>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

BDO: World Darts Championship 2015 - Frimley Green (03.01.2015-11.01.2015)

Status
Zamknięty.
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
BDO: World Darts Championship 2015


Data: 3. stycznia - 11. stycznia 2015
Miejsce: Frimley Green (Anglia), Lakeside Country Club
Oficjalna strona: http://lakesideworlddarts.co.uk/index.php
Uczestnicy:

Formaty gry:
Mężczyźni:
Pierwsza runda - Best of 5 sets
Druga runda - Best of 7 sets
Ćwierćfinał- Best of 9 sets
Półfinał - Best of 11 sets
Finał - Best of 13 sets
Kobiety:
Pierwsza runda- Best of 3 sets
Ćwierćfinał- Best of 3 sets
Półfinał - Best of 3 sets
Finał - Best of 5 sets

Nagrody:
  • Men&#39;s Champion: £100,000
  • Runner-Up: £35,000
  • Semi-Finalists (2): £15,000
  • Quarter-Finalists (4): £6,500
  • Last 16 (8): £4,500
  • Last 32 (16): £3,250
  • Preliminary Round losers (8): £2,000
  • Highest Checkout prize of £5,000 in the men&#39;s event
  • Total: £300,000


  • Women&#39;s Champion: £12,000
  • Runner-Up: £5,000
  • Semi-Finalists (2): £2,000
  • Quarter-Finalists (4): £1,000
  • Last 16 (8): £500
  • Total: £29,000


Schedule of Play: Saturday 3rd January 2015
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Sajwani V Sam Head
Martin Adams V Jan Dekker
Deta Hedman V Lisa Ashton
Martin Phillips V Madars Razmar
Evening Session 6:30pm GMT
David Cameron V Michel Van Der Horst
Zoe Jones V Sarah Brent
Eddy Sims V Cedric Waegemans
Scott Mitchell V Tony O&#39;Shea
Sunday 4th January 2015
Afternoon Session 1pm GMT
Darryl Fitton V Paul Jennings
Anastasia Dobromyslova V Irina Armstrong
Ross Montgomery V Pip Blackwell
Seigo Asada V Brian Dawson
Evening Session 6:00pm GMT
Karel Sedlacek V Paul Coughlin
Lorraine Winstanley V Sharon Prins
Mike Day V Jeff Smith
Scott Waites V Sam Hewson
Monday 5th January 2015
Afternoon Session 1pm GMT
Jim Widmayer V Rhys Hayden
James Wilson V Sajwani/Head
Willem Mandigers V Daniel Larsson
Evening Session 6:00pm GMT
Jeffrey De Graaf V Asada/Dawson
Rachel Brooks V Casey Gallagher
Remco Van Eijden V Geert De Vos
Jamie Hughes V Cameron/Van Der Horst
Tuesday 6th January 2015
Afternoon Session 1pm GMT
Robbie Green V Darius Labanauskas
Alan Norris V Mandigers/Larsson
Trina Gulliver V Anneke Kuijten
Gary Robson V Sims/Waegemans
Evening Session 6:00pm GMT
Rick Hofstra V Widmayer/Hayden
Fallon Sherrock V Maria Mason
Glen Durrant V Sedlacek/Coughlin
Wesley Harms V Day/Smith
Wednesday 7th January 2015
Afternoon Session 1pm GMT
Aileen De Graaf V Paula Jacklin
Men&#39;s 2nd Round
Men&#39;s 2nd Round
Evening Session 6:00pm GMT
3 x 2nd Round Men&#39;s Matches

Thursday 8th January 2015
Afternoon Session - 1pm GMT
World Youth Final
Harry Ward (Eng) V Colin Roelofs (Neth)
1 x Men&#39;s 2nd Round Matches
2 x Ladies Quater Final Matches
Evening Session - 6pm GMT
2 x Ladies Quarter Final Matches
2 x Men&#39;s 2nd Round Matches
Friday 9th January 2015
Afternoon Session - 1pm GMT
2 x Men&#39;s Quarter Finals
Evening Session - 530pm GMT
2 x Ladies Semi-Finals Matches
2 x Men&#39;s Quarter Final Matches
Saturday 10th January 2015
Start: 2:330pm GMT
Men&#39;s Semi-Final Match
Ladies Final
Men&#39;s Semi-Final Match
Sunday 11th January 2015 - Men&#39;s Final
Start: 545pm GMT
Men&#39;s Final

Kursy na końcowe zwycięstwo (William Hill)
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Turniej tradycyjnie transmitować będzie Eurosport i Eurosport2. Poniżej plan.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
W PDC ćwierćfinały, a tutaj po cichu rusza mniej prestiżowy, ale może bardziej w Polsce znany turniej (za sprawą transmisji w Eurosport) czyli Mistrzostwa Świata BDO. Spróbujmy znaleźć coś ciekawego na pierwsze mecze.
Zacznę od mojego ulubionego zawodnika w tym turnieju (top1 to Hankey ale niestety nie zakwalifikował się) czyli
&quot;Silverbacka&quot; Tony O&#39;Shea. Jest to jedna z legend tego sportu, no i samych mistrzostw BDO. Niestety blask który od tej legendy bił bardzo przygasł i Tony zamiast być jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa zajmuje dopiero 22. miejsce w rankingu. Nietrudno się domyślić że 2014 nie był dla Tonego wybitnie szczęśliwy. Wygrał jeden turniej, co ciekawe pokonał tam swojego najbliższego rywala 4-3. W kilku dochodził do półfinałów czy finałów ale bez końcowych sukcesów.
Jego rywal to zupełne przeciwieństwo - rok 2014 dla Mitchella obfitował w triumfy na różnego typu turniejach. Nie będę się zagłębiać, tutaj lista: http://www.dartsdatabase.co.uk/PlayerDetails.aspx?playerKey=3899
Mimo wszystko liczę na Tonego. Ktoś kto trzykrotnie dochodził do finałów i zawsze przegrywał zawsze jest niebezpiecznym przeciwnikiem. Powinien być naładowany ambicją i wolą walki na najważniejszy turniej w roku. Nie mam konkretnych argumentów dlaczego Tony na pewno wygra. Wierzę że zepnie się na mistrzostwa i przynajmniej powalczy. Przewaga doświadczenia po stronie Tonego, obecna forma po stronie Scotta Mitchela. Szanse oceniam 51-49 dla Mitchella - kto wygra, zobaczymy. Liczę że po meczu Tony będzie w podobnym nastroju co przy wejściu, które dla mnie jest najefektowniejsze w BDO.
https://www.youtube.com/watch?v=YapyWX2d6mo
Jeżeli moje przewidywanie się sprawdzi i Tony powalczy to również można delikatnie zagrać dokładny wynik, gdyż gładko na pewno nie wygra.
Tony O&#39;Shea
2.2 ⛔ so close..
DW 3:2
5.5 :minus
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Gary Robson v Jeff Smith
Typ: Gary Robson @ 2,32 Marathonbet 1/10j
⛔ 3-4

Nie rozumiem tego kursu. Czemu Smith jest faworytem? Czyżby zadziałała logika pana Pajdy, który porównuje średnie z dwóch różnych meczów? Czyli Robson miał tylko 82,95, a Smith 85,89 w PRE i 89,91 w 1. rundzie. To poważniej. Robsona średnia niska, ale nie musiał się wysilać, bo Waegemans nie stwarzał trudności. Średnia meczowa wyższa o 10,61 punkta, w poszczególnych setach o 14,07 punkta, 8,25 punkta, 11,46 punkta. Sety wygrywane 3-0, 3-2 i 3-0. Całkiem nieźle wyglądały też zakończenia legów: 15,18,20,15,20,18,18,27,17,14. Ten jeden 27-lotkowy leg trochę popsuł i średnią i ogólny wygląd, ale tam aż 10 lotek było na dablu ze strony Robsona.
Rywalem będzie Jeff Smith. W MŚ debiutant. Próbował w PDC - grał w Q-School, kwalifikacjach do MŚ, w turniejach Players Championship, w World Cup of Darts 2013 (razem z Partem). Bez sukcesów. W Lakeside zagrał 2 mecze: w PRE wygrał z Day&#39;em i w 1. rundzie z Harmsem. Z Harmsem zagrał bardzo dobrze, szczególnie na dablach.
Porównując zawodników trzeba zwrócić uwagę na ich doświadczenie. Robson gra w Lakeside od 2003 roku bez przerw (+ rok 2001). Zanotował 2 ćwierćfinały jako najlepsze wyniki. W tym roku zwyciężył w England Masters, przed miesiącem zanotował finał w Zuiderduin Masters. A Smith w tym roku wygrał 2 turnieje w Kanadzie, ale były to turnieje bardziej lokalne - bez żadnych gwiazd BDO, ani nawet średniaków.
Według mnie to Robson jest faworytem, a kursy powinny być odwrotne. Ale to jest BDO, dlatego też niska stawka.
 
pietras-pl 269

pietras-pl

Użytkownik
Ross Montgomery - Martin Adams 1 @ 2.50 Bet365 ⛔
Widzę tu bardzo duże value i bez wahania zaryzykuję po tym kursie. Wczoraj Montgomery zagrał chyba jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz w swojej karierze, pokonując gładko 4-0 nie byle kogo, bo Scotta Waitesa. Jak na warunki BDO, był to po prostu bajeczny występ. Średnia 97.29 i double 67%. Cały czas wywierał na Waitesie presję, której ten nie podołał i dodatkowo cieniował na doublach. Ross z kolei każde potknięcie w tym elemencie niemiłosiernie wykorzystywał, w jednym z legów zapinając nawet bullem, gdzie jedna lotka znacząco mu już ten środek zasłaniała.
Nigdy nie rozumiałem specjalnych zachwytów nad Adamsem, jasne- 3-krotny MŚ i odwieczny faworyt. Jednak mam wrażenie, że często jego rywale bardziej przegrywają ze sobą niż z nim. Adams po prostu do bólu potrafi wykorzystać ich potknięcia, jeśli mają momenty zawahania. Wystarczy jeśli Dekker zagrałby z większą werwą i pewnością to by Adamsa w 1 rundzie przejechał, bo miał chyba z 6 lotek na 2-1 w setach, a wtedy już byłoby z górki. Jeśli założyć, że Montgomery gra turniej życia i jest w stanie jeszcze się rozkręcić, to jak dla mnie dzisiejszy mecz jest dla Adamsa ostatnim w tegorocznym turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Lisa Ashton - Sharon Prins ✅
Typ: Lisa Ashton wygra 2-0 w setach; @1,36
Bet365

Lisa Ashton pokazała wczoraj wspaniały dart. Nie dała Gulliver żadnych szans. Średnia trzylotkowa Ashton - 90,18 - mówi wiele. Grała bardzo pewnie i wydaje się, że może spokojnie obronić tytuł sprzed roku. Jej przeciwniczką będzie Holenderka Prins - niezła darterka, ale bez przesady. Ja w tym meczu widzę zwycięstwo faworytki w dwóch setach i tak też typuję.


Do tego kilka suchych typów:

Fallon Sherrock - Anastasia Dobromyslova ⛔
Typ: Anastasia Dobromyslova; @1,50
Bet365

Brian Dawson - Scott Mitchell ⛔
Typ: Brian Dawson +2,5 setów; @2,00
Bet365

Ross Montgomery - Martin Adams ⛔
Typ: Ross Montgomery +1,5 seta; @1,83
Bet365

Robbie Green - Jeff Smith ⛔
Typ: Robbie Green; @1,44
Bet365

Darryl Fitton - Glen Durrant ⛔
Typ: Darryl Fitton +1,5 seta; @1,72
Bet365
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Darryl Fitton v Glen Durrant
Typ: Powyżej 13,5 180&#39;s @ 1,90 Bet365 3/10j
✅ 14 :cool:

Ostatni ćwierćfinał zapowiada się na świetne widowisko. Fitton pokonał Jenningsa 3-0 i Norrisa 4-3, jego średnie 88,05 i 94,32. Zdobył 5 i 7 maksów. Durrant pokonał Sedlacka 3-1 i Hughesa 4-1, jego średnie 96,21 i 98,04. Zdobył 4 i 5 maksów.
Powracam do prognoz, które stosowałem rok temu podczas MŚ BDO, a które miały bardzo dobre wyniki. Mecz powinien być wyrównany, zakładam minimum 7 setów, każdy średnio po 4 legi. Według prognozy Darryl powinien rzucić 9,3 maksa, Glen 6,7 maksa. Co łącznie powinno dać 14 lub więcej 180&#39;s.
Sprawdziłem jeszcze na wyniki ćwierćfinałów z poprzednich lat. I tak, w 2014 roku były wyniki: 17, 22, 22, 6 (Dekker i Adams), w 2013 roku: 14, 17, 12, 9. W poprzednich latach było jeszcze mniej maksów, ale z roku na rok poziom rośnie, zarówno w BDO jak i PDC. Do tego wyniki Fittona z poprzednich MŚ - ćwierćfinał 2013 8 maksów w 7 setach, ćwierćfinał 2009 11 maksów w 9 setach.
Według mnie powinni pokryć tę linię, obaj potrafią rzucać maksy, mecz powinien trochę potrwać - te 7 setów to absolutne minimum, a możliwe, że zagrają nawet wszystkie 9.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
aliant 531

aliant

Użytkownik
Jeff Smith - Scott Mitchell
Analiza:

Nieopodal Londynu w Frimley Green organizowane są mistrzostwa świata w darcie organizacji BDO. W jednym z półfinałowych meczów rewelacja turnieju - Kanadyjczyk Jeff Smith, rywalizował będzie z miejscowym Scottem Michelem. Według bukmacherów faworytem w tym pojedynku jest dość wyraźnie ten drugi, ja jednak jestem innego zdania. Kurs na gracza z Ameryki jest po prostu tak wysoki dlatego, że po pierwsze jest debiutantem w tej imprezie, po drugie nie był rozstawiony i musiał przedzierać się przez kwalifikacje. Osobiście oglądam ten turniej od wielu lat. Widziałem wszystkie mecze Smitha na tym turnieju i z czystym sercem radzę wam na niego postawić. Facet gra pewnie, ręka &quot;nie drży&quot; mu przy kończących lotkach co jest dość rzadkie nawet u doświadczonych darterów. Porównując drabinkę obu graczy, zdecydowanie cięższą przeprawę zaliczył właśnie Smith. Rozstawiony z nr 4 Mitchell trafił wprawdzie w pierwszej rundzie na znanego Tonego O&#39;Shea, ten jednak od kilku już lat notuje regres. W następnej rundzie zagrał z przeciętnym Geertem de Vosem. W 1/4 także trafił na niewymagającego Briana Dawsona. Dla porównania Smith skazywany jest na pożarcie od pierwszej rundy. Ten jednak na przekór wszystkim od początku nokautuje po kolei graczy z najwyższej darterskiej półki. Począwszy od Wesleya Harmsa (3:1), poprzez Garego Robsona (4:3) a wczorajszego późnego wieczora po pięknej grze odprawił z kwitkiem przymierzanego nawet do finału Robbiego Greena (5:1), co było giga sensacją. Myślę, że Smith po zaciętym boju poradzi sobie z rozstawionym rywalem, który w moim odczuciu gra w tym półfinale tylko dlatego, że miał po drodze łatwych przeciwników. Obstawiać można póki co do 15:30 jednak ja myślę, że ten mecz zacznie się dopiero po 18 gdy ruszy transmisja w Eurosporcie. Zapraszam do typowania i życzę powodzenia Smithowi.

Typ: Jeff Smith
Kurs: 2,38
 
S 9

sebek7

Użytkownik
Glen Durrant - Martin Adams
Typ: Glen Durrant @1,95 STS 5-6
To co robił Durrant w końcówce to wyglądało jakby nie chciał tego wygrać,marnujac 4 lotki meczowe..
W drugim półfinale stawiam na Durranta,który gra tutaj świetny turniej.
Oglądałem dwa ostatnie mecze tego pana i widać po nim ze poczynił postep.
Dużo maksów rzuca w tym turnieju i jest skuteczny na doublach.
Z kolei Martin gra dobrze na tym turnieju co pokazał ostatni jego pojedynek,lecz najlepsze swoje momenty ma już za sobą na doublach to już nie jest to samo co kiedyś,myślę,ze bedzie to wyrównany pojedynek z ktorego zwycięsko wyjdzie Glen Durrant.
Ma ktoś stronę gdzie mogę zobaczyć pełne statystyki zawodników tego turnieju ?
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Glen Durrant - Martin Adams ⛔
Typ: Glen Durrant; @2,00
WilliamHill

Średnie trzylotkowe Durranta w kolejnych meczach to: 96,21; 98,05; 95,55. Jest w formie. Wczoraj myślałem, iż Fitton stawi mu większy opór, ale nic z tego. Glen grał w tym meczu pewnie - miał słabszy moment od dziwnego 1. lega w szóstym secie do stanu 0-2 w siódmym secie, ale potem metamorfoza - 0-2 =&gt; 3-2 w 7. secie i w efekcie wygrana 5-2 w setach. Z drugiej strony doświadczony Adams (średnie trzylotkowe - 94,11; 89,37; 93,84) - dużo sukcesów w BDO, ale chyba najlepsze lata ma już za sobą, choć w 2014 roku miał kilka niezłych wyników. W BDO jest tak, iż nie ma bardzo ustabilizowanej czołówki (inaczej niż w PDC) - tataj wielu darterów może wygrać ważny tytuł, zatem liczy się przede wszystkim forma, a pod tym względem lepiej prezentuje się młodszy z Anglików. Typuję zatem wygraną Durranta w tym meczu.
 
spion-kop 41

spion-kop

Użytkownik
DARTS FINAŁ
NIEDZIELA 18:45
ADAMS – MITCHELL
TYP – 1
KURS – 1,67
BUK: SportingBet


Wielki finał mistrzostw świata w Lakeside. Kto nie oglądał wczorajszego półfinału Adams-Durrant niech żałuje. Emocje, poziom gry, 26 maksów i niewiarygodna dramaturgia - tego wszystkiego mogliśmy być świadkami w meczu tych dwóch gigantów darts. Kilkakrotnie Durrant miał lotkę w dłoni, która mogła dać mu awans do wielkiego finału, a jednak żadnej z niej nie potrafił wykorzystać. W meczu tym decydujące znaczenie miało ogromne doświadczenie i umiejętność radzenia sobie z presją przez Adamsa.
Dziś rywalem Adamsa w meczu finałowym będzie Scott Mitchell, stawką tytuł mistrza świata i 100 000 funtów. Mitchell to rewelacja tych mistrzostw, do przez całe lata określany jako „chłopak z miejscowego pubu”. Po raz pierwszy zakwalifikował się do mistrzostw w roku 2010, ale po raz pierwszy mecz w Lakeside wygrał dopiero przed dwoma laty. Adams to legenda darts – trzykrotny mistrz świata, choć ostatni tytuł zdobył z roku 2011. Myślę, że właśnie to wielkie doświadczenie i umiejętność gry pod presją, oraz oswojenie z występowaniem na takim poziomie zadecyduje o wygranej w wielkim finale (Best of 13). Stawiam na czwarty tytuł Mistrza Świata dla Matina Adamsa. Nie przegapcie tego – EUROSPORT 18:30.
WYNIK: 5:7 :-( PRZY STANIE 5:5 MIAŁ ADAMS 2:0 W LEGACH I PIERWSZY RZUCAŁ...
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Scott Mitchell - Martin Adams ✅
Typ: Powyżej 11,5 setów; @2,25
Bet365

Średnie trzylotkowe Mitchella to: 92,55; 93,12; 96,00; 93,27. W półfinale pewna wygrana 6-0 z największą niespodzianką tych mistrzostw - Kanadyjczykiem Jeffem Smithem. Z drugiej strony Adams (średnie trzylotkowe: 94,11; 89,37; 93,84; 97,92) - świetny mecz półfinałowy z Durrantem. Niespodziewałem się aż tak dobrej postawy Martina - kilka razy był blisko porażki w tym spotkaniu, a pomimo tego wygrał. Mecz stał na naprawdę dobrym poziomie. Co do finału, to zapowiada się wyrównanie. Przynajmniej pięć setów zdobytych przez obu powinno mieć miejsce. Nie widzę tutaj jakiegoś pogromu, dlatego też typuję powyżej 11,5 setów w tym spotkaniu.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Wiem, że to nie miejsce na komentarze ale tak mi się nasunęło. Szkoda mi Adamsa bo po wczorajszym meczu byłem pewien jego zwycięstwa dzisiaj. Ogólnie ciężko nie zgodzić się z komentatorami Eurosportu. Wczorajszy półfinał nr 2, dużo lepszy niż dzisiejszy finał. Dla mnie jako kibica Adamsa szczególnie irytujące były te częste przełamania w setach no i ta fura w ostatnim secie, która przesądziła praktycznie o porażce Martina... Wygrał facet na którego mało kto stawiał przed turniejem (z resztą można zobaczyć jak stały kursy na jego końcowe zwycięstwo przed rozpoczęciem mistrzostw). Myślę, że sukces zawdzięcza w jakimś stopniu łaskawej drabince. Z resztą osobiście mam nieodparte wrażenie, że obok Buntinga i Kista (którzy opuścili już BDO) to jeden ze słabszych mistrzów świata ostatniej dekady.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom