>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

El. ME 2016: Polska - Gruzja 13.06.2015

christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników z T-Mobile Ekstraklasy na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Gruzją (13 czerwca, 18:00, Warszawa) oraz towarzyskie spotkanie z Grecją (16 czerwca, Gdańsk).

Kadra Polski na mecze z Gruzją i Grecją:

Bramkarze: Artur Boruc (AFC Bournemouth, Anglia), Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia), Wojciech Szczęsny (Arsenal FC, Anglia), Przemysław Tytoń (Elche CF, Hiszpania).

Obrońcy: Thiago Cionek (Modena FC 1912, Włochy), Kamil Glik (Torino FC, Włochy), Marcin Komorowski (Tieriek Grozny, Rosja), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy), Łukasz Szukała (Al-Ittihad, Arabia Saudyjska), Łukasz Broź (Legia Warszawa), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909, Niemcy), Kamil Grosicki (Stade Rennais FC, Francja), Sławomir Peszko (1.FC Köln, Niemcy), Maciej Rybus (Tieriek Grozny, Rosja), Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC, Hiszpania), Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe, Chiny), Piotr Zieliński (Empoli FC, Włochy), Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk), Karol Linetty (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Sebastian Mila (Lechia Gdańsk), Dawid Kownacki (Lech Poznań).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (AFC Ajax, Holandia), Patryk Tuszyński (Jagiellonia Białystok).


Źródło: http://www.90minut.pl/news/251/news2515909-Kadra-Polski-na-mecze-z-Gruzja-i-Grecja.html
 
M 98

mokatoopl

Użytkownik
Kurs na Polskę moim zdaniem mocno zaniżony. Nie twierdzę, że Polacy tego nie wygrają tylko uważam, że nie warto grać ich zwycięstwa po tak lipnym kursie. Ja w tym meczu pójdę zapewne w under 3,5 , ale typy na ten mecz, które gram podam za kilka dni.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Moim zdaniem Kownacki i Zieliński to dwa nazwiska które w kadrze nie powinny się znaleźć, przecież co Kownacki ostatnio takiego zrobił w jego miejsce w lidze jest kilku na dzisiejszy dzień lepszych graczy, natomiast Zieliński furory nie zrobił w Serie A , grał bo grał ale czy do kadry będzie przydatny ?. Mocno wątpię w przydatność tych dwóch graczy, chyba że występ przeciwko Grecji.
 
walt 33

walt

Użytkownik
A ja nie rozumiem dlaczego Nawałka powołał czterech bramkarzy. Wykluczyłbym z tej czwórki Szczęsnego który ostatnio nie grywał w Arsenalu i w bramce na pewno nie będzie ????
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Gruzja ma nowego trenera
Do polskiej kadry wraca toksyczny Blaszczykowski - nie wiem na co komu ktos kto rozwala te kadre od srodka, jakie looby go pcha z powrotem do kadry przeciez z tego wiecej bedzie zlego niz dobrego, zdecydowanie z daleka trzeba go trzymac, wyniki byly lepsze niz gdy on gral
Usypiajace 4-0 na wyjezdzie.
Tak samo byla euforia po wygranej z Niemcami i 4 dni pozniej skonczylo sie fartownym remisem w meczu u siebie.
Do tego czynnik &#39;wakacyjny&#39;

Ja gram Gruzja + 1,5 gola kur 1,94

Jak bym byl Nawalka to po uslyszeniu wypowiedzi Blaszczykowskiego to bym zapomnial ze taki ktos istnieje. I zapewne tak jest, ale sa jakies naciski zeby go powolywac
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Co Ty masz do tego Błaszczykowskiego? to, że kilka jego wypowiedzi było nie na miejscu nie zmienia faktu, że jest piłkarzem świetnym (jak na polskie warunki) i gdyby nie kontuzja to byłby pewniakiem w składzie. Skrzydła mamy przeciętne, a Błaszczykowski w dobrej formie potrafi wkręcać w ziemię. Nie możemy sobie pozwolić na rezygnowanie z niego przez to, że czasami nie potrafi utrzymać języka za zębami, z resztą myślę, że on już się pogodził z utratą opaski. Za czasów Lewandowskiego w Borussi mimo wzajemnej niechęci obaj się dobrze rozumieli na boisku co jest bardzo ważne, bo patrząc na ostatni mecz z Irlandią to my nie umiemy konstruować akcji.
 
M 98

mokatoopl

Użytkownik
Moim zdaniem Błaszczykowski nie jest tej kadrze potrzebny, nie teraz. Wyniki mamy bardzo dobre bez niego, a doświadczenie mówi, że potrafi on psuć atmosferę w szatni, dodatkowo uważam, że powoływanie zawodników wyłącznie za przeszłe zasługi jest bezsensowne, przecież Błaszczykowski jest teraz kompletnie bez formy.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Moim zdaniem Błaszczykowski nie jest tej kadrze potrzebny, nie teraz. Wyniki mamy bardzo dobre bez niego, a doświadczenie mówi, że potrafi on psuć atmosferę w szatni,
Bardzo dobre wyniki? Moze tak - wyniki lepsze niz gra. Przeciwko Irlandii zremisowalismy dzieki Fabianskiemu, bo w drugiej polowie nie potrafilismy wyjsc z polowy. W meczu z Niemcami takze mielismy duzo szczescia i swietnego Szczesnego. Poza meczem z Gruzja i tow. ze Szwajcaria nie potrafilismy konstruowac akcji, utrzymac sie dluzej przy pilce czy (oprocz sytuacji po ktorych padly bramki) powaznie zagrozic przeciwnikowi.

dodatkowo uważam, że powoływanie zawodników wyłącznie za przeszłe zasługi jest bezsensowne, przecież Błaszczykowski jest teraz kompletnie bez formy.
To samo mozna napisac o Szczesnym, Piszczku, Zielinskim, Maczynskim, Cionku, Grosickim.

Nie jestem jakims zagorzalym fanem Blaszczykowskiego, ale takiego pilkarza nam brakuje - z dobrym dryblingiem, szybkiego, ktory nie wybija na oslep do przodu tylko najpierw pomysli jak rozegrac, uspokoi gre. To czy jest w formie czy nie to sprawa zagadkowa, bo pod koniec sezonu po powrocie gral calkiem przyzwoicie w klubie. Nie mozna sie obrazac na kogos i go od razu skreslac za jakies tam wypowiedzi. Popelnil blad, a takiemu pilkarzowi jak Kuba warto go wybaczyc i dac szanse, bo moze nam to przyniesc korzysci. Nie mowie ze ma grac od poczatku do konca, ale wpuscic go na druga polowe dla odswiezenia naszej gry nie zaszkodzi.
 
kyyba 683

kyyba

Użytkownik
co myslicie o zagraniu under 2,5 gola Polska-Gruzja? Jaka obrone ma Gruzja? Wiem ze w Polsce w sobote bedzie +30 stopni o 18 ???? wiec chyba im sie nie zechce strzelac :p
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
co myslicie o zagraniu under 2,5 gola Polska-Gruzja? Jaka obrone ma Gruzja? Wiem ze w Polsce w sobote bedzie +30 stopni o 18 wiec chyba im sie nie zechce strzelac :p
Zagraj na dw 0-0 bo bedzie cieplo i nikomu sie nie chce grac i tylko sobie beda podawac 90 minut pilke zeby sie za duzo nie spocic....
Ludzie ogarnijcie sie bo coraz glupsze wpisy widze na tym forum.
Po drugie temat odnosnie meczu Polakow jest osobny.
 
M 98

mokatoopl

Użytkownik
Akurat argument odnośnie warunków atmosferycznych wcale nie jest taki bezsensowny, tak czy inaczej granie jakichkolwiek underów czy overów w tym meczu to moim zdaniem wróżenie z fusów.
 
robek13 68,5K

robek13

Użytkownik
Proponuję taki zakład z STS: 1 drużyna, połowa z największą ilością goli ( 1 dr. to oczywiście Polska ) - 2 połowa, kurs 2,2. Nie sądzę, że pójdzie aż tak strasznie gładko, ale czym więcej czasu upłynie, tym bardziej powinno się rozkręcić.
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Lewandowski strzeli gola @1.80 Betsson ✅
Milik strzeli gola @2.15 Betsson
✅

Jeden z nich po prostu musi w moim przekonaniu. Oboje prezentują wysoką formę, nie twierdzę, że to będzie dla naszej reprezentacji spacerek, bo raczej widzę ten mecz jako ciężką przeprawę, jednak mam nadzieję i wierzę, że Polacy wygrają, a chociaż jednego gola strzeli Robert lub Arek (liczę na obu). Nie ma co pisać o tych typach - po prostu mając takich napastników jakimi obdarzyła nas natura, to musimy od nich wymagać zdobywania goli.


BRAWO POLACY!
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Przeciez Blaszczykowski juz bedzie zawsze obrazony za odebranie mu opaski kapitana, wszystkie wypowiedzi wypelnione sa frustracja i zalem. Dla takiej postawy nie ma miejsca w kadrze, to tylko psuje atmosfere. Juz pomijam to, ze jest totalnie bez formy i na aucie w klubie od bardzo dawna. Nie powinien w ogole byc powolywany z dwoch powyzszych banalnych powodow (nie rozumiem najk mocnje mozna uzasadnic moja teze) a tu przyjmuja go do kadry.
Aha zapomnialem ze Polska jest liderem grupy a zwycieskiego skladu sie nie zmienia.
Jesli wyjdzie na boisko gram X2, jesli nie to tylko Gruzja + 1,5, generalnie optymisci sie mocno przejada jutro
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Polska - Gruzja 1 1.30 Marathonbet
Ekspertami co do spraw kadry Polski jesteśmy wszyscy więc każdy może sobie odpowiedzieć na to pytanie sam jak będzie przebiegał ten mecz ale trzeba zgodzić się z jednym, że Polska potrzebuje 3 punktów jak tlenu przed OGROMNIE ważnymi meczami z lepszymi rywalami w grupie.
Polacy aktualnie przewodzą tabeli grupy D z liczbą 11 punktów, a Gruzja znajduje się na przed ostatnim miejscu z dorobkiem 3 punktów po wygranej z Gibraltarem. Polacy bramkowo 16:3, a Gruzja 4:9.
Głównym atutem Gruzinów jest swój stadion, bo po prostu ciężko się tam gra. Na szczęście w ostatnim meczu udało nam się ich pokonać 4:0 i tym razem mamy możliwość gry przed własną publicznością. Stadion znając życie będzie wypełniony do ostatniego miejsca i będziemy mieć przewagę w postaci naszych fanów. Każda osoba która jest aktualnie w kadrze zdaje sobie sprawę, że takie mecze muszą wygrywać, bo przybliżają nas znacząco do awansu na Euro 2016, a trzeba oglądać się za plecy, bo czają się tam Niemcy, Szkocja i Irlandia, które tylko czekają na potknięcie Polski w takim meczu.
Jeśli chodzi o kadrę Gruzji to każdy wie, że tuzów europejskiego futbolu tam nie znajdziemy, bo część kadry gra w klubach rodzimych z ligi gruzińskiej, a reszta w zespołach takich jak : Empoli, Cluj, Aarhus, Dnipro, Genk, Slavia Praga, Chabarowsk, Vitesse, Wołyń Łuck, Spartak Moskwa, Karpaty Lwów, Kasimpasa, FK Tosno, Omonia Nikozja, Rubin Kazań, Olympiakos Pireus.
Nie umniejszając kadrze Gruzji to właśnie my posiadamy piłkarzy, którzy liczą się w europejskiej piłce. Skoro oni mają Kankawę z Dnipro to my odpowiadamy Krychowiakiem z Sevilli, który trafił do 11-stki La Liga za cały sezon.
Dla mnie sprawa jest prosta - Gruzja od początku meczu ustawi się defensywnie i będzie murowała bramkę. My gramy do pierwszej bramki, a potem skutecznie będziemy atakować z kontry. Przewiduje typowy mecz do jednej bramki.
 
konar25 2,9K

konar25

Użytkownik
Prawda jest taka ze Polacy zagrali jak do tej pory swietnie.Nie będąc faworytami prowadzimy w grupie.Wiemy jednak jak to sie kończy gdy Polska jest traktowana w roli faworyta.Nie mowie ze teraz juz nic nie wygramy ale kursy na Gruzję juz pokazują ze jesteśmy przesadzonymi faworytami.Remis wcale by mnie nie zdziwił chociaż w całym kraju byłby traktowany jako koniec swiata.Moim zdaniem zamiast grac Polska win to lepiej spróbować Gruzja +2
 
M 127

matand

Użytkownik
A ja się z kolei nie zgadzam z powyższym. Owszem, mamy trochę szczęścia dotychczas, dzięki czemu spoglądamy na rywali w grupie z góry i generalnie jeśli chodzi o sprawę awansu do ME nie jestem jakimś hurra optymistą, ale pamiętajmy, że gramy z Gruzją. Zauważyłem, że jeśli o kadrę chodzi, wiele ludzi ma problem z trzeźwą oceną sytuacji - działa to w dwie strony. Niektórzy, choć ich jest oczywiście mniej, idą za sercem i trochę zbyt optymistycznie podchodzą do tego czego możemy oczekiwać od naszych graczy. Druga grupa z kolei, przyzwyczajona pewnie do poczynań repry z ostatnich lat, ślepo typuje przeciwko. Na sprawę trzeba spojrzeć trzeźwo, bez emocji, tak jakby grała zupełnie obca reprezentacja.
Gruzja to drużyna dwie klasy gorsza od Polski. Owszem, u siebie notują wyniki, które wstydu im nie przynoszą. Porażki 1-2 z Ukrainą i 0-2 z Niemcami czy 1-2 z Irlandią to wyniki, które pewnie nikogo nie zdziwiłyby gdyby osiągnęła je Polska. Mało tego, w ostatnich 10 meczach rozegranych przez Gruzinów, tylko Polacy potrafili strzelić im więcej niż 2 bramki. Gdy spojrzymy na kadrę Gruzinów to owszem, znajdziemy tam zawodników grających w jakichś tam europejskich średniakach jak Kashia z Vitesse czy Mchedlidze z Empoli. ALE LUDZIE! nijak to się ma do zawodników reprezentacji Polski. Od kilku już lat, Polska ma pewien potencjał, kilku zawodników ze światowego topu plus kilku solidnych wyrobników, ale nie było z tego wyników. Teraz zrobiła się w kadrze tzw. &#39;atma&#39;, drużynie żre, sami zawodnicy odgrywają coraz to większe role w swoich klubach, a &#39;Łączy nas piłka&#39; buduje mega relację między piłkarzami a kibicami i kreuje super wizerunek kadry. I te wyniki przyszły i szczerze myślę, że tak szybko nie odejdą. Piłkarze na których ta kadra teraz się opiera to w głównej mierze Lewandowski, Milik, Krychowiak, Glik i bramkarz (ktokolwiek w tej klatce zagra) - i każdy z nich ma jeszcze spokojnie kilka lat gry przed sobą. Owszem, na kilku pozycjach brak nam klasowego zawodnika, czyli przede wszystkim lewa obrona i przynajmniej 1 skrzydłowy. Myślę, że mecz z Gruzją pokaże też, że uporaliśmy się ze środkiem pola, bo o ile Nawałka ma jaja wystawi tam parę Krychowiak-Linetty i ten drugi, młody chłopak ma papiery na naprawdę poważne granie. Dla mnie MVP sezonu polskiej ekstraklasy. Ja, jako osoba mocno interesująca się piłką nożną, nie jako Polak, śmiało gram Polska -1,5.
 
frem 59

frem

Użytkownik
Nie zgodzę się z typem na grę z handicapem. Oglądałem mecz Ukraina - Gruzja kilka dni temu. Gruzja grała dobrze w defensywie i Ukraina nie mogła strzelić, do przerwy był remis, i dopiero po przerwie pękli na 2 gole, ale mimo wszystko potrafili strzelić gola. Mecz skończył się 2:1. Uważam, że Polskę stać na zwycięstwo, ale to będzie raczej underowy mecz. Zupełnie nie widzę tutaj szaleństwa bramkowego. Może na live można spróbować overy typować, ale najpierw trzeba popatrzeć jak będą grać. Przed meczowo typuje ten mecze 1:0 2:0.
Polska - Gruzja
 
Do góry Bottom