>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Austria - Newsy, Transfery, Zakłady Długoterminowe, Typy

kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Admira - LASK Linz

Krótka piłka. Goście wczoraj w meczu z Basel sprawili mała niespodziankę wygrywając na wyjeździe 1-2 i przed nimi w przyszłym tygodniu rewanż i duża szansa na awans. W sobotę grają na wyjeździe że słaba Admira. 

https://www.betexplorer.com/soccer/austria/tipico-bundesliga/admira-lask-linz/46d6zTuO/

Admira słaby początek sezonu ale wobec tego, że LASK może być myślami przy rewanżu z Basel to kurs na 1X 2.48 jest dla mnie interesująca opcja. Niska stawka bo gospodarze słabi.


0-1        
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Już raz w tym sezonie próbowałem przeciwko LASK Linz i się nie udało, teraz wierzę, że będzie lepiej. 

LASK ma dwumeczu z Brugia o LM i jakoś niespecjalnie wierzę, że im się uda ale mimo wszystko podobnie jak Cluj - Slavia może być wyrównana walka. 

W weekend pomiędzy meczami z Brugia LASK czeka ciężki wyjazd do Wiednia na mecz z Rapidem. Ciężko mi uwierzyć, że wyjadą z trzema punktami mając w nogach Brugie a w głowie rewanż. 

Rapid 1x 1.38 fortuna


Edit 
1-2 w 95 minucie... 
          
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik

SWAROVSKI TIROL VS. SK RAPID WIEDEŃ

SWAROVSKI TIROL (3-4-1-2): Oswald; Hager, Ione Cabrera, Gugganig; Santin, Mader, Grgic, Buchacher; Pranter; Rieder, Dedic
RAPID WIEN(4-2-3-1): Strebinger; Auer, Dibon, Barac, Ullmann; Ljubicic, Schwab; Schobesberger, Knasmullner, Fountas; Kitagawa- Swarovski to beniaminek Austriackiej Bundesligi ,póki co nieźle spisuje się w rozgrywkach i w tym momencie jest na czele grupy spadkowej (7.miejsce bilans 2-2-3). Gospodarze w trzech ostatnich meczach ponieśli dwie porażki (0-2 SK Sturm Graz) oraz (1-5) FC Salzburg by przed tygodniem wygrać z póki co słabym SV Mattersburg (2-0) 
- W szeregach ekipy z Tirolu zabraknie Jauregui (0/0), Grunwald (0/0 - bramkarz) a pod znakiem zapytania stoi występ Walch (5/1). Warto zwrócić uwagę na Zlatko Dedičia doświadczonego 34.latka (BiH), który w sześciu meczach strzelił 4.gole.
- Rapid w siedmiu spotkaniach zgromadził na swoim koncie 13.oczek ,co daje im czwartą lokatę. Goście przegrali w tym sezonie dwa mecze z wielką dwójką czyli Salzburgiem oraz LASK poza tym resztę meczy wygrywają m. in dwa mecze wyjazdowe z Austrią Wiedeń (3-1) i Sturm Graz (1-0) a w ubiegły weekend zniszczyli Admira (5-0).
- Klub z Wiednia dziś bez  Szanto (0/0), Grahovac (4/0), Schick (4/0), Martic (1/0) a niepewni są Sonnleitner (0/0), Strebinger (4/0 - bramkarz). Najlepszym strzelcem klubu jest 24.letni Grek (za darmo sprowadzony z SKN Sankt Pölten) Taxiarchis Fountas z bilansem (7/4)
- Początek meczu o 17 (nie znalazłem informacji jakoby kluby wcześniej się spotkały) ,stawiam tu na będący w niezłej formie Rapid który mimo kilku osłabień jest dość wyraźnym faworytem tego meczu.

typ: SK RAPID WIEDEŃ @ 1.741x2bet   
 
Otrzymane punkty reputacji: +97
windover 21,6K

windover

Użytkownik

LASK LINZ VS. FC SALZBURG 
LASK (3-4-2-1): Schlager; Wiesinger, Trauner, Filipovic; Ranftl, Holland, Michorl, Renner; Goiginger, Frieser; Klauss
SALZBURG (4-4-2): Stankovic; Farkas, Andre Ramalho, Onguene, Wober; Minamino, Mwepu, Junuzovic, Szoboszlai; Daka, Haaland

- LASK był bardzo blisko awansu do CL jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Club Brugge by zadowolić się tylko grą w LE ,gdzie udało się ograć w ramach 1.kolejki Norweski Rosenborg (1-0). W lidze po rewelacyjnym początku przyszła porażka przed własną publicznością z Wolfsberger AC (0-1) by po przerwie na mecze reprezentacyjne ograć SK Sturm Graz (2-0) co daje im łącznie 16.oczek i trzecie miejsce (5.punktów straty do lidera).
- W szeregach gospodarzy dziś nie zobaczymy kontuzjowanych Oh In-Pyo, Reiter, Ramsebner a pod znakiem zapytania stoją występy Pogatetz i Tetteh
- To co robi FC Salzburg na początku sezonu przechodzi ludzie pojęcie i po kolei wręcz demoluje każdego przeciwnika ,jako ciekawostkę przytoczę tylko trzy ostatnie wyniki (7-2) Hartberg, Swarovski Tirol (5-1), Admira (5-0) a należy pamiętać że w tygodniu Austriacy w ramach pierwszej kolejki LM zniszczyli KRC Genk (6-2)!. Po 7.kolejkach Red Bull ma na koncie komplet 21.punktów oraz bilans bramkowy 34-6! co mówi samo za siebie.
- W zespole gości dziś nie wystąpią Walke (0/0 bramkarz) oraz Pongracic (0/0) warto zwrócić uwagę na 19.letniego E. Håland sprowadzonego za 5.mln z Molde który ma bilans (7/11) a do tego dołożył hattricka w lidze mistrzów.
- W ostatnich czterech spotkaniach między tymi zespołami trzykrotnie triumfował Salzburg i raz padł remis. Nie mam najmniejszych wątpliwości co do wygranej ekipy Red Bulla.

typ: FC SALZBURG @ 1.79 / 1x2bet   
typ: FC SALZBURG (-1) @ 2.80 / unibet      
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Austria, 2. Liga
Godzina: 19:10
Spotkanie: Kapfenberger SV - SK Vorwärts Steyr
Typ: 1
Kurs: 2,66
Bukmacher: Totolotek
Analiza:
Tabela wygląda następująco:

Kapfenberg u siebie do tej pory zanotował 2 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki, natomiast ich rywal na wyjazdach ma bilans 2 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek. Dla mnie oba zespoły są ogromnym zaskoczeniem. Gospdoarze tego meczu mają ciekawy i solidny by się zdawało skład a tymczasem okupują ostatnie miejsce w tabeli. Vorwarts z kolei dla mnie jest niespodziewanie wysoko. Raczej spodziewałem się, że zespół ten będzie walczył o utrzymanie się w lidze a tymczasem zajmuje 3 pozycję w tabeli. W tym meczu jednak nie będę oglądał się na tabelę tylko spróbuję zaryzykować na zwycięstwo gospodarzy. Jest to dla nich ostatni mecz przed własną publicznością w tym roku i może na sam koniec w końcu zatrybią, bo jak wspomniałem skład mają solidny i na papierze dobrze prezentuje się ten zespół, no ale gorzej już na boisku. Wpływ na to tez z pewnością miał fakt, że przez dłuższą część tej rundy Kapfenberg borykał się z wieloma kontuzjami. Owszem na to spotkanie nie są wszyscy gotowi, bo również kilku graczy nie do końca jest wyleczonych i nie zagrają ale myślę, że już skład w tym spotkaniu będzie taki, że powalczy mocno o te 3 punkty. Nastroje u gospodarzy są bojowe o czym można przeczytać na ich oficjalnej stronie, link poniżej
https://www.ksv1919.at/Content/Article/2019-11-Wichtiges-Letztes-Heimspiel-Zum-Abschluss-zaehlen-nur-Punkte
Co do rywala no to Vorwarts widać po tabeli, że jest bardzo groźnym i niewygodnym rywalem ale analizując ich skład nie wiem czemu aż tak dobrze grają. Pewnie po prostu jest tam bardzo dobra chemia i atmosfera i stąd tez tak dobre wyniki. Kadrowo na papierze dla mnie zespołem mocniejszym wydają się gospodarze ale z drugiej strony tabela pokazuje co innego więc ostrożnie z tym typem, ja gram na Kapfenberg ale też bez szaleństw.
  2-1
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Admira - RB Salzburg 
RB Salzburg wygra obie połowy @2.12
    
iforBET


Oba zespoły dzieli przepaść. Nie powinniśmy być świadkami niespodzianki ze strony Admira. RB Salzburg wygląda bardzo dobrze. W Lidze Mistrzów walcząc o awans. Mimo, że mierzyli się z Liverpool'em czy Napoli, to w każdym z meczów pokazali się z bardzo dobrej strony. W ostatnim meczu rozgromili Genk 1:4 wygrywając obie połowy, a znakomity Halland wpisał się na listę strzelców. Warto zatrzymać się przy tym młodym zawodniku na chwilę. Otóż w lidze na 12 spotkań strzelił 15 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców.  W Lidze Mistrzów ma osiem bramek i jest tylko gorszy od Roberta Lewandowskiego. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ jest to niesamowita broń RB. 

Ostatnie pięć spotkań RB na wyjazdach:
wygrali 5:0 z Ebreichsdorf wygrywając obie połowy,
wygrali 3:0 z Mattersburg wygrywając obie połowy,
remis z Napoli 1:1,
wygrana 3:0 z Wolfsberger i wygrane obie połowy
1:4 z Genk wygrywając dwie połowy. 

Przeciwnik nie jest wymagający. Admira 33 stracone bramki. Na własnym stadionie tylko 10. 
Do Ligi Mistrzów jest trochę czasu. Rzucić wszystkie siły na ligę, pewnie wygrać, a następne spotkanie z Tirol, które odnotowało czwartą porażkę z rzędu. 
RB Salzburg z dorobkiem 39 punktów i bilansem 58:14, te liczby mówią same za siebie. 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zrzut ekranu 2020-05-24 o 11.29.55.png

Zapraszam do dyskusji, pisania komentarzy
i podawania swoich typów z analizami
 
F 4,8K

FoxInvestor

Użytkownik
W Austrii tydzień temu doszło do przetasowania w tabeli. Liderujący do tej pory LASK Linz został ukarany za rozpoczęcie treningów w czasie kwarantanny przez co na klub nałożono karę odjęcia 12 pktów. Kara została nałożona przed startem grupy mistrzowskiej przez co zamiast 3 pktów przewagi nad Salzburgiem w grupie mistrzowskiej, LASK już na jej starcie ma 3 punkty straty i znajduje się na 2 miejscu.

Wypowiedź trenera przed startem ligi:

 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Austria, 2. Liga
Godzina: 18:30
Spotkanie: Kapfenberger SV - FC Dornbirn
Typ: 1
Kurs: 2,14
Bukmacher: Betfan
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Gospodarze u siebie mają na koncie 3 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki, natomiast zespół Dornbirn na wyjazdach zanotował identyczny bilans 3 zwycięstw, 3 remisów i 4 porażek. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami Dornbirn wygrał u siebie aż 6-1 ale liczę dzisiaj na rewanż i zwycięstwo chociaż 1 bramką zespołu Kapfenberg. Dla nich to chyba ostatni dzwonek i mecz o przysłowiowe 6 punktów. Jeżeli dziś tego spotkania nie wygrają to nie wiem z kim chcą wygrać. Dornbirn przyjeżdża dzisiaj bez swoich dwóch najlepszych strzelców, którzy są zawieszenie za kartki na to spotkanie. W pierwszym ligowym spotkaniu po powrocie ligi Kapfenberg nieźle się zaprezentował w meczu na wyjeździe z wice liderem zespołem Austri Klagenfurt. Wprawdzie przegrali to spotkanie 2-3 ale w niezłym stylu. Dornbirn z kolei pierwszy mecz przegrał u siebie z zespołem Amstetten aż 0-4. Ja tu spróbuję pograć na gospodarzy. Dla nich to bardzo ważny moment i jeżeli chcą się utrzymać to muszą takie spotkania wygrywać.

Absencje w Kapfenberg:
obrońca Lang (13 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie) i napastnik Mikic (12 występów w tym sezonie, 3 gole na koncie)

Absencje w Dornbirn:
napastnicy Fridrikas (20 występów w tym sezonie, 8 goli na koncie, najlepszy strzelec w drużynie) i Mujic (19 występów w tym sezonie, 5 goli na koncie, drugi najlepszy strzelec w drużynie) a pod znakiem zapytania stoi występ obrońcy Malina (10 występów w tym sezonie, 2 gole na koncie)
0-1
 
Ostatnia edycja:
piele 4,9K

piele

Użytkownik
Wszystko super, a może przydało by się jakieś potwierdzenie tego wpisu?
Skoro robię tutaj wpis to tak jest, rzadko się udzielam ale są to sprawdzone informacje.
"Der Meister der Liga steigt in die Bundesliga auf. Die Mannschaften auf den Rängen 14, 15 und 16 hätten in die jeweilige Regionalliga absteigen sollen. Aufgrund mangelndem Interesse der Regionalligisten an einem Aufstieg wurde Platz 14 zu einem Nichtabstiegsplatz erklärt, wie auch die Plätze 15 und 16 nach dem durch die COVID-19-Pandemie bedingten Abbruch der Regionalligasaison. Somit wird es keinen Absteiger geben."
 
RBL 108

RBL

Użytkownik

"
Auf- und Abstieg?
Die SV Ried und der SK Austria Klagenfurt haben ihr Ziel praktisch erreicht: sie können sich den Aufstieg in die Bundesliga auf sportlichem Weg ausmachen. Ihr Antrag auf Aufstockung der Bundesliga wurde ja bereits bei der Klubkonderenz der 1. Spielklasse abgeschmettert. Aufatmen können die zahlreichen in den Kampf um den Klassenerhalt verstrickten Teams - weil die Regionalligen nicht zu Ende gespielt wurden, wird es keine Aufsteiger in die 2. Liga und dementsprechend auch keine Absteiger in die Drittklassigkeit geben. "

Z powodu niedokończenia sezonu na trzecim poziomie rozgrywkowym nie będzie awansów do 2. Ligi, tym samym z 2. Ligi nikt nie spadnie.

Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 2018/2019 wtedy też nie było spadkowiczów, ale z innego powodu. Wtedy karnie zdegradowany został z 2.Ligi zespół WIENER NEUSTADT za uchybienia finansowe, nie przyznano mu licencji. Ligę musiały opuścić także rezerwy WACKER INNSBRUCK, ponieważ pierwszy zespół spadł z TIPICO BL i na tym samym poziomie rozgrywkowym nie mogą grać dwie drużyny tego samego klubu. Dwa miejsca zajęły z RL MItte: Grazer AK oraz z RL West FC Dornbirn. z Regionnalliga Ost praktycznie nikt nie chciał awansować. ASK Ebreichsdorf, który wygrał RL Ost nie złożył wniosku o licencję. Drugi w kolejności FC Mauerwerk złożyli wniosek, który został w pierwszej instancji odrzucony - finanse - następnie złożyli odwołanie jednak niedługo przed rozstrzygnięciem sprawy wycofali je. Kolejnym dopiero klubem, który chciał grać w 2.lidze był szósty w tabeli na koniec sezonu zespół rezerw Rapidu Wiedeń, podobnie jak w RL Mitte siódmy na koniec sezonu Sturm II Graz. Wskutek podjętej uchwały iż jeżeli w danej grupie Regionallligi na pierwszych dwóch miejscach nie znajdą się zespoły, które uzyskały licencję na grę w 2.Lidze, z danej ligi nikt nie awansuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Austria, 2. Liga
Godzina: 15:00
Spotkanie: Grazer AK - FC Dornbirn
Typ: 1
Kurs: 1,54
Bukmacher: Betfan
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Grazer AK u siebie zanotował do tej pory 3 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki, natomiast goście na wyjazdach mają bilans 4 zwycięstw, 3 remisów i 5 porażek. Stawiam w tym spotkaniu na gospodarzy z jednego prostego powodu. Mianowicie zespół FC Dornbirn ma problemy finansowe i już wielu piłkarzy odeszło. Trener grać będzie teraz głównie młodymi piłkarzami i nie ma zbyt wielkiego pola manewru. W drużynie gości jest tylko 14 piłkarzy w kadrze na to spotkanie. Do tego na to spotkanie jest kilka ważnych absencji i myślę, że tutaj gospodarze zdobędą 3 punkty z tym rywalem

Absencje w Grazer:
pomocnik Smoljan (1 spotkanie w tym sezonie)

Absencje w Dornbirn:
obrońcy Kircher (17 występów w tym sezonie), Huber (15 występów w tym sezonie) i Zottele (5 występów w tym sezonie) i Joppich

Duże problemy z absencjami w obronie a Dornbirn jest jednym z tych zespołów, które tracą najwięcej goli więc dziś się spodziewam jeszcze większych problemów w formacji defensywnej. Myślę, że Grazer wygra to spotkanie.
Więcej o problemach w ekipie gości możecie poczytać na ich oficjalnej stronce, link poniżej:
1-1
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Austria
Godzina: 20:30
Spotkanie: Salzburg - Sturm Graz
Typ: Sturm Graz strzeli gola
Kurs: 2,08
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Bardzo dużym faworytem tego meczu jest Salzburg. Jest to drużyna o kilka klas lepsza od swoich rywali. Ich forma strzelecka jest imponująca. Dla przykładu niedawno strzelili aż siedem bramek z Rapidem. Sturm Graz za to jest najgorszą drużyną grupy mistrzowskiej i przegrywają mecz za meczem. Mimo wszystko uważam, że gości stać tutaj na strzelenie gola, a w sprzyjających okolicznościach może nawet uda im się zdobyć więcej niż jedną bramkę. Salzburg ma ten komfort, że w swojej lidze nie muszą się jakoś bardzo skupiać na obronie, bo dla nich nie jest żadnym problemem jeśli straca gola lub nawet dwa. Obrona Sturmu Graz nie będzie dla nich żadnym wyzwaniem, więc Salzburg kilka bramek powinien strzelić, a może nawet urządzą sobie takie strzelanie jak w spotkaniu z Rapidem. Ofensywny styl gry Salzburga skutkuje tym, że trochę bramek tracą. W ostatnim meczu z Hartbergiem zachowali czyste konto, ale we wcześniejszych dwóch meczach stracili po dwa gole. Z Wolfsbergerem kosztowało ich to nawet utratę dwóch punktów, gdyż tamto spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć ta utrata punktów niczego złego Salzburgowi nie robi.
Salzburg gra tak ofensywnie, że Sturm Graz powinni mieć kilka dobrych szans z kontrataków. Ważna będzie skuteczność, żeby nadarzające się okazje potrafili wykorzystać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
Lask Linz- RB Salzburg
Niedziela 05.07.20
Godz.17.00
Typ: BTS w 1 polowie
Kurs: 3.05 @ Totolotek

Oba zespoły bardzo skuteczne , ich srednie goli za powyzej 3/4 na mecz wiec jest moc. Bts w h2h zdarzyl sie 2 x na ostatnie 5 spotkan wiec mniej niż polowa. Lask u siebie powinien ukluc. Goscie sa tak bramkostrzelni ze początek meczu graja bojazliwie. Znając swoja przemoc w ataku pozwalaja sobie na łamaki. Sa w stanie odrobic spotkanie nawet w LM wiec czuje ,ze dzis grajacy o faze grupowa LE Lask ukluje choć raz.o gosci sie nie boje.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Austria, 2. Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Sv Lafnitz - BW Linz
Typ: 1
Kurs: 2,42
Bukmacher: Betfan
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Lafnitz u siebie to najgorzej grający zespół z całej ligi notując 1 zwycięstwo, 8 remisów i 5 porażek, natomiast goście na wyjazdach zanotowali 5 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. Mimo, że gospodarze u siebie wyglądają słabiutko i w 14 meczach zdobyli tylko 11 bramek to zagram tutaj na nich. Oni mieli więcej czasu na odpoczynek, bo swój mecz ligowy grali 17 lipca, natomiast BW Linz 3 dni temu u siebie. Druga sprawa, dzisiaj po stronie gości zabraknie zawieszonego za kartki ich kapitana obrońcy Bernharda Janeczek. W pierwszym spotkaniu Lafnitz wygrał na stadionie BW Linz aż 5-1. Dzisiaj może nie licze na aż tak wysokie zwycięstwo ale przynajmniej tą jedną bramką myślę, że gospodarze wygrają. Trochę dziwią mnie tutaj tak wysokie kursy na Lafnitz. W tabeli wyżej, w pierwszym meczu pewnie wygrali z tym zespołem, do tego więcej czasu na odpoczynek przed tym spotkaniem. Zobaczymy no próbujemy.
1-1
 
Ostatnia edycja:
Mezamorto35 34,7K

Mezamorto35

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Austria 1 Liga
Godzina: 20.30
Spotkanie: RB Salzburg-Austria Wieden
Typ: 1dryzyna zdobedzie goli- Mniej(-2.5)3-1
Kurs: 2.08
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Kursy jak w przypadku Pucharu Austrii mocno przesadzone w kierunku RB.Oczywiscie to dalej najlepsza druzyna w Austrii ale juz nie taka dobra jak w poprzednim sezonie-przede wszytkim kreatywnosc Wegra Szoboszlai.Wieden nie moze sobie pozwolic na strate punktow jesli chce zakwalifikowac sie do grupy mistrzowskiej.Handicap w strone Austrii jest rowniez bardzo kuszacy ale nie sadze by to bylo spotkanie pelne fajerwerkow jak w ostatnim meczu pucharowym gdzie przeciez zazwyczaj gra sie bardziej na luzie i ofensywnie.
 
Ostatnia edycja:
jeefo 14,7K

jeefo

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Austria 1 Liga
Godzina: 14:30
Spotkanie: Sturm - Wolfsberg
Typ: 1 połowa ilość goli - over 1.5
Kurs: 2.48
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Goście po solidnym laniu w LE z Tottenhamem (1:4) jadą do czwartego w tabeli Sturmu Graz.Austriacka bundesliga to typowo overowa liga i tu upatruje swój typ .Jesli gospodarze szybko strzela bramkę to będą kuć żelazo póki gorące i jest szansa na powodzenie typu.Tottenham do przerwy prowadził w LE do przerwy 3:0 i być może w zawodnikach została trauma po tym meczu choć porównywanie Wolfsbergu do Tottenhamu mija się z celem to ja licze na mocny akcent gospodarzy i ich 2 bramki do przerwy.
HT:1-1
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +211
Do góry Bottom