward się nie spodobał (całe szczęście ???? )
W zeszłym roku chłopaki Jedward dostali w finale aż trzy dwunastki. W 2012 są już dobrze znani eurowizyjnej publiczności. Nie wróżę im powodzenia na tej imprezie, bo piosenka jest zwyczajnie miałka, ale mają dobrą choreografię i są lubiani przez rzeszę nastolatek, które chwycą za telefony i zagłosują na swoich ulubieńców. Na dodatek geograficznie powinna być 12 od Wlk. Brytanii (w zeszłym roku była), choć lekkie zwątpienie jest z tego względu, że punkty są łączone z klasyfikacji jury i głosów telefonicznych, a eksperci zbyt wielu punktów Jedwardowi nie dadzą.
Azerbejdżan (liczba otrzymanych &quot;12&quot;): under 2,5 @ 1,83 bet365 ⛔ Aż cztery &quot;12&quot;. Polityczna od Turcji, oprócz tego od Ukrainy, Litwy i Malty. Zadziałał efekt gospodarza, ale jestem bardzo zaskoczony tak dobrym wynikiem Azerbejdżanu
W zeszłym roku jak wygrali dostali 3 dwunastki, choć było sporo dziesiątek. Polityczny max był od Rosji i Turcji, dziesiątki od krajów typu Rumunia, czy Mołdawia. Jasne, Azerbejdżan jest gospodarzem, co może im trochę głosów dodać, ale z tegoroczną piosenką maksymalnym wynikiem jest końcówka pierwszej 10, a tych pozycji już raczej nie zajmuje się z trzema &quot;12&quot;.
Najlepszy kraj bałtycki: Estonia @ 1,30 bet365 ✅ (EST 120 - LIT 70)
H2H z Litwą. Sądzę, że Litwini dostali się do finału na ostatniej lub przedostatniej pozycji. Donny Montell jest typowany jako kandydat do &quot;last 4&quot;, więc nie sądzę, by wyprzedził świetnego reprezentanta Estonii. Typ bardzo pewny.
Grecja - Number of countries to award them 0 points in the Final: 11 or more @ 1,35 unibet ✅
Chory zakład. Tej linii w zeszłym roku nie pokryła jedynie trzecia Szwecja (10 państw nie dało jej punktów).
Islandia: Country to whom they will award 12 points in the Final - Dania @ 2,00 unibet ⛔
Piosenka duńska bardzo kojarzy się z klimatami islandzkimi, myślę że Soluna Samay Kettel spodoba się tamtejszej publiczności i jurorom. W zeszłym roku Dania dostała od Islandii 12 pkt, teraz propozycja duńska jeszcze bardziej trafiająca w gust Islandczyków, więc prawdopodobieństwo maxa spore.
Portugalia: Country to whom they will award 12 points in the Final - Hiszpania @ 1,65 unibet ✅
Hiszpania w zeszłym roku uzyskała w sumie 50 pkt, była na szarym końcu stawki. W Baku ma całkiem dobrą piosenkę, która powalczy o może nawet czołową 10. Jeśli w zeszłym roku mieszkańcy Płw. Iberyjskeigo rozdzielali między sobą punkty, to w tym zrobią to samo tym bardziej.
Oprócz tego:
Dania w top10 @ 2,10 bet365 (o reprezentantce już pisałem) ⛔ kompletnie nie rozumiem tak słabego wyniku Danii, zapowiadało się na okolice top 10, a tymczasem razem z Islandią to najwięksi przegrani Eurowizji
Dania - Norwegia 1 @ 1,55 unibet ✅
Turcja poza top 10 @ 1,75 betsafe (7 miejsce, Europa jest głucha, mimo, że wykonanie tureckiego reprezentanta w finale było lepsze niż w półfinale)+ under 100 points ⛔ (112, jak ktoś wziął trochę wyższą linię to mu weszło) @ 2,40 betsafe (polityka to nie wszystko, wykonawca z tego kraju nie umie śpiewać na żywo)
Wlk. Brytania: Country to whom they will award 12 points in the Final - Irlandia @ 1,70 unibet ⛔
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Pora na finał Eurowizji 2012, który odbędzie się jutro.
Ode mnie kilka typów:
1. Hiszpania @21 Pastora Soler w swoim Quedate conmigo bije wszystkie inne utwory na głowe. Genialny tekst i ten jej głos! aaaa Barcelona 2013 czeka Prezencja na scenie również bez zastrzeżeń.
Dalej pozostaje przy swoim i jako Zwycięzce obstawiam Hiszpanie Pastora Soler Quedate Conmigo, aktualny kurs to @26⛔ Expekt.
H2H:
Analogicznie,że moim faworytem jest Hiszpania wszystkie państwa powinna pokonać ale wybrałem kilka typów nawet jeśli Pastora nie wygra. Nie będę pisał wnikliwych analiz, po prostu uważam, że Pastora ma magnetyczny głos w swoim utworze i połknie poniższe piosenki:
Dania - Hiszpania 2 @2,10 ✅
Grecja - Hiszpania 2 @2,20 ✅
Irlandia - Hiszpania 2 @1,60 ✅
Norwegia - Hiszpania 2 @1,75 ✅
Turcja - Hiszpania 2 @1,80 ⛔
Ukraina - Hiszpania
2 @2,30 ✅
Pozostawiając juz Spain wybrałem kilka innych typów:
Szwecja - Rosja 1 @1,25 ✅ Loreen wiadomo główna faworytka i bedzie walczyć o zwycięstwo, Euphorie nawet nie ma co porównywać z Party for everybody.
Grecja - Azerbejdżan 2 @1,65 ✅ Sabina z dobrą piosenka powiina sobie poradzić z Grecja, która poza kreceniem tyłkiem artystki nie ma za wiele do zaoferowania. Świetny efekt robi &quot;płonąca&quot; suknia Sabiny. Można również próbować inne kombinacje z Azerbejdżanem...
Norwegia - Niemcy 2 @1,85 ✅ Tooji słabo prezentuje się na live, Roman wręcz przeciwnie (oglądałem próbę).
Węgry - Francja 2 @2,40 ✅ Węgry , kto to ? Bo już zapomniałem jaką mają piosenkę. Francja może nie zwojuje tą piosenką jutrzejszego finału ale z takimi Wegrami powinna się uporać. Po za tym Agnuum dobrze prezentuje się na scenie.
Oferta jest szeroka i można by jeszcze dużo wybierać. W swoich typach kierowałem się również numerami startowymi które podałem wcześniej, które jak zauwazyliście bardzo wiele dają(im późniejszy występ tym lepiej ).
I na koniec mój Top 10 Eurowizji 2012:
1. Hiszpania
2. Szwecja
3. Islandia
4. Niemcy
5. Azerbejdżan
6. Macedonia
7. Dania - radiówka również musi się znaleść w top.
8. Albania
9. Ukraina - powinna być w top ze względu na Euro 2012.
10. Rosja - miejsce w top 10 nie za piosnkę ale za pogodę ducha tych starszych pań ;)
I jeszcze perełka:
Spain in 10 @2,30
✅ Jeśli Pastora z taką piosenką i głosem nie znajdzie się w Top 10 to ja się pytam, kto inny ? Wszystkie kursy z Expekt.
Pozdrawiam i życzę wielkich emocji podczas jutrzejszego prezentowania wyników ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
I na koniec mój Top 10 Eurowizji 2012: 1. Hiszpania 2. Szwecja 3. Islandia 4. Niemcy 5. Azerbejdżan 6. Macedonia 7. Dania - radiówka również musi się znaleść w top. 8. Albania 9. Ukraina - powinna być w top ze względu na Euro 2012. 10. Rosja - miejsce w top 10 nie za piosnkę ale za pogodę ducha tych starszych pań
Jesli przewidujesz Islandie tak wysoko to ja daje ci typ :
Islandia-Malta 1,55 w expekcie.
Co tu duzo pisac. Nie wyobrazam sobie zeby Malta skazywana na ostatnie miejsce wyprzedzila Islandie i tyle...
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jesli przewidujesz Islandie tak wysoko to ja daje ci typ : Islandia-Malta 1,55 w Expekcie. Co tu duzo pisac. Nie wyobrazam sobie zeby Malta skazywana na ostatnie miejsce wyprzedzila Islandie i tyle...
Wszytko dokładnie tak jak piszesz tylko niepokoją mnie numery startowe obu państw. Malta nadrabia słabe wykonanie robiąc niezłe show na scenie. Ale jednak Islandia jest najlepszym duetem na tej Eurowizji i również ciężko jest mi sobie wyobrazić Maltę przed Islandią.
I jeszcze taka ciekawostka kursy na Hiszpanie gwałtownie spadły. Na zwycięstwo z 26 do 17 ;)
 
Do góry Bottom