>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskutujemy na temat wystepu polskiej Reprezentacji

domel 49

domel

Forum VIP
Coz tytuł mówi sam za siebie jestem ciekaw co myślicie o występnie naszej Reprezentacji?? no i główne pytanie kto lub co przyczyniło sie do słabego występy Naszych Orłów na Euro 2008.
Wedlug mnie nasza reprezentacja a dokładnie nasi zawodnicy sa wypaleni potrzebujemy kompletnej zmiany zarówno sztabu (obrusz Beenhakkera) jak i piłkarzy. Starzy wyjadacze tak jak Żurawski Krzynówek Bak powinni zakończyć juz karierę w reprezentacji. Na Euro nic nie pokazali a to na nich głownie liczono. Oczywiście ze nie tylko na nich ale kto ma pociągnąć gre jak nie Krzynówek? Trener zauważył w naszej lidze Brazylijczyka który mimo tego ze nie jest Polakiem niekiedy dawał więcej z siebie niz inni reprezentanci którzy grają 50 czy 80 mecz w rep.
Co do losow Beenhakkera wedlug mnie powinien on zostac poniewaz jest to bardzo dobry trener który rozmawia! z zawodnikiem odpowiednio go przygotowując pod każdym wzglegem. Taki trener jest nam potrzebny, ma ogromne doświadczenie zarówno w piłce klubowej jak i międzynarodowej co tylko nam pomoże w budowaniu drużyny która bedzie walczyć z najlepszymi. Dziwia mnie komentarze które po nieudanym turnieju pojawiają sie wokół Beenhakkera, czy ten człowiek gra na boisku? on strzela bramki on podaje piłki? on odpowiada za taktykę, mobilizacje itd umiejętności nie nauczy bo to zawodnik powinien już mieć sam w sobie smykałkę np do odpowiedniego ustawienia sie na boisku jeśli gra zawodowo w piłkę.
zapraszam do dyskusji :]
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Co do gry: Widziałem dwie różne reprezentacje : tą z El. i tą na EURO. Trudno tutaj nie wskazać która była lepsza. Zabrakło nam walki do końca. Nie chcę podsumowywać tak jak gazety, mieszające naszych reprezentantów z błotem.
Winnego szukać nie będę. Beenhakker mówił kilka miesięcy przed EURO, że potrzebuje co najmniej 2 miesięcy aby 23-zawodników było w 100% gotowych na taką imprezę. Obraz naszej gry zmieniły także kontuzje. O wiele lepiej wyglądałaby prawa pomoc z Kubą Błaszczykowskim, a lewa obrona z Grześkiem Bronowickim. W samych ME wypadli ze składu czołowi zawodnicy - Żurawski, Bąk, Lewandowski. W formie nie był na pewno Krzynówek. Wkurza mnie gadanie czemu Roger nie zagrał od pierwszych minut w meczu z Niemcami. Może ze 3 tygodnie grał na treningach z innymi- ale to za mało, żeby być rozgrywającym drużyny. W typowy brazylijski sposób próbował technicznie zakańczać akcje, wiele dryblował, ale był osamotniony...
Podsumowując: Polacy znaleźli się w 16-nastce najlepszych drużyn w zasadzie świata(doliczcie Brazylię i Argentynę, odejmijcie Austrię ze Szwajcarią, i mamy MŚ ???? ).
Mam nadzieję, że teraz chłopaki się odbudują, kadra zostanie odmłodzona,zobaczymy nowe twarze(Obraniak, Tyrała) i z dumą awansujemy na MŚ 2010 w RPA.
PS. Marzy mi się aby na EURO 2012 (jeśli w ogóle odbędzie się u nas), Polacy zagrali z Niemcami- i co za tym idzie- pierwszy raz wygrali ????
 
djhouse 0

djhouse

Użytkownik
moje zdanie jest baardzoo mieszane

Zagraliśmy 1,5 dobrego meczu. Cały mecz z Niemcami i II połowa meczu z Austrią. Mecz z Niemcami był fajny, mielismy okazje do zdobycia bramki, w 2 połowie wszedł Roger i zrobiło sie fajnie w środku pola dużo rozgrywania ciekawego itp. Jak sie skonczył mecz każdy wie. Mogło być lepiej ale także mogło być gorzej wiec nie ma co rozpamiętywać.
Mecz z Austrią moglismy przegrać 4-0. Nie chce mi sie juz mówić o tym karnym bo ciesze sie że chociaż zremisowalismy. Pomyślcie tylko o tym jak by to było jakbysmy przegrali.. totalna kompromitacja. Widziałem setki obraźliwych zdjęć sędziego Webba ale moim zdaniem OBIEKTYWNIE patrząc remis Austrii się należał mimo że zagraliśmy dobrze w 2 połowie. Sercem byłem za naszymi ale obiektywnie patrząc Austria mogła nam strzelić 4 bramki, gdyby nie Boruc kto wie...

Mecz z Chorwacją przypomina mi coś ciekawego z Eliminacji. A dokładnie to wyjazdowy mecz z Armenią (1-0 dla Armenii). Mimo że bałem sie tego meczu, spodziewałem sie że Armenia postawi trudne warunki bo jest to drużyna niebezpieczna u siebie a męczyli sie z nią wszyscy nie tylko my. No ale też nie spodziewałem sie że Polacy zagrają tak słabo. Wkurza mnie to strasznie tym bardziej że każdy pamięta że graliśmy z Chorwacją B. Mają dobrych zawodników na ławie ale przecież my o coś jeszcze walczylismy!! Gdyby nie Balack i jego rzut rożny byłby remis, a gdybyśmy wygrali z Chorwacją to zajelibysmy 3 miejsce w grupie przegrywając z Niemcami tylko bramkami i bezpośrednim pojedynkiem bo mielibysmy tyle sam ptk. Szkoda tej sytuacji z końcówki meczu bodajże Zahorskiego sam na sam bo byłby remis no ale zdecydowanie panowie dali ciała w tym meczu. Dobrze zagrał tylko Boruc i nasz Polak z importu Roger któremu trzeba dziekować na kolanach że chociaz bramke dla nas strzelił bo nikt inny nie potrafił.

Odczucia?
Osobiście mam 20 lat. Piłką interesuje sie odkąd zacząłem chocic i sam troche kopie. Gdy miałem 14 lat pierwszy zawód w Korei przeżyłem, 4 lata później w Niemczech także zawiedli, cały czas miałem nadzieje i powiem szczeże że teraz liczyłem na więcej bo tak najbardziej to obawiałem sie Chorwatów, Niemcy byli do ogrania dziwię się że doszli aż do finału. Naprawde Dobry mecz zagrali tylko z Portugalią.
Mówię o tym bo mimo tego że wciąż jestem z naszymi i zawsze będe to już nie będe takim optymistą chocby nie wiem jak dobrze nie grali i chocby nie wiem jak wysoko byli w rankingu FIFA. Za dużo zawodów..

Teraz czekają nas ciężkie eliminacje do MŚ. Ale u nas w Polsce brakuje prawdziwych szkółek piłkarskich. Ministerstwo sportu powinno pomyśleć o jakiejś fajnej reformie i wspólnie z PZPN dojść do czegoś bo mamy zdolnych piłkarzy. Przecież mamy wielki kraj, jak w stosunku do Polski mała Holandia mogła to i my też możemy wystarczy chcieć!!!
za 4 lata EURO u nas. Moim zdaniem trzeba sie skupić na zAwodnikach którzy teoretycznie będą tworzyć kadre na EURO, skupić w tym kręgu ze 100 najzdolniejszych młodych piłkarzy i z nimi najwięcej przepracować.
Panowie którzy najwięcej mówią a najmniej robią i zarabiają kupe kasy w PZPN (szczególnie pan LATO który u mnie spadł na samo dno) powinni się też zająć zawodnikami którzy są Polakami a grają w innych ligach, Ci najzdolniejsi powinni trafić do reprezentacji. A jest paru zajebistych zawodników szczególnie w Niemczech i Francji.

A jeśli chodzi o wspomniane przez poprzedników EURO 2012 to chciałbym aby Polska zdążyła ale powiem szczerze że nawet gdyby dali nam szanse to wątpie że będzie jakiś feler. Autostrad na 300% nie powstanie tyle ile ma powstać, z lotniskami to samo. Boję się o Warszawe i Gdańsk jeśli chodzi o stadiony. Spokojnie może zastąpić kraków i Chorzów które zdążą na 100% ze stadionami. Dlaczego o tym mówie tutaj?
BO Polacy mają śmieszną mentalność. za komuny się mówiło &quot;czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy&quot; i jak się jedzie i patrzy na tych co te nasze drogi budują to chyba wciąż tej maksymy się trzymają a człowieka krew zalewa.. jeden coś robi inny pije wode, trzeci piwo a 4 pali fajke. i tak dziennie wyrabiają 10% normy. Gdyby tak wszędzie delegować kogoś do kontroli takich panów to myślę że kilkakrotnie zwiększy się ta norma. Wiem że jest to ciężka praca ale niech sobie tacy panowie jadą do Niemiec i zobaczą jak tam sie pracuje!!
Polak potrafi, ale musi chcieć.

Słowo o Benhakerze:
Przegraliśmy mistrzostwa. Ale zaraz taka krytyka szczególnie Grzegorza Laty ale też i tych którzy krytykowali LEO jeszcze przed objęciem jego posady a teraz tylko czekali na jego potknięcie jest ŻENUJĄCA. Nie wiem może sami chcą objąć jego posade..
Nikt inny tego nie osiągnął co Lego. Nikt inny nie umiał awansować do EURO i to z 1 miejsca. Teraz można gdybać, czemu nie było Brożka, czemu nie bylo Zienczuka itd.. Ale to jest facet który osiągnął bardzo wiele w światowej piłce. Czekają kolejne wyzwania i ten facet powinien dalej pracować. Zawsze zwala sie na trenera.. a moim zdaniem najbardziej spalili się zawodnicy.

W PZPN powinien przewodniczyć JAN TOMASZEWSKI. To jedyny facet który nie owija w bawełne i krytykuje kogo popadnie ale sprawiedliwie i zawsze jak go słyszę to w pełni popieram bo gada z sensem. A takich ludzi Polska piłka potrzebuje. Aby była przejżysta bez żadnych gierek pod stolikiem i udziału prokuratury..

Troche sie rozpisałem ale trzeba było o tym wszyskim napisać żeby wylać co na sercu leży:p

Pozdro!!
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
&quot;Podsumowując: Polacy znaleźli się w 16-nastce najlepszych drużyn w zasadzie świata(doliczcie Brazylię i Argentynę, odejmijcie Austrię ze Szwajcarią, i mamy MŚ ). &quot; ?????
Naprawdę tak myślisz, WKS, Ghana, Nigeria, Kamerun, Australia a pewnie i Japonia w dobrej formie spokojnie poradzą sobie przynajmniej z polowa tych europejskich druzyn.
Co do tematu, niema zabardzo o czym dyskutować występ fatalny, za dwa lata bedzie tak samo jesli nic nie zmienimy a pewnie nie zmienimy. Chodzi tu o rewolucje, odpuszczenie mundialu w RPA i budowaniu od podstaw kadry na Euro przed wlasna publicznością (tak jak robiła to Szwajcaria), z obecnego skladu zostac powinni bramkarze i paru mlodych (napewno Kuba, moze Kokoszka, Zahorski) a z wiekszoscia pilkarzy trzeba sie definitywnie pozegnac, wbrew pozorą mamy kim ich zastąpić (Obraniak, Tyrała, Janczyk i napewno w reprezentacji ktora grala mundial U20 jest wiele talentow). takie moje zdanie
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
Mecz z Niemcami był dobry w Naszym wykonaniu - nie gralismy &quot;kop i biegnij&quot; tylko staralismy sie rozgrywac piłke stwarzac sytuacje - ten mecz mimo ze przegralismy oceniam pozytywnie. Mecz ze współgospodaarzem powinnismy przegrac ale tylko dzieki Borucowi go zremisowalismy. Sedzia uznał ze z taką gra nie mozemy wygrac tego spotaknia i.......... nie wracajmu do tego. Ten mecz oceniam negatywnie. O meczu z Chorwacją szkoda gadac - najsłabszy jaki widziałem pod wodza Leo.

Ja jestem zwolennikiem Leo bo widac ze pod jego wodzą nasi chłopcy zaczeli grac piłką. Nie to co kiedys kopalismy daleką piłke do przodu i moze cos sie uda strzelic. Euro to chyba za duzo dla naszych chłopaków - wydaje mi sie ze skład mozna by jednak dobrac troche inaczej - np. Zamiast najgorszego w naszym zespole zabrac Jelenia który grał juz w duzych imprezach i umie wytrzymac presje. Przegralismy ale nie wydaje mi sie zeby to była wina Leo. Po prostu musi pracowac nad naszą kadrą bo jest jeszcze duzo do poprawienia. Czy te mistrzostwa to dla nas porazka - nie. Osobiscie duzo bardziej podobała mi sie gra naszych niz w Niemczech. Plus dla naszych wiernych i fanatycznych kibiców.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Kilka słów ode mnie ;)

Polacy awansowali po raz pierwszy w historii do Euro. To jest wielki sukces z którego możemy byc dumni. NIe rozumiem tych co oczekiwali od razu zdobycia mistrzostwa Europy. Polska w bardzo ładnym stylu awansowała do Euro z dosc wymagającej grupy. (Za naszymi np. wielka Portugalia ) Kto sprawił ten cud ? Leo Beenhakker. Pod jego wodzą Polska reprezentacja zaczęła grac na poziomie bardzo dobrych europejskich drużyn, co tylko potwierdziły spotkania z Portugalią. Leo zaczął także bardziej stawiac na zawodników naszej rodzimej ekstraklasy twierdząc, że wcale nie grają w Polsce gorsi zawodnikcy od tych co wyjechali grzac ławy w zagranicznych ligach. Co się okazało? Oczywiście, że Don Leo miał rację. Może jeszcze odniosę się do jego kontrowersyjnych powołań na Euro. Otóż, moje zdanie w tej sprawie jest następujące: Ja nie jestem trenerem reprezentacji Polski i ja nie powołuje zawodników więc na jakiej podstawie mogą mówic trenerowi kto ma jechac a kto nie? On miał na pewno pomysł na grę naszej reprezentacji i powołał takich zawodników, którzy do tej koncepcji pasowali. Jak dla mnie Leo Beenhakker powinien zostac na swoim stanowisku i dalej pracowac z polskimi kopaczami, bo jesli nie on, to kto nam znowu zbuduje kadrę na eliminacje mistrzostw świata? No i jeszcze taka mała uwaga do pana Laty i innych &quot;wielkich&quot; krytyków. Jeśli jesteście tacy mądrzy to wybierzcie z waszej grupy trenera a reszta niech pracuje w jego sztabie. Chętnie zobaczymy co zdziałacie. A jak dacie plamę to WON z Polski i nie oszmieszac się więcej!
 
matex 0

matex

Użytkownik
A wiec cos ode mnie. Nie bedę kolejnym, który powie, że te mistrzostwa nam nie wyszły bo o tym chyba każdy wie. Teraz, po tej całej imprezie huraoptymizm zwiazany z naszym trenerem przed Euro opadł. Dotarły głosy krytyki. I szczerze mówiąc wiele z nich było słusznych. Nie to, ze mam cos do Leo i chcę, żeby odszedł - niech zostanie, jednak powninien coś zmienić w sposobie trenowania i w sztabie. Bo tak szczerze mówiąc, to przyznajcie się - wyszedł to nam jeden, jedyny mecz z Portugalią w Chorzowie ! Więkoszośc meczy, w których wygralismy, bądz zremisowalismy z renomowanymi druzynami, w większej mierze zawdzięczamy szczęściu (co jak co, ale w Portugalii mielismy duzo szczęscia, podobnie jak z Czechami (2:0 przyp.red)). Zaraz zaczynają się el. do MŚ. Niestety czas dla takich zawodników jak Żurawski czy Bąk dobiegł końca.. trzeba zaryzykować i postawić na młodszych (co zapoczątkował Leo i chwała mu za to ???? ), bo nie ma co sie łudzić, ze np. Żuraw w ciągu 4 lat odzyska dawną forme grając w lidze greckiej ... Jak juz ktos wspominał - Janczyk, Obraniak, Tyrała - oni juz sa ograni w zagranicznych ligach, to na nich trzeba postawić, ale także szukać w naszej rodzimej lidze. To bedzie kolejny krok, do Euro 2012, które jak mam nadzieję, odbędzie sie jednak u nas ;)

Podsumowując - Leo niech zostanie, niech zmieni trochę sztab i sposób trenowania, oraz dalej stawia na młodzież ????

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom