>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

EuroBasket 2011 - mężczyźni

Status
Zamknięty.
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Tak tak wierzcie wyborczej, wiekszego szmatlawca nie ma na kuli ziemskiej. Co to oni wypisuja jest kompletnie nie istotne bo moze 1% prawdy reszta wymysly roznych bajkopisarzy.

Niech PZKosz zrobi prozadny konkurs i juz, jesli nie to powinna byc decyzja o kims z zagranicy.
 
moneybutcher 22

moneybutcher

Użytkownik
Roxanne konkurs już był czy poważny to nie wiem. Nie zgłosił się do niego ani jeden dobry trener z zagranicy. Były za to wielkie tuzy europejskiego basketu takie jak Mariusz Karol czy trener II ligowego Norgipsu Piaseczno Teodor Mollow co dla mnie było śmiechem na sali. Mam nadzieję, że tym razem PZKosz nie zorganizuje jakiegoś durnowatego konkursu bo to się zwyczajnie mija z celem.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
No...Przepraszam bardzo, ale Pacesas cieniasem nie jest no juz nie przesadzajmy...
Wczesniej tez bywalo glosno o roznych nazwiskach, a jak sie konczylo kazdy wie, wiec trzeba cierpliwie zaczekac.
 
S 22

slooz3

Użytkownik
Roxanne: w kazdej &#39;gazecie&#39;, która oferuje bezpłatny dostęp do informacji za pośrednictwem internetu masz naciąganą prawdę, lub historie o rzeczach, które normalnych ludzi nie powinny obchodzić, a jako ze mamy wolność słowa możesz pisać co chcesz i obrażać kogo chcesz, ale również czasem można przystopować i zostawić dla siebie komentarz o bajkopisarzach z wyborczej, bo kogo z nas to obchodzi? subiektywna opinia, któremu pismakowi wierzysz bardziej, a któremu mniej.
a do rzeczy to moim zdaniem Pacesas się rozwija i już mu zawodnicy nie wchodza na głowę tak jak wczesniej, z dobrego koleżki robi się robić dobry trener, który potrafi stawiać np. na hrycaniuka, bo wie, że mecze można wygrywać obroną i zbiórą.
Jednak mimo wszystko uważam, że nie sprawdziłby się w roli trenera, móglby być zbyt podatny na układy i sugestie prezesa i jego ludzi z góry. Może któryś trenerów z PLKK? ktoś przytoczy ciekawe nazwiska?
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
A co Ty sie tak denerwujesz kolego slooz? Jest link z gazety wiec kazdy moze ocenic czy dany news jest ok czy nie skoro pochodzie z tej a nie z innej storny. Co Ci do tego? Pisz na temat i juz, a czy ktos zechce podwazyc wiarygodnosc newsa / gazety to jego sprawa. Zaden kibic nie powinien byc obojetny na ilosc klamstw w tym szmatlawcu.

Pacesas jak najbardziej sie nadaje, zna lige, realnia, otoczenie, ciagle robi postepy. Jesli Prokom nie zacznie robic lepszej ekipy (a nie zanosi sie) to juz niedlugo tomas moze wyfrunac do lepszego klubu. Warto mu zapropnowac prace w kadrze.
 
moneybutcher 22

moneybutcher

Użytkownik
Osobiście wydaje mi się, że Pacek więcej kasy czerpie ze wspólnych interesów z panem Krauze niż bycia trenerem w Asseco Prokomie. Faktycznie zrobił pewnie postępy jako trener ale dalej wydaje mi się, że Prokom to bardziej samograjki niż drużyna. Za Kijewskiego Prokom tez był najlepszą drużyną w Polsce a jakim trenerem jest Kijek to już pokazał w Poznaniu. Wiem również z prasy, że Pacesas był właśnie w kręgu zainteresowań do objęcie funkcji trenera w kadrze. Nie wiem czy czasem ich nie olał skoro wybrali Griszczuka. On chyba lato (wakacje) woli spędzić u siebie z rodziną na Litwie i skupić się tylko na pracy w Prokomie. Poza tym mieliśmy już wiele prób związanych z dobrymi trenerami z PLK i zawsze były to niewypały. Czas sięgnąć bo kogoś z innego otoczenia. I nie chodzi mi tutaj o PLKK (panowie żarty na bok ???? ).
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Spokojnie. Pacesas to tylko jedno nazwisko. Opcji jest bardzo wiele a przy takim potencjale jaki ma Polska sporo trenerów chcialoby pracowac z taka kadra, nie mam co do tego watpliwosci. Wielu graczy z Euroligi, Gortat to jest swietny material na dobra ekipe. Jest kilku zdolnych trenerow, np. Alonso, Filopovski, Pashutin, Pavicevic, Bucchi itd. To mlode pokolenie powiedzmy bez b. a ilu jest starszych niezlych. Akurat Wlocha bym nie chciala ale to tylko przyklady, jak sie chce to mozna zreszta nie wiadomo jak to jest dokladnie z tym polaczeniem kadra klub.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Sugestie prezesa ?? A co moze sugerowac Ludwiczuk ?? Nie, nie tu sie nie zgodze. Ale z tym, ze Pacesas woli odpoczac na Litwie i ze kreci bizensy z Krauze to juz jestem w stanie sie zgodzic ???? A co do tego, ze stworzyl team samograjkow to nie zgodze sie...W eurolidze ciezko wejsc do final 8 majac tzw samograjkow...Wiadomo, ze Woddsowi duzo wolno, Loganowi tez duzo bylo wolno, ale jednak zbudowal ciekawa druzyne.Logan i Woods o nie jest Lebron czy Dwight zeby sami wygrywali mecze. Moze kiedys Pacesas poprowadzi kadre, ale poki co chyba sie na to nie zanosi...
Duzo bylo gadki wczesniej o Buchchim. Mnie osobiscie sie ten typ podobal. We Wloszech podobno bardzo dobrze analizuje, przygotowuje druzyne, itp.
A co do gazet no coz...kazda gazeta jakos dba o swoj naklad ????
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
http://www.polskikosz.pl/news/100129/polska_zagra_na_eurobaskecie__.html
z ostatniej chwili !! jednak jedziemy na eurobasket ???? fiba zwiekszyla ilosc duzyn. Cos co mialo byc wprowadzone za pare lat wprowadzono juz teraz. Znalezc teraz dobrego trenera i cos ugrac...


&quot;Polacy, mimo że nie awansowali do EuroBasketu 2011 drogą kwalifikacji to zagrają za rok na Litwie. Taką decyzję podjął dziś zarząd FIBA Europe poszerzając EuroBasket z 16 do 24 zespołów.
O tym, że EuroBasket miał być powiększony o osiem dodatkowych drużyn było wiadomo już od roku. Miało to jednak nastąpić dopiero od mistrzostw Europy w 2013 roku. Jednak głównie na wniosek federacji litewskiej udało się przeforsować rozszerzenie EuroBasketu już od przyszłorocznych mistrzostw.
- Byli wspierani przez Bułgarów, Ukrainców i Włochów. Litwini chcieli poszerzyć mistrzostwa ze względów finansowych. Więcej meczów, to większy zarobek. Tym bardziej w tak koszykarskim kraju, jakim jest Litwa - twierdzi nasz informator, który nie chce podawać swojego nazwiska.
- Zwiększenie liczby zespołów jest też spowodowane tym, że FIBA nie za bardzo miała pomysł co zrobić z dziesięcioma zespołami, które miały brać udział w dodatkowych kwalifikacjach. Są to bardzo duże koszta, bo zespół trzeba utrzymywać przez około dwa miesiące i większości federacji nie opłacało się wystawiać w nich drużyn - dodaje.
W tej sytuacji na EuroBaskecie 2011 oprócz Polski zagrają także Gruzja, Belgia, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Włochy i Łotwa. Trzy ostatnie zespoły z każdej grupy, czyli Finlandia, Węgry i Portugalia zagrają o ostatnie miejsce dające prawo gry w mistrzostwach.
System rozgrywek zmieni się jedynie w pierwszej rundzie. 24 zespoły (podobnie jak w trwających Mistrzostwach Świata) zostaną podzielone na cztery grupy po sześć drużyn, z których trzy awansują dalej, a trzy odpadną już po pierwszej rundzie. Dalszy układ rund ma pozostać bez zmian.&quot;


Coz z 1 strony fajnie, ale z 2 strony wiadomo, ze chodzi o pieniadze. No i po co byly eliminacje ?? I czy w ogole teraz beda jakiekolwiek eliminacje skoro beda graly co turniej 24 teamy ??
 
moneybutcher 22

moneybutcher

Użytkownik
Koszykarze zagrają na mistrzostwach Europy!
Europejska federacja zwiększyła z 16 do 24 liczbę drużyn, które wezmą udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy na Litwie. Dzięki temu zagra w nich Polska, która w sierpniu przegrała eliminacje.

Projekt rozszerzenia ME forsowali Ukraińcy i Bułgarzy, którzy także nie wywalczyli awansu na boisku. Ich propozycję poparła Litwa - kraj zakochany w koszykówce, który dzięki przedłużeniu mistrzostw zarobi na nim więcej. Na finały pojadą też Włosi, co dla FIBA Europe jest korzystne, gdyż Włochy są głównym kandydatem do organizacji ME w 2013 roku.

Za uszy na Litwę wciągnięci zostaną także Polacy, którzy w eliminacyjnej grupie C zajęli czwarte miejsce. Drużyna prowadzona przez Igora Griszczuka nieźle grała u siebie, ale kompromitowała się na wyjeździe. Gdyby nie reorganizacja rozgrywek biało-czerwoni zagraliby w przyszłym roku w barażu, gdzie o ostatnie miejsce na Litwie walczyłoby aż 10 drużyn. O awans byłoby trudno.

ME na Litwie odbędą się w dniach 3-18 września 2011 roku.

sport.pl

p.s. System rozgrywek pozostanie ten sam tylko w pierwszej fazie będą 4 grupy po 6 zespołów i wyjdą 3.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dobra teraz tylko wyciągnąć wnioski trzeba i jazda dalej z budowaniem ekipy.

Po pierwsze deklaracja od Gortata, że przyjedzie na bank na EuroBasket. Poza tym trenera trzeba, który nie głupieje, tylko potrafi zareagować odpowiednio na wydarzenia na boisku. No i zawodników trzeba odpowiednio dobrać, ja tam nie miałbym nic przeciwko nawet 17-latkom w kadrze, jeżeli mieliby być wzmocnieniem, ale to musiałby nowy trener kadry zorganizować jakieś zgrupowanie dla młocych, żeby się przekonać ilu z nich możnaby włączyć do kadry.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
No niestety, ta decyzja nie jest dobra dla koszykówki. Mistrzostwa Europy tracą w ten sposób renomę, bo pół Europy w nich gra. Według mnie we wszystkich poważnych dyscyplinach sportu powinni grać góra szesnaście drużyn w takiej imprezie. 24 to już gruba przesada. Oczywiście wiele krajów na tym skorzysta, ale poziom imprezy będzie zapewne niższy niż w poprzednich latach.
No chyba, że jest to jednorazowa decyzja podyktowana tym, że ME 2011 będą kwalifikacją do Igrzysk 2012. To w takim razie można to częściowo zrozumieć.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
No niestety, ta decyzja nie jest dobra dla koszykówki. Mistrzostwa Europy tracą w ten sposób renomę, bo pół Europy w nich gra. Według mnie we wszystkich poważnych dyscyplinach sportu powinni grać góra szesnaście drużyn w takiej imprezie. 24 to już gruba przesada. Oczywiście wiele krajów na tym skorzysta, ale poziom imprezy będzie zapewne niższy niż w poprzednich latach.
No chyba, że jest to jednorazowa decyzja podyktowana tym, że ME 2011 będą kwalifikacją do Igrzysk 2012. To w takim razie można to częściowo zrozumieć.
Trudno sie w sumie z tym nie zgodzic...Ale to jest jeden wielki biznes. Litwa to kraj koszykowki. Czym wiecej druzyn tym wiecej kibicow, itp. Dla Litwy wiekszy zarobek. I to duzo wiekszy, I tylko tym mozna tlumaczyc ta decyzje. Bo tak naprawde eliminacji teraz juz chyba nie bedzie...Bo nie jest to jednorazowa decyzja z tego co wiem. Miala byc wprowadzona na kolejnych mistrzostwach, al Litwa jak pisalem kraj koszykarski wiec na reke Litwinom.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom