>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Monachium, Estoril (25.04.2022 - 01.05.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
images.jpg


Miejsce: Monachium, Niemcy
Data rozgrywania: 25.04.2022 - 01.05.2022
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €597,900
Oficjalna strona turnieju: https://www.bmwopen.de/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/atp/23767-atp-entry-list-25-aprile-1-maggio-2022.html
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/munich/308/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/munich/308/daily-schedule
Zwycięzca singla 2021:
N. Basilashvilli
Zwycięzcy debla 2021: K. Kravietz / W. Koolhof



Estoril Open_660x371_0.jpg


Miejsce: Estoril, Portugalia
Data rozgrywania: 25.04.2022 - 01.05.2022
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €597,900
Oficjalna strona turnieju: https://www.millenniumestorilopen.com/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/atp/23767-atp-entry-list-25-aprile-1-maggio-2022.html
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/estoril/7290/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/estoril/7290/daily-schedule
Zwycięzca singla 2021:
A. Ramos
Zwycięzcy debla 2021: H. Nys / T. Puetz



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
T 23,6K

timon111

Użytkownik
W temacie cicho, więc zarzucę luźny typ. Przeglądałem dzisiaj ofertę tenisową i patrząc choćby na faworytów to mam obawy, że w co bym nie wszedł to mogę się"zakopać". Spróbuję, więc zagrać singla, na pewnego specyficznego pana.

Kwon - Paire Typ: 2/-23 gemow Kurs: 4.70 FORTUNA

Ten pan to Benoit Paire. Francuz jest typem zawodnika, na którego z reguły nie warto grać, gdyż bardzo często jego podejście do meczy jest zero jedynkowe. Jak serwis siedzi i uda się szybko na returnie przeciwnika rozrzucić po korcie to punktuje, w innych przypadkach najczęściej piłki lądują w siatce lub po autach. Trochę to kwestia podejścia, ale nie ma co się oszukiwać w dużej mierze też po prostu umiejętności. Ostatni mecz rozegrał w Barcelonie właśnie z Soonwoo Kwonem, gdzie przegrał 0-2 w stosunku 6-4,6-4. Miał tam swoje szanse i jak na niego zagrał całkiem przyzwoicie. Korty w Estoril nie należą do tych najwolniejszych co przy mocnym serwisie Francuza może działać na jego korzyść. W spotkaniu obu panów w Barcelonie kursy rozkładały się ok 2.05 na Kwona i 1.75 na Paire. Dzisiaj odwróciły się w drugą stronę i bukmacherzy dają 1.55 na Kwona i ok 2.5 na Francuza. Skąd taka zmiana?
Przede wszystkim właśnie z ostatniego H2H, gdzie Koreańczyk wygrał 2-0. W następnym meczu udało mu się nawet urwać seta Alcarazowi, ale nie wiem na ile to jego zasługa a ile po prostu chwila rozluźnienia Hiszpana.
Dzisiaj liczę na to, że Pan Paire dojedzie z głową do Portugalii, uda mu się zdominować Koreańczyka przy własnym serwisie i skutecznie punktować. Francuzowi czasami się takie mecze zdarzają i myślę, że Kwon w obecnej formie jest do ogrania.
Typ bardziej z tych rekreacyjnych i stawka minimalna, bo ryzyko spore. Kurs jednak zachęca więc spróbuję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
D.Lajovic F.Tiafoe 2 @1.57

ATP Estoril 17:00. Od sezonu 2019 Lajović ma tendencję spadkową. Ten rok też makabryczny (5/12) ostatnie 5 meczów to aż 4 porażki, formy brak i nie zanosi się na lepsze czasy. Koleś jest z mojego rocznika, no a w sporcie PESELU nie oszukasz. Tiafoe to czołowa trzydziestka rankingu, może mączka nie jest jego koronną nawierzchnią, jednak też nie jest "kaleką" na tej nawierzchni. Panowie spotykali się 4 razy i trzykrotnie triumfował Amerykanin. Historia też jest po stronie Tiafoe, bowiem w 2019 roku osiągnął tu ćwierćfinał, rok wcześniej był w fnale. Skazą jest jedynie zeszły rok, kiedy to odpadł w 1. rundzie. Lajović ma ten turniej w poważaniu, 3 lata temu odpadł tu w 1.rundzie i tyle go tu widziano. Tiafoe jest faworytem i jak nic nie odwali to powinien to "wziąć".
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +434
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Lajovic ostatnie wystepy :

Dimitrov 64 32 I serwis--> 64 36 26
Daniel 6:2 1:6 3:1 I serwis - - > 6:2 1:6 6:7
Tiafoe dzisiaj 6:2 3:2 I serwis - - > 6:2 5:7 I aktualnie 0:2
Mistrz!
 
Otrzymane punkty reputacji: +115
T 23,6K

timon111

Użytkownik
Kecmanovic-Altamier Typ:2(razem z kreczem) @ 4.0 FORTUNA
Mam wątpliwości czy Serbowi zależy na tym turnieju. Za pasem mamy Madryt i Rzym, czyli turnieje o dużo wyższej randze. Kecman w meczu z młodym Rehbergiem grał bez polotu i wygrał ten mecz chodząc momentami po korcie. Stąd moje wątpliwości co do jego zaangażowania.
Altmaier to średniak, jednak turniej we własnym kraju i w meczu ze swoim rodakiem, doświadczonym Kohlschreiberem trzymał względny poziom. Typ przeciwko Sebowi, który może chcieć się przygotować do turniejów ATP 1000 niekoniecznie grając tu w Monachium do końca kwietnia. Jeśli chodzi wyłącznie o aspekty sportowe to rzecz jasna Niemiec nie ma podjazdu do Kecmanovica, ale tak jak wyżej wspomniałem, biorę inne rzeczy pod uwagę i być może okazać się to słuszne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +342
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Kierunek wyzej niezly przyznam.

Ja sprobuje deblowych pojedynkow:

Peralta/Skugor 3,4

Sabanovie przeceniani wg mnie, imo warto przeciwko nim sprobowac.

Gille/Vliegen 1,72

Belgowie tak slabo ostre ostatnio, ze Sz nie wierze.Clay troche nie ich bajka ale powinni tu sobie poradzic.

Erlich/Harris 3,00

Behary ostatnio wygrany turniej ale jakos mnie nie przekonuja.Erlich z Harrisem potrafili rok temu mocno powalczyc z Herbertami na FO, wiec czemu nie dzis?

Niedowiesow/Qureshi 1,83

Rewanz sprzed kilku dni.Po STB lepsi byli Brkcic/Cacic ale czesto tak bywa,ze jak faworyt przegrywa I za kilka dni ich drogi sie krzyzuja znowu, to kurs na pierwotnego faworyta wzrasta a oni biora ten mecz.
 
Mezamorto35 34,7K

Mezamorto35

Użytkownik
Davidovic-Zapata 2 3.00fortuna
Hiszpan grał mecz życia z
świetnym w tym sezonie Coria, absolutnie wszystko mu wychodziło.Fokina nie przekonuje mnie od początku sezonu.kurs 3 plus może jakiś handicap 2.5+ w stronę Zapaty to jest prezent jak dla mnie.szkoda że mecz będzie tak wczesnie rozgrywany ale i tak sądzę że tak wysoki kurs to przesada patrząc na formę.

Cuevas-Verdasco 1 1.80 pojedynek gigantów,dla mnie na tej nawierzchni i w tym sezonie lepszy Cuevas
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Tiafoe - Baez 1

Rzadko kiedy piszę analizy. Ale jeżeli już piszę - to wchodzą gładko po wysokich kursach.
Nie wiem jaki będzie kurs na Francesa Tiafoe. Czekam po tej stronie na ruch bukmacherów. Osobiście mam swój typ na kurs ale nie będę go zdradzał. Jednak mogę powiedzieć jedno - zwycięzca tego turnieju może być tylko jeden i będzie nim Frances Tiafoe. To co wyprawia (dzisiaj wygrał i odrobił ogromne straty dzięki kibicom gdzie dosłownie wspiął się na tenisa z najwyższej półki) spowodowało, że to on tutaj wygra. Jak mu zaczęli kibicować od stanu 5-3 w 2 secie gdzie serwował Korda to naprawdę nigdzie tak żywiołowego dopingu w tenisie jakiego mógł zaznać Tiafoe - nie można zaznać na jakimkolwiek korcie. Portugalczycy to szczególnie żywiołowi kibice. Od razu go od tamtego momentu polubili. Można powiedzieć, że gra u siebie.

Owszem - każdy może powiedzieć "co Ty człowieku piszesz, co kibice mają do gry?". A mają. Oglądałem na żywo ten mecz bez komentarza i doskonale widziałem różnicę pomiędzy załamanym już Tiafoe który grając na 80% czekał na porażkę do czasu kiedy kibice zaczęli mu żywiołowo kibicować po niewymuszonych błędach Kordy gdzie od tego momentu zaczął grać na 120%. Tak - na 120%. Oglądałem ten mecz, ponieważ go obstawiłem. Miałem obstawić na Tiafoe z Fokiną, ale akurat byłem zajęty graniem innych spotkań. Czego bardzo żałuję.

Sądząc po tym jakich rywali po drodze do finału miał Tiafoe a jakich Baez i w jakim stylu z nimi wygrywał (3x w 3 setach i 1x w 2 setach) tak można śmiało stwierdzić, że Baez ledwo dotarł. A Tiafoe jako dwukrotny underdog potrafił wygrać z wyżej notowanymi rywalami. Oczywiście Tiafoe również jako faworyt wygrał 2x w 3 setach. Z Lajoviciem pierwszy set był mega beznadziejny, przegrał go sam. Ale z Borgesem miał już pod górkę, kibice żywiołowi ale w 3 secie dopełnił formalności gdzie istniał już tylko on. Chociaż Baez też grał z Portugalczykiem i wygrał 2-0. Ale to już inny aspekt.

Tutaj Tiafoe ma kibiców. Nie wyobrażam sobie innego wyniku aniżeli przegranej Tiafoe. On tutaj wygrywa i wygra dosłownie z każdym. Do tego mając takich kibiców którzy kibicują tylko i wyłącznie jemu - warto brać zwycięstwo. Będę bardzo zaskoczony jeżeli Tiafoe nie będzie faworytem tego spotkania. Ale będę zadowolony, ponieważ będzie większa wygrana dzięki większemu kursowi.
 
M 2,5K

mejt

Użytkownik
Takie granie na afere i na dobre wspomnienia po poprzednim wygranym kuponie, tyle razy się prześlizgnął już, a faworytem z Baezem na pewno nie będzie.
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Hm?
Kolega wyżej napisał taką analizę jakby grał wcześniej na Fokinę i Kordę ;)
Frustracja frustracją ale pewną wiedzę której posiadam się nie przeskoczy.
Francesa Tiafoe obserwowałem jeszcze w Challengerach jak rywalizował na kortach w USA najczęściej w finale z Mckenzie Mcdonaldem albo na zmianę z Taylorem Fritzem o zwycięstwo jeszcze niespełna 6 lat temu. Był poza top 100, a już wiedziałem, że z niego będzie grajek. I jak widać - jest. Gdyby wspiął się na te 120% na które wspiął się momentami w końcówce tego spotkania - mecze można byłoby oglądać na RedTube w kategorii rape.
 
M 2,5K

mejt

Użytkownik
Nie ma co pisać o tym co było kiedyś bo to jest nieistotne na dany moment, tak samo Federer kiedyś był dobry, ale teraz nic by nie zrobił, czasy się zmieniają.
Pisanie że będziesz zaskoczony jeśli Tiafoe nie będzie faworytem tylko pokazuje luki w wiedzy.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Jakby grali na hardzie faworytem bylby Tiafoe ale, ze clay to bede mocno zdziwiony, jak Amerykanin, nie bedzie underdogiem.

Co to samego meczu, to Baez moze I gral te trzy setowki,ale np 6 0 w trzecim z Ramosem to nazywasz, ze ledwo dotarl? Z Cilicem I Gasquetem nie byl jakos mocno zagrozony mecz rowniez.To Tiafoe odrabial powaznie straty I to on raczej ledwo dotarl.
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Jakby grali na hardzie faworytem bylby Tiafoe ale, ze clay to bede mocno zdziwiony, jak Amerykanin, nie bedzie underdogiem.
A z tym zdaniem jak najbardziej się zgodzę.

Co to samego meczu, to Baez moze I gral te trzy setowki,ale np 6 0 w trzecim z Ramosem to nazywasz, ze ledwo dotarl?
Granie trzech setów zawsze sprawia, że mecz jest zagrożony. Co innego jak underdog wygra seta w TB a potem faworyt wygrywa 6-0 i 6-1. To można uznać to za wyjątek, ale tak to już raczej nie.
[/QUOTE]

Z Cilicem I Gasquetem nie byl jakos mocno zagrozony mecz rowniez.To Tiafoe odrabial powaznie straty I to on raczej ledwo dotarl.
Tak, ale z jakimi pokroju tenisistami grał. Ja jedynie widziałem Cilicia. No ale nic - zobaczymy po meczu. Ja tylko chcę powiedzieć, że Tiafoe ma kibiców przy których wyciąga z siebie naprawdę max maxów. Oczywiście mogę się mylić, bo na meczu może się spodobać Baez. Ale mimo tego i tak dla mnie faworytem jest Tiafoe który był 3 raz pod rząd. Powodzenia
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Na pewno mecz w jakis sposob jest zagrozony, przy 3 setach, ale jesli kontroluje swoje podanie, to z pewnoscia jest mniej zagrozony niz Jakies powroty z meczowych czy breakow w 3cim secie.To, ze ktos ogral 2 lepszych od siebie, lub townie dobrych graczy, nie znaczy, ze ogra tez 3ego
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
No to się skompromisowałem można powiedzieć
Brawo za prawidłowe analizy oraz trafione kupony
Można powiedzieć, że trochę mi zabrał to co dał zarobić we wczorajszym dniu Tiafoe
Ale to nieważne
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom