>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ekstraliga żużlowa - 14 kolejka .

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
W niedzielę 5 sierpnia odbędzie się 14. kolejka Speedway Ekstraligi. Polsat Sport pokaże(?) na żywo mecz Unii Leszno z Unibaxem Toruń .

▶ Polonia Bydgoszcz - ZKŻ Kronopol Zielona Góra g. 19.00

▶ Unia Leszno - Unibax Toruń g. 19.30

▶ Atlas Wrocław - Unia Tarnów g. 19.00

▶ Marma Stal Rzeszów - Złomrex Włókniarz Częstochowa g. 18.00

Zapraszam do dyskusji .
 
flinstone 2

flinstone

Użytkownik
Polonia Bydgoszcz - ZKZ Kronopol zielona Góra

Mecz o pierwsza szostke dla Zielonej Gory, mecz o 3 punkty :grin:

Do niedawna wydawalo sie, ze to te zespoly bede walczyc o utrzymanie w lidze. Dzis jednak sytuacja lekko sie zmienila ???? ZKZ po wygranej we Wroclawiu ma dalej szanse na awans do pierwszej szostki a co za tym idzie do walki o medale( chyba troszke sie rozmarzylem ;-) ) Spotkanie niezwykle wazne dla obu druzyn. Polonia przystapi oslabiona brakiem Andreasa Jonssona. W meczu za AJ bedzie pewnie stosowane zastepstwo zawodnika. Ja bym osobiscie wolal zobaczyc Mariusza Staszewskiego :eek: W ekipie Myszki Miki pojedzie najsilniejszy sklad. Ja licze na bardzo dobra postawe Piotra Protasiewicza, Grzesia Walaska i naszych Skandynawow. Na tle bydgoszczan najgorzej wypadamy w formacjii juniorow. To ostatnimi czasy dwa rozne swiaty..

Mecz bez faworyta.. Ale moze Falubazy znow sprawia niespodzianke :?:
:grin:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Krzysztof Cegielski typuje tak :
Leszno - Toruń

Bez wątpienia pojedynek dwóch najlepszych zespołów w tym sezonie. Na pewno atutem lesznian będzie ich tor. Nie można jednak zapominać o bardzo dużym osłabieniu w postaci kontuzji Jarosława Hampela. To właśnie powoduje, że spotkanie na „Smoczyku” może być emocjonujące. Myślę jednak, że ostatecznie lepsi okażą się zawodnicy Unii. Typuję wynik: 47:43

Bydgoszcz – Zielona Góra

To bardzo ważny mecz przede wszystkim dla zielonogórzan. Dość niespodziewanie wygrali we Wrocławiu. Dodatkowo w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych nie startowali Protasiewicz i Walasek. To jednoznaczny sygnał, że odpoczywali przed tym spotkaniem. Bydgoszcz pojedzie prawdopodobnie osłabiona brakiem Andreasa Jonssona, a to duża szansa dla gości i myślę, że ją wykorzystają. Typuję wynik: 41:49

Wrocław - Tarnów

Podstawowe pytanie brzmi: W jakim składzie pojadą wrocławianie? Jeżeli pojadą w swoim najsilniejszym zestawieniu, to są zdecydowanym faworytem. Tarnowianie w ostatnich latach nie prezentowali się najlepiej na wrocławskim torze. Nie sądzę, aby tym razem było inaczej i stawiam na zwycięstwo gospodarzy. Typuję wynik: 52:38

Rzeszów - Częstochowa

Rzeszów prezentuje się bardzo dobrze na swoim torze i bardzo trudno jakiejkolwiek drużynie wywieźć punkty z tego terenu. Nie sądzę, aby tym razem miało być inaczej. Uważam, że gospodarze wykorzystają po raz kolejny atut własnego toru. Typuję wynik: 50:40
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
W Bydgoszczy dzisiaj za Andreasa Jonssona będzie stosowane prawdopodobnie zastępstwo zawodnika... hmm.. no zobaczymy jak to będzie. W mojej opinii Bydzia ma lepszych juniorów: Sajfutidinow i Buczkowski pewnie przywiozą więcej punktów niż Zengota i Kling, ale Falubaz ma lepszych seniorów... Walasek, Pepe, i duet skandynawów Iversen - Lindgren.. + nie obliczalny Świderski, który zastąpił słabego na wyjazdach Sucheckiego. Póki co zostawiam jeszcze typowanie tego spotkania...poczekam na kursy jakie wystawią internetowi bukmacherzy, ale liczę, że dziś ZKŻ wygra odpowiednio wysoko, aby znaleźć się w Play-off...
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Na powitanie powiem, że Zielona dziś nie wygra ????
Kolejka niezwykle ciekawa i trudna do wytypowania, gdyż jest ona juz ostatnią przed play-off. Wszystkie składy, historie itp. należy dziś odrzucić na dalszy plan i spojrzeć na sytuację taktycznie . Bowiem... Odnieśmy się najpierw do Bydgoszczy. Jeśli Polonia w dniu dzisiejszym pokona u siebie Falubaz, a Wrocław wygra u siebie z Tarnowem na co się zanosi to Polonia w barażu zmierzy się ponownie z ZKŻ. Takie rozwiązanie wydaję mi się najbardziej logiczne, bo w moim mniemaniu Zielona Góra jest łatwiejszym rywalem od Tarnowa. Więc z hc dodatkowym na Bydgoszcz zagram na gospodarzy.
Co do meczu Torunia jeśli Leszno wygra z Unibaxem więcej niż 4 punktami wygrają dziś za 3pkt i obejmą fotel lidera przez co w play-off będą jeździć z 6 drużyną czyli zapewne Unią Tarnów, gdzie niedawno przegrali i to dość wysoko. Wrocław wygrywająć dziś za 3pkt z Unia zepchnie na 5 lokatę w tabeli CKM Częstochowa czyli można powiedzieć w tej chwili najłatwiejszego rywala dla Leszna w obecnej chwili.
Rzeszów dziś jedzie o pietruszkę i pewnie rozjadą zupełnie bez formy Złomrex.
Trochę to zagmotwane, ale takie kalkulacje są bardzo logiczne i wydają się najbardziej prawdopodobne.
a więc typy na dziś:
Rzeszow - Czestochowa (+11,5) 1.85
Richardson, Lee powyzej 7.5 punktow 1.75
Pedersen, Nicki powyżej 13.5 1.85 tu dziś będzie komplet
Greg Hancock ponizej 12.5 punktow 2.00
Bydgoszcz - Zielona Góra 1.65
Davidsson, Jonas powyżej 9.5 1.85 tyle to on zrobi w 4 startach
Balinski, Damian - Kosciecha, Robert (Tor) +2 1.85 Kostek wraca do formy i jesli Toruń ma wygrać to pokona Balinskiego ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
[center:db111d1ae0] Polonia Bydgoszcz - ZKŻ Zielona Góra [/center:db111d1ae0]
[center:db111d1ae0]
[/center:db111d1ae0]

Moja analiza:
Ostatnia seria spotkań żużlowej ekstraligi i niezwykle emocjonujące spotkanie pomiędzy Polonią Bydgoszcz a ZKŻ Zielona Góra. Żużlowcy Falubazu mają świetny finisz i po zwycięstwach u siebie z Rzeszowem i fantastycznej wygranej za trzy punkty we Wrocławiu dziś czeka ich kto wie czy nie najważniejszy pojedynek w całym sezonie. W przypadku zwycięstwa Zielonogórzan za trzy punkty, a jednocześnie porażki Unii Tarnów we Wrocławiu to właśnie żużlowcy ZKŻ-u rzutem na taśmę znajdą się w finałowej fazie play-off. Czy takie rozstrzygnięcie jest możliwe? Moim zdaniem jak najbardziej tak choć trzeba przyznać, że tor w Bydgoszczy nigdy nie leżał Zielonogórzanom, ale może dziś karta się odmieni? Przejdźmy do awizowanych składów... W drużynie gospodarzy nie wystąpi dziś zawodnik, który niemal zawsze był gwarancją dwucyfrówki, a mianowicie borykający się z kontuzjami Andreas Jonsson. Za niego będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Wystąpi dziś za to inny Szwed Jonas Davidsson, który ostatnio notuje naprawdę dobre rezultaty i m.in na nim będzie się opierał dzisiejszy dorobek punktowy Polonii. Oprócz niego Szczepaniak i Klecha, którzy na własnym torze jeżdżą solidnie, ale czy tak też będzie dziś? Dalej... Rafał Okoniewski, który jeszcze przed rokiem wywalczył awans do ekstraligi w barwach ZKŻ-u Zielona Góra.. czy on udowodni, że niesłusznie zrezygnowano z jego usług w Zielonej Górze? No i na koniec moim zdaniem największa siła jaką będą dziś dysponowali gospodarze, a mianowicie juniorzy: Sajfutidinow i Buczkowski, którzy są zdecydowanie lepsi od Zielonogórzan Klinga i Zengoty. Moim zdaniem to właśnie juniorzy gospodarzy dziś będą punktowali zdecydowanie lepiej od gości. Skoro już przeszedłem do ZKŻ-u to niekwestionowanymi liderami są Grzegorz Walasek i Piotr Protasiewicz, którzy moim zdaniem powinni dziś zrobić dwucyfrówki i tym samym odrobić straty jakie wyjdą z porażek juniorów. Dziś pojedzie także Piotr Świderski od którego postawy może zależeć naprawdę wiele, ale czy uda mu się zdobyć choćby pięć punktów? Niewątpliwie będzie oto ciężko... skład Zielonej Góry uzupełnia skandynawski duet Lindgren – Iversen i oprócz liderów Pepe i Walaska to właśnie na ich dobrą postawę liczę. Uważam, że Skandynawowie są lepsi od Klechy, Szczepaniaka czy choćby Okoniewskiego i ich dobra postawa da Zielonogórzanom zwycięstwo... ale czy uda się wygrać odpowiednio wysoko aby awansować do play-off? Mam nadzieję, że tak choć wiem, że o takie rozstrzygnięcie będzie niezwykle ciężko, jednakże z handicapem na Zieloną Górę jestem skłonny na nią postawić, zresztą... czystą dwójke bez żadnych handi też zaryzykuję.. ;)
Mój typ: ZKŻ Zielona Góra +3,5
Kurs: 1,80 w Bwin
Stawka: 9/10
✅

Mój typ: ZKŻ Zielona Góra
Kurs: 2,35 w Bwin
Stawka: 8/10
⛔

Wynik: 45:45
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Niezwykle emocjonujące... niezwykle dramatyczne spotkanie odbyło się dziś w Bydgoszczy gdzie przez większość czasu prowadzili miejscowi, jednakże wydawało się, że goście z Zielonej Góry w porę się obudzili i wyszli na prowadzenie. Przed ostatnim wyścigiem prowadzili 44-40 tak więc dwa punkty gwarantowały im zwycięstwo, a jednocześnie awans do fazy play-off. Na starcie do ostatniego wyścigu stanęli Klecha i Okoniewski po stronie Bydgoszczy i Walasek + Protasiewicz z Myszką Miki na plastronie... wszystko zaczęło się dobrze, Walasek pierwszy wyszedł z wirażu... ale... walczący o trzecią pozycję z Okoniewskim - Piotr Protasiewicz zaliczył upadek i... został wykluczony z powtórki wyścigu. Ciekaw jestem jak to wyglądało na żywo, w każdym bądź razie z relacji radiowej wiele wskazywało na to iż wykluczony powinien być Okoń... w kazdym bądź razie do ostatniej gonitwy Greg Walasek musiał stanąć sam... i znów na starcie wszystko wyglądało ok.. pozniej jednak wyprzedził go Okoniewski i Walasek musiał bronić się przed atakami Klechy, kiedy wydawało się, że wszystko skończy się dobrze i dowiezie on upragnione dwa punkty to... na ostatnim wyrażu wyjechał za szeroko i został wyprzedzony przez Klechę! Ostatni bieg zakończył się zwycięstwem Bydgoszczy 5-1, cały mecz remisem 45-45 w związku z czym punkt bonusowy został nad Brdą, a przez co Zielonogórzanie nie awansowali do play-off, a w walce o utrzymanie ponownie zmierzą się z Polonią... szkoda.. naprawdę szkoda bo było już tak blisko...
 
Q 0

qb

Użytkownik
Trudna do typowania była ta kolejka.
Ja cieszę się z trafnie wytypowanego remisu w Bydgoszczy (fart, ale uznałem, że warto zaryzykowac) oraz zwycięstwa Apatora.
Na marginesie...co za bezsensowne wyniki przysyła Expekt ????
Obstawiamy pojedynek zawodników, a oni w rubryce &quot;wynik&quot; podają ...wynik meczu ???? Tak zawsze było, czy teraz im sie zgłupło?
W sumie bWin nie lepiej, no ale gdyby to podawali ludzie wiedzieliby jak liczą punkty, za ile startów, jak traktuja &quot;złote rezerwy&quot; itd. ...a przecież nie o to bukom chodzi ;)
 
flinstone 2

flinstone

Użytkownik
Powiem tylko jedno.... ???? ???? ???? ???? ???? ???? dla tego pana co sedziowal w Bydgoszczy :!: :!: :!: :!:

Widzialem ta sytuacje w relacji wideo... moze to tylko wideo ale wszystko ladnie widac. Przy takim poziomie sedziowania... to bardziej sprawiedliwi sa juz sedziowie zamieszani w afere korupcyjna w OE. A najgorsze jest to, ze nie mozna sie nawet odwolac. Jakas paranoja.

Szkoda tak niewykorzystanej syytuacji. Byla szansa na pewne utrzymanie, moze nawet walka o jakies wyzse cele. A ta kto teraz bedziemy sie meczyc z ta Bydgoszcza. Niedawno pisalem, ze to Oni sa lepsi. Dzisiaj juz jednak uwazam inaczej :grin: ZKZ sie rozkreca. Brakuje jednak punktow Suchego albo Swiderskiego. Moze by tak jeszcze raz sprobowac z Hamillem :?: No coz.. maja nasi nad czym myslec. Jedno jest faktem... Bydgoszcz jest do objechania... nawet jak wroci AJ :smile:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Flinstone wiesz co mnie zawsze denerwują osoby , które słuchają relacji w radiu potem obejrzą coś na youtube i wrzeszczą . Sytuacja była kontrowersyjna , bo protasiewicz jak zwykle próbował blokować Okonia ( swoją drogą czemu kibice falubazu nie piszą o biegu 13 kiedy to protasiewicz jechał jak idiota i dwukrotnie w płot wsadził Okonia , który tylko dzięki fartowi nie skończył kariery . Gdyby się wywrócił to protasiewicz byłby wykluczony ) , postawiło go przy tym i ściął do krawężnika ( zmienił swój tor jazdy , nie wszedł w ten łuk płynnie ) a tam był już lekko z przodu Okoń , który jednak też zmienił swój tor jazdy. Przepis jednak wyraźnie mówi , że warunki dyktuje ten który jest na przedzie . Tak naprawdę to wina przepisu a nie sędziego . A niestety przepisy jakie są takie są , niezmienione od lat 70-80 . Sytuacja jak mówię kontrowersyjna , bo na ludzki rozum Okoń zajechał mu drogę , ale Wasz idol też ścinał do krawężnika i tu jest pies ( czyt. Falubaz w 1-6 ) pogrzebany . Gdyby pojechał normalnym torem jazdy Okoń by w niego wpadł i byłoby po zawodach , tzn. wykluczenie Rafała .

Tak czy siak Walasek i przede wszystkim Protasiewicz jak zwykle zawodzą w decydujących momentach ???? Żeby dać się ograć Krystianowi i Okoniowi , którzy są startowcami i w polu zazwyczaj zero to mistrzostwo świata . Nikt na stadionie nie wierzył , że oni po przegranym starcie mogą coś zrobić , a jednak. I to na ostatnich metrach . Scenariusz na film normalnie. Ta wpadka kapitana Waszego będzie Was słono kosztować :p Nie wiem skąd u Ciebie taki optymizm co do barażów . Jechałby Jonsson . Zrobiłby z 12-13 pkt i wynik powyżej 50 dla nas . No ale poczekajmy , bo do barażu sporo czasu . Odpukać oby bez kontuzji z dwóch stron i niech wygra lepszy . Choć i tak oba kluby będą jeżdziły za rok w elidze ...
 
flinstone 2

flinstone

Użytkownik
Hmm... masz duzo racji ???? Jednak ta sytuacja z 15 biegu... zawodnik jadacy z przodu dyktuje warunki.. ale nie na zasadzie, ze wszystko mu wolno. Powinien o tym pamietac zwlaszcza Okoniewski, ktory przeciez z dwa lata temu na Kyterium Asow zostal tak potraktowany przez Miedzinskiego. Jak to sie dla niego skonczylo chyba nie trzeba mowic :eek:

Jestem optymista. Po pierwsze jestem z Zielonej Gory... a po drugie widze postep u naszych chlopcow. Jak beda tak jezdzic jak teraz, to naprawde jest duza szansa. Wiem, ze AJ jest profesjonalista i zawsze jezdzi na maksa mozliwosci ;-) Z drugiej jednak strony juz mial troche kontuzji w tym roku i to nie pozostaje bez odbiciu na formie. No i na dokladke Okoniewski... czy bedzie w stanie dalej jezdzic tak jak w niedziele.. Z tego co pamietam z poprzednich sezonow, jak jezdzil w ZG, to nie za bardzo potrafil dlugo utrzymac wysoka dyspozycje :-?

Wszystko ja kzwykle pokaze zycie. A ja osobiscie zycza Bydgoszczy udanej walki. Taki klub jak Polonia bez dwoch zdan zasluguje na walke w ekstralidze :grin:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom