>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Eliminacje MŚ 2010 - 3. runda

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP


Już w najbliższy piątek rozpoczynają się mecze 3. i decydującej rundy kwalifikacji do MŚ we Włoszech 2010. Na początek na parkiecie pojawią się drużyny grające w fińskim Tampere tj. Finlandia, Rosja, Niemcy i Belgia.

GRUPY 3. RUNDY STREFY EUROPEJSKIEJ:

Grupa I - Finlandia, Niemcy, Rosja, Belgia (Tampere 07-09 sierpnia) strona www
Grupa J - Bułgaria, Portugalia, Holandia, Czechy (Varna 14-16 sierpnia) strona www
Grupa K - Polska, Francja, Słowacja, Słowenia (Gdynia 14-16 sierpnia) strona www
Grupa L - Serbia, Rumunia, Hiszpania, Estonia (Kragujevac 14-16 sierpnia) strona www



Kwalifikację na siatkarski mundial wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Miejmy nadzieję, że Polacy, mimo braków kadrowych zdołają awansować i za rok będą bronić medalu zdobytego w Japonii w 2006 r.


Zapraszam do pisania analiz i dyskusji na temat nadchodzących meczów eliminacyjnych.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Turniej w Tampere zapowiada się bardzo ciekawie. Faworytów jak widac jest trzech i tak teoretycznie wcale awansowac nie musi Rosja co byłoby sporą niespodzianką. Finowie zapewne u siebie będa mocni. Sklad mają naprawde mocny a w ostatnich latach poczynili spore postępy o czym się przekonalismy nawet podczas LŚ. Rosjanie w tejże LŚ zawodzili mimo iż zajeli 3msc w końcowje klasyfkacji to swoją grą nie zachwycali, ale pewnie jakoś to zrobią, że awnasują, ale w kiepskim stylu , tak przewiduje bynajmniej.
Belgowie będą raczej dostarczycielem pkt w tej grupie, a warto dodac że sa jeszcze podopieczni Raula Lozano, aktualni triumfatorzy Ligi Europejskiej 2009. Turniej naprawde może byc bardzo ciekawy.
Bez awansu będzie się musiał obyc jeden z dobrych zespołów. Kto nim się okaże?
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz ;)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
A też podam swoje przewidywania odnośnie pierwszego turnieju rozgrywanego w Tampere. Dla mnie wyjdą Rosjanie i Finowie. Dla Rosjan, podobnie jak dla większości europejskich drużyn, kwalifikacja jest najważniejszym celem sezonu obok ME, bo każdy zdaje sobie sprawę, że nieobecność na MŚ to kompletna poraża wspominana przez kolejne sezony. Rosjanie grali dość słabo podczas LŚ, choć 3. miejsce zdobyli, ich forma powinna teraz iść na pewno w górę, w Tampere z pewnością pełna motywacja i wszystkie siły aby nie doprowadzać do niepotrzebnych nerwów i spokojnie zdobyć bilet do Włoch a następnie już w pełni przygotowywać się do ME. Finowie gospodarze a po drugie zespół, który wypracował pewien swój styl, nie schodzą poniżej pewnego poziomu, w LŚ już grali dość dobrze, teraz powinni być już na optymalnej dyspozycji ze stabilizacją gry. Trzecią siłą prawdopodobnie będą Niemcy, widziałem ich w akcji w meczach z Rumunami czy w finale LE z Hiszpanami. Ich gra wygląda dość dobrze, ale grają strasznie nierówno, dobry set a za chwilę katastrofalna seria dla przeciwnika. Lozano jeszcze nie zdążył raczej poukładać tej ekipy w 100%. Na ostatnim miejscu stawiam na Belgów. Na pewno stać ich na niespodzianki i dobrą grę, ale wątpie aby grali równie i dobrze przez cały turniej, pewnie wyjdzie im jakiś pojednyczy set, wyrównany mecz i tyle.
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Myślę, że Rosjanie gwarantują na tym turnieju pewne niespodzianki. Zauważyłem od pewnego czasu ,że gdy są murowanym faworytem to zdarza im się przegrać aby później pokonać przeciwnika znacznie wyżej notowanego lub wygrać tyle ile trzeba z kimś słabszym bo sytuacja tego wymaga.Nie zdziwię się jeśli pierwszy mecz z Niemcami przegrają a następne wygrają i na MŚ się zakwalifikują.W LŚ też mieli wpadki w grupie,ledwo weszli do F6 , na koniec zajęli 3 miejsce.Podsumowując.Zakładam że zakwalifikują się na MŚ ,ale jeden mecz przegrają ( pytanie który?) z niezłym kursem na przeciwnika bo w tym towarzystwie to oni zawsze będą faworytem.Może progres od pierwszego meczu?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Widzę temat nie przyciąga dużego grona zainteresowanych, może dlatego, że gra tylko jednak grupa.
Ale tak, dzisiaj doszło do małej niespodzianki (można to chyba traktować w takich kategoriach), godpodarze turnieju - Finowie przegrali dość gładko z Niemcami. Niestety nie ma tramsmisji z tych meczów, jednak staram się śledzić przy najmniej wynik pkt za pkt na livescore, a z tego jakieś wnioski wyciągnąć się da. Niemcy właściwie od początku kontrolowali wynik meczu, dużo wskazywało na ich wygraną 3-0 ale Finowie zdołali wyciągnąć niekorzystny wynik w trzecim secie na swoją stronę, w czwartej partii od początku prowadzili podopieczni Lozano i do końca nie pozwolili na dogonienie wyniku przez rywali. W drugim meczu Rosjanie z łatwością pokonali Belgów i praktycznie zapewnili sobie udział na mundialu. Bardzo blisko biletów do Włoch są Niemcy, jeśli jutro wygrają z Belgią, co jest wielce prawdopodobne to ich awans będzie pewny, bo nie sądzę aby Finowie byli w stanie wygrać z Rosją, patrząc na ich męczarnie z Belgami i słaby występ z Niemcami.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rzeczywiście jak radek słusznie zauważyłeś zainteresowanie małe, ale to także może i wiąże się z tym że ciężko coś trafnie wytypowac i znalesc ciekawy typ na mecz w tym turnieju;)
Dopiero dzisiaj w ostatnim dniu w oczy rzucił mi się jeden z typów po ladnym kursie. A tak w ogóle to pewnie wszyscy czekają na piątek i oby zwycięski początek w wykonaniu Polaków w Gdyni!

VS

:siata:Finlandia - Rosja

Finowie przed własną publicznością narazie rozczarowują. Wymęczone 3:2 z Belgami czego się pewnie nikt nie spodziewał. Wczoraj gladka porażka z Niemcami, ale dzisaij mecz, który moze zupełnie odmienic ich sytuacje i zapewni awans. Wiadomo że wychodząc na mecz z Rosjanami zbytnio trener nie musi zawodników mobilizowac. Wystarczy przypomniec smaczki taktyczne, a reszta zależy od tego co siedzi w głowie Finów. W składzie w porównaniu z tym co widzieliśmy w LŚ do pierwszej szóstki wskoczył Sammelvuo ale tego należało się spodziewac. Ponadto grają Esko,Kunnari, Oivanen i reszta, która tak dobrze spisywala się w &quot;swiatówce.
U Ruskich widac że Bagnoli wkońcu wykrastylizował podstawową szóstke bo od paru spotkań gra w takim samym zestawieniu z Mikhaylovem w ataku. To procentuje bo Sborna odnosi zwycięstwa. Wczoraj z teoretycznie slabszym przeciwnikiem pograc dał Semenowi i ten wkońcu zagral poprawnie, ale to jeszcze nie ten stary dawny Semen;)
Ogólnie mecz się zapowiada ciekawie. Przed turniejem sądziłem że oba zespoły raczej zapewnią sobie awans po dwóch meczach, a już najbardziej wierzyłem w FInów, a tutaj ponieśli oni wpadke i przegrali z Niemcami i dzisiaj będa musieli walczyc z całych sił o awans w ostatnim meczu. Sądze że będzie to zacięta walka, bukmacherzy rzecz jasna faworyzują Rosje i to zdecydowanie,ale po dwóch meczach nie ma się czemu dziwic i po takich wynikach na dodatek jakie padły, ale ja widze szanse dla Suomi w tym meczu, a już to że ugrają chociaż seta przed własną publicznością w Tampere, która potrafi także się bawic na meczach (co pokazały starcia chociażby z Brazylią w LŚ) jest dużo prawdopodobne, a na takie rozstrzygnięcie dostajemy dośc ciekawy kurs.

Typ : Finlandia +2,5 seta @ 1,50 Betsafe⛔0:3
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Zakończył się turniej w Tampere, tabela końcowa:

Pierwsze miejsce bez niespodzianki, zajęli Rosjanie. Sborna nie miała problemów z pokonanie reszty drużyn, stracili tylko jednego seta, awans wywalczony bez problemów. Drugą lokatę, którą wywalczyli Niemcy można nazwać małą niespodzianką, bo nie ukrywam, że liczyłem, iż awans obok Rosjan wywalczą Finowie, ale widać, że dobra forma z LŚ, gdzieś się ulotniła, bo zdołali pokonać po męczarniach, co tu dużo mówić, dość przeciętną Belgię a w dwóch pozostałych meczach byli tłem dla rywali. Brak awansu Finlandii na MŚ 2010 będzie niewątpliwie krokiem do tyłu dla siatkówki w tym kraju, która w szybkim tempie porusza się do przodu, jednak wypadnięcie z tak dużej imprezy zawsze odbija się na reprezentacji. Pierwszy poważny sukces Lozano z kadrą Niemiec (no można jeszcze do tych sukcesów dorzucić wygraną LE, ale to ma mniejsze znaczenie), widać Raul spokojnie buduje dobrą ekipę, która będzie groźna, trzeba na nich uważać podczas ME, gdzie zmierzą się z Polską w grupie.

Tak więc bilety do Włoch trafiły do dwóch europejskich reprezentacji, za tydzień do tego grona dołączy kolejne 6 drużyn, mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się Polska.
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Czyli wygrał faworyt ... Ruski to są Ruski ... Niemcy to dla mnie żadna niespodzianka, bo mają naprawdę mocna reprezentację. Ciekawi mnie jednak co nasi pokażą za tydzień w Gdyni ...
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ostateczne rozstrzygnięcia i rozgrywane równolegle turnieje, które są najważniejszymi (obok ME) imprezami dla większości drużyn, tuż-tuż, a więc można coś napisać odnośnie przewidywań na temat awansów.

W grupie &quot;J&quot; faworytem do wygrania całej tej imprezy jest Bułgaria, jedna z najlepszych ekip na świecie. I moim zdaniem większych problemów z awansem mieć nie będą. Chociaż w LŚ grali słabo, w zasadzie na swoją obronę nic nie mają, bo też grali w najmocniejszym składzie, jednak teraz na tak ważne mecze koncentracja i zaangażowanie powinno być tak duże, że pozwoli spokojnie wygrać. Skład Bułgarów bardzo mocny, praktycznie zero osłabień, nie ma tylko Konstantinova, który już na dobre pożegnał się z kadrą. Trzy pozostałe drużyny powinny między sobą powalczyć o drugi bilet, tj. Holandia, Portugalia, Czechy. Zacznę od pomarańczowych, ekipa z ciekawym składem, którą stać na niespodziankę, jednak ich mankamentem są błędy własne. Mocny punkt tej drużyny to zagrywka, blok, jednak jeśli im w tych elementach nie idzie to często są bezradni i łatwo oddają mecz rywalom. Czesi to ekipa grająca poniżej oczekiwań, mimo iż jej reprezentanci grają w dobrych klubach, to nie potrafią się odnaleźć we własnej kadrze i zbudować dobrego kolektywu, zawsze zawodzą, więc nie zdziwię się, że i tym razem zaliczą porażkę. Ostatnia ekipa, to Portugalczycy, moim zdaniem najsłabsza drużyna. Owszem wystąpili w finale LE i zajęli tam 3. miejsce, jednak jakoś specjalnie nie zachwycili a i trzeba mieć na uwadze, że LE to taka impreza drugiej kategorii, gdzie trenerzy często budują formę swoich ekip. Moje typy na ten turniej to awans dla Bułgarów i Holendrów.

Grupa &quot;K&quot;, najciekawsza z naszego punktu widzenia, bo wystąpią tam Polacy. I faworytem oczywiście będą nasi reprezentanci. Mimo braków kadrowych, pechowych kontuzji jestem optymistą przed tym turniejem. Niektórzy nie byli zachwyceni, że na LŚ Castellani dał pograć młodym zawodnikom, jednak teraz ta zagrywka może okazać się bezcenna. W miejsce kontuzjowanych muszą wejść ci młodzi i doświadczenia wywiezione z LŚ teraz będą procentować. Jak pokazują mecze kontrolne gra naszej kadry wygląda dobrze, świetnie spisuje się Kurek, który prawdopodobnie z Bąkiewiczem będzie grał na przyjęciu. Bartek widać bardzo dobrze czuje się z Zagumnym na rozegraniu, zdobywa dużo pkt i atakuje na dużej skuteczności. Cieszy także postawa Gruszki, mimo że na ataku gra z konieczności to w sparingach zaprezentował się pozytywnie i powinien sprostać zadaniu. Najmniej powinniśmy obawiać się o środek, na tej pozycji mamy dużo świetnych zawodników. Moim zdaniem Polacy wywalcza awans na mundial i wygrają cały turniej. Drugą drużyną, która jest faworyzowana do zdobycia biletów to Francja. Jednak trzeba zaznaczyć, że Francuzi w ostatnich latach nie zachwycają, zero jakichś godnych uwagi występów, w tej edycji LŚ także przegrali awans do FS z Argentyną. Ekipa ta nie prezentuje się tak jak choćby w 2003r. jak zdobywała viceME. Do składu wracają Samica i Antiga, jednak obaj po kontuzji jakąś świetną formą raczej nie powinni straszyć. Bardzo ważny będzie dla nich pierwszy mecz ze Słowacją, bo moim zdaniem to właśnie z tą ekipą powalczą o awans. Wspomniana Słowacja z roku na rok pnie się do góry, nie można ich lekceważyć, są groźni dla każdego. Dysponują bardzo dobrą zagrywką, którą próbują ułożyć grę, piłki rozrzuca świetnie spisujący się w PlusLidze Masny, w ataku występuj np. znany z występów w Polsce Sopko. Najsłabsza ekipa to Słowenia. Drużyna, która stanowi drugą ligę europejską, zero jakichkolwiek sukcesów, ekipa bazuje na graczach z ACH Volley. Nie przewiduję aby ta drużyna jakoś znacząco wpłynęła na wynik turnieju w Gdyni. Moje typy na ten turniej Polska i Francja.

Grupa &quot;L&quot;. Tutaj także faworyt jest jeden - Serbia. Gospodarze turnieju, niedawni zdobywcy drugiego miejsca w LŚ wystąpią w najsilniejszym składzie, jeszcze z Grbiciem na rozegraniu. Co tu dużo pisać, każdy zna możliwości tej ekipy, drużyna kompletna, gdyby nie zdołali awansować na włoski mundial, to musiałaby stać się katastrofa. Druga ekipa z dużymi szansami na awans to ME, Hiszpanie. W składzie zobaczymy oczywiście braci Falasca, Pereza, Molto czy G. Torresa. Jak podkreśla Velasco, ta impreza jest dla jego kadry najważniejsza w tym sezonie, przygotowania do występu prowadzone były między innymi przez LE, a jak pokazują wyniki sparingów forma tej drużyny jest na dzisiaj wysoka. Drużyną która będzie chciała powalczyć o przepustkę do MŚ i sprawić niespodziankę, jest Rumunia. Reprezentacja tego kraju robi duże postępy, głównie za sprawą świetnego trenera Moculescu. Śledziłem poczynania tej ekipy w LE, zaliczyli kilka dobrych występów, ale moim zdaniem to jeszcze nie ten poziom aby walczyć z najlepszymi. Najsłabsza drużyna to Estonia. Nie sądzę aby wygrali mecz z którąś z reszty drużyn. Ich największym sukcesem jest awans na ME, pokonali między innymi Polaków, ale jak tam grała nasza ekipa to każdy wie. Estończycy to po prostu słaba ekipa i tyle, jeśli wygrają seta z Hiszpanią czy Serbią to będzie już jakieś osiągnięcie, może coś powalczą z Rumunami. Moje typy na ten turniej to Serbia i Hiszpania.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tak przeglądam oferte na jutro rozpoczynające się kwale na trzech turniejach i widze bardzo niskie kursy na faworytów, ale raczej innych się spodizewac nie należało np w starciach Serbow z Rumunami czy Bułgarów z Portugalią. Ogólnie to marnie widze pierwszy dzień typowania tych kwalifikacji.
Po trosze zdziwiło mnie zbytnie faworyzowanie Francuzów. Tricolores w ostatnim czasie grają słabo. Co prawda wraca Samica i Antiga, ale ten pierwszy leczył kontuzje przez ostatni okres i jego forma to niewiadoma. A propo turnieju w Gdyni to tutaj sądze że Słowacy mogą być czarnym koniem jeżeli jeszcze można tak nazywac tą ekipe z kilkoma naprawde świetnymi zawodnikami.
radek03 widze że stawia na awans Francuzów i tak też powinno teoretycznie byc , jednak Słowacy pokazali pare razy w ostatnich latach dobrą gre, m.in zwyciężyli przecież w LE. Jeżeli o mnie chodzi to właśnie w nich upatruje zespół który awansuje na MŚ. Oczywiście obok Biało-Czerwonych.

Jak wspomniałem kursy na faworytów w pierwszym dniu mizerne, zatem próbujemy inne opcje typu handi i under/over.
Zaznaczam że typy nie są nie wiadomo jakie pewne,a to tylko sugestie na pierwsze mecz. Wiadomo że celem tych turniejów jest przede wszystkim awans. Forma może byc zagadką. Niektóre zespoły mają za sobą rozgrywki LŚ czy LE. Nie wiadomo też jakie zajęcia treningowe mieli w ostatnim czasie. Siła i dynamika może byc zagadką. Termin rozegrania tych kwali z pewnością nie pasuje wielu zespołom , które wezmą udział w ME.

Jeżeli chodzi o Słowaków to wspominałem już, że licze na ten zespoł zatem w pierwszym meczu przeciwko Francuzom stawiam na handi +2,5 seta. Ugranie seta to minimum o co powinna powalczyc reprezentacja Słowaków. Spodziewam się nawet że dojdzie do TB w tym meczu, ale forma to zagadka zatem typuje dośc zachowawczo.
O kontuzjach i brakach w naszej kadrze każdy wie doskonale niemal wszystko więc nie będe tego wyliczał już po raz enty. Poprostu mecz ze Słowenią trzeba wygrac i innego scenariusza sobie nie wyobrażam. Jednak na jakiś swego rodzaju pogrom w poszczególnych setach do 17 czy 18 to ja nie widze tutaj, ale 3-0 całkiem realne jednak po walce. Handi +19,5pkt na Słowenie wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

Zatem moje typy na pierwszy dzień dośc asekuracyjne, ale wydają się najlepszym rozwiązaniem ;)

:siata:Słowacja - Francja Typ : Słowacja +2,5 seta @ 1,45 Betsafe ✅1:3
:siata:POLSKA - Slowenia Typ : Słowenia +19,5pkt @ 1,85 Betsafe ⛔75-54


Zapraszam do pisania własnych opinii i propozycji typów popartych analizami ;)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Czechy - Holandia⛔
typ:2
kurs: 1,649

Odnośnie Czechów to powtórzę się kolejny raz, drużyna kompletnie nie wykorzystująca swojego potencjału, wydaje się, że z takimi zawodnikami powinni mieć niezłą reprezentację a tymczasem stanowią europejskiego średniaka. W turnieju drugiej rundy, który był rozgrywany na ich terenie potrafili męczyć się z takimi &quot;gigantami&quot; jak Czarnogóra (choć Polska z nimi miłych wspomnień też nie ma) czy przegrać z Ukrainą. Na pewno mają w swoim składzie wybitnych zawodników grających w dobrych klubach, jednak nie tworzą kolektywu, dodatkowo z powodu kontuzji nie zagra ich podstawowy atakujący -J. Novotny. Holendrzy natomiast przystępują do turnieju w najmocniejszym składzie, w odróżnieniu od Czechów stanowią drużynę. Ich mocnym punktem jest dobra, silna zagrywka oraz wysokie parametry bloku i w tym upatruje ich jutrzejszy klucz do wygranej, pogonić przeciwnika zagrywką a przy gorszym przyjęciu ustawić odpowiednio ścianę. Ich problemem są błędy własne, czasami potrafią popełnić ich tak wiele, że uniemożliwia to właściwie nawiązanie walki, ale jutro stawka meczu jest tak duża, że nie wyobrażam sobie aby się dekoncetrowali i popełniali tych błędów aż tak wiele. Kurs na Holendrów dobry i warty gry.

Hiszpania - Estonia⛔
typ: 1 (-2,5seta)
kura: 1,76

Hiszpanom bardzo zależy na awansie na przyszłoroczny mundial, podkreśla to Velasco. Aktualni ME w swoim składzie mają zawodników grających w mocnych klubach, np. Falasca w Skrze, ogranych z doświadczeniem. Nie grają może tak jak na ME w Moskwie, gdzie w finale potrafili pokonać gospodarzy, ale jednak prezentują dość wysoki poziom. Jak pokazują niedawno rozegrane sparingi, ich forma jest wysoka, myślę, że wystarczająca aby ten awans wywalczyć. Przeciwnikiem jest słaba Estonia, uczestnik wrześniowych ME, gdzie awans &quot;sprezentowali&quot; im nasi kadrowicze, którzy w pamiętnym turnieju prowadzili wysoko 2-0 i nagle zapominali jak się gra. Tutaj Estończycy na awans szans nie mają za dużych, myślę że bojowo nastawieni Hiszpanie będą chcieli zacząć turniej od wysokiego poziomu i wygrać pierwszy mecz spokojnie 3-0.
 
L 45

laha

Forum VIP
Słowacja - Francja 2 1.40 (który zespół wygra pierwszego seta)
Francja ze Słowacją . Francja jest zdecydowanym faworytem ale kurs był zbyt niski aby było warto grać. Zaczałem szukać wiec czegoś ciekawszego, overy i handicapy nie były ciekawe i warte grania, ale znalazłem wygranie pierwszego seta . Dlaczego Francuzi mieliby wygrać pierwszy set?
Pierwszy set w saitkówce jest specyficzny, trema, emocje i cały kunszt siatkarski jest w nim widoczny, wtedy siatkarze mają najwiecej sił i swieżości w sobie. Siatkarsko silniejsza jest Francja - to nie ulega wątpliwości. Dwóch Francuzów znamy przecież z PlusLigi - Antiga i Samika. Antiga grając w Skrze nie na darmo dorobił się ksywki &#39; profesor &#39; . Tak chłodnego i zachowującego zawsze spokój przyjmującego nie zje trema. Samika również zjadł już zęby na parkietach całej europy (rok temu przecież 2gie M-ce z Jastrzębskim Węglem w jednym z Europejskich pucharów). Natomiast w Drużynie Słowacji zobaczymy Michała Masnego z ZAKSY który tak umiejętnie prowadził grę ZAKSY w tamtym sezonie. Zobaczymy jeszcze Martina Sopko&#39;e z Delecty (chyba :p) Bydgoszcz. Niestety Masny nie pokaże swojego kunsztu bez przyjęcia, a przyjąc flota Antigi nie jest łatwo..
Reasumując Francja będzie dogrywać do siatki, Pujol (też przecież klasowy rozgrywający) będzie gubił blok i Słowacja zostanie rozbita - w całym meczu jak i pierwszym secie. Słoweńcy powinni przytrzymać się z Francuzami do 15-15, na więcej w tym składzie ich niestać.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Polacy dzisiaj zagrają pierwszy mecz z teoretycznie najsłabszym rywalem, ale przeciwnika nie wolno lekceważyć i mam nadzieję, że Polacy doświadczeni kompromitacjami z ubiegłego roku tego błędu nie popełnią. Ciężko jest powiedzieć czego można się spodziewać w dzisiejszym meczu bo jak wiemy nie jest to najsilniejszy skład jakim trener Castellani może dysponować. Prawdopodobny skład to Bąkiewicz-Kurek-Gruszka-Pliński-Możdżonek-Zagumny. Najbardziej jestem ciekawy występu Kurka oraz Gruszki. Ważne, aby Bartek dobrze wszedł w mecz, wtedy z jego grą powinno być dobrze. Jest to młody zawodnik i przede wszystkim nie doświadczony. Tak naprawdę jest to dla niego dzisiaj prawdziwy sprawdzian, bo w LŚ nie było takiej presji wyniku jak dzisiaj. Jeśli chodzi o Gruszkę to wiemy, że on na pozycji atakującego w ciągu swojej kariery cały czas nie grał, z reguły był ustawiany na przyjęciu. W sparingach spisywał się podobno bardzo dobrze a co więcej był jednym z liderów drużyny. Ważne, aby Polacy nie zawalili dzisiejszego meczu, bo w tym turnieju nie ma miejsca na potknięcie. Najlepiej, aby szybko uporali się dzisiaj ze Słowenią, aby zachować siły na jutrzejszy mecz, który będzie zdecydowanie trudniejszy bo Słowacja z każdym rokiem coraz bardziej pnie się do góry. Co tu dużo mówić - Polacy muszą dzisiaj pokonać rywali i przede wszystkim awansować do MŚ we Włoszech, w końcu są jeszcze wicemistrzami świata! I nie mogą pozwolić, aby zabrakło ich na zbliżających się Mistrzostwach.
 
L 45

laha

Forum VIP
Słowacja - Francja 2 1.40 (który zespół wygra pierwszego seta) ✅
20-25 dla Francji . Czyli bez niespodzianki. W 2 secie Francja prowadzi 18-14 tak więc problemu nie będzie i niespodzianki również, jak sądze
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Hiszpanie przegrali pierwszego seta z ogórkami, bo co tu dużo gadać, Estonia to siatkarskie ogórki, potem oczywiście się pozbierali i łatwo wygrali 3-1. Spodzieałem się parodii, jak to bywało wcześniej ze strony Czechów a tymczasem pokaz &quot;kunsztu&quot; dali Holendrzy. Hmm, pierwszy set wygrywają w końcówce, potem parodia w drugim, 3. i 4. set to już w ogóle ręce opadają, grają na równie aby w końcówce odpuścić i nagle w jednym ustawieniu dać sobie zabrać mase pkt. Tak więc Holandia awans ma raczej z głowy. Planowo wygrali Bułgarzy, Polska prowadzi 2-0 i też raczej wygra a i Serbowie nie powinni mieć problemów z Rumunami.
 
sparta 309

sparta

Użytkownik
co ciekawego na dzis?
Bułgaria 1.2 lub Bułgaria (-1,5) 1,5 ✅
Z Portugalią może nie pokazali swojej najwyższej klasy, ale wygrali co najważniejsze, szybko 3-0. Czesi taka mała niespodzianka z Holendrami i to sprawiło że wystawione kursy są zapewne nieco wyższe. Sama wygrana Bułgarów jest raczej przesądzona, gra najsilniejszy skład, szykowali się pod te eliminacje, grają w Varnie przed własną publiką. Mimo iż Czesi az takim słabym ogniwem nie są to myśle że na terenie wroga nic nie zdziałają a dziś Bułgaria zagra już swoja siatkówkę najwyższych lotów, by mieć zagwarantowany awans i podejsc na luzie do niedzielnego spotkania z nieobliczalną jednak Holandia.

Francja (-1,5) 1,2 ✅
Francja w pierwszym spotkaniu 3-1. Tym razem rywal z dolnej półki który niewiele pokazał z Polską. Moim zdaniem 3-0 lub 3-1 dla Francji. Kurs niski ale to jedyne co mi sie widzi do zagrania w tym spotkaniu
Hiszpania - Rumunia
✅
Jakoś nic nie widze wartego zagrania w tym spotkaniu. Hiszpanie jeśli wygrają to mają awans i w meczu z gospodarzem - Serbią, zagrają juz o nic. Wygrać to powinni ale Rumunii powinni seta ugrać (na co unibet proponuje kurs 1,6).


Portugalia (+2,5
) 1,6
Portugalia niby najsłabsza w grupie ale Bułgarom stawiła opór w 1 i 3 secie. Holendrzy nie zachwycili wiec mysle ze jeden set w zasięgu Portugalii jak najbardziej

Polska (-1,5) 1,42
Nie widziałem spotkania Polaków, ale wynik pokazuje że łatwo ograli Słowaków. Dziś przed własną publiką zagrają z Słowacją i aby nie grac jutro w zbyt duzym stresie dzis trzeba to wygrac i mysle ze szybko sie uporają. Tak jak mówie meczu nie widziałem wiec moze ktos ogladający rzuci wiecej swiatla ale kurs calkiem calkiem jeszcze

Serbia - Estonia
Po pierwsze Serbia, po drugie no bet... i nie dla tego ze moze sie tu zdarzyc wszystko ale dla tego ze najakąkolwiek ciekawa opcje kursy są od 1,01 na zwyciestwo, 1,02 na -1,5 seta i 1,35 na -2,5 seta ale to chyba nie ma sensu grac na 3-0 po takim kursie...
EDIT: i jeszcze dwie wypowiedzi z sportowefakty.pl
Stephane Antiga (kapitan Francji) : Ten mecz był bardzo ważny, jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że odnieśliśmy sukces. Graliśmy agresywnie, w obronie wygrywaliśmy ważne piłki. Nie chcemy czekać na mecz z Polską - spotkanie ze Słowenią potraktujemy jak finał turnieju. Zagramy z taką samą agresywnością jak dzisiaj i oczywiście będziemy chcieli wygrać.

Philippe Blain (trener reprezentacji Francji): Nie byliśmy pewni, w jakiej jesteśmy formie, bo nie mieliśmy ostatnio zbyt dużo dobrych występów. Powtórzyliśmy to, co graliśmy w meczach sparingowych z Holandią - czyli dobrą obronę, kontrataki i blok. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa nad groźną Słowacją. Sukces w pierwszym spotkaniu jest oczywiście bardzo ważny, ale nasz cel główny to pokonać Słowenię i przez to zapewnić sobie kwalifikację do mistrzostw świata - dlatego ten mecz będzie bardzo, bardzo ważny.
Jest mi bardzo przykro z powodu kontuzji naszego podstawowego rozgrywającego Pierra Pujola, który na rozgrzewce skręcił kostkę. To stało się już drugi raz. Podobnie było po mistrzostwach świata przed trzema laty. Nie wiem jeszcze, jakie są wyniki badań, na które pojechał do szpitala. Jestem smutny, bo Pierre był ostatnio w pełnym treningu, przygotowywaliśmy się przecież nie tylko do tego turnieju, ale również do mistrzostw Europy, które są za kilka tygodni. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Tak więc reprezentacja Francji bez rozgrywającego - Pujola
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Odnośnie wczorajszego meczu Polaków, to wygrali planowo i pewnie. Tylko w 3. secie od stanu 15-10 zdarzył się przestój i nagle zrobiło się 18-17 dla Słoweńców ale potem do gry wrócili nasi reprezentanci i wygrali. Natomiast 1. i 3. set to od poczatku do końca dominacja naszego zespołu. Oceniając postawę poszczególnych zawodników, Zagumny klasa sama w sobie, świetnie prowadzona gra. Bąkiewicz dobrze w przyjęciu i dobrze na szybkiej grze w ataku. Kurek widać jak szybko się rozwija, trzymał przyjęcie na odpowiednim poziomie, wbił kilka efektownych gwoździ i straszył potężną zagrywką. Środkowi to dosłownie bawili się z przeciwnikiem, Zagumny tylko jak była okazja to grał do Plińskiego i Możdżonka a ci robili swoje, przez całe spotkanie Sloweńcy nawet nie dotknęli piłki przy atakach tej dwójki. Na koniec postawa Piotra Gruszki, zagrał słabo, ale trzeba miec na uwadze, iż na tej pozycji za dużo ostatnio nie występował, potrzebuje trochę gry i powinno byc dobrze. Ogólnie nasza reprezentacja zagrała dobre spotkanie, dzisiaj mecz o awans.

Odnośnie kontuzji Pujola, to właśnie wczoraj przed mecze widziałem skręcił kostkę, wyglądało to dość groźnie, został zniesiony z boiska, dostał tabletki przeciwbólowe i tyle. Tutaj już raczej nie zagra, na ME powinno być już w porządku.
 
sparta 309

sparta

Użytkownik
dziś zgodnie z planem bez żadnych niespodzianek.
co do jutra to wszystko juz jasne....
awans Polski i Francji, Hiszpani i Serbii
otwarta sprawa będzie na turnieju w Varnie.
Bułgaria z zapewnionym awansem zmierzy sie z Holandia ktora powrocila na wlasciwy tor. Pomaranczowi beda walczyc na pewno do upadłego o kazda piłke ktora moze przyblizyc ich do awansu, Bułgaria zagra na luzie i przed własną publiką tanio skóry nie sprzeda. Idealne rozwiazanie na to spotkanie to over 160,5 pkt lub Holandia +2,5 wszystko zalezy po jakim kursie wystawia to bukmacherzy
over 160,5 pkt widze tez w drugim spotkaniu. Portugalia gra jak równy z równym ale niewiele brakuje by wygrac seta w Varnie. Czesi zagraja o zwyciestwo ktore w przypadku wygranej Bułgarii da im awans
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Fajnie, że udało się nam awansować na finały MŚ. Chociaż już od dawna było wiadomo, iż nie ma możliwości byśmy nie awansowali. Mimo braków kadrowych nasza kadra gra dobra siatkówkę. Dobrą, czyli na wyższym poziomie od Słowaków i Słoweńców. Do wielkiej formy jeszcze nam trochę brakuję, ale nie oszukujmy się mamy też problemy kadrowe. Zadziwia mnie bardzo dobra postawa Bartosza Kurka, który naprawdę prezentuję się solidnie. Mimo wszystko w jutrzejszym meczu o zwycięstwo Polaków nie byłbym spokojny. Francuzi to zespół z zupełnie innej półki niż nasi obecni dwaj rywale. Zapowiada się dobre widowisko z dużymi szansami na tie breaka. Wg mnie zwycięstwo Francuzów jest wielce prawdopodobne ...
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ja myślę, że wygrają Polacy. Widziałem oba mecze Francuzów i Polaków i tak, Francja wygrała pierwszy mecz dość pewnie ale ogólnie spotkanie nie stało na wysokiem poziomie, Słowacy grali słabo, nawet Nemec nie ciągnął gry w ataku jak to było wczoraj. Drugi mecz trójkolorowych, to słaba gra. W pierwszym secie blisko wygrania była Słowenia, prowadzili 19-16 ale ich głupie błędy w końcówce pozwoliły Francji wygrać, drugiego seta znowu zaczęli słabo jednak potem zdołali zdobyć sobie przewagę i ją utrzymać. Trzeci set niespodziewanie dla Słowenii, w końcówce ograli dość łatwo Francję, co mnie zdziwiło. Dopiero w 4. secie Francuzi zagrali dobrze. Ogólnie zagrali słabo, myślałem, że ze Słowenią poradzą sobie spokojnie a tutaj musięli się napocić trochę aby wygrać. Francuzi mają swoje kłopoty, nie ma kapitana Kiefera, kontuzja Pujola, co jest chyba największą stratą, bo wiadomo co oznacza rozgrywający dla całej drużyny. Oczywiście kłopoty są i po naszej stronie, o ile luki po Świderskim i Winiarskim są jakoś załatane, gdyż i Bąkiewicz i Kurek grają bardzo dobrze, o tyle luka po Wlazłym pozostaje, Gruszka dwa bardzo słabe mecze (ale liczę, że Piotrek jeszcze kilka meczów rozegra na memoriale Wagnera i wróci do dobrej gry) i średnio Jarosz. Bardzo duże postępy zrobił Kurek, mocny punkt w ataku a dodatkowo ustabilizował zagrywkę i już nie popełnia aż tak dużo błędów, serwując mocną i ciężką do przyjęcia. Mamy mocny środek, dobrze gra Gacek, a o Zagumnym nie trzeba nic pisać, światowy top. Na tym turnieju zdarzyły się dwa słabsze momenty gry Polaków, drugi set ze Słowenia, kiedy ze stanu 15-10 zrobiło się 18-17 dla przeciwnika, jednak sytuacja została szybko opanowana, a także wczoraj pod koniec drugiego seta, głównie za sprawą Jarosza, który raz uderzył w aut, nie podbił prostej piłki a na koniec został zablokowany. Póżniej na szczęście Jakub zaczął grać pewniej. Oczywiście naszym największym problemem jest pozycja atak, jednak znowu Francja jakieś wielkiej przewagi tutaj nie ma, Rouzier gra słabo, bije dużo po autach. Myslę, że po kursie 1,9 - 2,0 można zagrać na naszych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom