>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ATP Tour - Rzym, 12-19.05.2013

Status
Zamknięty.
B 30

boher

Użytkownik
Nasz kochany Jerzyk grając dzisiaj pokazywał wiele zagrań... z półki top1. Tak z półki top1 (...)
Mecz z Federerem? Może potoczyć się w dwie strony - jeśli Janowicz wejdzie od początku w rytm to Federer zacznie się gubić i jeśli przede wszystkim wyrzuci z głowy jakieś myśli &#39;to Federer, cholera&#39; to da radę wygrywać swoje podania, a to wystarczy żeby pokonać Federera który chociaż raz po drodze może się zgubić. &quot;Jedna jaskółka wiosny nie czyni&quot; w przypadku Federera.
Mecz ciężki do wytypowania, bo większość będzie zależeć od głów zawodników a nie ich dyspozycji bo obaj potrafią zagrać na takim pułapie tutaj że łatwo jeden od drugiego może odskoczyć.
Znów widzę dziwna analiza. Pomijam Pana krist0 &quot;Simonsa&quot;, którego poniosły wodze fantazji, skupię się na analizie avengeroo. Dziwne założenie (biorąc pod uwagę też formę Federera), że jeśli Janowicz wejdzie od początku w rytm to Federer zacznie się gubić. Skąd ta myśl? Przecież w tym turnieju tak naprawdę to Roger nawet lepiej serwuje. Choć przyznać trzeba, że miał zdecydowanie łatwiejszych przeciwników niż nasz Jurek. Wszyscy też zapominają nagle, że Federer to jednak Federer - legenda, klasa i to, że z serwismenami zawsze dobrze mu się grało. Na dodatek mylić się będzie nie tylko Szwajcar, ale też Jerzy. Najlepszy jednak jest tekst, że &quot;obaj potrafią zagrać na takim pułapie tutaj że łatwo jeden od drugiego może odskoczyć.&quot; ???? Szczególnie Jerzyk może łatwo odskoczyć od Federera ????
Wczoraj na gorąco też byłem przekonany, że Janowicz powalczy z Rogerem, może nawet wygra, bo Fed ostatnio nie gra najlepiej i ma wpadki jak z Nishikorim. Jednak w tym turnieju Szwajcar gra koncertowo, choć Jerzy jest teoretycznie jego najtrudniejszym rywalem w Rzymie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Jurek musiałby:
- grać ciągle na stałym, wysokim poziomie serwisowym, być stale agresywnym i trafiać często w kort
- mieć mniej UE niż z Gasquetem
- liczyć, że Fed nie będzie czarował tak jak potrafi, tylko nie będzie miał swojego dnia
- wytrzymać kondycyjnie
Gdy spełni wszystkie warunki, ma szanse wygrać z Federerem. Jakie są na to szanse? Małe ???? Ale dopóki piłka w grze...
Co w takim razie grać w tym meczu? Najlepiej na zwycięstwo Federera, choć kurs jest malutki. Z handi gemowych najlepiej wg mnie -3,5g po 1.53. Wystarczy wygrana Feda nawet 7-6 6-3. Pamiętajmy, że Jerzy jest jeszcze młody, a doświadczenie na tym etapie odegra też wielką rolę. Gasquet czy Tsonga w najważniejszych momentach zawodzili, natomiast Fed myślę, że właśnie wtedy wzniesie się na wyżyny, które są nieosiągalne dla Janowicza. Technika, technika i jeszcze raz technika.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Djokovic (-3,5) - Berdych @1.47 @Pinnacle ⛔
Drugi ćwierćfinał rzymskiego turnieju to spotkanie lidera rankingu ATP z szóstym tenisistą świata. Faworytem jest oczywiście Novak, który ma tutaj zdecydowanie więcej argumentów po swojej stronie. Serbowi oczywiście daleko do jego najlepszej dyspozycji, ale mimo wszystko Tomas też nie gra jeszcze swojego najlepszego tenisa. Wprawdzie z Istominem uporał się dość gładko, jednak z Andersonem toczył dość zacięty bój, który całkiem inaczej mógł się potoczyć gdyby zawodnik z RPA wykorzystał 3 BP przy stanie
4-2*. Berdych to nie jest zawodnik na mączkę, zdecydowanie lepiej gra na szybszych nawierzchniach. Tutaj jest stosunkowo wolno i to na pewno nie przemawia na jego korzyść. W grze Czecha istotnym elementem jest serwis, jednak na przeciwko ma najlepiej returnującego gracza na świecie. Jeśli chodzi o grę z głębi kortu to Serb jest zdecydowanie bardziej regularny przy dłuższych wymianach, które na tego typu nawierzchni pojawiają się dość często. Kurs nie jest zbyt wysoki, ale prawdopodobieństwo dość duże dlatego polecam ten typ. Do pokrycia handicapu wystarczy po jednym przełamaniu na set, dla Serba nie powinien to być duży kłopot, jeśli zagra na miarę swoich możliwości. Polecam
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
S. Gonzalez/S. Lipsky - M. Granollers/M. Lopez
1 2 - Kto wygra?
Typ: M. Granollers/M. Lopez
Kurs: 1.50
⛔

Oni są po prostu lepsi. 16 zwycięstw i 9 porażek w tym roku, gdzie ich przeciwnicy mają bilans o wiele gorszy. Gonzalez i Lipsky nie zawsze grają razem, co jest wadą. Granollers gra dzisiaj jeszcze singla, ale mam nadzieję, że zmęczenie zbytnio nie odbije się na tym pojedynku i odniosą zwycięstwo.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Tenis ATP Rzym Deble, 17.05 12:10
Lindstedt/Nestor - Mirnyi/Tecau
typ: 1
1,83
Sportingbet
Analiza
Dzis kolejne spotkania turnieju ATP w Rzymie, na dzis wybralem spotkanie deblowe pomiedzy Lindstedtem i Nestorem i Mirnyiem i Horia Tecau. Cala czworka to typowi deblisci, wystepujacy w tych skladach dopiero od tegorocznego sezonu. Trzeba jednak przyznac, ze obu parom w nowych skladach wiedzie sie conajmniej dobrze. Nestor i Lindstedt byli juz w finale turnieju w Barcelonie. Mirnyi i Tecau maja natomiast na swoim koncie wygrany mniejszy turniej w Bukareszcie. Osobiscie wyzej cenie umiejetnosci deblowe Szweda i Kanadyjczyka. Szczegolnie jesli chodzi o gre na ziemi. Gdyz o ile Tecau dobrze radzi sobie na cegle, to Mirnyi traci na tej nawierzchni conajmniej polowe swojej wartosci, jesli chodzi o atomowy serwis i swoje silne uderzenia. Nestor i Lindstedt to zawodnicy, przynajmniej wedlug mnie, bardziej pasujacy do gry na korcie ceglanym. Maja juz na swoim koncie kilka wygranych z typowymi, ziemniakami jesli chodzi o gre deblowa, wygrywali juz z takimi parami jak m.in. Verdasco i Marrero. Wlasnie z ta para gladko z kolei ulegli w ostatnim turnieju Mirnyi i Tecau. Gra na cegle, aktualna forma to wszystko stoi po stronie Lindstedta i Nestora, dlatego ku nim kieruje swoj dzisiejszy typ.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Turniej w Rzymie ułożył się bardzo niecodziennie. Giganci mączki znaleźli się w ciasnej górnej połówce, w drugiej połowie za to jest bardzo luźno (Paire-Granollers to para krojona na pierwszą/drugą rundę a nie na ćwierćfinał takiego turnieju). I dość zabawnie wygląda uwaga o karmieniu bukmacherów, bo karmić to można bukmacherów stawiając duże sumy dorabiając sobie filozofię do zakładów z kursami rzędu 1,5 a nie przy ofertach kilkadziesiąt/1.
Dojście do finału to obecnie kwestia zagrania dwóch znakomitych meczów, nie jest taką abstrakcją jak stawianie w ciemno przed turniejem.
Ktoś wyżej wybrał Paire, który jest również niegłupim typem, więc ja spróbuję takie coś:
Wygra turniej: Federer @ 6 (ladbrokes)
Wygra turniej: Granollers @ 190 ( BETDAQ )
 
win1988 164

win1988

Użytkownik
Kilka przemyśleń z mojej strony. Zacznę nietypowo, ale od zawodnika, który już się pożegnał z turniejem. Gulbis. Tak wiem, zostało już o nim wszystko napisane, ale się mimo wszystko powtórzę. Gość ma przeogromne papiery na wielkie granie. Gdyby nie te jego podejście (w zasadzie jego brak) i &quot;problemy&quot; z główką z powodzeniem gościłby w pierwszej 15 rankingu ATP. Szanse na to, że w końcu skupi się w 100% na tenisie są niewielkie, a szkoda, bo gra jaką prezentuje gdy mu się chce jest ładna dla oka.
Co do Jurka. Nie myślicie, że Janowicz może po prostu kolokwialnie mówiąc &quot;obsra się&quot; dzisiaj wieczorem ? Czy jednak uważacie, że Polak podejdzie do tego spotkania jak do każdego innego ? Na przeciwko król Roger, żywa legenda tenisa, trybuny wiadomo za kim będą od pierwszej piłki. Wg mnie bardziej prawdopodobne jest to, że stres, presja na początku meczu zjedzą Jerzyka, niż to, że wejdzie w mecz i od razu spróbuje podyktować swoje warunki. Ja tego nie widzę. Poza tym, z &quot;olbrzymami&quot; jak Jurek, Isner, Raonic jest tak, że dopóki serwis funkcjonuje to ta gra jakoś się klei. Gorzej jeżeli pierwszy nie wchodzi, a returny wracają za każdym podaniem. Gry z Federerem przecież prowadzić nie będzie. Ameryki nie odkryję, wiadomo kto jest tutaj faworytem. Pytanie co musiałby zrobić Jerzyk i jak musiałby zagrać Roger, aby ten mecz przez większość czasu był wyrównany. Poza tym czekam z niecierpliwością na zabawę dropszotami. Chyba wiem kto więcej będzie miał z tego zagrania pożytku i raczej tą osobą JJ nie będzie.
Ćwierćfinał kolejnego Mastersa to już przeogromny sukces. Można szukać na siłę niespodzianki i próbować jakiś betów w stronę Polaka. Ja tego meczu nie ruszam, ale wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie jednostronne widowisko na rzecz wiadomo kogo.
 
novo 203

novo

Użytkownik
Kolejny ciekawy pik, ktory warto zagrac
✅✅✅Djoko - Berdych over 20,5 @1,72 Bet365
Djoko nie zje Czecha, który jest w dobrej dyspozycji. Zapewne co najmniej 1 z setów zakończy się 7-5 lub 7-6 także nawet 2 sety mogą dac kase. Djoko jest troche w dołku, Tomek stabilnie ładnie sobie poczyna. Linia moim zdaniem za nisko wystawiona. Spodziewałem sie 22,5. Także takie prezenty trzeba brac. Djoko w tym roku 7-1 na clayu, Berdych 7-3. Na pewno ciezko bedzie przelamac Czecha, która ma potezny serwis. W 2013 w Dubaju było 7-5 6-3 dla Djoka, wczesniej na AO 4 sety. Po wynikach ich pojedynkow widac, ze Czech zawsze podejmuje walke, sporo TB. Berdych odpadł w Madrycie dopiero w połfinale (1-2 z Wawrinką), a Djoko wiadomo już w 2 rundzie z Dimitrovem. W Rzymie nie miał na razie mocnego przeciwnika. Montanes i Dolgopolov. 2 winy po 2-0. Berdych ograł Istomina 2-0 oraz Andersona 2-0. Nie spodziewam sie niczego innego jak wyrownanego pojedynku. Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
P 2,4K

promark

Użytkownik
???? Djokovic N. - Berdych T. DW 2-0 @ 1.51 Sportingbet
O godzinie 14 dojdzie do meczu Serba Djokovica z Czechem Berdychem. Faworyt jest tylko jeden i wiadomo kto nim jest - Novak Djokovic. Serb TOP 1 rankingu, który ostatnio pokonał w Montrealu w finale turnieju króla clayu Rafaela Nadala 2-0, spotka się z Thomasem, który ma ostatnio nie najgorsze wyniki na clayu. Dla mnie Berdych nie ma żadnych argumentów przeciwko Serbowi, pokonał on przeciętnego Istomina i notującego ostatnio dobre wyniki Andersona (gdyby Kevin miał zimniejsza głowę to spokojnie pokonał by Czecha), Serb pokonał Montanes(typowy ziemniak, jednak kilka klas gorszy), oraz Dolgopolova (duży talent, ale z głową też nie zawsze sobie daję radę). Berdych dla mnie już pewnego poziomu nie przeskoczy, i jest co najmniej o 1 klasę gorszy od Djokovica. Serb broni tutaj punktów z finału( porażka z Nadalem 2-0), i myślę że w obecnej formie Nadala, jeśli spotkają się w finale górą będzie Djokovic. Berdych rok temu zakończył na 3 rundzie, i myślę że w tym roku będzie tak samo.
 
S 2

sebcio89

Użytkownik
???? Djokovic N. - Berdych T. DW 2-0 @ 1.51 Sportingbet
O godzinie 14 dojdzie do meczu Serba Djokovica z Czechem Berdychem. Faworyt jest tylko jeden i wiadomo kto nim jest - Novak Djokovic. Serb TOP 1 rankingu, który ostatnio pokonał w Montrealu w finale turnieju króla clayu Rafaela Nadala 2-0, spotka się z Thomasem, który ma ostatnio nie najgorsze wyniki na clayu. Dla mnie Berdych nie ma żadnych argumentów przeciwko Serbowi, pokonał on przeciętnego Istomina i notującego ostatnio dobre wyniki Andersona (gdyby Kevin miał zimniejsza głowę to spokojnie pokonał by Czecha), Serb pokonał Montanes(typowy ziemniak, jednak kilka klas gorszy), oraz Dolgopolova (duży talent, ale z głową też nie zawsze sobie daję radę). Berdych dla mnie już pewnego poziomu nie przeskoczy, i jest co najmniej o 1 klasę gorszy od Djokovica. Serb broni tutaj punktów z finału( porażka z Nadalem 2-0), i myślę że w obecnej formie Nadala, jeśli spotkają się w finale górą będzie Djokovic. Berdych rok temu zakończył na 3 rundzie, i myślę że w tym roku będzie tak samo.
Serb pokonał Nadala w finale w Monte Carlo (Europa, Monaco) a nie w Montrealu (Ameryka Północna, Kanada). Poza tym, teraz mogą na siebie trafić w półfinale a nie w finale (tak wygląda drabinka). Może to detale, ale warto jednak być dokładnym. Co do samego typu - Djokovic ten mecz pewnie wygra, ale sądzę, że trochę się pomęczy i całkiem możliwy pojedynek 3-setowy. Na clayu grali do tej pory 2 razy (2:1, 3:1 dla Serba). Nie można mówić, że Berdych nie ma argumentów na Djokovicia, ich dotychczasowe pojedynki nie były jednostronne.
 
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
Kolejny ciekawy pik, ktory warto zagrac
Djoko - Berdych over 20,5 @1,72 Bet365
Djoko nie zje Czecha, który jest w dobrej dyspozycji. Zapewne co najmniej 1 z setów zakończy się 7-5 lub 7-6 także nawet 2 sety mogą dac kase. Djoko jest troche w dołku, Tomek stabilnie ładnie sobie poczyna. Linia moim zdaniem za nisko wystawiona. Spodziewałem sie 22,5. Także takie prezenty trzeba brac. Djoko w tym roku 7-1 na clayu, Berdych 7-3. Na pewno ciezko bedzie przelamac Czecha, która ma potezny serwis. W 2013 w Dubaju było 7-5 6-3 dla Djoka, wczesniej na AO 4 sety. Po wynikach ich pojedynkow widac, ze Czech zawsze podejmuje walke, sporo TB. Berdych odpadł w Madrycie dopiero w połfinale (1-2 z Wawrinką), a Djoko wiadomo już w 2 rundzie z Dimitrovem. W Rzymie nie miał na razie mocnego przeciwnika. Montanes i Dolgopolov. 2 winy po 2-0. Berdych ograł Istomina 2-0 oraz Andersona 2-0. Nie spodziewam sie niczego innego jak wyrownanego pojedynku. Pozdro
Tutaj się muszę zgodzić z NOVO i też zagrałem podobny typ:
???? N. Djokovic/T. Berdych (O 21) dla Mecz. WYNIK 62 57 ... ✅
KURS: 2.000
Stawka: 75 | Do wygrania: 75 PLN
PinnacleSports

Wg mnie ta linia też jest niska więc próbujemy. Berdych z Novakiem wie jak zagrać, mierzyli się wielokrotnie i Czech zwykle podejmował &quot;rękawice&quot;. Tutaj też na pewno pogromem Berdycha mecz się nie zakończy, a w przypadku takiej linii wynik 75 63 już daje ZWROT - każdy wyższy daje WIN. Jak najbardziej do osiągnięcia po bardzo atrakcyjnym kursie .
 
pezio 20,7K

pezio

Użytkownik
Janowicz v Federer over 20,5 @1,83 Pinek ✅ / Janowicz +4,5 @2,08 Marathon ✅

Fedex niby ograł tu gładko Starace i Simona ale ja nie popadałbym w hurraoptymizm. Roger jest chimeryczny, w Madrycie także gładko ograł sexi Radka a potem słabiutki mecz z Nishikorim. Od dłuższego czasu Szwajcar przeplata fajne mecze(w początkowych fazach turnieju) ze słabymi. Często zawodzi serwis. Powiem szczerze, że srednio przepadam za Jurasem, ta cała nagonka w mediach po Mastersie w Paryżu mnie śmieszyła ale trzeba mu oddać co jego, ograł Tsonge i Gasqueta. Sporo poprzedników pisało , że &#39;Federer z serwismenami nie przegrywa&#39;. Bilanse z Karloviciem (10/1), Raonic (4/0), Isner (4/1). Co ciekawe wliczając spotkania wyłącznie na cegle prezentuje się to tak: Isner (0/1, pamiętna porażka w Davis Cup), Karlovic (3/0, ale 2 razy padł over gemowy) a z Raoniciem podobnie jak z Jasiem jeden mecz rok temu w Madrycie, 4/6 7/5 7/6 dla Rogera. Wcale tak łatwo mu się nie gra, choć jestem daleko od nazwania JJ serwismenem. Dużo zależeć będzie od psychiki Polaka. Ja spodziewam się dosyć zaciętego spotkania, może nawet 3 setów bo Roger obecnie jest spokojnie do ogrania.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Janowicz v Federer over 20,5 @1,83 Pinek / Janowicz +4,5 @2,08 Marathon
ta cała nagonka w mediach po Mastersie w Paryżu mnie śmieszyła
Nie chcę być złośliwy, ale ja tam żadnej nagonki na Janowicza nie pamiętam ;)
Co do Twojego typu to muszę się zgodzić, Jurek jest na pewno w stanie powalczyć, bardzo dużo będzie zależeć od serwisu. Roger wczoraj zagrał bardzo dobrze, ale ostatnio często przeplata bardzo dobre mecze zupełnie słabymi. Polak nie pozostaje bez szans, chociaż oczywistym jest że wygrana byłaby ogromną niespodzianką, ale trzeba wierzyć w sukces Polaka ???? Jakieś tam argumenty Janowicz ma, byleby tylko nie spalił się psychicznie. A co do tego porównywania Janowicza do serwismenów typu Isner, to bym się tak nie zagalopowywał, Jurek mimo wysokiego wzrostu jest zwinny, szybki, zdecydowanie lepiej się porusza po korcie niż Isner czy Cilic. Do tego te dropshoty, których w wykonaniu Isnera raczej nie zobaczymy. Trzymam kciuki za Polaka, szanse na zwycięstwo są bardzo małe, ale zawsze są ????
 
sheym88n 52

sheym88n

Użytkownik
Dla mnie jedynym typem, który dziś pogram to 2:0 dla Nadala po 1,40
Oglądałem mecz Ferrer - Verdasco, David wyglądał słabo. Rafa po wczorajszej ciężkiej przeprawie na pewno będzie chciał to szybko skończyć i zepnie się by nie było nerwówki.
Co do Janowicza to z tymi overami bym uważał, Gasquet to nie Federer. Rich daleki od optymalnej formy, co było widać wczoraj. Można postawić i modlić się tylko żeby Jurek trzymał podanie...
Ja już prędzej pograłbym under, ale to typ z serii 55/45 i moje subiektywne zdanie ????
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Federer (-4.5) - Janowicz @ 1 (1.91) Pinnacle

Linie na Fedexa są jednym słowem strasznie zaniżane. Już w meczach ze Starace i Simonem handi na Szwajcara były bardzo korzystne i tutaj jest podobnie. To tylko -4.5, czyli starcza nam spokojnie 6:3 6:4, czyli przy dobrym losowaniu po jednym breaku na seta. Roger gra tutaj naprawdę bardzo dobry tenis, kto oprócz wyników obejrzał jego mecze wie o czym piszę. Federer popełnia tutaj bardzo mało ue, gra pewnie, dobrze returnuje.

Fedex znany jest z tego, że znakomicie gra z zawodnikami których gra oparta jest na serwisie. Za Raonicem bilans 4:0, z Isnerem 4:1, z Karlovicem 10:1. Z najlepszymi serwisami na świecie Roger przegrał w 18 spotkaniach jedynie dwa razy. Janowiczowi jeszcze mimo wszystko sporo brakuje do tych Panów jeśli chodzi o własne podanie.

No i kolejna sprawa. To jest mączka, bardzo wolna mączka, jedna z najwolniejszych w tourze. Jerzyk kompletnie nie ma czym zagrać tutaj z Federerem. Najlepszy tenisista w historii powinien dać mu dziś lekcje gry.

Nadal (-3.5) - Ferrer @ 1 (1.52) Pinnacle ✅

Jednym słowem nie pamiętam w ostatnich latach spotkania na mączce w którym Ferrer pokryłby takie handi z Nadalem. Linia jest wręcz niziutka.
 
socham 52

socham

Użytkownik
Nadal, R v Ferrer, D 2:0 1.55 sportingbet ⛔
Nadalowi należy się lanie za grę w drugim secie. Przegrywał 5:2 przy swom serwisie, wyciągną na 5:4 i swój serwis....wtopił po żenującej grze ???? a Ferrerowi należy się nagroda za piłke setową ;o
J. Janowicz v Federer, R 0:2 1.60 sportingbet ✅
Janowicz setową zmarnował. Federer przełamywał dokładnie wtedy kiedy należało. Trzeba jednak przyznać, że Janowicz zagrał naprawdę dobre spotkanie.

Nadal wczoraj owszem pomęczył się z Gulbisem ale to nie dlatego, że Nadal słabo sobie pogrywał ale dlatego, że Gulbis wspaniale zagrał a do tego kilka razy szczęście się do niego uśmiechnęło. Ferrer natomiast zagrał słaby mecz z Verdasco, stawiałem już wcześniej na Niemca przeciwko Ferrerowi tym bardziej teraz postawie na Nadala, który tylko raz! stracił seta grając z Hiszpanem. Nadal najpewniej wyjdzie na ten mecz w pełni skoncentrowany i będzie chciał go jak najszybciej zakończyć wiedząc, że w następnej rundzie czeka na niego Djokovic (albo i nie ???? pisałem to jak było 5:2 w drugim secie dla Djoko), którego po porażce w Monte Carlo na pewno bardzo chce pokonać.
Jeśli chodzi o drugi mecz to nie widzę tutaj zwycięstwa Janowicza. Federer bardzo mało grał na ziemi w tym roku. W Rzymie odprawił Simona oraz Starace, jeden i drugi przy grze Federera wyglądali jak uczniaki. Owszem Simon nie jest aktualnie w najwyższej formie ale też nie jest ogóraskiem, którego można bezkarnie lać. Janowicz natomiast pokonał Giraldo, Tsonge i Gasqueta. Muszę przyznać, że dwa ostatnie nazwiska robią wrażenie...Oglądałem mecz z Tsonga i uważam, że Francuz bardziej ten mecz przegrał niż Polak wygrał a to jak grał w Tie Breku najlepiej oddaje chęć wygrania Tsongi w tym spotkaniu. Zresztą Tsonga nie jest w najlepszej formie co pokazał w Madrycie. Większe wrażenie natomiast robi wygrana z drugim Francuzem, który w tym roku prezentuje się b. dobrze. Niestety nie było mi dane oglądać tego spotkania ale z tego co słyszałem w drugim secie Francuz został haniebnie oszukany(http://www.youtube.com/watch?v=ca_0ovTBx7M 52:44) dzięki czemu Janowiczowi udało się dotrwać do tie breaka w którym co tu dużo mówić Francuz nigdy nie czuł się najlepiej co odzwierciedliły jego liczne głupie błędy.

Nawet nie ma co mówić o klasie czysto sportowej bo to jak by porównywać parobka z lordem. Janowicz może liczyć co najwyżej na słabszy dzień Federera. Ja natomiast liczę na normalny dzień Federera i 2:0 po zacnym kursie.
 
pezio 20,7K

pezio

Użytkownik
Fedex znany jest z tego, że znakomicie gra z zawodnikami których gra oparta jest na serwisie. Za Raonicem bilans 4:0, z Isnerem 4:1, z Karlovicem 10:1. Z najlepszymi serwisami na świecie Roger przegrał w 18 spotkaniach jedynie dwa razy. Janowiczowi jeszcze mimo wszystko sporo brakuje do tych Panów jeśli chodzi o własne podanie.
Może i brakuje mu trochę do serwisu tej trójki ale poruszaniem po korcie to zjada takiego Karlovicia czy Isnera. W swojej analizie przytoczyłem już h2h z trójką big serve na mączce i za fajnie to nie wygląda. Poza tym - typujesz handi -4,5, Federer (nie wliczając szlemów granych do 3 wygranych setów) na 12 spotkań tylko 2 razy pokrywał ten handicap. Więc co z tego że:
Z najlepszymi serwisami na świecie Roger przegrał w 18 spotkaniach jedynie dwa razy
skoro prawie w ogóle nie pokrywa handi?
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Może i brakuje mu trochę do serwisu tej trójki ale poruszaniem po korcie to zjada takiego Karlovicia czy Isnera. W swojej analizie przytoczyłem już h2h z trójką big serve na mączce i za fajnie to nie wygląda. Poza tym - typujesz handi -4,5, Federer (nie wliczając szlemów granych do 3 wygranych setów) na 12 spotkań tylko 2 razy pokrywał ten handicap. Więc co z tego że:
skoro prawie w ogóle nie pokrywa handi?
Poruszaniem na korcie ich zjada, ale poruszaniem na korcie to Federera nie zaskoczy bo On i tak przewyższa go w tym o klase, jedyne czym by go mógł zaskoczyć to właśnie serwis, ale to chyba nie na tej nawierzchni i jednak Janowicz to nie Isner.
W dwóch poprzednich spotkaniach Gasquet i Giraldo mieli w sumie całą masę bp, to jednak pokazuje, że Jerzy aż tak wybitnie trudny do złamania nie jest
No a jeszcze co do tych dropshotów którymi niektórzy się tutaj tak zachwycają. To raczej wczoraj Rychu kaleczył przy siatce bardziej niż Janowicz zagrywał dobre dropy, Federera to On takim czymś nie zaskoczy.
No i jeszcze, ktoś z was wyobraża sobie w ogóle jak mogłoby dojść do breaka na korzyść Polaka? chyba 2 df po stronie Szwajcara będą potrzebne, jak nie trzy.
 
ef81 138

ef81

Użytkownik
No i jeszcze, ktoś z was wyobraża sobie w ogóle jak mogłoby dojść do breaka na korzyść Polaka? chyba 2 df po stronie Szwajcara będą potrzebne, jak nie trzy.
Wyobraź sobie, że ja jestem i liczę na przynajmniej jednego seta dla Janowicza, zasłużył u mnie na duże brawa bynajmniej wczoraj z Ryszardem ???? dlatego dziś idę za ciosem i liczę na dobrą grę Janowicza, Federer to już nie jest ten sam gość co latał do każdej piłki, niestety realia są takie , że Federer się starzeje, a co za tym idzie mniejsze zdolności wydolnościowe i maszynką do przebijania już nie jest, wystarczy waleczność Janowicza i mała ilość UF i myślę , że będzie dobrze, poza tym głównym powodem jest marzenie Jerzego o grze z Rogerem, wielkim zawodnikiem ???? .. Dlatego dzisiaj jak dla mnie ląduje taka propozycja :
Janowicz 1,5 seta - Federer 4:6 . 6:7 .. dodam tylko, że Jurek ładnie to zj**ał.
Kurs - 2,40 EXPEKT
 
marcin985 279

marcin985

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ATP Roma, godz 21
Federer R. - Janowicz J (+4,5 gema)
TYP: 2
KURS: 2,07
BUK: Pinnacle Sports

Analiza:
Dzisiaj o godzinie 21 Jerzy Janowicz powalczy ze Szwjcarem Rogerem Federerem. Oczywiście faworytem tutaj jest Szwajcar ale Jerzyk pewnie powalczy ale czy mu się uda to szczerze powiem że w to nie wierzę.​
Obaj zawodnicy występują we Włoszech w miejscowości Roma. Pula nagród jest bardzo wysoka a więc każdy z zawodników chciałby wygrać ten turniej. Jerzy w tym turnieju nie został rozstawiony natomiast jego przeciwnik został rozstawiony z numerem 2. A więc jak widać przepaść mała jest.​
Teraz napiszę może coś więcej na temat zawodników. Szwajcar w rankingu ATP znajduje się na 3 pozycji z dorobkiem 7760 punktów. Pochodzi on ze Szwajcarii. Ostatni turniej skończył bardzo szybko ponieważ odpadł w 2 rundzie z Japończykiem a przegrał 2:1. To był wypadek przy pracy ponieważ taki zawodnik z takimi słabymi zawodnikami nie przegrywa. Jak przegrywa to z zawodnikami z wyższej półki. W tym turnieju wygrał dwa pierwsze mecz gładko po 2:0 i w obu meczach stracił jedynie 3 gemy. A więc jak widać jest w formie a przecież pokonał Simona i Srarace.​
Natomiast Jerzy w rankingu znajduje się na 24 pozycji z dorobkiem 1354 punktów. A więc jak na Polaka znajduje się na wysokiej pozycji. W ostatnim turnieju odpadł w 2 rundzie z Berdychem. Natomiast ten turniej zaczął bardzo dobrze ponieważ wygrał 3 mecze. W pierwszej rundzie wygrał z zawodnikiem Giraldo 2:0. W drugiej i trzeciej rundzie sprawił wielką niespodziankę pokonując zawodników takich jak Tsonga czy Gasqueta. Jednak tamci to nie są Rogerem i będzie mu bardzo ciężko wygrać i ugrać jakiegoś seta.​
Moim zdaniem faworytem jest Federer i warto postawić na niego jakiś handicap gemowy albo na Jerzyka można wygrać handicap gemowy bo na seta są bardzo małe kursy więc się nie opłaca.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
lukkaz 577

lukkaz

Użytkownik
Dyscyplina: TenisATP Rzym
Spotkanie: Jerzy Janowicz – Roger Federer
Typ: over 2,5 seta
Kurs: 3,25
Buk: bet365

Dziś o godz. 21:00 odbędzie się mecz pomiędzy Jerzym Janowiczem a Rogerem Federerem w ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się o finał turnieju z Francuzem Benoit Paire.

Wszystko na temat tego pojedynku zostało powiedziane. Nie trzeba być ekspertem sportowym ekspertem by wskazać faworyta tego pojedynku. Szwajcar to ikona światowego tenisa, Polak to tenisista, który dopiero wchodzi do światowego topu. Federer w drodze do ćwierćfinału pokonał Włocha Starace oraz Francuza Simona – obydwóch bez straty seta. Polak pokonał w tym turnieju Kolumbijczyka Giraldo 0:2, Jo-Wilfrieda Tsongę również 0:2 oraz Richarda Gasqueta 2:1.

Warunki pogodowe będą idealne do rozegrania tego pojedynku – dzisiejszego wieczoru w Rzymie będziemy mieli 14-15 stopni, bezchmurne niebo a opady deszczu i załamania pogody wpływające na przebieg meczu są wykluczone.

Uważam, iż będzie to mecz walki – Polak w wielu pojedynkach pokazywał swój mocny charakter i to że walczy do ostatniej piłki. Federer w nie tak dawno temu rozgrywanym turnieju ATP w Madrycie (taka sama nawierzchnia w Rzymie) przegrał z niżej notowanym Japończykiem Nishikori 2:1. Dlaczego podobna sztuka ma się nie udać naszemu Jerzykowi?

Jestem przekonany, iż będziemy świadkami świetnego widowiska. Trzymam kciuki za Jerzyka!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom